3EN5 rs fcNDE I zangen Chroesjtsjef uitgenodigd naar de Verenigde Staten Persconferentie van Eisenhower Vice-president Nixon in Polen Weeroverzicht )ERS Aangehouden Belg ook debet aan moord? WEERBERICHT UWï/ ORIE President Eisenhower brengt komende herfst een bezoek aan de Sowjet-Unie premier doet drie dagen washington en rondreis van tien dagen Commentaar op bezoeken van Chroesjtsjef en Eisenhower HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN <5T DAN 100 KLEUREN IDERNEM1NG van R1BBENS 2272 - TERNEUZEN nu kan bezitten Terneuzen i Kerkvoorde, Q 25, te Axel, enaar van het belendende per- 1 Pierssenspolderstraat 7G, de volgende bezwaren, bij schrij- van 1 juni 1959, naar voren i gebracht: ,,met het oog op gelijk brandgevaar, wat door n zal moeten gecompenseerd in met verhoging van brand- •zekering, bestaan er bezwaren 'en het plaatsen van de instal- le"; lat aan genoemde bezwaren >r het stellen van voorwaarden de vergunning kan worden •emoetgekomen, terwijl verho- ig van de brandverzekering t als weigeringsgrond kan rden aangemerkt; besluiten: t. aan de Benzine en Petro- m Handelsmij N.V., voor eind, overeenkomstig de aan- ïechte bescheiden, vergunning ,-erlenen tot oprichting van een roleum-pompinstallatie door latsing van een 2000-liter tank ■t een vleugelpomp, op het pej" 1 Pierssenspolderstraat 74, lastraal bekend gemeente Ter- iizen, sectie G no. 2704, zulks der voorwaarde, dat de gehele dallatie moet voldoen aan de en gesteld in het Benzine-rap- rt 1927 met de daarin tot op ien aangebrachte wijzigingen, j. te bepalen, dat de inrich- g moet zijn voltooid en in wer- ig gebracht binnen zes >~aa^ n nadat dit besluit onherroe- lijk is geworden, rneuzen, 1 aug. 1959. Burgemeester en wethoudeis voornoemd, P. TELLEGEN, Burgemeester- J. DEES, Secretaris. Frankering bij abonnement: Terneuzen. Dlrecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2173 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 •onnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per - aand ƒ2,—; per week 48 et Losse nrs 9 ct OINSDAG 4 AUGUSTUS 1959 15e Jaargang Nr 4745 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneazen EERSTE BLAD Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pet advertentie 2.25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1, Iedere regel tOMC 20 ct. Kleine advertenties bij voorultbetallnj Vermelding: Brieven onder nummer of: Adrir Bureau van dit Blad 20 een» meer Inzending advertenties tot namiddags 2 om Voor het cnaandagnummer: zaterdags 10 nu» F.adio-Moskou meldde gisteren dat premier Chroesjtsjef is uit genodigd voor een bezoek aan de Verenigde Staten. Chroesjtsjef heeft de Ameri- :vanse uitnodiging voor een be zoek in september aanvaard. Voorts heeft president Eisen hower een uitnodiging voor een De bekendmaking over de be zoeken in Moskou geschiedde maandag op een van de kortste persconferenties die ooit in Mos kou gehouden zijn. De perscon ferentie duurde vier minuten. „Tass" deelde nog mee dat Chroesjtsjef onofficiële bespre kingen met president Eisen hower zal voeren die een ge legenheid zouden bieden voor een uitwisseling van meningen over j een bezoek aan de Verenigde Sta en kennis te maken met hun levenswijze. In doorgaans welingelichte krin gen te Washington heeft men maandag gezegd, dat, naar men in deze kringen meent te weten, minister-president Chroesjtsjef tegen 15 september of, wat waar schijnlijker is, iets later naar de Verenigde Staten zal reizen. De eerste premier Nikita Chroesjtsjef zal de eer