Eisenhower gaat ook naar Bonn Eisenhower met Luns zal spreken en Spaak Toestand in Laos steeds gespannen Nasser beschuldigt Israël Weeroverzicht HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT salons Robert" Slachtöfïsrs van de drukkersstaking Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaalper maand ƒ2,—; per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. MAANDAG 10 AUGUSTUS 1959 15e Jaargang Nr 4750 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 nnr. President Eisenhower zal l.o.-ulskanselier Adenauer op 27 augustus in Bonn bezoeken zo heeft de Westduitse regering zondag meegedeeld. In de verklaring van de West duitse regering wordt gezegd dat het hier om een informeel be zoek gaat. President Eisenhower en bondskanselier Adenauer zullen van deze gelegenheid gebruik maken om politieke vraagstuk ken, die zowel van belang zijn voor de Verenigde Staten als de bondsrepubliek, te bespreken", aldus de verklaring. Een woordvoerder van de Ame- .ikaanse ambassade in Bonn gaf later een verklaring uit, waarin o.m. wordt gezegd dat president Eisenhower op uitnodiging van bondskanselier Adenauer op 27 augustus een informeel bezoek aan West-Duitsland zal brengen. De woordvoerder zei desgevraagd dat de voorbereidingen voor het bezoek „langs normale diploma tieke weg" getroffen waren. Ook het Witte Huis heeft mee gedeeld dat Eisenhower op 27 augustus in Bonn besprekingen zal v oeren met Adenauer. Eisenhowers perssecretaris, Hagerty, zei dat de president per straalvliegtuig naar Bonn zal reizen en daar op 27 augustus om circa 10 uur des morgens zal aankomen. De president is van plan om dezelfde dag en wel om streeks 18 uur uit Bonn naar Londen te vertrekken, aldus Ha gerty. Boodschap van Chroesjtsjef aan Nixon. De Russische premier heeft in 'n boodschap aan de Amerikaan se vice-premier gezegd, dat de Russische bevolking en regering oprecht wensen vriendschappelij ke betrekkingen met de Ver. Sta ten en alle andere landen te ves- - tigen. „Ik hoop dat verdere be zoeken van de hoogste leiders van beide landen over en weer vooral resultaten zullen hebben voor het uit de weg ruimen van internationale wrijving en voor het versterken van de vrede in het belang van alle landen". Dit was een antwoord op de dankbetuiging vavn Nixon voor zijn bezoek aan de Sowjet-Unie. Het bezoek van Chroesjtsjef aan Amerika. In kringen van de organisatie der Verenigde Naties wordt ver wacht dat premier Chroesjtsjef een voltallige bijeenkomst van de algemene vergadering der V.N. zal toespreken tijdens zijn bezoek aan Amerika. Reeds elf staatshoofden, onder wie koningin Elizabeth en presi dent Eisenhower, hebben dit in de afgelopen acht jaar gedaan. Reeds houdt men zich bezig met plannen voor het verzekeren van de veiligheid. De verantwoor delijkheid daarvoor zal berusten bij de veiligheidsdienst van de Ver. Naties en niet bij de politie van New York. De te nemen maatregelen zulien vermoedelijk nog strenger zijn dan die bij het bezoek van koningin Elizabeth, die beschouwd werden als de meest stringente die ooit werden genomen. Overstromingsramp in Formosa De overstromingen in Midden- en Zuid-Formosa hebben aan cir ca 280 mensen het leven gekost. 