KASSEM SLAAT TOE Meer dan 2 miljard I Flauwe stemming Genève m Eerste (fel) onderhoud van Chroesjtsjef met Nixon De besprekingen in Genève vaii't Hoff ZON- en MAANSTANDEN ONRUST IN IRAK Coöp. Boerenleenbank «Terneuzen» RAIFFEISENBANK De organisatie voor het toezicht op de kernproeven J. KEMPER HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER fgootlwill FYankertag WJ abonnement: Terneuasn. Dlieeteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Acbninistratle-adres: Smldswal Telefoon 2*73 en 251" Né 5 uur uitsluitend -073 Gironummer 38150 S-nfS! w'JkWS SfS DE VRIJE ZATERDAG 25 JULI 1959 15e Jaargang Nr 4737 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma F. J. van de Sande, Terneuïen Advertentiepriis ner mm 15 et; minimum pe» advertentie f 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handelf- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel mee* 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adrea Bureau van dit Blad. 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. WAT men op 14 juli in Irak verwachtte, blijkt inderdaad te zijn gebeul d. De censuur heeft weten te verbei gen wat er heeft plaats gevonden, maar nu is het wel duidelijk, dat bij de viering van het eenjarig bestaan van het regime verschillende groepen in botsing met eikaar zijn gekomen. Achter Kassem kan men voornamelijk twee machten vinden. De eerste is de sterkste, en zij wil voor alles neutraliteit en onafhan kelijkheid niet alleen van het Westen en de Sowjet-Unie, maar ook van Nasser. Het land heeft rijke olievoorraden en water genoeg voor bevloeiing, en het kan een goede toekomst hebben als het be hoorlijk wordt bestuurd. Waarom zou het willen fuseren met een ander Arabisch land of de vazal worden van wie ook? Maar er is een andere beweging, geleid door hele of halve com munisten, die Kassem hebben gesteund tegen de vrienden van Nas ser, en die sinds lang de prijs verlangen voor hun diensten. Het leger wil hen evenwel niet aan de macht laten en het heeft hun gewapende vrijwilligers al herhaaldelijk gesommeerd, de wapens in te leveren De pro-communistische vleugel beschouwde zich op 10 juli echter als de strijdkracht, die hei meest had bijgedragen tot vorming van het nieuwe regime. GEVECHTEN. ZO kwamen de demonstrerende groepen met elkaar in bot sing, het meest in het oliegebied van Kirkoek in het noorden. Daar waren maanden geleden of ficieren in opstand gekomen, naar men aanneemt omdat zij loen Kassem te veel concessies zagen doen aan de communisten. En omdal zij dan liever met Nas ser zouden samengaan, die toen zijn felle campagne legen het in ternationale bolsjewisme voerde. Die opstand werd onderdrukt, met behulp van communisten, zodat dezen zich nog meer gin gen aanmatigen. Al geruime tijd echter is Kassem bezig, bon een loontje lager tc laten zingen. En de spanningen hebben zich verleden week ontladen. Het be gon met gevechten tussen mani festanten, waarbij tenslotte het leger ingreep. En men meent dat generaal El Abdi een goede anti-communist is, die van de ge legenheid gebruik wou maken, nm de vrienden van de Sowjet- Unie uit te schakelen. In eik ge val zijn die hoogst ontevreden over de gang van zaken. UE KOERDEN. DE kwestie is gecompliceerd geworden door de Koerden. Deze stam woont in Turkije, waar hij behoorlijk is aangepast aan het nationale leven, dan in Per- zië waar zijn leden roerig zijn en nog al eens gehoor verlenen aan Sowjet-agenten. Hun stamge noten in