Provinciaal nieuws I Sportnieuws RADI CV Dit is nu het allernieuwste.... VERSLOOT Pagina 2 Minnaars van klassieke muziek gaan in de cel TERNEUZEN AXEL De visserijfeesten te Breskens zonnig ingezet AGENDA BIERVLIET. BRESKENS CADZAND NOVITA Zondagsdiensten STOPPELDIJK. VLISSINGEN HOENSON MET GERICHTE WARMTE „TITAN" ONTPLOFT Gemeente Terneuzen WONIN DE VRIJE ZEEUW (Advertentie.) ZD, die rich regelmatig tegoed doen aan klassieke platen, krij gen ruimschoots de gelegenheid om hun muzikale verlangens hot te vieren in de oei. Radio de Burk in Terneuzen bouwt in de moderne platen- afdeling twee akoestische cellen, waar men ongestoord de platen kan beluisteren. W ie liever „aan de bar" zit, kan daar ook te recht, want er is hij deze voor uitstrevende firma aan alles ge dacht, I)e7.e discobar is „stereo- klaar", d.w.z. dat ook de nieuwe stereofonfsche platen kunnen worden weergegeven. Als U straks komt kennis maken met deze gemoderniseer de zaak, verbaast U zich dan ook over de geweldige sortering klas sieke en populaire grammofoon platen. lO.Oflflste bezoeker Water toren. Een dag eerder dan in het vo rig seizoen bezocht de 10.000ste bezoeker de watertoren. Het was de heer O. B. Verdouw, wonende te Amsterdam. Namens de Ver. voor Vreemdelingenverkeer werd hem als aandenken een kunst foto met lijst van Terneuzen aan geboden. Bouw huurkonpwonlngen kan beginnen. Naar wij vernemen kan de bouw van de 18 huurkoopwonin- gen nu beginnen, daar de aanne mer, de lieer R. van Wiemeersch, de officiële vergunning heeft ontvangen. Dit zal voor de gegadigden een opluchting zijn, daar het al of niet doorgaan van deze bouw lange tijd onzeker is geweest. Gevonden voorwerpen. Omtrent de navolgende gevon den voorwerpen zijn inlichtingen te hekomen bij de daarachter vermeide adressen' Plasticbuisjes, Middenstr. 24, Ondanks dreigende onweers wolken even te voren bescheen gistermiddag een feestelijk zon netje Breskens, dat de bezoekers al van verre vertelde, dat er feest wordt gevierd. Vrolijk wapperden overal de vlaggen in de straten die nage noeg alle versierd zijn Op het Spuiplein had zich te één uur naast vele belangstellen den het nagenoeg volledig comité der Visserijdagen Breskens (de heer Carels ontbrak), het ge meentebestuur van Breskens en vele vissers verzameld. De heer E. Seuss, waarnemend voorzitter van het comité Visse rijdagen Breskens, heette het ge- zelschan welkom, in het bijzon der het gemeentebestuur. Spre ker hoopte, dat Breskens in de komende dagen goed weer zal hebben en sprak de wens uit dat de Visserijdagen zullen slagen. Hierop verzocht hij de burge meester de visserijdagen te ope nen. De burgemeester van Breskens, de heer J. A. Eekhout, zeide o.m. dat de Visserijdagen voor Bres kens een manifestatie zijn van de wil om Breskens ook op het ter rein van het vreemdelingenver keer en van hét badleven, meer bekendheid te geven, om Neder land en elkeen te tonen, dat daar in het uiterste zuid-westen van ons land op cultureel gebied iets groots wordt gepresteerd. De Breskense visserijdagen zijn op economisch terein belangrijke dagen voor de gemeente. Doch ook de ideëel gebied. Want deze dagen zijn een uitgesproken dankbaarheid jegens de visserij. Bij hun besluit van 20 juli 1956 besloten B. en W een wimpel be schikbaar te stellen aan dat vis sersschip. dat in het afgelopen jaar de hoogst gemiddelde prijs voor de aangevoerde garnalen heeft ontvangen. De wimpel is uitgevoerd in de Breskense kleu ren, de kleuren groen en rood. Dit jaar zal de onderscheiding worden