China eist terugtrekking Amerikaanse militairen uit Laos Eisenhower over het bezoek van Chroesjtsjef aan de V.S. Conflict in Amerikaanse staalindustrie spitst zich toe De rassenscheiding in Little Rock Felle kritiek op De Gaulle en Adenauer Weeroverzicht RADIOdeBUCK België en het overleg tussen de N.A.V.O.-landen Het stilzwijgen van Peking HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de_Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1959 15e Jaargang Nr 4753 V'ersclujnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kléine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Ci mmunistisch-Ciiina heeft gis teren terugtrekking geëist van al het Amerikaanse personeel, wa pens en munitie uit Laos. Een woordvoerder van het Chi nese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft verder volgens het persb-ireau „Nieuw China" ont ruiming geëist van alle Ameri kaanse militaire bases in het vroegere Indoehinese rijk. AMERIKAANSE BOMMENWERPERS VAN FRANKRIJK NAAR W.-DUITSLAND De Amerikaanse luchtmacht heeft woensdag aangekondigd, dat alle Amerikaanse tactische jacht-bommenwerpers met straal aandrijving van de NAVO-basis te Etain (in Oost-Frankrijk) op 20 augustus naar de basis Spang- dahlem in West-Duitsland zul len worden overgebracht. De jacht-bommenwerpers van Etain, die de 49ste tactische „wing" jacht-bommenwerpers vormen, zullen te Spangdahlem, ongeveer 20 km ten noorden van Trier, vliegtuigen vervangen die naar Engeland zijn verplaatst. Dit is de eerste maatregel op grond van het besluit van de Amerikaanse regering, haar 200 straaljachtbommenwerpers van het type F 100 uit Frankrijk weg te halen omdat Frankrijk weigert kernwapens op zijn gebied te la ten opslaan. (De F 100 Super Sabre kan atoombommen mee voeren, maar deze zijn niet bij de hand op de Franse bases waar de vliegtuigen zijn gestationeerd). Op het ogenblik zijn er drie wings" (in totaal ongeveer 9 ..sjuadrons") Super Sabres op bases in Oost-Frankrijk gesta tioneerd en wel te Etain, Toul en Chaumonth. Op elk van deze v--:se» bevindt zich een „wing". Hoewel het aantal vliegtuigen van elke „Wing" niet bekendge maakt is, meent men te weten, dat op 20 augustus 60 tot 70 vliegtuigen naar West-Duitsland worden overgevlogen. DE ..MANCHESTER GUARDIAN" OVER DE E. E. G. Het Britse liberale blad .Manchester Guardian" ver klaarde woensdag dat een van de bemoedigendste aspecten van de gemeenschappelijke markt het feit is dat men op het ogenblik ernstig van plan is de onderontwikkelde landen te helpen. ..De gemeenschappelijke markt begint zich er reken schap van te geven dat haar verantwoordelijkheid, als twee de economische mogendheid in de wereld en voornaamste klant en leverancier van de onderont wikkelde gebieden, verder gaat dan tot daar en met name West-Duitsland geeft zich steeds meer rekenschap van de rol die het dank zij het enorme overschot op zijn handelsba lans zou kunnen spelen als ver schaffer van kapitaal aan ar me landen." De „Manchester Guardian" brengt de oproep in herinnering van het „comité voor de Verenigde Staten van Europa", waarin gepleit werd voor een gemeenschappelijke economische hulpverlening. De voor de economische ontwikke ling voorziene bedragen (75 miljard dollar of 1 procent van het nationale inkomen der rijke landen) zouden een „im mense stap vooruit zijn in de strijd tegen de armoede in de wereld", aldus de „Manchester Guardian". Volgers de Chinese woordvoer der zal China zich krachtig ver zetten tegen activiteit van de Amerikaanse regering en de Loa- tiaanse autoriteiten die spanning veroorzaakt in Indo-China en de veiligheid van China in gevaar brengt. De Amerikaanse regering en de Laotiaanse autoriteiten moe ten de volledige verantwoorde lijkheid dragen voor de gevolgen van hun activiteit, aldus de woordvoerder. De woordvoerder zei dat de in 1954 ingestelde internationale commissie van toezicht haar werk dient te hervatten. De