ULST De Geneefse conferentie mnebril i BETER verhuur 1 PRANG I fferS Gestolen chèques in traveller Amsterdam Crisis in de Argentijnse marine Nixons bezoek aan de Sowjet-Unie OOIJ Uw ogen ;I LITTOOIf J. KEMPER Geen verkorting van Noorse militaire dienstplicht HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN )LVULPEN loch nog een „topgesprek"? salons j*(rbèrtn Chroestsjef prijst president Eisenhower Zaferdatf JV" - AXEL RAAT 10 - TELER 2432 reparaties KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en. goedkoper! L. C LOOF Noordstr. 96a. Ternewtei ♦v vv ïr een goede U ook zonnebrillen van ■rkte als uw gewone glazen 1HANGERS in de betere 6,50; Polaroid 14, 8ARE ZONNEBRIL voor op de bromfiets 6,50 wij slijpen vanaf 1,25 er h zuiver glas ƒ2,50 X TERNEUZEN i X VOOR 5ESTE VULPEN VNEMAN" axel 1140 - 2893 NU 15.75 1.98 - 3,10 NU 5,25 slechts i9,- 20,95 enz. .50 enz. breed NU ter enz., enz., 3,15 enz. rankerlng bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55 57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon »73 en 2510 N& 5 uur uitsluitend two ocummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,- per kwartaal; per (fcaand f2,-; per week 48 ct Losse nrs 9 ct Verfw-htfnt dagelfjks MAANDAG 27 JULI 1959 15e Jaargang Nr 4738 Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Ternenzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handeto- advertenties)5 regels 1.—. Iedere regel meu 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. /oor het maandagnummer: zaterdags 10 mxi. Llcyds bekw aamheid tot onder- I handelen zal deze week weer zwaar op de proef worden ge steld als de Britse minister zal trachten een middel te vinden om tot een succesvolle afsluiting van de besprekingen in Genève te ko- meai, zo hebben diplomatieke waarnemers in Genève ver klaard. Deze week zal het Westen niet leen te maken hebben met de :.useen, maar ook met het pro bleem hoe men tot een eensgezin de houding van het Westen moet komen. Lloyd heeft, zoals be kend, verklaard dat men nu een schets heeft voor een tussentijd se regeling van het Berlijnse vraagstuk en dat de weg nu ge baand is voor een topconferentie, waarop deze regeling definitief kan worden vastgelegd. Maar de Amerikanen hebben onomwon den gezegd dat er voldoende vor deringen in Genève moeten zijn gemaakt vóór president Eisenho wer zal deelnemen aan een top. conferentie. Tot dusver hebben de Amerikanen niet laten weten dat deze vorderingen inderdaad gemaakt zijn. Van de week zal blijken, of de Amerikaanse regering geneigd is I haar standpunt in deze te her- i zien. Sommige Westelijke delegatie- gleden zijn van mening dat er nu tekenen zijn die er op duiden dat de Russen bereid zijn een topcon ferentie te houden. De Wbstelijke landen moeten het ook nog on derling eens worden over de duur van de voorlopige regeling voor Berlijn. De Britten zijn be reid akkoord te gaan met een van te voren vastgesteld,, perio- I de. De Fransen en Anvvikanen f daarentegen hebben meerdere malen in het openbaar verklaard dat een dergelijke regeling vol- t gens hen moet gelden totdat de Duitse hereniging een feit ge- I' worden is. Gromiko heeft in Genève ge zegd dat Rusland geen eenzijdige stappen zal doen om de uitoefe ning van de Westelijke bezet tingsrechten in Berlijn onmoge lijk te maken gedurende de tijd dat de voorlopige regeling zal gel den. Ook zullen de Russen geen eenzijdige maatregelen nemen in zake deze rechten zolang er over I de Berlijnse kwestie tussen het Westen en Oosten onderhandeld