De ministersconferentie te Genève Wijziging Dienstplichtwet Het bezoek van Nixon aan de Sowjet-Unie Duits perscommentaar Benelux ministersconferentie op de Hoge Yeluwe HET WEER Het watergebrek in Napels HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WOENSDAG 29 JULI 1959 15e Jaargang Nr 4740 EERSTE BLAD Pella optimistisch over Genève. EEN WESTELIJKE TOPCONFERENTIE TE PARIJS? EERSTE KAMER Lagerhuis over Afrikapolitiek Stakingsverbod in Indonesië Dreigende staking in Amerikaanse aluminiumindustrie KONING BOUDEWIJN MET VAKANTIE. DEBRE OVER FRANSE ATOOMWAPENS. VRIJ KOEL. Frankertng 013 abonnement: ferneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: SmidswaJ Telefoon 2*73 en 2510 N4 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 33150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand f2.~; per week 48 ct Losse nrs 9 ct Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. 4. van de Sande, Terocizen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimus» per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Atfrw Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. /oor het maandagnummer: zaterdags 10 KWt. T De Westelijke ministers van Luitenlandse Zaken naar de con ferentie van Genève hebben dins dag hun goedkeuring gehecht aan een nieuw voorstel aan de Sowjet-Unie, dat in feite aan vaarding van een tijdslimiet voor een tussentijdse regeling van de kwestie-Berlijn inhoudt. Tot dus ver was het Westelijke stand punt, dat een voorlopige regeling van het vraagstuk-Berlijn van kracht zou moeten blijven tot Duitsland is herenigd. Van doorgaans betrouwbare ijde w erd de voorspelling gedaan .at de Westelijke mogendheden ï.i een stuk, dat, naar men ver wacht, vandaag op een werk bijeenkomst van de ministers der „grote vier" zal worden behan deld, hun oude standpunt zullen herhalen, met dien verstande dat de ministers van Buitenlandse Zaken, ingeval Duitsland nog niet herenigd is, over vijf jaar oi een andere overeen te komen tijd, opnieuw bijeen kunnen komen ais zij dat willen. Wellicht zal het vaststellen van deze periode aan een topconferentie worden overgelaten. Het Westelijke stuk behelst in hoofdzaak het voorstel dat de Ver. Staten, Engeland en Frank rijk op 16 juni hebben gedaan. Het bevat echter ook een Ame rikaanse suggestie om waarne mers van de Ver. Naties in Ber lijn te stationeren, die rapport moeten uitbrengen over vijandige propaganda in het oostelijke of net westelijke stadsdeel. De Westelijke en de communis tische ministers hebben dinsdag afzonderlijk hun documenten be treflende een tussentijdse rege ling voor de kwestie-Berlijn be studeerd. Over het Westelijke stuk wisselden de ministers Her ter, Lloyd, Couve de Muiville en Von Brentano anderhalt uur van gedachten. Tevoren hadden de ministers van de Ver. Staten, Engeland en Frankrijk een gesprek over de ontwapeningskwestie gehad, zulks met het oog op de behan deling in de algemene vergade ring der Ver. Naties die in sep tember te New York bijeenkomt. Naar in gezaghebbende Weste lijke kringen verluidt is het niet waarschijnlijk, dat het Westen gedurende de huidige conferen tie te Genève met de Sowjet- Unie van gedachten zal wisselen over het ontwapeningsvraagstuk. Dinsdagavond wisselden de de legaties van Oost en West hun op schrift gestelde opvattingen over een tussentijdse regeling van de kwestie-Berlijn uit. De Westelijke ministers zul len hedenochtend in de villa van de Franse afvaardiging het stuk van de Russen en de Oost duitsers bestuderen. Minister Herter heeft zijn