uitgereikt aan de BR. 46 met als schipper eigenaar de heer A. van der Broecke. De burgemeester feliciteerde hierop de heer Van der Broecke en zijn bemanning met dit ere- blijk. Zoals steeds wordt aan de Vis serijdagen fleur gegeven door het bezoek van enkele oorlogssche pen. Dit jaar zijn te gast de mij nenvegers „Venlo", „Axel" en „Aalsmeer". De burgemeester bracht dank aan de Koninklijke Marine, dat zij ook thans weer enkele schepen naar Breskens heeft gedirigeerd. Met de hoop uit te spreken, dat de Breskense visserijdagen tot in lengte van jaren in hoge mate zullen medewerken aan de groei en bloei van de gemeente en aan de versteviging van de gemeenschapsgedachte, die daar van noodzakelijk het fundament zal moeten vormen, verklaarde burgemeester Eekhout de Visse rijdagen 1959 voor geopend. Toen bekend werd gemaakt, dat het dit jaar dp „Breskens 46" was die de visserijwimpel had ge wonnen, ging er een luid applaus op van de zijde van het publiek. Na het weerklinken van het Wil- ZATERDAG 15 AUG. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Duinkerken". Concertgebouw, 8 uur: „De strijd om het bloedgeld". Zuidersportpark, 16.30 uur: Tern. Boys I—Biervliet-combl- natie. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Zaken zijn zaken". BRESKENS: Visserijfeesten. ZONDAG 16 AUGUSTUS. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 2 uur: „Strijd om het bloed geld"; 4.30 en 8 uur: „Duinker ken". Concertgebouw, 8 uur: „De strijd om het bloedgeld". AXEL: Het Centrum, 3.45 uur: „Zaken zijn zaken"; 8 uur: „De ondergang van Billy the Kid". BRESKENS: Visserijfeesten. helmus werd de wimpel aan de heer Van der Broecke overhan digd en ontvingen alle beman ningsleden een herinnerings speldje uit handen van dé burge meester. De lieer Seuss sprak nog een kort dankwoord, waarna zich, met voorop de muziekvereniging „Uit het Voik Voor het Volk", een optocht formeerde naar de vissershaven, waar de vloot ge- pavoiseerd lag te wachten. Onder het toeziend oog van burgemeester Eekhout en de beide wethouders hees schipper Bram van der Broecke de gloed nieuwe wimpel in top van de „Breskens 46". De muziekvereniging blies nog enkele vrolijke marsen op het plankier, waarna allen zich haastten om een plaatsje in een der vissersboten te bemachtigen. Om n.l. het visserijfeest in het teken der visvangst te zetten, was men op de gelukkige ge dachte gekomen om de vissers vloot te laten uitvaren, met zo veel mogelijk publiek aan boord. Bijna de hele Breskense vis sersvloot voer uit; ook Breskens muziekvereniging bleek zeebenen te hebben. Het corps ging op de „Breskens -53" en onder vrolijke tonen van het muziekgezelschap vertrok de vissersvloot. Terwijl de vissersvloot met haar passagiers zee koos. kwa men de „Venlo", de „Axel" en de „Aalsmeer" binnen. Precies volgens het protocol bracht de squadroncommandant om klokslag half drie zijn bezoek aan de burgemeester, die zijn gast in het gemeentehuis ont ving. Kort daarna brachten B. en W. van Breskens, vergezeld van het comité „Visserijdagen Breskens" een bezoek aan de mijnenvegers, waar de commandant, luitenant ter-zee W. Enterman, zijn gasten bij de loopplank van de „Venlo" ontving. Terwijl het afmeren der mij nenvegers en de begroetingen over en weer zich aan de Ooste lijke Havendam voltrok, begon nen aan de andere zijde van de haven de eerste vissersschepen binnen te komen. Bij de loop plank ontvingen alle passagiers en de vele belangstellenden een zakje garnalen. Dit om de men sen nader kennis te laten maken