Succes voor Eisenhower Rüdie-Tf levisie V erlithf i ng Radio de Koek hulp van Laos vraagt V.-N.-strijdkrachten IpMMlwill van't Woff Generaal Montero werpt zich weer op als opperbevelhebber De onlusten in Calcutta HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Crisis in India Onze hitparade RADI China wiist Indisch protest van de hand m&kGrtog Wj at»nn«n«nt: Temeusen. Dteeeteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adresNoordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 N4 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand 2,—per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRIJ ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1959 15e Jaargang Nr 4773 Verschijnt dasreiiJks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Ternenzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties 'géén handels advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. f Advertentie i De reis van de Amerikaanse president Eisenhower is tenslotte wel degelijk een succes geworden. De ontvangst die hem werd bereid als opperbevelhebber in de oorlog en als president van de Verenigde Staten is overal uiterst hartelijk en massaal geweest. Hij kan er van overtuigd zijn, dat als de Amerikanen niet overal even bemind zijn. hij zelf kan rekenen op de sympathie van miljoenen en dat vele naties het waarderen, dat zij de hulp en bescher ming genieten van het machtige Amerika. EISENHOWERS EURO PESE REIS. In Frankrijk, waar men zeidt dat de presidenl ..spitsroeden zou moeten lopen," heeft de bevol king heel wat spontaner gerea geerd dan de zure premier Debré, die aan Amerika allerlei had ver weten. Juist het volk heeft over al betoogd ten gunste van de At lantische solidariteit, waardoor het zich veilig voelt. Van wan trouwen over het gesprek tussen Eisenhower en Cliroesjtsjef is nu niet zoveel meer over. Het is overduidelijk dat de V. S. vrede willen, maar niet tot elke prijs. Over een topconferentie denkt Eisenhower niet zo licht: alleen als de Russen met bewijzen ko men. dat zij ontspanning willen bevorderen, heeft hij ermee inge stemd. Aan de andere kant heb ben niet alleen MacMillan 'die zelf al met Chroesjtsjef heeft gesproken) maar ook Adenauer en iDe Gaulle doen weten, dat zij meer contacten willen met staats lieden uit Oost-Europa. Dat kan geen kwaad, als men voet bij stuk houdt, maar tegelijk bereid is tot enig akkoord tc komen. Zo heeft Adenauer heel vrien delijke woorden gesproken tot het Poolse volk, naar aanleiding van het feit dat twintig jaar ge leden Hitier de aanval op Polen ontketende. En hoewel de Polen de oprechtheid betwijfelen van Adenauers bewijzen van sympa thie met een land, waarmee hij geen diplomatieke betrekkingen wenst, is het toch goed, dat de Duitsers meer en meer pogen, de betrekkingen met Oost-Europa te verbeteren. De Duitse bondskan selier deed in elk geval een stap op een weg, die tot ontspanning kan leiden. CHROESJTSJEF GEMATIGD. De Russische premier Chroesjt sjef schijnt te hebben begrepen, dat men geen wonderen moet verwachten en dat de koude oor log niet zo spoedig valt te likwi- deren. Hij wil vooral ook „het i.is breken" en minder over poli tiek spreken dan over de geest van culturele samenwerking en van persoonlijke contacten. De delegatie, waarmee hij naar Amerika komt, en waarbij zijn vrouw en kinderen hem vergezel len, is overwegend samengeteld Adv»"t"ntie.) uit vertegenwoordigers van het artistieke en wetenschappelijke leven in de Sowjet-Unie. Met an dere woorden: het eenvoudig menselijke, waarvan Eisenhower zozeer dc vertegenwoordiger is, zal ook door de Russen op de voorgrond worden gesteld. Geen wonder. Wie denkt aan een atoomoorlog moet wel zeer verontrust