Nieuwe Westelijke voorstellen door Gromyko verworpen Rotterdammer na nachtelijke fietstocht neergestoken Chroesjtsjef niet naar Scandinavië en Finland Om een verbod van kernwapenproeven Chroesjtsjef in Polen HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN HET WEER WEERBERICHT I KEMPER Frankerlng by abonnement: Terneuzen. Redactie-adresNoordstraat 5557 •'Kecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Administratie-adres: Smidswai Telefoon 2«73 en 2510 NU 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per - i.-md f2,—; per week 48 ct Losse nrs 9 ct DINSDAG 21 JULI 1959 15e Jaargang Nr 4733 Verschijnt ilagcL'jks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. 4. van d^ Sande, ferneuzeu Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pef advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handei»- advertenties)5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 staf. Re Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Herter, heeft op de plenaire vergade ring van maandagmiddag in Genève formeel voorgesteld dat de huidige conferentie op een over ven te komen basis en plaats zal worden voortgezet teneinde het gehele Duitse vraagstuk en ,Jo -ssties betreffende de uit- brt ling en ontwikkeling van contacten tussen de beide delen va.Duitsland" in beschouwing te nemen. Herter zei dat de door het Wes ten voorgestelde conferentie ook speciale regelingen" zou kun- .en treffen voor de bestudering an bijzondere kwesties die voortvloeien uit haar opdracht. Hij verwierp het vroegere Rus sische voorstel voor een commis sie voor geheel Duitsland als ..volledig onaanvaardbaar". Herter vroeg zijn Russische ambtgenoot het Westelijke voor stel „voorzichtig" te bestuderen. Hij zei dat het Westelijke voor stel: 1. vertegenwoordigers van de regeringen der grote vier in staat zou stellen de bespreking voort te zetten over een „vraag stuk dat van het grootste belang is voor ieder van ons, voor het Duitse volk en voor de volken overal ter wereld; 2. het zou ook een zorgvul dige bestudering van het Weste lijke vredesplan dat op 14 mei aan de conferentie werd voorge legd. mogelijk maken. 3. Het Westelijke voorstel zou de vier mogendheden in staat stellen Duitse adviseurs te ge bruiken zoals op de huidige con ferentie het geval is. 4. Het zou voorzien in de be studering van alle onderwerpen die Gromiko in zijn voorstel van 19 juni heeft opgesomd. Herter herinnerde eraan dat Gromiko teen gezegd had dat de commissie voor heel Duitsland „de uitbreiding en ontwikkeling van contacten tussen Oost- en West-iDuitsIand zou moeten be vorderen, concrete maatregelen voor de hereniging van Duits land zou moeten uitwerken er. kwesties betreffende de voorbe reiding en het sluiten van een vredesverdrag zou moeten bestu deren". Gromiko, zo zei hij, had aange boden elke procedure voor de bestudering van het vraagstuk van een verdeeld Duitsland te bestuderen die aanvaardbaar is voor de Duitsers. ..Mij is meegedeeld dat de pro cedure die thans wordt voorge steld aanvaardbaar is voor de bondsrepubliek, het wettige ge zag dat 51 miljoen Duitsers ver tegenwoordigt". Herter zei dat het Russische plan voor een commissie voor heel Duitsland de verdeling van Duitsland eerder zou doen voort duren dan dat het daaraan een eind zou maken. In een rede van 1750 woorden leverde Herter kritiek in bijzon derheden op het Russische voor stel. In conferentiekringen verluid de dat de Britse minister van Buitenlandse Zaken en zijn Fran se ambtgenoot de verklaring van vr W- d 'ndiening van het esteijjke voorstel krachtig steunden. Herter noemde het voorstel het meest uitgebreide plan dat tot nu toe was opgesteld voor de oplossing van het vraagstuk van het verdeelde Duitsland". i.,0? BÜtse minister van Buiten- andse Zaken, Lloyd. zei dat het voorstel drie voordelen biedt: 1- Het is soepel en stelt geen enge grenzen aan het niveau, de Plaats en het tijdstip waarop' de "«prekingen gehouden zullen worden. 