UIT DE PROVINCIE l/ism-Kvok Binne RECHTSZAKEN Kantongerecht Oostburg OPRUIMÏNGSSTRIJD AXEL Eric de Noorman De vissers van de zwarte klip DANSE KERKNIEUWS TERNEUZEN AARDENBURG AXEL BIERVLIET. BRESKENS. SCHOONDIJKE. ZAAMSLAG. CUBA. RODE KRUIS ZENDT DEKENS. DE MISDAAD IN ENGELAND. VÏSSEK-KOOLE in de aan de kop! AGENDA HOTEL MEE Kodak Rei reflex Foto-Kino BENOEMINGEN BIJ WATERSCHAPPEN Bij Koninklijk Besluit zijn benoemd met ingang van 1 augustus 1959 tot gezworene van de Kruispolder, de heer J. E. van der Wielen te Lams- waarde (gemeente Hontenisse), uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar waarin hij 70 jaar zal zijn geworden; tot gezwo rene van het waterschap de Verenigde Polders van Osse- nisse de heer E. P. M. Verdur- ten, te Vogelwaarde. 1 MIDDENSTANDSEXAMENS Bij de gister door het Instituut voor Middenstandsontvvikkeling voortgezette Middenstandsexa mens, Algemene Handelskennis, slaagden te Terneuzen de volgen de kandidaten: Ra Je van Hulle te Sas van Gent; Ma Ja Jansen te Cadzand; P. L. Jansen te Lamswaarde; F. J. M. de Jonge te Ovezande; D. W, Jurry te Hoek; Ra La Aa Kamoen te Wlestdorpe; Ea Ma van Kerkvoorde te IJzendijke; A. de Keijzer te Zaamslag; C. J. Kloosterman te Goes; R. J. de Koek te Kuitaart; J. P. de Koeijer te Terneuzen; M. D. Kos ter te Kapelle; J, de Kraker te Axel; F. E. de Krijger te Sluis; W. P. Lauret te Kloosterzande; M. J. Leenhouts te Oostburg; A. C. Lensen te Zaamslag; J. L. Len- sen te Sluiskil; H. J. A. van Lier- ie te IJzendijke; J. W. van der Linde te Yerseke; J. A. van der Maale te Hoek; Wa Aa van der Vlaale te Hoek; Me Ee Jh Maas te Sas van Gent; Me-Jé Le Da Maenhout te Sluis; J. P. M. Mag aus te Boschkapélle; Mevr. Sa Pa MangoldMeijer te Axel; T. r. Marteijn te IJzendijke; P. A. lleijaard te 's-Heer Hendrikskin- deren; A. P. Meijer te Axel; C A. Moens te Biervliet; A. L. Moerman te Hoek; H. de Moet se Goes; Me Je van Mol te West- iorpe; Mevr. Da Ma Mookhoek Roofack te Breskens; Ja Sa Mo rel te Oostburg; A. C. Mostert te Terneuzen; Ma Pa Notebaart te Breskens; W. F. Nuyts te West- dorpe; J. L. Oosthoek te Ove zande; M L. de Pauw te Sas van Gent: G. Post te Wolphaartsdijk. SAMENWERKING TUSSEN DE TKRNEUZENSE EN ZEEUWSE MUZIEKSCHOOL? In de afdelingen van Provincia le Staten is weer van gedachten gewisseld over de mogelijkheid van samenwerking tussen de Ter- aeuzense en Zeeuwse muziek school. Uit de discussie bleek, dat er contact tussen de besturen van beide scholen is geweest. Dit be tekent echter geenszins, dat sa menwerking ook werkelijk tot stand zal komen. Indien een vorm van samenwer king wordt gevonden zal dat voor de Terneuzense muziekschool financiële consequenties mee brengen. Het bestuur is echter .niet geheel vrij in het nemen van een beslissing. Gedeputeerde Staten hopen in de winterzitting van Provinciale Staten over deze aangelegenheid nadere mededelingen te kunnen ZSOCTi. AFVOER RIOOLWATER OP POLDERSLOTEN. Het ligt in de bedoeling van Geef. Staten voor de hele provin cie tot aanwijzing van eerste bin nendijken over te gaan. Dit zal naar het oordeel van dit college veel misverstand wegnemen en vereenvoudiging in toezicht en administratie brengen. l)e lozing van rioolwater door gemeenten op waterleidingen zal uitsluitend mogen plaats hebben, GEREF. KERK. ös. A. C. SONNEVELDT OVERLEDEN Naar vernomen wordt is in Buenos Aires overleden ds. A. C. Sonneveldt., emeritus-predi kant van de Geref. Kerk te Buenos