>olétui niet ANDE f 298, Gevaarlijke toestand door ardschokken in de Verenigde Staten Het straaltijdperk en de Amerikaanse reizigersstroom naar Europa Vragen aan de minister: Opnieuw activiteit van opstandelingen in Laos Beheersing van een thermo-nucleaire reactie door Amerikanen? Dam tot Dam-race ng t 18a Dinsdag Reklai fa E.A.IJsebaei J. VAN DE SANDE g en Woensdag van den Eeclchout WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1959 15e Jaargang Nr 4758 EERSTE BLAD Scheur in de Hebgen-dam die 15.000 miljoen kubieke meter water afsluit ZWARE AARDSCHOK Dr. Kolb over zijn proeven Sowjet-ambassadeur bezocht De Gaulle Europese reis van de Griekse koninklijke familie De Noordelijke IJszee RADIO de BUCK Stroomvoorziening van New York hersteld RAOI HULP VOOR OOSTENRIJK DE PREMIEBOUW GRENSARBEIDERS EN ZIEKTEWET HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN NOODWET KINDERBIJSLAG KLEINE ZELFSTANDIGEN HETWEER WEERBERICHT Ions 'ures 88 ÏTIE l istus 500 gram mooie MAGERE SPEKLAPJES f 1.48 400 gram VERSE WORST f 1.44 100 gram GEBRADEN GEHAKT f 0.49 1 theeworstje\ 0.48 1 droog varkensworstjM f 0.85 Zelfbedieningsslagerrl Vlooswijkstraat 57 I CADEAU Uw schoolgaande kinderen I in echt vol rundleder ginele kleur (met ritssluiting) rslijtbaar rpotloden lijper ihouders - pennenkokertj* artje in leer 57 TERNEUZKN !X§X§X§XëXëXS>Gx3r<ëXs>GX§Xë>&&* 'NDVLEES of FIJNE RIB 2,50 per 500 gram INDERLAPPEN ƒ1,90 per 500 gram 4AKT ƒ1,40 per 500 gram 1,25 per kg 1,75 per kg aan 2 Telefoon 2431 adel SIJZEN OEKEM g en keurig verzorgd ie Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRUE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Een serie aardschokken, waar door dinsdag het noordwesten van de Verenigde Staten werd getroffen, heeft tot een kritieke toestand in de staat Montana ge leid. Door de bevingen ontstond een scheur in de Hebgen-dam, die een stuwmeer van 15.000 mil- ic-cn kubieke meter afsluit. Met het oog op het gevaar dat de dam, die nu slechts wei nig water doorlaat, zal door breken, worden in allerijl voor bereidingen getroffen om de honderden bewoners van de vallei weg te voeren. Het red dingswerk wordt echter be moeilijkt, doordat enige kilo meters van de dam stroomaf waarts tengevolge van de aard schokken een heuvel gedeelte lijk in de rivier geschoven is, waardoor 100 tot 150 mensen zijn geïsoleerd. Ook elders is de weg door de vallei onbe gaanbaar door reusachtige rotsblokken en brede scheu ren in het wegdek. Het wordt echter mogelijk geacht, dat de bedreigde gezinnen te voet zich in veiligheid kunnen stellen. Alle beschikbare hefschroef- vliegtuigen zullen voor het reddingswerk worden gebruikt. Bij een luchtverkenning heeft men geconstateerd, dat de noor delijke oever van het stuwmeer twee tot vijf meter is gedaald, terwijl de zuidelijke oever even veel omhoog is gekomen. Het meer is 50 km lang. De dam, die in 1915 werd ge bouwd als onderdeel van een reeks werken om met behulp van het water van de Missouri elektriciteit op te wekken, bleek bij een onderzoek nog tamelijk goed te zijn. Een woordvoerder van de elek triciteitsmaatschappij van Mon tana, die de dam exploiteert, ver klaarde dat men voor het ogen blik geen doorbraak verwachtte. Door de aardschokken zijn in Montana minstens zes mensen om het leven gekomen. Zij wer den verpletterd onder een rots in het gebied tussen de Hebgen- dam en de stad Ennis. Het ge troffen gebied omvat ook het veelbezochte nationale park van Yellowstone. Een kampeerterrein in de Madison Canyon werd ge heel door een grondverschuiving bedolven. Het schijnt dat de be roemde geisers in het nationale park, zoals de „Old