3 Het schuift de kwestie van besprekingen tussen vertegen woordigers van beide Duitslan- aen niet opzij. Deze besprekin gen zouden nu onder ons eigen toezicht van ministers van Bui tenlandse Zaken komen. uur zal de volgende plenaire ver. gadering worden geopend. MINÏSTERLUNCH IN liegende schotels voor Amerikaanse mariniers Het Amerikaanse korps mari niers heeft twee-persoons-experi- mentele „vliegende schotels" be steld bij de „National Research Associated Inc.", die op hetzelfde beginsel zijn gebaseerd ais de in Engeland geconstrueerde „Ho er Craft" waarmee onlangs proeven zijn genomen. „De vliegende schotels" voor ue Amerikaanse mariniers zul ten zich op een kussen van sa- irr^,Sieperfte lucht even boven de grond of het wateroppervlak Kunnen bewegen. Met het contract is 40.000 dol- 'ar gemoeid. 3. Het voorstel biedt de mo gelijkheid nieuwe wegen te be wandelen op het gebied van de procedure. Voorts vroeg Lloyd ophelde ring over de Russische houding inzake de Westelijke bezettings rechten in Berlijn na het verlo pen van een termijn voor bespre kingen. Hij citeerde de oppositie leider Bevan die uit het Russi sche standpunt niet meende te moeten opmaken dat het Wes ten zijn bezettingsrechten op geeft als het instemt met een ermijn voor besprekingen. „Gro miko", aldus Lloyd, ,,is niet be reid geweest te zeggen of dit de juiste interpretatie is of niet. Maar ik zeg hem openlijk dat. termijn voor besprekingen. „Gro- wordt gegeven op een wijze die geen twijfel openlaat, ik niet in zie hoe overeenstemming moge lijk is." Lloyd zei voorts te vrezen dat het Russische voorstel inzake een commissie voor heel Duitsland gebruikt zou kunnen worden om druk op West-Berlijn uit te oefe nen. De Russische minister van Bui tenlandse Zaken, Gromiko, heeft de nieuwe Westelijke voorstellen verworpen, omdat naar zijn oor deel de Oost- en Westduitsers hun land moeten herenigen en niet de vier grote mogendheden. Dit is na de vergadering die ongeveer drie uur duurde, door een Amerikaanse woordvoerder meegedeeld. Gromiko behield zich het recht voor later meer over de Weste lijke voorstellen te zeggen. Volgens de Amerikaanse woordvoerder zei Gromiko dat de ministers moeten blijven 'afgelast, trachten een vorm van onder handelingen tussen de twee Duit se regeringen te vinden die aan vaardbaar is voor allen en die niet eenzijdig is, zoals die welke de Westelijken thans hebben voorgesteld. De Oostduitse minister van Buitenlandse Zaken, Bolz, heeft, naar in conferentiekringen werd vernomen, op de plenaire verga dering de Westelijke voorstellen vierkant van de hand gewezen. Een Westelijke functionaris zei dat Bolz de voorstellen met meer nadruk heeft verworpen dan Gromiko. Een Britse woordvoerder zei dat Bolz de vorming van twee commissies heeft voorgesteld, namelijk een vier-mogendheden. commissie en één van de twee Duitslanden. Later zou dan een zeslandencommissie gevormd kunnen worden. Eerst zouden beide partijen tot een gemeen schappelijk standpunt moeten komen. Zonder een louter Duitse com missie is oplossing van het Duit se vraagstuk niet