woordvoerder zei ook dat het in strijd met de overkomsten van Genève en Vientiane zou zijn de kwestie-Laos voor de Ver. Na ties te brengen. De Ver. Naties hadden niet het recht tussenbeide te komen. DE TOESTAND IN LAOS De Amerikaanse, de Britse en de Franse militaire attaché's in Laos hebben maandag meege deeld dat er toen niet in Laos werd gestreden, aldus heeft een woordvoerder van het Britse mi nisterie van Buitenlandse Zaken te Londen meegedeeld. De Britse woordvoerder zei voorts dat volgens de attaché's, die het strijdtoneel hebben be zocht, het gevaar blijft bestaan dat er opnieuw gevechten uit breken. De minister van Buitenlandse Zaken van Laos zei, dat ingeval van een invasie men mogelijk zal overwegen de hulp van een strijdmacht der Ver. Naties in te roepen. Het is de laatste elf dagen rus tig geweest aan de grens tussen Laos en Noord-Vietnam. Diplo matieke waarnemers achten het mogelijk, dat dit het- gevolg is van de omstandigheid, dat de communisten het geschil niet in ternationaal willen maken. In het nieuwsbulletin van de Laotiaanse regering werd giste ren gezegd dat het aantal com munistische opstandelingen, dat in het noordoosten van Laos guerrilla-activiteit ontplooit, zeer waarschijnlijk verscheidene hon derden is. Uit de laatste cijfers die te Vientiane zijn binnengeko men, aldus het bulletin, blijkt dat tijdens de verwarde gebeurtenis sen van de eerste dagen het ge tal der opstandelingen sterk is overdreven. (In die tijd is door Laotiaanse ministers aan de pers meegedeeld, dat er wel vijf batal jons opstandelingen in het land opereerden. In Laos telt een bataljon circa 600 man). Vermoedelijk, zo gaat het rege ringsbulletin voort, vormen de rebellen geen geregelde eenhe den, maar werken zij in losse groepen. VERZOEK VAN NOORD-VIETNAM Premier Pham Van Dong van het communistische Noord-Viet nam heeft op Indonesië, Cam bodja en Birma een beroep ge daan hun invloed te gebruiken, opdat de internationale commis sie voor toezicht op Laos spoedig weer actief optreedt, zo heeft het communistische persbureau „Nieuw China" bekendgemaakt. De premier had de drie landen op 8 augustus gelijkluidende boodschappen gezonden, waar van de inhoud woensdag bekend werd gemaakt. Door het weer optreden van de commissie zou „de strikte naleving van de Ge- neefse akkoorden inzake Laos en een hechte en duurzame vrede in Indo-China en Zuidoost-Azië worden gewaarborgd", aldus Pham Van Dong. Hij weet de ge spannen toestand in Laos aan ,,de inmenging van de Ameri kaanse imperialisten die van dit land een militaire basis willen maken en een nieuwe oorlog voorbereiden". (Advertentie.) NOORDSTR.8Ï-86 T£L.2573 TERNEUZEN President Eisenhower heeft op een persconferentie te Gettys burg meegedeeld dat het besluit om premier Chroesjtsjef van de Sowjet Unie uit te nodigen, begin juli is genomen. Hij hoopt dat het bezoek de betrekkingen tussen Oost en West zal verbeteren. Als de Russische premier dat wenst, kan hij in Amerika ook militaire installaties bezichtigen. Eisenhower zelf wil in de Sow- Het Britse labourblad „Daily Herald" heeft woensdag in een artikel onder de kop „een be denkelijke alliantie steekt ach ter de Franse-A-bomplannen" felle kritiek geleverd op gene raal De Gaulle en bondskanse lier Adenauer. „Geesten van het verleden spoken in Europa," zo schrijft de „Daily Herald". Tegen de achtergrond van hoop op ver mindering van de koude oorlog en het wegnemen van de kern bommen staan „twee koppige, jaloers, ambitieuze en misleide oude mannen, vastbesloten om hun gezag en macht in West- Europa te laten gelden". Sa menwerking tussen Frankrijk en Duitsland is van levensbe lang voor de vrede, aldus het blad, „doch de alliantie van machtspolitiek tussen de 68-ja- rige generaal De Gaulle en de 83-jarige Duitse kanselier Ade nauer is een bedenkelijke ont wikkeling. Het brengt Duitsland door de achterdeur in deelge nootschap in De Gaulles atoombom, die deze haastig