Hoe kon Hitier de oorlog beginnen Kongo-politiek van minister Van Hemelrijck stuit op verzet VERSLOOT y Poolse oorlogsslachtoffers herdacht Minister V an Rooy over Koningin Wilhelminafonds Besprekingen met Eisenhower zijn van groot belang en een compleet succes hoog Geheime bewapening en moreel ikvil Bolletje/ de échte eierbeschuit HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Adcninistratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,— per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRUE ZEEUW DINSDAG 1 SEPTEMBER 1959 15e Jaargang Nr 4769 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meat 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 unr. TWINTIG JAAR GELEDEN BEGON DE TWEEDE WERELDOORLOG (Advertentie) Hoe ter wereld is het mogelijk geweest, dat een land als Duitsland, geslagen door de eerste wereldoorlog, ge kortwiekt en gemuilkorfd door het dictaat van Versailles, reeds twintig jaar later met een aartal brutale agressies het risico durfde nemen van een tw eede wereldbrand En hoe ter wereld kon een man als Hitler, met psycho pathische neigingen, zelf militair nauwelijks bekwaam, het Duitse volk brengen tot over de grenzen van deze nieuwe razernij En dan nog: hoe ter wereld heeft hij het klaar kunnen spelen, de Duitse oorlogsmachine zodanig op gang te brengen, dat binnen korte tijd een groot deel van Europa onder de voet was gelopen en dat het er, wanneer Hitier een beter inzicht zou hebben gehad over de werkelijke verhoudingen, voor de geallieerden zeer slecht zou heb ben uitgezien Het verdrag van Versailles leg de de Duitsers op, het gehele ge bied ten westen en ook nog een strook ten oosten van de Rijn te demilitariseren. Het leger moest worden teruggebracht tot niet meer dan honderdduizend man zeven infanterie- en drie cava leriedivisies), uitsluitend geschikt voor verdediging tegen een even tuele aanval van buiten af of voor het bewaren van de orde binnenslands. Bovendien gold een absoluut verbod voor het onder houden van een luchtmacht of vervaardigen van tanks. Waar zo de zaken stonden, moest elke gedachte aan een we deropleving van het Duitse mili tarisme en aan een herstel van het militaire apparaat in de oude vorm wel bij voorbaat belachelijk worden genoemd. Wat deed Hitier Het is in ons verband niet nodig, te schetsen hoe Hitier aan de macht kwam. Het partijge- wroet, de Rijksdagbrand, de in stelling van S. A. en S. S., de af- faire-Röhm en tal van andere zaken hebben hier toe geleid. Inl elk geval kan gezegd worden, dat Hitier zich het ideaal van een| herleefd Duitsland, van militaire macht, van Europese en mis-j schien wel van wereldheerschap pij permanent voor ogen zag zweven. Het eerste wat hij daarom deed was: het verscheuren van het Verdrag van Versailles. Het tweede was het vormen van een Wehrmacht. Het derde het tegen elk verbod in bezetten van het Rijngebied (1936). Het vierde de Anschlusz van Oostenrijk (1938) en het vijfde de systematische overheersing van Tsjecho-Slowa- kije. Van onbetaalbaar belang is bij dit alles voor Hitier geweest het organisatorisch vermogen van Generaloberst Freiherr von Seeckt, de eerste Oberbefehls- haber van de Reichswehr. Deze man heeft kans gezien, ondanks alle controlemaatregelen van de geallieerden, een generale staf in het leven te roepen (in burger), hen van de nodige instructies voor een moderne oorlogvoering te voorzien en liet (toegestane) leger van 100.1)01) man te maken tot een zo perfect werkend ap paraat, dat het kon gelden als kern en kader voor een in korte tijd te vormen dienstplichtig leger van niet minder dan 63 di visies. Militair vermogen Geen luchtmacht mocht Duits land er op na houden. Maar heel wat piloten kregen een degelijke training hij de vier Duitse lucht vaartmaatschappijen. En er be stond geen verbod voor het op