Aires. Ds. Sonneveldt werd in Wil lemstad in 1880 geboren en aras aanvankelijk hoofdonder wijzer te Brouwershaven. Hij werd predikant op grond van artikel 8 der kerkenorde (sin guliere gaven) en verbond zich op 1 januari 1911 aan de Geref. Kerk te Buenos-Aires. Van 1915 tot 1926 is ds. Son neveldt predikant geweest in Chabut (Patagonië) waar zich een kleine gemeente van Zuid- Afrikaanse boeren van Neder landse oorsprong bevindt. In 1926 werd hij predikant te Buenos Aires. Tegelijk nam hij echter zijn ambt in Chabut waar. Hij was redacteur van het kerkblad voor Zuid-Amerika. Talrijke van zijn preken ver schenen in druk. nadat het rioolwater een voldoen de reiniging heeft ondergaan. Voor deze lozing zal een ver gunning nodig zijn van het pol der- of waterschapsbestuur, Wat de lozing van afvalwater van boerderijen en alleenstaande woningen, betreft, merken Ged Staten op, dat rekening moet wor den gehouden met de afvoer van regenwater en huishoudwater en met de afvoer van stoffen van stalvloeren en mestverzamelin gen. De eisen, waaraan de riole ring van deze opstallen moet vol doen, zijn opgenomen in de ge meentelijke bouwverordeningen en betekenen in het algemeen het opnemen van de afvalstoffen in de putten en de overloop van voldoende verdund afvalwater naar sloten en waterleidingen. In de toekomst zal echter, indien Provinciale Staten met het voor stel van Gedeputeerde Staten akkoord gaan, voor de aanleg of wijziging van de riolering van een boerderij of alleenstaande woning niet alleen een vergun ning op grond van de gemeente lijke bouwverordening nodig zijn, maar ook een vergunning van een polder- of waterschapsbe stuur. Deze opmerkingen zijn gemaakt naar aanleiding van de bespre kingen die in de afdelingen van Provinciale Staten zijn gemaakt met betrekking tot het voorstel van Ged. Staten tot wijziging van het reglement van politie voor de polders of waterschappen. (Zeeuws Dagbld.) M.U.L.O.-examens. Te Bergen op Zoom slaagden de volgende leerlingen van de R.K. Mulo-school te Terneuzen voor het diploma Mulo-A: John Abbink. Frieda Dyselinck en Marion van Damme, allen te Ter neuzen; Lilian Cortvriendt, Theo Colsen en Tonny van Pamelen allen te Sluiskil; Woudri Antheu- nis, Arnold van der Heyden, Piet v. d. Bos en Gerda v. d. Berg, allen te Axel; Carlo de Boeye en Freddy Laurys te Westdorpe; Theo de Brouwer te Sas van Gent en Theo Kerckhaert te Stoppeldijk. Geslaagd Bij de gisteren te Goes gehou den MULO-examens slaagden voor het A-diploma en Midden standsdiploma Adri Kersten en Krijn Klaassen, alhier, en Kees van Wijck te Sluiskil, terwijl voor het A-diploma slaagde Jaap Oostdijk, alhier, allen leer lingen van de Chr. ULO-school te Terneuzen. Brandmeldingen Gistermiddag ongeveer kwart voor vijf ontstond een grasbrand aan het Oostelijk Bolwerk. Door de brandweer werd het vuur met drie stralen van de nevelspuit ge doofd. Vrijwel op hetzelfde ogenblik werd de brandweer gealarmeerd voor een brand op de gemeente lijke vuilnisbelt aan de z.g. bin nendijk nabij de hoeve „Plant- lust". Nadat -eerst de beide tank sproeiwagens de strijd tegen het, vuur aanvingen, werd later as sistentie verleend door de brand weer, waarvoor het water door de sproeiwagens werd gehaald uit het kanaal. Vrij spoedig was ook deze brand geblust. Geslaagd. Te Dordrecht slaagde aan de Hogere Technische School voor afdeling Weg- en Waterbouw kunde de heer J. A. Slager, alhier. Bedrijfsongeval