UIT DE PROVINCIE Binnenlands nieuws de zonnige RANG deveis/uipeiirttf. van PHILIPS Eric de Noorman De vissers van de zwarte klip TERNEUZEN Gemeente Terneuzen CLINGE. HOOFDPLAAT. KAPELLE. NIEUWVLIET. RETRANCHEMENT. SLUIS. ST. JANSTEEN VLISSINGEN. IJZENDIJKE. ZAAMSLAG AGENDA DELTAWERKEN GESLAAGDEN AAN DE II.T.S. TE VLISSINGEN Voor het eindexamen werktuig bouwkunde slaagden aan de Ho gere Technische School te Vlis- singen o.m. de heren J. J. H. Bo gaard te Sluis en J. A. de Groot te IJzendijke. Voor het eindexamen weg- en waterbouwkunde slaagden o.m. de heer J. P. Brouwer te Oost- burg. SMOKKELAUTO MET 1000 KG BOTER IN BELGIË IN- BESLAG GENOMEN. Een aanrijding van een perso nenauto, met voor deze betrek kelijk nog vrij goede afloop, door een luxe smokkelauto op zondag jj. in de Belgische gemeente Verrebroeck werd voor de smok- keiaars noodlottig. De smokkel auto sloeg, door een wat al te geforceerde uitwijkmanoeuvre, over de kop. De bestuurder van deze auto kwam blijkbaar met de schrik vrij, want toen ambtena ren van de Belgische Rijkswacht uit Kieldrecht ter plaatse kwa men, was de vogel alreeds gevlo gen. In de auto, voerende Neder landse kentekenplaten, bevond rich niet minder dan 1000 kg vermoedelijk uit Nederland ge smokkelde boter. Een aderlating voor de smokkelaars van zo'n slordige 4000, behoudens dan nog de waarde van de auto. Druk bezoek. Ter gelegenheid van de natio nale viering in België van de t apenstilstandsdag 1918, was er ook dit jaar een druk bezoek van onze Belgische zuiderburen aan Zeeuws-V laanderen en heerste er, evenals in vele andere gemeen ten. in de winkelstraten van onze stad een gezellige drukte, waar van de horecabedrijven en ande-. re middenstandszaken profiteer den. Geslaagd. Bij de gisteren te Goes gehou den Mulo-examens slaagden voor het A-diploma Ineke van den Berge te Axel, Corry Dees en Ineke de Voogelaar, beiden te Biervliet, Nel Verschelling en B. Maat beiden te Terneuzen, allen leerlingen van de openbare ULO- school alhier. Leidster Kleuterschool. Tot leidster aan de neutrale kleuterschool alhier is met in gang van 1 september benoemd ®ej. C. Horstmann te Sas van Gent. Vakopleiding Bouwbedrijf. Volgende week worden weer de examens afgenomen, uitgaan de van de stichting Vakopleiding Bouwbedrijf in Zeeland. Voor Zeeuws-Vlaanderen wor den deze examens, waaraan 22 kandidaten uit het timmervak deelnemen, afgenomen in de Tech nische School alhier. Heropening Keurslagerij Firma E. A. IJsebaert. Wellicht is de keurslagerij van rte firma E. A. IJsebaert (Vloos- wijkstraat) één der oudste zaken van Terneuzen, die gisteren een belangrijke dag beleefde in haar lang bestaan. Uit de oude archieven van de fa-ma speciale hobby van de heer Alb. IJsebaert) blijkt, dat Eduardus Alphonsus IJsebaert op 17 december 1891 van St. Jan keen naar Terneuzen kwam en zich vestigde als slager in de Ylooswijkstraat. Zijn winkel richtte hij zelf in door kort en bondig de voorka mer van het pand daarvoor te bestemmen. In 1893 moesten er reeds ver anderingen worden aangebracht en in 1906 eveneens. De belang rijkste verandering kwam in 1919 toen de heer IJsebaert het aan grenzend pand er bij kocht, dit afbrak en de zaak opbouwde die Terneuzen en wijde omgeving sedert tientallen jaren kent. De zoons. August (vleesfabriek io Gent een boeiende zakenge- schiedenis op zichzelf), Alphons «retweiderijen Albert (42 jaar in ie winkel), kwamen in de zaken en ook zij bleken van bijzonder jgped zakenhout te zijn gesneden. De zaak breidde uit en niet al- fleen in Terneuzen kreeg zij een lütstckende naam maar ook in DRANKWET. Ingevolge artikel 38, jo. arti kel 15 en 16 der Drankwet 1931, Stbl. no. 476, brengen wij ter ïipenbare kennis, dat bij ons is ingekomen een verzoek om een ireriof B van A. O. ACKE, Dijk- straat 6 te Terneuzen, voor de benedenvoorlokaliteit van boven genoemd