richten van zweefvliegclubs. Die rezen als paddestoelen uit de grond. Bovendien vonden heel iv at Duitse officieren een goede leerschool bijde Russische land- en luchtmacht. Zo groeide het militair vermo gen van Duitsland in stormach tig tempo. Nu kon Hitier ook niet langer wachten. Tegen de advie zen van de hem omringende des kundigen in, ging hij al in 1938 tot de actie tegen Oostenrijk over. En hij slaagde. Als een roofdier dat bloed heeft ge proefd, maakte dit hem wild van agressie-enthousiasme. Door zijn onmiskenbare dema gogische talenten wist hij boven dien het volk rijp te maken voor de oorlog. En in korte tijd was er reeds zo'n ontzagwekkend mili tair apparaat opgebouwd, dat Hitier geen vijand hoefde te vre zen. De lont in het kruit Hitiers verlangen naar een in het Duitse rijk opnemen van de vrijstad Dantzig en naar annexa tie van de Poolse corridor, die Oost-Pruisen scheidden van de rest van het rijk, stond niet op zichzelf. Heel Polen moest hem in feite onderworpen zijn. Dat nu leidde tot de aanval op dit onge lukkige land op 1 september 1939, nadat Hitier zich door een niet- aanvalsverdrag met Rusland op 23_ augustus in het oosten had beveiligd. Maar dit was tevens de lont in het kruit. Lang, te lang, hadden de geallieerden toegezien en toe gegeven. Chamberlains befaamde en beschamende tocht naar Mün- chen kan gelden als exponent van de geallieerde slapheid. Nu was het echter genoeg Op 3 sep tember verklaarden Engeland en Frankrijk aan Duitsland de oor log. Hitler deed de aanval op Polen met 60 divisies, waarbij alle ne gen pantserdivisies. Aan de Duit se westgrens stonden 40 divisies, zij het van mindere gevechts- kwaliteit. In totaal beschikte Duitsland toen naar geallieerde schatting over minstens 116 divi sies. Hier kon Polen er dertig tegenover stellen. Frankrijk be schikte over 84 tot 86 mobilisatie- divisies, Nederland en België sa men over een twintigtal. Het expeditieleger, dat de En gelsen uitzonden, bestond uit vier divisies. Tezamen konden de ge allieerden dus een zo groot aan tal soldaten stellen tegenover de Duitse agressors, dat zij zich, af gezien van hun mindere ge vechtskracht, volstrekt niet be hoefden te laten intimideren door Hitiers horden. Zij deden dit -ch- ter wel. Geheim van Duits succes Hier sprak ter dege het be langrijke pre dat de Duitsers be zaten in het hoge moreel van hun troepen. Zij waren niet alleen be reid de strijd te aanvaarden, maar tevens om het hoogste of fer te geven, op elk moment en overal waar dit van hen werd ge vraagd. Daar stond tegenover, dat de geallieerde soldaten in het geheel niet, of slecht, op oorlog waren voorbereid. Bovendien heerste er in 't geallieerde kamp een geest van permanent af wachten, die eerst in politiek op zicht al fataal was gebleken, maar die het nu ook op militair terrein nog zou blijken te zijn. En wat het militaire materiaal aangaatdat van de Duitsers was hypermodern, terwijl de geal lieerden veelal met verouderd oorlogstuig zaten opgescheept. Daar komt nog bij, dat de Duitse taktiek en strategie van een zo danig gehalte waren, dat de aan gevallenen er om zo te zeggen reeds aan waren ten offer geval len voor zij er erg in hadden. Toen Hitier Polen binnenviel, zonder de oorlog te verklaren, beschikte hy reeds over 4333 vliegtuigen, terwijl de Duitse in dustrie in staat was, er jaarlijks 4700 bij te leveren. De geallieer den begonnen met 3534 vliegtui gen, maar deze waren ten dele van een verouderd type. Overmacht en onmacht. De Duitsers probeerden steeds met hun overmachtige lucht strijdkrachten reeds in het begin van de strijd hun tegenstanders murw te beuken en de vijande lijke luchtvloot, althans zijn vliegveldenareaal, uit te schake len. Daarnaast beschikten zij over een groot aantal superieure gevechtswagens, terwijl bijv. hun gevreesde 