224 Mensen worden vermist en meer dan 30.000 zijn dakloos, al dus is zondag officieel in Taipeh meegedeeld. In sommige gebieden ten zui den van Taipeh valt nog steeds regen, maar zondagmiddag be gon het water in vele blankstaan- de gebieden terug te lopen. De gouverneur van Formosa, Tsjoe Tsji-Joe, heeft een spoed vergadering belegd van de pro vinciale autoriteiten om plannen voor hulp uit te werken. De ver bindingen zijn gedeeltelijk her steld. Maar het spoorverkeer tus sen de hoofdstad en de geteister de gebieden is nog steeds niet hervat, omdat 32 bruggen door het woedende water zijn meege sleurd. Libanese regering verwerpt rapport van Hammarskjoeld De regering van Libanon heeft zaterdag een rapport van de se cretaris-generaal van de Ver enigde Naties, Dag Hammar skjoeld, verworpen, waarin wordt aanbevolen de miljoen Pa lestijnse vluchtelingen weer in net economische leven van het Midden-Oosten in te schakelen. Hagerty deelde voorts mee, dat Eisenhower naar Bonn zal vlie gen in een Boeing 707. Zoals be kend is vice-president Nixon met een toestel van dit type naar Rusland gevlogen. Door zijn bezoek aan Bonn kan president Eisenhower nu niet op 27 augustus de Panamerikaanse Spelen in Chicago openen. EISENHOWERS REISPLAN. Het schema van Eisenhowers reis naar Europa ziet er als volgt uit: 27 aug.: Aankomst in Bonn voor besprekingen met Adenauer. 28 aug.: Naar Londen voor be sprekingen met MacMillan. 2 sept.: Aankomst in Parijs voor besprekingen met De Gaulle. 3 of 4 sept.: Besprekingen in Parijs tussen Eisenhower en pre mier Segni van Italië. De Amerikaanse president zal voorts in Europa en wel vermoe delijk in Parijs met minister Luns, die voorzitter van de Navo- raad is, en de secretaris-generaal van de Navo, Paul-Henri Spaak, overleg plegen. REACTIES. Het bezoek van Eisenhower aan Bonn op 27 augustus zal bondskanselier Adenauer in staat stellen het standpunt van West- Duitsland inzake de kwestie- Berlijn en het Duitse vraagstuk krachtig_ te bepleiten bij Eisen hower vóór de Amerikaanse pre sident overleg gaat plegen met de andere Westelijke leiders, zo meent men in diplomatieke krin gen in Londen. Naar verluidt is het voorts vrijwel zeker dat Adenauer nu niet naar Londen zal komen tij dens het verblijf van Eisenhower in Engeland van 28 aug. tot 2 sept. Maar Adenauer zou de Brit se regering wel hebben laten we ten dat hij later gaarne naar Londen zal komen. Waarnemers in Londen achten het nieuws van het bezoek van Eisenhower aan Bonn een di plomatieke overwinning voor De Gaulle. Zij verklaarden dat het nu uitgesloten is dat er een Weste lijke topconferentie gehouden zal worden vóór de besprekingen tussen Eisenhower en Chroes jtsjef. Volgens hen zouden Engeland, de Verenigde Staten en West- Duitsland akkoord zijn gegaan met een Westelijke topconferen tie, maar De Gaulle niet. De Gaulle zou er n.l. bang voor zijn geweest, dat Eisenhower, na een President Eisenhower is voor nemens begin september in Pa rijs met twee top-functionarissen van de NAVO gezamenlijk te con fereren, namelijk met de Neder landse minister van Buitenlandse Zaken, inr J. 31. A. H. Luns die voorzitter is van de NAVO raad, en Paul-Henri Spaak, de secreta ris-generaal van de NAVO. Dit heeft het Witte Huis zater dag medegedeeld. De woordvoerder van het Wit te Huis, James Hagerty, zei: „President Eisenhower wil van deze gelegenheid gebruik maken om met de voorzitter van de NAVO-raad en de secretaris-ge neraal van de NAVO belangrijke aspecten van de huidige wereld situatie te bespreken, die voor de NAVO van belang zijn". Hagerty noemde geen datum voor deze gezamenlijke bijeen komst. Maar andere functionaris sen zeiden dat deze zou worden gehouden na de besprekingen van president Eisenhower met president De Gaulle, die op 2 sep tember beginnen. Evenmin noemde hij datum of plaats van het overleg met bondskanselier Adenauer. Aanvankelijk wilde Hagerty geen commentaar geven op de Italiaanse bekendmaking over de ontmoeting van president Eisen hower met de Italiaanse premier en minister van Buitenlandse