BINNENLANDS NIEUWS LAATSTE MAAND INZENDING BEURSOVERZICHT Miljardenerfenis voor Turk? BOKSEN de engels-franse betrekkingen Winnaars Prijsvraag naar Kopenhagen een vliegreis met onze nationale luehtvaartmaatsehappij de KLM naar - en een 10-daags verblijf in NEW-YORK met algehele verzorging voor 2 personen. Advertentiën t Gistermorgen is van Schiphol vertrokken de 32-jarige Turkse mechaniciën Mehmet Turan Sokullu, die maandag j.l. met het s.s. „Seyhan" van de Tur kish Cargo Lines te Rotterdam was aangekomen. Hij is nu op weg naai< Caïro, want zo schijnt zijn zuster hem geschre ven te hebben - dan wordt de erfenis verdeeld van grootvader, die in Egypte groot grondbezit ter en bouwer was geweest, een erfenis van twee miljard Turkse ponden. Die zou onder een dertigtal familieleden moe ten worden verdeeld. De man bezat niet meer dan enkele tientallen guldens en moest, om tijdig in Caïro te zijn, n.l. voor 24 augustus, de reis'per vliegtuig maken. Hij heeft zich tot de agente van de lijn gewend, de firma Slavenburg en Huyser N.V. te Rotterdam en daar tal van pa- pieren en krantenknipsels ge- toond. Bij deze firma kon men alleen constateren dat de na men klopten en ook het bedrag van twee miljard heeft men zien staan, zonder echter wegens onbekendheid met de taal te kunnen nagaan, of dat bedrag ontvangen, dan wel betaald moest worden. Toch heeft men aan de Turk in goed vertrouwen het geld voor de vliegtocht verstrekt. Men wacht nu in spanning af of het verhaal juist blijkt te zijn en of men het voorgescho ten geld terug zal ontvangen. Volgens verklaring van So kullu liep deze erfeniskwestie al jaren en jaren. De grootste moeilijkheid schijnt geweest te zijn het feit, dat grootpapa Egyptisch onderdaan was en de familie voor het merendeel Turks is. Er moesten dus heel wat formaliteiten vervuld wor den. De Franse ambassadeur in Lon den, Chauvel, is donderdag in Pa rijs aangekomen om verslag uit te brengen over zijn onderhoud van woensdag met Profumo, de Britse staatssecretaris van Bui tenlandse Zaken, over de huidige moeilijkheden in de Frans-Britse betrekkingen. De officiële lezing van het Brit se ministerie van Buitenlandse Zaken, dat de besprekingen van Chauvel uitsluitend over de toe stand in Laos gingen, wordt in Parijs ontkend. In officiële Franse diplomatie ke kringen windt men er geen doekjes om, dat Chauvel te weten wilde komen of de Britse rege ring de opvattingen over de Fran se politiek t.a.v. de atoombom, Algerië en de NAVO, zoals deze de laatste tijd in verschillende Britse bladen tot uitdrukking zijn gebracht, werkelijk deelt. Vol gens gewoonlijk betrouwbare kringen in Parijs was het ant woord aan de Franse ambassa deur „koel en niet al te gerust stellend". Franse functionarissen, zo chrijft Reuters correspondent I-Iarold King, maken zich niet zo zeer druk om hetgeen in Britse bladen is gezegd als wel om de uitwerking die de geuite oordelen kunnen hebben op de mening in andere landen, vooral met be trekking tot de Franse positie in Algerië. Amerikaanse beloning voor geplaagde gardist Een inwoner van Con- necticut heeft een cheque van tien shilling overge maakt aan de gardist die die tijdens zijn dienst voor - het paleis van Buckingham te Londen een opdringe rige Amerikaanse toeriste op de tenen had getrapt en daarvoor tien dagen had moeten brommen. De Ame- rikaan liet hierbij weten dat zijn geste voortkwam uit de overtuiging dat de Amerikanen in het alge meen en de Amerikaanse toeristen in het bijzonder niet