>mfiets ASSEN van de l Overzicht Geneefse conferentie I Arrestatie in Kongo Beursoverzicht Wat er van de wereldtentoonstelling in Brussel is overgebleven RADIO EN TELEVISIE EEK- MOSSEVELDE REKLAME ELING BAKKERS ELING SLAGERS Knoop dit in uw oor HEIMWEE NAAR JOANA BURGERLIJKE STAND f 625,- TERNEUZEN >r had U zo'n ntie I. VAN DAMME r .K voor 1.60 icroontjes /oor 65 een* 5 CARYL CHESSMAN Nederlandse soldaat omgekomen bij verkeers ongeval in La Courtine OOSTEUROPESE JONGEREN VRAGEN ASIEL AKU's op recordhoogte Scheepvaart Beursindices Nabeurskoersen ETZEL OVER DE VRIJHANDELSZONE 98 ct ZOON VAN NAGY IN ITALIË „Ik kom uit Zuid-Slavië en vraagt asiel" Vliegtuigen te koop der? 15e jaargang no. 4748 akantie? Laat ons U dan voor Uw vakantie tonen. COMBINETTE 840,— NETTE 742,— m enige bromfiets met racht voor twee, ïlenoe- MASTER 767 voeringen en prijzen ,vart/gri,js, compleet met en kofferrek 731, lORT, rood/zwart, com- it. voetrusten en koffer- 762 alage, stapt eens binnen efrit. Nooit eerder slaag- en vertrouwd! RIJWIELBEDRIJF TERNEUZEN n bij ager-Worstmaker □EN 3 TELEF. 2566 tAG EXTRA PROFIJT orraad strekt ie per K.G. oi meer) ze goedkope aanbieding: oorregen ERLAPPEN voor 2,— iRBCNABE voor 2,— zaterdagmorgen vanaf AKKERIJ TELEFOON 2112 1'5 augustus Donze-Visserstraat JSSCHER, Driewegen n 17 augustus: LAL, Vlooswijkstraat r 18 augustus: 'RIEN. Noordstraat n 15 augustus: DAMME, Dijkstraat 16 ES, Vlooswijkstraat 40 N STEE, Nieuvvediepstraat 69 n 17 augustus: rlRIJVER, Nieuwstraat 12 weken viermogendhedenconfe- rtntie te Genève. Hoost en West hebben elkanders «gemene voorstellen («lossing van het Berlijnse ^fcagstuk, het probleem Duitslands hereniging en dat van de veiligheid in Europa ver worpen. '•Na wekenlange onderhandelin gen over een tijdelijke regeling voor Berlijn is de situatie als VOlgt; Wat de sterkte van de Weste lijke strijdkrachten in West- Berlijn betreft, hebben de Ver. Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk zich bereid verklaard hei totaal van hun strijdkrachten de huidige sterkte van 11.000 man niet te boven te doen gaan. Naai verluidt wil de Sowjet- Unie dat de Westelijke strijd krachten worden ingekrompen tot in totaal 3.000 tot 4.000 man. Het Westen wil alleen beloven de wat Oost-Berlijn aangaat, niet verder gaan dan een Oostduitse verklaring waarin wordt gezegd dat Oost-Duitsland zich niet in de interne aangelegenheden van West-Berlijn zal mengen. Over deze kwestie werd geen overeen stemming bereikt. Een tijdelijke regeling voor West-Berlijn moet volgens een Russische suggestie anderhalf jaar duren. Het Westen heeft gezegd be reid te zijn na vijf jaar nieuwe onderhandelingen te voeren als Duitsland dan niet herenigd is. Ook hierover bereikten de mi nisters geen overeenstemming. De toegang tot West-Berlijn moet volgens de Westelijken vrij en onbeperkt blijven. De ambte lijke uitvoering mag aan Duit sers worden overgedragen. De geschillen dienen, aldus de Wes telijken, geregeld te worden door een vier-mogendhedencommissie die Duitse adviseurs zal raadple gen. De Sowjet-Unie zei dat zo lang een tijdelijke regeling be staat, de verbindingen tussen Berlijn en de buitenwereld in de Kgél'ijkheïd "van een beperking huidige vorm gehandhaafd zul- van de strijdkrachten te overwe gen indien de ontwikkeling