ste Russische premier zijn die vraagstukken van wederzijds be lang. Eisenhower zal Moskou bezoe ken en een reis door de Sowjet- Unie maken van verscheidene dagen. Dit bezoek zal een verdere gelegenheid bieden voor onoffi ciële besprekingen met Chroesjt- ,1 sjef, aldus Tass. bezoek aan de Sowjet-Cnie in ue jn door Tass bekendge- kornende herfst aanvaard, aldus maakte tekst van het commu- radio-Moskou. Chroesjtsjef zal twee of drie niqué wordt ook nog gezegd dat Chroesjtsjef zowel als Eisen hower tijdens hur, bezoeken de gelegenheid zullen hebben zelf agen m Washington vertoeven llet lanc| en zijn bevolking te zien en daarna een rondreis van tien dagen door de Verenigde Staten maken. De tekst van het communiqué dat verspreid is door het Rus sische persagentschap Tass en waarin het bezoek van Chroesjt sjef naar de Verenigde Staten en dat van Eisenhower naar de Sowjet-Unie werd bekendge maakt, luidt: De premier van de Sowjet- l'nie, Nikita Chroesjtsjef, heeft de uitnodiging van de Ameri kaanse president om in septem ber 1959 een officieel bezoek te brengen aan de Verenigde Staten van Amerika, aanvaard. De president van de Verenigde Staten, generaal Dwight D. Eisenhower, heeft van zijn kant de uitnodiging aanvaard die Chroesjtsjef tot hem gericht heeft om later, in de loop van de herfst van dit jaar, een officieel bezoek aan de Sowjet-Unie te brengen". ten brengt. Wel zijn verscheidene andere Russische leiders daar geweest zoals vice-premier Mi- kojan. De 65-jarige Chroestsjef is een van de meest bereisde Russische leiders. Hij bezocht alle landen van het Oostelijke blok en ver scheidene landen daar buiten na dat hij in 1953 leider van de Rus sische communistische werd. In maart vorig jaar werd hij premier in plaats van Boelganin die hem op zijn vroegere reizen, o.a. naar Engeland, vergezelde. Eisenhower is al eens in Moskou geweest President Eisenhower is al eens in Moskou geweest en wel in 1945 toen Stalin op het hoogte punt van zijn macht was. Eisenhower was in die jaren opperbevelhebber van de geal lieerde strijdkrachten in West- Europa. Hij werd met grote praal in Moskou ontvangen en kreeg zelfs de uitnodiging om naast Stalin een grote parade op het Rode Plein bij te wonen. Eisen hower kreeg ook een onderschei ding, de „Sowjet-orde van de overwinning". De besprekingen met Stalin gaven Eisenhower toen de indruk dat de Sowjet- Unie niets liever wilde dan vriendschap met de Verenigde Staten. Eisenhower raakte toen ook persoonlijk bevriend met maarschalk Zjoekof, die zoals bekend later van het politieke toneel verdween. Eisenhower heeft ook Chroesjtsjef al eens ontmoet. Dit gebeurde in 1955 te partij I Genève. Chroesjtsjef was toen nog geen premier van de Sowjet- Unie, doch alleen eerste secreta ris van de communistische partij van dit land. Premier was in die dagen Boelganin. Uilaatgassen en longkanker Generals Motors overweegt de financiering van een onder zoek naar een mogelijk verband tussen uitlaasgassen van auto's en longkanker, zo meldt de New York Times. Het blad voegt hieraan toe dat de grote autofabriek zou wer ken aan een nieuw filter voor uitlaasgassen. Voor besprekingen met Britse, Franse en Westduitse regeringshoofden President Eisenhower heeft maandag op zijn speciale, pers conferentie meegedeeld dat hij en Chroesjtsjef zijn overeenge komen over en weer bezoeken af te leggen. Voorts deelde hij mee dat hij eind augustus naar Europa zal reizen om besprekin- gen te voeren i,;jt de Britse, Franse en Westduitse regerings hoofden. Er is nog