vol- Bij de onderhandelingen tus sen de vakbonden en de werk gevers in de Amerikaanse staal industrie is men een stap ach teruit gegaan. De voorzittel van het vakverbond van staal- arbeiders, David Macdonald, heeft besloten niet langer per soonlijk aan de besprekingen in New York deel te nemen. Vol gens hem is er namelijk van de zijde der werkgevers geen spra ke van serieuze onderhandelin gen. Staatstoezicht gevraagd op genationaliseerde Nederlandse bedrijven De federatie van Indonesische vakbonden heeft in een brief aan de regering gevraagd dat alle Nederlandse handelszaken die genationaliseerd zijn, door de staat zullen worden beheerd. Volgens de brief bestaan er aanwijzingen dat deze onderne mingen tot particuliere Indone sische zaken zullen worden ge maakt. De nationalisatie van deze zaken, aldus wordt ver klaard, was bedoeld als verster king van het nationaal potentieel en opheffing van de koloniale economische overheersing, in het bijzonder van de Nederlanders. FAUBUS WAARSCHUWT De gouverneur van Arkansas, Orval Faubus, heeft woensdag, enkele uren voor twee middel bare scholen in Little Rock ne gerleerlingen zouden toelaten, in een televisierede gewaar schuwd, dat de moeilijkheden voor de voorstanders van op heffing der rassenscheiding „pas beginnen". Faubus, die in 1957 de nationale garde te hulp r>ep om rassenintegratie te verhinderen, voegde hier echter aan toe dat men niets kan win nen door geweld te gebruiken. De burgers van Little Rock moesten hun strijd tegen de op heffing van de rassenscheiding op de scholen bij de verkiezin gen beslechten en alleen func tionarissen kiezen die hen niet zouden verraden, zo zei hij. De politie van Little Rock is woensdag slaags geraakt met een menigte betogers, die onge veer een uur voordat de Central High School enkele negerleerlin gen zou toelaten, voor de school schreeuwden: „Wij willen geen integratie". De agenten moesten van de gummiknuppel gebruik maken om de betogers te ver spreiden en maakten verschei dene arrestaties. De demonstran ten kwamen van een grote open luchtbetoging voor rassenschei ding, waar gouverneur Faubus de menigte zijn steun had ver zekerd. De drie negerleerlingen konden echter ongehinderd de schooi bin nengaan. Met het naderbij komen van het bezoek van Chroesjtsjef aan de V.S. houdt deze toestand de regeringskringen in Washing ton danig bezig. Men wijst er hier op, dat het conflict verre van „rijp" is en dat, als men niet oppast, Chroesjtsjef de voornaamste Amerikaanse indu strie tengevolge van de staking in volkomen wanorde zal vin den. Alleen tussenkomst van pre sident Eisenhower zou tijdig een oplossing voor het conflict kunnen brengen, maar de wijze, waarop deze moet geschieden stelt Eisenhower voor een moei lijke opgaaf. Als hij zich op de Taft-Hart ley wet zou beroepen, zou hij de arbeiders weer voor een pe riode van zestig dagen aan het werk kunnen sturen, maar de ze wet kan slechts van kracht worden als „het welzijn of de veiligheid van het land" door het conflict in gevaar komt. Alhoewel zeer veel kleine on dernemingen, vooral in het bouwbedrijf door de staking worden getroffen, hebben de grote afnemers het conflict reeds lang van te voren zien aankomen en grote voorraden aangelegd. Hetzelfde is waar schijnlijk in de wapenindustrie het geval, zodat er voorlopig wel geen noodtoestand zal ont staan. De president heeft geen en kel wettig middel tot zijn be schikking om onmiddellijk tus senbeide te komen. Wel heeft president Truman destijds in een soortgelijk geval beslag op de fabrieken laten leggen, maar deze maatregel werd door het opperste gerechtshof veroor deeld. In Washington verwacht men nu, dat de president in de na bije toekomst al zijn invloed zal aanwenden om de onder handelingen weer nieuw leven in te blazen. Een dergelijke in terventie zou zeker door Mac donald en zijn vakbond met instemming worden begroet daar de bond door een tekort aan