DE VISSERIJFEESTEN Provinciaal nieuws Wat'n vondst! Gemeenteraad van Terneuzen Eric de Noorman De vissers van de zwarte klip BEZOEKT 14, 15 en 16 AUGUSTUS a. s. TE BRESKENS HEDEN, 14 AUGUSTUS: ZATERDAG 15 AUGUSTUS: ZONDAG 16 AUGUSTUS: AXEL BRESKENS Curtiss-Wright gaat in november „lucht-auto" produceren BOSCHKAPELLE. ST. JANSTEEN. VLISSINGEN GEEN AMERIKAANSE UITNODIGING VOOR TSJOU EN LAI VAN NELLE's Afternoon theebuiltjes 98 ct NIEUWE AMERIKAANSE KUNSTMAAN NOVITA AGENDA Uitgebreide Afrikaanse reis van Hammarskjoeld Russisch oorlogsschip in aanvaring Nederlandse jongen ontvoerd De finale dt amateurstay TERN. BC BIERVLIET aankomst flottielje mijnenvegers; grote jaarmarkt; accordeonconcerten. bloemencorso; ballonwedstrijd; concerten; rolschaatsenshow; taptoe. bloemencorso, met medewerking van 's-Hertogenbosch' Muziekkorps; openluchtcabaret met „De Selvera's Rudy Carell, Wim Scholten, acroba tische show; concerten, taptoe; GROOTS VUURWERK. Extra bussen van S.B.M. en Z.V.T.M. Vertrek 11.30 uur. Extra boten vertrek van Breskens 11.45 uur. 1 m (Advertentie) 1 np Centrum voor kraamzorg. Met ingang van 1 april j.l. is aan zuster J. J. de Jonge op haar verzoek eervol ontslag verleend als leidster-docente van het Cen trum voor kraamzorg van het Groene Kruis voor Oostelijk Zeeuws-Vlaanderen. Tot heden kon in deze vacature nog niet worden voorzien. 25 jaar in dienst bij Prov. Stoombootdiensten. Gisteren was het 25 jaar ge leden, dat de heer S. Minder hout in dienst kwam bij de Prov. Stoombootdiensten. Voor dit jubileum bestond een grote belangstelling uit de gehele provincie. Zo bemerkten wij on der mper de directeur van de Prov. Stoombootdiensten in Zee land, mr. J. Nieuwenhuis, en de chef de bureau, de heer N. Veld huis, beiden te Vlissingen. Mr. Nieuwenhuis feliciteerde de jubilaris en overhandigde hem de gebruikelijke enveloppe. Namens het Jubileum-Spaar fonds was aanwezig de heer A. van de Velde uit Vlissingen, die de prettige samenwerking met de jubilaris als bestuurslid van het J.S.F. memoreerde. Ook hij overhandigde de jubilaris een enveloppe met inhoud. Hoe het werk van de heer Min derhout wordt gewaardeerd bleek uit de vele cadeaus en bloemen die hij van vele zijden mocht ontvangen. De heer Minderhout begon zijn loopbaan op 13 aug. 1934 op de Prov. Griffie te Middel burg. In 1936 werd hij overge plaatst naar Vlissingen als schrijver op het kantoor van de directeur der Prov. Stoomboot diensten, waarna hij in 1940 tot goederenklerk te Hansweert werd benoemd. In dezelfde funktie werd hij in 1942 overge plaatst naar Breskens tot 1947, waarna zijn benoeming volgde als agent te Wolphaartsdijk. Hier bleef hij tot 1957, in welk jaar hij werd overgeplaatst naar Breskens. Gestaagd. Mej. S. Klaassen slaagde te Den Haag voor de akte Wiskun de L.O. Duikeronderzoek. In opdracht van het Waterschap Oud en Jong Breskens zal door de Fa. Van den Akker uit Vlis singen een dezer dagen een on- derwateronderzoek worden inge steld met behulp van een duiker- kikvorsman naar een gedeelte van de bestorte vooroever der ■zeewering nabij Nieuwesluis tot een diepte van ongeveer 30 meter. De Curtiss-Wright Corporati on heeft medegedeeld in no vember een begin te zullen maken met de produktie van een „lucht-auto" een voer tuig zonder wielen dat zich op een kussen van samengeperste lucht over land of water voort beweegt. De auto toont enige gelijkenis met de „Ducks", het vroegere amfibievoertuig van het Ameri