Sowjet-collega Gromyko voor de lunch uitgeno- digd. Volgens communistische krin gen vertoont het Russisch-Oost- duitse stuk „enige wijzigingen" in vergelijking met de voorstel len, die Gromyko op 19 juni heeft gedaan. Door één der wij zigingen zou het mogelijk zijn de termijn van anderhalf jaar, die de Russen aanvankelijk voor de handhaving der Westelijke rechten in West-Berlijn hebben gesteld, te verlengen. Intussen hebben Amerikaanse functionarissen verklaard te ver wachten, dat de conferentie te gen het einde van de volgende week zal worden beëindigd. Ministeriële verjaardagen te Genève. De ministersconferentie te Ge nève mag dan nog weinig poli tieke vruchten hebben afgewor pen, aan ministeriële verjaarda gen heeft men er geen gebrek. Twee weken geleden vierde men reeds de vijftigste verjaardag van minister Gromiko en dins dag was het minister Lloyd ait zijn 55ste verjaardag herdacht. De Britse minister kreeg van zijn Amerikaanse collega, Her ter, een houten Sint-Bernardhond met het onvermijdelijke vaatje whisky. De Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken, Pella, ge looft dat men enige resultaten kan verwachten van de Ge- neefse ministerconferentie. Pel la. die maandag in Genève be sprekingen heeft gevoerd, meen de dat de ministers hebben be sloten hun denkbeelden op pa pier te zetten in een poging om hun standpunten nader tot el kaar te brengen. Maar, zo voegde hij hieraan toe, diplomaten moeten nu eenmaal altijd opti mistisch zijn. Het Amerikaanse blad „Wa shington Daily News" schrijft dinsdag dat er spoedig te Parijs een Westelijke topconferentie ge houden dient te worden, onge acht het resultaat van de be sprekingen van de ministers van Buitenlandse Zaken van de Ver. Staten, Groot-Brittannië, Frank rijk en de Sowjet-Unie te Genè- Volgens het blad is in diploma tieke kringen, waar men onge rust is over meningsverschillen te Genève, opnieuw de idee ge opperd van een conferentie van president Eisenhower van de Ver. Staten, president De Gaulle van Frankrijk, de Britse minis ter-president, MacMillan, en eventueel de Duitse bondskanse lier, Adenauer. De conferentie dient te Parijs gehouden te wor den. De Eerste dagmiddag in behandeling geno- Kamer heeft dins- en staatssecretaris De Jong. Hij I verklaart het wetsontwerp te izien als een aanpassing aan de men het wetsontwerp tot wijzi- grondwet. ging van de dienstplichtwet en De heer Vixeboxse (CH) sluit de wet voor het reservepersoneel z'ch aan bij de woorden van wel kom gericht tot minister en te De woordvoerder van het Wit- Huis heeft dinsdag op zijn persconferentie verklaard dat hij niets weet van een uitnodiging die de Amerikaanse vice-presi dent namens president Eisen hower zou hebben gericht tot de Russische premier om binnen afzienbare tijd een officiéél be zoek aan de Ver. Staten te bren gen. James Hagerty weigerde zelfs te zeggen of Nixon het nuttig had geacht een dergelijk bezoek aan te bevelen, in het rapport dat hij na zijn onderhoud van zes uur met Chroesjtsjef naar het Witte Huis zond. De woordvoer der verklaarde dat dit rapport nog wordt bestudeerd en dat de inhoud strikt geheim is. Vice-president Nixon is dins dagochtend, na zijn bezoek van 24 uur aan Leningrad, naar Nowosibirsk in Siberië vertrok- i ken Het gezelschap reist met een Toe-104 straalvliegtuig. Radio-Moskou meldde gister ochtend dat Nixon kritiek had geleverd op het feit dat de on dergrondse van Leningrad zo diep lag. Vice-premier Kozlof verklaar de dat de ondergrondse niet al leen maar dient voor vervoer en dat, als de