met het kostelijk zeeprodukt. In het Mijngebouw voltrok zich onder het oog der toeristen een schouwspel, dat men weinig te zien krijgt. Porties van een kilo garnalen werden gemijnd. Deze keer niet voor de handel, doch voor het publiek. Voor dit mijnen van garnalen bestond veel be langstelling. De garnalen brach ten van 1,60 tot 2,20 per kg op. ver beneden de groothandels- prijs. JAARMARKT Nie) alleen rond de havens was het gezellig druk Bres kens. Ook op het. Oranjeplein heerste een feestelijke stemming. De jaarmarkt was van de zijde der marktkooplieden drukbe zocht. Ook het publiek liet zien, dat het een grote markt op prijs weet te stellen. Veel belangstel ling kreeg een standwerker, dip allerlei hondenfiguren maakte van luchtballonnen. MARSEN EN CONCERTEN Nadat het een half uurtje wat rustiger was geweest, kwam er door een mars door het muziek gezelschap weer heel wat volk op de been. Op het Spuiplein gaf des avonds het Vlissings Jeugdaccor- deonorkest o.l.v. de heer W. Meulmeester een concert met een programma van 16 nummers, dat grote belangstelling trok. Tot laat in de avond heerste er in Breskens een gezellige drukte. De 51-jarige hoofdinspec teur van politie Leslie Davies, die sous-chef van de afdeling recherche in Noordwest-Londen is geweest, is tot gewoon agent gedegradeerd. In mei was hij geschorst omdat hij o.m. een paar manchetknopen als ge schenk had aangenomen. Da- vies was al 30 jaar bij de Lon- dense politie. Sluiskil; bri] m. montuur. Zwem bad; gummibal. Irenestr. 11; kin derjasje, Pr. Hendrikstr. 17; bad tas met inhoud, Buitenweg 94; handpompje, Bernhardstr. 38; witte gummi kinderschoen, Margrietstr. 38; kastsleutel, Koe straat 24; speelgoedrevolver. Oos terstr. 30; rode plastirhal, Irene- straat 33; zilveren armbandje, Irenestr. 43; herenrijwiel. .Tulia- nastraat 62; portemonnaie met inhoud, Noordstr. 11; zilverbon. Buthdijk 13; 15 jute zakken. Mar grietstr, 28; padvindersmes in schede. Kanaal K 1; bruin lede ren motortas met inhoud. Nieu- wendijk 70; Lipssleutel no. 6751, Zwembad: gecomb. vulpotlood zakmes. J. de Moorstr. 1; rode autoped, Rankertstr. 22; z.ilver- bon, Bankertstr. 54; kindervest, Walstr. 32; halsketting, Nieu- wendijk 49; Engelse sleutel, Vaartwijk N 7; halssnoer, Byloc- questraat 47; jongensregenjas, Vaartwijk N 7; witte dameshand. schoen, Koestr. 5; 9 jute zakken, Oudeweg 30; blauw damesvest, Singelweg 16; blauw zwembroek je, Ruijterstr. 5; zwart gebreide das, Julianastr. 10; grijs wollen damesvest, Buthdijk O 67b; kin- derportemonnaie, Nieuwendijk 45 Aan het bureau van de Rijks politie zijn als gevonden gedepo neerd: kbaki regencape. kinder schopje. huissleutel, wit. rijwiel pompje, Lipssleutel „Luca", dop van benzinetank, paar blauwe gymnastieksrhoentjes, rubber kinderschopje, plastic kinder schopje en jongensjasje. Serenade. Vrijdagavond bracht de Bier- vlietse Kon. Harmonie, verge zeld van haar drumband, een serenade aan het echtpaar D. O. van SchaikBrakman, die in het café Nieuwelandse Molen zijn 40-jarige echtvereniging vierde. Daar de heer Van Schaik zich als smid onmisbaar heeft ge maakt op de wijk Driewegen en hij tevens bestuurslid is van de Kon. Harmonie, was er voor deze echtviering veel belangstelling. De Harmonie bracht hem een klinkende serenade en wenste bij monde van baar voorzitter de jubilaris en 7ijn echtgenote nog vele gelukkige jaren toe. Enkele geschenken werden aangeboden. „Prinses Beatrix" had defecte stuurinrichting. De eerste boot uit Vlissingen (5,05 uur) en Breskens (5.35 uur) kon