Za ken op 3 of 4 september. Enkele minuten later riep hij echter de journalisten opnieuw bijeen om te bevestigen dat president Eisen hower met de Italiaanse premier in Parijs besprekingen zou voe ren over huidige wereldvraag stukken van wederzijds belang. Hij maakte geen datum bekend. Hij zei dat premier Segni ook een bezoek aan de Ver. Staten zal brengen dat op 30 september officieel begint en dat de presi dent dan natuurlijk gelegenheid zal hebben verdere besprekingen met Segni te voeren. Hagerty zei geen melding te hebben gemaakt van de Italiaan se minister van Buitenlandse Za ken Pella, omdat het Witte Huis eventuele Westelijke topconfe rentie, bij 't overleg met Chroes jtsjef als woordvoerder van de Westelijke landen opgetreden zou zijn. In diplomatieke kringen in Bonn ziet men in het bezoek van Eisenhower aan Bonn een per soonlijke overwinning van Ade nauer. Men is van mening dat de „pil", die het overleg tussen Eisenhower en Chroesjtsjef toch eigenlijk voor Adenauer is, door het onderhoud van de Ameri kaanse president met Adenauer enigszins verguld zal worden. 3IENINGEN VAN EISEN HOWER Als Chroesjtsjef bereid is waar borgen te geven met betrekking tot de positie van de Westelijke mogendheden in Berlijn, zal er naar de mening van president Eisenhower een topconferentie van de Grote Vier gehouden kun nen worden in de tijd tussen het bezoek van Chroesjtsjef aan de Ver. Staten en dat van de presi dent aan de Sowjet-Unie, zo is zondag van gezaghebbende zijde in Washington vernomen. De „Washington Post" schrijft dat Eisenhower van plan is vier a vijf weken voorbij te laten gaan na het bezoek van Chroesj tsjef aan de Ver. Staten. Eisen hower zou volgens dit blad van mening zijn dat er geen topcon ferentie in oktober gehouden kan worden als de Britse verkiezin gen in deze maand zullen plaats vinden. De president zou zijn inzichten ontvouwd hebben op een diner dat hij de vorige week een groep correspondenten zou hebben aan geboden. Eisenhower zou voorts van plan zijn om Chroesjtsjef te be groeten bij diens aankomst op het vliegveld Friendship bij Bal- timore. Gewoonlijk krijgen alleen staatshoofden deze eer. Zoals be kend is Worosjilof staatshoofd van de Sowjet-Unie, maar de pre sident is van mening dat Chroesj tsjef in feite staatshoofd van de Sowjet-Unie is en is dan ook van plan hem als zodanig te behan delen. Eisenhower zou voorts meege deeld hebben dat hij geen open baar debat met Chroesjtsjef zal houden, omdat dit beneden zijn waardigheid van president zou zijn. Overigens is hij van mening dat Chroesjtsjef wereldkampioen debatteren is. Eisenhower zou ook niet voornemens zijn Chroesjtsjef op diens rondreis door de Ver. Staten te vergezel len. alleen zinspeelde op bijeenkom sten tussen regeringshoofden. Op de vraag, of de ontmoeting van president Eisenhower met minister Luns en Paul-Henri Spaak betekent, dat hij geen be sprekingen zal voeren met de an dere veertien NAVO-regerings- hoofden, weigerde hij commen taar. Maar in diplomatieke kringen vat men de bekendmaking van de bekendmaking van de bijeen- bijeenkomst tussen Eisenhower, Luns en Spaak op als het uitslui ten van een conferentie op grote schaal tussen Eisenhower en alle andere NAVO-landen. Enkele Europese léden van de NAVO hadden een dergelijke con ferentie voorgesteld. Herter vergezelt Eisenhower naar Europa. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld dat de minister van Buitenlandse Zaken Herter president Eisenhower op zijn komende reis naar Europa zal vergezellen. (Advertentie.) Akapp»f««t iü oportt cod*f marfa 16 b«vw»rtjstr<xzf 9 - f«re«uz#o de nieuwe haarmodelijn „cygne" (zwaan) Prinses Beatrix naar Florence. Prinses Beatrix is zaterdag van Ravello naar Florence gereisd om daar haar vakantie voort te zetten. Zij maakte de reis van Ra vello naar Napels per auto, van Napels naar Florence per vlieg tuig. De Koningin, Prins Bernhard en Prinses Irene zullen waar schijnlijk vandaag van Ravello naar Nice vertrekken. Naam voor Engels koningskind. Het Ghanese dagblad „Ghana Times" heeft zaterdag in een hoofdartiekel over het uitstellen van het Britse koninklijke be zoek verklaard, dat Ghana uiterst trots zou zijn als de koninklijke baby een Ghanese naam zou krijgen. Het blad stelde de name Amma Ghana als het een meisje en Kwame Ghana als het een jongen zou zijn, voor. Het Laotiaanse leger heeft za terdag melding gemaakt van een „massale concentratie" van com munistische troepen langs de grens tussen Laos en Noord-Viet- nam, In de verklaring wordt verder gezegd, dat vermoedelijk een groot offensief wordt voorbereid en dat de communisten de macht in de provincie, die eertijds door de pro-communistische Laotiaan se patriottische partij werd be heerst, willen herwinnen, met het doel de terugkeer van de interna tionale commissie af te dwingen, die krachtens de in 1954 te Genè- ve getekende overeenkomst inza ke Indo-China werd ingesteld. Volgens de regering van Laos zal terugkeer van de commissie lei den tot een communistische revo lutie in het land. Volgens de legerverklaring is de toestand in de rest van het land over het algemeen rustig. Noord-Vietnam heeft zaterdag bekendgemaakt dat „een militai re inmenging door een buiten landse mogendheid in Laos ter bevordering van een gezamenlijk plan tot agressie" zal worden be schouwd als een „directe bedrei ging" van zijn eigen veiligheid. De waarschuwing werd geuit door de Noordvietnamese vice-mi nister van nationale verdediging. Hij zei dat de Ver. Staten in de President Nasser heeft in een rede gezegd, dat Israël niet in staat zal zijn het Suezkanaal te gebruiken. Israël moet zich hou den aan de beslissingen van de V. N. inzake Palestina vóórdat het zich tot de V. N. richt in ver band met de kwestie van het Suezkanaal. Hij zei dit bij ae ope ning van een textielfabriek in Mahalla el Koebra bij Cairo. Nasser zei dat de vestiging van de Joodse staat niet alleen diende om een nationaal tehuis voor de Joden te verschaffen, maar een samenzwering tussen imperialisme en Zionisme was om het Arabische nationalisme te vernietigen en een eind te maken aan hét bestaan van de Arabische staten. Het beste bewijs daarvan en van het feit, dat de Israëlische politiek een politiek van agressie is, was de samenspanning van Israël met Engeland en Frank rijk voor de invasie in Egypte en het annexeren van Sinai bij Is raël. „Wij zullen een totale oor log voeren tegen elke agressor" Nasser zei dat er voortdurend samenzweringen tegen de V.A.R. zijn. De V.A.R. wenst zich buiten de koude oorlog en buiten in vloedssferen te houden. Over de binnenlandse economie zei hij dat het twintig jaar zou duren vóórdat de levensstan daard van de V.A.R. gelijk zal zijn aan die in Europa. De huidi ge levensstandaard moet in tien jaar tot het dubbele verhoogd worden. Daarbij moet de produk- tie verhoogd worden waarvoor in de komende vijf jaar een enorme investering nodig zal zijn. Hij zei voorts dat de regering bij wijze van experiment grond Communist in Jordanië gearresteerd. Joenis Hassan Hoessein, die de gevaarlijkste communist van Jordanië wordt genoemd, is za terdagavond bij aankomst op het vliegveld van Jeruzalem gearres teerd, zo is in Amman bekend gemaakt. Hoessein is het vorig jaar door een militaire rechtbank