van de toestand dit toelaat. Het resul- taa geen overeenstemming. ■Beide partijen zijn het er wel over eens dat de Westelijke strijdkrachten in West-Berlijn niet met kernwapens of raketten moeten worden uitgerust. Maar Westelijke en Russische deskun digen zijn het niet eens gewor den over de juiste omschrijving van le bepalingen en er is geen scl riftelijke overeenkomst opge steld, al is men het in feite wel met elkaar eens. IjHet Westen heeft voorgesteld dat waarnemers van de Verenig de Naties in Berlijn rapport zul len uitbrengen over propaganda- activiteit in beide delen van de stad. De Sowjet-Unie wenst een beteugeling van dit soort activi teit in West-Berlijn maar wil pet hooggerechtshof van Cali- fornië heeft woensdag beslist dat Caryl Chessman, die elf jaar ge leden ter dood is veroordeeld en in de gevangenis enkele goedver- kochte boeken heeft geschreven, niet nog eens in beroep tegen zijn vonnis zal worden gehoord. 1 Verwacht wordt nu, dat de rechtbank van Los Angelos, die hem in eerste aanleg op beschul diging van ontvoering en ver Kachting ter dood heeft veroor deel een nieuwe datum van te rechtstelling zal bepalen. .«Chessman heeft aangekondigd dat hij het Amerikaanse hoge ge rechtshof opnieuw voor de achtste maal om uitstel van Bcutie zal verzoeken. len blijven. Op dit punt bestaat in feite overeenstemming tussen Oost en West. Volgens het Westen kunnen zijn bezettings- andere rechten in Berlijn niet tenietgaan aan het einde van een tijdelijke regeling dan alleen door een vier-mo- gendhedenovereenkomst. De Sowjet-Unie heeft alleen willen zeggen dat zij geen eenzijdige actie zal ondernemen zolang er een tijdelijke regeling bestaat en daaropvolgende onderhandelin gen worden gevoerd. Groot- Brittannië zou dit voldoende vinden, maar de Ver. Staten en Frankrijk wensen dat het Russi sche standpunt verduidelijkt wordt. Tenslotte is er dan nog de kwestie van de onderhandelingen over Duitse problemen in groter verband. In de omgeving van La Cour tine in Frankrijk is donderdag morgen de soldaat le klasse A. M. M. Meeuwissen bij een ver keersongeluk om het leven ge komen. Soldaat Meeuwissen die een der inzittenden was van een jeep, werd, vermoedelijk doordat de chauffeur van die jeep veel te hard reed, eruit geslingerd. Hij kreeg een schedelbasisfractuur, waaraan hij korte tijd later over leed. De omgekomen soldaat be hoorde tot een bataljon infan terie dat normaal gelegerd is te Grave. Hij woonde te Zeven bergen. Een Hongaars meisje, een Tsjechoslowaakse en een Roe meense jongeman, die naar Wenen waren afgevaardigd voor het wereld jeugdfestival, hebben in Oostenrijk om poli- Bij zware onweersbuien die dinsdag in Spanje een einde aan de hittegolf hebben ge maakt, zijn vijf mensen om het leven gekomen en drie gewond De Russen willen een geheeltiek asiel verzocht, aldus een be- uitse commissie met evenveel kendmaking van het Oosten rijkse ministerie van Binnen landse Zaken. De Hongaarse minister van staat Maroson heeft woensdag in Boedapest de teruggekeerde Hongaarse delegatie naar het festival verwelkomd. Hij sprak „Toen gij vertrok, vroeg men zich in sommige Westelijke kringen af, hoevelen van u naar Hongarije zouden terugke ren en hoevelen van u zich voor dollars in Wenen of Pa rijs zouden verkopen. Welnu, geen van u