De reis van president Eisenhower naar Europa Monetaire hervorming in Indonesië De Algerijnse kwestie Nog hevig Tibet strijd in VERSLOOT W eeroverzicht Rapport van Amerikaanse Congrescommissie voor kernenergie Amerikaans ruimtevaart programma Brits-Guayana wil onmiddel lijk onafhankelijkheid Bom onder spoorlijn ontdekt HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT DINSDAG 25 AUGUSTUS 1959 15e Jaargang Nr 4763 DE ALGEMENE AANWIJZING INZAKE VRIJERE LOONVORMING DE VERJAARDAG VAN PRINSES WILHELMINA Dr. Schweitzer in Europa RADIO de BUCK TREINONGELUK IN SPANJE Alarmtcestand in zakenkringen Verklaring van de Dalai Lama CHINESE STRAFEXPEDITIE IN TIBET Russen brengen Japanse vissersboten op Russische lening voor Brits Guyana? HET VERBLIJF VAN BEN GOERION IN FRANKRIJK DE TOESTAND IN LAOS ZEER VERONTRUSTEND WIE WORDEN DE 5000 GE-. LUKKIGE BEZITTERS VAN EEN HOENSON GERICHTE WARMTE Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 A onnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pa: advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,—. Iedere regel meee 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Volgens mededeling van het VVitteHuis zal president Eisen hower woensdagavond om 18.30 uur plaatselijke tijd aan boord van een straalvliegtuig van het type Boeing-707 op het vliegveld Wahn bij Bonn aankomen. Hij zal daar door bondskanselier Adenauer worden verwelkomd. Op het departement van Eco- :omische Zaken zijn maandag middag leden van het kabinet bijeengekomen met de Stichting van de Arbeid en de voorzitter van het college van rijksbemid delaars. Op deze bijeenkomst is een algemene oriënterende be spreking gehouden over de in terpretatie van enkele punten van de algemene aanwijzing aan het college over de gedifferen tieerde loonpolitiek. Besloten is geen mededelingen over het ge sprokene te doen. Volgende week wordt Prinses Wilhelmina 79 jaar. De particu lier secretaresse van Prinses Wilhelmina, mejuffrouw Gel- dens, verzoekt ons het volgende mee te delen: ..Hoewel Prinses Wilhelmina dankbaar en zeer erkentelijk is voor de hartelijke gedachten en gevoelens, die op haar a.s. ver jaardag naar haar uit zullen gaan, heeft zij desalniettemin verzocht schriftelijke alsook te legrafische gelukwensen achter wege te willen laten, wijl het le zen en beantwoorden van vele poststukken op haar hoge leef tijd te grote vermoeienissen medebrengen". Dr. Schweitzer is maandag morgen uit Lambarene in Bor deaux aangekomen. Dr. Schweitzer die binnenkort 85 jaar wordt, vertelde de jour nalisten, dat hij verscheidene Europese landen zal bezoeken, Zwitserland, Denemarken, N e- d e r 1 a n d, België en Zweden. ,.In al deze landen heb ik vrien den, die ik wil zien". Sprekend over zijn ziekenhuis te Lambarene zei hij, thans over 365 bedden te beschikken maar er nog 30 nodig te hebben. Eind november gaat dr. Schweitzer per schip naar Afrika terug. Na de nacht te hebben doorge bracht in de residentie van de Amerikaanse ambassadeur te Bad-Godesberg, zal het Ameri kaanse staatshoofd donderdag ochtend zijn opwachting bij pre sident Heuss maken. De lunch zal hij met dr. Adenauer in diens ambtswoning, het paleis Chaum- burg, gebruiken. Des middags vertrekt presi dent Eisenhower per vliegtuig naar Londen, waar hij vijf kwar tier later wordt verwacht. Vrijdagochtend zal hij zich met een „Comet"-straalvliegtuig van de Britse luchtmacht naar het vliegveld Tyce op Aberdeen be geven voor zijn bezoek aan konin gin Elizabeth in het Schotse kasteel Balmoral. De president zal op zijn reis worden vergezeld door zijn minis ter van Buitenlandse Zaken Her ter, de onderminister van het „State Department" voor poli tieke zaken, Livingston Mer chant, de minister van Marine Thomas Gaters, de onderminister van Defensie, belast met kwes ties betreffende de internationale