tot 16 jaar dwangarbeid veroordeeld, maar wist naar Bagdad uit te wijken. Verscheidene provinciale kran ten en tijdschriften in Engeland zullen misschien de publikatie moeten staken als gevolg van de drukkersstaking die zeven weken geduurd heeft. Het om de twee weken ver schijnende tijdschrift „Sketch" heeft woensdagavond, toen de drukkers overal weer aan het werk gingen, aangekondigd, de publikatie te zullen staken. Al leen het speciale kerstnummer zal verschijnen. De „Sketch" is in 1892 opge richt en is eigendom van de ..Illustrated London News and Sketch Company". De „Illustra ted London News" zal naar men verwacht binnenkort weer ver schijnen. De staking heeft 1.100 provin ciale kranten en 4.300 drukke rijen getroffen. Voor de staking werd geschat, dat misschien wel 150 kranten het loodje zouden leggen. Het is nog te vroeg om vast te stellen hoe juist deze schatting is. De meest waar schijnlijke „slachtoffers" zullen wel de kleine weekbladen zijn. Maar het is zeker, dat zelfs de financiëel krachtige provinciale kranten thans een hevige con currentiestrijd moeten voeren te gen landelijke, in Londen en Manchester gedrukte bladen. Deze landelijke bladen, die buiten het conflict zijn gebleven, heb ben nu een gunstige positie ge kregen t.o.v. de plaatselijke bla den. beschikbaar zal stellen aan boe ren. Nasser zei voorts: „Wij moe ten een sterk nationaal leger vor men om onze opbouw te bescher men. Wij allen moeten bereid zijn de wapens op te nemen en ons land te verdedigen". Israël heeft, aldus de president van de V.A.R., de rechten van de Palestijnse bevolking met voeten getreden. Akkoord tussen K.L.M.-directie en Vereniging van K.L.M.-vliegers Naar het A.N.P. van de zijde van de K.L.M. en de Vereniging van K.L.M.-vliegers verneemt heeft het overleg tussen de directie van de K.L.M. en le Vereniging van K.L.M.-vliegers geleid tot overeenstemming over de salariëring voor het tijdvak van 1 januari 1959 tot 1 januari 1962. Overeengekomen is dat de vliegers in nieuwe salariërings- groepen, gebaseerd op het vlieg tuigtype dat zij vliegen, zullen worden ingedeeld. In dit salaris systeem is de betaling wegens extra-prestaties in verband met gewijzigde bemanningssamen stelling en het vliegen met straalvliegtuigen geregeld. Zo zal de salariëring van een DC-8 circa twintig procent hoger lig gen dan die van een gezagvoer der op een vliegtuig met zuiger motoren, overeenkomstig de verhoudingen welke ook bij an dere luchtvaartmaatschappijen gelden. De overeengekomen regeling zal zo spoedig mogelijk ter goed keuring worden voorgelegd aan het college van rijksbemidde laars. Beierse autoriteiten veroordeeld. Een gerechtshof in München heeft de oud-vice-premier van Beieren dr Joseph Baumgartner veroordeeld tot twee jaar dwang arbeid en vijf jaar verlies van burgerrechten. Baumgartner werd tezamen met een aantal Beierse autoritei ten en een directeur van een ca sino, Freisehner, veroordeeld we gens meineed in verband met de oprichting van casino's, waar ge gokt werd. De autoriteiten had den ontkend dat zij geld of ande re goederen van Freisehner had den ontvangen in ruil voor steun voor de oprichting van casino's. De dood van Aissat Idir De Franse algemene rege ringsvertegenwoordiger in Al giers, Delouvier, heeft bekend gemaakt dat er een officiëel on derzoek zal worden ingesteld naar de doodsoorzaak van de Algerijnse vakbondsleider Aissat Idir. Idir overleed vorige maand in Franse hechtenis. Zoals gemeld, deelden de Fran sen op 30 juli mee dat Idir op 26 juli was overleden aan verwon dingen, opgelopen bij een per ongeluk door hem veroorzaakte brand in een Frans