8,8 cm kanonnen zo wel voor pantser- als voor lucht afweer geschikt waren. Met hun omsingelingstaktiek, de beruchte tangbeweging, hadden de Duit sers vrijwel steeds succes. En zo heeft het vooral in het begin lange tijd de schijn gehad, of de oorlog voor hen een gewonnen en voor de geallieerden een verloren zaak was. Dat dit uiteindelijk niet het ge val is geweest, heeft verschillen de oorzaken. Aan geallieerde zijde moet met name genoemd worden het optreden van Chur chill. Met zijn nuchtere kijk op de zaken, zijn rust en kalmte, zijn droge redevoeringen tot het En gelse volk, heeft de oude vecht jas tot de overwinning ontzaglijk veel bijgedragen. Zeker, toen de V. Amerikaanse oorlogsmachine eenmaal goed op gang was, kon Hitier zijn invasieplannen wel opgeven. Maar daarvóór is het van het grootste belang geweest, dat de geallieerden kans hebben gezien, de Führer in de waan te brengen, dat zij enorm veel ster ker waren dan in werkelijkheid het geval was. Hitier heeft zijn kans voorbij laten gaan. Hitier heeft echter nog andere principiële, fouten gemaakt. Hij overschatte niet alleen de geal lieerden, maar vooral ook zich zelf. Admiraal Ruge schrijft hier onder meer het volgende over: .Hitier wenste kennelijk, dat de draden van de politieke, militaire en economische oorlogvoering uitsluitend in zijn handen te zamen kwamen en begreep niet, dat het ver boven zijn capacitei ten ging, dit alles met succes te verwerken en in juiste besluiten om te zetten. Hij ontwikkelde zich niet tot staatsman, maar bleef revolutionair en profeet, wie het niet zo zeer aankwam op het kunnen van zijn medewerkers als op het onvoorwaardelijk ge loof van zijn volgelingen". Dat geloof heeft hem tenslotte niet kunnen redden. (Nadruk verboden). i Officiële parlementaire dele gaties uit West- en Oost-Duits- land hebben maandag afzonder lijk de miljoenen Poolse Joden en andere Polen herdacht die tengevolge van de aanval van Hitier op Polen op 1 september 1939 omkwamen. De Westduitse delegatie naar de conferentie van de interpar lementaire unie, die in War schau vergadert, legde een krans van lelies en rode rozen op het gedenkteken in War schau. Dit was voor het eerst sedert de oorlog dat Westduit- sers de nagedachtenis van de oologsslachtoffers op een Pools gedenkteken konden eren. Een uur tevoren had een de legatie van Oostduitse parle mentsleden onder leiding van de burgemeester van Oost-Ber- liin, Ebert, een krans gelegd. De Oostduitsers die wél door Polen waren uitgenodigd, wo nen niet de conferentie van de interparlementaire unie bij. Op de krans van West-Duits- land stonden de woorden„Aan de slachtoffers van rassenwaan zin". Op die van Oost-Duits- land stond: ,,U slachtoffers ver plicht het Duitse volk genoeg doening te geven nooit meer facisme en oorlog". Premieregeling schieten houtduiven Met ingang van 12 september wordt de premieregeling voor het schieten van houtduiven be ëindigd. De regeling was ook dit jaar weer getroffen om de schade, die houtduiven aan de landbouw toebrengen, te beteu gelen. Jachtaktehouders en hou ders van een vergunning ex-arti- kel 53 van de jachtwet kregen bij inlevering van beide vleugels van een geschoten houtduif 0,75 uitbetaald. Tot en met 17 sept. kunnen de vleugels van gescho ten houtduiven bij de provinciale voedselcommissarissen worden ingeleverd. In gezaghebbende kringen in Brussel is maandag bevestigd, dat in het Belgische kabinet ern stige meningsverschillen zijn ge rezen over de in de Kongo te vol gen politiek. Aanleiding zijn de maatregelen, die minister Van Hemelrijck heeft voorgesteld om de ontwikkeling naar de politieke zelfstandigheid van de Kongo te versnellen en die op verzet zijn gestuit van de liberale leden van het kabinet en de Katholieke mi nisters De Vleeschauwer en Wigny, beiden minister van Ko loniën