mogelijk, aldus Bolz. De leider van de afvaardiging van de iDuitse bondsrepubliek, prof. Grewe, heeft in de voltallige vergadering de Westelijke voor stellen gesteund. Zij zijn in over eenstemming met de wensen van de regering te Bonn, aldus heeft Grewe volgens een Britse woord voerder gezegd. Op woensdagmiddag om vier GENEVE. De vier ministers van Buiten landse Zaken zijn maandagmid dag, voor de plenaire vergade ring, twee-en-een-ha!f uur bijeen geweest aan een werklunch die de Britse minister, Sellwyn Lloyd, zijn collega's aanbood. De Westelijke ministers hebben aan Gromiko de nieuwe Westelijke voorstellen uiteengezet die mi nister Herter later op de plenaire vergadering officieel indiende. De ministers waren bij deze in formele besprekingen ieder slechts vergezeld van twee des kundigen. Uit Amerikaanse bron is ver nomen dat de ministers vandaag bij Gromiko zullen lunchen. De plenaire vergadering die voor vandaag op het programma stond is uitgesteld. Gromiko verliet maandag als eerste de lunchbijeenkomst. Toen later Herter en Couve de Murviile vertrokken hoorden journalisten dat Sellwyn Lloyd tegen hen zei: „Ik hoop dat het de volgende keer beter zal zijn". De Franse minister voorkwam misverstanden door tegen de journalisten te zeggen: „Wij hebben het over het eten (Advertentie) Voor: t Pedicure Voetverzorging Terneuzen Noordstr. 68 Tel. 2476 Algerijnse organisatie opgerold Volgens een zondagavond te Lyon uitgegeven communiqué is er een groep Algerijnse opstan delingen, behorende tot de F. L. N., gearresteerd die in het ge bied van Lyon opereerde. Tot de arrestanten behoort de leider van de zones van Saint Etienne, Lyon en Grenoble. Uit in beslag genomen papie ren blijkt, dat de F. L. N. voor bereidingen heeft getroffen voor nieuwe aanslagen op inrichtin gen, o.a. olieinstallaties in het gebied van Lyon. In een villa is een aanzienlijke hoeveelheid tijdbommen en wa pens gevonden. Bovendien leg de de Franse politie beslag op een bedrag van 23 miljoen frank die in de maand juni door de Al gerijnen te Lyon bij elkaar was gebracht. De 21-jarige Rotterdamse mon teur H. van den Berg, die zon dagochtend om 9.30 uur, ernstig gewond door drie messteken in de borst, bewusteloos in de bos sen van Maarheeze langs de auto weg te EindhovenWeert werd aangetroffen, heeft in het Sint Jozefziekenhuis te Eindhoven aan zijn moeder, de enige die ge zien zijn toestand by hem werd toegelaten, verteld wat hem is overkomen. Zijn ouders verbleven in het kampeerkamp bij Weert, waar de jongen zich bij hen wilde voegen. Daartoe was hij omstreeks mid dernacht per fiets uit Rotterdam vertrokken. Hij moest 's nachts dus een afstand van ongeveer 140 km afleggen. Na vijftig km had hij omstreeks twee uur in Breda een man van ongeveer 35 jaar oud met een kale schedel ontmoet, die op een bromfiets reed en die hem vertelde dat hij in het Westland woonde en de weekeinden in Eindhoven placht door te brengen, omdat hij daar 25 jaar zou hebben gewoond. Aangezien de Rotterdammer dezelfde kant uit moest bood hij Chroesjtsjef heeft zijn voorge nomen bezoek aan Denemarken, Zweden, Noorwegen en Finland Een woordvoerder van het Zweedse ministerie van Buiten landse Zaken verklaarde dat de Russische premier als reden voor zijn besluit de ongunstige reac tie had opgegeven die zijn voor genomen bezoek in de Scandina vische landen heeft uitgelokt. Een Noors blad had in dit ver band zelfs gesproken van een „reusachtige demonstratie", die in Oslo op touw zou zijn gezet tegen Chroesjtsjef. De Zweedse, Deense