(^aulteontóticht Hadio-Televisie 4crlicliting Radii k Koek Koningin Elizabeth in verwachting Hevige ontploffing in Amerikaanse stad Amerikaanse satelliet gelanceerd vani WoFf CAMERA'S VERSLOOT Moordenaar van pastoor Notebaert bekent FOTO-KINO BUT WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1959 15e Jaargang Nr 4749 Advert en ttepril<? per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25. ROL VAN PEKING HEVIG ONWEER EIST SLACHTOFFERS IN PORTUGAL t NOORDSTRAAT 102 - TEL. 3128 - TERNEUZEN BENZINE WORDT DUURDER Voorgenomen reis naar Ghana en West-Afrika gaat niet door Koningin Elizabeth verwacht begin volgend jaar een kind, zo is vrijdag officieel door liet, pa leis van Buckingham bekendge maakt. Vrachtauto beladen met dynamiet in de lucht gevlogen Chinese steun voor Laos DODEN IN PORTUGEES-GUINEA Post uit Curasao in Aruba verbrand Explorer 6 in baan om de aarde SAMENZWERING TEGEN KASSEM ONTDEKT OOK STAKINGS- DREIGING IN AMERIKAANSE KOPERINDUSTRIE Amerikanen hopen met Schoepenrad-satelliet schat van wetenschappelijke gegevens over kosmische straling te vergaren Een uitnodiging van een Moskoviet aan Eisenhower In baan om de aarde Laboratorium met instrumenten HET WEER ONGELUK MET ZEILVAARTUIG IN NDONESIE VEROLMES PLANNEN GOEDGEKEURD F^nkering WJ abonnement; Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redaetle-adresNoordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 X4 3 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,- per kwartaal; per maand ƒ2,— per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRIJ Versrliiint dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 nur. Terwijl in het algemeen, en vooral in Engeland, vreugde heerste over het besluit van Eisenhower om Chroesjtsjef uit te nodigen en zelf naar Moskou te gaan, was men in Bonn niet erg geestdriftig en In Parijs bleek men zelfs geïrriteerd. Het is wederom gebleken dat de Amerikanen en Britten het samon vrij goed eens zijn en toch eigenlijk leiding geven aan de Atlantische wereld. Dit is gezien de machtsverhoudingen natuurlijk, en die zijn nog altijd beslissend in de wereld. Als Groot-Brittannië vergele ken bij Amerika een mogend heid is van de tweede rang, staat Frankrijk op de derde plaats. Maar De Gaulle wil daar geen genoegen mee nemen. Hij is boos dat eerst MacMillan naar Mos kou is geweest, en naar blijkt, als wegbereider van Eisenhower. De Britse premier wilde geens zins onderhandelen namens an- dere Navo-landen. Maar Eisenho- wer vertegenwoordigt zozeer het Westen, dat hij toch altijd min of meer spreekt namens allen. Dit nu wil De Gaulle niet. En hij wenst ook niet de indruk te wekken, dat de Amerikaanse pre sident daartoe een mandaat heeft. Dus: geen Westelijke top-ont- moeting tussen Eisenhower, Mac Millan, De Gaulle en Adenauer. Volgens De Gaulle hoort trou wens Adenauer er helemaal niet bij, want zijn land is in betekenis niet te vergelijken met Frankrijk. Daarin heeft hij wel enigszins gelijk, maar helaas niet wat het Europese vasteland betreft. Daar heeft Parijs veel gedaan, om Bonn juist belangrijker te ma ken, o.a. door Franse troepen weg te trekken. KLACHTENBOEK. Als nu Eisenhower apart naar Parijs en Londen komt, zal hij in de Franse hoofdstad worden ge confronteerd met het bekende klachtenboek. De Gauile eist een plaats op naast Eisenhower en MacMillan, o.a. in de Navo, hij wi] atoomgeheimen krijgen om zelf kernwapens te vervaardigen, en vooral: hij wil steun voor dc campagne in Algerije. Deze kwes tie komt straks ter -sprake in de Verenigde Naties. Daar is een groeiende groep, die wil dat de V. N. zich bezig houden met dit vraagstuk en die Frankrijk wil bewegen te onderhandelen met de leiders der nationalistische moslims, om een federatie te vor men