Sowjet-premier niet langer door buitenlandse militaire bases omringd zal zijn, de ondergrondse spoorwe gen op minder grote diepte zul len kunnen worden gebouwd. James Reston, hoofd van het Washingtonse bureau van de „New York Times" die de reis van Nixon verslaat, meldt uit Leningrad dat de Amerikaanse vice-president aan president Eisenhower en minister Herter heeft gemeld dat zijn bespre kingen met Chroesjtsjef geen essentiële vooruitgang hadden opgeleverd wat betreft de op lossing van de meningsverschil len over de toekomst van Duitsland en Berlijn. Nixon noemt het overleg „ernstig en nuttig" maar in de eerste plaats een meningsuit wisseling welke niet heeft ge leid tot nieuwe voorstellen waardoor de impasse te Genève kan worden doorbroken. James Hagerty, perschef van birsk, Sjewnin, zei verheugd te zijn Nixon te ontvangen in deze stad die verscheidene eeuwen jonger is dan Moskou en Lenin grad. Met Nixon reisden Milton Eisenhower en admiraal Ricko- ver en tachtig correspondenten met drie straalvliegtuigen van Leningrad naar Nowosibirsk dat in 1893 werd gesticht als halte plaats aan de trans-Siberische spoorlijn. Ondanks het feit dat deze stad zeer afgelegen ligt, stonden dinsdag twintig straal vliegtuigen die elk honderd pas sagiers kunnen vervoeren, op het vliegveld toen het gezelschap van Nixon arriveerde. Nixon bezocht enkele machine fabrieken die in de oorlog wer den opgericht tijdens de Duitse opmars in Rusland. De fabrieken exporteren thans naar China en andere landen. Dinsdagavond woonde Nixon een uitvoering van het ballet „Zwanenmeer" in de opera van Nowosibirsk bij. Bij een tussenlanding in Swerdlofsk eerder op de dag werd Nixon omringd door de op het vliegveld aanwezige reizigers. De Westduitse pers besteedt veel aandacht aan het niet-aan- valsverdrag met Polen en Tsje- cho-Slowakije, dat in West- Duitsland in overweging is. „Die Welt" (onafh.) schrijft, dat de sluiting van zo'n verdrag een demonstratie van de Duitse vredeswil zou zijn. Het onafhankelijke Keulse blad „Deutsche Zeitung" zegt dat de erkenning van de tot het Ooste lijk blok behorende landen en het aanknopen van diplomatieke be trekkingen ermee op dit ogenblik een dienst zou zijn, die niets op levert. West-Duitsland kan er beter mee wachten, aldus het blad, tot de betrekkingen tussen Oost en West wat beter zijn. De socialistischgezinde „Neue Rheinzeitung" juicht het plan toe en meent dat de verwezen lijking ertoe kan leiden, dat War schau en Praag positiever tegen over een Duitse hereniging ko men te staan. Het partijloze blad „Der Mit- tag" meent, dat het aanbod in de praktijk weinig zal uitrichten. ..Warschau en Praag zullen ver moedelijk onder druk van Mos kou hun voorwaarden zodanig formuleren, dat ons goedbedoelde initiatief in vergetelheid zal ge raken". Het Oostduitse partijblad Neues Deutsehland" heeft veel kritiek op het plan. Het vraagt ij'ch af. waarom Bonn niet een dergelijk verdrag met Oost- Duitsland wil sluiten. Ook het met erkennen van de Oder-Neis- se-linie door de bondsrepubliek acht het blad afkeurenswaardig. „Die Welt" schrijft over de Ge- neefse ministersconferentie „als de conferentie vandaag zou ein digen, zou er slechts één resul taat zijn. namelijk meningsver schillen tussen de Britten en Amerikanen en verwarring in het Westelijke kamp". Het blad verwacht „een onaan gename week voor het Westen in Genève". Het Britse Lagerhuis is dins dagmiddag een debat begonnen over de Afrika-politiek. Het de bat betreft het rapport van de commissie Devlin die een onder zoek heeft