UIT DE PROVINCIE Binin Cèta-Bever VLEKKENRASTA f RADIO EN TELEVISIE TERNEUZEN BIERVLIET. BRESKENS. SLUISKIL CLINGE. SAS VAN GENT. Rapport over West Zeeuws-Vlaanderen aangeboden ZAAMSLAG HEIMWEE NAAR JOANA Lagere in MULO-EXAMENS Bij de te Goes gehouden MULO- examens slaagden o.m. voor het A-diploma de dames M. Corthals te Aardenburg, en voor het A-di ploma en Middenstandsdiploma A. C. M. Claessens te Oostburg en T. A. Veenstra te IJzendijke en de heren A. M. d'Hont te Groede en W. P. Daansen te Oostburg. MILJOENSTE BEZOEKER IN MINIATUUR WALCHEREN „Miniatuur Walcheren", inder tijd opengesteld ter gelegenheid van de afsluiting van de weder opbouw van Walcheren, is nog steeds een grote trekpleister. Za terdagavond omstreeks kwart voor negen passeerde de miljoen ste bezoeker sinds de opening de controle. Het was mevr. J. Meer man uit Nieuwland, die reeds meermalen de „Miniatuur" met haar bezoek vereerde. Zij was in gezelschap van enkele familie leden. Op de „Miniatuur Walcheren" werd zij ontvangen door de bur gemeester van Middelburg, mr Joh. de Widt, alsmede het voltal lige stichtingsbestuur van „Mi niatuur Walcheren". Aan mevr, Meerman werd een waardebon van 100 overhandigd en na mens het stichtingsbestuur werd ter gelegenheid van deze gebeur tenis aan het gemeentebestuur van Middelburg een miniatuur hoogaars aangeboden. Vorig jaar daalde, als gevolg van de „Expo", het bezoek aan .Miniatuur Walcheren" in be langrijke mate. Het bedroeg toen 130.000. Dit jaar, nu de „Minia tuur" nog maar twee maanden voor het publiek geopend is, heb ben in totaal reeds 80.000 perso den er een bezoek gebracht. Geslaagd Bij de zaterdag te Bergen op Zoom gehouden MULO-examens slaagden voor het B-diploma F. de Bakker te Terneuzen en L. van Assche te Hengstdijk. Voor het A-diploma slaagden Ria v. d. Linden, M. Maes en Irene Zand berg te Terneuzen; R. Heijens te Axel; Nelly Martens te Hoek; L. de Betue en W. Slock te Sas van Gent; J. Neijt te Zandstraat (Sas van Genti; Tom Hallegraeff en T. Hamelinck te Sluiskil, en W. van Roemburg te Zuiddorpe, al len leerlingen van de R.K. MULO-school alhier. Grote belangstelling voor muziek- en balletavond De muziek- en balletuitvoering aan de voet van de watertoren georganiseerd door de afdeling Terneuzen van de V.V.V. heeft zaterdagavond een zeer grote be langstelling getrokken. Tegen half negen begaven vele Terneuzenaars en bezoekers uit de omtrek naar het terrein aan de watertoren, waar tussen de woningen van ir Dikötter en mr Tichelman een podium was opge steld. Geopend werd met een ac- Confèonconcert door leden van de Terneuzense muziekschool, onder leiding van de heer G. de Wijn. Daarna gaven leerlingen van de balletschool onder leiding van mevr. Alicia Borghten een uitvoering. Dit was voor de ouders der uitvoerenden en voor velen, die belangstelling voor dit belangrijke Terneuzense instituut hebben, een uitstekende gelegen heid te zien welke vorderingen de leerlingen daar maken. De meisjes van klein tot groot had den veel succes en hetgeen werd geboden was alleszins de moeite waard. De speciale belichting met enkele schijnwerpers ver hoogde de aantrekkelijkheid van deze uitvoering ten zeerste. Ten slotte was het de „Harmo- niet Terneuzen" met drumband die naar het podium marcheerde en daar een met zeer veel aan dacht beluisterde taptoe ten bes te gaf. De medewerking door en kele leden vanaf het café-terras van de watertoren, waar zich ook een groot aantal belangstel lenden had verzameld, gaf een bijzondere sfeer aan deze uitvoe- xing. Door de dienst van gemeen tewerken waren de nodige voor zieningen getroffen, zodat ieder de uitvoering rustig kon volgen. Deze keer moest de politie niet telkens dan hier dan daar rumoe rige elementen tot de orde roe pen. Het initiatief van de plaatselij ke V.V.V. valt zeer toe te jui chen. Hopelijk kan deze in de toe komst door daadwerkelijke steun van verschillende zijden méér in de gelegenheid worden gesteld dergelijke en nog andere activi teiten te ontplooien. Bermbrandjes Zaterdagmiddag te ongeveer half zes ontstond brand in de grasberm nabij kraan 10 van