tussen Algerije en Frankrijk. Elk jaar stijgt het aantal leden, dat zich in dezen tegen Parijs keert. Verleden jaar hebben de Verenigde Staten zich onthou den, en De Gaulle eist nu. dat zij zich naast Frankrijk scharen. Dit zal wel moeilijk gaan. De Fran sen hebben steeds beweerd dat de kwestie alleen hen aanging en dat zij alleen verantwoordelijk waren. Washington zal die ver antwoordelijkheid niet willen de len. En overigens ook niet de Arabische landen tegen zich in het harnas willen jagen. Met dat al blijft Frankrijk op enigszins gespannen voet met de Anglo- Amerikanen. PEKING OOK LASTIG. De moeilijkheden, welke Eisen hower heeft met De Gaulie, on dervindt blijkbaar Chroesjtsjef met Mao Tse-Toeng. Deze spreekt wel veel vriendelijker over zijn grootste bondgenoot, maar wil ook iets in de melk te brokkelen hebben. Verleden jaar, toen er sprake was van een top-ontmoe- ting binnen de assemblée van de Verenigde Naties, heeft Peking zich beklaagd, dat het daarvan was uitgesloten. Nu zal het ze ker verlangen, dat Chroesjtsjef bij Eisenhower bepleit, dat Chi na wordt opgenomen in de V.N Die kwestie komt trouwens straks weer in de V.N. ter spra ke. En als er ontspanning zou intreden tussen Moskou en Wa shington, dan nog niet tussen Peking en Washington. Zo heeft ieder zijn moeilijkheden. Op een persconferentie heeft Chroesjtsjef woensdag j.l. ver klaard. dat hij met Eisenhower zou spreken, maar niet zou be handelen. Hij hoopte dat dit op een topconferentie mogelijk zou zijn. De vraag of die komt, zal waarschijnlijk wel door de twee regeringsleiders worden bespro ken. Dr. A. C. (Nadruk verboden.) Donderdagmiddag j.l. heeft een bijzonder hevig onweer boven Midden- en Noord-Portgual ge woed. Vijf grondwerkers hadden een schuilplaats gezocht in een in aanbouw zijnd schoolgebouw. De bliksem sloeg hier in, hetgeen twee der arbeiders het leven kostte, terwijl er drie werden ge wond. Nabij Caimbra werd een boer in, die een ezel aan de hand mee voerde, door de bliksem getrof fen. Zij liep ernstige brandwon den op. De ezel werd gedood. Ook de elektrische transfor mator van een fabriek te Gaia werd door de blikseminslag ge troffen. waardoor ernstige scha de werd aangericht. Het onweer ging gepaard met bijzonder zware regenval, die overstromingen veroorzaakte. Arivprtentie j Als gevolg van de recente prijsstijging op de wereldmarkt, zal naar Shell-Nederland meldt met ingang van vandaag 8 aug. de verkoopprijs voor gewone autobenzine en super autobenzi ne worden verhoogd met 0,3 cent per liter. De koningin zal geen open bare verplichtingen meer aan gaan. Zij is direct na haar te rugkeer uit Canada door haar artsen onderzocht; haar ge zondheidstoestand is goed al dus een verklaring van de secretaris van de koningin, Colville. De koningin en de' prins, die reeds twee kinderen hebben prins Charles en pinses Anne hebben altijd naar meer kinderen verlangd en zijn zeer gelukkig dat er een derde kind verwacht wordt zo voegde hij hieraan toe. De koningin is nu niet in staat in november de voorgeno men reis met prins Philip naar 4 rijdag is in het centrum van Koseburg, een stad in de Ameri kaanse staat Oregon, een met dynamiet beladen vrachtauto in de lucht gevlogen. De ontploffing werd gevolgd door een felle brand, die vijf tot zes blokken huizen heeft aange tast. Meer dan dertig personen zijn, met ernstige brandwonden, in het ziekenhuis van Roseburg binnen gebracht. Het grootste gedeelte van de gebouwen in het centrum van het 8.390 inwoners tellende Roseburg is vernield. Volgens latere mededelingen van de politie zijn minstens vier mensen gedood. Veel gewonden zijn er ernstig aan toe. De straten in het stadscentrum liggen vol glasscherven en puin. De brandweer liet een hotel van zes verdiepingen ontruimen om dat het gevaar liep in brand te vliegen. 