isso Spanning in Caribische gebied Weer vals Engels geld opgehaald uit het Toplitzmeer De toestand in Laos Kritiek op Montgomery De T.B.C.-besmetting te Ede EXTRA MOTOR OIL Oud-kolonel der S.S. bij verhoor overleden Weeroverzicht extra zuinig WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN het bezoek van prinses beatrix aan amerika macmillan ontstemd over de gaulle het bezoek van chroesjtsjef aan de ver. staten china en de v. n. „Hollandse" verzorging voor prinses Alexandra Frankering bij abonnement: Terneuzen. [-.Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 ya 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,--per kwar j ^and ƒ2,-; per week 48 ct Losse per kwartaal; per pt T-osrp nrs 9 ct. WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1959 15e Jaargang Nr 4752 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen EERSTE BLAD Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding; Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. In Amerika verheugt men L i zeer dat Prinses Beatrix ter geiegenheid van de Hudson-her- denking een bezoek komt bren gen Elke stad. welke zij zal be- foeken, bereidt zich er nu reeds op voor haar iets bijzonders te bieden". Dit zei de heer J. Ep- l stein leider van een gezelschap ieuedig" Amerikanen bij een I ontvangst, die gistermiddag ten stadhuize Delft plaats vond. I De jeugdige Amerikanen wa- ren de vier meisjes en drie jon gens een lerares en een leraar, die ais prijswinnaars waren aan gewezen in een opstelwedstrijd, welke de staat New York ter ge meenheid van de Hudsonherden- Ir.g had uitgeschreven en een eeweekse reis door Nederland bben gemaakt. Voordat zij vandaag van Schip- I af de terugreis aanvaarden ezochten zij gisteren Delft, waar ,\j namens het gemeentebestuur verden verwelkomd door de lo- i oburgemeester de heer J. M. H. Baars. Diens rede werd beant woord door de leider van het ge zelschap de heer Epstein, waar na mej. Linda Seeger, namens de scholieren, het gemeentebe stuur een herdenkingsvlag over handigde. De Britse minister-president, MacMillan, is verstoord over de regelingen van president De Gaulle van Frankrijk voor de komst van president Eisenhower naar Europa, aldus schrijft het Amerikaanse tijdschrift „News week'' deze week. De Gaulle heeft MacMillans eerste voorstel tot een bespreking van de Westelijke grote drie te Londen kortweg van de hand ge vezen, aldus zegt „Newsweek" !n de omgeving van MacMillan te hebben vernomen. MacMillan is „woedend", aldus het blad. Hongaarse vluchtelingen zijn van plan Chroesjtsjef „met vragen te bombarderen en niet met eieren of granaten" als hij volgende maand en bezoek aan de stad brengt. „Alles wat wij wensen is een kans om Chroesjtsjef enkele vragen stellen zodat 'het Ameri kaanse volk de antwoorden kan horen", aldus een lid van de ..Vereniging van strijders voor de vrijheid". Het bezoek van Eisenhower aan Europa Functionarissen van het Wit- 'e Huis en van de veiligheids dienst komen vandaag naar Europa in verband met Eisen howers bezoek aan Europa. Onder hen bevindt zich Ja mes Hagerty, de perschef van het Witte Huis. Hij zal in Bonn, Parijs en Londen het bezoek helpen voorbereiden. Zondag keert hij naar Amerika terug. Van gewoonlijk welingelichte zijde wordt in Londen verno men, dat president Eisenhower waarschijnlijk ook koningin Elizabeth op kasteel Balmoral zal bezoeken. Het zou een niet- officieel bezoek worden. Van gezaghebbende zijde wordt te Londen meegedeeld dat Engeland zich wederom zal verzetten tegen toelating van China tot de Verenigde Naties op de komende zitting van de Verenigde Naties-assamblée. Ook Amerika en Australië hebben te kennen gegeven, dat zij tegen toelating blijven. De ministers van Buitenlandse Zaken van de organisatie van Amerikaanse staten, die vandaag in Santiago in Chili bijeenkomen, zullen, spreken over de politieke spanningen