kaanse leger, heeft geen wielen, evenmin als een overschakeling of koppeling, en beweegt zich op een hoogte van 15 tot 30 centimeter boven de begane grond. De lengte is ruim 6 me ter, en de breedte 2,5 meter. De auto. die twee motoren van te zamen 300 pk. zal krijgen, kan een maximum snelheid ontwik kelen van ongeveer 100 kilome ter per uur, en biedt ruimte aan vier passagiers. De wagen kan worden gereden door iedereen, die een gewone auto kan bestu ren. Curtiss-Wright maakte niet bekend hoeveel de wagen zal kosten; alleen werd gezegd dat de kosten iets hoger zullen zijn dan die van de conventionele personenauto. Geslaagd. Op het te 's-Gravenhage ge houden staatsexamen „Examen bevoegdheid M.O. school akten" slaagde de heer M. Mangnus al hier. Personenauto met geheime bergplaats in beslag genomen. Ambtenaren der invoerrechten en accijnzen van de centrale veld- dienstpost uit Axel hebben woensdagavond j.l. alhier een personenauto in beslag genomen op grond van het feit dat, zoals hun bij visitatie bleek, daarin een geheime bergplaats was ge construeerd. Deze geheime bergplaats rook naar boter en de bestuurder eigenaar van de auto, een zekere J. D. M. B. uit Sint Jansteen, gaf toe dat deze al meerdere malen was gebruikt om boter naar Bel gië te smokkelen. Ten tijde van aanhouding werden daarin echter geen goederen aangetroffen. „De Schelde" krijgt opdracht voor bouw van scheepswerf in Israël. Een commissie voor economi sche zaken van het Israëlische kabinet heeft haar goedkeuring gehecht aan een ontwerp-over- komst met de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" voor de bouw van een scheepswerf in Haifa. In de officiële bekendmaking hiervan wordt nog gezegd, dat de uitvoering van dit project de in vestering vereist van ongeveer 40 miljoen Israëlische ponden waarvoor onder de naam Israëli sche Scheepwerfmaatschappij een Israëlische maatschappij zal worden opgericht. President Eisenhower heeft een suggestie om premier Tsjou en Lai van communistisch China uit te nodigen voor een bezoek aan de Ver. Staten verworpen. De suggestie was gedaan door Char les Porter, een democratisch lid van het Huis van Afgevaardig den. nadat bekend was gewor den dat Eisenhower en Chroesjt- sjef elkaar zouden bezoeken. Leden van het Amerikaanse Congres hebben verklaard dat Eisenhower op Porters suggestie had geantwoord dat hij de wen selijkheid van erkenning van communistisch China of een uit nodiging aan Tsjou niet inzag. Zolang hef voor Amerika voor delig is de huidige politiek in het Verre Oosten te handhaven, moest men ze maar niet wijzigen, zo zou Eisenhower hebben ge zegd. Senator Thomas Dodd heeft donderdag in de Senaat felle kritiek op de uitnodiging aan Chroesjtsjef geuit. Wat zouden de senaat en het land ervan ge dacht hebben als president Roo sevelt in 1939 Adolf Hitler, na diens verovering van Tsjecho- Slowakije, Oostenrijk en Polen en terwijl hij bezig was met de uitroeiing van miljoenen Joden, had uitgenodigd voor een propa- gandatour door de Ver. Staten? Laten er geen toejuichingen zijn voor de rode dictator, geen menigten om hem te begroeten, geen vleierij of bloemen, doch laten de kerkklokken luiden ter herinnering aan de miljoenen vermoorden achter het ijzeren gordijn, aldus Dodd. Met één Van Nelle's groot formaat theebuiltje zet u 'n héle pot krach tige „Afternoon" thee voor nog geen vijf cent In 'n paar minuten bent u er klaar mee. Zó gemakkelijk, zo modèrn proper. Geurige, krachtige „Afternoon" thee van Van Nelle, die overal in Nederland zo „in trek" is! groot formaat) doos van 20 stuks De Amerikaanse luchtmacht heeft donderdagmiddag van het vliegveld Vandenberg in Califor- nië een nieuwe kunstmaan van ruim 750 kilo gelanceerd die een baan over de beide Polen moet gaan beschrijven. Er zijn geen levende wezens aan boord van de satelliet die bedoeld is om bepaalde metho den te testen waarmee men de mens in de ruimte hoopt te kun nen laten reizen en veilig terug keren. Van vier voorafgaande lance ringen kwamen twee satellieten één ervan met vier muizen aan boord nooit in hun baan en van twee andere werd de cap sule nimmer teruggevonden. De „Ontdekker 5" ging de lucht in met een Thorraket als eerste trap en een speciaal ontworpen tweede trap van de Lockheedfa- brieken. Bij de start woog het ge hele gevaarte 50 ton. Als de satel liet een voldoende stabiele vlucht heeft gekregen en de capsule met succes is uitgeworpen, zullen acht vliegtuigen deze ruimte cabine tijdens haar parachuteval boven de Stille Oceaan trachten op te pikken. iDe capsule zelf weegt een kleine 150 kilo. De vliegtuigen hebben voor de op- vang-operatie, die van Hawaii af geleid wordt, slechts tien minu ten de tijd. Daarna nemen sche pen het zoeken over. De Thor was voorzien van een nieuw soort brandstof, een dichter type kerosine dan totnogtoe gebruike lijk, dat meer energie en dus meer snelheid geeft. Grondverschuivingen, ver oorzaakt door zware regenval, hebben in Noord-Japan aan ze ven mensen het leven gekost. Gemeenteraad. Gisteravond kwam de Terneu- zense raad in vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester mr. P. H. W F Tellegen. Afwezig met kennisgeving wa ren de heren dr Camps en Diele- man. Goedgekeurd werden de notu len van de vergaderingen van 11 juni en 9 juli j.l. Aan hef verzoek van hel R.K. kerkbestuur der St. Willibror- dusstichting om ingevolge art. 51 der Kleuteronderwijswet mede werking te verlenen voor de bouw van een tweede R.K. kleu terschool nabij het Zwaantje werd de gevraagde medewerking verleend. Op 25 oktober 1956 werd be sloten tot de stichting van een gemeentelijke school voor con- tinu-onderwijs aan schipperskin deren. De voorbereidingen voor de bouw en inrichting van deze school zijn thans zover gevor derd, dat het te verwachten is, dat in september a.s. met dit on derwijs kan worden begonnen. Het onderbrengen van de kin deren in particuliere gezinnen heeft velerlei bezwaren. De meeste schippers willen alleen hun kind naar een schippers- school zenden, wanneer zij tevens in een internaat kunnen opge nomen worden. Het Schoolfonds voor schip perskinderen vanwege de Neder lands Hervormde Kerk te Am sterdam is bereid tot een zoda nige vestiging over te gaan, doch vraagt van de gemeente ten be hoeve van de exploitatie enige garantie. B. en W. zijn van mening, dat de gevraagde garantie het ge meentelijk budget niet te sterk zal bezwaren en van zeer tijde lijk karakter zal zijn. Zij achten het een maatschap pelijk belang, dat nu de kin deren van schippers in de' ge legenheid gesteld worden in Ter- neuzen continu-onderwijs te gaan genieten ook .een behoorlijke huisvesting met toezicht van een geschoolde directrice is gewaar borgd. Meerdere leden vroegen enige toelichting, o.m. of het internaat alleen geldt voor de openbare school voor schipperskinderen. De voorzitter antwoordde dat dit voor alle scholen openstaat. Het voorstel werd hierna aan