de N.V. Aug. de Meijer Zonen's Ex peditie- en Cargadoorsbedrijf al hier. Door de opvarenden van het aldaar liggend schip „Gloria" en later bijgestaan door de politie werd tevergeefs getracht het vuur te doven, waarop assisten tie van de brandweer werd inge roepen, die de vlammen met de Bevelspuit doofde. Een uur later, te ongeveer half zeven, werd een grasbermbrand zn de Mauritsstraat gemeld, doch toen de brandweer ter plaatse kwam, was men er reeds in ge slaagd de brand te blussen. Vergadering Ned. Chr. Gym- oastiekverbond In hotel „Des Pays-Bas" werd vrijdagavond een vergadering be legd door de Kring Zeeland van Set Nederlands Christelijk Gym nastiek Verbond onder voorzit terschap van de heer C. Lobbe- zoo uit Bergen op Zoom, met het doel de plaatselijke Chr. gymna stiekvereniging E.M.M. weer nieuw leven in te blazen. De belangstelling voor deze vergadering was minimaal en de voorzitter, die na de opening met gebed een kort welkomstwoord sprak, schreef dit toe aan de va kantieperiode en het warme weer. Evenwel heeft het Kring- bestuur het vaste voornemen met alle energie de heroprich ting van een Christelijke gymna stiekvereniging in Terneuzen te verwezenlijken. Men was het er over eens, dat een gymnastiekvereniging onont beerijk is voor de jeugd. De mens bestaat uit lichaam en geest, zo zei de voorzitter, en beide zo har monisch te ontwikkelen is het voornaamste doel. Het is niet be langrijk of er veel medailles wor den gewonnen en persoonsver heerlijking sluiten wij absoluut uit, aldus de heer Lobbezoo. Waar het vooral om gaat, is het saamhorigheidsgevoel te ontwik kelen. Hij bracht dank aan de heer J. Oppeneer, die nog altijd de leiding over de enkele over gebleven leden van E.M.M. heeft. Het Kringbestuur had reeds lang in gedachten om in Zeeuws- Vlaanderen en met name in Ter neuzen een afdeling op te rich ten. Walcheren en Zuid-Beveland hebben bloeiende sportverenigin gen. Voor Zeeuws-Vlaanderen is het ontbreken daarvan een groot gemis. Er werd een voorlopig bestuur gevormd, dat bestaat uit D. Priester, die als contactman zal fungeren, en de dames Magda van Overbeke, Marijke van Blois en A. Wieland. De bespreking die volgde om trent het zoeken naar een leid ster of leider voor het geval zich nieuwe leden melden, was voor de voorzitter aanleiding op te merken, dat deze in ieder geval aanwezig zal zijn, ook al zou de ze van de overkant moeten ko men. Het bestuur hoopt binnenkort 12 personen gevonden te hebben die een leiderscursus W$len vol gen. Dit zou de eerste maal zijn dat in Zeeland een dergelijke cursus wordt gegeven. Tenslotte wil men wachten tot de wer vingsacties achter de rug zijn om groepen te formeren. Men was er van overtuigd, dat een heroprichting van E.M.M. veel moeite en offers zal vragen, maar men heeft de vaste overtui ging dat met de nodige inspan ning, waarachter het Kringbe stuur zich volledig heeft gezet, een bloeiende sportvereniging in Terneuzen mogelijk moet zijn. In september a.s. wil men daadwer kelijk beginnen en ook dan eerst zal het financiële gedeelte o.a. een herziening van de contribu tie moeten plaats hebben. Men hoopt in het volgende wintersei zoen reeds voor het voetlicht te kunnen verschijnen. Geslaagd Bij het te Breda gehouden exa men slaagde voor de hoofdakte lager onderwijs de heer J- van den Berge, onderwijzer aan de openbare lagere school A alhier. Inbraak Vrijdagmiddag werd ingebro ken in de woning van de heer J- Von Hout, staande aan de Pie- terspolderdijk te Driewegen, ge meente Biervliet. Bij het door de rijkspolitie in gesteld onderzoek is gebleken dat de inbreker gebruik heeft ge maakt van een z.g. loper, waar mede hij de op slot zijnde achter deur heeft geopend. Een in de kamer staande dressoir werd opengebroken en daaruit een be drag van 150 ontvreemd. Omwonenden hebben een per soon gezien, die in een auto voor de woning stilhield, orn zich daarna naar de achterplaats van de woning te begeven en onge veer 10 minuten later weer naar de auto terugkeerde en weg reed. De omwonenden schonken aan dit bezoek geen bijzondere aan dacht, daar zij dachten dat het een