Faithful", niet van de bevingen hebben ge leden. Ook elders in de wereld, van Engeland, Frankrijk en Italië tot de Salomons-eilanden, zijn aard schokken gevoeld. In Londen is dinsdagochtend te acht uur een hevige aardschok geregistreerd, „de zwaarste sedert drie jaar", aldus een weerkundige. Het epicentrum is niet bekend. Vele seismografen in de wereld waaronder ook die van het KNMI te De Bilt namen de schokken waar. Het blijkt dat zij uit het gebied van de Stille Oceaan stammen, waar met name de Salomons-eilanden de schokken voelden. Ook in Ame rika werden de bevingen ge voeld, maar nergens ontstond schade van betekenis. Da stafchef van het Laotiaan- se leger, generaal Ouane Ratti- kone, heeft dinsdag te Vientiane meegedeeld dat gewapende com munistische opstandelingen na twee weken geen activiteit te hebben ontplooid, in de noord oostelijke provincies van het land weer in beweging zijn geko men. Ongeveer 700 guerillastrijders De „New York Times" meldt dinsdag dat geleerden van de Amerikaanse marine misschien een ontdekking hebben gedaan die kan leiden tot beteugeling van de waterstofbom. Het voor zichtige enthousiasme onder de geleerden kan nauwelijks hun overtuiging verhullen dat zij erin zijn geslaagd een beheerste thermo-nucleaire reactie te heb ben teweeg gebracht. De kern van het apparaat is een glazen buis van dertig cen timeter lengte en drie centime ter doorsnede, gevuld met een vorm van zwaar waterstof en gevat in een magnetische klos. Een woordvoerder van de ma rine bevestigde later dat dr. Alan Kolb van het onderzoek- laboratorium der Amerikaanse marine inderdaad erin geslaagd meent te zijn de kracht van een waterstofbom te beteugelen, maar eerst verdere proefne mingen moet doen om deze theorie te staven. Dr. Kolb is op het ogenblik voor een con gres in de Zweedse universi teitsstad Uppsala. Het „tem men" van de waterstofbom is een lang gekoesterde wens van de drie atoommogendheden Amerika, Rusland en Engeland. Dr. Alan Kolb, die in het on- derzoek-laboratorium van de marine te Washington experi menten heeft gedaan welke tot beheersing van de kracht van de waterstofbom zouden kun nen leiden, heeft in Uppsala waar hij een conferentie van natuurkundigen bijwoont, ver klaard dat nog niet is bewezen dat bij de proeven werkelijk een thermo-nucleaire reactie is te weeg gebracht. Het was wel ze ker dat er neutronen waren geproduceerd. Volgens dr. Kolb waren waarschijnlijk temperaturen tot tien miljoen graden Celcius be reikt, maar er waren geen pre- ciese gegevens bekend. Dr. Faust, die dr. Kolb bij zijn werk ter zijde stond, verklaarde in Washington dat er bewijzen zijn dat de reacties hadden plaats gehad bij een temperatuur van 28 miljoen graden veel hoger 'nekken in oostelijke en in wes telijke richting om de provincies Samneua en Phongsaly van de rest van het land af te snijden. In het zuiden van het land ope reren, aldus de stafchef, in de provincie Savannakhet 400 en in de provincie Thakhek 600 guer rillastrijders. Maandag zijn bij een gevecht in Phongsaly drie opstandelin gen gedood en elf gevangengeno men, aldus generaal Ouane. Volgens hem staan in het zui den van China nog 1000 door China gewapende mannen klaar om zich aan de zijde van de op standelingen in Laos te scharen. President De Gaulle heeft maandag een langdurig onder houd gehad met de Sowjetrus- sische ambassadeur Serge Vino gradov in zijn landhuis te Co- lombey-les-deux-Eglises, aldus is door de ambassade meege deeld. Van officiële Franse zijde dan tie temperaturen die vroeger op dit terrein zijn gemeld. Er waren ook krachtige aan- werd meegedeeld dat Vinogra- wijzingen dat de waargenomen Gen