en Finse regering hebben het besluit van de Russische premier officieel bekendgemaakt. Chroesjtsjef zou op 10 augus tus in Denemarken zijn aange komen. Volgens de plannen had hij vijf dagen in Denemarken zullen blijven. Daarna zou hij naar Zweden zijn gegaan voor een verblijf van vijf dagen en vervolgens naar Noorwegen en Finland. De Finse minister van Buiten landse Zaken, Toerngren, zegt in een verklaring dat zijn regering het zeer betreurt dat het uitstel Van Chroesjtsjefs bezoek aan Denemarken, Noorwegen en Zweden er ook toe geleid heeft dat de Russische premier zijn be zoek aan Finland heeft uitge steld. Blijkens de verklaring heeft het Russische ministerie van De Westelijke mogendheden op Groot-Brittannië een Rus zijn. de Geneefse conferentie tot het beëindigen van kernwapenproe ven hebben maandag een wat zij noemen „grote concessie" gedaan door voor te stellen dat de tech nische staf van dé controlepos ten op Russisch gebied voor een derde deel uit Russen zullen be staan. De Britse afgevaardigde, sir Michael Wright, diende dit voor stel in. De posten die controle moeten uitoefenen op het nale ven van een verbod van kernwa penproeven zouden uit tien Rus sen, tien Britten en Amerikanen en tien afgevaardigden uit ande re landen bestaan. Dit zou van toepassing zijn voor alle posten in Rusland, de Ver. Staten en Groot-Brittannië. Tot mei hield het Westen vast aan het standpunt dat de Sowjet- Unie niet zou worden toegelaten tot het werk op controleposten op Russisch gebied. Daarna was het echter bereid vier Russen te laten deelnemen op elke post op Russisch gebied. Wright zou erop staan dat het hoofd van alle controleposten in de Sowjet-Unie afkomstig moet zijn uit het Westen. Daartegen over zou het hoofd van alle con troleposten in de Ver. Staten en Als andere landen zullen wor den toegevoegd aan de drie oor spronkelijke verdragspartners zal een nieuw element in het be zetten van de posten optreden. De Russen hebben ermee inge stemd dat zes of zeven „buiten landers" op de controleposten in de Sowjet-Unie kunnen werken. De overige zouden echter allen Russen moeten zijn. De Russische afgevaardigde, Tsarapkin, zei maandag dat het nieuwe Westelijke voorstel „een stap" vooruit schijnt te zijn. Hij zou 't bestuderen maar hij sprak de hoop uit dat het niet het „laat ste aanbod" van het Westen zou zijn. De Britse afgevaardigde en de Amerikaan, Wadswarth, zei dat het Westen hiermee zover moge lijk ging in zijn voorstellen over het bezetten van de controlepos ten. Het voorstel omvat niet het personeel van de inspectiegroe- pen. Deze zullen geen ingezete nen van het land waar een on derzoek wordt uitgevoerd, om vatten. Op een vraag wat bedoeld wordt met „andere landen" bij het be zetten van posten, zei Wright dat daartoe „vrienden en bondgeno ten van beide partijen" zouden kunnen behoren. Buitenlandse Zaken de Finse ambassadeur in Moskou van Chroesjtsjefs besluit in kennis gesteld. De Russische regering zegt in de brief aan de ambassa deur dat zij het betreurt dat zij de uitnodiging van Finland op het ogenblik niet kan aanvaar den. Premier Erlander van Zweden heeft verklaard dat het hem bui tengewoon spijt dat Chroesjtsjef besloten heeft het bezoek aan Zweden af te gelasten. „Wij hadden gehoopt dat de contacten die gelegd zouden wor den op de reis van premier Chroesjtsjef tot een verbetering van de betrekkingen tussen Rus land en Zweden zouden hebben geleid", aldus Erlander. De Russen hebben zondag een memorandum aan de Zweedse ambassadeur in Moskou