wordt na het verstrijken van de termijn voor de regeling. De Britten zouden deze verze kering voldoende vinden, maar de Amerikanen en Fransen wil len dat de Russen zich ook ver binden om geen eenzijdige maat regelen te nemen ais de onder handelingen na afloop van de ter mijn, die voor de voorlopige re geling van de Berlijnse kwestie geldt, mochten worden afgebro ken. Gerhard Kegel, de officiële woordvoerder van de Oostduitse delegatie te Genève, heeft zater dag verklaard dat het Westen z.i. bereid is om hun troepen in West-Berüjn geen kern- of raket wapens te geven. Hij baseerde zijn uitspraak op de „indruk" die hij van de besprekingen had ge kregen. Maar het Westen is nog steeds niet genegen om een symbolisch niveau voor de bezetting van West-Berüjn te aanvaarden, ai- dus Kegel in een vraaggesprek voor de Oostduitse televisie. Griekenland wordt geassocieerd lid van de E. E. G. De raad van ministers van de E.E.G. heeft een verzoek van de Griekse regering om als geasso cieerd lid te mogen toetreden tot de gemeenschappelijke markt in beginsel goedgekeurd „hoewel nog zekere vraagstukken moeten worden opgelost". De Griekse regering had op 8 juni van dit jaar een nota om toelating op deze voet tot de eco nomische gemeengeschap inge diend. In deze nota werd er op gewe zen dat de helft van de Griekse uitvoer is gericht op de zes lan- i den van de E.E.G. De raad van ministers van de E.E.G. besloot gunstig op dit ver zoek te reageren op een besloten vergadering, die zaterdag tijdens bijeenkomsten van E.E.G. en Euratom is gehouden. (Advertentie.) Met de arrestatie van de 46 ja rige machinist J. K. hit Londen, een statenloze Pool, die al 19 jaar in Engeland verblijft houdt, heeft de Amsterdamse recherche waarschijnlijk licht gebracht in de tof dusverre onopgehelderde spectaculaire inbraak in het kan toor van Thomas Cook en Zonen te Richmond bij Londen. In het weekeinde van 6/8 juni lieten een of meer daders daar met ex plosief materiaal een brandkast springen en gingen er met een flinke buit vandoor. Aan contan ten en aan travellers cheques miste men maandags circa 60.000 gulden. De vrijdag j.l. in de Amster- De Argentijnse minster van Marine, vice-admiraal Estevez, heeft zijn ontslag ingediend, al dus heeft het bureau van de Argentijnse president, Frondizi, bekendgemaakt. De crisis in de Argentijnse marine brak in volle hevigheid uit, toen Estevez vice-admiraal Vaga ontsloeg als hoofd van de vlootoperaties en onder arrest plaatste. Als zijn opvolger werd aangewezen schout-bij-nacht Perren. Nadat Vago was afgezet lie ten de marine-steunpunten Puerto Belgrano, Mar del Plata en Rio-Santiago weten dat zij achter Vago stonden. President Frondizi, de minis ter van Defensie, Villar, de mi nister van Oorlog, Anaya en verscheidene hoge marine-offi cieren kwamen vervolgens bij een. Na dit onderhoud werd Es tevez' ontslag bekendgemaakt. Verscheidene weken lang heb ben officieren het aftreden van vice-admiraal geëist. De rede nen van deze eis zijn nooit dui delijk uiteengezet. Estevez was een der trouw ste medewerkers van presisent Frondizi. Volgens de marine heeft hij ernstige fouten ge maakt bij de leiding van zijn departement. Overigens schijnt de marine bij het verzet steun te hebben gekregen van grote delen van „Zwevende schotel" over het Kanaal De Britse „zwevende schotel" heeft zaterdagochtend een vlucht gemaakt van Frankrijk 'Calais) naar Engeland (Dover) over het Kanaal. Het toestel, dat zich voortbeweegt op een „kussen" van samengeperste lucht, deed er twee uur