l/ióóM-Koofó De reizen van Eisenhower en Chroesjtsjef Restanten-V erkoop Aangehouden Belg schuldig aan moord? AXEL HET WEER Pers over Chroesjtsjefs bezoek aan de Ver. Staten Nixons bezoek aan Poien WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Turkije en de E. E. G. DE TOESTAND IN LAOS g'gteKSirstssiif WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1959 15e Jaargang Nr 4746 EISENHOWER IN AUGUSTUS NAAR PARIJS BUITENGEWONE VERGADERING VAN FRANSE KABINET Nederlandse meisjes in Antwerpen aangehouden Visser-Koole De Amerikaanse defensie OVERVAL IN NEDERLANDS NIEUW-GUINEA NEDERLANDER IN ZWITSERLAND VERONGELUKT Massale visvergiftiging in de Oude IJssel AARDGASVONDST BJ SLOCHTEREN (Gr.) DE NIEUW-GUINEA EXPEDITIE Aanbesteding SïMSa* fn- j f°-^te VO-enh^ge voor Chinese leiders bijeen Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adresSmidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 >onnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per r .'.and f2,—; per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25, Rubriek Kléine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. „Wall Street Journal" meldt dat negen van de tien Ameri kanen die door correspondenten van het blad in vijftien steden zijn ondervraagd, de komende ticzoeken van Eisenhower en Chroesjtsjef steunen. •De meesten van hen legden echter slechts weinig optimisme aan de dag inzake de resultaten daarvan. Tot de ondervraagden behoorden zowel een handelsrei ziger als een agent van de ge- ïeime dienst. Laatstgenoemde as een van een aantal dat be- orgd is over een mogelijke aan- al op Chroesjtsjef tijdens zijn .eis door de Verenigde Staten. .Chroesjtsjef zal niet gunstig worden ontvangen. Het zou mij niet verbazen als verschillende aanslagen op hem zullen worden gepleegd", zo zei hij. De meeste ondervraagden wa ren, afgezien van hun persoon- 2.000 worden uitgezocht om mee te helpen bij de bewaking in New York. Over de data van Chroesjtsjefs bezoek aan de Verenigde Staten lopen de meningen nogal uiteen. Sommige waarnemers verwach ten de Russische premier zo om streeks het midden van de eerste helft van september, andere zijn van mening dat Chroesjtsjef rond 15 september naar de Verenigde Staten zal komen. Chroesjtsjef zal waarschijnlijk het woord voe ren tijdens het algemene debat van de V. N.-assemblee, dat op 15 september geopend wordt. De voorbereidingen voor het verblijf van Chroesjtsjef in Wa shington zijn inmiddels al be gonnen. De Russische premier zal waarschijnlijk logeren in ,.Blair House", waar de officiële gasten van de Amerikaanse re gering worden ondergebracht. Chroesjtsjef zal in „Blair House" de keus hebben tussen het zoge naamde lichtblauwe apparte ment, dat een gebloemd behang heeft en licht is gemeubileerd of de kamer en salon met meubels in oud-Amerikaanse stijl en don- iijke gevoelens jegens de Russi- jer,e 'ambrizering. Molotof koos sche leider, van mening dat men a vertrekken tijdens zijn - OTTIniOQl tT/« „t_ tr hem beleefd ofschoon misschien niet enthousiast, moet ontvan gen. Een korte, zwarte 50-jarige man draagt de zware verant woordelijkheid voor het bewaken van Chroesjtsjef tijdens zijn be zoek aan de Verenigde Staten die tienduizenden vluchtelingen uit communistische landen herber gen. Het is William Lewis Uanna, hoofd van de Amerikaanse vei ligheidsdienst, die eveneens ver antwoordelijk was voor de veilig heid van vele belangrijke bezoe kers, onder wie koningin Eliza beth van Groot-Brittannië en de Russische vice-premier Mikojan. Hij zal in zijn zware taak wor den bijgestaan door de 37-jarige Roderic Ladew O'Connor, die de leiding heeft gehad bij de be waking van enkele der meest ge heime projecten in de Verenigde Staten, zoals het atoomcentrum in Oak Ridge waar de eerste atoombom ter wereld werd ge maakt. Verwacht wordt dat enkele tientallen agenten