in vroegere Belgische re geringen. Morgen komt het Belgische ka binet voor de vierde keer in twee weken speciaal bijeen om het Kongolese vraagstuk te bespre ken. Minder Amerikaanse hulp voor Japan De Amerikaanse waarnemende onderminister van Defensie, Huff, die aan het hoofd van een missie van tien man in Tokio is aangekomen, heeft verklaard dat de Amerikaanse militaire hulp aan Japan zal worden ver minderd. Huff, die met de Ja panse regering besprekingen zal voeren, kon evenwel nog niet zeggen hoe groot de ver mindering zou zijn. Volgens ,,La Libre Belgique" wenst minister Van Hemelrijck de betekenis van de komende verkiezingen in de Kongo, die werden aangekondigd in de rege ringsverklaring van 13 januari van dit jaar te vergroten. In deze regeringsverklaring, die volgde op de ongeregeldheden in de Kon go en richtlijnen inhield voor de politieke toekomst van dit ge biedsdeel, werden verkiezingen in het vooruitzicht gesteld voor ge meente- en gewestelijke raden tegen einde 1959 en de vorming van provinciale raden in maart 1960. Minister Van Hemelrijck zou thans reeds willen aankon digen, dat een Kongolese wet- gevenda vergadering en een re gering zullen worden gevormd nadat de provinciale verkiezin gen zullen zijn gehouden. De tegenstanders van dit voor stel in het Belgische kabinet zou den het afleggen van een derge lijke belofte voorbarig achten en zij zouden van mening zijn, dat de Belgische regering zich op dit punt alle vrijheid dient voor te behouden. De liberale ministers en de twee CVP-ministers zou den er de voorkeur aan geven de provinciale verkiezingen af te wachten, om daarna met de nieuw gekozen leden besprekin gen te kunnen voeren over de verdere politieke koers in de Kongo. Minister Van Hemelrijck zou zijnerzijds met de nieuwe toezeg gingen willen bereiken, dat de Kongolese politieke partijen die hebben gedreigd de verkiezingen te zullen boycotten, hun stand- Adenauer: punt zullen herzien, omdat hun anders de weg naar deelneming aan een regering wordt afge sneden. Het geschil in het kabinet zo werd in Brussel verzekerd gaat overigens alleen om het al dan niet afleggen van nieuwe be loften die verder gaan dan de in de regeringsverklaring van 13 januari toegezegde hervormin gen. Het terugkomen .van deze beloften, zo zei men maakt in geen enkel opzicht onderwerp van gesprek uit. VERJAARDAG PRINSES WILHELMINA De 79-ste verjaardag van Prinses Wilhelmina ging niet gepaard met enig uiterlijk ver toon of officiële plechtigheid. De verjaardag werd alleen gevierd in de kring van de Koninklijke familie, waartoe Koningin Juliana, Prins Bernhard en de vier Prinsessen gisteren op het Loo bij Apeldoorn verble ven. Vrijdagavond zijn (verzeker de) juwelen ter waarde van on geveer 928.000 uit een villa te Cap d'Antibes aan de Franse Rivièra gestolen. De juwelen be hoorden toe aan de echtgenote van de Britse textielfabrikant Louis R. Rawlings, die sinds 15 juni de villa gehuurd heeft. De dieven, vier mannen, zijn te mid dernacht in een boot gearriveerd en hebben de brandkast waarin zich de juwelen bevonden uit een slaapkamer gehaald en over een grasveld naar de boot gesleept. Blijkbaar zo geluidloos dat nie mand iets gehoord heeft (Advertentie.) Bondskanselier Adenauer heeft vanuit zijn vakantieverblijf te Adenabbia in Italië een aantal schriftelijke vragen van het Ham- burgse blad „Welt am Sonntag" beantwoord, waarin hij o.a. zegt, dat zijn recente besprekingen met president Eisenhower „var, groot politiek belang en een compleet succes" zijn geweest. Het gesprek was echter van zeer persoonlijke en vertrouwe lijke aard, aldus Adenauers ver klaring, en daarom kon hij niet diep op de gestelde vragen in gaan. Wel kon hij zeggen dat de harmonie tussen de Ver. Staten en Duitsland zeer groot is. Het contact tussen president Eisen hower