Uit de Provincie I RADI AGENDA Oranjeboom HEIMWEE NAAR JOANA Kantongerecht te Terneuzen GROTE BELANGSTELLING UIT BINNEN- EN BUITENLAND Voor werkelijk het nieuwste maar één adres ONTPLOFFING TE KANSAS CITY Half dozijn benzinetanks de lucht in Mevrouw Churchill zegt passage af AXEL BOSCHKAPELLE MIDDELBURG. FLINKE VRAAG NAAR PRUIMEN KERKNIEUWS NOVITA opnieuw met goud bekroond! GEEN APPELEN MEER NAAR BELGIE SICILIË Boodschappen van Nehroe aan Eisenhower en Chroesjtsjef Radioverkeer met Engeland bemoeilijkt het vijfde zeeuws fruitcorso in goes Op zaterdag 19 september zal voor de vijfde maal het Zeeuws fruitcorso door de straten van Goes trekken. Voor het eerste lustrum van dit evenement be staat nu reeds grote belangstel ling, zowel in binnen- als bui tenland. De stoet van het corso belooft dit jaar bijzonder groot van op zet en attractief te zijn. Defi nitieve toezegging heeft de stichting „Het Zeeuws fruit corso", die deze gebeurtenis or ganiseert, reeds binnen van 17 deelnemers. Verwacht wordt, dat minstens 20 wagens de fruitcorso-stoet zullen vormen. Ook rijdt weer een aantal recla mewagens mee. In samenwerking met de Bovag (bond van garagehou ders) zal een autoshow worden gehouden. Diverse autofabrie- ken komen met de nieuwste modellen voor de dag. Ver maarde muziekgezelschappen verlenen ook nu weer mede werking aan het corso. De fruitfee, begeleid door twee hofdames, zal vrijdag avond 11 september door het gemeentebestuur van Goes of ficieel worden ontvangen, waarna zij zaterdag haar eerste tocht door de straten van de stad zal maken. In verband met het eerste lustrum van dit fruitcorso zullen alle kinderen in Goes, die de lagere school bezoeken, een ballon ontvan gen. Op een sein van de fruit fee zullen 2500 jongens en meisjes deze ballonnen oplaten. In de fruitweek (11 tot en met 19 september) zullen allerlei attracties worden georgani seerd. Het ligt in het voorne men een kinderdag te organi seren, de Haarlemse luchtvaart club zal een demonstratie ge ven met kleine vliegtuigmodel len, de middenstand van Goes zal een braderie en étalagewed strijd houden en voorts staat op het programma een boeren bruiloft. Aan deze bruiloft, waarop zuurkool en worst zal worden gegeten en waar bier zal worden getapt uit een enorm vat, neemt een groot aantal personen deel, die allen in Zeeuwse klederdracht gesto ken zullen worden. Ook het publiek zal in de feestvreugde kunnen delen. De stad zal tijdens de fruitweek sprookjesachtig verlicht wor den. In de fruitweek wordt tevens Ben vogel- en bloemententoon stelling gehouden. (Advertentie.) Nieuwe GRUNDIG- Radio-serie I960 ontvangen. Stop. Geheel in het teken der stereo. Stop. Reeds voor f 438.- al een stereo radio. Stop. Alle radio- gramofoonmeubels thans in stereo uitgevoerd. Stop. Serie omvat 38 toestellen en 28 meubels. Stop. Nieuwe televisieserie volgt zeer binnnenkort. TELEVISIE AMMOFOON TEL. 2361 -K 1150 TERNEUZEN Zeker zeven benzinetanks zijn dinsdag te Kansas City ontploft waarbij vier brandweerlieden zijn omgekomen en minstens 42 men sen verwondingen opliepen. Van verscheidene gewonden Ls de toe stand levensgevaarlijk. Het ongeluk begon met een brand in een tankstation in de omgeving van de tanks. On danks hardnekkige pogingen van de brandweer het vuur te bedwingen, lekten de vlammen steeds heviger in de richting van de tanks zodat één ervan met een harde knal in de lucht vloog. De brandende benzine schoot over de straat. Onmid dellijk daarna ontplofte een half dozijn andere tanks. Iemand van de brandweer deelde later mee dat minstens 56 mannen in ziekenhuizen zijn op genomen. Na de ontploffing nam de brand in hevigheid af. Mevrouw Churchill die gister middag uit Nice naar Londen zou •vliegen, heeft haar passage op 8et laatste ogenblik afgezegd, aldus