was te koop, gij al len zijn teruggekeerd." Duitse commissie met evenveel West- als Oostduitse leden of een ander Oost- en Westduits orgaan voor het opstellen van plannen voor Duitslands hereni ging en een vredesverdrag. Het Westen heeft dit Russische standpunt verworpen en heeft voorgesteld de conferentie, waar aan Duitse adviseurs deelnemen, te doen voortzetten ter bestude ring van het Duitse vraagstuk als geheel. Ook hierover bereik ten Oost en West geen overeen stemming. De Kongolese politie heeft dinsdag een lid van de wetgeven de raad van Belgisch Kongo, Al- bert Kalonji, de leider van de nationale beweging van Kongo, gearresteerd. Kalonji wordt ervan beschul digd dat hij spanning heeft ver oorzaakt tussen de twee grote stammen in het gebied van Loe- loeaburg, de Baloeba's en de Loe- loea's. Om dezelfde reden zijn nog twee inheemse leiders aan gehouden, Kalonji en andere Baloeba-lei- ders hebben de Belgische autori teiten er onlangs van beschul digd dat zij de Loeloea-stam be gunstigen, die, hoewel numeriek kleiner dan de Baloeba, vorig jaar bij plaatselijke verkiezingen de meerderheid heeft behaald. Toen de arrestaties bekend worden is een groep betogers naar de residentie van de gou verneur getrokken, doch zij wer den door de rijkswacht opgevan gen en verspreid zonder dat het tot incidenten kwam. Er zijn bepaalde veiligheids maatregelen getroffen, zoals een nachtelijk uitgaansverbod voor bepaalde districten. In Loeloea- burg was het woensdag vrij rus tig. In de stad patrouilleren po- ■Er waren feurze twee Ban-l-i een gistermiddag ter hoeken waar de levendig karakter had en wel in die voor de aan delen AKU en voor die van de scheepvaartwaarden. Gerugge- stjeund door de vaste tendentie voor de AKU-aandelen van wiensdag in Wallstreet bestond eil gistermiddag voor deze pa pieren op het Damrak een zeer grote belangstelling. Reeds voor de officiële beurs een aan vang nam werden .tientallen aandelen door de arbitrage op gekocht op een prijs van 396 tot 397. Bij de opening werd 39714 gedaan, tegen woensdag als slotprijs 390%. De openingsprijs was tevens een hoogterecord voor de rayon-aandelen. De hoegenaamd niet meegegaan met de koersstijging van vele andere aandelen ter beurze in de laatste maanden. Duitsland toonde belangstelling voor de scheepvaartwaarden terwijl daarnaast herbeleggingen plaatsvonden. Doorelkaar be droeg de koerswinst voor deze aandelen 1 tot 3 punten. In de leidende cultures lagen certifi caten Deli zwak in de markt en daalden van 180,50 tot 178,30 waarna weer 179,30 werd ge daan. De slotprijs van woens dag was voor deze certificaten 181.60. Er vond in dit papier een behoorlijke uitverkoop plaats waartegenover slechts geringe vraag aanwezig was. Senembah's konden zich vrij ®ogste koers in 1955 bedroeg goed handhaven en HVA's wa procent. De belangstelling ren aan de vaste kant. Staats- voo- deze stukken ging weder om uit van Duitsland, het pu- ■iek en de beroepshandel. Het hoge niveau kon in het verdere ■irsverloop niet behouden Wjven en er volgde dan ook yn koersreactie tot 394% waar de prijs weer iets opliep. Ook lilevers zetten de koersstij- van de vorige dagen ver- :r voort en noteerden op 606 2 punten boven de vorige 'Prijs. Het concern heeft Marokko een N.V. opgericht ^or de fabricage en verkoop