bezoek gold van een contro leur van de ongevallenwet, daar de heer V. H. wegens een onge val onder geneeskundige behan deling was. Door de Rijkspolitie wordt het onderzoek voortgezet. Uitbreiding vissersvloot Zaterdagmiddag arriveerden uit Zaandam in de haven alhier 2 casco's van vissersschepen Dit zijn sinds 20 jaar de eerste nieu we schepen die aan de Bresken- se vloot worden toegevoegd. De schepen zijn gebouwd voor de N.V. J. Azard L. Moelker en de gebr. Fenijn alhier. De afbouw geschiedt te Bres- kens en wordt verzorgd door de jacht- en scheepswerf van de heer Meeuwsen en fa Gebr. Van de Sande, beide te Breskens. De schepen, die een afmeting hebben van 17% meter lengte en 4,80 meter breedte, worden voor zien van een 120 pk Cummings- dieselmotor en worden voorts uitgerust met de modernste snufjes op visserijgebied voor de garnalen en sardijnvangst. Muziekfestival Zaterdag en zondag vierde de muziekvereniging „Uit het Volk - Voor het Volk" alhier haar 60- jarig bestaan met een festival, waaraan verder werd deelgeno men door de verenigingen uit Maasdijk, Groede, Schoondijke, Oostburg en St Kruis. Op uitnodiging van het jubi leum actie-comité waren zater dagmiddag het bestuur en leden van de muziekvereniging in aan wezigheid van het college van B. en W. op de kiosk bijeen om de cadeaus in ontvangst te nemen, die door het comité waren aan gekocht van de door haar ingeza melde gelden. De voorzitter van het actie-co mité, de heer Robijn, verwelkom de het gezelschap en betreurde het dat de voorzitter van het mu ziekgezelschap, de heer I. de Hul ster, wegens ziekte verhinderd was aanwezig te zijn. In het kort liet hij het wel en wee der vereniging de revue pas seren en stond uitvoeriger stil bij de ramp die zowel Bres kens als de vereniging trof bij de bevrijding van de ge meente, waarbij vrijwel het ge hele bezit van de vereniging ver loren ging. Gelukkig werd „Uit het Volk - Voor het Volk" ge adopteerd door de zustervereni ging „E.M.M." uit Maasdijk, door wier hulp het plaatselijk muziek gezelschap zich weer spoedig kon herstellen, waarvoor men te Breskens nog steeds zeer dank baar is. Hierna overhandigde de heer Robijn aan het bestuur de aan gekochte geschenken, n.l. zes trompetten, een z.g. overslag- trom en zeven uniformen. Door de vice-voorzitter, de heer A. Mosselman, werd het ac tie-comité, het college van B. en W. en de burgerij van Breskens dank gebracht voor de ondervon den geldelijke steun en medewer king. Hierna werd in het „Casino" een receptie gehouden, tijdens welke door het gemeentebestuur bloemen werden aangeboden, evenals door de turnvereniging „D.I.O." en de directie van het „Casino". De voorzitter van de muziek vereniging „E.M.M." uit Maas dijk feliciteerde „Uit het Volk - Voor het Volk' met haar jubi leum en zeide het op hoge prijs gesteld te hebben, dat „E.M.M." voor het bijwonen van deze her denking vv;as uitgenodigd, waar na spre^öFo1 een lauwerkrans overhandigde. De heer Mosselman dankte na mens de vereniging het bestuur en leden van E.M.M. dat zij deze verre reis hadden willen maken om hier aanwezig te zijn en voor de aangeboden lauwerkrans. Burgemeester Eekhout sprak namens het gemeentebestuur zijn gelukwensen uit en wierp daar bij ook nog een terugblik in het verleden. In de avonduren bracht E.M.M. een serenade aan de voorzitter van de jubilerende vereniging, na afloop waarvan door de gast- vereniging een concert op de kiosk werd gegeven, waarvoor veel belangstelling bestond. Officiële ontvangst op het gemeentehuis Zondagmiddag te half drie werden de besturen van de aan het festival deelnemende gezel schappen officieel door het col lege van B. en W. op het gemeen tehuis ontvangen. Burgemeester Eekhout verwel komde de aanwezigen en ver heugde zich ten zeerste dat ook de zustervereniging uit Maasdijk de uitnodiging om aan het festi val deel te nemen, had willen aanvaarden. Spreker roemde de samen werking tussen de muziekvereni gingen uit de diverse gemeenten. Hij wees op de in 1944 in puin geschoten gemeente, waarvan practisch niets overeind bleef staan en tal van inwoners het leven