in het Caribisch ge bied en daarbij raken aan de vraag of men al dan niet tussen beide moet komen in gevallen van staten waar een dictatuur heerst. Cuba en Venezuela voeren ac tie tegen de dictatoriale regimes in de Dominicaanse republiek, Nicaragua en Paraguay. In con ferentiekringen wordt gezegd dat Venezuela misschien zal aandrin gen op aanvaarding van het be ginsel dat alleen „representatieve en democratische" regeringen lid van de organisatie kunnen wor den. De kwestie van communisti sche indringing en expansie in Latijns Amerika staat niet met zoveel woorden op de agenda, maar zou door de „dictatoriale" staten naar voren gebracht kun nen worden als argument tegen het betoog van Cuba en Vene zuela. Een meerderheid, waaronder de Verenigde Staten, Brazilië, Argentinië, Columbia, Peru, Me xico, Bolivia, Honduras, Chili en Costa Rica, heeft zich reeds voor het beginsel van non-interventie verklaard. Mogelijk zal men, ip een po ging tot een onderlinge verzoe ning der standpunten, komen tot een bevestiging van het neutra liteitsbeginsel dat in een in 192S te Havanna getekende conventie ter voorkoming van interventie in burgeroorlogen werd vastge legd, aldus meent rnen in diplo matieke kringen. Hiermede zou, hoopt men, verslechtering van de toestand in het Caribisch gebied voorkomen kunnen worden. De kwestie zou dan nader bestu deerd kunnen worden op de in februari a.s. te f vuden inter- Amerikaanse conferentie in Quito. Mogelijk zullen de ministers inmiddels een waakhond-com missie voor het Caribisch gebied instellen. FIDEL CASTRO ZELF IN ACTIE TEGEN SAMENZWEERDERS Volgens het Amerikaanse blad „Miami News" heeft de Cubaan se minister-president, Castro, in het weekeind zelf een einde ge maakt aan een bijeenkomst van contra-revolutionairen. Castro maakte daartoe gebruik van ad judanten die hadden voorgege ven tot de samenzweerders te behoren. De samenzwering had, aldus de „Miami News", het punt bereikt waarop een tegenregering werd gevormd. De deelnemers waren voornamelijk zakenlieden die zich gedupeerd voelden door Cas tro's economische hervormingen en militairen die trouw zijn ge bleven aan de afgezette president Batista. Agenten van Castro hadden microfoons en bandrecorders in het huis aangebracht waar de contra-revolutionaire leiders bij eenkwamen. Toen de bijeen komst was begonnen, stonden Castro's adjudanten, Meoyo en Morgan, op en zeiden dat allen in hechtenis genomen waren. Daarop kwam Castro de kamer binnen. Hij vroeg verscheidene van de samenzweerders spottend welke ministersportefeuille zij zouden gaan beheren, aldus „Miami News". de Dr. H. R. van Houten wordt staatssecretaris Van bevoegde zijde deelt men ons mede, dat binnenkort de be noeming te verwachten is van dr. H. R. van Houten, oud-am bassadeur in Mexico, thans di recteur-generaal politieke zaken op het ministerie van Buiten landse Zaken, tot staatssecre taris van Buitenlandse Zaken. De heer Van Houten die op 13 augustus 1907 te Den Haag werd geboren is de liberale beginselen toegedaan. Van welingelichte zijde is voorts vernomen dat hoewel de taakbeschrijving niet geheel vaststaat, dr. Van Houten niet in het bijzonder met de proble men van de Europese integra tie zal worden belast. Dr. Van Houten is een klein zoon van mr. Sam van Houten, die minister van Binnenlandse Zaken is geweest in het minis- terie-Röell van 1894 tot 1897. (Advertentie.) """IDSTt.M-86 TEW»»' 7EL. 2573 DE DUITS NEDERLANDSE ONDERH ANDELIN GEN Een woordvoerder van het Duitse bondsministerie van Bui tenlandse Zaken heeft dinsdag te Bonn meegedeeld dat het in het voornemen ligt in september de onderhandelingen met Nederland over tussen beide landen han gende problemen voort te zetten. De Duits-Nederlandse vraag stukken waarvoor nog een op lossing moet worden gezocht zijn onder meer de Duitse schadever goeding voor slachtoffers van hef nationaal-socialisme, de