heeft het Engelse ministe- Mè voor de burgerluchtvaart be- ikendgemaakt. Van welingelichte zijde is me degedeeld dat geen betekenis moet worden gehecht aan het af- aeggsre van de passage door me vrouw Churchill. Zij zou alleen maar besloten hebben haar va kantie een tijdje te verlengen, ïfaar verwacht wordt, zou zij ■wellicht later in de week naar Londen terugkeren. Men meent ten slotte te weten, •dat de gezondheidstoestand van sir Winston Churchill goed is. ENGELAND DELTAWERKEN De Deltadienst heeft dinsdag morgen aanbesteed het maken van een afsluitdam in de Zand- kreek met bijkomende werken onder de gemeenten Kortgene en Kattendijke. Van de 18 inschrijvers werd het laagst ingeschreven door de fir ma Van Hattem en Blankevoort N.V. te Beverwijk met een be drag van 3.720.000. De hoogste inschrijving was van de N.V. C. J. van der Hoeven te Den Haag, nl. 4.960.000. A. E. C. Kruysse ter aarde besteld. Onder zeer grote belangstel ling werd op de algemene be graafplaats het stoffelijk over schot van de heer A. E. C, Kruysse ter aarde besteld. De heer Kruysse, die bijna 85 jaar is geworden, is tijdens zijn leven een vooraanstaand persoon geweest, niet alleen in de ge meente Axel, maar in geheel Zeeuws-Vlaanderen. Zijn grote werkkracht stelde hij in dienst van het openbare leven en zo maakte hij tal van jaren deel uit van het college van B. en W. van Axel, was hfj 42 jaar secretaris van de Eerste Nederlandsche Coöperatieve Beetwortelsuikerfa briek en Raffinaderij te Sas van Gent en 40 jaar voorzitter van de afdeling Axel van de vereniging „Het Groene Kruis" en vroeger, vóórdat de ziektewet tot stand was gekomen, bestuurslid van de vereniging „Steunt Elkander". Van deze laatste vereniging is hij tal van jaren secretaris-pen ningmeester geweest en hier voor hield hij elke zaterdagavond zitting voor het innen der contri butie en het doen van uitkerin gen. Deze vereniging had tot doel de mensen, die door ziekte niet konden werken, een uitkering te bezorgen. Wat deze vereniging voor de arbeidersgezinnen heeft betekend, laat zich niet onder woorden brengen. Bij het totstandkomen van de wettelijke ziekte-uitkeringsrege ling, is „Steunt Elkander" opge heven. Niemand wendde zich tevergeefs tot „mijnheer Kruysse", zoals hij hier steeds werd genoemd, en met kennis van zaken stond hij een ieder met raad en daad bij, zodat zijn optreden steeds ieders bewondering en ontzag afdwong. Verder was de heer Kruysse tal van jaren ontvanger-griffier van vele polders. Bij de teraardebestelling bleek welk een grote plaats in de ge meenschap deze burger heeft in genomen. Velen volgden de met bloem stukken gedekte baar. Hierbij merkten wij o.a. op hét college van B. en W. van Axel, het be stuur der Eerste Nederlandsche Coöperatieve Beetwortelsuikerfa briek en Raffinaderij te Sas van Gent en het bestuur van het Groene Kruis te Axel. Aan het graf werd gesproken door de voorzitter van de Coöpe ratieve Suikerfabriek, de heer H. A. A. baron Collot d'Escury. Deze gewaagde van de grote dank van bestuur en leden der C. B. S. voor hett vele en accu rate werk dat de heer Kruysse in zijn 42-jarige ambtsperiode als secretaris heeft verricht. De heer A. P. ie Feber sprak namens het bestuur van het Groe ne Kruis woorden van dank ere waardering. Niet minder dan 40 jaar is de heer Kruysse hiervan de voorzitter en de stuwende kracht geweest en is onder zijn leiding het Groene Kruis alhier groot geworden. Daar ds. Pennings met vakan tie buitenlands vertoeft, werd de rouwdienst geleid door ds. Cu- pédo van Sluiskil, die aan het graf na het voorlezen van de artikelen des geloofs het „Onze Vader" uitsprak. Een familielid dankte voor de betoonde deelneming, de gespro ken waarderende woorden en de laatste eer de overledene be wezen. Benoemd. De heer