Gladiolenteiers Eisenhower pessimistisch t. a. v. Genève Onderbreking conferentie van Genève Straaljager neergestort De moord in Putte Weeroverzicht J. KEMPER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WOENSDAG 22 JULI 1959 15e Jaargang Nr 4734 EERSTE BLAD MINISTER LUNS IN GENèVE Minimumprijsregeling voor bonen In beginsel overeenstem ming over oprichting ..Kleine Vrijhandelszone" Perscommentaren op de „Kleine Vrijhandelszone" GEEN KERNWAPENS VAN DUITSE MAKELIJ Boerderij afgebrand Noodtoestand aan de Tunesisch-Algerijnse grens BETALINGSVERKEER IN SPANJE. Commentaar op het Westelijke voorstel te Genève Dode en zwaargewonde bij ongeluk met militaire truck Staking in Engeland MESSENSTEKER VAN MAARHEEZE GEARRESTEERD BEN GOERION GEEFT POGINGEN OM REGE RING TE VORMEN OP „UNCLE SAM" [ranKerlng Dij abonnement: Terneuzen. Redactie-adresNoordstraat 5557 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Administratie-adres: Smldswal Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 i.ironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct Losse nrs 9 ct Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. /oor het maandagnummer: zaterdags 10 uw. Dinsdag is te Washington uit onaantastbare bron vernomen dat president Eisenhower het verloop der Geneefse besprekin gen met toenemend pessimisme en groeiende ongerustheid gade slaat. Een rapport van zijn minister van Buitenlandse Zaken Herter, dat hem maandag j.I. heeft be reikt, heeft de president ervan overtuigd dat het Sowjetrussi sche standpunt nog onwrikbaar der is geworden dan het reeds in de eerste fase der onderhande lingen was. De president gelooft dat de ans, dat er een topconferentie ;-al worden gehouden, bijzonder klein is geworden en dat zij in feite reeds bijna teniet is ge daan. Eisenhower meent, dat Chroes- jtsjef mogelijk geen belang meer stelt in het al dan niet houden van een bijeenkomst der hoog ste regeringsleiders van Oost en West en dat hij aanstuurt op een mislukking van het Geneefse overleg, waarvan hij vervolgens het Westen de schuld wil geven. Volgens Eisenhower heeft de huidige Sowjetrussische buiten landse politiek de volgende drie fundamenten: 3. Verdeeldheid zaaien tussen de Westerse verbondenen, die in derdaad als normaal te be schouwen meningsverschillen hebben gehad over de bijzon derheden der voorwaarden, waarop het Westen zou kun nen instemmen met het hou den van een topconferentie. De president vertrouwt echter dat deze Sowjetrussische tac tiek zal falen, ook al geeft hij toe dat de Britse regering meer gesteld is op een ont moeting met Chroesjtsjef dan de leiders van de Ver. Staten en Frankrijk. 2. Vrees voor een herrezen en bewapend Duitsland. 3. Vrees voor communistisch China, dat de Sowjet-Unie mogelijk het leiderschap van de communistische wereld zou kunnen betwisten. Bij een beoordeling van de ge volgen van een mislukking der De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr Joseph Luns, heeft dinsdag tijdens een lunch in Genève met de West Duitse minister van Buitenland se Zaken Von Brentano van ge dachten gewisseld over de mi nistersconferentie en over de Ne derlands-Duitse kwesties. Minister Luns verklaarde te genover Reuter, dat de onder- nandelingen over deze kwesties langzamerhand naar overeen stemming toe gaan. Er zijn thans „zeven tot acht kwesties" in bespreking, aldus minister Luns. Hij zal daarom nog ge noeg te bespreken hebben met Von Brentano. Geneefse beraadslagingen maakt de president zich vooral ongerust over een mogelijke Sowjetirussi- sche overschatting van de eigen kracht of een onderschatting van de wil en het vermogen der Ver. Staten om weerstand te bieden, waardoor een gevaarlijke mili taire crisis zou kunnen ontstaan. Doch hij is niet voornemens toe te stemmen in het uitschrij ven van een topconferentie on der omstandigheden, die 't Ame rikaanse volk de indruk zouden kunnen geven dat de Westerse