geldmiddelen wordt be dreigd. Volgens schattingen be schikte de vakbond aan het be gin van het conflict over 250 tot 300 miljoen dollar, maar elke week die de staking, waar bij 500.000 arbeiders betrokken zijn, voortduurt, kost 50 mil joen. De werkgevers daarentegen het einde toe vol te houden en zij zullen de grootst mogelijke druk uitoefenen, opdat de vak bond niet op het laatste ogen blik door het bezoek van Chroesjtsjef voor een klinken de nederlaag wordt behoed. Eisenhower en de staalstaking President Eisenhower heeft op zijn woensdag in Gettysburg ge houden persconferentie gezegd niet tussenbeide te willen komen in de Amerikaanse staalstaking die midden juli begon. Zij die menen dat de kwestie, koste wat het kost, geregeld behoort te zijn voordat Chroesjtsjef in de Ver enigde Staten op bezoek komt, geven blijk van een oppervlak kige manier van denken, zei de president. tooit om de Ver. Staten en En geland te dwingen hem een overheersende stem te geven in de zaken van de Noordatlanti- sche verdragsorganisatie." „Tijdens de gehele duur van de onderhandelingen te Genève hebben Adenauer en De Gaulle samen met succes verhinderd dat topbesprekingen werden gearrangeerd. Tussen deze twee mannen bestaat een band: een vastbeslotenheid om de Britse invloed op het vaste land te verminderen, zowel po litiek als economisch," aldus de „Daily Herald". De onafhankelijke rechtse „Daily Express" verklaart on der de kop „Deze man is gevaar lijk", dat bondskanselier Ade nauer „de ruzie tussen Rusland en de Ver. Staten willen laten voortduren, alleen maar om Oost-Duitsland en de gebieden verder naar het oosten, die na de oorlog aan Polen zijn gege ven, terug te krijgen. De poli tiek van Adenauer zou tot oor log kunnen leiden", aldus de „Daily Express". Verscheidene Franse bladen hebben woensdag schamper gereageerd op een bericht in de „Daily Herald", dat Duitse ge leerden zouden meewerken aan de ontwikkeling van de Franse atoombom. Zo wijst het rechtse radicale blad „Aurore" erop dat de Brit ten over „een zekere Fuchs" de beschikking hebben gehad en dat Einstein en Oppenheimer in Amerika hebben gewerkt. ..Paris Journal" (gematigd links) verklaart dat de Duitse atoomgeleerden tot de kost baarste „oorlogsbuit" van de Amerikanen, Britten en Russen hebben behoord. Dysentrie-epidemie op Formosa In de overstroomde gebieden van Midden-Formosa is een dysentrie-epidemie uitgebroken. Voorts zouden er talrijke geval len van tyfeuze koorts zijn ge constateerd. Circa 5000 mensen zouden al door een van beide ziekten zijn aangetast. Een woordvoerder van het Bel gische ministerie van Buitenland se Zaken, Taelemans, heeft giste ren te Brussel op een persconfe rentie meegedeeld dat de porce- dure die president Eisenhower volgt vóór zijn eerste contact met minister-president Croesj- tsjef de Belgische regering ver ontrust. Eisenhower zal, aldus Taele mans, lange gesprekken te Parijs en Londen hebben en verder con tacten met Duitsers en Italianen en ontmoetingen met de voorzit ter van de ministerraad van de N.A.V.O. (minister mr. J. M. A. H. Luns) en de secretaris-gene raal van de N.A.V.O. (Spaak). De Belgische regering acht, al dus de woordvoerder, deze proce dure weinig gepast in de huidige omstandigheden en beschouwt haar als een gevaarlijk precedent. De N.A.V.O. is een bondgenoot schap van gelijkgerechtigde lan den en daarom is de regering te Brussel van oordeel, dat, als er overleg gepleegd moet worden, dat dient te geschieden in het kader van de N.A.V.O. en wel op het geschikste vlak. De besprekingen tussen Eisen hower en Chroesjtsjef zullen na melijk niet slechts de Duitse vraagstukken tot onderwerp heb ben maar alle geschillen tussen zijn vastbesloten de strijd tot Oost en West. Ze gaan alle N.A.V.O.