geen preciese datum vastgesteld voor de reis van Chroesjtsjef naar de Verenigde Staten, noch voor het bezoek van president Eisenhower aan de Sowjet-Unie en voor de bespre kingen van Eisenhower met de Westelijke leiders. Eisenhower zei dat Chroesjt sjef zijn uitnodiging had aan vaard en in september in de Verenigde Staten zou zijn. Hijzelf had een uitnodiging van Chroesjtsjef om later in de herfst een officieel bezoek aan de Sow jet-Unie te brengen, aanvaard. Hij hoopte vóór 22 december naar De minister van Buitenlandse Zaken mr. J. M. A. H. Luns heeft ten aanzien van de aan gekondigde bezoeken van de Russische premier Chroesjtsjef aan Amerika en van president Eisenhower aan de Sowjet- Unie verklaard: „Ik hoop dat deze bezoeken zullen bijdragen tot de vermindering van de spanningen tussen Oost en West." Eisenhowers uitnodiging aan Chroesjtsjef is in officiële krin gent te Londen met warme bijval begroet. Britse diplomaten zien de aangekondigde bezoeken over en weer als de eerstvolgende stappen op de weg naar een top conferentie van de grote vier. Ook in de kringen van de Wes telijke delegaties naar de minis tersconferentie te Genève werden de plannen voor de bezoeken toe gejuicht. Van Amerikaanse zijde zei men te verwachten dat Eisen hower en Chroesjtsjef onder an dere ook de Berlijnse en Duitse kwesties zouden bespreken maar men legde er de nadruk op dat deze besprekingen geen twee zijdige onderhandelingen zouden betekenen. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Herter zei: 'i iu.ictl deze stap toe en hoop dat hij zal bijdragen tot het ver beteren van de betrekkingen tus sen onze beide landen". Een Westduitse regerings woordvoerder te Bonn zei: „Er is ?P het ogenblik geen reden om iet bezoek van Chroesjtsjef met wantrouwen te bezien. Wij zien met algeheel vertrouwen naar de Bijeenkomst uit in het bijzonder i; et.'ie'°°g op de hopeloze situa tie in Genève". De Britse premier MacMiilan ei-kierde; „ik juich de mede- lnf a' President Eisenhower kar, IV*11 Chroesjtsjef bezoe- Up" zuljen uitwisselen toe. Ik dat ?lüjd van mening geweest de spanning in de wereld tussen Oost en West door per soonlijke besprekingen in grote mate kan worden opgeheven Dergelijke besprekingen spelen een even belangrijke rol als meer officiële bijeenkomsten „Wanneer wij op de geschiede nis van de laatste maanden terug zien, aldus MacMiilan, zien wij in hoe grote vooruitgang er is ge maakt. November jl. spraken wij nog in termen van bedreigin gen eri ultimatums. Nu spreken wij in termen van persoonlijke bezoeken en besprekingen. Dit alles is een grote winst voor de zaak van de vrede. De bereid heid van de president om Europa te bezoeken teneinde de gehele situatie met de regeringsleiders van zijn voornaamste Westelijke bondgenoten te bespreken is een geste welke hartelijk wordt toe gejuicht. Wij zouden hem erg graag in Londen ontvangen. Het is voorzeker een goede gedachte dat de hoofden van de Wies tel ij ke regeringen met elkaar de gehele situatie bespreken. De Westduitse delegatie bij de ministers-conferentie te Genève gaf een officiële verklaring uit waarin gezegd wordt dat de Duit se bondsregering in de uitnodi gingen tussen Eisenhower en Chroesjtsjef de voorzetting van de meningsuitwisseling tussen het Oosten en het Westen ziét welke zij altijd heeft voorgestaan. De onderhandelingen van Ge nève, die, na tien weken, over enkele dagen gaan eindigen, heb ben het belang aangetoond van een gezamenlijke, duidelijke en directe vaststelling van het Wes telijke standpunt