één, maar veel meer schoppen verdienden. En hij kon het weten, zo legde hij er nog bij uit, want hij was nu getrouwd met een Frangaise na, tot zijn ver driet, met een Amerikaan- se gehuwd te zijn ge- weest DE BETALING VAN MANNEN en VROUWEN De commissie van de gemeen schappelijke markt heeft, blij kens een publikatie in het of ficiële blad van de Europese gemeenschappen, op een vraag van de heer Nederhorst, lid van het Europese parlement, over de toepassing van het be ginsel van gelijke beloning voor mannelijke en vrouwelijke ar beidskrachten overeenkomstig het verdrag van Rome, geant woord dat de commissie begon nen is met een gedetailleerde beschrijving van de rechtstoe- tand dienaangaande. Uit de huidige statistieken kan men overigens volgens de commissie afleiden dat een algemene aan passing van de lonen der vrou wen aan die der mannen gaan de is. Op een meer algemene vraag van de heer Nederhorst over onderlinge aanpassing van lo nen antwoordde de commissie dat zij een enquete over de kos ten van de handarbeid in een twaalftal industrieën heeft in gesteld waarbij tegelijkertijd gegevens verkregen zullen wor den over de in de zes landen betaalde lonen. OLIFANT MAAKTE AMOK Dier heeft de dood van veertien mensen op zijn geweten Voor de tweede keer in enkele dagen heeft een olifant op Cey lon amok gemaakt en de dood van veertien mensen op zijn ge weten. Het dier dat woensdag avond bij Kandy in Centraal- ceylon in een flambouwenop tocht meeliep, werd woedend toen hij in een brandende toorts trapte en verpletterde alles wat in zijn weg kwam. Een paniek beving de menigte van honderd duizend mensen waardoor zeer velen onder de voet werden ge lopen. Het aantal gewonden be loopt enkele duizenden, van wie 125 er ernstig aan toe zijn. Men zag tenslotte kans de woedende kolos die winkelpuien vernielde en auto's vertrapte, met vijf schoten uit een olifantengeweer neer te leggen. Een tweede ner veus geworden dikhuid wist men tijdig onder controle te krijgen. Er liepen vijftig olifanten mee in de smet die het einde van het jaarlijkse Boeddhistische Pera- herafeest markeerde. Zon lag had een andere olifant reeds tien doden gemaakt bij een soortgelijke processie niet ver van Colombo. Pierre Alize weer aan de trapeze Pierre Alizé, de 50-jarige cir- cusartist, die op drie juli jl. tij dens een voorstelling van het circus Krone te Haarlem uit de vliegende trapeze viel en in een ziekenhuis moest worden opge nomen, heeft tijdens de eerste voorstelling van het circus in Tilburg voor een verrassing ge zorgd. De trapezewerker had een come-back gemaakt tijdens een voorstelling op zijn verjaar dag op 1 augustus te Arnhem. Deze was echter op een nieuwe valpartij uitgelopen en directie en collega's van de 50-jarige vlieger wisten niet beter of hij zou nog enige tijd rust houden. Vlak voor de aanvang van het trapezenummer presenteerde Pierre Alizé zich in gezelschap van zijn partners, Jacques en Marlies en van zijn vervanger Gerard volkomen onverwacht in de piste om zich naar de nok te begeven. Hij werkte het volledige programma inclusief de twee- en-een-halve salto af zonder ongelukken, doch wel met enige stroefheid. Zijn vervanger, Ge rard, maakte een tuimeling in het net, doch herstelde zich snel. Inplaats van drie traden dus vier trapezewerkers op. Economische misdrijven in Polen In de eerste helft van dit jaar zijn in Polen een 75.000 economi sche misdrijven, waarvan ruim zestig procent uit diefstal van ge meenschapsgoed bestond, ont