gisteren de dienst niet uit voeren. aangezien een defecte stuurinrichting oorzaak was. dat de „Prinses Beatrix" in Vlissin gen moest blijven liggen. Nadat het defect verholpen wac, is de dienst als normaal uitgevoerd. Gemeenteraad. De voltallige raad der gemeen te Cadzanr) kwam donderdag avond in vergadering bijeen. De raad ging er mee akkoord, dat de redactie van het raadsbe sluit van 25 juni werd gewijzigd. Rijkswaterstaat neemt, volgens het nieuwe besluit, de Badhuis weg in eigendom en onderhoud over, met uitzondering van de duiker, die er onder ligt. Uit een vraag van de heer Kools bleek, dat de sloten naast de weg eigendom zijn van de ge meente en t.z.t. gerioleerd zullen worden. Aan de D.A.C.W. is inmiddels crediet gevraagd voor het dem pen der sloten, het rioleren en het maken van straatkolken. Het ontslag van de heer M. W. de Zwart, onderwijzer aan de O.L. schooi werd gewijzigd, zodat het pas 1 januari a.s. zal ingaan. (Advertentie.) Saterdag f5 augtwtns 1954 £*Hrdag 1.' Mohairwol 100 A Wol met Mohair 0 Shetlandwol Sportwol met Mohair Sportwol Dp winkelsluitingswet werd opnieuw vstgesteld door de raad. In het seizoen zullen de winkels tot 9 uur 's avonds geopend mo gen zijn. Op zondag mogen de winkels tot 12 uur open zijn. Bui ten het seizoen zullen de winkels tot 7 uur geopend zijn. Om principiële redenen stem den de heren De Hullu en De Bruijne tegen het voorstel van B. en W. Een voorstel van B. en W. om voor de bakkerswinkels een ver plichte vakantie in te stellen ont lokte de raad een uitgebreide discussie. Er bleek een stemming nodig om er uit te komen. Tegen het voorstel van B. en W. stemden de heren J. Kools en P. C. de Bruijne, terwijl de heer I. de Hullu blanco stemde. De burgemeester verzekerde dp raad, dat de bakkersvakantie in overleg met de betrokkenen geregeld zal worden. Aan de heer P. Mollet werd voor 1750 opgedragen een klein rioleringswerk bij de nieuwe kleuterschool uit te voeren. De subsidie van Centrum Kraamzorg werd van fO,25 per verzorgingsdag in de gemeente gebracht op ƒ1, Tegen de bijdrage voor de aan bieding van epn geschenk door de Zeeuwse gemeenten voor bet nieuwe provinciehuis, groot 0,05 per inwoner, had de raad geen bezwaren. De heer P. C. de Bruijne stemde tegen. Aan de heer J. van Houte Provo werd een bijdrage van 1500 verstrekt voor de verbete ring van zijn woning, mits het Rijk van deze bijdrage 1000, voor haar rekening neemt. Tijdens de rondvraag infor meerde de heer P. C. de Bruijne naar de oplossing voor de bewo ners der onbewoonbaar verklaar de krotwoning. De voorzitter zeide verheugd te zijn dat eindelijk een oplos sing hiervoor is gekomen nu de woningwetwoning van de heer Fremouw is leeggekomen. Voorts informeerde de heer De Bruijne naar de zeeweg onder de duinen naar het kampeerterrein. De voorzitter zeide. dat Rijks waterstaat nog geen toestem ming heeft willen verlenen tot verbetering van deze weg, hoewel de financiering van de werken reeds in kannen en kruiken is. De heer Kools informeerde naar de toestanden op het kam peerterrein. Hij oordeelde het aantal aanwezige toiletten veel te gering, terwijl ook de water voorziening voor de kampeerders te wensen overliet. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur wordt de praktijk der artsen waarge nomen door dokter J. J. J. v. d. Griek, Tel, 2020. Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69. Zondagdienst Kruisverenigin. gen: Wit-Gele en Kroene Kruis: r. E. A. H. dp Vries, Schelde- ade 62, tel. 3262. Van zaterdagavond 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen voor Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargenomen door dierenarts J. F. de Haas te Zaamslag, tel. K 1153—366. f De burgemeester beaamde, dat de toestand op het kampeerter rein verre van ideaal is. Hij wees e'hter op de verbetering, die door de kampeerverordening be reikt is. De burgemeester verzekerde de raad, dat het sociaal toerisme zijn aandacht heeft en er over de toestanden op het kampeerter rein in de vergaderingen van B. en W. steeds weer wordt gespro ken. De raad kan in een van haar volgende vergaderingen voorstel len in deze verwachten. Het feit dat inmiddels reeds een ander terrein is aangewezen voor de caravans zal misschien' verbeterend werken. Stoppeldijk nani afscheid van kapelaan R om bonts. De parochianen van Stoppeldijk hebben op pen afscheidsavond in het Verenigingsgebouw hun scheidende kapelaan Rombouts een warme hulde gebracht. Ka pelaan Rombouts. die na vijf jaar in deze parochie werkzaam te'zijn geweest, en die thans be noemd is tot kapelaan te Wel berg (Steenbergen), werd met dank en lof overladen. Deken Staal sprak als eerste zijn grote waardering uit voor het werk van de kapelaan, die vooral een grote steun is ge weest voor het verenigingsleven en die speciaal voor het jeugd werk een grote plaats inruimde. Daarnaast memoreerde de de ken al de andere activiteiten van kapelaan Rombouts. Burgemeester Hendrikse van Vogelwaarde noemde het vertrek van de kapelaan niet alleen een verlies voor de parochie, maar ook voor de gehele gemeente. Hij wees er op, dat voor kape- loon Rombouts geen zondagrust heeft bestaan, want alle tijd werd besteed aan het jeugdwerk, dat onder ztin leiding zo succesvol is opgebloeid. De heer J. Serrarens roemde de kapelaan als de grote stuwer, die met vgste hand de toneelver eniging in goede banen heeft ge leid. Namens de grote K A B.-fami- lie bracht voorzitter E. Vink de dank over aan de scheidende geestelijke adviseur, waarmee steeds op zo'n prettige manier is samengewerkt. De heer B. de Schepper, die sprak namens het kerkkoor en de gemengde zangvereniging, liet. in zijn toespraak doorklinken de dank voor al hetgeen de kapelaaji heeft gedaan om de zang óp een hoger peil te brengen. Namens het comité bejaarden zorg sprak de heer Van Hove, die er op wees dat ook op dit terrein kapelaan Rombouts de motor is geweest. Voor de tweede maal kwam hierna de heer E. Vink aan het woord, nu voor het aanbieden van het cadeau, geschonken door alle plaatselijke verenigingen een prachtige elektro-grammo- foon. een geschenk dat bij de ka pelaan zeer in de smaak viel. Nadat de heer E. Kindt nog de beste dank en wensen van de plaatselijke middenstand had overgebracht, dankte kapelaan Rombouts allen hartelijk. Hij toonde zich blij met zijn promo tie. maar van de andere kant was er de weemoed om het ver laten van de eerste parochie, waarin hij de praktijk van het priesterleven had leren kennen. Velen maakten aan het eind van de avond van de gelegenheid gebruik om persoonlijk van ka pelaan Rombouts afscheid te ne men. De bouw van een scheeps werf in Haifa door „De Schelde". Omtrent de door de Neder landse N.V. Kon. Maatschappij „De Schelde" in Haifa te bouwen scheepswerf wordt nog nader vernomen, dat de werf in 1962 voltooid zal zijn. Met „De Schel de" is een contract van 12 jaar gesloten voor haar deelneming aan het beheer van de nieuwe werf. Voorts zal „De Schelde" deskundigen en technische ken nis ter beschikking stellen. Ook za] de Nederlandse