verloren. „Uit het Volk - (Advertentie) Over de week eindigende op zaterdag 18 juli 1959 werden de meeste spaarkaarten ingeleverd door mej. J. KRUYSSE, Schelde- kade 26, Terneuzen. De door haar ingeleverde spaarkaarten werden met een toeslag van 100 gehonoreerd. Het jazz-concert beleefde zijn hoogtepunten in het optreden van de Sugar Foot Stompers en het Trio Pim Jacobs. Ook het kwartet van Kees Huybrechts viel niet tegen en bleek met de gastsolist Theo Pihl goed op elkaar te zijn ingesteld, hoewel zij elkaar nog nooit hadden ont moet. Het optreden van Greetje Kauffeld is voor jazzliefhebbers een verademing in tegenstelling als men haar hoort bij de Sky- masters. Zij kwam met haar zang beter tot haar recht door de begeleiding van Pim Jacobs. Na afloop reden er extra bus sen in de richting Sluiskil en Terneuzen. Voor het Volk" zag haar bezit aan instrumenten enz. verloren gaan en toen kwam als licht straal het aanbod van de zuster vereniging uit Maasdijk om ons plaatselijk muziekcorps te adop teren. Geen wonder dat in het hart der Bressiaanders E.M.M. een warme plaats inneemt. Spre ker memoreerde verder de hulp die de bevolking aan haar mu ziekgezelschap heeft verleend en organiseerd zo werd dit in staat gesteld haar 60-jarig bestaan te herden ken. Hij besloot met de vereni ging in de toekomst veel succes sen toe te wensen. Nadat een heildronk op dit ju bileum was uitgebracht, werd nog het woord gevoerd door de heren Hoste uit Groede, De Klerk uit Schoondijke, Staalduin uit Maasdijk, Gossije uit Oost burg en Paridaen uit St Kruis, die allen hun gelukwensen aan boden met dit 60-jarig jubileum. Tot verrassing van allen was de voorzitter, de heer I. de Hul ster, hoewel nog niet geheel her steld, bij de ontvangst aanwezig en dankte het college van B. en W., de besturen van de zuster verenigingen en speciaal die van Maasdijk voor hun opluisttering van dit jubileum. Nadat burgemeester Eekhout nog een kort dankwoord had ge sproken, werd door de aan het festival deelnemende verenigin gen een muzikale wandeling door de gemeente gemaakt en vervol gens geconcerteerd. Fancy Fair De ter plaatse door de V.G.L.O. school gehouden fancy fair ten bate van het uitbreidingswerk voor de Capucijnenkerk heeft een bedrag van ruim 2100 gulden opgebracht. Door de sociëteitsschutters van de „Batavieren" zal in het club lokaal „Monopole" voor hetzelf de doel een schieting worden ge- Ernstig ongeluk bij het duiken. In het zwemwater „De 60-voet" onder de gemeente Clinge heeft zaterdagnamiddag te ongeveer 6 uur een ernstig ongeluk plaats gehad. De 29-jarige heer W. Schelfaut uit Hulst, die een bad' wilde ne men, dook van een aan genoem de zwemgelegenheid liggende plank in het water, doch kwam na de duik niet meer aan het wa teroppervlak. Gelukkig werd dit opgemerkt door een andere zwemmer, die na driemaal dui ken, er in slaagde S., die bewus teloos was, op het droge te bren gen. Het bleek dat S. bij het duiken met zijn hoofd op een paaltje te recht was gekomen. Spoedig was geestelijke en ge neeskundige hulp ter plaatse en nadat deze bijstand was verleend werd S. naar het ziekenhuis te Hulst vervoerd. Vermoedelijk heeft hij bij zijn duik op het paal tje een halswervel gebroken. Jazz at the Free Ferry Country Dat ook in onze contreien de jazz hoogtij viert, bleek wel dat de Zeeuws-Vlaamse Jazz Socië teit zaterdag j.l. in de zaal van de Spiegelglasfabriek over een volle zaal haar oog kon laten gaan. Niet minder dan 500 a 600 per sonen bevolkten deze ruime zaal. Naar Kaatsheuvel De leerlingen van de hoogste vier klassen van de openbare la gere school hebben per bus een uitstapje gemaakt naar Kaats heuvel, waar in de „Efteling" het sprookjesbos werd bezocht. De namiddaguren werden gevuld met zwemmen in het natuurbad en spelevaren in de roei- en kano vijver, terwijl men zich verder naar hartelust in de speeltuin amuseerde. Op de terugweg werd nog bij een speeltuin gepauzeerd en ook daar wist de Sluiskilse school jeugd zich uitstekend te verma ken. Voldaan over al het gebode- ne arriveerde men omstre,eks 9 uur weer in eigen vertrouw de omgeving, waar