over handigd waarin gezegd wordt dat het bezoek van Chroesjtsjef op het ogenblik ongelegen zou ko men en verwezen wordt naar de houding die de Zweedse pers en vele vooraanstaande Zweden te genover dit bezoek hebben aan genomen. In het bijzonder wordt verwe zen naar 't beroep dat de Zweed se bladen hebben gedaan op het publiek om te demonstreren te gen het bezoek en de vijandige houding van de oppositieleiders, prof. Bertil Ohlin (liberaal) en Jarl Hjalmarson (conservatief). In het memorandum wordt dan tot slot opgemerkt dat een lou ter formeel bezoek geen enkele zin zou hebben. De Russische re gering hoopt dat de omstandig heden over enkele jaren verbe terd zuilen zijn. Premier Erlander van Zweden heeft het besluit van de Russi sche premier „een pijnlijke ver rassing" genoemd. Hij zei dat de openbare mening niet wordt weergegeven in de kritiek op het bezoek uit bepaalde kringen. Premier Hansen van Denemar ken heeft gezegd dat hij en zijn regering het betreuren dat Chroesjtsjef blijkbaar meer waar de hecht aan de mening van be paalde Deense persorganen dan aan de uitnodiging van de Deen se regering. Erlander zei dat zijn regering de uitnodiging aan Chroestsjef niet zal hernieuwen. Zij heeft Rusland er aan herinnerd, dat vrije meningsverschillen en een vrije pers onmisbaar zijn in een democratische gemeenschap. Premier Gerhardsen van Noor wegen heeft tegenover de Sow- jet-regering de hoop uitgespro ken, dat het bezoek later kan worden gebracht. Hij kritiseerde de oppositie en de niet-socialis- tische pers van zijn land wegens het „op negatieve wijze beïn vloeden" van de betrekkingen met de Sowjet-Unie. hem aan hem met zijn bromfiets voort te trekken, hetgeen ge schiedde. In Eindhoven aangeko men besloot deze onbekende zelfs 'de Rotterdamse monteur nog verder weg te brengen. Op nog slechts 10 km afstand van Weert, waarschijnlijk na deze lange tocht inderdaad vermoeid, besloot het tweetal in het bos langs de weg wat te gaan uitrus ten. Hier bracht de onbekende bromfietser de jonge monteur de drie messteken in de borst toe. Zwaar gewond strompelde de Rotterdammer, wiens fiets iets verderop in het bos is terugge vonden, naar de weg toe, doch zeeg bewusteloos ineen nog voor hij deze bereikt had. Hoogstwaarschijnlijk zou de monteur daar aan zijn verwon dingen zijn bezweken wanneer twee motorrijders hem niet kort daarop (om 9.30 uur) toevallig hadden zien liggen. Het toeval wilde dat bijna gelijktijdig enkele kommiezen van de douane-re cherche langs kwamen rijden. Dank zij hun optreden werd de gewonde zeer snel naar Eindho ven gebracht, waar men hem met een bloedtransfusie in leven wist te houden. De rijkspolitie te Budel stelde een onderzoek in en kwam daar bij gisteren tot de ontdekking, dat in april j.l. in de duinen van Wassenaar een soortgelijk mis drijf is gepleegd. Ook daar had een nog steeds niet gevonden da der een jongeman ernstig toege takeld, al vertoonde deze slechts steekwonden aan de handen en de polsen. De Rotterdamse mon teur zegt echter dat hij zondag ochtend in de bossen langs de autoweg is gaan slapen en on verhoeds in zijn borst is gesto ken. In het geval Wassenaar raakte het slachtoffer, dat zich bedreigd gevoelde, uit zelfverde diging in gevecht. Noch in Wassenaar noch in Maarheze werd het slachtoffer van enig geld of ander eigendom beroofd. Intussen is thans aan de hand (Advertentie.) r- Verkiezing in Kerala uitgesteld Het communistische bewind van Kerala in Zuid-India heeft bekendgemaakt dat de verkiezin gen voor de gemeenteraden