en drie minuten over. Precies vijftig jaar geleden vloog Blériot als eerste over het Kanaal, een afstand van circa 35 kilometer. het leger. Bepaalde groepen ke ren zich tegen de president zelf, omdat hij volgens hen is geko zen met steun van de Pero nisten. Pleegde Nederlander overval in centraal station Antwerpen? Een Nederlander, E. W. uit Utrecht, wordt ervan verdacht in de nacht van vrijdag 0p zaterdag een overval te hebben gepleegd op een loket in het centraal sta tion te Antwerpen. De overvaller sloeg met een in een krant gewikkelde steen het loketraampje stuk, waarachter de loketbediende Van de Putte zijn nachtdienst verrichtte en graaide het in zijn bereik liggen de geld weg. De loketbediende, die door glasscherven aan zijn armen was gewond, liep hem achterna maar slaagde er niet meer in hem le pakken te krij gen. De mobiele garde van de po litie zette een aantal straten al an arresteerde om half zes des morgens de Nederlander, die be antwoordde aan het door de lo ketbediende gegeven signalement van de overvaller. Hij zou inmid dels ook door de bediende zijn herkend. Het is niet bekend, of de Ne derlander, die ter beschikking van de onderzoeksrechter is op gesloten, de buit op zak had. Het gestolen bedrag is niet bekend. Erg groot schijnt het niet te zijn. Droogte in China. Aanhoudende droogte heeft de katoen- en rijstoogst in een ge bied van circa 10.000 vierkante kilometer in de Chinese provincie Hoepeh in gevaar gebracht. De autoriteiten hebben vijf miljoen mensen op de been gebracht die putten moeten graven en water naar de verdorrende velden pom pen. Ook in de aangrenzende provincie Anhwei dreigt door droogte grote schade te ontstaan. darr.se binnenstad aangehouden machinist had van deze buit tra vellers cheques in zijn bezit voor 470 dollar en 225 pond sterling. Hij is opgesloten in het hoofdbu reau en zal waarschijnlijk dezer dagen aan Scotland Yard worden uitgeleverd. Precies vier weken na de in braak in Richmond werd op soortgelijke wijze een brandkast geforceerd in de kantoren van inomas Cook in Londen. Ditmaal verdween er aan travellers che ques 16.000 pond sterling en aan contanten 4.000 pond. Van deze buit had de thans gearresteerde statenloze Pool geen cheques op zak. In verband met deze zaak zijn in de afgelopen dagen bovendien drie Nederlanders gearresteerd, van wie uitgezocht zal worden of zij al dan niet te goeder trouw waren toen ze pogingen deden de machinist behulpzaam te zijn bij het verzilveren van de cheques in Nederland. Het zijn de 27-jarige metaalbewerker W. K. en diens 38-jarige stiefvader, de kantoor bediende H. P., beiden uit Am sterdam, alsmede de 22-jarige zeeman C. K. uit Leiden. Aan de laatste had de machi nist reeds in Londen een aantal van de gestolen cheques overhan digd met de belofte dat hij een beloning zou ontvangen, indien de zeeman er in slaagde de che- ques te verzilveren. Dinsdag j.l. reisde de machinist per boot naar Nederland en woensdag zocht hij de Leidse zeeman in Rotterdam op. Volgens de verklaring van beiden had de jongeman nog geen enkele cheque geïnd. Hij gaf ze dus alle aan K. terug. Woensdagavond nam K. zijn intrek bij de hem bekende me taalbewerker in Amsterdam en donderdag kreeg deze toevallig bezoek van zijn stiefvader. K. gaf hem een cheque mee en de stief vader liep daarmee een hem be kende bank binnen. Op zijn vraag cf deze cheque waarde had, sloeg de bankbediende een lijst van ge- olokkeerde nummers op. Hij ont dekte dat de hem getoonde che que geblokkeerd was en waar schuwde