veiligheid, John Irwin, en nog een twintigtal functionarissen, onder wie de zoon van de presi dent John Eisenhower, Met het oog op de grote be langstelling die er, naar men ver wacht, voor het bezoek van de president aan West-Duitsland zal blijken te bestaan men schat dat 100.000 mensen langs de weg van het vliegveld naar Bad-Godes- burg zullen staan zijn er uitge breide veiligheidsmaatregelen ge nomen. Behalve talloze West- duitse en Amerikaanse politie mannen in burger zullen ruim duizend leden van de geünifor meerde politie uit de gehele bondsrepubliek extra dienst deen om de veiligheid van de presi dent te waarborgen. In Bad-Godesberg zal de weg langs de Rijn waaraan de ambts woning van ambassadeur Bruce is gelegen, gedurende het verblijf van het staatshoofd voor alle verkeer zijn gesloten. De leiding van het vliegveld Wahn heeft een reusachtige stof zuiger" laten komen, die de rol- baan moet schoonmaken, opdat de banden van de Boeing niet door stenen, stukken ijzer e.d. kunnen worden beschadigd. Vluchtelingen uit het commu nistische deel van Duitsland zul len op het gras van de Hofgar- ten, een park nabij de universi teit van Bonn, met bloemen een kaart van Duitsland anno 1937 maken. De posterijen zullen poststukken in Bonn van een spe ciaal stempel voorzien. De burgemeester van de West- duitse hoofdstad heeft een halve overwinning op het protocol be haald. Gezien de korte duur van zijn verblijf had president Eisen hower geen tijd om een bezoek aan het raadhuis te brengen. De burgemeester heeft echter klaar gespeeld, dat de president in een onderbreking van zijn besprekin gen met dr. Adenauer in het pa leis Schaumburg zijn handteke ning in het gouden boek zal zet ten. (Advertentie.) NOO*DSTR.t*-86 TEL.2573 TERNEUZEN Te Moes, bij Calajayud in Mid- den-Spanje. is maandag een sneltrein BarcelonaCoruna in botsing gekomen met een goede rentrein. Er is melding gemaakt van 4 doden en ongeveer 30 ge wonden. Franse parachutisten hebben in het weekeinde bij twee over vallen zeven leiders van de Al gerijnse opstand gedood en der tig gevangen genomen, zo heb ben Franse militaire kringen maandag te Algiers meegedeeld. Sinds het begin van de grote zuiveringsoperatie „Tweelingen" op 22 juli zijn in Kabylië 1421 opstandelingen buiten gevecht gesteld. Vorige week bedroeg het aantal gesneuvelde, gewonde of gevangengenomen verzetsstrij ders 406. Bij gevechten elders werden afgelopen week 333 opstandelin gen buiten gevecht gesteld. Aan Franse zijde sneuvelden 36 mili tairen, aldus de bekendmaking van het Franse hoofdkwartier. Het „State Department" heeft bekendgemaakt, dat het Ameri- De Dalai Lama, de in balling schap levende god-koning van Tibet, heeft zondag te Mussoorie tegenover een groep Indische journalisten verklaard, dat de „vrijheidsstrijd" in Tibet voort- duiurt, daar meer en meer Tibe- tanen zich aansluiten bij de 50.000 leden van de 'Khamba stam in de opstand tegen de Chinezen in Oostelijk Tibet. Volgens ontvangen inlichtin gen waren bijna 80.000 Tibetanen gesneuveld. In Lhasa, de hoofd stad van Tibet waren bijna 20.000 Tibetanen in de strijd tegen de Chinezen om het leven gekomen De Amerikaanse congrescom missie voor kernenergie heeft in een rapport van 42 bladzijden gewaarschuwd, dat als de proe ven met kernwapens worden her vat op dezelfde schaal als in de afgelopen vijf jaar, de hoeveel heid radio-activiteit in onze lichamen een gevaar zou kunnen worden voor het nageslacht. Het rapport is gedeeltelijk ge baseerd op feiten en getallen die verstrekt zijn door ongeveer der tig deskundigen op het gebied van de radio-activiteit. Op de Amerikaanse regering wordt een beroep gedaan minder geheim te houden en meer inlich- 'tngen te publiceren over radio activiteit als gevolg van kernont- Ploffingen. De uitstraling veroorzaakt door reeds genomen