tegenover de Sowjet-Unie. „De besprekingen tussen Eisenhower en Chroesjt sjef zullen ook opheldering geven omtrent de vraag of de vereiste omstandigheden voor een top conferentie tussen het Oosten en het Westen geschapen kunnen worden", aldus de Westduitse verklaring. I Rusland te gaan, maar bijzonder- heden zijn nog niet vastgesteld, j Eisenhower legde er de nadruk I op dat zijn besprekingen met j Chroesjtsjef geen „onderhande lingen" zouden zijn. Voorts zei hij dat alle staats hoofden van de Westelijke bond genoten het denkbeeld van be zoeken over en weer hadden aan vaard. Hij zei dat hij bij zijn bezoek aan Europa in augustus afzon derlijk besprekingen zou voeren met MacMiilan in Londen, De Gaulle in Parijs en met Ade nauer. Hij zei dat hij de bezoeken aan Moskou en Washington be schouwt als onderdeel van de po gingen om iets van het ijs dat de betrekkingen met de Sowjet-Unie schijnt te verstarren, te smelten. Eisenhower verklaarde met na druk dat hij niet van plan is op te treden als woordvoerder voor de Westelijke mogendheden bij zijn besprekingen met Chroesjt sjef. Dat zou ook niet kunnen. Hij kan slechts optreden als woordvoerder voor de Verenigde Staten en hun regering. Reeds enige tijd heeft hij over leg gepleegd over de bezoeken aan Moskou en Washington en de Westelijke bondgenoten waren het er allen over eens dat zij eer der positieve dan negatieve waar de zouden hebben. Maandag had hij enkele leden van het congres ingelicht en ook van die zijde werd instemming vernomen. Met een brede glimlach merkte de president op dat de a.s. bezoe ken in de afgelopen dagen in Europa een van de slechts be waarde geheimen sedert lang was geweest. Hij zei voorts te hopen dat de bezoeken iets zouden bijdragen om begrip en vooruitgang op het gebied van de vrede te bevorde ren. Op een vraag deelde hij mee dat Rusland zich wel bewust is van de mogelijkheid van inciden ten door vluchtelingen in de Ver enigde Staten tijdens het bezoek van Chroesjtsjef. Op een andere vraag zei hij dat onderhandelingen met Chroesjt sjef naar zijn mening absoluut geen zin zouden hebben tenzij daarbij zou kunnen worden ge rekend op enige positieve resul taten. Geen direct verband met een mogelijke top conferentie Eisenhower zei dat zijn bezoek en dat van Chroesjtsjef geen di rect verband houden met een mogelijke topconferentie op een later tijdstip. Zijn besprekingen met premier Chroesjtsjef over wederzijdse vraagstukken zullen eerder ver kenningen zijn dan een poging tot onderhandelen. Hij zei dat hij vice-president Nixon van zijn plan tot deze bezoeken op de hoogte had gesteld vóórdat Nixon naar Moskou vertrok. Op de vraag wat hij hoopt te bereiken bij zijn besprekingen met de Westelijke regeringslei ders zei hij dat de coördinatie tussen de bondgenoten in de af gelopen weken opmerkelijk goed was geweest. Hij meende echter dat er een aantal vraagstukken is sommige daarvan hebben zelfs helemaal geen betrekking op de Sowjet-Unie waarover de regeringshoofden moeten spreken. Dit antwoord vatte men op als een verwijzing naar zijn eerder geuite wens om te spreken met president De Gaulle die nau wer contact wenst tussen de Ver enigde Staten. Engeland en Frankrijk en die wil delen in de atoomgeheimen. Op verdere vragen zei hij te hopen met Adenauer te spreken. Dit zal mogelijk niet in Bonn zijn. Hij hoopte dat de bekend making van de wederzijdse be zoeken van Chroesjtsjef en hem zelf de ministers in Genève zou den inspireren tot grote activiteit zodat er vóór woensdag resul taten