worden. In Amerika is berekend dat bij zo'n oorlog van de 175 miljoen inwoners er oO miljoen zouden worden ge dood. 20 miljoen gewond of ver minkt, en dat er ruim 100 mil joen zouden overblijven. Dit laatste „ter vertroosting", terwijl goede burgerlijke bescherming het aantal slachtoffers zeer zou kunnen beperken. Maar af schrikwekkend in hoge mate is zo'n vooruitzicht desondanks zeker CHINA WEKT ANGST. Intussen vermoedt men, dat Eisenhower cn Chroesjtsjef ook over China zullen spreken. Het onderwerp is in Engeland ter sprake gekomen, toen dc presi dent met MacMillan sprak. Dc Russische premier zal eisen, dat Peking wordt toegelaten tot de Ver. Naties. Dit heeft wel zin, HERTER UIT PARIJS NAAR AMERIKA VERTROKKEN D« Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Herter, is v rijdag in de namiddag met een speciaal militair vliegtuig uit Parijs naar Amerika vertrokken. Hij heeft vrijdag, nédat presi dent Eisenhower naar Schotland was vertrokken, de NAVO-raad toegesproken en daarna nog met de Turkse en Griekse ministers van Buitenlandse Zaken, en zijn Franse collega. Couve de Mur- \ille, gesproken. Dit laatste on derhoud, dat een half uur duur de, ging over algemene onder werpen. Bij zijn vertrek legde Herter geen verklaring af. In de NAVO-raad verklaarde hijj dat Eisenhower bij zijn ko mende besprekingen met pre mier Chroesjtsjef geen onder handelingen zal voeren. Chroesjt sjef was uitgenodigd, zei hij, om dat men in de Verenigde Staten meende dat de Sowjet-premier te weinig op de hoogte was van de Amerikaanse manier van leven. Zijn besprekingen met de Ita liaanse en de Turkse minister cingen voornamelijk over kwes ties van wederzijds belang. EISENHOWERS ONDERHOUD MET SEGNI Naar in doorgaans wojingelich- te kringen wordt vernopv n heeft president Eisenhower in het on derhoud, dat hij donderdag te Parijs met de Italiaanse prerficr Segni en diens minister van Bui tenlandse Zaken Pella heeft ge had, gepleit voor steui aan Dc Gaulles pogingen om een vreed zame en liberale oplossing voor het Algerijnse vraagstuk te vin den. Anderzijds had de Amerikaan se president verklaard minder in genomen te zijn met bepaalde Franse eisen betreffende du gang van zaken in de NAVO. Hh had hierbij gezegd, dat in het Atlcn- tische verbond alle leden gel;,;!-: zijn. Eisenhower en Segni waren hot er over eens, dat de Europese ge meenschappelijke markt open moet blijven voor alle andere lan den. De Italiaanse eerste-minister achtte een verenigd Europa nood zakelijk, waarbij Engeland zich zou moeten kunnen aansluiten, hetgeen Eisenhower beaamde. want Nehroe wenst dit ook, om China de handen te binden. Gc- isoleerd en genegeerd kan het slechts gevaarlijker worden. In noordoost-India hebben Chi nese troepen invallen gedaan, die door Nehroe zijn gebrandmerk als daden van agressie. In hc'. noordwesten, in Kasjmir, hebben Chinese soldaten een weg aan gelegd door een Indische grens strook. India is bevreesd dat de kleine bufferstaten in dc Hima- laja, zoals Sikkim cn Bhoetan, door China overvallen zullen worden. En Nehroe heeft ver klaard, die te zullen verdedigen. Nehroe hoopt nu, dat Eisen hower en Chroesjtsjef in hun gesprek iets kunnen bereiken, op dat de Russen in staat zijn, de Chinezen te matigen. Niet in Europa dreigen ernstige conflic ten, maar in Azië. Onderhande lingen met Peking, zoals in 1954, zouden wel nuttig zijn. NEHROE IN HET NAUW. Hoewel in het midden der week werd gemeld, dat het aan de grens van India rustig was ge worden, heeft de Chinese bedrei ging in India een crisis ontke tend. De hoge legerleiding vond Nehroe en zijn minister van de fensie Menon veel te slap. Nog nooit hebben de Indiërs zo uitge keken naar Amerikaanse be