ingesteld naar de on geregeldheden in Njassaland. De regering vroeg in een mo tie om goedkeuring van die de len van het rapport die haar po litiek steunen. De labour-oppo- sitie diende een amendement in waarin gezegd wordt dat het Huis het rapport van de commis sie aanvaardt. Ofschoon dit technisch geen motie van afkeuring is zou de regering deze in feite niet kun nen aanvaarden. De commissie verwierp de toelichting van de regering inzake een „komplot tot massamoord" in het gebied; zij zei dat onnodig geweld jegens Afrikanen was gebruikt en noemde Njassaland een „politie staat". De Indonesische minister van Defensie en chef-staf van het leger, generaal Nasution, heeft, naar „Antara" meldt, een verbod afgekondigd van stakingen en uitsluitingen in de Indonesische textielindustrie. Het verbod is uitgevaardigd in het belang van de veiligheid, orde en wet. de president, zei maandag dat Hij schudde handen en ontmoet. Nixon een verslag' van zijn be sprekingen had gestuurd, maar hij wilde niets over de inhoud bekend maken. Op het vliegveld van Leningrad verklaarde Nixon, dat de Ver. Staten zich ervan bewust zijn, dat de verschillen tussen de Ver. Staten en de Sowjet-Unie niet zo eenvoudig weg te werken zijn. Hij voegde er aan toe, dat het nodig is besprekingen te hebben aan de conferentietafel, „zodat wij tot een door beide partijen aanvaarde oplossing kunnen ko men". Nixon sprak als zijn overtui ging uit, dat als dergelijke con ferenties gehouden zouden wor den, manieren gevonden zouden worden om verschillen te regelen en de vrede te bevorderen. Hij merkte op, dat Chroesjtsjef, Frol Kozlof en andere Russische lei ders hem verzekerd hadden van hun verlangen om dit doel te be reiken. Nixon verklaarde op zijn beurt te kunnen zeggen dat men van Amerikaanse zijde tot vriendschap en vrede door mid del van onderhandelingen wil ge raken. „En waar een wil is, is een weg", aldus de Amerikaanse vice-president. te de 74-jarige Anastasia Noro- dino die hem vertelde dat zij twaalf kleinkinderen heeft. Verwent u uw kleinkinderen?" zo vroeg hij. Zij antwoordde „De Russische regering heeft om standigheden geschapen die het overbodig maken kinderen te verwennen". Hierop antwoordde i Nixon: „Ja, maar de liefde van de moeder en de grootmoeder is toch het belangrijkste". De aan wezigen riepen toen; „Ja, ja". Vandaag zal Nixon o.a. Swer- dolofsk, eveneens een gesloten stad, bezoeken. Chroesjtsjef is gisteren in Dniepropetrowsk in de Oekraine aangekomen voor een bezoek aan een machinefabriek. In de Amerikaanse aluminium industrie dreigt een staking. De oude arbeidscontracten lopen 31 juli af en de vakbond verwacht voordien geen nieuwe. Het gaat om 30.000 arbeiders. De onderhandelingen over op- Vice-president Nixon heeft er 'heffing van de twee weken oude dinsdag bij de Sowjet-Unie op staalstaking aangedrongen er geen gesloten een impasse gebieden meer op na te houden I en het gehele land open te stel- len voor de buitenlanders. Hij zei dit nog een vijf minu ten na zijn aankomst in de „ge sloten hoofdstad" van West- Siberië, Nowosibirsk. Staande voor de Amerikaanse en Russi sche vlaggen zei Nixon„Ik ben er zeker van dat ik voor allen van u spreek als ik zeg dat deze stad evenals de Amerikaanse steden open steden moeten zijn zodat wij elkaar beter kunnen leren kennen en kunnen bouwen aan de vrede en vriendschap die wij allen wensen". Zijn opmerking werd in stilte aangehoord. Nowosibifsk is een van de tien tallen Russische steden die alleen na speciale toestemming van de regering door buitenlanders