dekt. Er deden zich in genoemde periode 12.000 gevallen van om koperij, machtsmisbruik en van plichtsverwaarlozing e.d. voor, 10.000 gevallen van speculatie en verder financiële en valutadelic ten. Het land leed hierdoor een schade van een 350 miljoen gul den. Feestdag in Hongarije Duizenden Hongaren hebben donderdagochtend in en buiten de basiliek te Boedapest de mis bijgewoond ter viering van de I feestdag van Sint Stefanus, de landspatroon. De mis werd opge dragen door bisschop Endré Ham vass van Csanad. De communistische autoriteiten hadden deze zelfde dag bestemd ter viering van de tiende verjaar dag der communistische grond wet. Op een kilometer afstand van de basiliek droeg kardinaal Mindszenty in eenzaamheid de mis op binnen de muren van de Amerikaanse legatie waar hij als Hongaars primaat na de opstand van 1956 asiel kreeg. Zigeuners aangehouden in Zwitserland In Bern is een gezelschap van circa 50 zigeuners aangehou den, dat met woonwagens op doorreis van Frankrijk naar Italië is. Het heeft in Zuid- Frankrijk deelgenomen aan een internationale bijeenkomst. De Zwitserse politie heeft in STEEN DES AANSTOOTS Een oude grenssteen uit de tijd dat Pruisen nog een konink rijk was, tot voor kort keurig rechtop geposteerd aan de Ne derlands-Duitse grens in Poster- holt, begint in deze gemeente een steen des aanstoots te wor den. Een Duitse autobus heeft de 1.50 meter hoge en 300 kg wegende paal onlangs omver ge reden en niemand voelt zich ge roepen of bevoegd het gevaarte weer rechtop te zetten. Daarvoor zijn verscheidene oorzaken. Kinderen hebben het geprobeerd, maar ze konden de stenen grenspaal, die aan de ene zijde het opschrift „Nederland" en aan de andere kant „Pruis- sen" vermeldt, niet tillen. De Duitse douane haalt de schou ders op, want de steen ligt niet in het Duitse grensgebied. De Nederlandse douane haalt ook de schouders op, want zij acht het geen grenspaal. Ook aan de plaatselijke politie is de omver- gevallen paal niet ontgaan, de steen is echter niet van de poli tie maar van het rijk en daarom blijft de politie er af. Geruchten als zouden er Duitse en Nederlandse commis sies zijn ingesteld om deze kwes tie te bespreken en er rapport over uit te brengen teneinde de steen via een „verdrag tot recht zetting van de omgevallen grens paal in Posterholt" weer overeind te krijgen, blijken ook loos te zijn. Die van Posterholt hopen nu nog slechts dat een andere Duitse autobus de stenen paal weer rechtop zal rijden. PANTSJEN LAMA DOOR CHINESE COMMUNISTEN ONDER BEWAKING GESTELD De Pantsjen Lama, de door de communistische Chinezen ge steunde Tibetaanse leider, is on der strikte bewaking gesteld toen de Chinezen bij geruchte vernamen dat de Tibetanen een nieuwe opstand voorbereiden, aldus het dagblad Indian Express uit Calcutta. De vader van de Pantsjen Lama, die reeds tijdens de opstand door de Chinezen als gevaarlijk werd beschouwd, is I nu tot opstandeling verklaard, aldus het blad dat zijn inlichtin gen via de grens van Skim en Bhoetan uit Tibet zegt te heb ben gekregen. Indiase functiona rissen in Nieuw Delhi verklaar den het verhaal niet te kunnen bevestigen. Volgens mensen die de Pant sjen Lama kenden is het een jonge man met een sterk karak ter die de Chinezen niet zo toe gewijd is als aanvankelijk scheen. Hij is indertijd Tibet met de communistische legerscharen binnengekomen en vele 'Tibeta nen twijfelden of hij een echte reïncarnatie is. Zijn gezag is daarom nooit ten volle erkend. De conferentie