Woensdagavond te kwart voor acht had bij werkzaamheden aan de silo van de C.B.T.B. aan de Sassing een bedrijfsongeval plaats, doordat bij het verplaat sen van een betonmolen, deze plotseling aan het rollen ging. De 52-jarige werkman A. Diele- man, wonende tte Schapenbout, geraakte hierdoor bekneld tus sen een stapel hout en de zware betonmolen, tengevolge waarvan zijn borstkas enigszins werd in gedrukt. Daar het ongeval zich ernstig liet aanzien, werd D. naar het zie kenhuis te Sluiskil vervoerd. Naar wij vernemen kan de toe stand van D. thans naar omstan digheden redelijk worden ge noemd. Stoppelveld in brand. Tijdens oogstwerkzaamheden op een perceel bouwland van de heer A. Dobbelaere in de Ange- linapolder viel donderdagmiddag een pak stro van een landbouw- wagen op het stoppelveld uit elkaar. „De brand er maar in, dan was men er meteen van af," zo dacht men althans. In een oogwenk stond daarop ook het stoppelveld in volle vlam en zette de brand zich voort in de richting van een oude water gang, waarin allerlei afval, zoals takken en doornestruiken, was geworpen. Ook dit begon te branden en daar men vreesde, dat de vlam men zich nog verder zouden ver spreiden waardoor ook een op een afstand van 40 meter staan de hangar gevaar zou lopen, werd via het gemeentebestuur de brandweer van Hoofdplaat ge alarmeerd. (De brandspuit van Biervliet is buiten bedrijf en is men in afwachting van de nieuwe; brandspuit tot welker aanschaf fing de raad reeds besloot.) De brandweer uit Hoofdplaat haalde het bluswater uit de enige bereikbare waterbron, n.l. een in de nabijheid gelegen regenbak terwijl men verder met stokken en schoppen grond de vlammen verder wist te doven. De kermis komt in zicht. De Biervlietse kermis is voor vele inwoners een jaarlijks hoog. tepunt. Niet in het minst voor de jeugd, die als de kermisex. ploitanten op de Markt arrive ren, daar niet weg te slaan zijn. Vooral de jongens helpen graag mee bij het opbouwen van zweef molens, schommels, caroussel etc, in de hoop, dat als het ge heel is opgebouwd er een gratis ritje afvalt. De Markt komt met allerlei materiaal, horende bij een ker mis, aardig vol te staan. Ook de café's hebben het druk, daar de orgels voor de danslustigen ar riveren. Een klein beetje verkoe ling mag er dan wel komen om dat ook in de omliggende dorpen gebleken is dat de dansanimo door de enorme hitte niet zo erg groot is. Maandagmiddag wordt een koers verreden voor nieuwelin gen, waarvoor 30 inschrijvingen binnenkwamen. Gemeenteraad. Blijkens de agenda van de a.s. maandagavond te houden verga dering van de gemeenteraad vra gen B. en W. de raad een crediet toe te staan van 1258 voor het herplaatsen van een aantal licht masten op verschillende plaat sen in de gemeente. Voorts wordt goedkeuring gevraagd van de aankoop van een tweede afmijn- toestel voor het vismijnbedrijf, ten bedrage van 6787. B. en W. stellen de raad voor 5 cent per inwoner bij te dragen voor het aanbrengen van muur schilderingen in het gebouw van de provinciale griffie. Medegedeeld wordt dat Ged. Sta ten geen bezwaar hebben, dat het gemeentebestuur zich garant stelt voor de rente en aflossing van credieten opgenomen ten behoeve van de financiering voor nieuwbouw van vissersschepen. B. en W. delen mede, dat de N. V. Amsterdamsche Bank te Breskens bereid is hiervoor cre dieten te verstrekken met een maximale looptijd van 15 jaar tegen een rente van 4 mits de gemeente zich garant