G. Borm alhier is per 1 september a.s. benoemd tot le raar wiskunde aan het R- K Gymnasium Augustinianum te Eindhoven. Het Marktplein te Veere. Dinsdag is een Koninklijk Be sluit verschenen tot schorsing van het besluit van de raad der gemeente Veere d.d. 11 juni 1959, houdende wijziging van de be strating en de beplanting op de Markt te Veere. Het raadsbesluit, dat o.m. beoogt de verwijdering der bomen op de Markt en het aanbrengen van veranderingen op het plein met,het oog op hel verkeer, is geschorst tot 1 juni 1960. Er is dit jaar een behoorlijke pruimenoogst geweest in Zee land en deze is afgezet kunnen worden tegen bevredigende prij zen. Op het ogenblik worden er op de fruitveilingen in deze provincie elke dag nog heel wat pruimen aangevoerd, in het bijzonder van het ras Reine Victoria. De hoofdaanvoer is echter voorbij. De vraag is op het ogenblik weer groot en er worden stevige prijzen geno teerd voor de goede kwalitei ten. Zo werden maandag in Ka- pelle eerste soort Reine Victo ria's verkocht voor 65 tot 90 cent per kg. De fabrieken ko pen de tweede soort en fabrieks- kwaliteiten voor prijzen rond 45 cent per kg. Vooral in de vakantiecentra van ons land en met name aan de stranden kunnen dit jaar veel pruimen, verkocht worden. De hoofdaanvoer is dit jaar wel bijzonder vroeg voorbij. In andere jaren is deze omstreeks deze tijd nog volop aan de gang. NED. HERVORMDE KERK. Ds. Joh. Eijgeidaal te Hoofd plaat heeft het beroep naar Zuid- zaaide aangenomdn. 24-uurs staking bij de Havilland-fabrieken "De 2300 werknemers in de vliegtuigfabrieken van de Ha- Tdlland bij Chester zijn gisteren sm staking van 24 uur begon nen Aanleiding tot deze sta king was de weigering van de (directie van de Havilland om 4e uitkeringen aan 224 arbei- afers, die de vorige week ontsla gen werden, te verhogen. WOENSDAG 19 AUGUSTUS. TERNEUZENLuxor-Thea- ler, 8 uur: Brigade des doods. DONDERDAG 20 AUG. TERNEUZEN.: Jeugdgebouw XenihC'ihan: Hoenson demon stratie met oliehaarden- 2, 4, 1 <n 9 uur interessante lezing niet lichtbeelden. (Advertentie.) Mohairwol 100 Wol met Mohair Shetlandwol Sportwol met Mohair Sportwol I SCHEEPVAARTBEWEGING KANAAL TERNEUZEN—GENT- over de maanden juni ei» juli. ZEEVAART. JUNI JULI Geschut opvaart: Geschut afvaart: Getost of geladen te: Terneuzen Sluiskil Sas van Gent Aantal 211 210 Aantal 22 5 1 B.R.T. 265.429 244.812 Ton 29.799 16.441 2.788 Aantal 239 231 Aantal 24 9 4 '31 BINNENVAART. AFVAART Stoom- en motorschepen Sleepschepen Stoom- en motorschepen. Sleepschepen Gelost of geladen te:. Terneuzen Sluiskil Sas van Gent Aautal 1551 229 Ton 532.177 237.081 Aantal 1650 '256 B.R.T. 274.414 264.015 Ton 28.484 22.083, L583, Ton 565.447 239.341 OPVAART Aantal Ton Aantal Ton 1488 524.085 1676 577.944 214 213.159 ,254 24Q.709 Aantal B.R.T. Aantal B.R.T. 294 76.005 479 141.364 178 101.085 226 115.536 134 37.309 160. 41.103 (Advertentie.) De roman van een internationaal variété-nummer door WILLIAM QUINDT 68) (Nadruk verboden.) De Belgische autoriteiten ♦lebben besloten dat met ingang mn dinsdag 18 augustus de in- -mer van appelen in dit land nipt meer zal worden toege staan. Hierdoor was het maan- 4ag voorlopig de laatste dag iSat vanuit ons land appelen «aar België uitgevoerd moch ten warden. Hoe lang het in voerverbod zal duren is niet be kend. Het zal afhankelijk zijn wan de prijsontwikkeling voor arppelen op de Belgische markt. Vanuit ons land werden de iaatste tijd heel wat appelen naar België verladen. Bij een ftotale appelexport in de week wan 28 augustus van 641 ton werd er 82 ton naar België ge ïmporteerd. CORRESPONDENTIE. Jjn Sportvisser". U vergat uw aaam en adres te melden. RED. Naast de man aan het stuur zit, met een lichte veulenman tel over het elegante voorjaars- costuum, verzorgd, geparfu