1 oorts is de brandweer er in geslaagd een nieuwe ramp te voorkomen. Op een spoorlijn in het stadscentrum dreigde n.i. een spoorwagon met propaangas in brand te vliegen, doch men kon de wagon natspuiten tot het ge vaar geweken was. Het aantal doden is tot acht gestegen. 52 mensen zijn met verwondingen in ziekenhuizen opgenomen. Van sommige ge wonden is de toestand kritiek. De brandweer had het vuur vier uur na de ontploffing onder controle. Zes blokken met pak huizen, kleine werkplaatsen en woningen zijn uitgebrand. Uit naburige steden wordt met vliegtuigen bioedpiasma voor de gewonden in Roseburg aange voerd. De regering van nationalis tisch China zal alle steun ver lenen aan Laos in de strijd te gen de communistische opstan delingen, zowel in als buiten de Ver. Naties, zo heeft vrijdag een woordvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Za ken in Taipeh verklaard. Zeven personen zijn dezer da gen gedood en acht zijn ernstig gewond bij incidenten in Bissau, de hoofdstad van Pörtugees-Gui- nea. De incidenten ontstonden nadat een aantal havenarbeiders om tot nu toe onbekende redenen een betoging hield. Zij weigerden zich te verspreiden, waarna de politie schoten in de lucht loste. De demonstranten werden toen zó woedend dat zij de politie aan vielen. Ghana en West-Afrika te ma ken. Als gevolg hiervan is de premier van Ghana, dr. Nkroe mah, als een van de eersten buiten de Britse koninklijke fa milie, op de hoogte gesteld. De koningin heeft dr. Nkroemah uitgenodigd op Balmoral Castle in Schotland haar gast te zijn. De officiële verklaring van het paleis van Buckingham was in de in Engeland bij der gelijke gelegenheden gebruike lijke termen vervat. Zij luidde: ..De koninging zal verder geen openbare verplichtingen aan gaan. Hare Majesteit betreurt ten zeerste de teleurstelling die de onmogelijkheid om haar voorgenomen reis in West- Afrika zoals die voor deze herfst was geregeld, uit te voe ren, kan hebben voor veel van haar onderdanen in Ghana, Sierra Leone en Gambia. „Hare Majesteit betreurt eveneens zeer dat zij en de her tog van Edinburgh niet in staat zullen zijn om de volgende week Shetland en Orkaden te bezoe ken. „De koningin is sedert haar terugkeer uit Canada door haar medische adviseurs onderzocht, die verklaarden dat zij in goede gezondheid verkeert." Begin juli heeft de koningin de Canadese premier, Diefen- baker, vertrouwelijk ingelicht, waarop deze onmiddellijk aan bood het Canadese reisplan te wijzigen, doch zij vond het be ter gewoon het programma af te werken zolang zij zich goed gevoelde. Franse kranten meldden toen al dat de koningin in verwach ting was, doch dit werd tegen gesproken. Koningin Elizabeth is 33 jaar. Prins Charles is op 14 no vember 1948 geboren, prinses Anne op 15 augustus 1950. Als er weer een zoon geboren wordt, zal hij in lijn van op volging vóór prinses Anne ko men. De koningin vertoeft op het ogenblik in Balmoral Castle. Het is niet bekend waar zij voor de geboorte zal vertoeven. Normaal is zij met Kerstmis en in januari te Sandringham, in februari en maart in het pa leis van Buckingham en in april in Windsor. Het is voor het eerst in meer dan honderd jaar dat een Britse koningin tijdens haar bewind een kind krijgt. Voor het laatst was dit het geval met koningin Vic toria in 1857. Beide kinderen van Elizabeth waren reeds geboren voordat zij koningin werd. Het heugelijke nieuws werd om 14.00 uur (Ned. tijd) door de BBC uitgezonden onmiddellijk nadat dit door het paleis was be kendgemaakt. De televisie-pro gramma's werden onderbroken. De grote avondbladen versche nen met een extra bijlage. Alle post uit Curagao en Aru ba is donderdag verloren gegaan bij een brand in