internerings centrum. afgelopen dagen voortdurend mi litaire adviseurs naar Laos had den gestuurd en nieuwe wapens en munitie uit Thailand en Zuid- Vietnam hadden gezonden. De Amerikaanse adviseurs hadden volgens hem het commando van het Laotiaanse leger overgeno men. Hij zei dat het zenden van militaire versterkingen naar ge bieden in Laos die grenzen aan Noord-Vietnam, bijdragen tot uit breiding van „de burgeroorlog in Laos en het uitdagen van Viet nam". „De enige manier om de vrede in Indo-China te bewaren is een strikte uitvoering van de overeenkomst van Genève inzake Laos". Het Britse zondagsblad „Obser ver" meent, dat zowel West als Oost verantwoordelijk zijn voor de nieuwe moeilijkheden in Laos. De Amerikanen proberen van Laos een onderdeel van het Wes telijke bondgenootschap te ma ken door het koninkrijk met mi litaire -en economische banden te binden, Noord-Vietnam en de Chinese communisten verlenen van hun kant steun aan de dissidenten die de pro-Amerikaanse regering wil len verdrijven. Men kan de kwes tie volgens de „Observer" niet voor de Ver. Naties brengen, aan- gezien twee belangrijke belang hebbende partijen China en Noord-Vietnam geen lid van de Ver. Naties zijn. De Britse mi nister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, en de Rus Gromi- ko, die verantwoordelijk zijn voor het uitvoeren van de Ge- neefse overeenkomst van 1954 in zake Indo-China moeten probe ren hun respectieve vrienden over te halen Laos met rust te laten, aldus de „Observer". In Amerikaanse diplomatieke kringen te Vientiane is zaterdag vernomen dat de Ver. Staten zijn begonnen met het vervangen van verouderd Amerikaans materiaal van liet Laotiaanse ieger door nieuw. Hieronder zijn tanks, ge weren en vrachtauto's. Dit program staat, zo zei men in genoemde kringen, niet in ver band met de huidige gevechten in Sam Neua. Sedert 25 juli zijn 100 Ameri kaanse adviseurs, voor het me rendeel burgers en voor de rest van de militaire dienst vrijge steld legerpersoneel, in Laos aan gekomen om onderricht te geven over het hanteren van de nieuwe uitrusting. De aanwezigheid van deze Amerikaanse adviseurs is, aldus werd in bovengenoemde kringen vernomen, niet in strijd met de Geneefse bestandsovereenkomst van 1954, omdat hun werkzaam heden zijn beperkt tot het onder houd van het materiaal. Het persbureau „Nieuw-China" meldt uit Hanoi, dat de linkse partij Lao Haksat, die de com munistisch gezinde rebellen van de Pathet Lao steunt, een pro gram van negen punten heeft uitgegeven, waarin wordt aan gedrongen op beëindiging van de burgeroorlog. Men eist vrijlating van prins Souphanouvong, de leider van de Lao Haksat, en andere par tijleden en stelt een coalitierege ring in Laos voor, waarin ver tegenwoordigers van de Pathet Lao en andere „progressieve partijen" vertegenwoordigd zou den moeten zijn. Het volk van Laos wordt op geroepen te strijden tegen de politiek van premier Sanani- kone van Laos, die het land zou willen „verkopen". Verdere eisen zijnGeen in menging en economische con trole door de Verenigde Staten, herstel der democratische vrij heden en een politiek van vrede en neutraliteit. Soebandrio over Nieuw-Guniea. De Indonesische minister va:i Buitenlandse Zaken Soebandrio heeft verklaard, dat Indonesië haar eisen omtrent Nederlands Nieuw-Guinea met kracht zal stellen. Volgens het persbureau „Antara" heeft hij dit zaterdag gezegd in een toespraak tot de uitvoerende raad van het Indone sische nationale front. Volgens dit persbureau zei Soe bandrio: „Ik acht het niet nood zakelijk de kwestie West-Nieuw- Guinea voor de Verenigde Naties te brengen, aangezien