scherming. Nehroe heeft ont dekt dat zijn volk liever wil vech- ten dan agressie te dulden. Dc Chinezen hebben het Westen een goede dienst bewezen. Dc nicl- communistische landen zijn waakzamer geworden. En dat kan de vrede ten goede komen. Dr. A. C. i Nadruk verboden.) I NOORDSTRAAT 102 - TEL. 3128 - TERNEUZEN ONRUST OVER WILDE STAKINGEN IN ENGELAND De algemene raad van het verbond van Britse vakvereni gingen, dat acht miljoen leden telt, heeft een onderzoek gelast naar het groeiende probleem van de wilde stakingen in de industrie. De raad nam dit besluit aan de vooravond van het jaarlijkse congres van het verbond in Blackpool. Het bestuur is ver ontrust over de slechte invloed die de wilde stakingen op de publieke opinie hebben, vooral nu er algemene verkiezingen voor de deur staan en Labour zich aangordt om de Conserva tieve regering te verslaan. 9 Een kudde van twintig dol geworden olifanten is vrijdag door hel Zuidsumalraanse dorp Gerakgah Lunik gerend. Drie personen werden gewond cn wo ningen werden vernield. De scha de wordt op 150.000 rupia ge schat. Advertentie.) 41 TERSONNAIJTY Llovd Price LIVING nor.L Cliff Richard ZEG NIET NEE The Eouryo's Travis Bob AM TAG ALS DER REGEN KAM Dalida THE BATTLE OF NEW ORLEANS WATERLOO MARINA MANUELA LONESOME CREOLE SONG LONELY BOY I'M GONNA GET MARRIED THREE LITTLE PIGS Uw Speciaalzaak Johnny Horton The Mudlarks Roeo Granaia Roco Granata Monty Sunshine Monty Sunshine Paul Anka Lloyd Price Lloyd Price TELEVISIE RADIO-GRAMMOFOON TEL 2361 -K 1 1 50 TERNEUZEN PRINSES BEATRIX IN LE HAVRE Eij aankomst in Le Havre is de „Rotterdam", aan boord waar van zich Prinses Beatrix bevindt, donderdag onthaald op een con cert van scheepssirenes van vrij wel alle schepen die in de haven lagen. Een tiental autoriteiten onder wie burgemeester Robert Mon- guillon. van Le Havre en sous- prefect Grollemund werden aan Prinses Beatrix voorgeste'd. Daarna bezocht zij de nieuwe wijken van de stad cn werd zij ontvangen door ex-president Coty, die in een flatgebouw bij dc haven woont. Zij werd onderweg door tal rijke mensen, die haar herken den, toegejuicht. Nadat zij weer aan boord van de „Rotterdam" was gegaan, ontving de Prinses een honderdtal genodigden, die met een speciale trein uit Parijs waren gekomen. Dc ..Rotterdam" in Southampton De „Rotterdam", mot aan boord Prinses Beatrix, heeft vrij dag, op weg naar New York, Southampton aangedaan. Twee uur na aankomst van hel schip is dc Prinses van hoord gegaan om een korte rit met ^on bus te maken ter bezichtiging \an een nieuwe bosaanplant. Generaal Montero, die twee da gen geleden als opperbevelheb ber van het Argentijnse leger was ontslagen, beeft vrijdag in een logerschool in Buenos Aires een hoofdkwartier ingericht en de toegangen met vrachtauto's en bussen gebarricadeerd. De generaal, die een krachtige tegenstander van het Póronisme is, gaf een verklaring uit waar in hij zei besloten te hebben weer ais opperbevelhebber op te tre den tér verdediging van het grondwettige gezag en tot herstel van de discipline in het leger. Er zijn tanks van de rand van Buenos Aires naar de stad zelf overgebracht. De minister van Economische Zaken. Alsogaray. eiste na een spoedzitting van het kabinet de overgave van de generaal, maar blijkbaar zonder succes. Het garnizoen van Cordoba, dat in het verleden reeds een be langrijke rol bij de opstand tegen Péron heeft gespeeld, gaf een waarschuwing uit, dat elk ge bruik van geweld tegen Montero het land ,.in een toestand zal stor ten welke onmogelijk kan wor den voorzien". Een groep officieren van het leger gaf donderdagavond een communiqué uit waarin werd gezegd dat de vierde legerdivisie en het garnizoen van Cordoba hun vertrouwen