de ouders hun kinderen weer met vreugde stonden op te wachten. Reisclub Sluiskil maakte een geslaagd uitstapje Zaterdag was het voor een 45 Sluiskillenaars, na een jaar van sparen, de dag aangebroken om een uitstalpfje te maken. Om vijf uur in de ochtend werd gestart met bestemming Rhenen. Via Perkpolder werd Breda be reikt alwaar een kopje koffie werd gebruikt, om vervolgens in één ruk naar Arnhem te rijden. Geluncht werd er in hotel Boscn, waarna genoten werd van een r.i door Arnhem en omge- v 1 - Na het einddoel Rhenen te heb ben bereikt, werd een bezoek aan het bekende Ouwehands Dierenpark gebracht. Te half zes werd de Grebbe- berg weer verlaten om de thuis reis te aanvaarden, 's Hertogen bosch en Antwerpen bleken nog twee trekpleisters op de huis- waartse route en onder de wel bekende tonen van mensen die nog niet huiswaarts wensen te gaan, kwam Sluiskils rook (en geur) weer in zicht. Mede ook dank zij het buiten gewoon mooie weer kan de reis club op een in alle opzichten zeer geslaagd uitstapje terugzien. Verkeersongeval Zaterdagavond te ongeveer 11 uur keerde een zestal jongelui op de fiets van Terneuzen naar Zaamslag terug en reden daar bij met z'n tweeën naast elkaar op het rijwielpad. Ter hoogte van de Groeneweg gekomen, moesten de wielrijders uitwijken voor een wandelend paartje. Nadat de twee voorste tweetailen de wandelaars waren (Advertentie.) GEEN KRINGEN! .35 PER TUBE Tijdens een vrijdagavond in het Casino te Breskens gehou den vergadering van de ge- zamenlijkke Westzeeuwsvlaam- se gemeenteraden, heeft de ont- wikkeiingseommissie W. Zeeuws- Vlaanderen, samengesteld uit vertegenwoordigers van de Ver eniging van Burgemeesters, Se cretarissen en Ontvangers in \V. Zeeuws-Vlaanderen, het door het Economisch Technologisch Insti tuut voor de provincie Zeeland (E.T.I.) te Middelburg opge maakt rapport over de ontwikke ling van West Zeeuws-Viaande- ren aangeboden. Burgemeester J. A. Eekhout van Breskens, die de vergadering presideerde, noemde het een ge tuigenis van wijs beleid, dat de gemeenten op economisch gebied regionaal zijn gaan denken. Ook op ander gebied, namelijk op so ciaal en cultureel terrein, is sa menwerking niet alleen mogelijk maar ook noodzakelijk. De ogen zijn opengegaan, toen de minis ter van Economische Zaken Breskens niet aanwees als in dustriekern. Hierdoor werd be- i reikt, dat de gemeenten nader tot eikaar kwamen. De dag van vrij dag was voor W. Zeeuws-Vlaan- derc-n een historische dag, om dat alle West Zeeuws-Viaamse gemeenteraden bijeen zijn ge komen om zich te beraden over het gemeenschappelijk stre ven: de ontwikkeling der streek. Het is veertig jaar geleden, dat de raden voor hetzelfde doel bij eenkwamen, aldus de heer Eek hout. Drs M. C. Verburg, directeur van het E.T.I., gaf een korte uit eenzetting van het plan. Aller eerst wees hij de vergadering op het Deltaplan, dat in Zeeland grote veranderingen teweeg zal brengen. West Zeeuws-Vlaande ren heeft hieraan echter geen deel. De streek is omgeven door vier barrières: de Belgische grens, de kanaalzone, de Schelde en de Noordzee. Bij de opstelling van het rapport is de fout ge maakt. dat er weinig of geen aandacht is besteed aan de socia le factoren. Hiermee zal in de nog te verschijnen rapporten over het Land van Hulst, Schou- wen-Duiveland en Walcheren aandacht worden besteed, zo zei de de heer Verburg. Een forum, bestaande uit de heren J. Bom, technisch opzich ter visserijen; K. van Dijk, hoofd inspecteur-directeur van het dis trictsbureau voor de arbeids voorziening in Zeeland; dr C. de Galan, econoom bij het Land- bouw-eeonomisch Instituut en gestationeerd bij het E.T.I. voor- Zeeland; ir J. A. H. Haenen, rijkslandbouwconsulent voor Zeeuwsch Vlaanderen; J. Noord- hoek, assistent van de rijkstuin- bouwconsulent voor Zeeland en gepasseerd werd het derde twee tal wielrijders te laat de wande laars gewaar en om een aanrij ding te voorkomen weken zij plot seling sterk naar links uit. Hier bij kwam de ongeveer 20-jarige J. O. met zijn rijwiel in de naast het rijwielpad staande heg te recht, waardoor hij zó ongeluk kig op de tegels van het rijwiel pad kwam te vallen, dat hij een vrij grote wonde aan het hoofd opliep. Dokter Verboom verleende de eerste hulp, waarna hij O. in zijn auto naar Zaamslag vervoerde om hem verdere geneeskundige hulp te verlenen. 