en hemzelf was even har telijk als indertijd met Joon Fos ter Dulles. Adenauer geloofde dat bij de besprekingen van Eisenho- De minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid, mr. dr. Ch. J. M. A. van Rooy, heeft gisteravond in een toespraak in het nationale prógramma over beide radiozenders de Neder landers om offervaardigheid verzocht ten bate van het Ko ningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding. In de ko mende dagen zal men, o.a. door een loterij, in de gelegenheid worden gesteld een bijdrage te geven aan het Koningin Wil helmina Fonds. De minister herinnerde eraan dat het Nederlandse volk bij het 50-jarig regeringsjubileum van Koningin Wilhelmina 2 miljoen bijeenbracht en aan de vorstin ten geschenke gaf. Hij herinnerde er voorts aan, dat de Koningin deze gift weer aan haar volk terugschonk in de vorm van een fonds, waaruit de strijd tegen de ergste en meest hardnekkige vijand van onze volksgezondheidde kanker kon worden gevoerd. Op zijn beurt eerde het Nederlandse volk in de naamgeving van dit nieuwe fonds zijn meest strijdbare dochter. Koningin Wilhelmina. Dit tweerichtingsverkeer noem de minister Van Rooy het we zen der verbondenheid tussen Nederland en zijn vroegere vor stin, Prinses Wilhelmina die nu haar 79-ste verjaardag viert. Sinds 1948 heeft het Konin gin Wilhelmina Fonds 13 mil joen gulden aan de kosten van kankerbestrijding kunnen bij dragen en er zijn vorderingen gemaakt. Van iedere drie men sen die ziek werden tengevolge van gezwelvorming meestal kanker kan er 1 genezen wor den, aldus de minister. Maar in 1958 stierven ruim 16.000 men sen aan gezwelziekten. De strijd moet daarom worden voortge- zet, uit een oogpunt van barm- j van zijn weinig helderziende hartigheid, van naastenliefde leiders in een zeer ernstige toe- en eensgezindheid, besloot mr. stand is gestort," zo meent het van Rooy, Sowjet-regeringsblad. RUSSISCHE KRITIEK OP ISRAEL Het Sowjet-regeringsblad „Izwestia" heeft felle kritiek geleverd op de regering van Is raël, die het beschuldigt van een oriëntering op het Westen, de NAVO en de as Parijs-Bonn. De Israëlische premier, Ben Goerion, „speelt in het Midden- Oosten dezelfde rol als Ade nauer in Europa: alle twee ver zetten zij zich tegen de vreed zame regeling van een reeks belangrijke vraagstukken," al dus de „Izwestia". „In de tien jaren van zijn be staan heeft Israël zich ge brouilleerd met al zijn buren, en niet alleen met zijn buren. Hierin schuilt de tragedie van deze staat, die door het falen Michael Sjolokof gaat waarschijnlijk met Chroesjtsjef mee naar de Verenigde Staten Chroesjtsjef heeft de Russische romanschrijver Michael Sjolokof uitgenodigd hem op zijn reis door de Verenigde Staten te vergezel len. De Russische premier nodigde Sjolokof uit toen hij bij de schrij ver die in Wesjesnskaja woont, op bezoek was. De 60-jarige Sjo lokof die uit de Oekraine afkom stig is, heeft deze zomer met zijn gezin door West-Europa gereisd. Hij zou door de Russen officieus zijn voorgedragen voor de Nobel prijs voor letterkunde 1958. Zoals bekend heeft men deze prijs toe gekend aan de Rus Boris Paster nak. Sjolokof zou zich afzijdig hebben gehouden in het conflict tussen Pasternak en de Russi sche regering naar aanleiding van de toekenning van de Nobel prijs. Op het tweede congres van Russische schrijvers in december 1954 viel Sjolokof zijn collega's Ilja Ehrenburg en Constantijn Simonof aan wegens hun „litte raire onbekwaamheid". Sjolokof Is afgevaardigde in de Opperste Sowjet van de Sowjet- Unie. 9 In de Santa Barbaramijn bij Utrillas in Spanje zijn zondag twaalf mijnwerkers gedood en zes gewond toen een magazijn met kisten dynamiet in de lucht vloog. wer met premier MacMillan ook jover de Duits-Britse betiekidn- gen zou worden gesproken en dat de moeilijkheden die in de