het noorden van Irak, hebben zich vóór Kassem ver klaard, want zij zijn geen Ara bieren en voelen niets voor Nas sers streven naar Arabische oen heid. Bij de vorige opstand der officieren stonden zij samen met de communisten tegenover de ..Nasseristische" rebellen. Het is dus best mogelijk, dat een deel \an hen ditmaal de commuisten heeft beschermd tegen de Iraak- se nationalisten. Berichten zeggen dat zij nijdig waren, omdat de nationalisten hen ervan beschuldigden, com munisten te zijn. Dit zal wel zo zitten, dat men nu in Bagdad de neiging heeft, het etiket van communist te plakken op ieder, die men wil uitschakelen uit het politieke leven. De Koerdische minderheid zal zulk een achter stelling en isolering hebben ge vreesd en dus ook te heer zijn gegaan. In Bagdad vonden de gevech ten enige weerklank, wat er toe heeft geleid, dat daar huiszoekin gen naar wapens plaats vonden en dat razzia's zijn gehouden door het leger. Het algemene beeld dat zich voordoet, is dat Kassem, na eerst de aanhangers van Nasser schaakmat te heb ben gezet, nu de tijd gekomen a,'ht om de communisten van hun invloed te beroven. Maar de situatie is weinig stabiel en op verrassingen moet men zijn voorbereid. CUBAANSE TEGEN STELLINGEN. IN Europa lijkt de toestand in Irak van veel meer betekenis ban die in Cuba, hoewel beide op dit ogenblik terzijde van het grote wereldtoneel liggen. Doch in de V. S. denkt men over Cuba wel anders. Het ligt onmiddel lijk ten zuiden van de V. S. Noord-Amerikanen hebben voor namelijk de suikerplantages in handen en zowel commercieel als voor de defensie is het eiland van grote betekenis. Nadat de dictator Batista, een vriend van de V. S„ is verjaagd door de gebaarde rebellen van Fidel Castro, heeft deze nog al wild gesproken over de hervor mingen, die hij wilde doorvoe ren. De bezitters der suikerplan tages zijn ongerust geworden, te meer daar de binnen- en buiten landse vrienden van Castro expe dities hebben georganiseerd om revoluties te verwekken in Pa nama, Nicaragua en de Domini caanse Republiek Zo is het suikereiland een bron van onrust geworden. En na tuurlijk noemen nu de vijanden van de romantische volksheld hem een communist. Dat is een zeer ernstige beschuldiging, want dit zou betekenen dat een vijand van de V. S., die de Russen wil helpen, in Amerika bases in handen tracht t£ krijgen. PRESIDENT. DU Cubaai*1^^! resident Urru- lia, door Castro zelf op zijn zetel gezet, begon zelfs de wilde man lastig te vinden en heeft hem blijkbaar ook 31'van com munisme beschuldigd. Daarop trad Castro af „uit protest" met liet gevolg, dat zijn aanhangers weer Urrutia dwongen, heen te gaan. De regering, aan het hoofd waarvan Castro stond en die be staat uit zijn vrienden, benoem de gauw een van haar trouwe aanhangers tot president. En de nieuwe president, Dorticos, be noemde natuurl'jk de boos en nij dig afgetreden Castro opnieuw tot premier. Het lijkt een ope rette, maar toch kan dit alles straks tot een contra-revolutie leiden met nieuw bloedvergieten. Overal in Centraal- of Zuid- Amerika, waar men eep dictator heeft afgezet, blijft het onrustig, want voor democratie is er helaas nog geen hechte basis. GENÈVE. IN Genève heeft het Westen nu, na tijdens de maaltijden te hebben geconfereerd met de Rus Gromyko, voorgesteld, om de conferentie maar „voorlopig blij vend" te maken. Dit betekent, daj plaatsvervangers der minis ters verder gaan zoeken naar een compromis inzake Berlijn. De „Grote