stelt voor de rente en aflossing. Raadsvergadering. Bouw van gymnastieklokaal gegund. In de woensdagavond gehou den raadsvergadering waren afwezig de heren R. de Badts en RisseeuwProvoost. Na de opening sprak burge meester F. A. van Rosevelt er zijn voldoening over uit, dat de brandweer van Schoondijke de eerste prijs verwierf tijdens de wedstrijden te Hoofdplaat. Ge lijktijdig deelde de raadsvoor zitter mede, dat binnenkort de raad voorstellen zullen berei ken inzake de aanschaf van nieuw brandweermateriaal. De bouw van het gymnastiek lokaal werd gegund aan de laagste inschrijver, de firma Iz. de Bliek uit Schoondijke voor een bedrag van 172.910, De voorzitter sprak de ver wachting uit, dat met de bouw hiervan nog in september zal kunnen worden begonnen. De Coöp. Boerenleenbank te Biervliet kwam naar aanleiding van persberichten terug op haar ingenomen standpunt, dat voor de verbouwing van de praktijkschool voor de land bouw geen geld geleend kon worden tegen de aan de ge meenten toegestane rente van 4's °:0 per jaar. De Boerenleen bank vroeg indertijd een hogere rente, doch dit werd de ge meente door het Rijk niet toe gestaan. Thans bood de Boerenleen bank te Biervliet de gemeente Schoondijke een geldlening aan groot ƒ30.000,— tegen het aan gemeenten toegestane rente gamma groot 41,» per jaar. De burgemeester bracht hulde aan het bestuur van de Boe- KIND MISHANDELD. Een zaak, die maanden geleden de gemoederen nogal in beroe ring heeft gebracht, nl. de ern stige mishandeling aoor oudeis van hun 4-jarig zoontje, heeft gistermiddag voor de rechtbank te Rotterdam gediend. Veertien dagen heeft de rechtbank geno men om zich te beraden op de eis van de officier van justitie: vijf jaar met aftrek tegen de vader, de 29-jarige fabrieksarbei- der W. J. Iuit Rotterdam en vier jaar, eveneens met aftrek, tegen zijn 24-jarige in Hamburg gecoren vrouw. De zaak was aan het rollen ge komen, zo bleek gistermiddag toen de president,- mr. C, W ae Visser, twee rechercheurs onder vroeg, toen op een dag in febr. j.l. de ouders van de vrouw met renleenbank om terug te komen een ernstig mishandeld kind bij op haar eenmaal ingenomende politie kwamen. De politie- standpunt. De raad aanvaardde in dank de aangeboden lening. Aan de heer J. de Jonge werd een bedrag van ƒ700,— toege kend voor woningsplitsing. De begroting 1959 werd in verband met de verbouwing aan de praktijkschool en het daaraan verbonden internaat gewijzigd. De verordening op de reini gingsrechten werd op enkele administratieve punten gewij zigd. Tijdens de rondvraag infor meerde de heer J. Neele naar de uniforme vuilnisemmers, tot welks aanschaf de raad inder tijd besloten heeft. De voorzitter deelde mede, dat de thans in gebruik zijnde vuilnisauto een te hoge laad bak heeft, waardoor het weinig zin heeft over te gaan tot de uniforme vuilnisemmers. De voorzitter sloot hierna de vergadering. Agenda gemeenteraad. De raad der gemeente komt hedenavond om 7 uur bijeen ter behandeling van o.m. de volgen de punten: Onderzoek geloofsbrief nieuw benoemd raadslid. Voorstel sluiten overeenkomst met N.V. Destructor Zeeland. Voorstel aankoop perceeltje grond van S. de Klerk. Voorstel benoeming onderwij zer aan de openbare lagere school. Voorstel tot verhoging van de vergoeding bij brand aan' leden der Vrijw. Brandweer. Voorstel verlening eervol ont slag als havenmeester aan C. Hamelink. De procureur-generaal in Ha vanna heeft José