mogendheden voor de Sowjet russische druk inzake Berlijn zijn gezwicht. Eisenhower blijft echter nog steeds bereid een topconferentie bij te wonen, indien de ministers van Buitenlandse Zaken te Ge nève vorderingen maken. Zijn minimum-voorwaarde is echter dat de Sowjet-Unie een water dichte verzekering geeft dat zij niet, aan het einde van een over een gekomen periode voor on derhandelingen over het Duitse vraagstuk, zal pogen de geal lieerden uit West-Berlijn te ver drijven of hun rechten in deze stad teniet te doen. De president heeft ook uiting gegeven aan gevoelens van on behagen over de positie van West-Berlijn, indien de commu nisten de stad opnieuw zouden gaan blokkeren. Hij beschouwt de tactische positie van het mid den in het communistische Oost- Duitsland gelegen Berlijn als bij zonder kwetsbaar. Eisenhower meent dat het voor hiet Westen thans onein dig veel moeilijker zou zijn aan een blokkade het hoofd te bie den dan tien jaar geleden. De Westerse verbondenen zou den thans niet in staat zijn vol doende grondstoffen naar West- Berlijn te vervoeren, om het de Westberlijnse industrie mogelijk te maken in bedrijf te blijven. En dit zou er toe leiden dat de hui- fAuvertentiei Voor; Pedicure I Voetverzorging Terneuzen Noordstr. 68 Tel. 2476 GROTE BOSBRANDEN IN FRANKRIJK Tengevolge van de droogte zijn de laatste dagen in Frank rijk duizenden hectaren bos door brand verwoest. Intussen duurt de hittegolf in vele delen van het land voort. In Mont- pellier in het zuiden werd maandag een temperatuur van ruim 38 graden Celcius geme ten. In het bos van Rouvray, ten zuiden van Rouaan, ging in twee dagen 600 ha in vlammen op. Ook in de Provence bij Sa lon en Martiques, en in het ge bied van Nice en Toulon gingen grote stukken bos verloren. Bij Chalons-sur-Marne werd door een grote bosbrand een ben- zme-opslagplaats van de Ame rikanen bedreigd. Door verdrinking kwamen al- een afgelopen zondag al tien mensen om het leven. dige welvaart der Westberlijners zou omslaan tot uiterste sober heid. De president heeft in particu liere gesprekken de mening ge uit dat Chroesjtsjef mogelijk vice-president Nixon een nieuw voorstel zal doen om de Geneef se impasse te doorbreken. Nixon zal als gemeld, vandaag uit Wa shington vertrekken voor een be zoek van tien dagen aan de Sow jet-Unie. Nixon heeft echter geen be langrijke boodschap voor Chroes jtsjef bij zich. Eisenhower heeft Nixon op dracht gegeven zich onmiddellijk met het Witte Huis in verbinding te stellen, indien Chroesjtsjef voorstellen doet met betrekking tot het Geneefse overleg. De produktencommissie voor bonen van het centraal bureau voor de tuinbouwveilingen heeft besloten ook dit jaar weer een minimumprijsregeling te doen gelden voor bonen op de Neder landse veilingen. Met ingang van maandag 20 juli geldt voor alle bonen een ophoudprijs van 25 cent per kg. Terwijl er 0,50 per 100 kg. hef fing zal worden ingehouden voor het fonds waaruit even tuele doordraai wordt vergoed. Wanneer de bonen geen 25 cent per kg. opbrengen krijgt de teler voor de kwaliteit 1 van de princessebonen een vergoeding van 20 cent per kg., voor de tweede kwaliteit 15 cent per kg. en voor de afwijkende kwali teit niets. Voor de rassen Wa genaars. Sabo en Imuna is de vergoeding voor de le kwali teit bij doordraai 15 cent per kg. terwijl voor tweede en af wijkende kwaliteit van deze rassen geen vergoeding wordt gegeven. Hiertoe heeft men besloten omdat de kwaliteit van deze rassen minder is dan van dub bele princessebonen. De aanvoer van bonen valt tot op heden erg tegen en het ziet er naar uit dat de totale oogst belang rijk lager zal zijn dan het vorig jaar tengevolge van de grote droogte. De binnenlandse handelaren en de industrie hebben veel be langstelling voor de bonen die maandag werden verkocht voor prijzen die rond 82 cent per kg. voor de eerste kwaliteit belie pen. (Advertentie.) (RECTIFICATIE) Wij