de politie. Het was niet moeilijk de stiefvader te vinden, want deze was bij het bankper soneel bekend, ibe stiefvader deelde mede hoe hij aan de che que gekomen was, zodat ook zijn stiefzoon prompt werd gearres teerd. Inmiddels was de Pool ech ter al vertrokken. Vrijdag slaag den rechercheurs er echter in op aanwijzingen van de stiefzoon de machinist in de binnenstad te ar- steren. kapper mf Wopoi+tcocW atqrb 16 hfwwtrjjjiroat 9 («muzen de nieuwe haarmodelijn „cygrne" (zwaan) KASSEM OVERWERKT? Volgens het te Istanbul ver schijnende blad „Imilliyet" is ge neraal Kassem, de premier van Irak, overwerkt. Op last van zijn artsen zou hij rust houden. In tussen zou generaal Ahmet Salih el Abdi als regeringsleider optre. den. Generaal Abdi, de militair gouverneur-generaal van Irak, heeft intussen de „comité's voor de verdediging van de republiek" laten weten, dat zij onwettig zijn en hun activiteit moeten staken. Deze comités werden 3 maan den geleden opgericht en zij heb ben zich sindsdien bezig gehou den met het verwijderen van „ongewenste elementen, ractio- nairen en vijanden van de repu bliek" uit de overheidsdiensten. De generaal verklaarde dat overtreding van zijn verbod met twee of drie jaar gevangenis straf of een boete zal worden ge straft. (Advertentie) Voor; I Pedicure Voetverzorging Tcrncuzen Noordstr. 68 Tel. 2476 Chroesjtsjef heeft zaterdag avond de „oprechtheid en bescha ving" van president Eisenhower geprezen. Hij bracht een dronk uit op de Amerikaanse president en ver zocht diens broer, Milton Eisen hower, de groeten aan de presi dent over te brengen. Vice-president Nixon zei te ge loven dat het Russische volk, evenals het Amerikaanse, de vre de wil dienen. Hij is zich bewust van de grote problemen die de beide landen verdeeld houden, maar is van oordeel dat alle voor waarden voor vriendschap en een vreedzame samenwerking voor handen zijn. Premier Chroesjtsjef heeft zich zondag gekeerd tegen de, vol gens hem onjuiste, wijze, waarop „zekere journalisten" het ge sprek tussen hem en vice-presi dent Nixon op de Amerikaanse tentoonstelling op vrijdag j.l. hadden weergegeven. „Zekere journalisten hebben ons onderhoud beschreven alsof wij ruzie hadden en elkaar bele digden. In feite hadden wij een vrienschappelijk gesprek, zonder bitterheid", aldus de Sowj et- leider. In de loop van de gedachten- wisseling die hij zondag in zijn landhuis op 35 km van Moskou met Nixon had, sprak hij ver scheidene malen spottend over „de onderdrukte volkeren waar over in de Verenigde Staten zo veel wordt gesproken". Slechts 2 journalisten woonden het ge sprek bij. Vice-president Nixon had de nacht in het landhuis doorge bracht. Zijn gastheer en mevrouw Chroesjtsjef kwamen tegen de middag aan. In een opgewekte stemming werd het grootste deel Opnieuw overstromingen in Pakistan. In het weekeinde zijn vier men sen om het leven gekomen tenge volge van nieuwe overstromin gen in Pakistan. Doordat een ri vier in de Pendsjaab buiten haar oevers trad werd de stad Sjei- choepoera overstroomd. In West- Pakistan dreigen drie rivieren de Ravi, de Sjenab en de 'Djeloem opnieuw een watersnood te veroorzaken. In het begin van deze maand kwamen bij overstromingen in dit gebied en de omgeving van Karatsji zeker tachtig mensen om het leven. Een speciale commissie die vo rig jaar door het Noorse ministe rie van Defensie is ingesteld, heeft aan de regering geen ver korting van de huidige diensttijd aanbevolen. Slechts een lid, een vertegenwoordiger van een so cialistische