Vier" en de twee Duitse republieken zullen dus over Duit se eenheid en Berlijn kunnen babbelen en alles blijft voorlopig zoals het is. Als troostprijs zou men de Rus sen een topconferentie willen aanbieden. Het enige dat waar schijnlijk spoedig zal veranderen is de controle op het militaire verkeer van cn naar West-Ber- lijn. Dit zal wel in handen wor den gegeven van de Oostduitsers onder Russische verantwoor delijkheid - om ook hen tevre den te stellen. Dr. A. C. iNadruk verboden.) (Advertentie.) In vacantieiijd ook van Uw scheerzorgen bevrijd Vergeet in Uw vacantietijd het zeep en kwastgedoe. Of vervang Uw oude droogscheerapparaat door een nieuwe Braun. Dan wordt Uw vacantie - en voort aan Uw dagelijkse scheerbeurt - een genoegen. Overtuigender dan iedere bewe ring: de vergelijkende scheer- proef. Type Combi met tondeuse in luxe plastic étui f. 59.75. Type Special in cartonnen doos f. 44.75, N i e u w type Standard in cartonnen doos f. 37.50 Imp. N.V. Hapé, Amsterdam-C Telefoon 63957 (4 lijnen). Gevestigd 1913. Ontvoerde Amerikaanse terecht. De 21-jarige Jacqueline Gay Hart, dochter van de directeur van een Amerikaanse toilet artikelenfirma, die drie dagen geleden word vermist, is vrijdag morgen dwalend in een park te Chicago aangetroffen. Zij heeft de politie-agent die haar tegen kwam verteld, woensdagochtend op het vliegveld van Newark door een man meegevoerd te zijn nadat zij afscheid genomen had van haar verloofde en zich ver volgens naar haar auto begaf. Mejuffrouw Hart had blauwe plekken op haar armen en ge zwollen lippen. Zij zei verder, dat men haar geblinddoekt en vastgebonden en naar een huis in de buurt van Newark gereden had. Daar was zij een tijd in een badkamer opgesloten. Zij had mannen over geld horen praten. Later was zij naai- Chicago ge bracht en in het centrum van de stad afgezet. AANVAL OP CASINO TE BANDOL. Een groep van ongeveer vijf tig jongelieden, gewapend met stokken en fietskettingen, heeft donderdagavond een aanval ge daan op Franse en buitenland se vakantiegangers in het casi no van Bandol ten westen van Toulon aan de Middelandse Zee. Achttien mensen liepen bij deze aanval verwondingen op. De jongelieden die uit Tou lon kwamen, beschadigden de auto's van touristen en drongen toen het casino binnen. De aan vallers werden verdreven door de politie, geholpen door bur gers. De ministers van Buitenlandse Zaker der „grote vier" hebben vrijdag ten liuizr van de Ameri- kanse minister van Buitenlandse Zaken Herter vertrouwelijk over Berlijn en Duitsland gesproken. De besprekingen duurden onge veer drie uur. Tevoren hadden de drie Wes terse ministers overleg gepleegd met hun Westduitse ambtgenoot Von Brentano. Laatstgenoemde verliet Herters villa drie minu ten voor de aankomst van Gro- miko. Omtrent de standpunten dei- Westerse bondgenoten bij de hui dige stand der besprekingen wordt het volgende gemeld. De Amerikanen hebben er geen twijfel aan laten bestaan dat zij menen dat de besprekingen mo gelijk spoedig zullen worden be ëindigd, zonder dat genoeg over eenstemming is bereikt om het uitschrijven van een topconferen tie te rechtvaardigen. Naar ver luidt delen de Fransen en West- Duitsers dit standpunt. Advertentie.) 