maatschappij hehulpzaam zijn bij het verkrij gen op gemakkelijke voorwaar den van een lening van vier mil joen dollar in harde valuta voor de uitvoering van de eerste fase van het project. Met het gehele project zal, zoals reeds werd ge meld, een bedrag van 40 miljoen Israëlische ponden zijn gemoeid. Na de voltooiing van de eerste fase in 1962 zullen op de werf schepen van 8000 ton kunner worden gebouwd. In de eerste fase za] deze capaciteit worden verhoogd tot schepen van 20.000 ton en in de derde fase tot srhe pen van 45.000 ton. Het is de bc doeling. dat alle reparatie- en on derhoudswerkzaamheden van dc schepen van de Israëlische koop vaardijvloot op de nieuwe werf worden verricht. Schikking tussen reder Car- ras en ,j)e Schelde". Zes vrachtschepen, die worden gebouwd bij de scheepswerf „Dc Schelde" te Vlissingen, zullei niet worden afgenomen door dc opdrachtgeefster, de Shipping Development Corporation te Lon den van de Griekse reder J. C Carras. Dit is het voornaamste punt van een schikking, die, naar wij van bevoegde zijde vernemen, tussen partijen in een geschil om deze schepen is voorbereid. De betalingen die door de Ship ping Development Corporation reeds op deze schepen zijn ge daan, zullen worden terugge stort. Voorts zal een bedrag van ongeveer 2 miljoen gulden wor den vergoed aan de Shipping Development Corporation in ver band met gebreken, die vier door ..De Schelde" gebouwde en repds aan de Shipping Development Corporation opgeleverde schepen zouden hebben gehad. De details van de schikking zullen nog worden geregeld. Advertentie.) Verraitend. zo wsinig ruimte als deze haard slechts Inneemt... 1005 1007 OllEMAARD: bruto cip.; 11 500 Ke»l 'u. f«5- bruto cip Cl. 16 000 Kca' j (395- Dit model - met kookgelegenheid - groot in capaciteit mwr klein vin omvang, werd door vele Huisvrouwen uit/er- koren, vanwege zijn eenvoudige, doch sierlijke vormge mg Door de 10 belangrijke schriftelijke garanties. grg»randeerd géén last van koude voeten, géén sterke roet/ormmg en géén hoge brandstofkosten. (Géén ander merk geeft dit') Neem dut géén genoegen met mindere kwaliteit Uitgevoerd met de veel besproken, zuinige Rocket brf nder- pot en Rocket automatische trakregelaar. (Belangrijk') Laat nu reeds een Hoenson bij de officiële Hoenson dealer in Uw woonplaats reserveren, want de vraag is enorm Verstandige mensen gaan bij aanschaf van een haard, op hun eigen gezonde oor deel af. Zij weten, dat ondanks de enorme j reclame-campagne voor ouderwets kolen stoken, de Hoenson oliehaard met Ge richte Warmte de ideale verwarmings bron is voor iedere woning of flat. Dit heeft de practijk bewezen! OFFICIAL HOENSON DEALER DE OLIESPECIALIST Ditkstr. 7-9, Tel. 2056, Terneuzen Donderdag zijn twee mili taire hefschroefvljpetuieen in de VS. verongelukt. Een toestel vloog bi,i het landen tegen hui zen op en het. andere raakte, een kabel boven een meer. Ver. rnoedelijk zijn vyf mensen om gekomen. Deelneming van Amerika aan de Olympische Spelen onzeker Dat het bestuur van het Inter nationale Olympische Comité zich reeds in oktober in Parijs of Lausanne zal bezighouden met de vraag van nationalistisch China, om ditmaal onder <Y naam Nationaal Olympisch Co mité van de republiek, als lid van het I. O. C. te worden toegelaten, is niet in de laatste plaats te danken aan de interventie van het Amerikaanse Olympische Comité. Naar aanleiding van een spoed zitting van dit comité, waarin werd gesproken over de scherpe openbare reactie in de Verenigde Staten op de uitsluiting van For- (Advertentie.) dat wjj IJ in televisie kunnen aanbieden. Wij kunnen U nu snel helpen, snel demonstreren, snel installeren. Als U van plan bent televisie te kopen, doe het dan NU Dit nieuwe Philips T.V.