in generaal Anaya, de minister van Oorlog, hadden verloren. Zij protesteer den tegen het ontslag van gene raal Montero en eisten de benoe ming van een nieuwe minister van Oorlog. Voorgesteld werd een der veertien gearresteerde generaals, die Montero steunen, tot opvolger van Anaya te be noemen. De officieren zeiden dat Communisten uit de zaal van Indische Tweede Kamer gelopen De communistische leden van beter geworden was en dat de de Indische Tweede Kamer zijn prijs van rijst in de meeste plaat sen gedaald was, vrijdag de zaal uitgelopen nadat Premier Nehroe verklaarde de voorzitter een stortvloed van nog, dat o.a. communistische agi- l tators de hand in de onlusten hebben. Hij antwoordde een com- Laos heeft de Verenigde Naties verzocht met spoed strijdkrachten te sturen, al dus meldt de ambassade van dit land in Londen. In de verklaring van de ambassade wordt gezegd dat Noordvietnamese com munistische troepen Laos aanvallen met gebruikma king van artillerie op Viet namees gebied. De verklaring van de Lao- tiaanse ambassade te Londen luidt als volgt: „Tegenover de karakteristieke agressie van de democratische republiek Viet nam, welker troepen Muong Het en Xieng Kho aanvallen met gebruikmaking van artille rie op haar gebied, heeft de ko- ninkijke regering van Laos en de Ver. Naties verzocht met spoed strijdkrachten te zen den." De zaakgelastigde van de Lao- tiaanse delegatie bij de V. N„ Vilaihongs, heeft vrijdag aan de kabinetschef van Hammars- kjoeld, Cordier, een brief van zijn regering aan Hammars- kjoeld die zich in Brazilië be vindt. in verbinding gesteld. Volgens een zegsman van de Laotiaanse missie bij de V. N. wordt in de brief aan Hammars- kjoeld gevraagd om de vorming van een politieleger voor Laos, zoiets als het politieleger dat sinds 1956 de vrede in het Mid den-Oosten heeft helpen te be waren. Waarnemers der V. N. heb ben vrijdag gezegd, dat als Laos staat op het zenden van, een politieleger, de kwestie naar alle waarschijnlijkheid door de glgemene vergadering opgelost moet worden daar de Veilig heidsraad bijna zeker door een Russisch veto tot onmacht ge doemd zal worden. Het transport van Laoti- sche troepen naar Samneua, de hoofdstad van de gelijk namige provincie in 't noord oosten van Laos, duurt voort. Men verwacht er een groot offensief van de opstandelin gen. In Vientiane is officieel mee gedeeld dat bewoners van de vestingdorpen Xiengkho en Muenghet, die zondag door de opstndelingen zijn aangevallen, onder de aanvallers soldaten uit Noord-Vietnam hebben ge zien. De Laotische minister van Bui tenlandse Zaken Panja vertrekt 8 september naar New York om een klacht wegens agressie te gen Noord-Vietnam bij de Ver. Naties in te dienen. Van de kant van de Laotische delegatie wordt vernomen, dat Laos een V N.-leger beoogt, zo als in het Midden-Oost dienst doet. Als Hammarskjoeld meent dat de toestand het vereist, zal hij de Veiligheidsraad bijeen roepen. Officieel is bekend gemaakt dat het aantal werklozen in W. Duitsland per eind augustus is gedaald tot 196.349. Dit komt overeen met 1 procent van de be roepsbevolking. Er waren 350.400 vacatures. Bijeenkomst Veiligheidsraad voorgesteld Hammarskjoeld. de secretaris generaal van de Verenigde Na ties, heeft vrijdagavond voorge steld dat de Veiligheidsraad zon dag of maandag in zitting wordt geroepen ter bespreking van het Laotische verzoek om een politie leger. moties tol verdaging van de ver gadering cn behandeling van de voedselrelletjes in Calcutta had afgewezen. Tevoren was premier Nehroe in conflict gekomen met het com munistische lid professor Hiren Mukherjce. Daarna schreeuw den communistische leden en le den van de congrespartij naar elkaar. Woedend