nodigen U uit voor een bespreking over de perspec tieven van de gladiolenkultuur in Zeeuws-VIaanderen. Hierover zal het woord voeren JAN OOSTDAM van de Coöp. Bloembollenvereniging H.B.G. te Lisse op WOENS DAG 22 JULI a.s., des namiddags 4 UUT in Hotel „DES PAYS-BAS",. NIEUWSTRAAT, TERNEUZEN en 's avonds 7.30 uur in Hotel „ZEELANDIA" te KOEWACHT Volgens gezaghebbende bron bobben de V. S. Gromiko maan dag tijdens de besloten bijeen komst in Genève laten weten dat het vasthouden aan een overeenkomst op basis van een commissie voor heel Duitsland zou kunnen leiden tot een snel einde van de conferentie in Genève. Een vooraanstaande Weste lijke persoonlijkheid heeft ber- klaard dat de mogelijkheid van een onderbreking van de confe rentie onderwerp is geweest van een gedachtenwisseling van de Westelijke mogendheden. In Amerikaanse kringen is men van mening dat de conferen tie thans in een impasse is ge raakt na de weigering van Gro miko om de punten van een tij delijke regeling voor de kwestie- Berlijn waarvoor nog geen oplos sing is gevonden, te bespreken en na zijn eis om eerst de kwes tie van de commissie van ver tegenwoordigers uit Oost- en West-Duitsland te regelen. Een onderbreking op dit punt zou het houden van een topconferentie twijfelachtig maken, zo meent men aan Amerikaanse zijde. Herter zou zijn waarschuwing over een mogelijke spoedige on derbreking van de conferentie maandag hebben geuit tijdens de besloten bijeenkomst na de lunch die de Britse minister aanbood. Hij zou gevraagd hebben of het voorstel van Gromiko een noodzakelijke voorwaarde is voor het voortzetten der onder handelingen. Gromiko had geen duidelijk antwoord gegeven maar hij scheen iets terug te komen van zijn onverzettelijke houding. De Westelijke ministers ver wachten binnen één of twee da gen het definitieve antwoord van Gromiko dat beslissend zal zijn voor het lot van de conferentie. Tenzij de onderhandelingen op vruchtbare wijze kunnen worden hervat, zo heeft een vooraan staand Westelijke persoonlijkheid verklaard, zal de conferentie spoedig; een einde nemen. Op de bijeenkomst te Stock holm van de ministers en des kundigen van de „zeven" (Enge land, Oostenrijk, Denemarken, Noorwegen, Portugal, Zwitser land en Zweden) is dinsdag in beginsel overeenstemming be reikt over de oprichting van een „kleine vrijhandelszone. De rechtsgeoriënteerde Brit se „Daily Express" heeft giste ren de „Kleine Vrijhandelszone" waarover te Stockholm wordt beraadslaagd, gekarakteriseerd als een unie, die niet door we derzijds belang of door gezond verstand wordt gedragen. Zo merkt het blad op, dat de Britse papierindustrie, waarin 100.000 mensen werkzaam zijn, met de ondergang wordt be dreigd, doordat de Zweden zouden worden aangemoedigd hun pulpmonopolie te gebrui ken om Engeland met papier- produkten te overstromen. Voorts zou een slechting van de tariefmuren de Denen in staat stellen meer varkensvlees in Engeland te verkopen, rechtstreeks ten koste van de Britse varkensfokkers. De partijloze „Scotsman" is van oordeel, dat de vorming van een „Kleine Vrijhandels- zóne" onvermijdelijk tot gevolg zal hebben, dat West-Duitsland onder druk komt, gezien het feit dat de Westduitse uitvoer naar de zeven landen van ge noemde zóne ongeveer even groot is als die naar de landen van de Europese gemeenschap pelijke markt, waarvan de bondsrepubliek deel uitmaakt. Volgens het blad neemt de be zorgdheid in Bonn over de gang van zaken dan ook toe. De „Financial Times" schrijft over Finlands verhouding tot de „Kleine Vrijhandelszone dat de positie van dit land ne telig is, ongeacht welk be sluit de regering te Helsinki zal nemen. Het blad is van oor deel dat Finland ongetwijfeld in belangrijke mate rekening zal houden met de reacties van Moskou. De Britse minister van staat voor Buitenlandse Zaken, Ormsby Gore, heeft maandag in 't Lagerhuis de categorische verzekering gegeven dat