42) De roman van een (Nadruk verboden.) internationaal variété-nummer door WILLIAM QUINDT ,.Is je pas in orde?" vraagt hij onderzoekend. Ze knikt. „Ja, ik heb net een nieuwe gekregen. Ik heb 'embij me." Joan zou graag de pas even willen zien, maar ze denkt er niet over het document uit handen te geven en er om soe batten wil ik niet. „In orde dus!" zegt hij, het spoorboekje dichtklappen. „Elf uur twee-en-vijftig naar Mi laan. Maar wat zullen we in die tussentijd doen?" Hij kijkt op de klok. „Het is nu vijf uur. Zullen we nu even er op uit gaan om wat inkopen voor jou te doen?" Als hij verwacht had, dat ze in de handen klappend van vreugde op dit voorstel in zou gaan, vergist zij zich zeer. Ze verzet zich fanatiek; „Ga weg! Ik denk er niet over! Ik kan niet over straat. Ik mag me voor geen geld van de wereld laten zien. Anders vindt-ie ons. En dan maakt ie ons allebei af!" „Tenzij ik hèm afmaak!" zei Joan koeltjes. Doch zij blijft ernstig en zegt vol angst: „Ach jij, je'kent hem nog lang nie! En de baas is er toch ook nog. Dat is een echte speurhondDie heeft natuur lijk allang in de gaten, dat ik er vandoor benvoorgoed er vandoor ben. pie laat me niet zo gauw uit zijn klauwen, hij weet wat ik hem waard ben, ik moet een hoge boete betalen als ik mijn contract verbreek en bovendien sta ik dik bij hem in het krijt. Die is dol, dat bezweer ik je als 't er op aan komt is-t-ie nog gevaarlijker dan Max. Nee, ik blijf hier tot de trein gaat. En we gaan met een taxi naar het station. Ik zet geen voet op straat." „Ook goedzegt Joan. „Dan blijven we hier. Maar laten we het ons dan tenminste een beet je gezellig maken. Doe je man tel uit, Mascha, dan zal ik even voor koffie en zo zorgen. Dan eten we ook maar hier. Wat wil je, warm of koud? Dan moet ik het even tegen het meisje zeg gen. Koud? Goed! Ik zal eerst zien, dat ik een paar lekkere slagroomtaartjes krijg. Maak het je gemakkelijk, ik ben zó terug Hij begeeft Zich naar de deur, de wolvin staat langzaam op en maakt, zondgr dat iemand wat behoeft te zeggen, de weg vrij. Haar verstandige, heldere, har de ogen zien hem trots en on genaakbaar aan. Zacht buigt hij zich over haar heen, fluistert lieve, aanhalige woordjes. Maar als hij de hand uitsteekt om haar over de kop te strelen trekt de wolvin zonder enig ge brom, zonder enige nadere waarschuwing de bovenlip op en toont haar sterke, gele slag tanden, gereed om met één beet een been door te knauwen. „Lupa is gedresseerd!" hoont Mascha achter zijn rug. „Nie mand mag haar aanraken. Al leen ik. En wee degene, die mij durft aan te raken als zij d'r bij is. Het liefste vliegt ze je dan naar de keel „Een schat van een beest!" zegt Joan, ironisch-lachend de deur uitgaand. In de keuken heeft hij een lang onderhoud met het dienstmeisje, vervol gens belt hij het reisbureau op om de plaatsbewijzen, die hij thuis laat bezorgen en dan staat hij in de telefooncel, met gebalde vuisten en diep in het vlees van zijn handpalmen ge drukte nagels. Die vrouw, die vrouw, die vrouwheeft hij ooit van z'n leven zó in vlam gestaan, is ooit zijn vuur op zo'n onwrikbare ijsberg gestuit? Ze maakt hem zenuwachtig, haar spreekwijze is ontzettend vulgair, ze heeft smerige nagels. Die donkere wolvin, wier lach een aantal scherpe roofdiertan den laat zien, die zwarte pan ter, die Joan wil temmen. Als hij weer in de kamer komt, staat ze in het zijkamertje en is bezig met de flessen en tu ben van zijn wastafel. Hij kijkt toe en verwondert zich over de vakkennis, waarmee ze de di verse toilet-ingrediënten ge bruikt. En het genoegen, dat uit haar ogen straalt, verraadt genoeg, dat ze van al deze din gen op de hoogte is, maar tè lang zonder heeft moeten zijn. Zonde van dat meisje, dat ze aan zo'n vent is blijven han gen Voor die bestaat natuur lijk de hele lichaamsverzorging uit een emmer water met een bonk groene zeepEn