zouden kunnen worden be reikt die een bijeenroeping van een topconferentie zouden recht vaardigen. NIXON: BEZOEK VAN CHROESJTSJEF IN EERSTE HELFT VAN SEPTEMBER De Amerikaanse vice-president, Nixon, heeft maandag meege deeld dat Chroesjtsjef tussen één en vijftien september de Verenig de Staten zal bezoeken. Na besprekingen met Poolse leiders deelde hij aan verslag gevers mede dat het bezoek „con structief'' zal zijn, geheel afge zien van de gelegenheid die het zal bieden voor besprekingen over politieke kwesties. „Het zal Chroesjtsjef zowel in staat stellen uit de eerste hand kennis te maken met het Ameri kaanse regeringsstelsel, onze economie en ons volk als bespre kingen met onze leiders te voe ren". Nixon zei dat de besprekingen tussen de Sowjet-Unie en de Verenigde Staten over de uitnodi ging begonnen vóór zijn bezoek aan Rusland. INDONESIË GAAT DIPLOMATEN TERUGROEPEN Indonesië zal 19 diplomaten uit verschillende landen terugroepen, onder wie 9 hoofden van diplo matieke missies, zo heeft de woordvoerder van het Indonesi sche ministerie van Buitenland se Zaken, Harsono, maandag in Djakarta meegedeeld. Harsono achtte dit in overeen stemming met de reorganisatie van het regeringsapparaat, de bezuinigingsplannen en de plan nen tot verjonging van het amb tenarenkorps van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij weigerde in dit verband namen te noemen, maar zei wel dat de regering voornemens is bepaalde diplomatieke missies op te heffen en nieuwe te vestigen in landen waarmee Indonesië gun stige betrekkingen onderhoudt. Harsono deelde voorts mede, dat de minister van Buitenlandse Za ken, Subandrio, i.v.m. de reorga nisatie van zijn ministerie, enke le nieuwe ambtenaren had aan gesteld. Verolme in Noorwegen? Dezer dagen gaat de scheeps bouwer C. Verolme naar Noor wegen, waar hij met de eigenaar van een scheepswerf in de om geving van Oslo onderhande lingen voert over het overne men van diens werf om deze aan zijn concern te kunnen toevoegen. De berichten als zouden de onderhandelingen reeds tot een definitief resul taat hebben geleid worden door de Nederlandse scheeps bouwer wel wat voorbarig ge noemd. Hij hoopt evenwel in de loop van de week nadere mededelingen over de gang van zaken te kunnen doen. H. K. H. PRINSES IRENE. Woensdag 5 augustus a.s., hoopt H. K. H. Prinses Irene haar twintigste verjaardag te gedenken. Onze Prinses neemt momen teel in ons land een belangrijke positie in. Zij studeert aan de Utrechtse universiteit en vervangt haar vader soms op plaatsen waar hij verhinderd is acte de présance te geven. Prinses Irene is het toonbeeld van een moderne jonge vrouw en zij is een meer dan voortreffelijk skiester, één der besten van Nederland. Dat haar nog vele jaren vol geluk en voorspoed gegeven mogen zijn is de wens van het gehele Nederlandse volk. De Amerikaanse vice-president Nixon heeft maandagmorgen een officieel bezoek gebracht aan de voorzitter van de Poolse staats raad A. Zawadski, die Nixons gastheer is tijdens diens officiële bezoek van vier dagen aan Polen. Nixon heeft Zawadski een be- groetingsschrijven van president Eisenhower overhandigd. Toen Nixon zondagavond ge vraagd werd wat hij vond van zijn ontvangst door de bevolking van Warschau, antwoordde de Amerikaanse vice-president dat deze ontvangst onovertroffen was. (Langs de gehele route van het vliegveld naar het cen trum van Warschau stonden mensen, die wuifden, juichten en bloemen wierpen naar de auto van Nixon.) Het uitbundige welkom van zondag in de