die op 28 augustus zouden beginnen, voor onbepaalde tijd worden uit gesteld. Politieke waarnemers zijn van mening dat de campagne van de oppositie ter verdrijving van het communistisch bewind de oor zaak is van dit uitstel. Tot nu toe hadden de commu nisten op verzoeken van de op positie om nieuwe verkiezingen te houden geantwoord dat haar populariteit kon worden beproefd bij de verkiezingen van augustus. De Poolse communistische lei der, Gomulka, heeft bij de ont vangst van Chroesjtsjef op het vliegveld van Rzeszow in Zuid oost Polen ontkend dat Rusland iets aan Polen oplegt. „Alleen wij zijn verantwoorde lijk voor alles dat in dit land ge beurt." Een paar duizend mensen bra ken door de politieversperring om Chroesjtsjef te begroeten. Chroesjtsjef kuste een paar meisjes in grijze bloese en rode halsdoek, leden van de enige pad vindersbeweging in landen van het Baikanpact die los van de partij staan, toen zij hem bloe men aanboden. Chroesjtsjef zei: „Wij willen geen oorlog. De werkende klasse heeft nooit voordeel getrokken uit een oorlog. Wij zullen winnen zonder oorlog." De premier merkte voorts op dat Rusland verder dan Polen is in socialistische ontwikkeling. „Men zal misschien zeggen: Chroesjtsjef schept op tegen de Polen, maar werkelijk commu nisten denken niet alleen aan zichzelf." „Polen en Rusland willen alle bei vrede en vriendschap. Ook willen zij socialisme en commu nisme. De mensen in de kapita listische landen willen ook vrede maar niet' allen willen socialis me. De tijd zal echter komen dat de meerderheid voor het socia lisme zal zijn. Laat ons wach ten." Gomulka zei dat de Polen vóór de oorlog vergiftigd werden door haat-propaganda tegen Rusland. Maar nu zal elke Pool, zelfs als hij niet voor het socialisme is, zeggen dat het bondgenootschap met Rusland de Poolse grenzen waarborgt. Bij socialistische lan den is het regel dat de sterkere de zwakkere helpt. Polen is zwakker dan Rusland. Polen blijft Russische hulp ontvangen. De vriendschap met de Sowjet- Unie moet worden bewaard." Oogst van peulvruchten is goed. Ondanks geruchten, dat als gevolg van de droogte gespecu leerd zou worden in zaden en peulvruchten, blijkt, dat zulks niet het geval is. De prijzen zijn, blijkens de laatste beursnoterin gen, eerder flauw, dan normaal. Behalve de prijs van blauw- maanzaad, die iets hoger ligt, omdat dit produkt nogal van de droogte te lijden had, zijn de prij zen van erwten, schokkers en karwei zelfs wat lager, dan nor maal. Voor erwten werd maan dag te Rotterdam 48,50 geno teerd tegen 56,per 100 kg vorige week. De prijzen voor de tweede categorieën schokkers, verleden week nog 60 en 65,50 waren maandag teruggelopen tot 54 en 57 per 100 kg. In tegenstelling tot hetgeen uit sommige droogteberichten op te maken was blijkt, dat de peul- vruchtenoogst vrij goed is, naar hoeveelheid ongeveer 95 procent van een gemiddelde oogst. De kwaliteit is echter goed tot pri ma, zodat naar verwachting van functionarissen van het produkt- schap voor granen, zaden en peulvruchten er minder uitval, dan normaal zal zijn. WOENSDAG 22 JULI van de verklaringen van de Rot terdammer een vrij nauwkeurig signalement van de dader opge steld. Vele uiterlijke kentekenen van deze dader stemmen over een met het signalement dat het Wassenaarse slachtoffer in april heeft verstrekt: Lang 1.75 meter, oud ongeveer 35 jaar, goudblond haar aan de slapen, kale schedel, loenst met rechteroog, blauwe ogen, geen bril. Hij draagt een lichtblauw kostuum, heeft ruwe handen, draagt