van morele herbewapening te Caux Op initiatief van vooraanstaan de Cyprioten zijn dinsdag tele grammen gezonden aan Franse en Algerijnse leiders om hen uit te nodigen naar de conferentie van morele herbewapening over ideologische strategie te Caux in Zwitserland. In de telegrammen wordt gezegd: „Te Caux kan een eervolle en rechtvaardige oplos sing voor Algerije gevonden wor den door morele herbewapening evenals een wonderbaarlijke op lossing gevonden werd voor Cy prus". Dit werd bekendgemaakt door Malyali, voorzitter van de afde ling Limassol van de federatie van Turkse verenigingen op Cy prus, die aan de conferentie een zojuist aangekomen Cypriotische delegatie voorstelde. Malyali, een advocaat, zei dat de Griekse en Turkse leiders die de vorige week vanuit Caux naar Cyprus waren teruggekeerd hun nieuwe eenheid gebruikten om de problemen van het eiland op te lossen. Sprekend over de rol die morele herbewapening heeft gespeeld bij het tot stand bren gen van wat de wereldpers nu „het wonder van Cyprus" noemt, zei hij: „Dat wonder werkt met grote snelheid door. Het zal tot een goed resultaat leiden. Het is ons ernst op Cyprus." (Advertentie.) INBREKERS IN DE BADKAMER De assistent-bedrijfsleider van een Amsterdamse broodjes winkel heeft gisternacht nog nooit zo hard geschreeuwd als het moment, waarop hij in zijn woning aan de Reguliersdwars straat, waar hij de inkomsten van de zaak, een bedrag van ƒ3000.—, wilde wegsluiten, be merkte, dat de badkamer be volkt was. Geschrokken door dit luidkeels alarm verlieten twee mannen de badkamer en verdwenen als hazen naar bui ten. Een van de twee is kort daarna aangehouden in een cafetaria aan de Utrechtse straat. Hij ontvluchtte bij een transport naar het hoofdbureau LEXINGTON Schiphol, 18 augustus De acht winnaars van de maand juli in de grote Lexington prijsvraag vertrokken per speciaal Lexington-vliegtuig naar Kopenhagen. U ziet ze hier voor het vliegtuig, vóór het ver trek van Schiphol. De gelukkigen v. I. n. r. Mej. R. Opdam, Den Haag W. D. Verduyn, Delfgauw (post Delft) W. Oerlemans, Den Haag J. J. v. Tuil, Veenendaai R. Delsing, Heerlen Mevr. E. H. v. Herwaarden, Amsterdam W. v. Dongen. Breda W. A. Lambrie, Maastricht Augustus is de laatste maand van inzending. Tot en met 31 augustus kunt u dus nog meedoen. Stuur alsnog een slagzin of een rijmpje van maximaal 4 regels plus 9 Lexington sigaretten, waarvan de controle-lettertjes het woord LEXINGTON vormen. Uitsluitend op grond van de beoordeling, welke de jury aan uw slagzin of rijmpje toekent, kunt u winnen: een slof a 200 Lexington sigaretten of een TWEEDAAGSE VLIEGTOCHT NAAR LONDEN enfof de hoofdprijs: Vraag een afdruk van de publicatie der voorwaarden aan LEXINGTON, POSTBUS 305, DEN HAAG Lexi wenst u veel succes en geeft u de goede raad Steek er een LEXINGTON bij op." LEXINGTON trom Americas Best Tobaccos Unilevers willig, staatsfondsen opnieuw vast Unilevers waren gistermiddag „willig". De gepubliceerde be langrijke stijging van de netto winst van het Unileverconcern in het eerste halfjaar van 1959 werd ter beurze gehonoreerd met een koerswinst voor de aandelen van circa 15 punten, vergeleken bij de slotkoers van woensdag. De gunstige cijfers werden met enthousiasme be groet omdat de beurs de laatste dagen eerder een neerwaartse tendentie vertoonde. De zeer vaste toon voor de Unilever- waarden werd mede veroorzaakt door aankopen voor buiten landse rekening, waaraan Duitsland, Zwitserland en Pa rijs deelnamen. De