verklaring „van alge radio-actieve neutronen van «-- - thermo-nuclaire aard waren. Dit duidt erop dat er een echte aan houdende fusiereactie kan heb- ben plaats gevonden, aldus dr Faust. Koning Paul en Koningin Fre- derika van Griekenland zijn, ver gezeld van Kroonprins Constan- tijn en de Prinsessen Sophie en Irene, met de torpedobootjager „Polemistis" van Korfoe ver trokken met bestemming Vene tië vanwaar het gezelschap per auto verder gaat naar Florence. Hét Griekse koningspaar zal on geveer twee maanden wegblijven voor een particuliere reis door Italië, Zwitserland, Oostenrijk en Duitsland. Volgens onbevestigde berich ten zou ook een bezoek aan Scandinavië op het programma staan en zou tijdens het verblijf van de koninklijke familie in Stockholm de verloving van Kroonprins Constantijn met Prinses Desiree van Zweden be kendgemaakt worden. Het blad „De Sowjet-vloot" schrijft dat da moderne Russi sche duikboten onder 't ijs van de Noordpool kunnen varen en de Hudsonbaai kunnen binnen dringen om vandaag met raket ten Detroit en andere Ameri kaanse industriële centra aan te vallen. Het blad zegt dat de verkla ringen van Amerikaanse gene raals, dat in geval van oorlog de Verenigde Staten in het Poolgebied een voorsprong heb ben op de Sowjet-Unie en dat land kunnen treffen dank zij hun atoomduikboten die met polarisraketten zijn uitgerust, een verkeerde voorstelling ge ven van de militaire mogelijk heden. „De liefhebbers van mi litaire avonturen zouden er goed aan doen te bedenken, dat de Noordelijke IJszee geen „mare nostrum" van de Amerikanen is," aldus het orgaan van de Russische oorlogsvloot. meen karakter" had gedaan die aan de Franse regering voor nadere bestudering zou worden voorgelegd. Naar aanleiding hiervan wordt in persberichten gezin speeld op de mogelijkheid van een ontmoeting tussen De Gaulle en de Russische premier Chroesjtsjef. (Advertentie.) PHILIPS NOOR DHR. BR-66 T£l.2573 TERNEUZEN V'"K. 'V:?: Een 10.000 employés van de Edison Elektriciteitsmaatschap pij hebben dinsdag met vereende krachten er voor gezorgd, dat de storing in het Newyorkse elektri citeitsnet, waardoor een halfmil- joen mensen werden gedupeerd, werd verholpen. De storing ontstond maandag doordat tengevolge van een gro te elektriciteitsafname voor koelkasten, enz. het was 90 graden Fahrenheit in de scha duw een aantal kabels door brandde. In het getroffen gebied het noordelijke deel van Manhattan van de Hudson tot de East River - patrouilleerden 3.000 politie mannen extra met het oog op eventuele misdaden. Toen de stroomvoorziening was hersteld, bleken zich slechts één inbraak en één geval van geweldpleging te hebben voorgedaan, hoewel er gewoonlijk misdaden in deze wijken worden gepleegd. Volgens inlichtingen, verstrekt door het Amerikaanse ministe rie van Handel, zal het aantal Amerikanen die dit jaar een reis naar Europa en naar andere delen van de wereld maken, dat van 1958 nog overtreffen. Twee redenen worden daar voor opgegeven. In de eerste plaats maakt het publiek een zeer intensief gebruik van de steeds groter wordende moge lijkheid om met straalvliegtui gen te reizen. Pan American en de B.O.A.C. vliegen reeds sinds oktober vorig jaar met resp. Boeings en Comets over de oce aan en de bezettingsgraad van deze toestellen ligt tegen de 100 procent. Het straalverkeersvlieg- tuig, tot voor kort een „nieuw tje" is reeds volledig door de passagiers aanvaard. Bovendien hebben deze straaltoestellen een grotere capaciteit, leggen de vlucht in een veel kortere tijd af en ook hun omdraaitijd is aan zienlijk minder dan die bij de conventionele types. Het aantal beschikbare plaatsen in