jeugdbeweging, sprak zich uit voor vermindering van de dienstplicht bij de landstrijd krachten van 16 tot 12 maanden en bij de marine en de lucht macht van 18 tot 15 maanden. De meerderheid echter meent dat verkorting van de diensttijd een verzwakking zal betekenen en dat de defensiekosten dan, wegens een grotere behoefte aan beroepspersoneel, te hoog zullen worden. De commissie heeft speciaal aandacht gewijd aan het gesta dig groter wordende aantal jon gemannen die onder de dienst plicht vallen. In de komende tien jaar zal er een overschot van 65.000 man zijn. De commissie heeft aanbevolen hen ter be schikking van de landweer en de burgerlijke verdediging te stel len, na een korte opleidingsperio- de van tien weken. Duits transportvliegtuig in Turkije verongelukt De zes inzittenden van een Westduits militair transport- vliegtuig zijn vrijdagavond omge- komen doordat hun viermotorig toestel op het Turkse schier eiland Kapidag verongelukte. De bemanning van het vlieg tuig was de gast van de autori teiten op de Turkse luchtmacht basis Bandirma. Britse vissersboot beschoten De Britse vissersboot „Lyones- se" heeft gemeld, dat zij vrijdag avond ter hoogte van Lands End, de zuidwestpunt van Engeland, door een onbekend schip is be schoten. De treiler werd niet ge troffen, zo heeft een woordvoer der van de Britse admiraliteit te Londen bekendgemaakt. De ma rine-autoriteiten te Plymouth stellen een onderzoek in. De zaak-Long Advocaten van gouverneur Earl Long van de Amerikaanse staat Louisiana hebben 23 mil joen gulden geëist van de uit gevers van de Amerikaanse tijd schriften „Time" en „Life" we gens laster. Een artikel in „Time" had hem blootgesteld aan haat en verachting en had hem het openbare vertrouwen ontnomen, aldus de advocaten. Amerikaans protest bij China en Noord-Korea De Amerikaanse'regering heeft zaterdag bij communistisch Chi na en Noord-Korea geprotesteerd tegen de aanval van twee com munistische Mig-straaljagers op een vliegtuig van de Amerikaan se marine op 16 juni jl. boven de Japanse Zee. De Verenigde Staten hebben zaterdag een krachtig gestelde protestnota doen overhandigen waarin wordt gezegd dat „uw zijde de volledige gevolgen zult moeten dragen". Deze nota is ge richt aan „het Noord-Koreaanse volksleger en de Chinese volks, vrijwilligers". Er is geen twijfel aan dat de Mig-straaljagers die de Ameri kaanse „Mercator" hebben aan gevallen, van Noordkoreaans gebied zijn gekomen. Het lucht- incident speelde zich op zeventig kilometer uit de Noordkoreaan- se kust af, aldus de Amerikanen. Het toestel is beschadigd op een Japans vliegveld geland. Eén van de inzittenden was zwaar ge wond. - - DEENS ANTWOORD AAN MOSKOU De Deense ambassadeur in Moskou heeft donderdag aan de Russische minister van Buiten landse Zaken het antwoord van zijn regering overhandigd op het- Russische memorandum waarin1 werd medegedeeld dat de RussiJ sche premier Denemarken nog, niet zou bezoeken. Dit antwoord omvat in grote trekken de verklaring die de Deense premier heeft afgelegd, na ontvangst van het Russische memorandum. De Deense regering betreurt1 het dat het bezoek is uitgesteld en zegt dat de regering volgens de grondwet geen invloed op de pers kan uitoefenen. Na er de nadruk op te hebben gelegd dat de Deense regering ervan overtuigd is dat het be zoek van Chroesjtsjef „een be langrijke bijdrage had kunnen leveren voor de gunstige ontwik keling van de betrekkingen tus sen de beide landen, wordt opge merkt dat dit uitstel geen scha de mag toebrengen aan de goede betrekkingen