mo gen worden bezocht. Bij zijn tocht» door de stad kreeg Nixon de meest warme ontvangst die hem tot nu toe in de Sowjet-Unie ten deel was ge vallen. Duizenden Russische ge zinnen stonden langs de wegen om hem toe te wuiven. De burgemeester van Nowosi- zijn nog steeds in der krijgsmacht. De heer Van Hiel (VVD) ver welkomt allereerst namens zijn fractie de heer Van den Bergh als minister. De dienstplichtwet geldt alleen voor Nederland. Er kan z.i. geen kwestie van zijn dat Suriname en de Nederlandse Antillen er be lang bij hebben. De laatste maanden heeft de zaak echter een iets meer politiek aspect ge kregen. Met het oog op wat oud-minis ter Suurhoff in de Tweede Ka mer bij het onderhavige wets ontwerp heeft gezegd zegt spr. van mening te zijn, dat eens be sproken moet worden of een oud-minister zich mag verzetten tegen wat hij als minister heeft aanvaard. Een nationale meerderheid kan z.i. haar wil opleggen aan een minderheid in onnationale zin. Wanneer de meerderheid een be. paald beleid ten aanzien van Nieuw-Guinea heeft uitgestip peld dan heeft de minderheid dit beleid te volgen omdat het een nationale zaak is geworden. De heer Van Riel verklaart, dat het wetsontwerp zoals het geworden is na aanneming van het amendement-Van Rijckevor- sel door de Tweede Kamer, voor hem aanvaardbaar is. De heer In 't Veld (Arb.) geeft tê kennen, dat de bezwaren van zijn fractie tegen het wets ontwerp niet zijn weggenomen door de memorie van antwoord. Daar is allereerst de vraag of het ontwerp niet had moeten worden besproken in de raad van ministers van het koninkrijk. Overeenkomstig het statuut be stond daartoe z.i. de plicht. Hij vraagt of het niet verstandig zou zijn vóór de stemming alsnog de gevolmachtigde ministers van Suriname en de Nederlandse An tillen te horen. Spr. is van oor deel, dat thans aan de regering te grote bevoegdheid wordt ver leend. Naar zijn oordeel heeft het wetsontwerp een veel wijdere strekking dan het uitzenden van dienstplichtigen naar Nieuw- Guinea mogelijk te maken. Die wijdere strekking maakt hem be vreesd voor eventuele conse- auenties. Met goede wil zouden de bezwaren zijn op te lossen geweest. De heer In 't Veld zegt dat de Staten Generaal naar zijn inzicht tekort schieten in verantwoorde lijkheid als zij de regering een blanco mandaat geven. De zaak is z.i. van zo groot belang, dat een compromis gezocht moet worden. Snr. zegt zich af te vragen of Nederland bij het uitvoeren van de vrijwillig op zich genomen taak de Papoea's tot zeifbestuur op te voeden het leven van Ne derlanders in de waagschaal mag stellen. De heer In 't Veld zegt zich af te vragen of Nieuw-Guinea stra tegisch van zó grote waarde is. Spr. wenst te streven naar een internationale status van Nieuw- Guinea, zo mogelijk in overleg met Indonesië. Spr. verklaart zich niet principieel te zullen ver zetten tegen uitzending van dienstplichtigen naar Nieuw- Guinea, maar de Staten Gene raal moeten een behoorlijke ge legenheid hebben om mee te praten. De heer De Gou (KVP) staatssecretaris. Hij geeft o.m. te kennen, dat volgens zijn fractie de wijziging der dienstplichtwet terecht bij gewone wet geschiedt. De heer Algra (AR) merkt op, dat het wetsontwerp het logische uitvloeisel van de wijziging der grondwet is. Het beleid van het vorige ka binet wordt eenvoudig voortge zet. De heer Algra zegt zich des tijds voor wat het defensiebeleid aangaat te hebben aangesloten bij wat de heer Drees heeft ge zegd en dat doet hij nog. De om standigheden zijn niet veranderd; wel is dat de houding