proeven zal vol gens het rapport „betrekkelijk gering" zijn vergeleken met de natuurlijke uitstraling waaraan iedereen bloot staat en vergele ken met de voorgestelde veilig- heidsgrenzen. Hit de door de deskundigen verschafte gegevens is op te ma ken, dat ondergrondse proeven met betrekkelijk kleine kern wapens de atmosfeer niet behoe ven te besmetten. Het nemen van proeven onder de grond met grote wapens levert evenwel grote moeilijkheden op, aldus het rapport. In het rapport van de congres commissie staat verder, dat men kan verwachten, dat een van de bijprodukten van kernproeven, koolstof-14, schade aan het nage slacht berokkent en een wer kingsduur heeft van 1000 jaar. In zulk een lange periode zal de voortdurende natuurlijke uitstra ling veel grotere biologische ge volgen hebben, aldus de conclu sie. Wat strontium-90 en cesium- 137 twee zeer gevaarlijke bij produkten van kernontploffingen aangaat, heet het, dat de reeds aanwezige hoeveelheid hiervan in de stratosfeer waarschijnlijk niet zo groot is als eerder is ge schat. Niettemin is men nog steeds van mening, dat deze stof fen in de radioactieve neerslag de grootste gevaren meebrengen. Sinds 1957 is de hoeveelheid van deze stoffen in het voedsel snel gestegen. In zekere delen van de Ver. Staten zijn tijdelijk hoge standen geregistreerd. De Dalai Lama zei te geloven, dat het zeer goed mogelijk is, dat de Pantsjen Lama, die na de Dalai Lama de meeste macht uit oefende in Tibet, zelf gearres teerd is. De vader van de Pant sjen Lama is volgens de Dalai Lama een man met een sterke wil, die het Tibetaanse volk en de godsdienst trouw gebleven is. De Chinezen moeten hem gemar teld hebben en dit zou de gevoe lens van de Pantsjen Lama be- invloed kunnen hebben, aldus de Dalai Lama, die verder gewaagde van „onmenselijke" martelingen en wreedheden tegen Tibetanen, die met de opstandelingen sym pathiseerden of wier verwanten naar India waren gevlucht. Vele Tibetanen waren naar China ge deporteerd. In een aan de Indische consul- generaal in Tibet overhandigde nota bevelen de Chinese autori teiten de Indiërs aan geen pel grims- of zakenreizen naar Ti bet te maken. Wie toch naar dit land gaat doet dit op eigen risi co en de Chinese regering kan hun veiligheid niet garanderen. De zich in Tibet bevindende In diërs moeten thuis blijven en mogen zich niet zonder toestem ming van de Chinese autoritei ten verplaatsen, aldus de nota. Deze veiligheidsmaatregelen aldus het Indische agentschap te Kalimpong zijn nodig gewor den door belangrijke militaire acties die thans door de Chine zen worden ondernomen ter be strijding van de opstandelingen strijdkrachten van Lhasa. kaanse standpunt ten aanzien van de kwestie-Algerië niet is gewijzigd. De Ver. Staten blijven het grootste belang hechten aan de noodzaak van een vreedzame, democratische en rechtvaardige oplossing van dit conflict, aldus het ministerie dat de hoop uit sprak dat Frankrijk een derge lijke oplossing zal kunnen uit werken. Het „State Department" gaf deze verklaring uit naar aanlei ding van vragen over een uit lating van de onderminister voor Afrikaanse Zaken, Satterth- waite, die vrijdag jl. had gezegd dat de Ver. Staten gaarne zou den zien, dat Algerië zich tot een „bondgenoot en deelgenoot" van Frankrijk ontwikkelt. Deze uit spraak was, volgens de „New York Times", te Parijs al direct als een afwijking van het Franse officiële standpunt beschouwd, omdat Algerië gezien wordt als een deel van Frankrijk. Het Amerikaanse ministerie ver klaarde maandag, dat het niet de bedoeling van Satterthwaite was geweest, een wijziging in de Amerikaanse politiek inzake de Algerijnse kwestie te brengen. De Japanse autoriteiten heb ben maandag bekendgemaakt, dat een Russische patrouilleboot twee Japanse vissersboten, die op 40 km ten zuidoosten van Ne- moero, gelegen