n synthetische wasmiddelen Met Philips wilde het niet ®t vlotten. Bij een geringe zet daalde de koers van 671 670 tegen woensdag 671. In n Olies ging heel weinig om. 171,50 lagen deze waarden 7m een gulden beneden de ihge slotprijs. KLM werd, in- polge Wallstreet, lager gead erd. In de niet-officiële ntendhandel werden AKU's trhandeld op 387 tot 393%. pilevers van 602 tot 604% en i'ips van 667 tot 669. Je scheepvaartwaarden trok- O een flinke belangstelling. :Ze groep van aandelen is fondsen bij kalme handel door elkaar hoger. In de lokale sector werden Indola geadviseerd op 300 (310). Aandelen Van Vlissingen ka toen gedaan op 379% tegen woensdag 401 procent. Prolongatie 3 procent. Int. Conc. Industrie Banken Ind. Fonds. Algemeen 4/8 5/8 6/8 449.91 453.68 452.78 223.86 227.01 229.11 155.21 156.52 157.17 197.30 200.40 200.40 131.12 132.97 133.79 310.43 313.55 313.79 Kon. Olie; 169.50—171.00 Unilever: 605—610 Philips: 666—672 AKU: 391—396 (171.10) (605%) (669) (393%) litie en militairen. Er is een dertigtal personen aangehouden. Hier en daar wordt gestaakt. De voorzitter van de nationale beweging van Kongo, Loemoeba, heeft in een telegram aan minis ter Van Hemelrijck de vrijlating van Kalonji geëist en geprotes teerd tegen „massale arrestaties" in Loeloeaburg. De Westduitse minister van Financiën, Franz Etzel heeft woensdag op een bijeenkomst van de buitenlandse persvereni ging in Bonn verklaard dat het naar zijn mening mogelijk is om alle 17 landen van de O.E.E.S. in een vrijhandelszone te bundelen. De politieke en economische sa menwerking tussen de zes lan den van de E.E.G. moet uitge breid worden tot de elf landen van de O.E.E.S. die geen lid van de E.E.G. zijn, aldus Etzel. De Westduitse minister zei dat er een einde moet komen aan de nationale politiek van de Euro pese landen en dat er grondige wijzigingen nodig zijn om het vrije Westen zo te organiseren dat de Sowjet-Unie het niet kan bedreigen. Desgevraagd antwoordde Etzel dat hij geen voorstander was van een drie-landendirectoraat in de E.E.G. als een hulpmiddel voor de éénwording van Europa. Zoals de situatie nu is, moeten de zes elk een gelijk aandeel hebben, aldus Etzel. (Advertentie.) Dit jaar zijn in de Oosten rijkse Alpen 43 personen om het leven gekomen en 679 ge wond. In 1958 vielen er 132 do den en 3907 gewonden. Met 1 Van Nelle „Afternoon" theebuiltje (groot formaat) zet u minstens 5 koppen krachtige, geu rige thee. 'n Hele pot vol voor nog geen 5 centDat is dus minder dan 1 cent per kop! Thee zetten met „Afternoon" thee builtjes is ideaalSnel, gemak kelijk ènproper! Doe 't ook! Bestel ze direct: VAN NELLE Afternoon" theebuiltjes (groot formaat) doos van 20 stuks De roman van een internationaal variété-nummer door 58) (Nadruk verboden.) Ze rukt zich los, wijkt ach teruit, haar gezicht wordt bloed rood onder de schminklaag, ze wendt zich af, bekijkt zich in de spiegel en ontdekt de vuri ge vlek op haar borst. Joan ziet, hoe ze even siddert, hoe ze de smalle lippen op elkander klemt. De hand, die de poeder kwast omvat, valt bevend over het spoor van haar verraad maar direct daarop herstelt ze zich, hooghartig werpt ze het hoofd achterover, slaat de kleu rige zijde dicht over haar borst en ratelt: „Nou èn? Gaat het je wat aan? Ik zal toch zeker doen wat ik