straten van War schau is maandag door alle War- schause bladen, in navolging van het officiële Poolse'persagent schap P.A.P., een „hartelijke hulde" genoemd. De Poolse ochtendbladen be vatten alleen foto's van de offi ciële ontvangst op het vliegveld en geen foto's van juichende mensen die zich om de auto van Nixon verdringen. Nader wordt bericht, dat en kele duizenden Polen bij het graf van de onbekende soldaat te/ Warschau het politiekordon heb-' ben doorbroken en Nixon om stuwden terwijl zij uitriepen: „lang leve de president" en „lang be terwijl plechtige muziek en Jeve Amerika". De lachende Nixon riep terug„Wij willen al len werken voor een beter leven. Lang leve de PoolsAmerikaan- j se vriendschap". Daarna barstte de opgewonaen menigte los in een „sto lat" (te vergelijken metj ons „lang zal-ie leven"). tromgerotfei klonk. Boven zijn naam in he gastenboek schreef de vice-president in het Engels: „Als hulde aan het heidendom en de offers van de Poolse soldaten door de hele geschiedenis' Later reed Nixon naar Gomul- ka, Cyrankiewicz en Rapaeki. De opwinding rond Nixon be- j Onderweg werd hij dooi opgeto- gon toen iemand uit de menigtegen mensen begroet. die de kransiegging van Nixon gadesloeg, met luide stem uu riep: „Lang leve de president oer V. S.' De kreet werd onmiuaei- lijk door de duizenden overgeno men. Er werd wild geklapt. Een volgende kreet „lang leve Ame rika' ontketende een nieuwe golf van entnousiasme. Toen Nixon ongeveer 100 in van het gedenktexen voor de on bekende soldaat sioud om liet voorbijtrekken van ue erewaent gade te slaan, stapte hij in piaau, van in de wacntenae auto plotse ling naar een aeel van ue toe- scnouwers, die tegen het pjhtie Kordon opgedrongen smaden. Deze verbiaxeii net kordon en omringden de Amerikaanse vice- presiüent. De pontie poogde ver- Een aantal arbeiders ureng door de kijkende menigte om de hand van mevrouw Nixon te kus sen toen zij maandag een be- waarschool in Warschau bezocht. De Amerikaanse vice-president stond een tiental minuten han den te schudden, te praten en rode en witte anjers de Pool se nationale kleuren te pluk ken uit een boeket dat hij op de school had gekregen. Hij gai de bloemen aan de babies die op de arm van de moeders bet bezoek meemaakten. Mevrouw Nixon zei: „Wij zui len u nooit vergeten. Alle men sen zijn zo fantastisch. V» ij zijn erg blij hier ie zijn. Vvij houden van alle mensen". Nixon toonde zich zondagavond Naar aanleiding van de zon dag door de Rotterdamse politie verrichte arrestatie van de 29- jarige grondwerker P. L. B. uit Antwerpen is een Belgisch po litieman in Rotterdam geweest om de man aan een voorlopig verhoor te onderwerpen. Bij de politie bestaat thans het ver moeden, en zij zegt uitdrukke lijk dat het slechts een vermoe den is, dat de Antwerpenaar schuldig zou kunnen zijn aan de dood van de Belgische pas toor Notebaert te Ledeberg, een voorstadje van Gent. Dit is evenwel een zaak die niet door de Rotterdamse politie, maar door die van België zal moeten v/orden ujtgezocht. B. bevindt zich in afwachting van zijn uit levering aan België nog op het hoofdbureau van politie te Rot terdam. De man werd, zoals gemeld, zondagmiddag in een Rotter dams hotel gearresteerd, omdat hij medeplichtig zou zijn aan een roofoverval te Wuustwezel, waarvan de buit een miljoen Belgische francs heeft bedra gen. Zijn mededader, inmiddels aangehouden, heeft volgens het Belgische persbureau „Belga" gisterochtend B. genoemd als zijnde de moordenaar van pas toor Notebaert. Over deze moord