wat zou er van dat meisje te maken zijnwat zal Joan van haar maken Met welbehagen ziet hij op haar neer. Ze draagt een een voudig donker jurkje met een Schots-geruite kraag en nu nu ze alleen nog maar gewas sen, gepoederd, geparfumeerd en met schone, verzorgde nagels voor hem staat lijkt ze al heel wat meer dan zo-even. Bij het koffiedrinken vrolijkt ze op, is ze bij wijlen zelfs uitgelaten en vóór het avondeten, als de be slommeringen voor de afreis achter de rug zijn, blijft er nog een uurtje over, dat hem heel wat dichter tot 't meisje brengt. Ze zit met de rug tegen de muur op de divan en Joan, die zijn stoel tegen het voeteneinde van het rustbed geschoven heeft, ziet niet veel meer van haar dan haar benen, met daar bovenuit het smalle, bleek-brui- ne gezicht met de even aange zette jukbeenderen, de lichte scheiding in het zwarte haar, de donkerglanzende ogen en haar lacht die lach, die hem steeds opnieuw in zijn bloed vaart, die hem gelukkig maakt en tegelijk uit zijn evenwicht brengt. Tussen hem en het meisje als altijd sprongbereid, Lupa de wolvin op de divan, de kin uit gestrekt op de voorpoten. De gele roofdierogen zijn open, doch ze kijken doelloos in de kamer en het dier ademt rustig en diep (Wordt vervolgd.) Noordwest Brabant; K. Later, rijkshoofdinspeeteur van het ver keer in het district Zeeland; G. W. Oskamp, directeur van de provinciale V.V.V.; drs M. C. Ver burg, directeur van het E.T.I. voor Zeeland, en de heer F. Hornstra, directeur van de Stich ting Zeeland voor Maatschappel- lijk en Cultureel Werk, liet ver volgens zijn licht schijnen over diverse problemen. Onder meer werd aandacht besteed aan de ontwikkelingskern Breskens. De heren die zitting hadden in het forum, hebben allen mede werking verleend aan de tot standkoming van het rapport. Mr K. Hoekzema, burgemees ter van Oostburg, die vervolgens het woord voerde, zeide het te betreuren, dat het arbeidsbureau de beroepsbevolking die in D.A.C.W.-verband werkt, niet als werklozen aanmerkt. De heer G. W. Oskamp gaf een overzicht van de grote proble men die zich voordoen bij het tot standbrengen van recreatie gebieden. Hij zeide van mening te zijn dat de overheid hierin grote steun moet verlenen. Deze steun bepleitte hij ook voor het totstandbrengen van het recrea tiegebied van de Zanclkreek. De heer Oskamp deelde ook mede, dat Zeeuws-Vlaanderen 'n steeds toenemende stroom toeristen te verwerken krijgt en toonde dat aan door enkele cijfers te noe men. In vorige jaren, zo zeide hij, verbleven er gemiddeld 2500 toeristen permanent in het zo merseizoen in de streek. Thans is dit aantal reeds 5000! De Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot, sprak tenslotte de hoop uit dat in het belang van de streek meer van dergelijke vergaderingen zullen worden gehouden. BRAND TE ASSEN. Zaterdagochtend heeft een uitslaande brand gewoed in het herenmodemagezijn „Bertram" aan de Marktstraat in het cen trum van Assen. De brandweer bestreed het vuur met groot materiaal, maar kon niet ver hinderen dat er veel schade werd aangericht. De brand is ontstaan op de bovenverdieping waar de kleer makerij was gevestigd. De be nedenverdieping kreeg veel wa terschade. DINSDAG 21 JULI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gr.; 7.50 Dag opening; 8.00 Nws; 9.15 Lichte muz.8.45 Gram.; 9.00 Gym.; 9.10 De Groenteman; 9.1,5 Gr.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gr.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Voor de zieken; 12.00 Accor- deonspel12.20 Regeringsuitz. 12.30 Land- en tuinbouwmed. 