kenschetste Nehroe liet lynchen van een politie-agent op donderdag te Calcutta als „uitermate beestachtig". Deze daad was aangemoedigd door agitators. Betogers hadden ge poogd de politieman met een zwaard te onthoofden, zo zei Nehroe. Professor Mukherjce zei het incident te betreuren, maar hij vond het „gevoelloos" van Neh roe, dat hij niet repte van dc „wrede schietpartij" waardoor 27 mensen waren gedood. De Indische minister van Voed selvoorziening en Landbouw. Pa- tile verklaarde, dat de voedsel voorziening in West-Bengalen nu zij de steun hadden van een groot deel van liet leger en dat zij de „grondwettelijke orde zou den) handhaven". Officiële steun voor het gar nizoen van Cordoba, dat in juni j.I. nog de muiterij tegen na tionalistische officieren leidde, kwam later van het garnizoen in Bahia Blanca op een nA de grootste stad in de provin cie Buenos Aires -en van drie divisies en de bevelheto-j bers van het zesde militaire gebied. De regering waarschuwde de officieren dat zij het land in een chaotische toestand brachten door hun weigering om bevelen van de nieuwe opperbevelhebber,) generaal Castineiras, te gehoor zamen. Deze laatste werd, na enig uitstel als gevolg van de moeilijkheden, beëdigd. Men gelooft dat de onenigheid tussen generaal Anaya en gene raal Montero het gevolg is van hun verschillende houding tegen over nationalistische en Péron^s- tische officieren. De minister zou een meer verzoenende politiek tegenover hen voorstaan. Mon tero wilde voortgaan hen uit sleutelposten te verwijderen. Generaal Montero verliet latef zijn hoofdkwartier voor een on derhoud met president Frondlsi die hem had uitgenodigd en vol ledige garanties voor zijn veilig heid had gegeven. De Argentijnse Kamer van Af gevaardigden veroordeelde don derdagavond met 80 tegen 31 stemmen het „ongedisciplineer de" optreden bij de strijdkrach ten, dat in het binnenland schade berokkent aan de democratie en in het buitenland aan het pres tige van Argentinië". De verklaring was door eert afgevaardigde van de oppositie ingediend. Het was de eerste maal dat een voorstel van de op positie zoveel stemmen verwierf. „Wapenstilstand." Na een onderhoud van vijftig minuten met president Frondisi deelde generaal Montero mee dat men een „wapenstilstand" was overeengekomen. Hierdoor wordt voorlopig een dreigende boising tussen de tegenover elkaar staande delen van de strijdkrach ten voorkomen. De generaal zei dat 95 procent ken. De minister van West-Bengalen heeft later tegenover de pers verklaard, dat de toestand in Cal cutta en Howrah verbeterd is na dat bij grote zuiveringsacties van de politie een 500 arrestaties wa ren verricht. Communistisch China heeft een Indisch protest dat vorig? week na incidenten aan de noordooste lijke grens van India was inge diend. van de hand gewezen. Pre mier Nehroe, die dit In het parle ment meedeelde, zei dat de Chi nezen in een nota hadden ver klaard dat zij geen agressie je gens Indisch gebied hadden ge pleegd. Nehroe zei dat China in zijn nota India van „enige agressie" aan de noordoostelijke grens had beschuldigd en om terugtrekking van Indiërs uit „enkele gebieden" had verzocht. De premier sprak tegen dat de Chinezen in Ladakn op Indisch gebied militaire bases hadden aangelegd. Nehroe zei later, bereid te zijn arbitrage door enige partij toe te staan met betrekking tot inter pretaties van ondergeschikt be lang van de MacMahon-linie. die India's noordoostelijke grens met Tibet vormt. „Maar de MacMa hon-linie moet in grote trekken aanvaard worden", aldus de In dische premier in het parlement. De linie, die genoemd is naar sir Henry MacMahon, destijds staats secretaris van het Indische mi nisterie van Buitenlandse Zaken, werd