de gebouwen van het vliegveld van Georgetown in Brits Guyana. De post was ver voerd door een toestel van de K.L.M. Volgens het Egyptische blad „Al Ahram" heeft generaal Kas- sem van Irak donderdagavond de opperste revolutionaire raad en de voornaamste legerbevel hebbers in spoedvergadering bij een geroepen omdat op het laat ste ogenblik een communistische samenzwering tegen zijn regime was ontdekt en onschadelijk ge maakt. Kassem toonde documenten die bezwarend waren voor een aan tal personen, o.w. de bevelheb ber van de luchtmacht, generaal Aoekati. De omverwerping van het regime had op fi augustus met een bombardement van het ministerie van Defensie moeten beginnen, aldus „Al Ahram". De bond van arbeiders in de Amerikaanse koperindustrie heeft gedreigd op 20 augustus 'n staking uit de roepen, als men het tegen die tijd niet over een nieuwe collectieve arbeidsover eenkomst eens is geworden. Zoals bekend wordt er in de Amerikaanse staalindustrie al ruim drie weken gestaakt. Van de Amerikaanse raket- basis te Cape Canaveral in Flo rida is vrijdagmiddag om 15.23 uur Ned. tijd een aardsatelliet gelanceerd. Het is een zogenaamde „Schoe penrad-satelliet" die 63,65 kg weegl, gelanceerd door een drie delige Thor-Abie raket, waar mee de Amerikanen hopen een schat aan wetenschappelijke ge gevens over kosmische straling te vergaren. Het is de bedoeling dat de satelliet in een baan komt waarvan het verste punt 32.000 km van de aarde ligt. De kunstmaan ontleent haar naam „Schoepenrad" aan vier vleugels mefzonnebatterijen. Een Woordvoerder van de luchtmacht heeft bekendgemaakt dat de tweede en derde trap goed hebben gewerkt. Vier minuten na de lancering heeft een controlestation in Sout hampton ten noordwesten van Advertentie BINNENVERINGBED SCHUIMRUBBERBED erkrijgbaar by: Een gepensioneerde Mosko viet, Jach Ainetdinof. heeft pre sident Eisenhower uitgenodigd zijn huis te komen bezoeken als de Amerikaanse president te Moskou is. Ainetdinof die drie kinderen heeft, schreef in een Moskous blad dat hij Eisenhower graag zijn twee-kamerwoning wilde tonen. De in Rotterdam gearresteerde Belgische grondwerker P. B. heeft vrijdag te Wuustwezel, tij dens een confrontatie met een aantal getuigen, bekend pastoor Notebaert van Ledeberg (B.) te hebben vermoord. De confrontatie geschiedde op Nederlands grondgebied, name lijk in het portiershuis van het seminarie St. Vincentius te Wernhout, dat vlak bij de Belgi sche grens bij Wuustwezel ligt. B. zal in afwachting van zijn uit levering, de eerstkomende dagen nog in Rotterdam in bewaring worden gehouden. Hij werd geconfronteerd met de verzekeringsagent De B., met wie hij de overval op een bank in Wuustwezel en een aantal an dere overvallen heeft gepleegd en die hem als de moordenaar van pastoor Notebaert had aan gewezen. Verder met de dienst bode van pastoor Notebaert, die de deur van de pastorie voor hem had geopend en met T. en F., die aangehouden zijn verdacht van medeplichtigheid aan de door B: en De B. gepleegde overvallen. Afgevaardigden van de parket ten van Antwerpen en Gent be vonden zich ter plaatse, evenals de wapendeskundige kolonel Huybrechts, die tot de conclusie was gekomen dat de op B. ge vonden revolver het moordwapen moest zijn. B. heeft in de vroege namiddag de moord op pastoor-deken Note baert bekend, ten overstaan van de heer Peeters, gerechtelijk offi cier uit Gent. Hij had de wens te kennen gegeven de commissaris alleen te spreken. Zoals Brands de zaak thans uitlegt, had De B. hem er attent op gemaakt, dat dekens gewoonlijk veel geld in hun bezit hebben. In een telefoon boek had hij de naam en het adres van priester Notebaert ge vonden. De 10e juli begaf hij zich met de trein naar Gent en van daar bereikte hij Ledeberg met de