op Hokkaido, voeren, hebben aangehouden en opgebracht. De treilers zouden binnen de Russische territoriale wateren zijn geweest, die de Sowjet-Unie op twaalf mijl heeft gesteld. Na afloop van een speciale bij eenkomst van de Indonesische regering zijn monetaire hervor mingsmaatregelen aangekondigd. Volgens Antara heeft de rege ring besloten het huidige stelsel tot uitgifte van exportcertificaten af te schaffen. Voorts zijn bank rekeningen voor bedragen boven 25.000 rupiah voor 90 procent ge blokkeerd terwijl met ingang van heden de bankbiljetten van 1000 en 500 rupiah biljetten van resp. 100 en 50 rupiah zouden worden. In verband met de nieuwe maatregelen bleven alle markten gesloten. In het Antarabericht werden geen nadere bijzonder heden verstrekt. Blijkens een nader bericht van Reuter uit Djakarta heeft de In donesische minister van Voor lichting, Maladi, bij het bekend maken van het kabinetsbesluit, verklaard dat de 90 procent van alle spaarbank-rekeningen van meer dan 25.000 rupiah, die zul len worden bevroren, zullen wor den beschouwd als een lening op lange termijn aan de regering. Uitzonderingen zullen worden gemaakt voor sociale instellingen en regeringsorganisaties, als deze om ontdooiing van hun spaarrekeningen mochten ver zoeken. In de plaats van de exportcer tificaten zal een nieuw systeem voor de heffing van uitvoerrech ten worden ingevoerd. De maatregelen worden van kracht op heden, dinsdag, 06.00 Javatijd t d.i. maandag, 23.30 Ne derlandse tijd). Zakenlieden in Indonesië heb ben, gealarmeerd door het ingrij pen van de regering, als maatre gel onmiddellijk geweigerd nota's te accepteren. Winkels, kantoren en restaurants beginnen te slui ten, aldus meJdt Reuter. Het kabinet heeft besloten terug te keren tot de gewone financieringsmethoden van de in voer en 90 procent van spaargel den boven de 25.000 rupiah te be vriezen In bankkringen te Amsterdam gaf men er de voorkeur aan nadere bijzonderheden af te wachten alvorens een definitief standpunt in te nemen ten aan zien van de monetaire hervor mingsmaatregelen, die, volgens berichten uit Djakarta, de Indo nesische regering heeft genomen, waardoor met ingang van heden, 25 augustus, bankbiljetten van 1C00 en 500 rupiah teruggebracht worden tot biljetten van resp. 100 en 50 rupiah. Ter beurze van Amsterdam meende men uit de eerste berich ten met stelligheid te moeten op maken, dat het hier in feite een devaluatie van de rupiah betreft, waarbij men opmerkte dat de rupiahkoers op de vrije markt, ook na deze monetaire hervor ming, altijd nog lager genoteerd is dan de officiële koers. In fi nanciële kringen toonde men zich weinig verbaasd over deze nieuwe stappen „die de Indone sische regering wel heeft moeten nemen in verband met de zware schuldpositie en de zich voortdu rend uitbreidende geldcirculatie". Een afdoende maatregel achten zij deze geldhervorming echter Dr. Glennan, burgerlijk leider van het ruimtevaartprogramma van de Ver. Staten, heeft maan dag in Los Angeles verklaard, dat de Amerikaanse regering zich eerst zal toeleggen op het lanceren van raketten in de richting van de maan, alvorens met ruimte-onderzoek te begin nen. Hij deelde mee, dat zijn bureau het plan heeft zich op de volgen de pogingen te concentreren: 1) Lanceringen die bedoeld zijn om vlak bij de maan te ko men zonder haar te raken. Het brengen van satellieten in een baan rond de maan. Lanceringen met het doel de maan te raken. Lanceringen die bedoeld zijn om ruimtevaartuigen op de maan te laten landen. Dit programma zal ons de ken nis bijbrengen, die nodig is om dieper het heelal binnen te drin gen, aldus Glennan. De meerderheid van de 20 leden van de constitutionele com missie van Brits-Guyana heeft zich uitgesproken voor een on verwijld onafhankelijk worden van het gebied, een wetgevend lichaam bestaande