de toe stellen van de andere luchtvaart maatschappijen is verder belang rijk uitgebreid. Een tweede reden, welke wordt opgegeven voor deze Amerikaan se reizigersstroom is de stijging van het gemiddelde inkomen per persoon. Daardoor heeft de aspi rant-reiziger de beschikking over een aantal zgn. verborgen dol lars, die hij gebruikt voor recre atiedoeleinden, in het bijzonder voor het maken van grote vakan tie- of zakentochten. Hoewel de cijfers van het eer- (Advertentie) NU RÊ5DS VOOR Deze magnifieke Philips bandrecorder (compl. met micro en band) Wij hebben de gehele serie BAND RECORDERS voorradig. Doet NU uw voordeel TELEVISIE RADIO-GRAMMOFOON TEL 2341-K 1t50 TERNEUZEN ste halfjaar 1959 nog niet vol ledig bekend zijn menen deskun digen dat de records van 1958 dit jaar aanzienlijk zullen wor den overtroffen. De definitieve resultaten van 1958 wijzen uit dat de Amerika nen 1460 miljoen dollar in ande re landen hebben uitgegeven en dat daarnaast een bedrag van 680 miljoen dollar voor het transport is betaald. Van dit laatste bedrag ontvingen de Amerikaanse lucht- en scheep vaartmaatschappijen tezamen 360 miljoen dollar of 53 procent tegen 320 miljoen dollar (47 pro cent), die door de buitenlandse lucht- en scheepvaartmaatschap pijen werden geïnd. Belangwekkend zijn de cijfers voor Europa en het Middellandse Zeegebied. In 1958 bezochten on geveer 637.000 Amerikanen de landen in deze gebieden tegen 556.000 in 1957. Zij gaven in die landen 560 miljoen dollar uit, 16 procent meer dan in 1957. De ge middelde uitgave per Amerikaan se reiziger bedroeg 1530 dollar. Hierin is het gemiddelde passa gebedrag van 655 dollar begre pen. In het algemeen bleef de lucht reiziger 41 dagen weg. De Ame rikaan die per schip ging 68 da gen. In 1958 bezochten 381.000 Ame- kanen Frankrijk, 338.000 gingen naar Groot-Brittannië, 314.000 zochten Italië op. Het cijfer voor Nederland is vastgesteld op 169.365 Amerikaanse bezoekers. Van het in Europa en de Middel landse Zee bestede bedrag van 560 miljoen (dus zonder reiskos ten) ontving Italië het grootste deel, nl. 100 miljoen, daarna volg de Frankrijk met 93 miljoen en Groot-Brittannië met 90 miljoen dollar De Amerikanen, die ons land bezochten, lieten 44 miljoen dollar achter. Ter vergelijking diene dat niet minder dan 700.000 Amerikanen het West-Indisch, het Caraïbisch gebied en Zuid-Amerika bezoch ten, die er tezamen 193 miljoen doliar uitgaven. Van elke tien reizigers naar die gebieden gin gen er negen per vliegtuig. Mexico ontving uit Amerikaan se handen 319 miljoen dollar; voor bijna 70 procent werd dit bedrag ontvangen in de steden aan de Mexicaans-Amerikaanse grens. Canada ontving 323 mil joen dollar aan deviezen en het Verre Oosten 65 miljoen. Het bedrag, dat de Amerikanen uitgeven aan buitenlandse reizen neemt nog elk jaar toe. In 1954 bedroeg dit 1401 miljoen dollar (reis- en verbijfkosten en andere onkosten tezamen gerekend), in 1955 was het bedrag gestegen tot 1612 miljoen dollar, in 1956 tot J814 miljoen, in 1957 werd liet 1955 miljoen en het vorig jaar kwam men tot een eindbedrag van 2139 miljoen dollar. De hulpgoederen, die het „Ne derlandse Roode Kruis" zondag j.l. heeft verstuurd ten behoeve van de slachtoffers van de wa tersnood in Oostenrijk, zijn dins dagmorgen voor de helft gelost. De andere helft werd gistermid dag in Linz afgeleverd aan het Oostenrijkse Roode Kruis. Deze hulpgoederen bestonden uit de kens, lakens en slopen ter waar de van ƒ25.000, WATERSNOOD IN OOSTENR'JX De heer Maenen, lid van de Eerste Kamer, heeft aan de mi nister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid de volgende vragen gesteld; 1. Is het de minister bekend, dat, als gevolg van de circulaire dd 16 april 1.1. aan de gemeente besturen inzake woningbouwsub- sidies, bij de eigenbouwers zeer speciaal bij de bouwers van een eigen woning voor zelfbe- woning grote onzekerheid is gerezen over het eventueel toe te kennen premiebedrag? 