tram. Toevallig, aldus Brands, zag hij de geestelijke uit het postkantoor komen en hij veronderstelde da delijk, dat het zijn „slachtoffer" was. Hij volgde hem naar zijn wo ning. Na een korte aarzeling is hij in een winkel een aktentas gaan kopen, waarschijnlijk om vertrouwen te wekken. Hij heeft bij de deken gebeld en het drama is verder verlopen zoals het uit liet onderzoek reeds bekend was. B. bekende dat op de weigering van pastoor Notebaert om geld te geven een worsteling is ontstaan. De geestelijke is gestruikeld bij een pogini om B. de revolver te ontrukken, waarna de fatale schoten zijn gevallen. B. is zonder verder naar «buit te zoeken ge vlucht. Op de grote weg nam hij de bus naar Antwerpen, waar hij zich bij De B. ging verschuilen, na zijn bebloede broek in de om geving van Deurne te hebben weggeworpen, Naar dit kleding stuk. dat vermoedelijk door iemand is opgeraapt, wordt nog steeds gezocht. B. is na de onderbreking van het verhoor tenslotte geconfron teerd met de kroongetuigen. Dit was toen echter nog slechts een formaliteit. De dienstbode van deken Notebaert heeft trouwens ook bij deze persoonlijke ontmoe ting de moordenaar niet herkend. New York meegedeeld signalen van de satelliet te hebben opge vangen. Deze waren goed hoor baar. De Amerikaanse kunstmaan „Explorer 6" bijgenaamd ,.Padd- Iewheel" (Schoepenrad), is in een baan om de aarde gekomen, zo heeft vrijdag het nationale bureau voor lucht- en ruimte vaart te Washington bekendge maakt. De kunstmaan zal waarschijn lijk meer dan een jaar in haar baan blijven. In Amerikaanse wetenschap pelijke kringen hecht men bij zonder veel belang aan deze sa telliet, die een laboratorium met instrumenten voor ruimte-onder zoek bevat dat het grootste tot op heden is. De proef is een voorbereiding voor pogingen in november om een kunstmaan naar Mars of Venus te zenden. Om de kunstmaan in de ge noemde baan te krijgen die nood zakelijk is met het oog op de ge stelde doelen, moest de raket een aanvangssnelheid van ongeveer 35.000 km per uur bereiken. De omlooptijd zou twaalf uur zijn. De meeste instrumenten zijn bevestigd aan bodem van plastic en metaal binnen de satelliet. Er zijn: 1. Drie apparaten om de stra- lingskrans rond de aarde in kaart te brengen. 2. Een apparaat van ruim een kilo dat als een televisie camera een ruw beeld van het wolkendek der aarde over brengt. 3. Zonnebatterijen waardoor de chemische batterijen geduren de de vlucht kunnen worden geladen. In de satelliet bevin den zich drie zenders en twee ontvangers. 4. Een apparaat dat de omvang van meteorietdeeltjes die de satelliet raken, vaststelt. 5. Twee soorten meters om het magnetisch veld van de aarde in kaart te brengen. De satelliet heeft een kleine ra ket die door een radiosignaal kan worden afgeschoten als het laag ste punt van de baan minder schijnt te zijn dan de gewenste 256 km. De deskundigen zijn van plan deze raket indien nodig -af te schieten om het laagste punt ZELFDE WEERTYPE Ten noorden van de Azoren ligt nog steeds een gebied met hoge barometerstanden, waarvan een ocstelijke uitloper via zuid Engeland, de Noordzee en ons land naar Duitsland en Pole reikt. Bijgevolg was het bij oir rustig weer, terwijl de bewolkin; voor een groot deel oploste en d temperaturen opliepen van 21 graden aan de kust tot 26 graden in het zuiden van het land. Het was in geheel Europa droog weer met in het algemeen zomerse temperaturen. Ook in zuid-Zweden en zuid-Finland stijgt het kwik nog tot boven de 25 graden, terwijl in midden- en zuid-Finland het kwik tot enkele graden boven de 30 graden op loopt. Weliswaar trekken langs de noordflank van de uitloper zwak ke restanten van fronten, die bij depressies behoren in de buurt van IJsland, naar het oosten, maar