West- Duitsland geen toestemming zal krijgen om kernwapens te ver vaardigen. Hij deed dit naar aanleiding van vragen over de aard van een voorgestelde wijziging van het verdrag van Brussel die West-Duitsland zou machtigen wapens te vervaardigen die het volgens de huidige verdragsbe palingen niet fabriceren mag, Ormsby Gore kon niet zeggen wanneer de wijziging van het verdrag uitgewerkt zou zijn. Doch de wijziging zal niet in strijd zijn met de geest van het verdrag en de Bondsrepubliek zal alleen zuiver defensieve wapens mogen vervaardigen, zei hij. Een straaljager van de vlieg basis Leeuwarden, een Hunter VII is dinsdagmiddag omstreeks twaalf uur neergestort bij de Nieuwveense weg, ongeveer een kilometer van de kom van het dorp Nieuwkoop. De twee inzit tenden hebben zich met de schiet, stoel kunnen redden. Één hun- nar is aan de arm gewond. Een brokstuk van 't vliegtuig viel, 500 meter van de plaats waar het toestel is neergestort, op een boerderij. Deze is afge brand. Omstreeks kwart voor één waren de brandweren van Nieuwkoop en Noorden nog met het blussingswerk bezig. Een in de buurt staand woonhuis, dat ontruimd werd, kon behouden worden. De boerderij, die in brand is De Tunesische regering heeft maandagavond de noodtoestand afgekondigd in het gebied aan de Algerijnse grens bij Sakjet Sidi Joessef. In dat gebied had den zich kort tevoren een reeks incidenten afgespeeld. Het is nog niet bekend wie verantwoordelijk is voor deze incidenten die ernstig geweest zouden zijn. Als gevolg van het toetreden van Spanje tot de O.E.E.S. en de Europese monetaire over eenkomst maakt Spanje met het bijbehorende monetaire ge bied met ingang van 21 juli 1959 deel uit van de convertibele guldenszöne, zo deelt de Neder landse Bank mede. Diplomatieke waarnemers te Genève zijn van oordeel dat het voorstel dat minister Herter baandag op de Geneefse con ferentie heeft ingediend en dat minister Gromiko heeft ver worpen, niet zo onaantrekkelijk voor de Russen is als op het eerste gezicht lijkt. Een van de grote moeilijkhe den is dat de Russen erop staan dat onderhandelingen tussen Oost- en Westduitsers geschie den op basis van gelijkheid in aantal en in rechten. De Wes telijken willen dit niet aanvaar- Een soldaat is gedood en een andere is zwaar gewond bij een ongeluk, dat gistermorgen tegen half acht is gebeurd met een militaire drietonner met aan hanger op de IJsseldijk bij Welsum. Het voertuig, waarin een aantal militairen van het 41-ste geniebataljon uit Wezep onderweg was naar een oefe ning bij Deventer, is gekanteld en over de kop de dijk afge gaan. De chauffeur heeft waar schijnlijk de macht over het stuur verloren toen in een bocht een van de voorwielen in de berm van de dijk raakte. 2.500 chauffeurs en andere vervoerspersoneel van de Mor- risfabriek in Oxford zijn in staking gegaan. Zij legden maandag het werk neer omdat zij het niet eens waren met het ontslag van hun sociale voor man. Deze was de vorige week om disciplinaire redenen ontslagen, hij had n.l. twee vakbondsleden opdracht gegeven een bepaalde karwei niet te verrichten. - -*-=-j-. Door de staking zou de pro oordeel van de diplomatieke militair hospitaal te Arnhem, duktie van de fabriek bijna tot waarnemers te Genève. I maar drie van hen keren weerl stilstand zijn gekomen. den omdat zij het Oostduitse De om het leven gekomen mi- regime niet erkennen. iitair is de 20-jarige dienst- Het Westelijke voorstel maakt püchtige soldaat eerste klas J. het mogelijk dat Oost- en Visser uit Harlingen. Ernstig Westduitsers onderhandelen gewond is de 20-jarige dienst- als groepen deskundigen. Dat| plichtige soldaat M. Joop uit is de positie van de Duitsers Zaandam, die in een ziekenhuis op de huidige conferentie. Het te Deventer is opgenomen. Zijn lijkt niet zo belangrijk dat de toestand is- op het ogenblik be twee Duitslanden evenveel vredigend. Nog vijf andere mi- mensen in hun groepen