perceel. Binnen twee weken, nadat deze bekendmaking is geschied, kan seder tegen het verlenen van het serlol schriftelijk bezwaren in- afienen bij ons college. Terneuzen, 21 juli 1959. Burgemeester en wethouders van Terneuzen, P. TELLEGEN, Voorzitter. A. J. DEES, Secretaris. geheel overig Zeeuws-Vlaande ren. Nu begint er alweer een nieuwe generatie zich te spiege len aan de goede voorbeelden der ouderen en zullen in de toe komst wellicht in staat zijn de zaken nog verder uit te breiden. De uitbreiding, die vele klanten, vrienden en zakenrelaties heb ben bewonderd, was ingrijpend en enig in Zeeuws-Vlaanderen. In plaats van de oude toon bank is er nu een z.g. „kijkwijs- toonbank". Drie en een halve meter gekoelde zelfbediening waar de beste vleeswaren in gro te verscheidenheid steeds kers vers klaar liggen om te worden meegenomen. Dit is in het voorgedeelte, ter wijl het achtergedeelte is gere serveerd voor vlees, waaruit men eveneens zijn bestellingen kan doen. Aan de linker- en rechter zijde bevindt zich de „marchan- drie", eveneens zelfbediening voor allerlei vlees in blik, sausen, zuren en soepen en alles wat daarbij nog te pas komt. Bijzonder veel belangstelling trok het allernieuwste snufje, de rötisserie, waarin poulards op ultra moderne wijze, met behulp van infrarode stralen aan het spit worden gebraden. Bij de feestelijke heropening van gisteravond was er zeer veel belangstelling en de vele felici taties in de vorm van fraaie bloemstukken zijn bewijzen van medeleven met dit hoogtepunt in de zakengeschiedenis van de fir ma E. A. IJsebaert. Vergadering w aarts." C. R. V. „Voor- De Chr. Reisvereniging „Voor waarts" hield een dezer dagen haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer Duiven- dijk, opende deze zomervergade. ring op de gebruikelijke wijze. De jaarverslagen van de secre taris en de penningmeester, resp. de heren D. P. Versluijs en A. J. de Zeeuw, gaven een dermate gunstig beeld en waren in een dusdanig prettige vorm gegoten, dat het beluisteren ervan een ge noegen was. Een duidelijk overzicht werd verkregen van de velerlei aktivi- teiten gedurende het afgesloten verenigingsjaar; de financiële positie der vereniging gaf blijk van een gezond en voortreffelijk beheer, waarvoor de penning meester door de controle-com missie volledige décharge werd verleend. Het gedetailleerde reisverslag van de sekretaris over de enige weken geleden gemaakte 6-daag- se reis naar Duitsland viel wel bijzonder in de smaak. De na de pauze gehouden ver kiezing bracht in het bestuur ge nerlei wijziging. Een belangrijk agendapunt vormde het nieuwe reisplan voor 1960, hetwelk uitvoerig werd be sproken. De winterplannen getuigden ook nu weer van diverse aktivi- teiten. Dankbaar voor alles wat het voorbije seizoen had te bieden stapt de C.R.V. „Voorwaarts" al zo met frisse moed over de drem pel van een nieuw verenigings jaar. Wijzende op de ook in deze' goedbezochte vergadering heer sende voortreffelijke sfeer, sloot de voorzitter deze zomervergade ring. Aanbesteding riolerings- en bestratingsvverken. Door het gemeentebestuur werd aanbesteed de uitvoering van grond-, riolerings- en bestratings- werken in het uitbreidingsplan der gemeente. Hiervoor werd als volgt inge schreven: J Freijser, St Jansteen, 55.700; P. Mollet, Hoofdplaat, ƒ54.400;' Fa Gebr. Sponselee Hontenisse, 53.300; N. V. „E. L. K.", Schoon- dijke, ƒ52.150; Fa. Lucasse, Hon tenisse, ƒ52.100; N.V. M. P. Hol, Hulst, ƒ50.900; Fa. Gebr. De Bokx, Terneuzen, 49.000; Gebr. Den Ouden, Biervliet, 48.700 en Fa De Ruysscher, Biervliet, 48.675. Het werk werd aan de laagste inschrijfster gegund. Tweejarig meisje kreeg kokend waswater over haar ruggetje Maandagmiddag kreeg het 2- jarig douhtertje van de familie Roegiers alhier een gedeelte van een emmer kokend sop van was water over haar ruggetje. Dokter A. C. Ossewaarde