tussen beide lan den. van de middag besteed aan een boottocht op de Moskwa, aan de oever waarvan het landhuis in een pijnbos is gelegen. „Laten we blijven glimlachen, anders zegt men dat wij ruzie hebben", zei Chroesjtsjef toen de twee officiële fotografen een Rus en een Amerikaan foto's gingen maken. Van het gezelschap maakten ook de eerste vice-premiers Mi- kojan en Kozlof deel uit. Gedurende de boottocht werd acht maal gestopt voor het be groeten van zwemmers. Dit ging dan als volgt: Chroesjtsjef wees iedere keer de zwemmers aan en zei: „Kijk, die gevangen men sen!" Waarop de zwemmers riepen: „Neen, neen. Vrede en vriend schap!" Dan zei Nixon in het Russisch ook „Vrede en vriendschap", waarop Chroesjtsjef hem vriend schappelijk in de ribben porde en opmerkte: „Kijk, dat zijn nu uw gevangen mensen. U kunt zelf zien hoe gelukkig ze zijn". Nadat voor de achtste maal was gestopt om Russische zwem mers in de Moskwa te begroeten, zei Nixon: „Weet u, mijnheer Chroesjtsjef, ik moet u bewonde ren. U hebt nu voor de achtste maal laten stoppen. Ik moet zeg gen dat u geen gelegenheid voor bij iaat gaan om propaganda te maken". Waarop Chroesjtsjef antwoord de: „Neen, neen, ik maak geen propaganda; dit is de waarheid". Toen weer koers werd gezet naar het landhuis van Chroesj tsjef verklaarde Nixon: „Dit is een mooie dag geweest. Goed ge zelschap, vriendelijke mensen; wat kan men meer wensen?" NIXON NAAR POLEN. De Amerikaanse vice-president Nixon zal na zijn bezoek aan Rusland een bezoek van twee da gen aan Polen brengen, zo is of ficieel door de Amerikaanse dele gatie in Moskou bekend ge maakt. Hij zal op 2 augustus in War schau aankomen. Hij zal worden vergezeld door admiraal Ricko- ver, atoomdeskundige bij de Amerikaanse marine, die in de omgeving van Warschau geboren is. Dat Nixon in de gelegenheid is Polen te bezoeken, vindt zijn oor zaak in het feit dat de Russen hem niet toestaan de thuisvlucht over Siberië te maken. Derhalve heeft hij enige tijd over voor zijn terugkeer naar Washington. Het j is nog niet bekend of hij een be zoek aan West-Berlijn en Genève zal brengen. De Poose president heeft Nixon uitgenodigd voor dit bezoek aan Polen dat volgens de bekendma king gelegenheid zal bieden voor een uitwisseling van meningen tussen Nixon en Poolse leiders. PERSCOMMENTAAR OP NIXONS BEZOEK AAN DE SOWJET-UNIE Britse bladen tonen zich za terdag verbaasd over de openba re woordenwisseling tussen de Amerikaanse vice-president, Nixon, en de Russische minister president, Chroesjtsjef, op de Amerikaanse tentoonstelling te Moskou. De conservatieve „Daily Ex press" spreekt van een „schan delijke vertoning". Nixon en Chroesjtsjef vertoonden een ge. brek aan zelfbeheersing die vol komen betreurenswaardig is. „Zij hebben een voorbeeld gegeven, dat, naar wij hopen, de gewone burgers niet zullen volgen", al dus de „Daily Express". De conservatieve „Daily Tele graph" schrijft dat niet tot Chroesjtsjefs diplomatieke me thode behoort bij de aankomst van een gast diens regering aan te vallen en de veerkracht van de gast op de proef te stellen door felle mondelinge aanvallen. Volgens de liberale „Manches ter Guardian" schijnen Chroesjt sjef en Nixon elkaar bij het de bat voor televisie voor het eerst op de tenen gestaan te hebben. Maar nu zij hun raketten met elkaar hebben vergeleken, zullen zij misschien straks andere on derwerpen aansnijden. De „New York Times" schrijft in een hoofdartikel over het de bat voor de televisie tussen Chroesjtsjef en Nixon dat het ruwe