handel ge durende de officiële beurs viel echter tegen. Woensdagavond werd menig stuk verhandeld en gistermorgen vóór de niet-offi- ciële ochtendbeurs, verwisselden honderden stuks reeds van eigenaar. Verder ontstond er in de morgenuren een zeer leven dige handel in het margarine fonds. Gistermiddag werd op 619 geopend waarna de koers daalde tot 618. De slotkoers van woensdag was 604%. De overige internationals profiteerden, bij geringe omzetten, van de willige stemming in de Unileverwaar- den. Philips opende op 637% doch viel terug tot 635', 2 tegen woensdag 632. AKU's waren op 378 circa 3 punten boven de vo rige slotprijs. Kon. Olies op 167,20 circa een gulden boven woensdag. KLM werd iets lager geadviseerd. De scheepvaarten namen, bij kalme handel, een gedeelte van de woensdag verloren verliezen terug. Van de cultures waren Amsterdam Rubbers uiteindelijk flauw. Geopend werd op 104V2, doch daarna daalde de koers tot 100% tegen woensdag als slotprijs 107. Het nieuwe project in Liberia van de Amsterdam Rubber heeft, aldus de beurs, een te lange aanlooptijd om re sultaten te laten zien. Nu een dividendverhoging niet in de lijn van de verwachtingen ligt zoals de directie woensdag me dedeelde, wordt er in het fonds winst genomen. Hierin speelde de beroepshandel gistermiddag een grote rol. HVA's en Deli's lager. In de Staatsfondsen werd tamelijk vlot gehandeld en de koersen waren opnieuw aan de vaste kant. In de lokale sec tor was Calvé vast, de 5 pro cent converteerbare obligaties Bronswerk vrijwel onveran derd, Houthandel Van Wessem 132 a 135 (120 laatst gedane no tering) op de dividendverho ging. Aandelen en obligaties Haagse Bank voor Handel en Crediet en die van de Gronin ger Industrieële Crediet Bank werden op last yan het beurs- bestuur niet verhandeld in ver band met een verschenen be richt. Prolongatie 3 procent. Geen honden en katten op tafel in Duitsland Westduitsers die honden en katten slachten voor - menselijke consumptie - kunnen volgens een door - het kabinet goedgekeurd - wetsontwerp met gevan- - genis en boete worden - gestraft. De bondsdag moet zich - nog over het ontwerp uit - spreken. Een woordvoerder van - de regering zei dat hon den en katten in een bij zondere betrekking tot de - mens staan en dat het - slachten van deze dieren - voor sommige mensen - kwetsend is. In antwoord - op een vraag zei de woord - voerder dat het wetsont - werp niet spreekt over het - geval van katten die wor - den gedood voor de huid - alleen. Int. Conc. Industrie Scheepvaart Banken Ind. Fonds. Algemeen Beursindices 18/8 19/8 20/8 444.53 438.25 442.02 226.98 225.80 225.49 157.39 155.21 156.30 183.59 184.24 184.40 140.35 138.50 137.48 308.93 305.33 307.00 N abeurskoersen Kon. Olie: 168.50—169.90 Unilever: 618628 ged. laten Philips: 638—645 AKU: 379—382 (166.80) (617%) (635%) (376%) de woonwagens sieraden, geld,' van politie, doch na een waar gereedschap en levende dieren gevonden, die zij er op de heen reis niet heeft aangetroffen. Zij schuwingsschot van een der po litiemannen bleef de man, een 18-jarige kok, staan en liet zich verdenkt de zigeuners er van,! rustig aresteren. zlJ de goederen onderweg; Zijn kameraad, een 22-jarige hebben gestolen autospuiter, is later in de nacht De door auto s getrokken aangehouden. Het bleek, dat de woonwagens zijn nauwkeurig kok een buurman is van de as- doorzocht op verzoek van de sistent-bedrijfsleider. Via enke- Franse politie die klachten le platjes en een raampje wa- heeft gekregen