wil! Als het je niet bevalt ben ik zó wegEén woord nog en ik schmink me weer af! Dan dans je maar alleen. Ik heb niets met je te maken. Ik ben je partner en anders niets. „Dat kan niet!" stamelt-Jo an. „Dan niet!" antwoordt ze schouderophalend. „Dan maar zonder mij. Wat wil je?" En weer fonkelen haar ogen hem moordlustig tegen. Joan, die zich onder deze blik klein voelt worden, zegt, over meesterd door zijn gevoel, op eenvoudige, deemoedige toon WILLIAM QUINDT „Ik kan zonder jou niet le ven, Mascha „Hoepel dan op en verkleed je, anders zijn we nog te laat op het toneel ook!" comman deert ze in wilde, honende triomph. „We zijn zó er aan!" Nog even, de hand reeds op de deurknop, tracht hij haar tot rede te brengen: „Mascha!" Maar haar donkere blik snijdt door hem heen zonder een spoor van genade. Dan wendt Joan zich af en gaat moe, met slap-hangende armen terug naar zijn kleedkamer. Hij geeft het op, hij zal er nimmer iets van begrijpen. Misschien als hij dénken kon, helder en logisch denken maar in zijn hersens is alleen maar een leegte, een zoemende, kolken de leegte en zijn lichaam is ver lamd en vol vaag verlangen naar een volkomen vernieti ging, naar een verlossend einde. Als een opgewonden uurwerk verricht hij zijn dagelijks werk: hij schminkt zich, kleedt zich, staat tussen de coulissen terwijl de twee slangenmensen bezig zijn, die het nummer vóór hem hebben en danst eindelijk met Mascha, danst, zoals hij reeds duizenden malen zijn „Danse brutale" gedanst heeft Naar het schijnt zal er uitein delijk op de Heizei de plaats waar de Brusselse wereldten toonstelling in 1958 werd gehou den praktisch niets overblij ven van deze tentoonstelling. Men is begonnen met de af braak van het E.G.K.S-paviljoen, terwijl dit totnogtoe de grootste kans had om te blijven staan. Alleen de in het souterrain van deze afdeling gereconstrueerde mijn zal misschien tijdelijk blij ven bestaan. Ook het paleis, waar de voedselindustrieën waren ge vestigd, wordt afgebroken. Men had gehoopt dat dit gebouw zou worden opgenomen in het com plex van de officiële gebouwen der Brusselse jaarbeurs, maar de onderhandelingen hierover heb ben geen resultaat opgeleverd en men is nu met de afbraak be gonnen. Wat de exotische tuin van het Kongolese paviljoen be treft, deze bestaat niet meer. Zo heeft bijna 2/3 der oppervlakte van de Heizei zijn aspect van vóór 1958 herkregen. Dit bete kent ook dat de meeste funderin gen van de paleizen zijn verdwe nen, zoals overigens in de huur contracten was bepaald. De tuin van de vier jaargetij den, die voor het publiek is ver boden, ziet er verwaarloosd uit en de tuiniers besteden er nog slechts nu en dan enige zorg aan. Op de ruimte tussen het plane tarium en het Atomium dat ge deeltelijk werd ingenomen door het Kongolese paviljoen, zal bin nenkort een complex tot stand komen, dat o.m. een vogelpark, een golfterrein, een folkloristisch „Ik ben Miklós Nagy, de zoon van Imre Nagy, oud-premier van Hongarije. Ik kom uit Zuid- Slavië en vraag asiel in Italië", aldus een jonge Hongaar die klandestien de Zuidslavisch-Ita- liaanse grens bij Triëst had over schreden. Hij had geen enkel pa pier om zich te kunnen legimi- teren. „De Zuidslaven hebben al mijn documenten afgenomen", zo zei hij. „Maar de weduwe van Pal Maleter zal mij