van de Russi sche veiligheidsdienst in Ame rika zullen aankomen om het ge bied te verkennen en contact op te nemen met hun Amerikaanse collega's, Van de 22.000 man politie in New York zullen waarschijnlijk officieel bezoek aan Washington in 1942. Zoals bekend zal Adenauer op 10 augustus met vakantie gaan naar Cadenabbia aan het Como- meer. Men heeft in Bonn bekend gemaakt dat Adenauer zijn va kantie zal onderbreken om een onderhoud met Eisenhower te hebben. Amerikaanse steden wedijve ren thans om Chroesjtsjef de „Amerikaanse levenswijze" in werkelijkheid te tonen. Dallas in Texas heeft door middel van haar burgemeester Marshalltown in Iowa is, meer prozaïsch, van mening dat het het nuttigst zal zijn Chroesjtsjef een tocht te laten maken door de vruchtbaarste maisvelden ter wereld. De voorzitter van de Kamer van Koophandel van Lawrence in Kansas heeft een telegram aan Eisenhower gestuurd waarin hij zegt: „Als de heer Chroesjtsjef het ware gezicht van Amerika wil zien, dan is het hier". In Parijs gelooft men dat 27 augustus de meest waarschijn lijke datum is voor een bezoek van president Eisenhower aan Parijs voor besprekingen met generaal De Gaulle. De Amerikaanse ambassadeur in de Franse hoofdstad, Hough ton, heeft maandag president De Gaulle in Colombey les Deux Eglises opgezocht om hem een persoonlijke brief van Eisen hower te overhandigen. In officiële kringen verklaarde men dinsdag dat Frankrijk zon der bezwaar zijn fiat aan de Amerikaanse uitnodiging aan Chroesjtsjef heeft gegeven toen eenmaal bekend was dat de Sow- jet-premier niet voor onderhan delingen doch voor informatie naar Amerika zou gaan. Niette min blijft men bang dat Chroesjt sjef erin zal slagen Eisenhower te overspelen en dat een nieuw „Jalta" mogelijk is waarbij Ame rika en Rusland het eens worden ten koste van de NAVO-landen, en in het bijzonder Frankrijk en verklaard dat zij de Russische West-Duitsland. regeringsleider hartelijk wil ont- Voorts zou er in Parijs nog vangen. De „persclub" van San enig wantrouwen ten aanzien van Antonio in Texas heeft hem uit genodigd het woord te voeren op het jaardiner. Philadelphia - il hem de „vrij- Engeland bestaan, omdat men de indruk heeft dat Eisenhower ge zwicht is voor aandrang van MacMillan, die uit het bezoek van heidsklok' en „Independence Chroesjtsjef aan Washington po- Ha]l" waar de onafhankelijk- 1 litieke munt zou kunnen slaan heidsverklaring werd getekend, I voor de komende verkiezingen President De Gaulle zal vol gende week zijn vakantie in zijn buitenverblijf te Colombey-les- deux-Eglises onderbreken om in Parijs een buitengewone bijeen komst van het kabinet te leiden, die gewijd zal zijn aan de inter nationale situatie. Dit is dinsdag te Parijs bekendgemaakt. Het besluit tot het houden van de vergadering is genomen met het oog op de aangekondigde be zoeken van Chroesjtsjef aan de Verenigde Staten en van Eisen hower aan de Sowjet-Unie. Frankrijk gaat met de reis van de Sowjetrussische premier vol ledig akkoord, mits het 'n oriën terend bezoek is en niet zozeer bedoeld om onderhandelingen te voeren. In regeringskringen is echter nog een zekere koelheid merkbaar. De woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde overigens: „Wij kunnen onszelf slechts ge lukwensen, dat deze bezoeken zijn geregeld en wij hopen dat zij tot goede resultaten wat een vermindering van de internatio nale spanning betreft, zullen lei den". (Advertentie.) De Belgische opsporingsdienst heeft dinsdag twee Nederlandse meisjes, een 16-jarige uit Nieu- wenhagen (L.) en een 17-jarige uit Waubach (L.) aangehouden. Zij waren al enige dagen in Ant werpen en zouden zich daar schuldig hebben gemaakt aan diefstallen uit warenhuizen. Zij zijn inmiddels te Roosendaal aan de Nederlandse politie overge geven. biedt U tot en met ZATERDAG 8 AUGUSTUS een unieke kans om de laatste