karakter van de diplomatie van de Rus is bewezen „als di plomatie tenminste het goede woord ervoor is". Nixon is niet naar Moskou ge gaan voor onderhandelingen maar Chroesjtsjefs gedrag van vrijdag heeft de hoop van allen die iets van het contact verwach ten, verminderd. Maar misschien is Chroesjtsjef straks in een meer verzoeningsgezinde stem ming. Volgens de „New York Herald Tribune" is Chroesjtsjefs optre den tegen Nixon een interessant voorbeeld van zijn opvattingen over diplomatieke manieren. De „Washington Post" noemt het dwaas te pogen het resultaat van Nixons bezoek af te meten' aan zijn woordenwisseling met Chroesjtsjef op vrijdag. De „Chicago Tribune" schrijft over de week van de onvrije vol ken dat Chroesjtsjefs aanval op afkondiging van deze week door president Eisenhower heeft aan getoond dat medelijden van de status van die landen wordt be schouwd als inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van de Sowjet-Unie. Rotstekeningen in Oostenrijk Er zijn in het Warschnekge- bergte in Opper-Oostenrijk op 2.000 meter hoogte rotsschilde ringen en -tekeningen gevonden met jacht- en ruitervoorstellin- gen. Bij deze tekeningen staan christelijke symbolen die waar schijnlijk door de eerste christe nen in deze streek zijn aange bracht op een plaats die voor de heidenen een offerplaats was. LITTLE ROCK. In vier dagen tijds hebben 54 negerjongens en -meisjes zich opgegeven bij scholen die tevo ren uitsluitend voor blanke kin deren bestemd waren, nadat de onderwijsraad besloten had de scholen op 8 september te ope nen op basis van een beperkte integratie. Van de negerscholieren heb ben 48 zich doen inschrijven bij de centrale middelbare school te Little Rock. EINDE VAN DE DROOGTE? Een uitloper over de Nojrdzee van een ten noorden van IJsland liggend hogedrukgebied beheer ste het weerbeeld gedurende het weekeinde. Zonnig en droog weer, met voor de vakantiegan- geis ideale temperaturen, 22 gra nen aan de kust, 28 graden in het zuiden en oosten van het land. 1 ropiscne temperaturen, 30 graden en hoger, werden gemeld van uit Franarijk en Duitsland, terwijl ook Zuid-Zweden en Zuid- 1 inland maxima hadden v an 25 iot 30 graden. Intussen verplaatste zich in een langzaam tempo een lagedrukge bied over de oceaan oostwaarts, zodat het zondagavond tot vlak voor de Ierse kust was gekomen. Het oostwaarts opdringen gaat geleidelijk door en om de depres sie heen stroomde in de hogere niveaux reeds onstabielere en koudere lucht naar onze omge ving. Dit ging boven Engeland en Schotland gepaard met ont wikkeling van een gebied met on weersbuien en regen, die daar plaatselijk met neerslaghoeveel- neden van 7, 13 en 19 mm een einde maakten aan de heersende droogte. iDe kans is groot dat het onsta bielere weertype met kans op re gen of onweer zich tot over ge heel Nederland uitbreidt en er ook bij ons een einde aan de lang durige droogteperiode komt. De vooruitzichten omtrent de verde re ontwikkelingen zijn echter nog onzeker. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot maandag avond Kans op een bui Vrij veel bewolking met plaat selijk een regen- of onweersbui. Zwakke tot matige wind, voorna melijk tussen oost en zuid. Whrm weer. (DINSDAG 28 JULI v.m. n.m. 7.35 7.55 8.10 8.30 8.50 9.10 9.00 9.20 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden op ond&r op onder Juli. 27 4.52 20.40 23.47 13.22 28 4.54 20.38 14.24 29 4.55 20.36 0.16 15.23 30 4.57 20.35 0.49 16.20 31 4.58 20.34 1.27 17.14

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1