2,000.000.000, Dai is het totaal spaartegoed bij de boerenleenbanken, aangesloten bij de Coöp. Centrale Raiffeisenbank te Utrecht. Ruim twee miljard gulden Ook U kunt profi teren van de gunstige voorwaarden. Er ligt een spaarboekje voor U klaar by de Waistraat T TERNEUZEN Noordstraat 6 AXEL Do Blitse minister van Bui tenlandse Zaken Selwyn Lloyd heeft donderdag j.l. echter ver klaard dat de „ruwe schets van een tussentijdse overeenkomst zichtbaar is geworden" cn dat wellicht op „een andere bijeen komst" overeenstemming kan worden bereikt. Aangenomen wordt, dat Lloyd hiermede een topconfeientie be doelt. A.F.P. meldt, dat de bespre kingen volgens van Westerse zijde verkregen inlichtingen, geen enkel nieuw gezichtspunt hebben opgeleverd. De Westerse minis ters hebben vastgehouden aan hun standpunt dat geen verband mag worden gelegd tussen de in stelling van een gemengde com missie van Oost- en West-Duit sers voor overleg over een Duit se hereniging en het Eerlijnse vraagstuk. Gromiko van zijn kant wilde wél aan dit verband vast houden. Hij besloot met op tc merken dat hier later nog wel nader over zou worden gesproken. Bij ilo bespreking van het Bcr- lijiisr vraagstuk bielsen <1<» stand punten van Oost cn West nog steeds aanzienlijk uiteen te lig gen. De ministers van Buitenlandse Zaken dor „grote vier" zullen hun informele besprekingen maandagmiddag a.s. ten huize van de Britse minister van Bui tenlandse Zaken Selwyn Lloyd voortzetten. Oostenrijk heeft er mee inge-, in Wenen van hel hoofdbureau stemd dat de toekomstige wereld- van de organisatie, organisatie voor het toezicht op In Westelijke conferentiekrin- de kernproeven die in het' gen te Genève merkte men op leven zal worden geroepen als dat het natuurlijk belangrijk is resultaat van de besprekingen over het staken van de kern proeven in Wenen gevestigd wordt. Dit -heeft de Oostenrijkse ministers van Buitenlandse Za ken, dr. Bruno Kreisky, vrijdag op een persconferentie in Wenen meegedeeld. Hij verklaarde dat vertegen woordigers van de Sowjet-Unie, de V. S. en Engeland de Oosten rijkse regering op 20 juli hadden verzocht of zij „in principe" ak koord kon gaan met de vestiging dat de drie mogendheden in prin cipe akkoord zijn gegaan met dé plaats van het hoofdbureau, maar dat dit besluit niet opgevat moet worden als een „flinke stap voorwaarts" naar een verdrag tussen West en Oost, dat kern wapenproeven verbiedt. Een functionaris van hef in ternationale bureau voor atoom energie, dat in Wenen gevestigd is, zei dat de nieuwe organisatie volkomen onafhankelijk zal zijn van het internationale bureau voor atoomenergie. COMMUNISTISCHE TOPCONFERENTIE. Een functionaris van de Sow jet-delegatie in Geneve lieeft vrij dag verklaard dat zeer waar schijnlijk begin augustus een communistische topconferentie zal worden gehouden, waarop premiers van de Oost-lCurope.se landen politieke en economische kwesties zullen bespreken. Het juiste tijdstip van de con ferentie en de te bespreken on derwerpen hangen echter af van de huidige ministerconferentie in Genève, die maandag haar 9de week in gaat. Er deden reeds twee dagen ge ruchten over een op handen zijn de communistische topconferen tie de ronde. Volgens waar nemers zijn zij mogelijk met op zet verspreid om de Westelijke delegaties onder druk te zetten. Vorig jaar en hef jaar daar voor zijn ook reeds communis tische topconferenties gehouden, en wel in Moskou. „Mislukking van de conferen tie van Genève zou een slag toe brengen aan de vrede beteke nen", aldus de Amerikaanse vice- president, Nixon, in zijn onder houd met de Russische premier, Chroesjtsjef, tijdens het bezoek aan de Amerikaanse tentoonstel ling te Moskou. Nixon zei, dat „niet alles