week nog eens EXTRA te profiteren van de De toch al lage prijzen zijn nog eens herzien en nogmaals verlaagd. Grijp Uw kans TEL. 01155 - 851 Het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden heeft dinsdag bij handopsteken een wetsontwerp aanvaard, dat voorziet in defen sie-uitgaven van 39.228.230.000 dollar in het belastingjaar dat op 1 juli j.l is begonnen. Het voor stel is naar de Senaat doorgezon den. tonen. I in Engeland. VRIJ VEEL BEWOLKING Een uitloper van een hoge- drukgebied op de Oceaan waar van de kern zich ten zuidwesten van Ierland bevindt, strekt zich via het zuidelijk deel van de Brit se eilanden naar het oosten tot over Duitsland uit. Langs de noordflank van hoge- drukgebied en uitloper trekken enkele storingen afgewisseld door opklaringsgebieden naar 't oosten. Het front dat ons maan dag talrijke buien bracht, trok naar Oost-Duitsland weg, en dinsdag breidde een opklarings- gebied zich over Nederland uit, waardoor het vooral aan de kust weer beter weer werd. Een volgende storing is een warmtefront dat met veel bewol- ™«,en, wat motregen over Schotland trok, en heden Neder land zal bereiken. Het zal ook bij ons vrij veel bewolking bren- Ken, maar regen van betekenis Las' va" de President h*d hl! wordt er niet uit verwacht. Ach- 4 op bescherming en de ge- ter het warmtefront bevindt zich vochtige lucht met wolkenvelden en slechts enkele verspreide op klaringen. AMERIKA Door de Amerikaanse pers is het nieuws van de bezoeken over het algemeen ook gunstig ont vangen. De „New York Times" meent dat Eisenhower niet zozeer is ge zwicht voor de aandrang van Chroesjtsjef dan wel voor de verzoeken uit het Westen om zijn persoonlijk gezag en prestige aan te wenden tot verbreking van de impasse tussen Oost en West. Hij heeft aarzelend toegegeven, aldus het blad, maar hij heeft steeds gezegd tot alles bereid te zijn in het belang van de vrede. Niettemin moest men de be zoeken in het juiste perspectief zien. „Hoe sympathiek het Ame rikaanse volk ook mag staan te genover het Russische en omge keerd, Chroesjtsjef zal naar Amerika komen als een uitge sproken onvriendschappelijke dic tator, die gezworen heeft ons te „begraven" als het communisme de wereld verovert", aldus de „New York Times". Maar als officiële bezoeker en bruikelijke beleefdheid, een van de incidenten die het bezoek van kop „Hoera, ze gaan praten". „Wij juichen de terugkeer van een constructief leiderschap in Amerika toe. Het is hard nodig. President Eisenhower behoeft niet te vrezen dat hij Engeland verontrust door met Chroesjtsjef over vrede te spreken", aldus de „Daily Herald". De liberale „Manchester Guar dian" is van oordeel, dat alleen het feit van het directe contact al een soepeler houding van de Russen tot gevolg kan hebben. NOORS KONINKLIJK JACHT BIJNA IN AANVARING. Het Noorse koninklijk jacht „Norge" is zondag 26 juli bijna in aanvaring gekomen met het 1231 ton metende West-duitse vrachtschip „Braunsfeld". Het in cident speelde zich ter hoogte van Vardoe af, dat in het uiterste noorden van Noorwegen ligt. Koning Olav van Noorwegen en zijn dochter Astrid maakten aan boord van het jacht een tocht door de noord-Noorse wate ren, toen de „Norge" alleen door snel uit te wijken een botsing met het 'Duitse vrachtschip kon voorkomen. De rederij van de „Braunsfeld" Later zijn honderdduizenden Polen naar Amerika gegaan om daar werk en brood te zoeken die zij in de toenmalige ongelukkige nationale, sociale en politieke omstandigheden niet in hun va derland konden vinden, zei Za- wadski. Zawadski heeft verder gezegd, dat de snelle groei van de Poolse economie het gevolg is van de samenwerking met de Sowjet- Unie „en alle nabuurlanden". Hij zei te hopen dat de Pools- Amerikaanse betrekkingen ver der verbeterd zullen worden er. dat de contacten op economisch, wetenschappelijk en cultureel terrein