schreef Het K.N.M.I. deelt mede: OPKLARINGEN. Een van de Oceaan afkomstig „Belga" op tien juli j.l.Pas toor Notebaert te Ledeberg, een voorstad van Gent, is vrijdag ochtend in zijn pastorie ver moord. Een jonge man, die on geveer dertig jaar oud leek te zijn en een zwarte bril droeg, had bij de pastorie aangebeld storingsgebied passeerde maan- en was door het meisje in de 8 met regen en regenbuien spreekkamer gelaten, waar hij ons 'anci- Alleen in het noorden een onderhoud van ongeveer I van Bet land was het overwegend een half uur met de pastoor j droog weer. Tengevolge van de had. Op een gegeven ogenblikzware bewolking bleven de -11 hoorde het meisje, dat in dei Parturen aan de lage kant. Over keuken bezig was, de pastoor Be Britse eilanden komt nu een roepen„Als u mij wilt ver- zwakke rug van hoge luchtdruK moorden, doe het dan maar..,", naderbij. Onder invloed hiervan geefs de mensen terug te drin- tijdens een informeel diner nog gen. Er ontstonden sciiermutse- steeds uiterst verrast door de üngen, maar niemand werd ge- j ontvangst welke hem ten deel is wond. De glimlachende en wui- gevallen. „Dit is de grootste vende Nixon tilde een klein j ontvangst van mijn hele leven, meisje op en stak haar in deIk was er bang voor, dat in Po- hoogte. De taak van de politie j ion een anti-Amerikaanse stem- om de weg voor Nixon vrij teming zou heersen", zo zei de maken werd nog verzwaard ooor j Amerikaanse vice-president, de talrijke Amerikaanse journa- j Reuter merkt op, dat de emo- listen en fotografen die zich in de tie van maandag bij het graf van nabijheid van Nixon bevonden. I de onbekende soldaat in schril Nixon reed naar het gedenk-contrast is met de koele formali- teken na een beieefdheidsoezoek 1 teit, welke heerste bij het bezoek gebracht te hebben aan de voor-I van premier Chroesjtsjef aan het zitter van het Poolse parlement, j gedenkteken twee weken ge- Hij legde de krans voor de torn-1 leden. er klonken vier schoten en toen het meisje in de spreekkamer kwam, vond zij daar de geeste lijke dood op de grond liggen. De politie vond vier hulzen. De foto van de zondag in Rot terdam gearresteerde grondwer ker P. L. B. uit Antwerpen is maandag 'getoond aan de dienst bode van de vermoorde pastoor Notebaert te Ledeberg. Zoals be kend had de Belgische politie een vermoeden, dat B„ die gearres teerd is op verdenking van mede plichtigheid aan de roofoverval te Wuestwezel, ook de moorde naar van pastoor Notebaert zou zijn. De dienstbode heeft B ech ter van de foto niet herkend als de moordenaar. Ook een koop- kunnen heden opklaringen wor den verwacht. Een -enkele lokale bui blijft echter ook nog moge lijk. Omdat er minder bewolking zal zijn dan maandag, zullen de temperaturen over het algemeen iets hoger worden, ook al blijft de wind in de noordwest hoek. WOENSDAG 5 AUGUSTUS Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.10 2.45 3.25 3.35 n.m. 2.25 3.00 3.40 3.50 vrouw, die aan ae moordenaar een tas had verkocht, die later bij de plaats van de misdaad werd teruggevonden, herkende B. niet als de moordenaar. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot hedenavond. Opklaringen. Opklaringen, maar ook enkele lokale buien. Zwakke tot matige wind tussen west en noord. Over het algemeen iets hogere tempe- turen. ZON MAAN op onder op onder Aug. 5 5.06 20.25 6.12 20.28 I 6 5.08 20.23 7.22 20.56 7 5.09 20.21 8.34 21.22 8 5.11 20.20 9.48 21.49 9 5.12 20.18 11.02 22.17 10 5.14 20.16 12.17 22.48

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1