des- litairen werden licht gewond kundigen hebben, aldus het. opgenomen in het gewestelijk naar hun onderdeel terug. De chauffeur bleef ongedeerd. Een van de inzittenden kon naar zijn onderdeel terugkeren na ter plaatse te zijn verbonden. In de truck bevond zich ook een aantal kisten met dummy springmiddelen (houten blokjes met touwtjes, die bij oefeningen worden gebruikt in plaats van echte springmiddelen Minister Beerman heeft maandag geantwoord op de schritfelijke vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Beernink in verband met de overval in een landhuis op de Koude Heide in de gemeente Putte. De mededelingen welke over de ondehavige zaak in de pers zijn verschenen, aldus dit ant woord, kunnen slechts voor een klein deel berusten op door de officier van Justitie in het ar rondissement Breda verstrekte gegevens. Op donderdag 9 juli heeft hij, toen het eerste onder zoek geëindigd was, aan de pers te kennen gegeven, dat er naar zijn voorlopig oordeel vermoe delijk een roofoverval was ge pleegd, doch dat het resultaat moest worden afgewacht van het onderzoek der ingeschakel de deskundigen. Toen deze de volgende morgen hun bevindin gen te zijner kennis hadden gebracht, heeft de officier van Justitie in antwoord op nadere vragen van journalisten te ken nen gegeven, dat er vermoede lijk geen vierde persoon bij de zaak betrokken was geweest. Gelet op de geruchtmakende aard van deze aangelegenheid, die onmiddellijk van de zijde van de pers grote aandacht trok, was het naar het oordeel van de minister begrijpelijk en aanvaardbaar, dat daarover reeds in een vroeg stadium van Maandagavond laat heeft de rijksrecherche te Wateringen de 35-jarige C. M. B. uit Waterin gen gearresteerd. C. M. B. heeft bekend de 21-jarige monteur H. van den B. te Maarheeze te heb ben neergestoken. Hij kwam bij de rijkspolitie eerst met het verhaal aan, dat hij de steekpartij had meege maakt, maar al spoedig viel hij door de mand en bekende Van den B. te hebben gestoken, toen deze in het bos buiten Maarheeze wilde rusten van zijn fietstocht, die hij zondagavond van Rotter dam uit begonnen was. Volgens de eerste gegevens zou het slachtoffer de dader onder weg hebben ontmoet. De oudere man reed op een bromfiets en was Van den B. onderweg be- hulpzaam. Toen Van den B. in het bos wilde gaan slapen, trok B. plotseling een mes en takelde de jongeman deerlijk toe. Het is nog niet bekend of C. M. B. ook de dader is van een dergelijke aanslag in Wassenaar. Ook wordt nog uitgezocht of hij mogelijkerwijs betrokken kan zijn geweest bij een poging tot een steekpartij in het Westland, waarbij een marinier ternauwer nood aan het dreigende mes kon ontkomen door in het water te springen. Het onderzoek wordt voortge zet. het onderzoek van justiële zijde enkele mededelingen wer den gedaan. Het is de minister niet gebleken, dat deze mede delingen verder gingen dan overeenkwam met de stand van het onderzoek op het ogenblik, waarop zij werden gedaan. Het onderzoek in deze zaak vindt thans nog voortgang. Uiteraard kan op het nadere resultaat daarvan thans niet worden vooruitgelopen, aldus de minister. geraakt doordat brandende kero sine er op is terechtgekomen, werd bewoond door de heer M. P. de Jong. Deze was zelf niet thuis hij maakte een excursie met de C.J.B.T.B. Zijn vrouw en kinderen waren wel aanwezig. Van hen is niemand gewond. Enige varkens kwamen in de vlammen om. Het vliegtuig werd bestuurd door luitenant-vlieger De Jager. De tweede inzittende was de ser geant-vlieger Tenhave. Luitenant-vlieger De Jager merkte, toen hij met een snel heid van 800 km vloog, dat er iets aan een motor haperde. Toen hij zijn toestel optrok kwam er een explosie. De sergeant-vlieger verliet het eerst met de schietstoel het toe stel en kwam met zijn benen te recht in een sloot bij de boerderij van de heer Van der Veldt onder Aarlanderveen. De politie van Alphen aan de