zullen worden uitgebreid. De Amerikaanse vice-presi dent, Nixon, heeft dinsdag de lunch gebruikt met de Poolse mi nister-president, Cyrankiewicz. Daarna hadden zij, wat genoemd wordt, serieuze besprekingen. Nixon die onverwacht geest driftig in Polen wordt ontvan gen, vertrekt vandaag per vlieg tuig naar Washington. Hij was zondag uit Moskou te Warschau aangekomen. Ook dinsdag werd Nixon over al toegejuicht en gaf men hem medegedeeld door het K. N. M. I„ geldig tot hedenavond. Vrij veel bewolking Vrij veel bewolking met op en kele plaatsen wat motregen. Zwakke tot matige wind tussen west en noordwest. Middagtem- pcraturen van 18 tot 22 graden. DONDERDAG 6 AUGUSTUS Breskeps Terneuzen Hansweert Walsoorden ZON MAAN v.m. 2.50 3.25 4.05 4.15 n.m. 3.03 3.38 4.18 4.28 op Aug. 6 5.08 7 5.09 8 5.11 9 5.12 10 5.14 onder op onder 20.23 7.22 20.56 20.21 8.34 21.22 20.20 9.48 21.49 20.18 11.02 22.17 20.16 12.17 22.48 Mikojan bedierven, moet vol- heeft het Noorse koninklijke Huis gens het blad worden voorkomen, een schriftelijke spijtbetuiging gezonden over het incident, aldus Dp „New York Daily News" is bitter gestemd over de uitnodi ging aan Chroesjtsjef. Onder de bnp „Drukt u moordenaars de hand, mijnheer de president?" zegt het blad dat in het comité van ontvangst dan maar figuren uit de spionage- en onderwereld zitting moeten hebben. „Al Ca- pone en Bruno Hauptmann zou den ideale leden zijn geweest maar zij worden jammer genoeg' in de hei vastgehouden". ENGELAND De Britse pers is opgetogen is gisteren officieel te Oslo be kend gemaakt. Maandagavond werd er ter ere van Nixon in. het Radziwell- paleis te Warschau een receptie gehouden, waurop vrijwel alle Poolse leiders en diplomatieke vertegenwoordigers aanwezig waren. Na een woord van wel kom, uitgesproken door de voor zitter van de Poolse staatsraad, Zawadski, dankte Nixon de be volking van Warschau voor de hartelijke ontvangst, die zij hem had bereid. Nixon noemde deze ontvangst een bewijs voor de traditionele vriendschap tussen Polen en de V. S. Over zijn besprekingen met de Poolse leiders merkte Nixon op dat er punten zijn waarover de V. S. en Polen het niet eens zijn, zoals de politiek en de economi sche systemen van beide landen en de middelen om de interna tionale vraagstukken op te los sen. Maar er is één punt waar over ik het met u volkomen eens ben, aldus Nixon. „Wat Polen in de oorlog overkomen is, mag zich nooit meer herhalen, noch in Polen, noch in welk ander land ook." Het Poolse staatshoofd, Za wadski, hield op de receptie een toespraak, waarin hij zei dat de bloemen. Verenigde Staten en Poien ver bonden zijn door traditionele vriendschapsbanden die terug gaan tot de tijd van Washington. Uit Hollandia wordt bericht, dat een groep Tjitaks uit onbe- stuurd gebied bij Wildemans rivier, onderafdeling Mappi, op enige kilometers afstand van Kepi is overvallen door bewoners van het Plassengebied bij de Oba- rivier. De Tjitaks, die op weg waren naar Kepi om op eigen initiatief contact te zoeken met het bestuur, verloren 45 man. Het bestuur heeft politieverster- king naar Kepi gezonden. Van de daders zijn tot dusverre 34 man gearresteerd. Kepi ligt oostelijk van Tanah Merah in Zuid-Nieuw-Guinea. Bij Sarnen in Zwitserland, in de omgeving van het Vierwoud- stedenmeer, heeft zich, zoals eerst nu bekendgeworden is, za terdagmiddag een ernstig ver keersongeluk voorgedaan, waar bij de 24-jarige heer A. Schans uit Baarn, onderwijzer aan de Nederlands Hervormde school te Stroe (gemeente Barneveld), werd gedóod. Samen met zijn collega, de heer A. Kleijer uit Voorthuizen, eveneens onderwijzer aan ge noemde school, was hij per scoo ter op vakantiereis. De heer Schans zou, aldus de eerste be richten van de politie uit Zürich, de scooter hebben bestuurd. Hij moet met een op de weg liggend voorwerp in aanraking zijn ge komen, waardoor