-landen aan. Voorts zei de woordvoerder dat de Belgische openbare mening niet zou begrijpen dat de Belgi sche regering niet ingelicht of om advies gevraagd wordt zoals andere landen van de N.A.V.O. Het standpunt van de Belgische regering werd reeds uiteengezet in een memorandum dat vorige week door de Belgische regering aan de ambassadeurs van alle N.A.V.O.-landen werd gezonden. De woordvoerder begon zijn verklaring met de mededeling dat de permanente N.A.V.O.-raad woensdagochtend te Parijs onder meer heeft gesproken over de noodzaak van overleg tussen alle N.A.V.O.-landen met het oog op de ontmoeting tussen Eisenhower en Chroesjtsjef Er dient op te worden gewezen, aldus Taele mans, dat tot nu toe geen enkele definitieve beslissing is genomen maar dat dit waarschijnlijk bin nenkort zal gebeuren. Volgens Agence France Presse heeft de woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Za ken te Brussel de kern van het betoog van de Belgische ver tegenwoordiger in de permanen te N.A.V.O.-raad gepubliceerd. Verder tekent A.F.P. erbij aan dat het standpunt reeds bekend was, maar dat sedert het Belgi sche memorandum van vorige week nog bekend is geworden dat Eisenhower naar Bonn gaat, een gesprek met Italianen zal hebben en de voorzitter van de ministerraad van de N.A.V.O. en de secretaris-generaal van de N.A.V.O. zal ontmoeten. jet-Unie in de eerste plaats ken nis met de bevolking maken. Hij ontkende dat de wederzijd se bezoeken een afwijking bete kenen van de tactiek van wijlen John Foster Dulles. Eisenhower zei dat hij uiter aard met Chroesjtsjef ook de toestand in Laos zal bespreken. Het was de eerste keer, dat de president buiten Washington een officiële persconferentie hield. Hij brengt een werkvakantie door op zijn boerderij te Gettys burg. Eisenhower verklaarde dat het beslist niet de bedoeling is dat hij als woordvoerder van het Westen onderhandelingen met de Russische premier gaat voe ren. Een topconferentie acht hij alleen gerechtvaardigd als er duidelijke tekenen zijn dat de standpunten van Oost en West nader tot elkaar komen. Toen een verslaggever Eisen hower vroeg waarom hij tot een kennelijk nieuwe aanpak op di plomatiek terrein overgaat, ant woordde de president dat er geen persoonlijke poging mag worden nagelaten om nieuw leven te bla zen in de betrekkingen tussen Oost en West, die sedert het ein de van de tweede wereldoorlog en in het bijzonder sedert het einde van de Koreaanse oorlog in 1953 zijn vastgelopen. Het is, naar hij zei, zijn bedoeling uil deze impasse te kernen. In antwoord op een andere vraag zei de president dat zijn be sluit Chroesjtsjef uit te nodigen geen breuk is met de politiek van de vorige minister van Buiten landse Zaken, wijlen Dulles. Dul les en hij hadden dikwijls met ambtenaren van het ministerie van Buitenlandse Zaken over leze mogelijkheid gesproken. Ein de 1958 begonnen zij in te zien dat de gevolgde methoden dien den te worden versterkt met iets anders. Dulles en hij waren ech ter nooit tot een besluit geko men Na het eerste deel van de Ge- neefse conferentie heeft Eisen hower, naar hij zei, de kwestie ter bestudering gegeven aan een paar van zijn medewerkers. DE GAULLE- EISENHOWER Minister Frey van Voorlichting heeft woensdag te Parijs aan journalisten gezegd dat presi dent De Gaulle op de bijzondere kabinetszitting, gewijd aan de komende ontmoeting tussen hem en president Eisenhower, ver klaarde dat deze besprekingen louter de bestaande vraagstuk ken -tussen Amerika en Frankrijk zullen betreffen. De Gaulle en het Franse kabinet waren het er voorts over eens geweest dat het onderhoud tussen Eisenhower en Chroesjtsjef slechts vraagstuk ken van de Russiseh-Amerikaan- se verhouding kan betreffen, al dus Frey. Het stilzwijgen, waarin Peking zich hult met Intrekking tot het komende onderhoud 1 tussen Eisenhower en Chroesjtsjef, wordt door waarnemers in Hong kong beschouwd als een wel zeer ongewoon iets. Dit stilzwijgen duidt er op dat de geruchten, als zouden de hoogste leiders van communistisch China ergens in het centrum van het land en wel vermoedelijk in Woe