der socia listen. De heer Polak (CPN) zegt, dat in schijn behandeld wordt een ontwerp ter aanpassing van de dienstplichtwet aan de grondwet. Omdat hij anti-kolonialist is ver klaart hij zich tegenstander van het wetsontwerp. Hierna wordt gepauzeerd. Na heropening der vergadering komt de minister van Defensie, de heer Van der Bergh, aan het woord. Hij dankt, mede namens de staatssecretaris, de heer De Jong, voor de woorden van wel kom. Komende tot de kritiek, dat het ontwerp een ontwerp van rijks wet zou moeten zijn, zegt hij van oordeel te zijn, dat de argumen ten van de heren Algra en Van Riel hem wel afdoende lijken. Hij vermag niet in te zien waar om het een rijkswet zou moeten zijn. Wat de kwestie der uitzending aangaat merkt hij op, dat de toe standen, welke bestonden toen de betrokken wetten tot stand kwa men, kgeheel veranderd zijn. De wetten moeten dus ook een wij dere strekking krijgen. Spreker betoogt, dat de verde diging van Nieuw-Guinea een be lang van de Nederlandse staat is. Hij zegt toe te zullen trachten zoveel mogelijk eenheden van vrijwilligers te vormen. Aan der gelijke eenheden zal de voorkeur worden gegeven. Hij geeft te kennen, dat het nog wel een poos kan duren voor het ontwerp tot wijziging der dienstplichtwet gereed is. Het wetsontwerpi wordt aange nomen met 28 tegen 14 stemmen. Voor: K.V.P., V.V.D., A.R. en C.H. Tegen: P.v.d.A. en C.P.N De S.G.-afgevaardigde is niet aanwezig. Koning Boudewijn is maan dag uit Brussel vertrokken voor een korte vakantie in het buitenland. Naar aanleiding van geruchten die hierdoor waren ontstaan, heeft een woordvoerder van het paleis dinsdag bekendgemaakt dat de koning niet naar het slot van de familie BourbonParma is. Waar hij dan wel vertoeft is niet bekendgemaakt. (Er doen reeds enige tijd geruchten de ronde volgens welke de koning van plan zou zijn zich te ver loven met prinses Maria The- resia van BourbonParma.) Later is vernomen dat ko ning Boudewijn naar Ram- stein bij Wiesbaden is gereisd. Daar is een basis van de Ame- rikaan'se luchtmacht, waar de koning met zijn vader en enige Amerikaanse officieren een paar dagen zal golfen. Naar verluidt worden koning Boudewijn en koning Leopold vergezeld door prinses Liliane en de 16-jarige prins Alexan der. Ministers van de drie Benelux- aanvaard ten aanzien waarvan landen zijn maandag en dinsdag 1 zij zich voorbehouden de wijze op de Hoge Veluwe bijeen geko- j van toepassing goed te keuren, men ter bespreking van verschil- nadat de technische aspecten van lende problemen op het gebied het probleem door hun deskundi- van de landbouw in de Benelux. 1 gen zijn bestudeerd. Inmiddels Tijdens deze besprekingen heb- j hebben de Belgische en de Lu- ben de drie regeringen opnieuw xemburgse regering zich bereid de wil uitgesproken, in overeen- verklaard het huidige stelsel tot stemming met art. 233 van het eind september voort te zetten. Verdrag van Rome, de Benelux- De Nederlandse regering heeft unie te voltooien zonder de étappes van de integratie inge volge het E.E.G.-verdrag af te wachten. Hieruit vloeit voort, dat de Benlux-partners elkaar een gun stiger behandeling mogen toe kennen, dan die welke aan de andere E.E.G.