- apparaat geeft een haar scherp beeld tot in de hoeken en een natuurge trouw geluid. En wat nu zo prettig is bil de 110° afbuiging: de kast ls maar evpn 14 cm ondié per geworden. Vrijblijvend demonstreren wij U dit sublieme Philips televisie apparaat hij U thuis; dan ziet en hoort U pas goed de uitstekende kwaliteit. En de prijs is werkelijk sensationeel: dit 53 cm 4 standaard apparaat sléchtsf 1065,—. Wij leveren ook op gemak kelijke betaling. TELEVISIE RADIO-GRAMMOFOON TEL. 23'61-K 1150 TERNEUZEN KWAAD OVER GRATIS MAALTIJD De 20-jarige fabrieksarhei- der H. J. de V. uit Amster- damen gijn vriendin de 26-jarige hulp in de huis houding M. B. S. uit Til- burg hebben enige dagen roor niets in vele Haagse restaurants gegeten en gedronken. Meestal deel- den ze na afloop van de maaltijd aan de ober mede dat ze geen geld hadden. Ze werden er dan uitge- gooid en soms deed een restauranthouder aangifte bij de politie. Andere keren disten ze vóór de maaltijd een droevig ver- haal op over verloren geld. Dan kregen ze voor niets te eten en een en- kele keer ook. nog een tien- tje toe. Maar donderdag- avond maakte het bruta- Ie tweetal het te bont. Ze kregen te eten van een restauranthouder in de Wagenstraat, maar na afloop waren ze niet te- vreden. De arbeider zei tegen de restauranthouder dat het eten niet voldoen de was geweest en dat hij de zaak wel even kort en klein zou slaan. De politie werd gebeld, het tweetal droop af. Maar de politie was nog tijdig genoeg in de Wagenstraat om. de man en de vrouw te ar- resteren. Een intercontinentale „Titan"- raket is maandag enkele secon den na de lancering op de basis Cape Canaveral in de Ameri kaanse staat Florida ontploft. De raket viel op de startbaan terug. De 30 meter lange raket, de grootste uit het Amerikaanse rakettenarsenaal, was gelanceerd om een proef te nemen met het scheiding^mechanisme tussen de twee trappen. De gehele lance ringsinstallatie was in vlammen gehuld en een dikke, zwarte rook hing boven het gebied. Ongeveer zestig technici, die in een betonnen schuilplaats de lancering gadesloegen, zijn onge deerd gebleven. Dit was de vijfde proeflan- cering met een „Titan". Bij geen van cie proeven haalde de raket de beoogde afstand van S000 kilo meter. mosa. heeft het een rondschrij ven gericht aan de Nationale Olympische Comité's. de leden van het I O. C. en de interna tionale vakbonden. Daarin wordt de huidige situatie als volgt om schreven: „De hevige veront waardiging. die door de Ameri kaanse openbare mening, in pers- artikelen, radio- en televisie uitzendingen tot uitdrukking is gebracht, heeft niet alléén geheel zonder reden het NationaleAme rikaanse Olympische Comité in deze zaak gemengd, maar ook onze pogingen om financiële steun te krijgen voor uitzending van een ploeg naar de Olympi sche Spelen 1960 gedwarsboomd. De stroom van bijdragen hield onmiddellijk op en in vele geval len werd de bevolking door bur gerlijke organisaties aangeraden de Olympische beweging niet langer te steunen. Tenslotte eisen velen, dat de Verenigde Staten niet aan de Olympische Spelen zullen deelnemen"- Het Amerikaanse N. O. C. be titelt de toestand als „vertwij feld" en wijst erop. dat het uit blijven van financiële steun be tekent, dat Amerika niet op de Spelen van 1960 vertegenwoor digd zal zijn. Het Amerikaanse