van langs de ren de mannen in de badkamer route wonende mensen. gekomen. KIND VERDRONKEN In een insteekhaventje van de Delfshavenseschie te Rotter dam is de 6-jarige g. g. Oude naarde uit de Eemerstraat ver-' dronken. De moeder, die bij het meisje was, miste het kind, dat aan het baden was geweest, reeds enige tijd, doch kwam te laatl op de gedachte, dat het wel in in het water verdwenen kon zijn. Toen het al te laat was! is een 13-jarige jongen aan het' duiken gegaan en heeft het meisje levenloos boven ge-' bracht. jongen vond de dood op onbewaakte overweg j De 11-jarige Cor Hiemstra, uit Oudendijk is gistermiddag' omstreeks half een op weg naar zijn nabij de onbewaakte over weg Lutjes Schardam (gem. Beets) gelegen ouderlijk huis door de dieseltrein van Hoorn' naar Amsterdam gegrepen. De jongen werd op slag gedood. De machinist zag de knaap op zijn fiets wel aankomen, maar aan genomen moet worden dat de jongen de trein niet heeft ge zien; hij keek de andere kant. uit. De trein had 23 minuten' vertraging. BOTSING EEN DODE VIJF GEWONDEN In de kom van de gemeente Echt in Limburg op het kruis punt GasthuisstraatKreijers- j straat is donderdagmiddag een Duitse personenauto tegen een j bestelauto gebotst, die werd be- Istuurd door Van der W. uit Heer. De 34-jarige mevrouw M. uit Echt werd uit de personenauto geslingerd. Zij werd in zorgwek kende toestand naar het zieken huis in Sittard overgebracht, waar zij overleed. Mevrouw M. was gehuwd en had geen kinde ren. Twee personen uit de be stelauto werden eveneens ge wond, eveneens de drie andere personen van de personenauto. Ze werden allen naar het zie kenhuis in Sittard overgebracht. Een dame moest worden opge nomen, de anderen zijn, na ver bonden te zijn, naar huis ge- I bracht. VERDRONKEN Woensdagavond is de drie jarige Syka de Jonge uit Stads kanaal in de haven van Hen gelo (O.) naast het schip van haar ouders té water geraakt en verdronken. Terwijl de heer en mevr. De Jonge met enkele an dere bezig waren het mo torschip „Linquenda" met oud ijzer te laden en olie te tanken, speelde het kind met een drie- wielertje op de wal. Plotseling miste de moeder het kind en zag men klompjes op het water drijven. Eerst na een kwartier gelukte het de kleine op de wal te brengen. Hoewel men in het Koningin Julianaziekenhuis nog zuurstof toediende, mocht hulp niet meer baten. AUTO TE WATER In de nacht van woensdag op donderdag is een personenauto in het water van de Prinsen gracht bij de Utrechtsestraat geraakt. De twee inzittenden, Duitse toeristen, konden door handreiking op het droge wor den geholpen. De brandweer heeft de auto later opgehaald. SPIERING OP STRAAT Een met spiering geladen open vrachtwagen met aanhan ger uit Ermelo moest dezer da gen op de Nieuwmarkt te Am sterdam plotseling voor een personenauto stoppen, waar door de lading ging schuiven en een aanzienlijke hoeveelheid vis op straat terecht kwam. De ze onwelriekende, spekgladde, glibberige massa van enkele honderden kilo's blokkeerde het wegdek, zodat het verkeer een uur lang moest worden omge leid, terwijl de spiering weer in de laadbakken werd geschept. BOS- EN HEIDEBRAND Donderdagmiddag heeft in de gemeente Son en Bexbreugel (ten noorden van Eindhoven) in een natuurreservaat een heide brand gewoed, waarbij 2 hectare bos en heide verloren is gegaan. De brandweren van Son en Eind hoven en die van Best, geassis teerd door 30 militairen uit Oir- schot hebben de brand geblust. VERDRONKEN TIJDENS WERK Donderdagmorgen