van een kant kan ko men en dat de wereld het oog gericht houdt op de Sowjet-Unie waarvan men de volgende slap verwacht". Toen Nixon sprak over de „Russische bedreigingen" ant woordde de Russische premier dat „de Sowjet-Unie een eind wil maken aan hot oprichten van Amerikaanse militaire bases op buitenlands gebied". Hij voegde hieraan toe: „Zolang dat niel is geschied zullen wij dezelfde taal blijven spreken". Daarna heeft Chroesjtsjef aan gedrongen op de wens van de Sowjet-Unie een vredesverdrag met Duitsland te sluiten ..tenein de een van de voornaamste pun ten van wrijving tussen de Ver. Staten en de Sowjet-Unie weg te nemen". Het onderhoud heeft 25 minu ten geduurd. Tijdens het bezoek aan de ten toonstelling verschenen beiden ruim een kwartier vcor de tele vise-camera's waarbij zich een joviale maar scherpe discussie over communisme cn kapitalisme ontspon. Beiden glimlachten breed maar de antwoorden wa ren soms fel. Op zeker ogenblik /.ei Nixon tot Chroesjtsjef: „Tenslotte weet u niet alles", waarop de Russi sche premier antwoordde: „Als ik niet alles weet dan weet u niets over het communisme u kent slechts de vrees daarvoor". Do discussie ontstond toen Chroesjtsjef opnieuw het Ameri kaanse besluit voor het houden van een gebedsweek voor onvrije volken aanroerde. Heftig gesti culerend naar de camera's vroeg hij hoe men zoiets kon toestaan. Vervolgens zei hij dat hij met vertrouwen uitziet naar het ein de van de termijn van het zeven jarenplan wanneer de Sowjet- Unie op economisch gebied de achterstand op de Ver. Staten zal hebben ingehaald. Nixon die aanvankelijk wat verrast scheen, zei: „Uw opmer kingen zijn precies zoals wij ons hadden voorgesteld, flitsend en voor de vuist weg. Wil de mede dinging waarover u spreekt voor beide volken van belang zijn, dan moet er een vrije uit wisseling van meningen zijn. Op sommige gebieden bent u ons voor, bijv. op het gebied van ra ketten. Op andere terreinen, kleurentelevisie bijv. zijn wij misschien voor. Chroesjtsjef: „Nee. ook op dit punt zijn wij even ver". (Advertentie) Voor: Pedicure Voetverzorging Terneuzen Noordstr. 68 Tel. 2476 Nixon; „Laten we op dit ge bied wedijveren. Wij moeten u meer horen voor de televisie en u moet meer van ons horen op uw televisiescherm." Chroesjtsjef vond dit een goed idee, maar hij zei, plotseling in lachen uitbarstend: „Wacht even. ik ga ergens mee akkoord maar waarmee eigenlijk?" Daarna greep hij Nixon bij de arm en zei: „U bent een goed pleitbezor ger voor het kapitalisme, een goed advocaat". Nixon zei voorts dat er in de Ver. Staten geen dag voorbijgaat dat de Amerikanen niet kunnen lezen wat Chroesjtsjef zegt. Toen vice-premier Kozlof in Californië over vrede sprak, sprak u in Moskou in andere termen. Dit verscheen uitvoerig in de Ame rikaanse pers. Log hier nooit een verklaring af ais u niet wilt dat deze in Amerika wordt gelezen. Ik kan u beloven dat elk woord dat u zegt in het Engels zal wor den vertaald." Chroesjtsjef betwijfelde dit en wenste dat Nixon zijn woord gaf dat het Amerikaanse volk deze woorden van Chroesjtsjef zal ho ven. Lachend gaf Nixon zijn woord maar hij wilde ook van Chroesjtsjef de verzekering dat alles wat hij zei vertaald zal wor den en in de hele Sowjet-Unie zal worden gehoord. „Dat is af gesproken". aldus Chroesjtsjef. De opnamen voor deze uitzen ding voor kleurentelevisie zullen binnen 24 uur naar Amerika zijn overgebracht. Chroesjtsjef verklaarde o.a. nog met nadruk dat de