2. Is het de minister voorts be kend, dat deze onzekerheid nog in sterke mate is toegenomen door de z.g. regularisatie-maat- regelen voor de premiebouw, met name door de afwerking in chro nologische volgorde van de pre mie-aanvragen, waardoor de eigenbouwers langdurig onwe tend blijven over het tijdstip van de premietoekenning en het sub sidiebedrag? 3. Is het waar, dat in bepaalde gebieden van het land zo weinig premie-aanvragen vóór 22 juni 1.1. zijn ingediend, dat ten be hoeve van een continue werkend bouwbedrijf op onvoldoende pre miebeschikkingen moet worden gerekend? 4. Is het ook waar, dat in an dere delen van het land kleine en grotere aannemersbedrijven we gens onvoldoende werkvoorraad, o.a. in de premiesector, nu reeds met ernstige stagnatiemoeilijk heden hebben te kampen? 5. Is het de minister verder be kend, dat verschillende insti tuten, welke uitsluitend werk zaam zijn in het belang van de bevordering van het eigen-wo- ningbezit o.m. overeenkomstig het besluit bevordering eigen woningbezit dd 26-5-1956 eveneens in grote moeilijkheden verkeren met betrekking tot de voorbereiding van individuele en collectieve bouwplannen door het ontbreken van enige zekerheid omtrent eventueel te verwachten subsidies? 6. Is de minister bereid, op grond van bovenstaande moei lijkheden, voorrang te verlenen aan eigenbouwplannen, waar voor ingevolge de laatste circu laire in principe reeds toezeg ging voor de volle of verminder de premie werd gedaan? Het Tweede-Kamerlid de heer Mulders heeft aan de minister en de staatssecretaris van So ciale Zaken en Volksgezondheid de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Zijn de bewindslieden be kend met de moeilijkheden, welke ten aanzien van de uit voering der ziektewet en het daarop betrekking hebbend ver drag met België voortvloeien voor die Nederlanders, die in Nederland wonende en in Bel gië werkend een hoger in komen verdienen dan de in Ne derland voor de ziektewet en de wachtgeld- en werkloosheidswet geldende loongrens (ƒ6900)? 2. Is verder aan de bewindslie den bekend, dat deze moeilijk heden ontstaan doordat deze ar beiders geen ziekengeld ontvan gen, indien zij op een der veel vuldige verzuimdagen bij, de Bel gische mijnen of op de dag daar na ziek worden, omdat klaarblij kelijk wordt aangenomen, dat het recht op uitkering bij ziekte, tij dens verzuim door „dopdagen", ingevolge de Nederlandse ziekte wet wordt bepaald en dat dit er toe leidt, dat: a. deze arbeiders geen zieken geld ontvangen, daar dan voor hen de loongrens van ƒ6900 telt; b. deze arbeiders, indien ze dan langer dan 12 dagen ziek blijven, gelet op het hoge aantal „dop dagen" bij de Belgische mijnen praktisch niet meer voor uitke ring van ziekengeld in aanmer king komen, omdat ze de in de Belgische ziekenkas vereiste „stage" (dit is, dat men voor een eventuele „ziekmelding" 120 da gen in de periode van zes maan den, direct voorafgaande aan deze ziekmelding, verzekerd moet zijn geweest) niet kunnen halen? 