meerd en met een vrolijke lach op het smalle, door zijdig, glad, zwart haar omlijste gezichtje, een heel mooie vrouw de mooiste vrouw, die Joan ooit van zijn leven gezien heeft: Mascha de wolvin. De wagen glijdt naar de rij weg, zwenkt met een gracieuze bocht zijwaarts, om direct daar op met maximum snelheid voort te suizen. Met toegeknepen keel, bran dende ogen en knikkende knie- en komt Joan langzaam achter aan. Een paar seconden later reeds heeft hij de bloedrode Roadstar uit het oog verloren, maar Joan volgt doelbewust de straat, stap voor stap, steeds verder en verder, tot de huizen ophouden en orider zijn voeten de witte baan van de straatweg zich af tekent tot aan de sterrenbezaai- de kim. Lentewind waait door de bo men, wier takken de eerste knoppen dragen. Hij knapt op onder dit oude, bekorende en geliefde lied, zijn stap wordt energieker en hij loopt alweer als iemand, die een vastomlijnd doel voor ogen heeft. Onder het gaan bepeinst hij ze hebben me niet mijn papie ren afgenomen, opdat hij zich voor mij uit kon geven, dat hebben ze alleen gedaan om de bank te bezwendelen en mijn conto in handen te krijgen. De rest was eenvoudig genoeg: Mascha is bekend met het vak en het vak kent Mascha. En als in de beginne misschien wel eens een directeur een arg wanende opmerking had ge maakt, dan had hij heus na de première zijn mond wel gehou den. Wie heeft nou op zo'n at tractie iets aan te merken? De collega's? Wie weet wat Mascha ze voorgelogen heeft En dan barst de nachtelijke wandelaar in een daverend ge lach uit, die zijn lijf doet schudden gelijk de lentewind de vermolmde takken. Eindelijk zet hij zich, uitgeput en overweldigd, maar nog altijd uit volle borst lachend, aan de kant van de weg neer. Hij houdt zijn buik vast, zijn keel doet pijn van het harde lachen, hij grinnikt voor zich heen en de tranen lopen hem over het ge zicht van het lachen „Heeft iemand ooit van z*m leven zoiets gehoord? Is het in deze krankzinnige wereld wel eens meer voorgekomen? Is zo iets in te deakeh? Ze hebben het nummer gestolen van Joan de danseur. Twee apachen hebben zijn apachendans gesto len!" DE STRAATWEG De brede weg, welke Joan wekenlang gevolgd heeft, ein digt voor een huis, een blank buitenhuis met een vriendelijk rood pannen-dak. Een paar meter verder gaat de weg over in een met keien geplaveide straat, die naar een brug leidt. Over deze brug begint het stadje. Schuin langs het huis loopt een vaart en ergens aan de kim staat een molen, waar van de armen draaien in de windHolland en Liljols huis Joan zit in de vroege middag aan de overkant van de weg in het gras en heeft niet de moed de tuin te betreden en het huis te naderen. Dikwijls heeft hij onderweg nagedacht over de woorden, waarmee hij Liljol tegemoet zou treden. Maar voor dit mooie, rode dak heeft hij al zijn schone zinnen weer vergetende zacht-kabbelende vaart heeft al zijn courage voortgespoeld daar zit hij nu. Hij kijkt naar de grote, ver zorgde tuin met de vele in knop staande tulpen, die spoedig in volle bloei zullen staan en naar het huis met de zindelijke gor dijnen voor de vensters en hij is bang. Niet bang voor Lil jol, maar bang voor de rust, de stilte hier, hij is bang als voor een gevangenis. Hij heeft Liljol al gezien: ze stond een paar seconden voor één der vensters en onwillekeu rig had hij toen het hoofd enigzins schuilgehouden tussen zijn schouders. Iets later was een deur opengegaan en had een keurig-net uitziend meisje een grote, zwarte kat in de tuin gelaten. Nu ligt het sterke dier saamgerold tussen de tulpen, het ligt in het heldere zonnetje en slaapt. Dit alles vormt een idylle, die Joan angst en vrees aanjaagt. Vele weken heeft hij gezworven door het bloeiende land, hij heeft in schuren en stallen ge slapen, met