Gomez Quinte- ro, bij het hooggerechtshof eert aanklacht inzake verraad tegen, de afgetreden Cubaanse presi dent, Urrutia,. aanhangig ge maakt. De regering zou dit echter als een persoonlijke zaak van Quin- tero beschouwen en zou hem der halve niet steunen. arts, G. F. K. W. Meijboom, on derzocht meteen het ventje en zijn conclusie was „letterlijk bont en blauw geslagen". Het op 18 juli 1955 geboren kereltje had verder ernstige bloedarmoede, waarschijnlijk tengevolge van bloedingen. Voor het eerst in zijn loopbaan kwam hij met de uitdrukking: zwaar lichamelijk letsel toegebracht aan een kind door ouders, in aan raking, zo vertelde de politiearts. De dagvaarding zei, dat Wim- pie, zo heette het knulletje, dooi de ouders tegen het hoofd was gestompt. Hij was geslagen met een pook, een broekriem en een deel van een stoelleuning, een stuk hout van bijna een pond, dat de moeder, aldus verklaarde dokter Meijboom, een „stokje" noemde. Uit het verhoor van beide ver dachten bleek, dat beiden het kind hadden geslagen, de vrouw in iets mindeie mate, aldus later mr. H. van Buuren, officier van justitie in zijn requistoir. En dat alles, omdat het kind niet zindelijk zou zijn. Wimpie was het voorkind van de vrouw, dat daags voor hun huwelijk door de man werd erkend. Toen de poli tie tenslotte had ingegrepen en het kind daar, vervolgens in een ziekenhuis en later in een pleeg gezin werd opgenomen, was één nacht na nooit iets van Wimpies onzindelijkheid be speurd. Achteraf heeft de vrouw toegegeven niet te hebben kun nen oegrijpen, dat het ventje niet gestorven is, toen haar man uei afranselde. De zenuwarts J, H. Plokker uit Leidschendam, achtte beide verdachten volkomen toereke ningsvatbaar. Op vragen van mr. A. J. Osinga, een der raads lieden, achtte hij de omstandig heden, waarin het echtpaar ver keerd, van verzachtende aard te achten. Beiden hadden weinig weerstand tegen de moeilijk heden, die ze hadden, zoals de ongunstige woonsituatie, die hij zag als een belangrijke factor in het geheel. Ze woonden met twee kinderen in bij een 75-jarige oude man. de stiefvader van de moe der van de man, preciseerde later de andere raadsman, mr. H. M. M. van der Pas. Hoewel eigen „apartementen" hebbende meen de hij het recht te hebben dag en nacht bij zijn onderhuurders in de kamer te verblijven. Hij ging zich aan alcohol te buiten, aldus de zenuwarts. „Opa" zoals de officier hem betitelde, zat 's ochtends vroeg al bij de tapkast, vulde de raads man aan. Lokter Plokker achtte het waarschijnlijk, dat een „ste viger mens" het hoofd had kun nen bieden aan deze omstandig heden. Ook is de man er vol gens hem niet in geslaagd het kind te adopteren. De officier van justitie meende, dat er gesprokén kan worden van het medeplegen van mishan deling, zwaar lichamelijk letsel tengevolge hebbend. Hij schet ste het echtpaar als lielhebbers van ..schietfilms", mar gaf toe, dat de vrouw het in haar jonge jaren moeilijk heeft gehad. Hij kon de moeilijke omstandigheden aanvaarden, maar niet zien als een verontschuldiging. Worden ze als zodanig aangevoerd dan moest hij de schouders ophalen, zo betoogde de officier. De toe gebrachte verwondingen zijn een gevolg van maandenlang beuls werk van twee ontaarde mensen, die het in bepaalde martelkam pen tot ongekende hoogten had den kunnen brengen. „Een onge,paste opmerking" interrumpeerde mr. Osinga. Verdachten zeiden tenslotte nog spijt van het gebeurde te hebben. De