na het zien van een foto onmiddellijk her kennen". Hij deelde mede dat hij bij het uitbreken van de Hongaarse re volutie in een verbeteringshuis was opgesloten omdat hij pam fletten tegen het regiem had ver spreid. „Na het mislukken van de revolutie werd ik overge bracht naar een bewaakt huis vanwaar ik kon ontvluchten. Ik zwom over de Drava-rivier naar Zuidslavisch gebied. De autori teiten onderwierpen me aan een uitvoerig verhoor en lieten me naar de gevangenis overbrengen waar ik acht maanden ben ge weest. Toen de bewaking ver slapte besloot ik naar de Ita liaanse grens te vluchten en zo bereikte ik Capo d'Istria. Ik wil geen enkel voordeel trekken uit hetgeen de naam van mijn vader voor de vrije wereld kan symbo liseren. Ik wil slechts eerlijk le ven na politiek asiel in Italië", aldus de vluchteling. iedere stap, ieder gebaar als altijd en toch is Joan niets dan een automaat, hij ziet Mascha niet in levende lijve voor zich anders zou hij haar bij open doek de keel dichtknijpen doch ze is als een pop, die hij opvangt en weer van zich af werpt. En plotseling bevindt hij zich weer in zijn kleedkamer, schminkt zich af, staat onder de koude douche, kleedt zich in zijn straatkleren en verlaat met slepende passen het theater. De kraag van zijn demie hoog opgeslagen, de handen diep in de zakken, afwezig, als een vreemde gast op deze aar de. slentert hij voort. Eenmaal bedenkt hij zich, eenmaal wil hij teruggaan naar Mascha, die ongetwijfeld nog in haar kleed kamer is, om met haar te spre ken. Maar direct daarop zet hij zijn weg voort: het is allemaal zinloos en vergeefs. Het is ook niet meer de moeite waard: Jo an is overleden, Joan is dood, gestorven in het kwartier, waarin Mascha's blikken vol haat op hem gericht waren. Plotseling schrikt hij hevig. In een portiek, niet ver van de toneeluitgang, staat, weggedo ken in een donkere hoek, een man. Het is of het gezicht, los van een lichaam, in het vage licht hangt, breed en vlezig, ge meen en gewelddadig en met twee kleurloze, waterige ogen, die hem aanstaren met de fas cinerende blik van een eeuwig in het donker levend reptiel. Joan slikt de schrik van zijn kapotte zenuwen weg en ver centrum, fonteinen, een bijen tentoonstelling en een restaurant zal omvatten. Alle poorten van de tentoon stelling zijn met de grond gelijk gemaakt en enkel een opschrift „Benelux" op een stuk muur ver eeuwigt de herinnering aan de poort waardoor het grootste aantal bezoekers binnenkwam. Bij het kruispunt der naties is de slag tussen de grote vier, Rusland, de Ver. Staten, de Hei lige Stoel en Frankrijk, door de Heilige Stoel verloren. Dit laat ste paviljoen is volledig verdwe nen. Men is voorts bezig met de afbraak van het Russische en Franse paviljoen. Alleen de Ame rikanen hebben het voorplein met de waterpartij, de erehall van hun centraal paviljoen en het theater behouden. Dit laat ste is door de stad Brussel over genomen. Verder wijst het rode geraamte van het paviljoen der Arabische staten nog op de aan wezigheid van deze landen te Brussel, terwijl onder het puin van het Russische paviljoen tal rijke exemplaren met communis tische propaganda en nummers van het dagblad „Spoetnik" op een hoop liggen. De paleizen van de Fransen en de Russen zijn op het ogenblik het rendez-vous van de