comité hoopt dan ook, dat het I. O. C. de zaak recht zal zetten en onmiddellijk de Chinese repu bliek opnieuw als lid zal aanne men. Burgemeester én wethouders van Terneuzen brengen ingevolge artikel 53, le lid, van de Kleuter- onderwijswet, het volgende raads- besluit ter openbare kennis: De raad der gemeente TER NEUZEN; gelezen een ingekomen ver zoek van het R.K. Kerkbestuur der St. Willibrordusstichting te Terneuzen om ingevolge artikel 50 der Kleuteronderwijswet mede werking te verlenen voor de bouw van een tweede R.K. kleuter school nabij het Zwaantje; overwegende, dat de aanvrage voldoet aan de in artikel 51 der Kleuteronderwijswet omschre ven vereisten; dat, daar in deze gemeente geen openbare kleuterschool in stand wordt gehóuden, tevens be- slist dient te worden omtrent de vraag, of tot oprichting van een openbare kleuterschool zal wor den overgegaan; dat in de kom Terneuzen en te Sluiskil een bijzondere school voor Neutraal kleuteronderwijs is gevestigd en daardoor niet de noodzaak of de wenselijkheid aanwezig is tot oprichting van een openbare kleuterschool over te gaan; gelet op artikel 50 e.v. van ge noemde wet, besluit j de gevraagde medewerking te verlenen; b. niet over te gaan tot oprich ting van een openbare kleu terschool. Terneuzen, 13 augustus 1959. De gemeenteraad voornoemd, P. TELLEGEN, voorzitter. A. J. DEES, secretaris. „H DE Algemen jubileumc< »».V.V., de heei gijn vakverenij name zijn bezc nemers in die aan de voorwi hoging in de zijn gesteld, kennen gegeve maar op moeti tot 1961 „in de Korte heeft in dat het N.V.V. centrales, de bepaald niet BANKROE WERKING In zijn opei jubileumcongre J. J. Kramer u: zijn ernstige t< de onbevredige van de E. G. K. meenschap vooi Tijdens de hoog alles goed te ga klad er in kw heid in diver maatregelen v< trie. Daardoor eerlijke concur de E. G. K. S. gen toe. In Nederlanc naar kolen overtroffen, zei buitenlandse echter plotselin afnemen, onts' kolencrisis. De had ook door di den moeten plaats hiervan leden elk hu maatregelen ne: En de mijn we slotte het kind Ais gevolg van ting van mijnen aantal in de niet minder tienduizenden kortere werktiji zienlijke loonde dervonden. De Nederlam heeft r ,4e kolei moeten verlage „.hgqfd.te kunne concurrentie m (goedkope) Am Maar intussen i= van de zachte voorraad tot eer 36 dagen produl G< „Het zou een zijn, indien op goedkopere prij jDese aardolie duktie op zoc worden verlate latere, relatief tie van de ste geheel of in bela steenkoolmijninc ten worden opg ir. S. A. Posthu Europese pariet de Mijnraad. Het congres resolutie aan, steld, dat door ken van eniger) wust gecoördir en nationale e thans bestaande de kolenmijnbou Naast de Limburgse mij concurrent te aardgas. De uit de Sahara enorme hoevee produceren, grote pijpleiding den aangelegd, i ook in ons land voeren, maar prijs ervan nog t4 cent per kub het een reële bei voortgezette eco produktie zal g De vraag zal landen als Ne Duitsland voor tegratie ook var te vinden zullen totaal gebiologei heidsgedachte. naar eenheid eenheidsróes tijk zullen de daar nog tijdig Fr ee HARING Via het diepv leerde jonge har dichte verpakk vis goed wordt de smaak niet heeft een Scheve jaren van exj weg gevonden n jaar voorhanden roemde „Holland Daarnaast mo ook verheugen een nieuwe weten een nieuw de Holland—A stoomschip „Rott alleszins geslaa maakte. De meet 38.000 dienstsnelheid (37 km). Kost gulden. Naast de vel matig voorkomei werdien wij de "door h«t

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2