12.33 Pianospel en zang; 13.00 Nieuws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Lichte muz.13.55 Beurs berichten; 14.00 Hoorspel; 14.35 Kamermuz.15.00 Gram.15.15 Voor de jeugd; 16.15 Gram.; 16.30 Caus.16.45 Volksliederen; 17.15 Gram.; 18.00 Nws; 18.15 Pianospel; 18.30 Lichte muziek; 18.55 Paris vous parle; 19.00 Gram.; 19.45 Filmpraatje; 20.00 Nws; 20.05 Gevar. progr. voor de soldaten; 20.55 Hoorsp.; 22.00 Lichte muz.; 22.15 Journ.22.30 Kamermuz.; 23.00 Nws; 23.15 Beursber. van New York; 23.17 New York calling; 23.22 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.7.45 Morgengebed en lit. kal.; 8.00 Nws; 8.15 Gr.; 8.50 Voor de vrouw; 9.40 Voor de kinderen; 10.00 Voor de jeugd; 10.15 Caus.; 10.30 Gr.; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Gr.; 11.50 Caus.; 12.00 Middagklok; 12.03 Metropole ork.12.30 Land en tuinbouwmeded.12.33 Gr.; 12.50 Act.; 13.00 Nws; 13.15 Zon newijzer; 13.20 Platennieuws; 13.30 Lichte muz.; 14.00 Gram.; 14.35 Voor de plattelandsvrou wen; 14.45 Kamerorkest; 15.35 Sopr. en piano; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.40 Beursber.; 17.45 Regeringsuitzending; 18.00 Lichte muz.; 18.20 Pol. caus.; 18.30 Voor de jeugd; 18.45 Caus.; 19.00 Nieuws; 19.10 Act.; 19.25 Sportpraatje19.35 Gram.; 20.30 Vacantie-( wetenswaardighe den; 21.00 Hoorspel; 22.20 Gr.; 22.45 Avondgebed en lit. kal.; 23.00 Nws; 23.15 Nouveauté's. BRUSSEL (VI.): 12.15 Piano recital; 12.30 Weerber.12.34 Pianorecital; 13.00 Nws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Gram.; 15.00 Klankbeeld; 15.20 Gram.; 16.00 Idem; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.17.45 Boekbespr.18.00 Gram.; 19.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.30 Reisbelevenis sen; 19.40 Gr.; 20.00 Litt. progr. 20.30 Gram.; 21.00 Orkestcon cert; 22.00 Nws; 22 15 Gr.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. Televisieprogramma's. NED. TV: 20.00 Journaal en weeroverz.20.20 Documentaire film; 20.25—21.35 Speelfilm. BELG. TV (VI.): 19.30 Nws; 20.00 Circusprogr.20.30 BUJ: jong; 20.45 Filmprogr.21.0' TV-film; 21.20 Promenadecon- cert; 22.00 Nieuws. MEISJE VER] Voorbijgangers dagmiddag omstre de Aibardagracht het lijk opgehaald ge meisje Thonia die sedert drie u werd vermist. I moedt dat het kim ien te water is ge: BOEKHOUD MUZIEKSt GEARRES' Na een uitgebr is de recherche v: Kattenburgergracl dam er dezer dagi gaan de boekho stichting volksmi Amsterdam, de h te arresteren. Hij verdacht de stich bedrag van ca. 35 hebben benadeeld dels voor de offic tie mr. G. R. Nut Uiterlijk vertoo; overeenkomst met 49-jarige C. H. B. malige administra Amsterdamse doch zij staat er van. Deze adminis kele dagen gelede: verdenking van ten nadele van h rium aangehouder ECHTPAAR O OMGEK O Op de rijksweg Haag is zaterdag: uur het Haagse ec ongelukt. De heer met zijn vrouw al ie, op de motor 12. toen hij werd a rachtauto, die Daar de motor noj laden was. begon en, waardoor bei op de grond vielei rachtauto weiden waren vrijwel op s t BIJ HET Z\V VERDROI In Drachten is zj de 17-jarige J. Wi plaats bij het zwt kanaal langs rijk sluitdijkGronings ven gekomen. Na e hij ogenschijnlijk coven, doch toen had bereikt, zakte in eikaar. Aangenomen w jongen bij zijn duil is gekomen met dt van het kanaal. KOOPMAN LICI DAMES VOOR De Haagse poliL jarige koopman T ieerd, die tw®e I heeft opgelicht, rei gen van 2000 en dien heeft H. zijn offer ook nog sier. gemaakt. De koopr mes leren kennen, behulpzaam was b ken van de straat kwam het ander. 1 toekomstige slach dat hij rijksreeheri litre was en op d Rusland moest. La weer met een verh baantje verloren h superieuren geer meer in hem steld< niet meer hoe hij kenhuisnota's moe Het geld is aan gegaan. Huisho Naar Gedep. St land in hun antwoi Jingsverslagen van staten schrijven, v gehouden met eer Jaging van de ele ven in de industr wordt naar gesti riefsverlaging reec hei a.s. te doen in Op een tariefsv< de huishoudelijke „voorlopig" niet worden. Dat allereerst a geschonken aan wejke voor de in( is nodig, aldus het ■5., voor de verder Le van de provim in deze sector nog heden, maar er is nodig om tot real mogelijkheden te De resultaten d tot dusver in 1959 zijn volgens Ged. vend. Te verwacht een gunstig jaar w de totaalcijfers va: die van 1958 niet Voortgaa ontwikke Bij de kostentx gen in de eerste p t aalslasten de aar schrijvingen ligger de meeste andere bedrijven het geva De steeds verd< c-ende technische 'dus het college l a®e op het terrel «nergie, maant tot t>S 1 leid. Dit k daar in vergelijking te zusterbedrijven worden met rela techmsche eenhede

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2