genomen. Z. h. s. werden vervolgens goed gekeurd de voorstellen van B. en W. tot het verlenen van een ga rantie voor elektrificatie van perceel O 12 ad 285de aan koop van het perceel Koedijk 42, de verkoop van een perceel grond aan de Jacob Catsstraat aan de heer A. J. Verbrugge en tot wij ziging van de salaris- en loonver- ordening. Bij schrijven van 7 april 1955 hebben B. en W. de N.V. Water leiding Maatschappij „Zeeuwsch- Vlaanderen" medegedeeld, dat zij in principe bereid zijn medewer king te verlenen aan het z.g. „Boerderijenplan". Door deze maatschappij zijn thans voorwaarden vastgesteld waarop uitbreidingen tot stand kunnen komen. Deze moeten ge splitst worden in; a. basisbedrijf b. 100 %-plan. Alle werken van het basisbe- Advertentie.) Mohairwol 100 O Wol met Mohair O Shetlandwol it Sportwol met Mohair 9 Sportwol 1 VRIJDAG 14 AUG. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Duinkerken". Zuidersportpark, 7 uur: H.K.C.—Co-Meü-Rib. ZATERDAG 15 AUG. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Duinkerken". Concertgebouw, 8 uur: „De strijd om het bloedgeld". Zuidersportpark, 16.30 uur:l Tern. Boys IBiervliet-combi- natie. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Zaken zijn zaken". drijf kunnen in de rijkssubsidie regeling worden opgenomen. Tot heden kon evenwel nog geen rijkssubsidieregeling wor den verkregen voor het 100 %- plan. De uitvoering hiervan is voorlopig slechts mogelijk met bijdragen van het bedrijf en de gemeenten. De verwachting wordt uitge sproken, dat het Rijk de subsidie regeling mede zal uitstrekken tot het 100 %-plan; alle percelen te- horen op het waterleidingnet te zijn aangesloten. Dit geeft als consequentie dat, nu er voor het 100 %-plan nog geen rijksregeling is, het bedrijf en de gemeente moeten ingrij pen. Niettegenstaande de slechte toestand der gemeentelijke finan ciën achten B. en W. daarom ter men aanwezig voor te stellen aan de N.V. Waterleiding Maat schappij „Zeeuwsch-Vlaanderen" te Terneuzen gedurende ten hoogste 30 jaren een bedrag van maximaal 5000,per jaar te verlenen ten behoeve van het 100 %-plan. Deze bijdrage zal gevoteerd moeten worden vanaf 1961. Wanneer het Rijk mede het 100 %-plan gaat subsidiëren, zal de jaarlijkse bijdrage kunnen worden verminderd. Inlichtingen werden nog ge vraagd, in welke verhouding de gemeente bijdragen moet ver lenen. De bijdrage voor Terneuzen in het 100 %-plan in verhouding tot de andere gemeenten is thans vastgesteld. Naar gelang van de aansluitingen in de gemeente zal een bijdrage worden betaald. Zo is er voor de Catspoldersedijk reeds een verzoek in behandeling. Het voorstel van B. en W. werd hierop zonder stemming aange- „ome.i. De begrotingen van de dienst Maatschappelijke Zorg 1959, het Grondbedrijf dienst 1958 en 1959, en de gemeentebegroting dienst 1959 werden gewijzigd. Na ampele bespreking en uit voerige verdediging van B. en W. werd hun voorstel om in de trap- hal van het Provinciehuis een wapenschild van de gemeente Terneuzen aan te bieden en een bijdrage te geven voor de muur schildering verworpen. Besloten werd om liet gymna stieklokaal aan het Schoolplein om te bouwen in 2 leslokalen voor de openbare U.L.O.-school. In bespreking kwam de bouw van een nieuwe openbare school en de inrichting en restauratie van de openbare school A, die dan geheel ten dienste van het onderwijs aan de openbare U.L.O.