3. Zijn de bewindslieden van oordeel, dat het niet juist is, dat betrokkenen hierdoor uitgesloten worden van uitkeringen uit de ziekenkas en daarom verwezen worden naar de gemeentelijke diensten van maatschappelijke zorg? 4. Zijn de bewindslieden be reid op korte termijn overleg te openen met de verantwoordelijke Belgische instanties, ten einde dit euvel uit de wereld te helpen, hetzij door wijziging der metho diek, hetzij door een voor deze arbeiders gewenste verhoging der loongrens? Een firma (Albert Heijn N.V.) te Zaandam heeft voor zes deel nemers ingeschreven in de snel heidswedstrijd DamDam. Vijf trailers rijden vanuit Zaandam over vijf verschillende routes, t.w. Hembrugpont, pont aan de Distel weg te Amsterdam, de Tol huispont, pont Valkenweg en de brug te Schellingwoude. Zodra de tijden van de trailers bekend zijn, zullen op grote borden op deze wagens de rijtijden in Amster dam bekend worden gemaakt. De zesde inschrijving van dit bedrijf is een wel zeer bijzondere: Men heeft de Haagse ballonvaarder Boesman geëngageerd die opstij gend in Zaandam de reis zal ma ken. Waar hij terecht zal komen is uiteraard niet bekend, doch met een oude auto zal men zijn route volgen, waarna een mede- inzittende van de heer Boesman met deze auto naar Amsterdam zal rijden. Voorts heeft een Amsterdams dagblad (Vrije Volk) de profes sional wielrenner Daan de Groot geëngageerd om de reis op de racefiets te maken. Uit Leeuwar den is een inschrijving binnenge komen van het comité „Leeuwar den, Frieslands kern". Onder het motto: „\Mie wint de race, de auto of de sjees", zal een sjees met twee Friese hengsten be spannen, van de Zaandamse Dam naar de Amsterdamse Dam rij den. Op hetzelfde moment gaat de auto uit Zaandam via de af sluitdijk over Zwolle-Amersfoort naar Amsterdam en al zijn dan de verbindingen tussen de Zaan streek en Amsterdam niet best, men mag aannemen dat in dit geval de sjees de race zal win nen. BURGEMEESTER VAN* ZAANDAM DOET MEE Burgemeester G. J. D. Fran ken van Zaandam zal deelnemen aan de Dam tot Dam race. Hij is DONDERDAG 20 AUGUSTUS v.m. n.m. Breskens 2.49 3.04 Terneuzen 3.24 3.39 Hansweert 4.04 4.19 Walsoorden 4.14 4.29 ZON MAAN op onder op onder Aug. 19 5.28 19.58 20.09 6.35 20 5.30 19.56 20.34 7.46 21 5.32 19.54 20.59 8.55 van plan, komende uit Amster dam, in een duikerspak over de bodem van het Noordzeekanaal lopend, de overkant te bereiken en zal dat doen op de plaats waai de Coentunnel is geprojecteerd. Daarna gaat de burgemeester, zoveel mogelijk het tracé aan houdend van de tunnelweg, naai de Dam in zijn eigen woonplaats. Aan de Tweede Kamer is een voorstel gezonden tot verlenging van de werkingsduur van de noodwet kinderbijslag kleine zelfstandigen tot 1 januari 1961. In de memorie van toelichting wordt gezegd, dat de noodwet zou expireren op 1 januari 1960, om vervangen te worden door een tot stand te brengen alge mene kinderbijslagvoorziening. Het is echter duidelijk geworden dat de voorbereidingen hiervoor niet tijdig afgewerkt kunnen worden, zodat andermaal de wer kingsduur van de noodwet met een jaar verlengd moet worden. ZONNIG Een gebied van hoge luchtdruk dat al enkele dagen zonnig weer bracht verplaatste zich langzaam van zuid-Engeland via onze wad- denkust naar Denemarken. De wind draaide hierdoor naar het noordoosten zodat in tegen stelling met de voorafgaande dagen de aanvoer van de lucht geleidelijk over land plaats vond. In verband hiermee werden de middagtemperaturen ongeveer 2 graden hoger dan maandag. Ook buiten onze grenzen is het zonnig weer met middagtempera turen van 24 tot 27 graden in Duitsland, terwijl het in Frank rijk gemiddeld nog een graad warmer was. Het huidige weertype met een verdere langzame stijging van de temperatuur blijft voortduren. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot woensdag avond. Oostelijke wind Droog, zonnig en opnieuw iets warmer. Zwakke tot matige wind uit oostelijke richtingen.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1