grenscorrecties en Rijn- en Eems- kwesties. De woordvoerder zei voorts dat de bondsrepubliek reeds overeen komsten tot schadevergoeding heeft gesloten met Noorwegen, Luxemburg en Denemarken. Ver der is contact opgenomen met België, Frankrijk, Groot-Brittan- nië, Italië, Oostenrijk, Zwitser land en Griekenland. Desgevraagd heeft een woord voerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken te Den Haag bevestigd dat de onderhandelin gen in september worden hervat. Intussen vindt het werk van de commissies voortgang, zo werd eraan toegevoegd. De minister van 'Defensie van Laos, generaal Sounthone Pa- thammavong, heeft meegedeeld, dat Noord-Vietnam aan zijn grens met Laos luchtdoelgeschut in stelling brengt. Laotiaanse ministers hebben aan de pers meegedeeld, dat de activiteit van de opstandelingen doet denken aan de slag om Dien Bien Phoe. (Een ring van lucht doelgeschut om dit fort heeft indertijd bevoorrading door de lucht mogelijk gemaakt en was een van de hoofdoorzaken v&n de val.) De afgelopen 48 uur zijn er geen gevechten geweest, maar de toestand is wel gespannen. Een regeringswoordvoerder zei dat de opstandelingen per rijwiel worden bevoorraad. Vrouwen en kinderen zouden worden gedwon gen dit werk te verrichten. De zaakgelastigde van Noord- Vietnam in Moskou heeft volgens Tass verklaard, dat de Noordviet- namese regering de toestand in Laos als „bijzonder ernstig" be schouwt. De oorzaak ligt volgens hem in het feit dat de Amerika- Generaal McCreery, die in de tweede wereldoorlog het Britse achtste leger in Italië en later het Britse Rijnleger heeft ge commandeerd, schrijft in het maandblad van een Brits regi ment cavalerie dat veldmaar schalk Montgomery in de slag van El Alamein in oktober 1942 tactische fouten heeft gemaakt waardoor vele mensenlevens on nodig verloren zijn gegaan, aldus meldt het Britse blad „Daily Mail" dinsdag. Generaal McCreery die in 1942 chef van de generale staf in het Midden-Oosten was, is van oor- deel dat Montgomery's operaties om de Italianen en Duitsers te scheiden te veel offers hebben geëist en wantrouwen tussen de infanterie en de tankeenheden hebben veroorzaakt. De tanks hebben voor de eerste stadia van de slag geen goede bevelen ont vangen. „Het is geen blaam voor Montgomery als men zegt dat dragen van een zwarte baret iemand niet tot een pantserdes- kundige maakt", aldus generaal McCreery. Veldmaarschalk Montgomery had geen ervaring in tanktactiek en hij wilde niet naar het oordeel van deskundigen luisteren. Hij was, aldus generaal McCreery, ervan overtuigd dat hij als nieu weling alles moest weten. nen een militaire basis van Laos willen maken. Het ministerie van Buitenland se Zaken te Washington heeft dinsdag een verklaring over de gevechten in Laos uitgegeven, waarin wordt gezegd dat de com munisten vastbesloten schijnen te zijn de spanningen in Zuid- Oost-Azië te handhaven. Het is nog niet duidelijk of dit hun enige motief is of dat het deel uitmaakt van een uitgebreide communistische opzet, aldus deze verklaring. Het ministerie sprak beschuldi gingen van Noord-Vietnam te gen dat de Ver. Staten bases in Laos oprichten, en herhaalde haar mening dat de rebellen ge steund en geleid worden door Noord-Vietnam. Het Hamburgse tijdschrift „Der Stern" heeft bekendge maakt dat maandag in het Toplitzmeer in Oostenrijk per soonlijke documenten, dagboe ken, passen en andere identi teitspapieren van Himmler zijn teruggevonden. Ook haalde men nog meer valse Engelse bankbiljetten op. Het geld en de papieren, die zich in koffers b.evonden, wer den met behulp van een televi siecamera op een diepte van circa 80 meter ontdekt. De koffers werden in de laat ste oorlogsdagen in het meer gegooid om te trachten alle sporen van de „operatie Ber nard" uit te wissen. Deze naam was gegeven aan een operatie, die tot doel had de Engelse eco nomie te verstoren