ik er niet van overtuigd ben dat dit ons dichterbij de realisatie van onze eis zal brengen". De republiek zal zich moeten consolideren, teneinde vanuit een positie van nationale kracht te kunnen onderhandelen, zodat In donesië niet behoeft te „bedelen" aldus Soebandrio. Kinderbijslag voor koningin Elizabeth Na de geboorte van haar der de kind zal koningin Elizabeth, evenals iedere Britse moeder met drie kinderen, recht hebben op een gezinsbijslag ten bedrage van drie pond sterling en twaalf shilling ongeveer 38 gulden per maand. Voor haar twee kinderen krijgt zij thans één pond en zestien shilling onge veer negentien gulden. Koningin Elizabeth heeft een jaarinkomen van 475.000 pond bijna vijf miljoen gulden en haar echtgenoot, prins Phi lip, van 40.000 pond 420.000 gulden. Groot begrotingstekort in Argentinië. De Argentijnse minister van Economische Zaken en Arbeid, Alsogaray, heeft in een radiorede medegedeeld, dat het tekort op de Argentijnse staatsbegroting voor het dienstjaar 1958, 59 40 miljard pesos zal bedragen. Tot de dien sten, die tot dit tekort vooral hebben bijgedragen, behoren de spoorwegen, het staat svracht- autovervoer, de steenkolenmij nen en de luchtvaartmaatschap pij „Aerolineas". Om de begroting voor 1959/60 in evenwicht te brengen, heeft de minister een aantal maatregelen aangekondigd o.a. een reorga nisatie bij de spoorwegen, waar het personeel zal worden inge krompen. Voorts zal het aantal ambtenaren met 80.000 worden verminderd; 25.000 hiervan zul len worden gepensioneerd, ter wijl de overigen in het particulie re bedrijfsleven zullen worden ondergebracht. WOLKBREUK BOVEN DEURNE. Zondagmiddag tussen vijf uur en half zes heeft een wolkbreuk in Deurne de straten blank gezet. Regen, wind en hagel waren van een ongekende hevigheid. Het water stroomde op een zeker ogenblik zelfs de huizen binnen en stond zó hoog in de straten dat de auto's tot hun assen in het water reden. De storm ont wortelde een boom van 50 cm dikte en de hagelstenen hadden de omvang van forse knikkers. Tengevolge van de regen gle den voorts leembergen, die bij de plaatselijke steenfabriek waren opgeslagen de rijweg op. De brandweer heeft hier uren werk gehad om de weg weer voor het verkeer berijdbaar te maken. De bui was zeer plaatselijk. In Helenaveen bijvoorbeeld, waar men wegens de nog voortdurende Peelbrand naar regen zit te snak ken, bleef het geheel droog. Gedurende het weekeinde is een vlak lagedrukgebied boven onze omgeving aangekomen. Reeds zaterdagavond kwamen daardoor in het zuiden van het land enkele onweersbuien voor en zondag werd uit de andere streken van ons land onweer ge meld. De buien waren overigens DINSDAG 11 AUGUSTUS Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden ZON MAAN op onder op onder Aug. 11 5.16 20.14 13.32 23.23 12 5.17 20.12 14.45 13 5.19 20.12 15.53 0.05 v.m. n.m. 6.18 6.37 6.53 7.12 7.33 7.52 7.43 8.02 erg plaatselijk. Op een enkel sta tion viel 9 mm regen, n.l. in Woensdrecht, maar op sommige andere plaatsen bleef het geheel droog. Het genoemde lagedrukgebied wordt nu langzaamaan van min der betekenis, zodat er vandaag in het algemeen meer zonne schijn en hogere temperaturen te verwachten zijn. Een nieuwe storing is boverr Frankrijk aangekomen. Het is mogelijk dat deze vandaag later op de dag het weer zal beïnvloe den en opnieuw hier en daar on weersbuien zal brengen. medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig tot maandag avond. Warm Warm weer met zonnige perio den maar ook hier en daar en kele regen- of onweersbuien. Ma tige noordoostelijke wind.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1