conferentie van trans atlantische scheepvaartmaat schappijen voor personenver voer hebben woensdag te New York een verlaging van tien procent van de passage voor emigranten naar de Verenigde Op verzoek van de Liga van Rode Kruisverenigingen zal het „Nederlandse Roode Kruis" ten behoeve van de slachtof fers van de overstromingsramp in India, waar de staten As sam, Kashmir, Mysone en Apradesh zijn getroffen, zes honderd dekens zenden aan haar zustervereniging in New Delhi. Deze zending zal door de K.L.M. belangeloos worden overgevlogen. Volgens een rapport van de Londense politie heeft de mis daad in Londen vorig jaar een ongekende hoogte bereikt. Het aantal bekende ernstige misdrijven was 151.796 (125.754 in 1957). In 1958 werden 33.818 perso nen onder de 21 wegens ernstige misdrijven gearresteerd. Dit is 21 pet meer dan in 1957. Een hoge politie ambtenaar is van oordeel, dat de drijfveren van de misdaad eeuwenlang de zelfde zijn geweest. Maar de be- denkelijkste kant van de huidige toeneming van de misdaad, aldus de functionaris, is dat noch de afwezigheid van werkelijke ar moede, noch de meer progres sieve methoden om delinquenten te behandelen van enige invloed geweest schijnen te zijn op de vermindering van de omvang van de misdaad. Ook het aantal ongelukken op de weg zijn in 1958 hoger ge weest dan ooit. Het bedroeg Staten bekendgemaakt. Deze I 64.200, een stijging van 16,4 pet verlaging geldt voor 1960 met vergeleken met 1957. Hierbij zijn uitzondering van de tijd van 1begrepen 650 doden en 10.705 juli tot 31 oktober. ernstig gewonden. (Advertentie.) Elke dag nieuwe koopjes Enorme voordelen voor U i— Ko,X'. vlug en profiteer. Niet minder dan drie zaken werden door de plaatsvervangend kantonrechter van het kanton Oostburg, mr. J. Moolenburgh, donderdagmorgen tijdens de strafzitting aangehouden voor het horen van de verbalisanten. Als eerste kwam mej, B. G. M. uit Breskens voor de groene ta fel. Zij had te Groede op een bromfiets gereden, waarvan de remmen niet in orde waren. Zij voerde aan, dat ze de handrem, waar het hier om ging, nooit ge bruikt, doch steeds de terugtrap remmen. gebruikt, die prima wer ken. Geduldig legde mr. Moolen burgh haar uit, dat ook de hand rem in orde moet zijn. Deze dient n.l. als reserverem, en is als zo danig een onmisbaar element aan een bromfiets. Eis 15, subs. 3 dagen; uit spraak 7,50, subs. 2 dagen. A. R. L. uit Westkapelie (Bel gië) had te Sluis met 'n vracht auto gereden, welke beladen was met los hooi. De vracht was veel breder geladen, dan toegestaan is n.l. 3 m 40, terwijl de toege stane breedte 2 m 50 is. Gedaagde voerde aan, dat het nogal hard waaide, toen het hooi geladen werd. Hierdoor was het hooi te ver uiteen gekomen, ter wijl hij meende, dat de vracht auto's in Nederland 3 meter breed geladen mochten worden. Hoe dan ook, gedaagde gaf grif toe, dat de vrachtauto veel te breed geladen was. De eis luidde 45, subs. 9 da gen; uitspraak 30. subs. 6 da gen. E. J. J. D. uit Milling (België) glasblazer van beroep, had te Schoondijke op 13 juni midden in de bebouwde kom der ge meente met zijn auto maar liefst 90 km per uur gereden. Uitvoerig weerlegde D. deze ten laste legging. Zijn „Merce des" zou een dergelijke snelheid op zo'n korte tijd onmogelijk kun nen halen. Hij zou n.l. bij de kruising gestopt zijn, om op het richtingsbord te kijken. Ge moogt het proberen, bood hij in sappig Vlaams de kanton rechter aan. Als de wagen het haalt is hij voor U, een aanbod waarop de kantonrechter niet nader inging. Wachtmeester De B. was ech ter zeer positief in zijn proces verbaal. waarop de kantonrech ter besloot de zaak aan te hou den tot de volgende zitting. VRIJDAG 24 JULI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, S uur: „Jantjes op Tahiti". Zuidersportpark, 7 uur: ScheepswerfH.K.C. ZATERDAG 25 JULI TERNEUZEN: Luxor-Thea- ier, 8 uur: „Jantjes op Ta- Mti". Concertgebouw, 8 u.