Han bijeen zijn, niet van grond zijn ontbloot. De waarnemers leggen er de nadruk op dat alle belangrijke besluiten die in het verleden door de Russen zijn genomen, altijd in het openbaar door Peking zijn goedgekeurd, terwijl dit keer alleen de Pekingse pers over de mogelijke toenadering tussen de V. S. en de Sowjet-Unie in gun stige zin heeft geschreven. In Hongkong is men er dan ook van overtuigd, dat, zo er op 10e FIRATO van 1 t/m 8 september a.s. De 10e Firato, de jaarlijkse tentoonstelling op het gebied van radio, televisie, elektro-akoestiek en elektronica, wordt van 1 t/m 8 september a.s. in het R.A.I.-ge bouw te Amsterdam gehouden. Op deze jubileumexpositie zullen artilkelen en apparaten geëxpo seerd worden voor een totale waarde van naar schatting 30 miljoen gulden. Het aantal ver tegenwoordigde merken is circa 3000, afkomstig uit nagenoeg alle industrielanden van de Weste lijke wereld, dooh ook uit enkele landen achter het ijzeren gordijn. 9 „Antara" heeft dinsdag ge meld dat in het gebied van Soebang op West-Java in de afgelopen twee maanden 57 mensen zijn gestorven als ge volg van het uitbreken van een influenza-epidemie. het ogenblik inderdaad een con ferentie van de topleiders van communistisch China gehouden wordt, de komende besprekingen tussen Eisenhower en Chroesjt sjef het voornaamste agendapunt uitmaken. Maar de waarnemers geloven ook dat Peking nog andere ern stige redenen heeft voor een con ferentie en wel de burgeroorlog in Laos en kwesties van binnen landse aard. Wat het laatste betreft zou het gaan om de zogenaamde „volks communes". Mao Tse Toeng, die beschouwd wordt als de „vader" van het systeem der volkscom munes, zou willen dat dit sy steem niet alleen op het platte land maar ook in de steden wordt toegepast. Maar bepaalde communistische leiders zouden hiertegen gekant zijn, omdat zij menen dat alle individuele karak tertrekken van het land op den duur door dit systeem zullen verdwijnen. En voorts zou de communistisch-Chinese toplei ding zich ernstig bezorgd maken over de vooruitzichten van de oogst, die bedreigd wordt door de gevolgen van het slechte weer. Het vraagstuk van de voedsel voorziening zou zich op korte termijn kunnen voordoen. Onweer in Italië Bij Figline Veldarno (Midden- Italië) is een brandweerauto door de bliksem getroffen toen deze op weg was naar het ter rein van een brand die ook ver oorzaakt was door bliksemin slag. De inzittenden sprongen naar buiten toen de auto in vlam raakte. In Tolgeto werden twee men sen gedood toen een boom waaronder zij schuilden, door de bliksem werd getroffen. In Agli Orti bij Figline Vel darno liep een rustend kolonel in zijn kamer brandwonden op toen de bliksem door het raam naar binnen kwam. WISSELVALLIG Een regengebied trok woens dag over ons land. Het bracht vooral in het Westen van het land regen, met aftappingen tot 12 mm in Zuid-Holland als hoog ste waarden. In het oosten van het land viel weinig regen en de VRIJDAG 14 AUGUSTUS Breskar.s Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 9.42 10.17 10.57 11.07 n.m. 10.18 10.53 11.43 11.43 ZON op onder Aug. 14 5.20 20.08 16.54 15 5.22 20.26 17.47 16 5.24 20.04 18.32 MAAN op onder 0.55 1.53 2.59 temperaturen liepen daar tot omstreeks 22 graden op. De wind bleef overwegend matig uit het zuidwesten. Voor het weer van vandaag is een storing van belang, die lang zaam over Het Kanaal naar het oosten bewoog. Verwacht wordt, dat deze storing ons donderdag plaatselijk regen zal brengen. De wind wordt zwak tot matig uit richtingen tussen zuid en oost. De temperaturen zullen de zelfde zijn als woensdag of iets hogere. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van donderdag ochtend tot donderdagavond. WISSELVALLIG. Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen en dezelf de temperaturen of iets hogere. Zwakke tot matige wind tussen zuid en oost.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1