uitgestippeld op een confe rentie van vertegenwoordigers van India, China en Tibet, die be sloten werd met de onderteke ning in 1914 van de conventie van Simla, waarbij Tibets grenzen met India en China werdcr. vast gesteld. Nehroe herhaalde, dat India zijn grenzen moet beschermen, doch altijd de deur voor een com promis open moet houden. On danks alles wat voorgevallen was. was de vriendschap met China nog steeds het doel van India. „En wij zullen ervoor blij ven werken. Maar dit betekent niet. dat wij stukken van ons ge bied aan China zuilen overdra gen", aldus Nehroe. De Indische premier verzette zich tegen een resolutie, waarin krachtig een beroep op India wordt gedaan, de Tibetaanse kwestie bij de Verenigde Naties aanhangig te maken. De resolu tie zou een oplossing van het Tibetaanse vraagstuk niet be vorderen, meende Nehroe. De re solutie is later verworpen. Over Tibet zei Nehroe nog het volgende: „Er is weinig twijfel over, dat er veel gebeurd is in Tibet dat betreurd moei worden en dat het volk van Tibet veel geleden heeft". munistische interpellant, dat de communisten zelf een einde aanvan het leger achter hem stond de relletjes zouden kunnen ma- en dat hij er bijgevolg bleef aan- ""dringen op herbenoeming tot op perbevelhebber. Generaal Montero zei voorts,, dat het geschil uitsluitend een aangelegenheid van het leger is en geen politieke betekenis heeft. Hijzelf noch zijn aanhangers wensten politieke macht. Men be oogt niet de omverwerping vau de regering en men eerbiedigt dé persoon van de president, aldus de generaal. In Buenos Aires hebben Pe ronisten vrijdag geprobeerd be togingen te houden, doch zij wer» den door de politie met water-, kanonnen en traangas uiteenge- jaagd. Minister van Oorlog ver vangen. De Argentijnse minister van Oorlog, Elvio Anaya, is vrijdag Tgetredcn. Generaal Rodolfo Larcher is tol zijn opvolger be noemd. Toen de spanning was vermin derd werden de tanks in Buenos Aires teruggetrttkken. de barri caden geslecht en de 15 generaals en 2 kolonels, die donderdag ge arresteerd waren, vrijgelaten. (Advertentie) BIN NENVERINGBED 'HAZET-FABRIEKEN ZEVENBERGEN SCHUIMRUBBERBEO t erhrqgóaar bij: VRIJ WARM EN ZONNIG Dat het stralende nazomer- weer onverminderd kon stand houden, was te danken aan een krachtig gebied met hoge baro meterstanden, waarvan het zwaartepunt zich nog steeds op de Noordzee bevindt. Weliswaar heeft zich op de oceaan in het gebied tussen de Azoren en IJs land een grote depressie-activi teit ontplooid, maar de storingen trekken alle in noordelijke rich ting weg zonder het hogedrukge- bied aan te tasten. In ons land liep het kwik op vele plaatsen op tot 23 a 24 gra den. in Frankrijk hier en daar tot 25 graden. Ook in zuid-Scan- dinavië kwamen 's middags nog temperaturen van omstreeks 20 graden voor. Een storing in de hogere luchtlagen veroorzaakte in de middag in zuid-Frankrijk enkele regen- en onweersbuien, maar het ziet er niet naar uit. dat deze storing haar invloeds sfeer naar het noorden zai kun nen uitbreiden. Het vrij warme en zonnige weer duurt derhalve voort. medegedeeld door het, K. N. M. I., geldig tot hedenavond. Nog steeds nazomer weer. Droog, zonnig en vrij warm weer met een matige en af en toe vrij krachtige wind tussen oost en noordoost. ZONDAG 6 SEPTEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden MAANDAG 7 SEPTEMBER. v.m. 3.41 4.16 4.56 5.06 n.m. 3.59 4.34 .5,11 5.24 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 4.21 1.56 5.36 5.46 n.m. 4.39 5.14 5.54 6.04 ZON MAAN op onder op onder Sept. 5 5.56 19.21 8.48 20.20 6 5.58 19.18 10.05 20.51 7 5:59 19.16 11.21 21.26 8 6.01 19.14 12.35 22.06

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1