Rijn (Aarlanderveen hoort bij deze gemeente) ontfermde zich over hem en bracht hem naar dokter Van der Wind in Aarlan derveen. Hij bleek echter niet ge wond te zijn. Luitenant De Jager, die als tweede het toestel verliet, kwam terecht bij de boerderij van de heer Angenent onder Aarlander veen. Hij werd aan een arm ge wond. Een kelner van 'n Nieuw- koops restaurant die het onge luk zag gebeuren, haalde hem met zijn auto op. Dokter Visser uit Nieuwkoop verleende hem medische hulp. Het ongeluk gebeurde toen het toestel zich op 10.000 voet hoogte bevond. Het raakte volgens de ooggetuigen al in de lucht in brand en kwam, volgens nadere gegevens, ongeveer honderd me ter van de boerderij op de grond. Het brandde geheel uit. In de boerderij kwamen dertig var kens om. De boerderij is verze kerd. Luitenant-vlieger De Jager is in het ziekenhuis te Woerden op genomen. Zijn arm is uit de kom geschoten. Ben Goerion heeft dinsdag pre sident Ben-Zwi van Israël er van in kennis gesteld dat hij zijn po ging heeft opgegeven om een nieuwe regering te vormen, om dat hij er niet in geslaagd is de Het graf van „Uncle Sam" zal misschien een nationaal monument worden. „Uncle Sam", die voor de ge hele wereld het symbool van de Verenigde Staten is, heette in werkelijkheid Samuel Wilson, die in de oorlog van 1812 tegenj steun van de politieke partijen Engeland legerleverancier was. te krijgen Het vlees dat Wilson leverde Zoa]s bekend Ben Goerjon was bij de soldaten zo in trek, dat de laatsten plachten te zeg- °P D J1"1 afgetreden als premier gen, dat zij evenzeer voor „Unc- nadat er onenigheid in het kabi- le Sam" vochten als voor hun net was ontstaan over een wa- VaHet'graf van Samuel Wilson Pentransactie met West-Duits- bevindt zich op een kerkhof te land- Troy, in de staat New York. Maandag heeft het huis van afgevaardigden een wetsont werp goedgekeurd waarin het A.F.P. meldt dat Ben Goerion zal aanblijven als premier van het demissionaire kabinet tot de voorste] is vervat om het graf verkiezingen die op 3 november van Wilson tot een nationaal t zullen worden gehouden. monument te maken. Het wets ontwerp behoeft nog de goed keuring van de senaat. Zijn besluit hangt af van het geloof dat de senaat zal hech ten aan de bovengenoemde voorstelling van zaken. Want sommigen beweren, dat de be naming „Uncle Sam" eenvoudig is afgeleid van de initialen U. S. (United States). Dit houdt in dat hij moet sa menwerken met de vier ministers die weigeren hem te steunen bij de kwestie van de wapenleveran ties aan West-Duitsland. Bij zijn poging om een nieuwe regering te vormen is Ben Goe rion gestuit op de weigering der religieuze en gematigde zionisti sche partij om aan een coalitie kabinet deel te nemen. OVERWEGEND ZONNIG Een hogedrukgebied, waarvan het centrum nu boven de Britse eilanden is gelegen, beheerst nog steeds het weer in grote delen van West- en midden-Europa. Al leen in een gebied bij de grens tussen Polen en Oost-Duitsland komt een hardnekkig regenge- fcied voor dat maar zeer weinig van plaats verandert. Er vielen daarbij plaatselijk hoeveelheden regen van meer dan 40 mm in een tijdsbestek van 12 uur. Bij ons blijft het hogedrukgebied het weer onverminderd bepalen, medegedeeld door het K. N. M. I„ geldig tot hedenavond. Overwegend zonnig. Droog en overwegend zonnig weer met ongeveer dezelfde mid- dagtemperaturen. Zwakke tot matige noordelijke wind. waarbij de noordelijke stroming voortduurt. Als gevolg hiervan zullen de temperaturen ongeveer dezelfde zijn, bij droog en over wegend zonnig weer. DONDERDAG 23 JULI v.m. n.m. Breskens 3.52 4.09 Terneuzen 4.27 4.44 Hansweert 5.07 5.24 Walsoorden 5.17 5.34 op onder op onder Juli. 23 4.47 20.45 22.08 8.56 24 4.48 20.44 22.32 10.05 25 4.49 20.42 22.56 11.13 26 4.51 20.41 23.20 12.18 27 4.52 20.40 23.47 13.22 28 4.54 20.38 14.24 29 4.55 20.36 0.16 15.23

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1