door het in omloop brengen van vals geld. Volgens „Der Stern" was de bergplaats zo doeltreffend dat de geheime diensten -van Enge land en de V.S. jarenlang had den geprobeerd het raadsel van het valse geld op te lossen. De lijst van deelnemers in het vaise-munterscomplöt be vat 146 namen die nog te lezen zijn, aldus heeft de politie later meegedeeld. De sabotage-instructies omvat ten handleidingen tot het op blazen van schepen, fortifica ties, vliegveldinstallaties en an dere militaire inrichtingen. Vertegenwoordigers van het Westduitse tijdschrift „Der Stern" hebben meegedeeld, dat zij hopen vóór zondag nog meer kisten van de bodem op te ha len. Volgende week zal de vroe gere leider van een verzetsgroep in Stiermarken, Gaiswinkler, „Der Stern" gaan helpen. Gais winkler zegt ervan overtuigd te zijn, dat hij een vorraad goud zal vinden die ook in het meer zou zijn geworpen. De leider van de groep van „Der Stern", Löhde, heeft dins dag op een persconferentie ge zegd, dat zijn groep een aantal dreigbrieven heeft ontvangen, één uit Wenen en de andere uit Duitsland. Verder zei Löhde dat iemand de duikwerkzaamheden schijnt te hebben willen verhinderen door één van de kabels door te snijden waaraan een vlot was bevestigd. Er zijn zeven kisten opgehaald en nog acht op de bodem gezien, aldus Löhde. Om hervatting van de wapenstilstands besprekingen De Verenigde Staten plegen overleg met hun bondgenoten en de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Hammar- skjoeld, over hervatting van de ontwapeningsbesprekingen, aldus heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken dinsdag meegedeeld. In een korte, desbetreffende verklaring zegt het ministerie dat thans nog een definitieve be slissing is genomen over de lan den die aan de besprekingen zul len deelnemen. Het vraagstuk van de hervat ting van de ontwapeningsbespre kingen is te Genève besproken door de ministers van Buiten landse Zaken van de Ver. Staten, Groot-Brittannië, Frankrijk eri de Sowjet-Unie. De Oostenrijkse politie heeft dinsdag te Graz meegedeeld dat in het meer van Toplitz geen persoonlijk dagboek van Heinrich Himmler, de leider van de voormalige S.S., is ge vonden, zoals in onofficiële be richten werd gezegd. Wel werden volgens de poli tie in het meer een lijst van al le medewerkers van de „opera- tie-Bernhard" (het maken van vals geld), een lijst met de valse biljetten van 5, 10, 20 en 50 pond sterling, gemaakt van maart 1944 tot januari 1945 en sabotage-instructies in het Duits, Engels, Nederlands en Noors gevonden. De conferentie over het staken van de kernproeven Op de conferentie te Genève zijn Oost en West het er dinsdag over eens geworden dat het hoofdbureau van een eventueel in het leven te roepen organisa tie voor het toezicht op de na leving van het verbod op het doen van kernproeven in Wenen gevestigd zal worden. De drie kernmogendheden de Ver. Staten, Engeland en de Sowjet-Unie besloten dit be sluit op te nemen in de ontwerp tekst van het verdrag over het staken van de kernproeven. Van conferentiezijde werd voorts meegedeeld, dat een deel van de besprekingen, die dinsdag zijn gevoerd, met vruchteloos ge- debatteer is voorbijgegaan. De discussies gingen over het be mannen van de controleposten. De Rus Tsarapkin bleef bij zijn standpunt dat een derde van het personeel der controleposten uit buitenlandse specialisten kan be staan. (Advertentie.) Een voormalige kolonel van de S.S., Friedrich Panzinger, is za terdag te München tijdens een verhoor in verband met de moord op de Franse generaal Roger Mesny in begin 1945, on wel geworden en overleden. Er is een onderzoek gaande om uit te maken of Panziger aan de ge volgen van een hartaanval is ge storven dan wel zelfmoord heeft gepleegd door vergif in te nemen. Generaal Mesny, die zich in Duitse krijgsgevangenschap be vond, werd op 19 januari 1945 doodgeschoten. De Duitsers heb ben destijds laten weten, dat de generaal had getracht te vluch ten, maar het onderzoek heeft aangetoond dat hij werd ver moord door enige Duitse mili tairen, die hem z.g. overbrachten van het ene kamp naar een an der. Panzinger werd er van ver dacht de moord op de Franse ge neraal te hebben beraamd. Een onderzoek heeft aange toond dat de vroegere S.S.