schroothandelaars. Weldra zullen ook de fundamenten van deze twee reusachtige paviljoens het moeten ontgelden. Het voormalige Belgiëplein heeft zijn vroegere vorm her kregen en de voorgevel, die voor de paleizen van 1936 was ge plaatst, is verdwenen. De dienst materieel van de vliegbasis Wright-Patterson in de Verenigde Staten heeft een ad vertentie geplaatst, waarin „tegen redelijke prijs" 96 bom menwerpers B126 en 110 trans portvliegtuigen C-46 te koop wor den aangeboden. De verkoping wordt op 19 aug. gehouden op de basis Davis Mon- than in Arizona. De vrachtvlieg tuigen moeten 50 a 60.000 dollar opbrengen. Een kwart van de prijs moet ineens worden vol daan, de rest in maandelijkse ter mijnen over een periode van drie jaar. De bommenwerpers zullen voor 1500 a 5000 dollar contant worden verkocht. Er zijn echter nog plaatsen op de Heizei waar men thans met bouwwerken bezig is. De hal van het verkeerswezen is opnieuw het terrein voor de nationale en internationale jaarbeurzen van de Heizei geworden. Men is voorts begonnen met de ver bouwing der gebouwen van de helihaven tot schoollokalen. Het paleis van het verre verkeer zal een instituut voor kunstnijver heid en ambacht worden. Voorts is het paviljoen voor jacht en visserij aangekocht door de stad Brussel ten behoeve van het kinderpark „Koningin As- trid". Het Atomium blijft de grote aantrekkelijkheid van de Heizel. Met zijn 9 bollen krijgt hel ge middeld 2 tot 3.000 bezoekers per dag. Een brand in een grote op slagplaats van de Parijse hallen heeft woensdag aan zes mensen het leven gekost. Men vermoedt dat de brand te wijten is aan onvoorzichtigheid van een der vele clochards die 's nachts in deze opslagplaats een onderko men zoeken. Aanvankelijk vreesde men dat de brand naar nabijgelegen huizen zou over slaan, doch de brandweer kon dit voorkomen. HOEK Huwelijks-aangiften. 3 juli J. G. Leendertse (van Kruiningen) 19 j. j.m. en M. Dieleman, 23 j. j.d.; 7 juli D. W. Jurrij, 24 j. j.m. en E. N. van Luik, 22 j. j.d.; 28 juli C. P. de Koster (van Ter- neuzen) 19 j. j.m. en J. F. Hof man, 17 j. j.d. Huwelijks-voltrekkingen. 9 juli A. Brandes (van Axel) 26 j. j.m. en C. P. de Jonge, 21 j. j.d.; 16 juli J. van Waarde, 21 j. j.m. en M. C. Breepoel, 21 j. j.d.; 21 juli J. G. Leendertse (van Kruinin gen) 19 j. j.m. en M. Dieleman, 23 j. j.d.; 30 juli D. W. Jurrij, 24 j. j.m. en E. N. van Luik, 22 j. j.d. Overleden. 4 juli A. Meertens, 83 j., wedn. van J. F. Drabbe; 20 juli J. de Fouw, 84 j., echtg. van J. van Tatenhove. ZATERDAG 8 AUGUSTUS. HILVERSUM I: 7.00 Nws.; 7.15 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de jeugd; 9.05 Gym.; 9.15 Gram.; 9.35 Wa terstanden; 9.40 Gram.; 10.00 Tij delijk uitgeschakeld; 10.05 Mor genwijding; 10.20 Voor de vrouw; 10.30 Gram.; 10.50 Cabaret; 11.20 Buitenlands weekoverzicht; 11.35 Strijkkwartet; 12.00 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmed.12.33 Roemeens orkest; 13.00 Nws; 13.15 Instr. kwintet; 13.40 Muziekrevue, 14.20 Streekuitz.; 14.45 Jazzmuz.; 15.05 Boekenwijsheid; 15.25 Or kest; 16.05 Strijdbare jongeren; 16.20 Vers van de pers; 16.50 Ver sierde vakantietips; 17.30 Act.; 18.00 Nieuws en comm.; 18.20 Gram.; 19.00 Artistieke staalkaart, volgt zijn weg. Wat kunnen an dere mensen hem schelen? Ma scha heeft hem verlaten. Waar