geen ringen, wel een groot polshorloge met 2 knopjes, vermoedelijk een wekkerhorloge en reed op een rood-blauw ge kleurde bromfiets, merk R.A.P. Hij is het type van een landar beider, spreekt Nederlands zon der bepaald accent, zou in het Westland wonen of aldaar in pension zijn en is hoogstwaar schijnlijk werkzaam in het tuin bouwbedrijf. Hij zou ongeveer 25 jaar in Eindhoven hebben ge woond en thans vaak de week einden in Eindhoven doorbren gen. Deze man wordt thans ge zocht, verdacht van poging tot moord. Spanje is lid van de O.E.E.S. De Organisatie voor Europese Economische Samenwerking deelt mede, dat Spanje gisteren als 18de lid is toegelaten tot deze organisatie. Jumbo in het voetspoor van Hannibal. In het voetspoor van 37 be roemde voorouders die een 21-tal eeuwen geleden onder leiding van de Carthaagse generaal Han nibal over de Alpen trokken is de Indiase olifant „Jumbo" maandagochtend uit Chambéry in Frankrijk vertrokken voor een tocht over de Alpen naar Italië. Zij is de ster van de „Britse Alpenexpeditie" onder leiding van de historicus John Hoyte die zijn theorie wil bewijzen dat Hannibal en Zijn olifanten de 2478 meter hoge Ciapierpas over stak tijdens zijn expeditie tegen Rome 218 jaar voor Christus. Jumbo die in het weekeinde per trein uit een dierentuin in Turijn was aangekomen, zal ver moedelijk over negen dagen Ita lië bereiken. Zij heeft een speciale jas en hoezen om haar tegen de kou in de Alpen te beschermen. Na de laatste erewijn niet voor Jumbo vertrok de expedi tie onder de tonen van een plaat selijk muziekkorps. Tot het ge zelschap behoren ook twee ezels die de rantsoenen voor Jumbo vervoeren. Harriman over Rusland Averall Harriman, die Ameri kaans ambassadeur in Moskou was tijdens de tweede wereld oorlog, heeft donderdag te New York verklaard, dat hem bij zijn recente bezoek aan de Sowjet- Unie was opgevallen, dat de le vensstandaard aanzienlijk was toegenomen, maar dat deze nog altijd „bedroevend laag" was in vergelijking met die van de Ver. Staten. Volgens hem werkte in de Sowjet-Unie iedere vrouw, omdat anders de gezinnen niet konden leven. Harriman sprak op de jaarlijk se conferentie van de „Nationale vereniging voor de vooruitgang van gekleurden". Breskans Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.08 3.43 4.23 4.33 n.m. 3.25 4.00 4.40 4.50 op ondt-r op onder Juli. 22 4.45 20.46 21.41 7.44 23 4.47 20.45 22.08 8.56 24 4.48 20.44 22.32 10.05 25 4.49 20.42 22.56 11.13 AANHOUDEND DROOG. Een rug van hoge luchtdruk, die zich uitstrekt van de Golf van Biscaye tot Noorwegen, be heerst het weer in ons land. Maandag was het hierdoor op nieuw een zonnige dag, behalve in het noordoosten waar uit zee binnengedreven wolkenvelden zeer hardnekkig bleken. De ge noemde rug van hogedruk ver andert maar weinig van plaats, zodat het huidige weertype van daag zal voortduren. De winden zijn daarbij noordwestelijk tot noordelijk. Bij deze luchtaanvoer van zee worden geen bijzonder hoge temperaturen gemeten, al werd het maandag in Zuid-Lim burg toch nog 27 graden. Het overheersen van hogedrukgebie- den in onze omgeving houdt een storing, die in Oost-Duitsland en Zuid-Zweden hier en daar regen of onweer brengt, op enige af stand. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot hedenavond. Aanhoudend droog. Op de meeste plaatsen droog en overwegend zonnig weer met on geveer dezelfde temperaturen. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen noord en noord west.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1