-leider Panzinger die tijdens een ver hoor overleed, door vergiftiging „De legervoorlichtingsdienst deelt mede: „De staatssecretaris van De fensie M. R. H. Calmeijer heeft in de gebeurtenissen, welke tot de besmetting van 18 militairen in het garnizoen Ede met t.b.c. hebben geleid, aanleiding gevon den de volgende maatregelen te gelasten: 1. Insluiting bij de verzending van gegevens betreffende de controle van militairen, die met t.b.c.-patiënten in contact zijn ge weest, van een bewijs van ont vangst, dat getekend en geda teerd dient te worden terug ge zonden. De Tibetaanse vluchtelingen in India 2. Invoering van een door iedere militair van de koninklij ke landmacht en koninklijke luchtmacht steeds bij zich te! De Indische minister-president dragen en bij ieder medisch on- Nehroe, heeft dinsdag in het par- derzoek te tonen identiteitsbe- iement te New Delhi meegedeeld wijs, waarop tevens zijn gemeld' dat zijn regering de Ver. Naties de voornaamste medische gege-j niet om hulp voor de Tibetaanse vens van de houder, zoals de vluchtelingen zal verzoeken, bloedgroep en rhesus-factor, de I De premier zei, dat er in India vaccinatie toestand, de Röntgeno- logische controle van de longen, 1 de sanering van het gebit, het ongeveer 12.400 vluchtelingen zijn, maar dat de grote stroom thans wel tot stilstand is geko- brilvoorschrift, overgevoeligheid men. Vorige week zijn maar en voor medicamenten enz. Ver-kele vluchtelingen in Bhoetan wacht wordt, dat door deze twee aangekomen, maatregelen voor de toekomst Bovendien sprak Nehroe de voorkomen wordt, dat belangrij- verwachting uit dat het meren- ke medische gegevens bij over- deel van de vluchtelingen over plaatsingen van militairen in het niet al te lange tijd naar Tibet ongerede kunnen raken." I zal terugkeren. de Australische nationaliteit. Prinses Alexandra komt in Australië de eeuwfeesten van Queensland bijwonen. De ste wardessen die de prinses op de reis verzorgen hebben in structies gekregen over de voor keuren van hun gast. De 24-jarige Nederlandse emi grante, Helena van Pinxteren, is verkozen om de laatste ste wardess te zijn op de reis van prinses Alexandra van Hono lulu naar Canberra per super- ccnstellation van de Austra lische luchtvaartmaatschappij Qantas. Mej. Van Pinxteren werd gekozen uit meer dan tachtig kandidaten voor deze reis. Prinses Alexandra is een nicht van koningin Elisabeth en een dochter van de hertogin van Kent. Mej. Van Pinxteren is niet de enige „nieuw-Australische" die de verzorging op zich neemt van de hoge passagiere van de Qantas. Zij neemt in Honolulu de taak over van de eveneens 24-jarige Maria Hendriks, die in Vancouver de taak van ste wardess in dit vliegtuig op zich nam. Mej. Hendriks heeft reeds is bezweken, aldus heeft de Westduitse politie dinsdag te München meegedeeld. Aangenomen wordt dat Pan zinger zaterdag bij zijn arresta tie kans heeft gezien vergif in te nemen. Panzinger werd ervan ver dacht bevel te hebben gegeven tot het doodschieten van de krijgsgevangen Franse generaal Mesny in 1945. KONING BOUDEWIJN Koning Boudewijn in op het ogenblik de gast van prinses Jo sephine-Charlotte en prins Jan van Luxemburg te Cabasson Zuid-Frankrijk De andere leden van de Belgi sche koninklijke familie zich op verschillende plaatsenprins Albert en prinses Paola zijn in Spanje, prins Alexander is in Engeland en koning Leopold en prinses Liiiane zijn op het kasteel te Ciergnon. Nieuwe gevallen van paratyfus Ook in Delft zijn enige geval len van