-partners wordt verleend. Vastbesloten de har monisatie van het landbouwbe leid actief voort te zetten ter be reiking van een verdergaande vrijmaking van het handelsver keer hebben de drie regeringen geconstateerd, dat het hoofdpunt van deze harmonisatie wordt ge vormd door de harmonisatie van het beleid op het gebied van de voortbrenging, de verwerking en de afzet van de landbouwproduk- ten. De voorzitters van de raad van pr esidenten hebben opdracht ge kregen zich te baseren op deze dit voorstel aanvaard. lil Napels zitten 800.000 men sen a| drie dagen zonder water als gevolg van het feit, dat lei dingen buiten de stad zondag door een grondverschuiving wer den geblokkeerd. De gemoederen zijn zeer ver hit. Twintig mensen, onder wie politiemannen, zijn bij gevechten rondom openbare fonteinen al gewond geraakt. In de kleine vijvers in het centrum van de stad zijn zwanen en vissen zon der water doordat de huisvrou wen zich daarvan meester heb ben gemaakt. Het stadsbestuur houdt de ene spoedvergadering na de andere. Flessen mineraalwater doen op de zwarte markt hogere prijzen dan goede Franse wijnen. Met tankwagens wordt zoveel ZUIDWESTELIJKE WIND. Een depressie boven de Britse eilanden breidde zich uit in de richting van de Noordzee, waar door een einde is gekomen aan het warme en droge weer. Met een zuidwestelijke wind stroom de koele lucht ons land binnen. In deze lucht, die onstabiel van opbouw is, ontwikkelden zich plaatselijk buien, die hier en daar van onweer vergezeld gingen. De neerslaghoeveelheden liepen steik uiteen. In Vlissingen en Leeuwarden werden de grootste hoeveelheden afgetapt, n.l. 6 mm. Kleine randstoringen van bo vengenoemde depressie trekken over het Engelse Kanaal naar algemene richtlijnen, concrete! het noordoosten en doen de wind wplkomt minister Van den Rercrh i voorstellen uit te werken voor. toenemen. Dank zij deze krachti- de harmonisatie van het beleidj ger aanvoer zullen de temperatu- en de vrijmaking van het han- ren vandaag opnieuw enkele gra- delsverkeer binnen de Benelux den lager zijn. voor wat betreft groente enl nmnn«ni>Ifnm fruit, aardappelen en voedergra-1 WFERBF.RIf.HT nen, voor de vergadering van het comité van ministers van 12 ok-' viedegedeeld door het K.N.M.I. tober 1959. te De Bilt, geldig van woensdag- Gezien de doelstellingen vanochtend tot woensdagavond, het harmonisatiebeleid, zoals dit is vastgelegd in het ministeriële besluit van 3 mei 1955, zijn de ver- mogelijk water naar de getroffen wijken gebracht. Volgens ge meentelijke deskundigen kunnen de buizen in het gunstigste ge val over drie dagen zijn hersteld, maar als het tegenloopt kan het ook tien dagen duren. De Franse premier Debre heeft in een toespraak tot een besloten vergadering van de parlementaire fractie van de Gaullistische Unie voor de nieuwe republiek verklaard „Frankrijk zal binnen enkele maanden, wanneer het Franse leger met atoomwapens zal zijn uitgerust, een grote moderne natie zijn." u Vrij koel weer met veel bewol- drie regeringen overeengekomen' king en enkele buien, sommige met onweer. Matige tot krachti ge, aan de kust af en toe harde zuidwestelijke wind. bij de toepassing van de stelsels voor het goederenverkeer in landbouwprodukten, die geregle menteerd zijn ingevolge de tus sen hen gesloten protokollen, geen maatregelen te nemen, die leiden tot een achteruitgang op het gebied van de integratie van hun markten. De regeling voor gecondenseerde melk. Tijdens de conferentie hebben de drie regeringen tevens het vraagstuk onderzocht van de in voer van Nederlandse gecon denseerde melk. Zij hebben in beginsel een nieuwe regeling DONDERDAG 30 JULI v.m. n.m. Breskens 9.48 10.11 Terneuzen 10.23 10.46 Hansweert 11.03 11.26 Walsoorden 11.13 11.36 op onder op onder Juli. 29 4.55 20.36 0.16 15.23 30 4.57 20.35 0.49 16.20 31 4.58 20.34 1.27 17.14

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1