„Ge zocht wegens moord". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 5 uur: „De Geveltoerist". 18; De wachters van 't vuur gaan verschrikt overeind zitten en hun haren rijzen ten berge als ze op eens ijzingwekkend gehuil uit de struiken vlak achter zich horen komen, afgewisseld door een diep hongerig gebrom en gesis Wolven?Maar dan van een heel bijzonder soortzoals de wachters even later ontdekken, als kort na elkaar twee van hun makkers door pijlen worden ge troffen en in elkaar zakken In de duisternis beweegt iets groots en in het donker zien de wachters de hoorns van Sveins helm voor een paar grote oren aanof wellicht voor iets nog at.vchrikwekkenders In ieder geval is het voldoende om de bijgelovige mannen de stui pen op het lijf te jagen en als hazen gaan ze er vandoor Snel springen Erie en zijn mak kers te voorschijn en de vreugde onder de gevangen Noren is groot, nu ze hun vrijheid nabij weten... Haastig begint Eric's troepje de touwen door te snijden, maar veel hebben zij er nog niet bevrijd, als een dof hoefgetrappel weerklinkt en de eerste van de wachters voor zichtig zijn hoofd weer door de struiken steekt „Wij zijn bedrogen", gilt hij en de drom ruiters wenkende, die met gevelde lansen nadert. „Hierheen! Rijdt de schurken onder de voet P. W. H., lasser te Schoondij ke, had op 15 juni j.l. na zons ondergang te Breskens gereden met een bromfiets, waarvan zo wel de vóór als de achterverlich- ting niet werkte. Het licht was kapot, en dat wist verdachte, die 's avonds om kwart vóór tien aangehouden was. Hij zeide, dat het vroeger was, circa half tien, en meende dat. daar het nog volkomen licht was. het was de langste dag van het jaar, hij nog wel zonder verlich ting mocht rijden. Ook deze zaak werd aangehou den, daar verdachte een ander tijdstip van aanhouding opgaf dan de verbalisant. J. P. B., waterbouwkundige te Oostburg, moest zich verant woorden omdat zijn motor geen voldoende geluiddemper bezat. Voor de dealer en de impor teur was de bekeuring een ver rassing geweest, zo bleek uit de verklaringen van de héér B„ die in de veronderstelling verkeer de dat zijn motor in orde was. Mogelijk dat een fabrieksfout de oorzaak is. Ook deze kwestie werd aangehouden tot de volgen de zitting voor het horen van verkeersdeskundigen. Mr: C. J. van Noord kwam als gemachtigde voor zijn cliënt, de heer J. L. R. Y., uit België. Niet minder dan drie getuigen kwa men verklaren dat de heer Y. wel erg ongelukkig met zijn auto in Sluis aan het manoeuvreren was geweest. Tevoren was hij n.l. een verkeerde straat, de Vrijstraat, ingereden, welke van die zijde éénrichtingsverkeer heeft, en voor de heer Y. verbo den was. Een vraehtautochaufeur maak te de heer Y. er op attent dat hij op verboden terrein was en ach teruit moest. Tijdens dit achter uit rijden had een verkeerszuil het moeten ontgelden. De zuil was hierdoor bezweken. Mevr. A. M. van L.de B. had het ongelukje niet zien gebeu ren. Zij had de wagen zien