paratyfus geconsta teerd. Er behoeft hier echter niet, zoals in Amsterdam en Haarlem, aan een epidemie te worden gedacht, aldus de ge meentelijke geneeskundige en gezondheidsdienst. Het aantal gevallen is zeker niet abnor maal. Elk jaar komen er in deze tijd van het jaar enige ge vallen van paratyfus voor. Stormachtig Europa In verschillende Europese landen heeft het maanaag he vig gestormd. In Zwitserland was de storm de oorzaak van de dood van zes mensen, van wie vijf verdronken. De wind kracht was op sommige plaat sen 33 meter per seconde. De temperatuur daalde in enkele minuten ca. tien graden. Aan de zuidkust van Enge land regende het zeer zwaar. In Newquay, Cornwall, viel in een uur tijd zeventig millimeter. In het gebied van Milaan en Turijn vielen hagelstenen zo groot als sinaasappelen. De Milaan-Amsterdam-expres had een half uur vertraging dood blikseminslag. De schade was echter gering. In vele delen van Zuid- en Midden-Frankrijk richtte de de storm zware schade aan de oogsten en gebouwen aan. In vele delen van West- Duitsland kwamen onweersbui en voor. Op het meer van Con- stanz waren er een-meter-hoge golven. Volgens de waterpolitie werden 21 roeiers en zeilers ge red. In Karlsruhe brak een kerk toren af. Brokstukken kwamen terecht op een bus met toeris ten uit Wenen. De chauffeur en zijn assistent werden ern stig gewond. ONBESTENDIG. Dinsdag was het meestentijds zwaar bewolkt en aanvankelijk regende het vrij langdurig. Op de meeste plaatsen werd een paar millimeter regen afgetapt,_maar op enkele plaatsen zelfs 15 mm. De zuidwestelijke wind was over wegend matig en de temperatu- Australische begroting De Australiërs zullen op grond van de nieuwe begroting minder inkomstenbelasting be talen en hogere staatspensioe nen krijgen. Het aantal immi granten dat in het begrotings jaar kan worden toegelaten zal met 10.000 worden verhoogd tot 125.000. Minister van Financiën Ha rold Holt verklaarde, dat de in dividuele burger voor de econo mische toekomst van Australië het belangrijkste is. Staking in Amerikaanse koperindustrie In de fabrieken van Kenne- cott, de grootste Amerikaanse koperproducent, ligt het werk stil ais gevolg van een staking van de 11.500 arbeiders die ho gere lonen en betere sociale voorzieninzen eisen. Vorig jaar produceerden de betrokken fa brieken ruim 318.000 ton koper. De staking is uitgeroepen door de „International Union of Mine, Mill and Smelter Workers" en de „United Steel Workers", nadat onderhandelingen over een nieu we collectieve arbeidsovereen komst waren vastgelopen. De vakbonden hebben gedreigd, de staking tot de andere koperfa- brieken te zullen uitbreiden als tegen 20 augustus geen overeen stemming over een nieuwe C.A.O. is bereikt. De bonden wil len een loonsverhoging van 45 dollarcent per uur. De werkge vers hebben een verhoging van 18 cent aangeboden. Intussen duurt de staking in de Amerikaanse staalindustrie, die vier weken geleden begon, nog voort. ren liepen op tot 18 a 22 graden. De zuidwestelijke wind voerde dus onstabiele lucht aan, hetgeen samenhing met een storing in de hogere niveaus, die langzaam over Zuid-Engeland naar de Noordzee bewoog. Ook vandaag blijft het onbe stendig weer. Er zullen plaatse lijk buien tot ontwikkeling ko men. De wind blijft zuidwestelijk en in de temperaturen komt wei nig verandering. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van woensdag ochtend tot woensdagavond. ONBESTENDIG. Half tot zwaar bewolkt en vrij koel weer met plaatselijk enkele buien. Zwakke tot matige, tijde lijke vrij krachtige overwegend zuidwestelijke wind. DONDERDAG 13 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden ZON op onder Aug. 13 5.19 20.12 15.53 0.05 14 5.20 20.08 16.54 0.55 15 5.22 20.26 17.47 1.53 v.m. n.m. 8.22 S.50 8.57 9.25 9.37 10.05 9.47 10.15 MAAN op onder

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1