het verrichten van kleine karweitjes zijn kost op gescharreld, hij heeft een paar centen over van het sommetje, dat hij van Lucas Corbin heeft losgekregen en deze lucht hartige periode van landloperij is na de beroerde ziekenhuis jaren een verademing voor hem geweest, het was als de terug keer in het geliefde leven, hij is als een blinde, wiens ogen opengaan voor de rijke, mooie wereld en haar weelderige kleu renpracht. En nu, nu hij zich weer sterk en gezond voelt, nu zou hij aan moeten kloppen aan die deur, zich achter de nette-mensen gordijntjes moeten zetten en gaan zitten wachten tot de tul pen bloeien, zoet gaan zitten wachten tot hij dood gaat? (Wordt vervolgd.) Zitting van 18 augustus. De eerste die voor het kanton gerecht verscheen was mej. P. M. de W., verpleegster te Sas van Gent. Zij had op de avond van 18 juli te Terneuzen gereden met een scooter zonder in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs. Mej. De W. voerde tot haar verdediging aan, dat zij op 20 juli d.a.v. in Terneuzen examen moest doen voor haar rijbewijs en zij zodoende de straten en ver keersborden in Terneuzen wilde leren kennen. De kantonrechter vond dit zeer te waarderen, maar op dat avond, uur was het niet in orde. Eis 10 of 2 dagen Uitspraak 7,50 of 2 dagen. P. M. O. te Westdorpe reed met zijn brommer op de Kanaal- weg te Sluiskil. Bij de controle van de brommer bleek dat de rem op het vc«rwiel niet werkte. Eis. 10 of 2 dagen. Uitspraak 6 of 1 dag. R. E. B. te Terneuzen was op 28 juli te Westdorpe met zijn in casso-werkzaamheden zó druk bezig, dat hij in noordelijke rich ting in de Wilhelminastraat reed, hetgeen verboden is, blijkens een aldaar staand verkeersbord. B. zeide, dat hij Zich voor 100 aan zijn werk gaf De officier vond dat wel prij zenswaard,, maar men. moet daar bij ook vooc 100 op de ver keersborden* letten. Eis en uit spraak 10 of 2 dagen, H. B. te Térreeuzen was in, de nacht van 21, juli in de Axelse- straat te Terneuzen in dronken toestand aangetroffen. Hierover ondervraagd gaf B. korte afgemeten, antwoorden en gaf toe dat het een „foutje" was. De officier vond het echter een „fout" en geen. „foutje". B. kreeg de raad om in het vervolg even zuinig te zijn met borrels als thans met zijn woorden. Eis en uitspraak ƒ30 of 6 dagen. G. de S. te Hontenisse reed op 10 mei '59 te Hulst met een fiets over de Schuttershof weg naar de Bagijnpoort en heeft bij het links passeren vare voetgangers geen rekening gehouden met een hem tegemoetkomende auto, het geen een aanrijding tot gevolg had. Dit kwam 'De S. op 15 boete of 3 dagen te staan. Tijdens de behandeling van de zaak tegen De S, uit Hontenisse bleek, dat deze vare mening was, dat, na ontvangst vare een briefje van het parket betreffende de\ aangerichte schade, deze tijdig vereffend, is, men daarmede ook justieel de zaak als afgedaan kan beschouwen, en men dus geen justiële behandeling meer te ver wachten heelt. Zowel de officier als de kanton rechter wezen er nadrukkelijk op, dat dit een volkomen misvatting Het Sieiliaanse parlement heeft met 45 tegen 42 stemmen een motie van wantrouwen in de re- gering-Milazzo, die ingediend was door de christen-democraten en de rechtse fracties, verworpen. In de motie werd verklaard, dat de regering-Milazzo het re sultaat is geweest van „een ma noeuvre van de uiterst linkse krachten" en geen serieus poli tiek program heeft. Premier Nehroe heeft aan pre sident Eisenhower en premier Chroesjtsjef boodschappen ge zonden waarin hij hen feliciteert met hun besluit om elkaar te be zoeken. Nehroe uitte de hoop dat de bijeenkomsten zouden leiden tot vermindering van de span ning in de wereld en bevordering van de vrede. Al sedert zondag is het radio contact van Engeland met de rest van de wereld, vooral met Ame