uit Breskens verleende de eerste hulp aan het slachtoffertje, dat naar het St Antoniusziekenhuis te Oostburg werd overgebracht. Enige tijd geleden brandde de moeder van het meisje beide han den aan de elektrische verwar ming van de wasmachine. Daar zij nog steeds haar huis houdelijke arbeid niet kan ver richten was er een gezinsver zorgster in de woning aanwezig. Veiling van Bramen. Op de fruitveiling in Kapelle- Biezelinge is maandag een be gin gemaakt met de verkoop van bramen voor de industrie. Dat is belangrijk vroeger dan in voorgaande jaren, want normaal begint de aanvoer van bramen voor de industrie in Kapelle eerst in augustus. Het vorig jaar werd de eerste vei ling voor dit doel gehouden op 11 augustus. Het aanhoudende droge en warme weer is de oor zaak van deze vroege aanvoer. Er was maandag een aanbod van 3 ton bramen in kratten. Deze werden verkocht voor 0,87 per kg. Verwacht wordt dat het aanbod snel zal toene men, omdat het rijpingsproces vlug verloopt. De bramen op Zuid-Beveland staan er goed voor. De vruchten zijn niet groot maar er hangen er veel aan de struiken. Het centrum van de bramen teelt is Kapelle-Biezelinge. Het vorig jaar werden hier 300 ton bramen op de veiling aange voerd en dit jaar wordt op een nog grotere hoeveelheid gere kend. Bramen voor de binnenland se markt noteerden maandag rond 35 cent per doos van 250 gram. Schoolreisje. De leerlingen van de laagste klassen van de O. L. school maakten dit jaar hun jaarlijks schoolreisje naar Domburg. Aldaar werd allereerst een bezoek gebracht aan de speel tuin. Tijdens het verblijf werden de meegebrachte boterhammen ge nuttigd en de kinderen op limo nade en ijs getrakteerd. 's Middags trok men naar het strand en konden de kinderen naar hartelust spelen en zich in het water verfrissen, terwijl des namiddags nogmaals een bezoek aan de speeltuin werd gebracht. Omstreeks 7 uur des avonds arriveerden de kinderen weer in Nieuwvliet, opgewacht door ouders en vriendjes. Schoolreis. De jongste leerlingen der la gere school hebben hun jaarlijks reisje weer achter de rug. Zij bezochten eerst Brugge, waar zij met een motorbootje de reien doorkruisen. Daarna brachten zij een bezoek aan een der kerken, het kantklossen op de Walplaats en aan het Begijn hof. Na de middag werd de reis voortgezet naar Blankenberghe, waar geruime tijd aan het strand werd doorgebracht. Tenslotte volgde een bezoek aan Knokke. De wafels bij Siska smaakten voortreffelijk, terwijl de speeltuin uiteraard niet werd vergeten. Uitslag verkeersexamen. In het R.K. Parochiehuis werd maandagmiddag de uitslag be kend gemaakt van de verkeers- examens, waaraan werd deelge nomen door de leerlingen van de lagere scholen in de gemeente vanaf de vijfde klas. De heer Ch. Bukkens, voorzit ter van de plaatselijke commis sie voor Veilig Verkeer, sprak een welkomstwoord tot de geno digden en bracht in het bijzon der dank aan de plaatselijke postcommandant van de Rijks politie, de heer G. Ultee, voor het vele werk door hem verricht. Burgemeester P. F. van Hoote- gem reikte daarna de diploma's, de extra prijzen en de beker uit en wees er in een toespraakje tot de jeugd op dat de verkeers regels niet alleen op straat maar ook in' het dagelijks leven moeten worden toegepast. (Advertentie) In gelijke zin sprak ook adju dant J. Punt van de Rijkspolitie van de groep Aardenburg. De beker ging dit jaar naar de R.K. jongensschool, die een ge middelde had van 4,351 punten. Tweede werd de Chr. School (5,584 punten) derde de Openb. School (5,883 punten) en laatste de R.K. Meisjesschool (6.454 punten. Een extra eerste prijs kreeg Lies Maenhout, extra tweede prijzen waren voor Addie Jansen en Rudi de Smet en ex tra derde prijzen werden toege kend aan Marian Vermue, Hans Hoegen, J. de Wispelaere, Peter Ultee en Sonja Basting. Excursie en vergadering Las club „Zeeuws-Vlaanderen." Zaterdag hield de lasclub Zeeuws-Vlaanderen" van de N. V. L. een excursie naar het pompstation van de Zeeuws- Vlaamse Waterleiding Mij te St. Jansteen. De leden werden ontvangen in het café „Den Ouden Arend" te St. Jansteen, waar de heer Kleyne een zeer interessante en vakkundige inleiding op deze ex cursie hield en o.a. de water voorziening van de oudste tijden tot heden besprak. Hierna begaf het gezelschap zich naar het pompstation. De rondleiding op het pompstation geschiedde door de heren Kleyne en iDe Dreu. Beide heren gaven tijdens de rondleiding een tech nische uiteenzetting van het be drijf. Niemand van de aanwezigen had gedacht, dat de watervoor ziening nog zoveel interessants op technisch gebied zou bieden. Na de excursie werd de alge- (Advertentie) -^t insectenverdelger mene vergadering van de las club gehouden waarbij de heer C. L. van Hecke tot bestuurslid werd gekozen en de heer P. Geense als voorzitter herkozen. Tijdens de pauze had de prijs uitreiking plaats van de lasvaar- digheidsproef, welke op 31 jan. 1959 gehouden werd bij de N.V. Terneuzense Scheepsbouw Mij. te Terneuzen, in het kader van de landelijke lasvaardigheids- proeven van de N. V. Philips. De eerste prijswinnaar, de heer P. Jansen te Hoek, werd een diploma uitgereikt, beschikbaar gesteld door de N. V. Philips en een enveloppe met inhoud van de lasclub. N,i.,iens de directie van de •\V. T.S. M. werd door de heer Geense tevens een enveloppe met inhoud aan de eerste prijswin naar uitgereikt. Aan de beide tweede prijswin naars werd door de lasclub een enveloppe met inhoud aange boden. Na afloop sprak de voorzitter van de lasclub, de heer Geense, een dankwoord tot de heer Kleyne voor deze geslaagde ex cursie en verzocht hij hem de dank van de lasclub aan de di rectie van de Zeeuws-Vlaamse Waterleiding Mij over te willen brengen. Drenkeling opgepikt. Door nog onbekende oorzaak is gistermorgen de jonge licht matroos, Hogendoorn, van de 498 ton metende Nederlandse coaster „Veenenburgh" te on geveer 11.15 overboord gevallen. Het ongeluk gebeurde in het zicht van het lichtschip „Noord- hinder", dat op ongeveer 40 mijl buiten de kust bij Vlissin- gen ligt. Nog voordat men op de coaster de lichtmatroos miste was deze gered. Toen het ongeluk gebeurde lag juist de tonnenlegger „Zie- rikzee" naast de Noordhinder om het lichtschip van water en proviand te voorzien. Men zag het ongeluk gebeuren, zette een sloep uit en viste de onfor tuinlijke matroos uit het water. Te ongeveer 12.45 bleek dat op de „Veenenburgh" de ver missing van een opvarende ge constateerd was. Het schip zond een noodsein uit en keer de terug om de drenkeling te zoeken. Op het lichtschip was intussen besloten om de licht matroos naar de vaste wal te doen brengen door de „Frans Naerebout", een tenderschip dat in deze wateren opereert. De „Veenenburgh" was echter op tijd terug om zelf de jongeman weer aan boord te nemen. Deze bleek hoegenaamd geen letsel of andere nare gevolgen van de duik te hebben overgehou den. De „Veenenburgh" zet de reis naar Rotterdam voort. DODELIJK ONGELUK Bij het oversteken van de stationsweg te Hillegom is maandagavond het 4-jarige knaapje N. H. M. Tjoelker door een motor aangereden en na aankomst in een ziekenhuis te Haarlem aan de gevolgen van een schedelbasisfractuur over leden. Uit het onderzoek van de politie bleek dat de motorrij der, een 40-jarige inwoner uit Hillegom, geen geldig rijbewijs bezat. JONGETJE OMGEKOMEN. Maandagmiddag is de 9-ja- rige Frans P., die logeerde bij zijn oom P. J. te Holwerd, van een met klei geladen aanhang wagen gevallen, die gekoppeld was achter een tractor. Het knaapje kreeg het rechtervoor wiel over het lichaam en werd ernstig gewond naar het zieken huis te Dokkum vervoerd, waar het maandagavond is overleden. De ouders van het jongetje zijn met vakantie