afge- j lopen maanden met Frankrijk waren gerezen, zouden worden geregeld. De Frans-Duitse betrek kingen waren bij deze moeilijk heden niet in het geding gen eest. De officiële Westduitse rege ringswoordvoerder, Felix von Ec- kardt, heeft n.a.v. Eisenhowers bezoek tegenover „Welt am Sonn tag" verklaard, dat de Ameri kaanse president de buitenlandse politiek van Dulles nu in eigen handen heeft genomen. Uit Eisenhowers karakter en niet slechts uit zijn politieke op vatting volgt, aldus Eckardt, dat de president de verdeling van Duitsland „absoluut immoreel en onrechtvaardig" acht. Bij de bespreking in Bonn is gebleken dat Amerika niet van plan is zijn rechten-in Berlijn op te geven als geen nieuwe garan tie voor de vrijheid van West- Berlijn wordt gevonden. Het ziet er echter niet naar uit dat spoedig 'een diplomatieke regeling voor de kwestie kan worden gevonden, zo voegde hij hieraan toe. I Tenslotte noemde de officiële I woordvoerder de totale verdwij- ,ning van ressentiment „het won der van onze dagen". De warme ontvangst van Eisenhower, die in de oorlog de geallieerde legers tegen Duitsland aanvoerde, is vol gens hem het bewijs dat het Duit se volk Hittlers agressie reeds lang heeft veroordeeld. Waarom zult U méér betalen dan nodig isT Iedere Huisvrouw is werkelijk enthousiast over de KOLE9£-CQNVECTOR het grote succes van de Jaarbeurs 1959 in vormgeving zijn tijd vy vooruit technisch werkelijk niet te verbeteren De zuinigste in brandstofverbruik U stookt immers de veel goedkopere anthracietnootjes 4 en 5! De grootste in warmtecapaciteit namelijk ca. 16.000 Kcal. per uur bruto.zowel het grootste als het kleinste ver* trek tot in de verste hoeken heerlijk verwarmd! De beste in kwaliteit... gepatenteerde vuurkorf van speciale constructie, vervaardigd uit chroom gelegeerd materiaal in plaats van het veel goedkopere gietijzer, waar* door een lange levensduur gegarandeerd wordt! De laagste in prijs namelijk f395.*... dus 100 gulden goedkoper dan U voor een kolcn-convector van goede kwaliteit gewend bent te betalen! En het model! Verrassend mooi enOh zo gezellig, zowel In een oud als modern Interieur! Laat nu reeds een Hoenson bij de officiële Hoenson dealer in Uw woonplaats voor U reserveren, want de vraag is Verstandige mensen gaan bij aanschaf van een kolen-convector op hun eigen gezonde oordeel af. Vraag daarom uitdrukkelijk om de Hoenson kolen-convector, de beste in kwaliteit en de laagste in prijs. OFFICIAL HOENSON DEALER DE OLIESPECIALIST Dijkstr. 7-9, Tel. 2056, Terneuzen ZONNIG Een gebied van hoge luchtdruk verplaatste zich gedurende de af gelopen dagen van de Oceaan naar de Britse eilanden en breidt rich uit over de Noordzee. Als gevolg hiervan kwam er een ein de aan de buienactiviteit en draaide de wind naar het noord oosten, daarbij in kracht afne mend. Dank zij de minder krach tige aanvoer wordt de polaire lucht, die geheel West-Europa bedekt, overdag geleidelijk wat warmer. De middagtemperaturen varieerden maandag bij ons van 18 tot 21 graden. Het ziet er naar uit, dat het genoemde hogedrukgebied nog een paar dagen het weer te lan de zal blijven beheersen. Het blijft daarom voorlopig droog en bij geleidelijk naar oost ruimen de wind zullen de middagtempe raturen geleidelijk verder stijgen. De heldere nachten met weinig wind zullen evenwel koud zijn. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot hedenavond. Noordoostelyke wind. Droog en zonnig met iets hogere middagtemperaturen. Zwakke tot matige wind tussen noord en oost. WOENSDAG 2 SjPTEMBER v.m. n.m. Breskens 1.14 1.28 Terneuzen 1.49 2.03 Hanswdfert 2.29 2.43 Walsoorden 2.39 2.53 ZON MAAN or onder op c Sept. 1 5.50 19.30 3,55 2 5.51 19.28 5.05 3 5.53 19.25 6.18 4 5.54 19.23 7.32 18.28 18.57 19.25 19.52

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1