is bij werk zaamheden aan het Twenthe- kanaal bij Almelo de 20-jarige W. Kloek uit Oldenbroek te wa ter geraakt en verdronken. De jongen stond onder de spoorbrug en had de opdracht schippers te waarschuwen, dat er hoogspan ningskabels over het kanaal wer den getrokken. Terwijl hij met een der schippers praatte, liep hij pardoes het water in. De schipper, die de man onder water zag verdwijnen maakte direct zijn roeiboot los, maar eerst na zeven minuten gelukte het hem de jongen uit het water te halen. Daarna is vergeefs getracht de levensgeesten op te wekken. BRANDSTICHTERS Wegens brandstichting zijn twee inwoners van het ge hucht Schuinesloot in de ge meente Hardenberg aangehou den. Het zijn de 25-jarige R. K. en de 24-jarige H. Z. K. werd de zer dagen van zijn bed gelicht nadat in een schuur met balen hooi brand gesticht bleek te zijn. K. bekende samen met Z. deze brand te hebben aangestoken. Thans heeft K. ook andere brand stichtingen bekend en wel op 2 en 3 maart j.l. Bij de laatste brand ging een schuur met en kele partijen stro verloren. Bei den zullen voor de officier van justitie te Almelo worden geleid. EEN MILJOEN DOLLAR VOOR INGEMAR JOHANSSON Wij bieden de huidige wereld kampioen zwaargewicht boksen, de Zweed Ingemar Johansson, een bedrag van een miljoen dol lar indien hij zijn titel op het spel wil zetten in een gevecht tegen Archie Moore, de wereld kampioen in het halfzwaarge- wicht, dit heeft de manager van Archie Moore, Jack Kearns, be kendgemaakt. Binnen een week zullen Archie Moore en Jack Kearns naar Stockholm vliegen om met Ingemar Johansson per soonlijk dit aanbod te bespreken. Heden is tot onze diepe droefheid, plotseling, in de Heer ontslapen, onze innig geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader de Heer DANIËL DUURINCK gepensioneerd kapi tein der Provinciale Stoombootdiensten weduwn. van mevr. Elisabeth Klous in de ouderdom van 75 jaar. Vlaardingen J. DUURINCK O. DUURINCK— DE BAKKER Terneuzen: M. DUURINCK E. M. DUURINCK E. M. DUURINCK— VAN DAMME D. DUURINCK J. DUURINCK— SNAP Eindhoven: J. R. E. KONINGS —DUURINCK E. KONINGS Kleinkinderen en Achterkleinkind. Terneuzen, 20 aug. 1959. Scheldekade 56. De plechtige uitvaart dienst zal plaats hebben op zaterdag 22 augustus a.s. in de Parochiekerk van de H. Willibrordus te Terneuzen om 10 uur. Heden overleed na een langdurig, geduldig ge dragen lijden, onze ge liefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder, JANNA DE VISSER, Weduwe van Adriaan den Kamer, in de ouderdom van 71 jaar en 9 maanden. Wij treuren over het verlies, maar haar hoop was op Christus en dat is onze troost. Namens de Familie, C. een ITAMER. Zaamslag, 20 aug. 1959. Huijsser.sstraat 14. De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland maakt aan de Fruittelers bekend, dat op de veilingen kun nen worden aangevoerd en geveild, vanaf: Maandag 24 .rjugustus: James Grieve, alle ma ten, op 5 mm sorteren. Ellisons Orange, 75 rnm en op; mits voldoende gekleurd. Transp. de Cronoeis, al le maten, met gele tint. Triomphe de Vienne, al le maten, op 5 mm sor teren. Sinjeur d'Aspercn, alle maten. Baurré Lebrun, 55 mm en op. Pitmaston Duches.se, alle maten. Bonne Louise d'Avran- ches, 60 mm en op; op 5 mm sorteren. Donderdag 27 tSugtistus. Ellisons Orange, 65 mm en op;, mits voldoende ge kleurd. Bonne LouLse d'Avran- ches, 55 mm en op, op 5 mm sorteren. Beurré Hardy, 70 mm en op, op 5 mm sorteren.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 3