naar Dene marken. FELLE BRAND LEGDE BOERDERIJ IN DE AS. Maandagmiddag heeft een felle brand gewoed in de boer derij van de heer W. van de Broek aan de Scharrenburger- steeg tussen Barneveld en Lun- teren. De gehele boerderij brandde uit. Het huisraad uit het voorhuis kon worden ge red. Een dichtbijstaande grote schuur met stallen waarin zich vee bevond, bleef behouden. Brandweerkorpsen uit Ede, Lunteren en Barneveld bestre- Ongeluk met dorscombine. Maandagmiddag was de 79- jarige C. v. W. op het land van de landbouwer A. v. d. M. waar met een combine erwten werden gedorst, bezig met uitgevallen erwten op te rapen. Hij merkte niet dat de combine voortreed tengevolge waarvan de combine de oude man omver reed en deze met zijn beide benen tussen de combine terecht kwam. Met grote beenwonden en en kele gekneusde ribben werd de ongelukkige, nadat dokter Roze- meijer de eerste hulp had ver leend, per ambulance-auto naar het ziekenhuis te Oostburg over gebracht. Lading begon te schuiven. Toen maandagmiddag een vrachtauto met aanhangwagen van vrachtrijder van L., geladen met vlas, de gemeente kwam binnen gereden, begon in de bocht het vlas van de aanhang wagen te schuiven. Een politieman maakte de chauffeur hierop opmerkzaam, doch het bleek dat reeds een ge parkeerd staande personenauto door de aanhangwagen was be schadigd. Nadat men de lading had ge schoord om kantelen der wagen te voorkomen, heeft men in al lerijl de lading op een andere wagen geladen. Een en ander bracht wel enige stagnatie in het verkeer op deze drukke hoofd weg. Jeugdverenigingen presen teerden zich in uniform. 'De op het eind van 1958 opge richte R.K. Jeugdverenigingen waren zondag zover gevorderd, dat zij zich met een uitvoering aan het publiek konden verto nen. De vereniging telt 103 leden, onderverdeeld in gymna stiekvereniging en drumband. Onder grote belangstelling werd een programma van zang, dans, gymnastiek en muziek afge werkt. Bizondere aandacht trok de drumband welke onder lei ding staat van Jacob Anthonisse uit Biervliet. Het uniform van de meisjes bestaat uit witte shirt en licht blauwe rok en voor de jongens witte shirt met lange blauwe pantalon. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van de Rijks politie alhier werden als gevon den de volgende voorwerpen aangegeven, welke zijn terug te bekomen, aan de de daarachter vermelde adressen: halskettinkje. Riemensstraat 2; kindervest, Puntstraat 11 en lengtedriehoek van motorrijtuig. Othene D 38. den het vuur. Men ondervond echter grote moeilijkheden door de sterke rookontwikkeling en door dat er geen water in de omgeving was, zodat tankwa gens gebruikt moesten worden. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. De heer Van de Broek was tegen brand ver zekerd. De schade wordt op eni ge tienduizenden gulden ge schat. Het Edese brandweerkorps is voorts maandag driemaal uit gerukt voor bosbranden op de Veluwe. Een van deze branden ontstond toen een personenauto van een Duitse vakantieganger in brand vloog en de bestuur der, in paniek geraakt, het brandende voertuig het bos inreed. ONTPLOFFING IN IJMUIDEN. Één dode. Door een grote duinbrand ten zuiden van IJmuiden, zijn de Velsense recherche en de brandweer maandagavond op nieuw gemoeid in een onder zoek naar de activiteiten van de IJmuidenaar J. P., eigenaar van een vuurwerkfabriekje in een bunker achter het rokers pad in het duin. In de voor avond deed zich een felle ex plosie voor in de nabijheid van ueze fabriek. Het vuur greep in het duinterrein snel oin zich heen, ondanks de pogingen van de heer P. het met Drandblus- middelen te doven. Wandelaars in de omgeving kwamen te hulp en enige minuten later nam de Velsense brandweer het werk over. 5000 vierkante meter duinterrein gingen ver loren. Bij het onderzoek verklaarde de neer P. dat zijn 18-jarige zoon Piet bij toeval