deze hebben vrijwel alle ac tiviteit verloren als zij ons berei ken. Een voortduring van het thans heersende weerbeeld lijkt dan ook voor het weekeinde het meest waarschijnlijk. van de baan met 80 tot 160 km te verhogen. Voor het lanceren waren de vleugels neergeklapt als de vleu gels van een vogel. Zij klappen uit nadat de derde trap van de raket ruim vier minuten na de lancering ontbrandt. De zonnebatterijen zullen ge durende de hele duur van de vlucht een jaar werken. De omlooptijd bedraagt onge veer elf uur. De grootste afstand tot de aarde is ongeveer 37.000 km en de kleinste afstand onge veer 225 km. Het gewicht van de satelliet is 63,65 kg. De gegevens betreffende om loopstijd en afstand tot de aarde zijn o.a. afkomstig van de radio telescoop te Jodrell Bank, bij Manchester die de grootste ter wereld is. Via zeer nauwkeurige radiosignalen vanaf de aarde is het mogelijk de zender van de „Explorer 6" in en en uit te scha kelen. Ongeveer 25 Indonesische op varenden van een klein zeil- vaartuig zijn omgekomen, toen het onlangs nabij de kust van Borneo in 'n storm terechtkwam en zonk. De Noorse regering heeft thans haar goedkeuring gehecht aan de plannen van de Nederlandse scheepsbouwer C. Verolme. De Nederlander zal 800.000 Noorse kronen in een scheepswerf bij Oslo steken en daarvoor de zeg genschap verkrijgen. De zetel van de onderneming zal in Noor wegen blijven. (Advertentie) Verrassend, zo weinig ruimte als deze haard slechts inneemt... OLIEHAARD: 1005 bruto cap.: ca. 11.500 Kcal./u. f355.- 1007 - bruto cap.: ca. 16.000 Kcal./u. f395 - MET GERICHTE WARMTE Dit model met kookgelegenheid groot in capaciteit maar klein van omvang, werd door vele Huisvrouwen uitver» koren, vanwege zijn eenvoudige, doch sierlijke vormgeving. Door de 10 belangrijke schriftelijke garanties, gegarandeerd géén last van koude voeten, géén sterke roetvorming en géén hoge brandstofkosten. (Géén ander merk geeft dit!) Neem dus géén genoegen met mindere kwaliteit. Uitgevoerd met de veel besproken, zuinige Rocket brander» pot en Rocket automatische trckregelaar. (Belangrijk!) Laat nu reeds een Hoenson bij de officiële Hoenson dealer in Uw woonplaats reserveren, want de vraag is enorm. Verstandige mensen gaan bij aanschaf van een haard, op hun eigen gezonde oor* deel af. Zij weten, dat ondanks de enorme reclame-campagne voor ouderwets kolen stoken, de Hoenson oliehaard met Ge richte Warmte de ideale verwarmings bron is voor iedere woning of flat. Dit heeft de practijk bewezen! (Advertentie.) iiiiiiiiiimiiaiiwiwiHaBnMiininBiMHiBBiiBiBiiHiaBiniNiiiiWBiMiMiiBiBiiiiiiiBiiHiinisiiiüiniHiiiiiiiiBiiiHiiiHiiHiiiiiiiHfliHHiiiimininiBiHiaiiiiiaaiiMniiiHiiniraiiBiiiijn Geen gepieker of gecijfer meer Thans verkrijgbaar de VOLAUTOMATISCHE AGFA OPTIMA ƒ305,— ZEISS SYMBOLICA ƒ319,— KODAK RETINETTE Ila 287,— 1 Uit \oorraad leverbaar Noordstr. 6 - Tel. 2485 - Terneuzen Iiiiillllll!lillllllllllll[|llll!IINIIIIIIII!llllllllllllllllllllllllllllllill|!lll||jy[|llllll|li:!ilii|j|!l[||||!llliliJUli|(||||||||j||iij|i|||iuyi|]iiiji{itiij[[i0|[j[|[j[)|(i|j^|y{||Uii||||||||||||i|j||' OFFICIAL HOENSON DEALER DE OLIESPECIALIST Dijkstr. 7-9, Tel. 2056, Terneuzen medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot zaterdagavond. Droog en vrij warm Droog en vrij warm met zon nige perioden en weinig wind. ZONDAG 9 AUGUSTUS v.m. n.m. Breskens 4.45 5.04 Terneuzen 5.20 5.39 Hansweert 6.00 6.19 Walsoorden 6.10 6.29 MAANDAG 10 AUGUSTUS v.m. n.m. Breskens 5.28 5.47 Terneuzen 6.03 6.22 Hansweert 6.43 7.02 Walsoorden 6.53 7.12 ZON MAAN op onder op onder 9 5.12 20.18 11.02 22.17 io 5.14 20.16 12.17 22.48 11 5.16 20.14 13.32 23.23 12 5.17 20.12 14.45 13 5.19 20.12 15.53 0.05

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1