Sowjet- Unie nooit dwang uitoefende. „Dat zou de meest dwaze poli tiek zijn". Ook zei hij dat de Sowjet-Unie machtiger wapens dan de Ver. Staten heeft. Hij zei dat de Sow- iet-Unie geen stap zou wijken. De Sowjet-Unie wenst vriend schap met de Ver. Staten en mot 'edcreen, Nixon antwoordde dat de Ver. Staten en de Sowjet-Unie vrede wensen maar hij meende niet dat de zaak van de vrede gediend wordt door te herhalen dat Rus land sterker is dan Amerika. Chroesjtsjef: „U daagde me uit Nixon bracht hiertegen in dat het in feite onbelangrijk is wel ke zijde er beter voorstaat om dat beide zijden elkaar kunnen vernietigen en enig voordeel il-1 lusoir is. Chroesjtsjef zei dat hij het daar niet helemaal mee eens was. Ondanks de strenge Russische en Amerikanse veiligheidsmaat regelen werden Chroesjtsjef, Ni xon en Worosjilof door het gro te aantal hen omringende foto grafen en journalisten afgesne den van hun gezelschap waaron der zich vice-premier Kozlof be vond. „Laat tenminste mijn as sistent door", zo riep Chroesjt sjef uit. Amerikaanse functionarissen hebben met tegenzin enkele tien tallen boeken verwilderd uit de modelbibliotheek die vandaag voor het Russische publiek zal worden opengesteld. De Russi sche autoriteiten hadden bezwa ren tegen deze boeken geuit. De gewraakte passages betroffen voornamelijk opmerkingen over regering, economie en buiten landse politiek van de Sowjet- Unie sedert de tweede wereldoor log. De rede van Nixon die de ten toonstelling officieel opende, werd onderbroken toen hij zei dat de omstandigheden in Amerika B Ongeveer duizend parachu tisten zijn donderdag in groot Kabylië, t.en Oosten van Algiers, neergelaten om een offensief tegen Algerijnse opstandelingen te beginnen, zo heeft het Franse leger bekendgemaakt. In het betrokken gebied zouden enige van de sterkste eenheden van de F. L. N., de voornaamste Alge rijnse verzetsbeweging, opereren. Weerbeeld verandert niet. Het algemene weerbeeld wordt nog steeds gekenmerkt door een hogedrukgebied dal zich hand haaft boven de Britse eilanden, de Noordzee en Scandinavië. Dc uitzonderlijke droogte duurde daardoor voort, niet alleen in ons land, maar ook in de Scandina vische landen, in Engeland en West-Duitsland. Als gevolg van de grote ver hitting boven het vasteland, waarbij in Frankrijk en Z.W. Duitsland temperaturen van 30 tot 32 graden werden bereikt, ontwikkelden zich daar lokale warmte-onweders tot in de om geving van Triër. De meeste on- weders ontlastten zich echter in de Rhónevallei en de Franse Alpen. Weliswaar komt er nu enige depressie-activiteit ten zuiden van IJsland, maar deze bevindt zich zó noordelijk, dat van enig opdringen naar het vasteland nog geen sprake is. Ook de sto ring boven Frankrijk ziet weinig kans zijn invloed naar het noor den te verleggen. Wel kunnen er wolkenschermen in de hogere luchtlagen binnendrijven, maar dit houdt nog geen weersveran dering in. Een aanhouden van het huidi ge weerbeeld over het weekein de is dan ook met meest waar schijnlijk. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot zaterdagavond. Nog geen verandering Droog weer cn over het alge meen vrij zonnig. Matige, af en toe krachtige wind tussen noord en noordoost. Maximumtempera tuur van 20 graden in het zuid oosten van het land. ZONDAG 26 JULI v.m. n.m. Breskens 6.01 6.17 Terneuzen 6.36 6.52 Hansweert 7.16 7.32 Walsoorden 7.26 7.42 MAANDAG 27 JULI v.m. n.m. Breskens 6.47 7.01 Terneuzen 7.22 7.36 Hansweert 8.02 8.16 Walsoorden 8.12 8.26 op onder- op onder Juli. 25 4.49 20.42 22.56 11.13 26 4.51 20.41 23.20 12.18 27 4.52 20.40 23.47 13.22 28 4.54 20.38 14.24 29 4.55 20.36 0.16 15.23 30 4.57 20.35 0.49 16.20 31 4.58 20.34 1.27 17.14 leiden tot „welvaart voor allen en een maatschappij zonder klas sen". Na het gelach merkte hij op: „Ik weet dat U verbaasd bent maar ik heb gelijk. Wij geven ieder de kans om rijk te worden en de arbeiders van vandaag zijn niet die uit het midden van de vorige eeuw. Dc karikatuur van de monopolisten in dc V. S. is even ouderwets als die van de houten koe op een van uw col lectieve boerderijen". „Bij onze verkiezingen heeft iedere kiezer vrije keuze tussen degenen, die aan de machl zijn, en de oppositie, Volgens onze grondwet kan geen kerkgenoot schap door de staat worden ge steund". Nixon zei dat de Sowjet-Unie en de V. S, over een verschrik kelijke vernietigingskracht be schikken en dat niemand een an der ooit in een positie moet bren gen dat hij geen andere keus neeft dan te vechten of zich over te geven. Geen land ter wereld is sterk genoeg om de ander een ultimatum te stellen zonder het risico van zelfvernietiging te lopen. Zij die beweren dat de politiek van de Amerikaanse regering niet de wil van het Amerikaanse volk vertegenwoordigt, geven zich over aan een gevaarlijke vorm van zelfbedrog. De vrede die wij willen en die de wereld nodig heeft is niet de vrede van de overgave maar de vrede der gerechtigheid, geen vrede door een ultimatum maar door onderhandeling Deze tentoonstelling cn uw expositie in New York zijn goedp voorbeelden van hetgeen tot stand kan worden gebracht als het genie van onze volken zich niet richt op vernietiging van de beschaving maar op de beste vorm van leven". Nixon sprak in het Engels. Zijn rede werd gelijktijdig ver taald maar in de uitzending over de plechtigheid van radio-Mos kou die een uur duurde werd zijn toespraak niet uitgezonden. (Advertentie) BINNENVERINGBED SCHUIMRUBBERBEO erkrijgbaur bij: West-Duitsland beperkt vrije invoer van boter en suiker. Het Westduitse ministerie voor de levensmiddelenvoorziening heeft vrijdag bekend gemaakt, dat de hoeveelheid boter die vrij in West-Duitsland kan worden ingevoerd, is verminderd van 1 kilogram tot 250 gram. Dok de vrije invoer van suiker is beperkt en wel van twee tot een halve kilogram. Westduitser gearresteerd i.v.m. oorlogsmisdaden De Westduitse politie heeft vrijdag dr. Georg Heuser, hoofd van de recherche van Rijnland- Palts, gearresteerd. Hij wordt er van verdachte betrokken te zijn geweest bij de massa-executies, die de S.S.-troepen in de vorige wereldoorlog in Minsk hebben uitgevoerd. Volgens het arrestatiebevel heeft Heuser, die majoor bij de S.S. is geweest, bevelen tot te rechtstellingen ondertekend en ook zelf mensen doodgeschoten. Heuser werd in Bad Orb, waar hij zijn vakantie doorbracht, ge arresteerd. MAATVERLAGING VOOR PEREN ,Door de aanhoudende droogte is het fruit dat thans plukrijp is, over het algemeen klein van stuk. Daarom heeft het Produkt- schap voor Groenten en Fruit besloten met ingang van donder dag j.l. de minimummaat van peren te verlagen van 40 tot 35 mm. Dat houdt voor de telers van peren in dat in het vervolg ook peren in de maten tussen 35 40 mm waarvoor tot dusver een aanvoerverbod bestond, geveild mogen worden. Deze maatver- laging geldt tot 1 september a.s. Dan wordt de minimummaat weer 40 mm.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1