om? Waarom kan Mascha hem toch verlaten hebben? Omdat hij haar belogen heeft? Maar hij heeft haar nooit belo gen, nóóit nog! wacht eens even.... ach jaéén keer, één enkele keer heeft hij haar voorgelogen. Maar dat was toch eigenlijk geen leugen au fond is die geschiedenis destijds met die kerel, met Max, nooit meer dan een leugentje om bestwil geweest: die historie indertijd met dat gebroken sleutelbeen. In al die jaren heeft hij er niet meer aan gedacht en Mascha zeer zeker óók niet. Wat kan die kerel, die verlopen kermis-ath- leet haar vandaag-de-dag nog schelen, haar, Mascha, de partner van Joan de dan seur? Werkelijk niet? Heeft ze niet eens gezegd: „Hij is de enige, die bij me past en die met me weet om te gaan?" Mascha Max. Hij hoort weer de stem van de portier: „Dat was geen heer, dat was een werkman! Een uur later kwam hij met de koffer op zijn brede schouders naar bene den met mevrouw achter zich aan Opeens ziet hij het gezicht weer voor zich, waar hij zo van geschrokken is: brutaal, vlezig, met lichte, waterige ogen (Wordt vervolgd.) 19.30 Wie A zegt, moet B zeggen; 19.40 Het Bijbelse paradijsverhaal door de eeuwen; 19.55 Deze week; 20.00 Nieuws; 20.05 Gram.; 20.35 Dansmuziek; 21.10 Soc. comm.; 21.24 Gever, progr.; 21.45 Sport; 22.25 Dansmuziek; 22.50 Wereldk. wielrennen 1959; 23.00 Nws; 23.15 Gram.; 23.50 Wereldkamp. wiel rennen. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.15 Gewijde muz.; 7.30 Gram., 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 3.15 Gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 10.30 Ben je zestig?; 11.00 Voorde zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Middagklok; 12.03 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Gram.; 12.50 Wereldkamp. wiel rennen; 13.00 Nieuws; 13.15 Zon newijzer; 1320 Gram.; 14.00 Voor de jeugd; 14.10 Harmonie-orkest; 14.30 Kroniek voor letteren en kunsten; 14.55 Zangvereniging; 15.15 Gram.; 15.40 Boekbespre king; 15.50 Gregoriaanse zang; 16.20 Voor de jeugd; 16.50 Gram.; 17.20 Dansmuziek; 17.40 Filmmu ziek; 18.00 Journalistiek week overzicht; 18.10 Gram.; 1830 Voer de jeugd; 18..5 Vragenbeantwoor- ding; 19.00 Nieuws; 19.10 Act.; 19.20 Lichtbaken; 19.35 Holland Festival 1955; Residentie orkest; 20.40 Gram.; 21.00 Licht progr.; 21.30 Gram.; 22.05 Lichte muziek; 22.35 Avondgebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Nieuws in Esperanto; 23.22 Nouveauté's. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gespro ken aperatief; 12.45 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.11 Muziekkaleido- scoop; 14.30 Jouraal; 15.00 Lichte muziek; 15.15 Volksliederen; 15.45 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.30 Or kest; 18.00 Orgelspel; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 20.00 Gevar. muz.; 21.15 Amus. muz.; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekprogr.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. Televisieprogramma's NED. T.V.: 20.00 Journaal en weeroverzicht; 20.20 Uit AVRO's Tele-archief; 21.00 Documentair programma; 21.30 Gevar. progr. VL. BELG. T.V.: 18.25 Gevar. progr.; 19.30 Voor de vrouw; 20.00 Journaal; 20.30 Feuilleton voorde jeugd; 20.55 Gevar. progr.; 22.05 Sportuitz.; 22.45 Wereldnieuws.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 5