zijn voertuig slipte. De heer Schans kwam te vallen en werd overreden door een hem achterop komende scoo ter. De heer Kleijer uit Voorthui zen, die op de duo zat, werd enige meters weggeslingerd, maar liep geen levensgevaarlijke verwon dingen op. Zelf heeft hij zijn vader in Voorthuizen de volgende dag te lefonisch van het gebeurde op, de hoogte kunnen stellen. Het slachtoffer, dat vrijwel onmiddel lijk ter plaatse overleed, was on gehuwd. De driemansschool te Stroe mist nu twee leerkrachten, zodat 't moeilijk zal zijn na de vakan tie de school weer te laten be ginnen. Bij Doetinchem in de Oude IJs sel heeft zich een massale vis vergiftiging voorgedaan, ver moedelijk door verontreiniging van het water van de Oude IJs sel. Circa 15.000 dode vissen drijven er rond en geven een on dragelijke stank. Het publiek wordt gewaarschuwd, dat deze vis vergiftigd is. Met een schep net is een aantal geschept, waar na werd vastgesteld, dat de vis vergiftigd was. Turkije heeft dezer dagen ver zocht, als geassocieerd lid te worden toegelaten tot de Euro pese Economische Gemeenschap. Naar dinsdag in kringen van de gemeenschappelijke markt te Brussel werd meegedeeld, was De N.V. Nederlandse Aardolie- Maatschappij deelt mede dat in haar exploratieboring bij Sloch- teren, in de provincie Groningen, aardgas is aangetroffen. Er zullen produktieproeven worden gehouden. Het bestuur van de stichting „Expeditie Nederlands Nieuw- Guinea" bericht ons, dat met de scheepsbouwer C. Verolme, na het door deze gedane aanbod, vol ledige overeenstemming is be reikt over de verdere financie ring van de expeditie. De door hem gestelde zakelijke voor waarden zijn door het stichtings bestuur volledig en met dank baarheid aanvaard. over het nieuws dat Chroesjtsjef 's maa' naar Amerika gaat en Eisénho-pfm wer naar Rusland. Sommige hla- t„ i den spreken van een wonder en z van twee ge- noemen het het beste nieuwsZSSfw0™010; 7777 ZP' dert de oorlog standelingen een dubbele tangbe- ..Hier „eert Je weeetó ,1 van S'ïf "5?"." In de afgelopen twee dagen zo werd voorts uit Vitiane ge meld. Het Laotiaansc ministerie van Voorlichting heeft maandag een communiqué uitgegeven waarin Noord-Vietnarn verantwoordelijk wordt gesteld voor de huidige toestond in het land. hebben de strijdkrachten van de I aotiaanse opstandelingen hun druk in de provincies Phong Saly en Sam Neua versterkt. In het zuiden van Laos schijnt een be- tiekkelijke rust te heersen, aldus is maandagavond uit Vientiane 1946 af op gewacht", schrijft de „Daily Mail". Het blad is van mening, dat deze ontwikkeling door de Britse premier MacMillan is ingeleid door zijn bezoek aan de Russi sche hoofdstad. De socialistische „Daily He rald" brengt het nieuws onder de van de rest van het land en ze te bezetten. De bedoeling schijnt te zijn de toestand van vóór de overeenkomsten van 1957 te her stellen die volgens de opstande- lingenbeweging, de Pathet Lao, door de Laotiaanse regering zijn geschonden. In het gebied van Houei zijn Chinezen Laos binnengekomen, De regering van Laos heeft dinsdag verklaard bewijzen te hebben van Noordvietnamese inmenging. Regeringstroepen hebben een Noordvietnamees document in handen gekregen waarin een aanval op de rege ringstroepen in de provincie Sam Neua op 31 juli wordt ge last. In Noord-Vietnam heeft men de beschuldigingen als „onge gronde verzinsels" van de hand gewezen. Hoewel de 29-jarige te Rotter dam aangehouden grondwerker P. L. B. uit Antwerpen hardnek kig ontkent ook maar iets te we ten van de moord op pastoor Notebaert uit Ledeberg, meent de Belgische politie evenwel ster ke aanwijzigingen te hebben, dat B. aan deze misdaad debet is. Aldus vertelde ons gisteroch tend de commissaris van de ge rechtelijke politie te Antwerpen, J. de Tobel, die naar Rotterdam is gekomen om de Belg te ver horen. De commissaris is in ge zelschap