rika, zeer moeilijk. Een ionosfe- rische storm, veroorzaakt door zonnevlekken, heeft het verkeer in de ether tot nagenoeg nul ge reduceerd. Men weet niet hoe lang de storing nog zal aanhou den. is en het bewuste briefje te disn opzichte aan duidelijkheid niets te wensen overlaat. Ter toelichting diene, dat als tegen iemand proces-verbaal ls opgemaakt wegens een overtre ding waarbij schade te betalen is, het parket een briefje stuurt, waarin wordt vermeld, dat wan neer het parket voor een zekere datum kennis krijgt dat de scha de volledig is betaald men de ge legenheid zal krijgen tot een „schikking". Deze schikking betekent in geen geval „geen boete opleg ging". A. K. A. de P. te Wosidelgeir. heeft met ziin auto te Westdorpe in de richting Axel over de Graaf Jansdijk rijdend, zich niet gehou den aan de dwangpijl bij de ver keersheuvel te Zwartenhoek. De verdere behandeling van deze zaak was aanleiding voor de officier om P. schuldig te ver klaren zonder strafoplegging. De kantonrechter ging hier mede accoord. L. H. L., vertegenwoordiger te Goes, werd ten laste gelegd dat hij met zijn auto uit de' Tram straat te Sas van Gent kwam en het verkeer van rechts (een brommer) geen voorrang ver leend had, zodat een aanrijding plaats had. Deze zaak heeft al eens eer der gediend, maar omdat L. toen verklaarde dat er helemaal geen uitzicht was, werd nu de verba lisant gehoord. Eis 35 of 7 da gen met toewijzing van schafte. Uitspraak over twee weken. Th. C. P., handelaar te IJzen- dijke, heeft bij het rijden met een auto te Westdorpe op 26 april bij het inslaan van de Zandstraat een van rechts komende brom mer geen voorrang verleend. P. is niet verschenen, zeggen de „je zoeken het maar uit". Dit gebeurde dan ook ter zitting met het resultaat dat hij overeen komstig de eis tot 50 boete werd veroordeeld. M. F. van M., zonder beroep te Hontenisse, heeft op 15 mei met een scooter gereden op de weg van Ossenisse naar Zeedorp. Uit tegenovergestelde richting reed op het fietspad een dame op haar fiets en daar de scooter rechts van de weg heeft gereden, vlak naast of op het links lig gend fietspad, ontstond er een aanrijding, welke nogal gevolgen had. De berijdster van de scooter heeft n.l. lang moeten rusten we gens een opgelopen hersensehud ding en de fietsende dame heeft ook al 8 weken te bed moeten liggen. Vanwege de onduidelijkheid van de situatie ter plaatse wordt de zaak aangehouden tot 15 sep tember voor een nader getuigen verhoor. E. B., fabrieksarbeider te Zuid- dorpe, kwam op 3 juni met zijn brommer van zijn werk uit de middagploeg te Sluiskil. Rijden de over de Zuidsingel te Axel. meest hij oversteken naar de Pa rallelweg, hetgeen hij te laat door zijn richtingaanwijzer te kennen gaf. Hierdoor ontstond er een aanrijding met een hem achter opkomende auto. De aapgeriehte I schade was zeer groot. Op een vraag van de kanton rechter bleek B. er niet van over tuigd te zijn dat het erg onvoor zichtig van hem was geweest Eis 35 of 7 dagen. Uitspraak 25 of 5 dagen. F. de T., chauffeur te Honte nisse, werd ten laste gelegd dat hij, rijdende met een vrachtauto binnen de kom, de maximum snelheid met 30 km had over schreden. Daar deze snelheidsovertrediri nogal zwaar wordt aangerekend eiste de officier 40 of 8 dagen De uitspraak luidde 30 of 6 da gen. H. F. v. d. B. te W|estdorpe kreeg op 28 april 1.1. controle of zijn in de wei lopende runderen vrij waren van runderhorael. Dit bleek niet het geval te zijp I en zodoende moest v. d B. zich verantwoorden. Het verweer hiertegen vv®s' dat de runderen pas aangekocht waren en niet direkt behandeld konden worden, omdat de mate rialen hiervoor niet voorradig waren. Eis en uitspraak voor deze overtreding 15 of 3 dagen-

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2