-school zou komen. B. en W. hopen voor de bouw van een nieuwe openbare schoul A op een urgentieverklaring. De rondvraag. Bij de omvraag informeerde de heer Van Langevelde naar de betekenis van aanwijzing als kerngemeente. De voorzitter gaf de nodige toelichtingen. De heer Fijn van Draat vroeg naar de onhoudbare toestand van het parkeren in de Irenestraat. Er is in deze straat geen door komen meer aan. De voorzitter antwoordde, dat na de vorige bespreking door de gemeente-politie aan autobezit ters uit die straat gevraagd is de auto zó te parkeren, dat de weg berijdbaar bJijft. Hieraan is toen gevolg gegeven. Er zal nu opnieuw aandacht aan worden besteed. De heer Huijbrecht zou graag weten welke houding hij als ver tegenwoordiger van de gemeente in het bestuur van de Lagere Technische School moet aanne men inzake de aankoop van de fabriek van de N.V. Schockhaert. Door B. en W. is besloten de stedebouwkundige te vragen, of er termen aanwezig zijn om het uitbreidingsplan te wijzigen. De heer Hol vroeg naar de stand van de bouw van de Her vormde school, het Rijkskanto- rengebouw en het B.B.-gebouw. De voorzitter zeide gelezen te hebben dat 9 september a.s. het Rijkskantorengebouw wordt aan besteed. Bijzonderheden van de andere objecten zijn hem op het ogenblik niet bekend. Wat de bouw van de Hervorm de school betreft kon de heer Ollebek mededelen, dat het be stuur hoopt de bouw in septem ber te kunnen aanbesteden. Op een vraag van de heer Vrie- ling naar de stand van zake in zake de afvalwaterleiding, ant woordde de voorzitter dat de uit monding zal worden gewijzigd. Door de Rijkswaterstaat worden terzake proeven genomen. De kosten voor de gemeente worden hierdoor lager. De heer Weterings vroeg in lichtingen over het gedrag van nozems in Terneuzen. De krantenberichten liepen wel sterk achter de feiten aan, aldus de voorzitter. Dit waren feiten van geruime tijd geleden. Niette min zal een en ander in het oog worden gehouden. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Secretaris-generaal Hammars kjoeld van de Ver. Naties zal van 23 december tot 25 januari 1960 een uitgebreide tournée door Afrika maken. Hij zal 19 landen en gebieden bezoeken. Dit heeft hij donderdag op een persconfe rentie gezegd. De 300 ton metende Westduit- se kustvaarder „Christel" is don derdagochtend in de Oostzee in aanvaring gekomen met de Rus sische torpedobootjager No. 764. De Duitse gezagvoerder verzocht om assistentie, daar zijn schip water maakte. De aanvaring geschiedde tij dichte mist ter hoogte van het Deense eiland Falstar. De „Chris tel" was op weg van Stockholm naar Duisburg. Radio-Kiel heeft gemeld, dat de zeskoppige bemanning van de Christel er in geslaagd is het lek voorlopig te dichten. Begeleid door een reddingboot en een sleepboot vaart de Chris tel op eigen kracht naar de ha ven Burgstaaken (West-Duits- land). Sinds vorige week donderdag is een leerling van het gymna sium in 's-Hertogenbosch, de 18- jarige A. van Iersel, verdwenen tijdens een lift-tocht via Zwitser land naar het plaatsje Limona aan het Gardameer in Italië. De jongen reisde in gezelschap van de eveneens 18-jarige Kees van Stipthout, een leerling van de Kunstacademie in Den Bosch. Op de dag van de verdwijning stonden de twee jongens aan de weg bij Biillach in de buurt van Zurich. Omdat het liften niet erg wilde vlotten liep Van Stipthout wat verderop om te zien of daar een geschikter punt was om auto's aan te houden. Toen hij enige tijd later terugkwam op de plaats, w^ar hij met Van Iersel