van de inspecteur van de gerechtelijke politie te Ant werpen, R. Somers, de gerechte lijke officier F. Peeters en de in specteur van de gerechtelijke po litie A. Thienpont, de beide laat- sten te Gent. De verhoren begonnen maan dag en hebben voortgeduurd tot gistermorgen half vijf. Toen zijn politiemannen en verdachte gaan slapen en in de loop van de och tend heeft men hem andermaal onder het mes genomen. Toen de man in de Maasstad werd aange houden was hij in het bezit van een negen mm revolver, eenzelf de als waarmee op de Belgische pastoor geschoten is. Zo is geble ken uit de hulzen, die de onver laat in Ledeberg had achterge laten en de Belgische politieman nen menen hierin een sterke aanwijzing te hebben. Dat de huishoudster van de pastoor de gearresteerde niet van foto's heeft herkend noemt de commis saris zeer wel mogelijk, omdat men over een oude foto beschik te. Tot dusver heeft B. zeventien het verzoek vervat in een schrij ven, dat prof. Hallstein, de voor zitter van de Europese commissie van de E. E. G., op 31 juli van de Turkse ambassadeur in de Bel gische hoofdstad ontving. Zoals gemeld heeft Grieken land onlangs een zelfde verzoek gedaan. De Europese commissie zal over de verzoeken een rap port opstellen, dat op de komen de vergadering van de raad van ministers der zes landen in sep tember zal worden ingediend. In genoemde kringen verklaar de men dat nog niet kon worden gezegd, of het Turkse verzoek geen enkele moeilijkheid zal op leveren. De uitvoer van Turkije gaat voor ongeveer 30 procent naar landen van de E. E. G. Wat de Turkse invoer uit de zes landen betreft is het percentage om streeks 35 procent. De Turkse export naar de E. E. G.-landen omvat voornamelijk tabak, ge droogde vruchten, ruwe katoen, granen en ertsen, waarvan chroom het belangrijkste is. misdrijven bekend. Hierbij zijn1 De dienst Deltawerken heeft een aantal overvallen, die hij te- aanbesteed van em zamen heeft gepleegd met de in- grondlichaam voor een circa 800 middpli pearresteerde Bele K dp me^er lange afrit, tussen de bleven. Het tweetal achtervolgde 7777,7 7,7777 HvufanVit werpendnaafDuftsTaendVeen per7Aannemingbedriif Zanen Ver" den om de wagen te doen stop- pr;ns Th.zoons Aannemings- pen.Zijn maat wilde van schiet- maatschappij te sliedrecht, voor partijen evenwel mets weten en f 734.000,—Er waren 21 in draaide het stuur om. Verder hebben zij volgens de commissaris nog vijf a zes auto diefstallen op hun geweten, op één na waren alle wagens „Ci- troëns", een merk, waarin De B. „gespecialiseerd'' was. Op het ogenblik acht men al leen de moord op de pastoor van belang en het verhoor zal zich daarop dan ook voornamelijk richten. De Belgische autoritei ten denken heden weer naar huis te gaan. De uitlevering van B. is aangevraagd, doch men neemt aan, dat het nog wel enkele we ken zal duren voordat de Ant werpenaar in de Scheldestad ach ter de tralies zal zitten. De man, die volgens de com missaris een onrustige indruk maakt, is al eens eerder voor een overval veroordeeld. De andere verdachte heeft nog een blanco strafregister. In vroeger jaren is B. artiest geweest. Hij werkte op kermissen als steile-wandrijder. schrijvingen. Deze oprit zal komen te liggen op de zandbank Scheelhoek in het Haringvliet en loopt van aan de noordrand ervan gelegen kleine bouwpunt naar het nog steeds als vaarwater gebruikte Zuiderdiep. Daar zal dan later een tijdelijke brug gelegd wor den, die te zijnertijd, als dit wa ter verdwijnt, vervangen zal wor den door een doortrekking van de afrit. Volgens kranten in Hongkong zijn de leiders van communis tisch China in geheime conferen tie bijeen te Loesjan in de pro vincie Kiangsi. Mao Tse Toeng zou ook aanwezig zijn. Men ver moedt dat de communistische lei ders spreken over het commune stelsel in China.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1