tussen een hoop afval een doos met 4000 knalkurken had ontdekt. De in houd moet tot ontploffing zijn gekomen en de brand hebben veroorzaakt. De zoon van P. is in zeer zorgwekkende toestand naar het Antoniusziekenhuis te IJmuiden-Oost overgebracht, waar hij later op de avond is overleden. Daar P. uitsluitend vergun ning heeft voor de vervaardi ging van wonderkaarsen, heeft de recherche een nader onder zoek in de bunker ingesteld. Daar werden nog meer dozen knalkurken aangetroffen. Enige maanden geleden heeft de politie reeds een onderzoek ingesteld na een explosie in de woning bij een boekhandel waar vuurwerk in huisarbeid werd gemaakt. De heer P. heeft reeds enige malen terecht ge staan in verband met vervaar digen in huisarbeid en het ver voeren van vuurwerk. DIEFSTAL VAN 10 MILLE OPGELOST. Dank zij de aanwijzingen van een oplettend landbouwer heeft de Bamveldse politie een vorige week gepleegde diefstal van 10.000,— opgelost. De da ders, de 20-jarige elektromon- teur H. uit Blaricum en de 20- jarige schilder K. uit Laren hebben reeds bekend. Zij waren getipt door de 22-jarige W. uit Huizen, die goed met de gedragingen van de bestolene, de 40-jarige kaas-handelaar W. uit Huizen op de hoogte was. De jongelui hadden de 10.000,— uit de vrachtauto van de heer W. gestolen, toen deze in een café in Barneveld een kop koffie was gaan drinken en zijn auto had geparkeerd. De jongelui konden worden opgespoord, toen een Barne- veldse landbouwer, na het le zen van persberichten over de diefstal, het autonummer aan de politie verstrekte van een auto, die ten tijde van de dief stal op verdachte wijze bij zijn erf was geparkeerd. Deze auto bleek in Laren gehuurd te zijn. De portefeuille waarin de bankbiljetten hadden gezeten, was bij Amersfoort met stenen verzwaard in de Eem geworpen. Het grootste gedeelte van de buit kon worden achterhaald, ofschoon de jongelui reeds een tweede handsauto hadden ge kocht om er een vakantiereis mee te maken. WOENSDAG 22 JULI. TERNEUZENLuxor-Thea- ter, 8 uur: „Het masker van „Satan". 16. Eric bedenkt zich niet lang. „Er achteraan! Dat is het beste wat we doen kunnen", fluistert hij. „Zie, een enkele ruiter gaat de groep vooruit." Zwijgend en op hun hoede slui pen ze achter de troep gevange nen aan en Eric's hoop leeft weer een beetje op als hij ziet, dat de bewaking maar uit tien man be staat. „Tegen deze tien man is wellicht iets te beginnen." Het is niet gemakkelijk op de hoogvlakte ongezien de troep te volgen. Maar op veilige afstand, slagen zij er in onopgemerkt te blijven. Nog voor het invallen van de schemering wordt halt gehouden en even later kronkelt de rook van enkele grote vuren hemel waarts. „Ik denk dat ik eens poolshoog te ga nemen", fluistert Eric en dan houdt hij zijn adem in. Ver over de hoogvlakte klinkt het si nistere gehuil van wolven. EERSTE KAMER. Dinsdagmiddag is in de verga dering van de Eerste Kamer aiB de orde gesteld het wetsontwerp, houdende verlenging van de u'r' mijn voor het aangaan van over eenkomsten nopens werken a--' bedoeld in de Deltawet. In - wetsontwerp wordt voorgeste.- deze overeenkomsten te deer aangaan voor een tijdperk va ten hoogste tien jaren voor In geval de constructie der betre ken werken dit naar het oordee- van de minister van Verkeer re- Waterstaat noodzakelijk ma3K Ingevolge de comptabiliteitswf is voor overeenkomsten weger werken, aan te gaan voor m#- dan vijl jaren, een wettelijk machtiging vereist. Het laat aanzien, dat bij de uitvoerig van Deltawerken de duur va; overeenkomsten van vijf jarej tot oplevering van die werken gr ondel-delen daarvan te kort r Teneinde stagnatie in de uit voeren werken in het kader w het Deltaplan te voorkomen het onderhavige wetsontw®" ingediend. ffl. Zonder beraadslaging of sw ming werd het wetsont^e goedgekeurd.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2