uit één kamer, ministeriële controle op de poli tie en voor handhaving van het huidige kiesstelsel. Dit is maan dag te Georgetown vernomen. In een rapport van de minder heid worden deze voorstellen echter niet realistisch of onaan vaardbaar genoemd, omdat zij onder de huidige omstandigheden niet uitvoerbaar zouden zijn. De commissie, waarin alle leden van de wetgevende raad onder leiding van de voorzitter zitting hebben, werd in novem ber van het vorige jaar door Op de spoorlijn Den Haag Gouda is nabij Zevenhuizen tij dens graafwerkzaamheden een onontplofte bom ontdekt. Dc spoorwegen hebben het spoor wegverkeer tussen Den Haag en Gouda daarom in beide richtin gen tijdelijk gestaakt. Treinver keer werd door bussen overgeno men. Er ginggen gewoonlijk ca 80 treinen per dag over dit baan vak. De bom werd ontdekt tijdens graafwerkzaamheden in het dijk- iichaam langs de spoorlijn Den HaagGouda en ligt op onge veer vijf meter van de rails van daan. De spoorwegen hebben zich inmiddels in verbinding ge steld met de mijnopruimings- dienst, die maandagavond nog de bom demonteerde. Sinds acht uur maandagavond reden de treinen Den Haag Gouda met normale snelheid langs het traject te Zevenhuizen, waar de bom nog steeds in het dijklichaam lag. De treinen Gou- Bij twee ontploffingen in een daDen Haag reden over een ammoniakfabriek te Arkansas, in traject van 200 meter nabij Ze-j de Amerikaanse staat Kansas, venhuizen met een snelheid van zijn zondag twee mensen om het 30 km per uur. 1 leven gekomen en vier gewond. gouverneur sir Patrick Renison ingesteld. Zij had tot taak aan bevelingen op constitutioneel ge bied te doen. De vorige grond wet werd in 1953 opgeschort. Sindsdien zijn tussentijdse rege lingen van kracht. De minister van Handel en In dustrie van Brits-Guyana, dr. Cheddi Jagan, heeft zondag in een persconferentie medege deeld, dat zeer waarschijnlijk Brits-Guyana een belangrijke geldlening zal kunnen aangaan bij landen van het Sovjetblok. Alvorens dit kan geschieden, zou de mening van het volk moeten worden gevraagd door middel van 'n volksstemming, omdat een dergelijke lening een zaak van nationaal belang is. Jagan, de lei der van de vooruitstrevende volkspartij, had dit onderhoud met de pers na zijn terugkeer op vrijdag j.l. van een reis door West-Duitsland, Italië, Engeland en de Verenigde Staten, die ten doel had, ten behoeve van Brits- Guyana leningen af te sluiten. Hij deelde verder mede niet te weten, of Brits-Guyana constitu tioneel de vrijheid heeft van Rusland geld te lenen. Hij voegde er aan toe, dat uit de successen en mislukkingen, die zijn bureau had geboekt, was gebleken, dat er niet zulke grote vorderingen in de ruimtetechniek waren gemaakt, als men had ge dacht. Glennan zei verder nog, dat de Amerikaanse regering eerlijk moest toegeven dat geen enkele lancering tot op heden geheel was geslaagd. „De Russen hebben slechts hun geslaagde pogingen bekend gemaakt, ofschoon wij weten, dat zij ook hun mislukkingen hadden, zo verklaarde Glennan. Het verblijf van premier Ben Goerion in Frankrijk heeft in Israël opwinding veroorzaakt, zowel in politieke kringen als in de pers, die niet aarzelt het „geheimzinnig" te noemen. De Israëlische minister van gezondheid, Barzilai, die lid is van de uiterst linkse Zionistische Mapam, heeft zondag de waar nemende premier, mevrouw Gol- da Meir, om uitleg gevraagd over „het mysterie, dat het ver trek omhult en de redenen van de reis naar Frankrijk van de eerste minister". Van welingelichte zijde is ver nomen, dat Ben Goerion zelf deze vraag zal beantwoorden wanneer hij terug is. De regeringsbladen zeggen, dat Ben Goerion zich reeds aan boord van de „Theodore Herzei" bevond, toen hij besloot tot een vakantie aan de Franse Rivièra. geenszins „zolang niet de autori teiten er toe overgaan een radi cale