had gestaan, bleek deze laatste verdwenen. Van Stipthout is na een uur al leen verder gelift in de richting Italië, aannemende, dat zijn vriend intussen een lift had ge kregen van een auto, die hem, Van Stipthout, niet had opge merkt. Aan de Zwitserse grens post Bellizona kreeg hij echter het gevoel, dat er iets mis was toen hij daar werd aangesproken door een man in een zwarte auto, die hem ongevraagd werk aan bood. Van Stipthout is op dat aanbod niet ingegaan, maar aan de Italiaanse grenspost Chiasso werd hij andermaal door de man uit de zwarte auto aangesproken, die erop aandrong met hem mee te rijden. De man drukte hem een briefje in de hand met een adres erop en een aanbod voor werk. Van Stipthout is echter met andere auto's verder gelift naar Limosa, waar zijn zuster in een hotel verbleef, in de hoop daar zijn vriend Van Ierse] aan te treffen. De verdwenen jongeman is daar echter nog steeds niet op komen dagen. De Nederlandse consuls te Zürich en te Venetië zijn van het gebeurde op de hoog te gesteld, evenals de Italiaanse politie. Men vreest, dat Van Ier sel is geronseld of ontvoerd voor het Vreemdelingenlegioen. Volgens de Nederlandse consul te Zurich is het voor jongelui omstreeks twintig jaar niet vei lig langs de weg van Zwitserland naar Italië, omdat daar verschil lende ronselaars voor het Vreem delingenlegioen blijken te ope reren. Van de zijde van de politie in 's-Hertogenbosch vernemen wij nog, dat de familie van de ver dwenen jongen Van Iersel maan dag is opgebeld door de Neder landse ambassade in Bern. Ge vraagd werd toen om het pas poortnummer van de jongen, zo dat eventueel de mogelijkheid bestaat, dat de jongen door de Zwitserse politie is ingerekend, omdat hij is aangetroffen zonder papieren. Zijn reisgenoot Stipt hout had namelijk op het mo ment van de verdwijning van Van Iersel beide passen in zijn zak. Van Iersel, die rossig haar heeft, was gekleed in een khaki- broek en een donkerblauwe trui met hoog boord. Hij droeg brui ne vetlederen schoenen. Naar het A.N.P. van het mini sterie van Buitenlandse Zaken verneemt heeft Van Iersel zich een aantal dagen geleden gemeld op de Nederlandse ambassade in Bern met de mededeling dat hij zijn paspoort kwijt was. Op een nog niet duidelijk geworden ma nier was hij zijn reisgenoot Van Stipthout kwijtgeraakt en deze had behalve zijn eigen ook de papieren van Van Iersel in de zak. Van Iersel is daarom naar Bern teruggereisd. De ambassade heeft maandag naar Nederland opgebeld om de ouders Machti ging te vragen aan de nog min derjarige jongen een nieuw pas poort uit te reiken. Deze machti ging werd verleend, waarna het ministerie van Buitenlandse Za ken de ambassade te Bern tele grafisch toestemming heeft ge geven aan Van Iersel een nieuw paspoort uit te reiken. Met dit nieuwe paspoort zou de jonge man zich weer naar Limona be geven. Tot zover het ministerie van Buitenlandse Zaken. Donderdagmorgen echter was de jongeman nog niet in Limona gearriveerd. In de loop van donderdag is uitgemaakt dat van vermissing van Van Iersel geen sprake is. De jongeman is woensdag op de Nederlandse ambassade in Bern geweest. Gisteren is hij, naar Reuter weet te melden, uit Bern naar Nederland terug vertrok ken. 36. Snel komen Eric en Bolan naderbij en even houdt Eric de adem in bij de gedachte, dat dit Axe zou kunnen zijnMaar het is, zoals zijn kleding verraadt, vermoedelijk een der vissers van de Zwarte Klip. „Vermoord", fluistert