schut teren en had de klap gehoord, waarna de zuil omver lag. Mevr. H. J. K.M. legde een ongeveer zelfde verklaring al, doch zij had een wat beter zicht gehad op het gebeurde en was zeer positief in haar verklarin gen. Mevr. De B. was tenslotte zo I bij haar positieven geweest or het autonummer op te schrij ven. Zij was hierdoor instaat de| politie een beschrijving te ge ven van de betrokken auto. De bestuurder en de inzitten den hadden kennelijk iets te vee- gedronken, doch dit konden beide laatste getuigen niet be-| vestigen. Na heel wat heen en weer praat was men het er over een>[ dat het inrijden in een voor ho;| verkeer verboden straatje ni«' zo'n ramp is, als dit een vit deling overkomt. De officier van justitie, ml Th. Lebret, vroeg dan ook op dl punt een schuldigverklaring, zoi der toepassing van straf. Voor het omver rijden van I verkeerszuil werd een boete v*1 ƒ5, subs. 1 dag gevraagd. Deui' spraak was conform. Ph. A. L., lasser te Gent, had tfl 2 mei te Sluis eveneens achte' l uit rijdend met zijn personal auto een aldaar op de Markt ?f'| parkeerd staande auto geranwf De schade bleek inmiddels doo- de verzekering van betrokken I te zijn geregeld. De eis luidde ƒ15, subs. 3 da l gen: de uitspraak was ƒ10, sub-1 2 dagen. ZATERDAG 25 Klufckilse Wielersu in Aanvang 7 ui ORKEST JAN JON Cc camera met d mogeljjkhede Uil voorraad leve Noordstraat 6 - Te Telefoon 24f NET IN SCÏ In de nacht van donderdag kreeg he tuig Wieringen Terschelling een zijn vistuig in de schip was gedwong (op zeetong) te ste in afwachting van op de visgronden. De Volendam 2 concurrent done naar de haven van 1 ling. Daar werd e ting onder het vae trokken en werd h zover uit het watei het net kon wordt In nog geen half schip weer terug ii en klaar voor de tocht. Persoonlijk deden zich niet vo HEIDEBRAND B! Naar het zich l£ hel ergste gevaar bos- en heidebrar middag in de gem uitbrak in de zgn. sen en die zich via mertweg verder richting voortzette stand van tienta we] bezworen. Aan de blussi heden hebben vel uit de omgeving militairen en burg per-. Later op de oen ook nog manscl depót van de Kon. in Apeldoorn. Alles is op alles cieie uitbreiding va die als een orkaan naaldhout woei, ■doch de telkens vai anderende wind b blussingswerkzaarr zienlijk en deed t ■dere plaatsen bi Over de oorzaak v -de grootste tot c omgeving, valt zekerheid te zegge over de schade di licht. Duidelijk is deze zeer aanzier door deze brand ste stukjes nati van de Verenigi van Natuurmonui derland, verloren i wild is tengevo brand omgekomer Om op alle voorbereid te zijn nacht de wacht in betrokken door m BRANDWEER Iï Tijdens een uiter en heidebrand die omstreeks half t\ tussen Ugchelen c liep 'n militaire br van het vlieg ve een kuil vast en pen konden niet ai baar in de steek een uitweg banen omringende vlami Aangewakkerd straffe wind raai coot het kurkdro; De brandweren blussingswerk ge; talrijke burgers van gasmaskers i tairen. Ongeveer ha bos en heide brand verloren. I slaagden er in ee bosperceel te behc OERB' In een greppel ;nd van landbc e-an de Maande Ede vond men de voorwerp van oi 25 centimeter, dc -;:enis vertoonde uit de oorlog date docr roest aanget; bom. Een deskundige opruimingsdienst reemde geval aai niet thuisbrengen men voorzichtig bet „roest" wee bleek de gewaarï stuk ijzeroer te centimeters dikk nebben doorstok men de kern, die leem bestond.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2