verandering te brengen in de door hen gevolgde politiek, die tot dusver sterk het karakter draagt van chaos en verkwis ting". Wat de afschaffing van het stelsel tot uitgifte van exportcer tificaten betreft, dit kan, zo meent men hier, gezien worden als een gevolg van deze mone taire hervorming, aangezien de exportcertificaten reeds een ver kapte devaluatie betekenden. Voor het Nederlandse bedrijfs leven ziet men in de genomen maatregelen geen voordeel en geen nadeel. De beurs heeft zich gistermiddag dan ook, voor zo ver zij van de nieuwe Indonesi sche maatregelen op de hoogte was, van het gebeurde niets aan getrokken. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Herter, heeft maadag tegen een groep Congresleden gezegd dat de toe stand in Laos hem „zeer veront rust". Senator Fulbright, die voorzit ter is van de Senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen, verklaarde na afloop van het on derhoud tussen Herter en de Congresleden, dat de minister de toestand in Laos als „zeer ge vaarlijk" beschouwt. Maar onze inlichtingen uit Laos zijn niet zo danig dat wij precies weten wat daar nu eigenlijk gebeurt, aldus de senator. (Advertentie.) de enige oliehaard mee Speciaal ontworpen voor het verwarmen van ruim ten van 40 a 50 m3. Voor iets grotere ruimten (60 70 m3) komt het model 1009 in aanmerking. Prijs f 245.- De ideale oliehaard voor inwonenden, alleenwonen- den, studerenden, verpleegsters, keukens, had kamers, slaap- en studeerkamers. Uitgevoerd,met de enorm zuinige Rocket branderpot. Door de 10 belangrijke schriftelijke garanties, eindelijk een oliehaard waarbij gegarandeerd géén koude voeten, géén sterke roetvorming en géén hoge brandstofkosten (géén ander merk geeft dit!) Neem dus géén genoegen met een mindere kwali teit. Hoenson, Nederlands oudste leverancier van oliehaarden heeft immers de meeste ervaring! Gezellig model met zichtbaar haardvuur, opklap baar bovendeksel en kookplaat. Zuinige blauwbrandende spaarvlam (minimum olie- verbruik ca. 2i ct per uur!) Zowel In de winter als in voor- en najaar en op kille zomeravonden Uw vertrek, behaaglijk verwarmd. Heerlijke strallngswarmte en volop vloerwarmte. net zoals U dit van Uw kolenhaard zo gewend was. Géén aansteekproblemen één draai aan de knop en één lucifer - dat is alles! Bestel reeds nu, want de vraag Is enorm! Mëér warmte voor minder geldalleen Hoenson garandeert U dit! OFFICIAL HOENSON DEALER I DE OLIESPECIALIST Dijksfr. 7-9, Tel. 2056, Terneuzen Het weer in ons land stond maandag onder invloed van een hogedrukgebied, waarvan het centrum bij de ingang van het Engelse Kanaal gelegen was en dat langzaam noordoostwaarts bewoog, hetgeen bij ons de wind in de westhoek hield. Daarbij werd vochtige lucht over de Noordzee aangevoerd, waarin WOENSDAG 26 AUGUSTUS Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 6.46 7.21 8.01 8.11 n.m. 7.00 7.35 8.15 8.25 ZON op onder Aug. 25 5.38 26 5.40 27 5.42 MAAN op onder 19.45 19.43 19.41 22.48 23.24 12.11 14.09 15.04 veel bewolking voorkwam. Boven land kwam overdag zonneschijn voor, vooral in het binnenland. De temperaturen liepen op tot 22 graden langs de kust en tot 27 a 28 graden plaatselijk in het bin- nenland. Vandaag blijft het hogedrukge bied dicht bij ons land gelegen, zodat droog weer en vooral in het binnenland opnieuw zonnige pe rioden zullen voorkomen. De wind blijft zwak tot matig tussen zuidwest en west, terwijl er onge veer dezelfde temperaturen kun nen venvacht worden. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van dinsdag ochtend tot dinsdagavond. DROOG WEER. Droog weer met aanvankelijk plaatselijk mist of laaghangende bewolking. Later ook zonnige perioden. Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen. Ongeveer dezelfde temperatuur als gisteren.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1