Bolan, wijzende op de gapende wond aan 's mans hoofd. huiveren onwillekeurig en Bolar zou het liefst meteen rechtsom keert maken. Wie weet wat hier Eric knikt. „En nog nie't zo langf in de burcht huistIn ieder geleden". Wat heeft zich hier voor lugu ber drama afgespeeld? De mannen geval zijn de vissers van de klip bekend met deze plek", fluistert Eric, terwijl hij op zijn hoede, ver- Ier de kelder inloopt. „Hoewel het er niet naar uitziet, dat ze hun gevangenen hier gebracht hebben Zijn voet stoot tegen iets aan, dat rammelend opzij valt. Snel bukt de Noorman zich en zijn tas tende handen sluiten zich om een klein kistje. En dan fluit de Noorman verbaasd tussen de tan den, want in het schemerdonker straalt hem de flonkering van het met juwelen bezette deksel tegen RECHTSZAKEN UIT TELEFOONAUTOMATEN 1200 GULDEN GESTOLEN Wegens diefstal van geld uit telefoonautomaten in Den Haag, Haarlem, Leidsendam, Voorschoten. Heemstede en Bloemendaal, heeft de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank gisteren tegen de 20- jarige Haarlemse bankwerker T. H. van A. een gevangenis straf van één jaar met aftrek geëist en wegens medeplichtig heid aan een aantal diefstallen, tegen de 22-jarige stratenmaker I. K. uit Den Haag twaalf maanden waarvan twee maan den voorwaardelijk en aftrek van het voorarrest. De bankwerker gaf toe dat hij aan 20 telefoonautomaten be zoeken heeft gebracht. Met een schroevendraaier forceerde hij de geldbak en kwam daardoor aan totaal ca 1200 gulden. In Den Haag bedroeg de buit uit 11 toestellen 325 gulden. In de nacht van 1 op 2 mei j.l. was de Haarlemmer bezig in een telefooncel te Haarlem toen een politieagent passeerde. Hij wist echter te ontkomen maar de stratenmaker die op de uitkijk stond werd gegrepen. Een dag later werd de bank werker gearresteerd. De scha de aan de vernielde telefoon automaten bedroeg totaal ca 12 mille, in Den Haag alleen al was het 6000 gulden. De raadslieden bepleitten cle mentie. Uitspraak 25 augustus. Henk Buis si voigd door de ven, de titelh' Italiaan Honl, de Oostduitser sterdammer V; Fransman D< Van Houwelii Vandenbergh. Na drie min mars van V Schindler's f pech en de O zoveel tempo i kelen op de r dat hjj na 5 r lap kreeg. inmiddels w£ gen opgerukt plaats achter B bleef leiden en Meister. Vlak welingen kwa Deconinck opz beheerste de De anderen we ranten in dit si Intussen wa: gen Meister joeg nu achtei 15 minuten v apt. Nauwelijks e i ;n de 21e mil het einde voor reed zich kapot dentergh, die al maar toch felle de. Buis raakti dat gaf Van Hc legenheid de kc met nog altijd achter zich. Bui meer achter en nuut zijn kam] Van Houwelinf Ook hij liep e stand op. Het g Van Houweling Precies halve half uur rijden Hou welingen dc in het zadel gel wilde een aanva si tie van de Sas nen maar moes Buis passeren. 1 alsof er een ti vanaf hing. De terug en toen h later weer kwa c.edigde Buis i uiterste. Het ha van Deconinck weliswaar Buis inmiddels had V H cuwelingen o] En nu sloegen de 35e minuut sma het tempo kwam de Neder bfj Deconinck. 1 was het gebeu loegejuicht doo .schouwers vlooj gen langs de Fr Het enthousié top toen Deconi nuut opnieuw c lingen gelapt w raakten in feest In de 54e min kreet van ontze bunes omhoog, de motor van TAND AI Zaterdag 15 GEEN PR.4 VRIENDSCH? Terrein Zuide AANVANG: 16 V oorwedstrijder TERN. BOYS ZAAMSLAG en TERN. BOYS ZAAMSLAG Aanvang: 14.00 TOEGANG: Vc Kin

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2