ALBERT STANDAERT BUCK heelt ze ea-Gelei dp TIPS voor icantie- ;angers De Biériot-race DE SOCIALISTISCHE INTERNATIONALE RADIO EN TELEVISIE Beursoverzicht I I y 9 i Moderne Optiek TERNEUZENSE MUZIEKSCHOOL Groote GLASKRATTEN Pagina 5 Nagekomen advertentiën RECHTSZAKEN y y y y NETTE VERKOOPSTER VERSLOOT KOTOUN Is. W. Adriaansens Glashandel PLATTEEUW ZOON OPTISCHE SPECIAALZAAK OPTICIËN Erkend ziekenfondsleverancier GESLOTEN GESLOTEN Fa E. A. USEBAERT Voor uw Taxi-riiten een Volkswagen Sambabusje VAN DER SCHANS MIJ NOORDSTRAAT 84-86 1 de Zaterdag IS jut! 195$ Zatordag 18 juli 1959 DE VRIJE ZEEUW staten van verrukking moet het dadelijk gaan t. Maar haar beentjes om bij de trappers te geen beweging in het zó woedend, dat ze de zich afduwt. Ze gooit ertegen. ,.Het is een élijke fiets". En Christientje wil meer weten, hoe Oma ijst. Het is en blijft een loopt weg met haar in de armpjes gedrukt, oet in de zandbak met blikken vormpjes, die nd voor haar verjaar- ft. t sneu voor Oma, die kijken. Troostend zegt ch niets van aantrek- :je nu schijnbaar blijer vormpjes dan met dat Die vormpjes kan ze ze ermee doen moet. )élen. Dat kan ze met et. We zullen het voor 1 mag u het haar later n dan zult u eens wat xaar eerst wat groter MARCELLE. ntie.) ie voor Uw handel uw tijdelijk adres op iet postkantoor en aan Iministratie van uw lijf geen etensresten achter, door de muizen en ratten spel krijgen. Sluit uw isemmer goed af. de ramen en vensters zorgvuldig. Beveilig framen met pennen, aan uw inbraakpolis! aan licht, gas en \ya(er. alle kranen zorgvuldig Draai de stoppen uit uw ;elbord en vergeet even- niet de hoofdkraan bij ismeter te sluiten. Ook ofdkraan van uw water- g kunt u veiliger afslui- T I P S lit meubelstoffen, de- kleden enz. met motwe- vloeistof en bescherm agen felle zonnestralen, re af met kranten, ook loerkleed en zo mogelijk vergordijnen. zongordijnen zakken. er voor, dat geen zonne- n kunnen schijnen door tuk (vergrotend) glas op lbare voorwerpen. ?et ook uw planten niet, er voor dat ze niet uit- n. Plaats een emmer op een verhoging en chik de planten er om Leg katoenen draadjes van de emmer naar de n. Gooi losse bloemen in ïiinisemmer. de huisdieren onder bij nvrienden, of laat ze vertrouwden verzorgen. ge aangesloten bjj een nfonds, neem uw zieken- ;kaart mee op reis; zij u goede diensten bewij- ge een brievenkastje aan cur, zet dan het deurtja opdat de postbode post ten gemakkelijk door luwen. U voorkomt hier- dat uw poststukken de buitenkant van uw uitsteken en verloren een huissleutel achter de buren en verwittig tveiligheidsdienst, politie imilieleden waar in geval nood die huissleutel ver. baar is. er voor dat er een paar en groenten en wat xppelen in huis zijn, als- een pakje boter. Ooltt 3likje gehakt kan welkoö» bij terugkomst Iruk verboden). De Britse luchtmachtofficier Charles Maugham heeft donder, dag het record in de Blériot-race met twee seconden geslagen toen frij de 214 mijl van Marble Arch naar Arc de Triomphe aflegde in 44 minuten en 35 seconden. Op de terugweg verbeterde hij ech. ter zijn eigen record. Hij maakte toen een tijd van 43 minuten en S6 seconden. Maugham reed per motorfiets naar de Theems, vloog per heli kopter naar Biggin Hill en ver volgde de tocht per Hunter- straaljager naar het vliegveld van Villacoublay en per helikop ter naar Issy-les-Moulineaux waar een motorfiets gereed stond om hem naar de Are de Triomphe te vervoeren. De Franse rallyrijder Jean Vinatier vestigde het record voor niet-militaire "deelnemers met een tijd van 57 minuten en 34 seconden. Vinatier maakte ge bruik van een auto, een helikop ter en een straalvliegtuig. Tevo- Indonesische luchtmacht koopt vliegtuigen Premier Djuanda van Indonesië heeft vrijdag bekendgemaakt dat de Indonesische luchtmacht 5 Lockheed C 130 transport vlieg tuigen zal aankopen. Indertijd was bekendgemaakt dat de luchtmacht de aanschaf van 10 van deze vliegtuigen overwoog. Deze zouden bestemd Zijn voor de transport van troe pen op voorraden naar de gebie den. waar de regeringstroepen strijd leveren tegen de opstande lingen. De schermutselingen duren nu reeds 18 maanden. 200.000 man troepen langs Chinees-Indische grens Vrijdag is te Nieuw Delhi van gezaghebbende zijde vernomen dat de communistisch-Chinese regering voornemens is 200.000 man in de guerillastrijd geoefen de troepen langs de gehele grens tussen de Chinese volksrepubliek en India te legeren, teneinde te verhinderen dat Tibetaanse vluchtelingen India binnen zul len komen. Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-Maatschappij N.V. In verband met de afslui ting van de weg in de kom van de gemeente Westdor- pe komen met ingang van maandag 20 juli a.s. alle diensten van Axel via West- dorpe naar Sas van Gent en omgekeerd te vervallen. Reizigers van Westdorpe en Sas van Gent naar en van Axel moeten reizen via Sluiskil. Inlichtingen op de Stations, bij de Agenten en Chauf feurs. DE DIRECTEUR. Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-Maatschappij N.V. In verband met de afslui ting van de Provinciale weg Biervliet IJzendjjke zijn alle diensten van Biervliet via Hoofdplaat, Nummer Kén naar Breskens en om gekeerd vervallen. Reizigers van Nummer Eén en Hoofdplaat moeten rij den via Biervliet, inlichtingen op de Stations, bij de Agenten en Chauf feurs. DE DIRECTEUR. ren stond dit record op naam van de Franse televisiecamera man Jean Limon die onderweg haast zijn broek verloor. Hij reisde per auto, helikopter en per straalvliegtuig in een uur, één minuut en 48 seconden. Het broek-incident gebeurde toen hij in Parijs naar zijn helikopter rende. ,,Ik had vergeten mijn riem te bevestigen. Ik moest stil houden om mijn broek op te Hij sen voordat ik in de helikopter klom". De Londenaar Hugh Tansley arriveerde bij de Are de Triom- peh met zijn gemotoriseerde gras machine na tien uur, 48 minuten en 8 seconden. Hij was met hetzelfde „ver voermiddel" naar Croydon ge gaan waar hij aan boord van een oud vliegtuig stapte dat hem naar Tousses le Noble bracht. Donderdag ging het per gras machine naar de „Are". Een poging om het record van Maugham te verbeteren werd vrijdag gedaan door de 20-jarige John Volkers, die bij de Britse luchtmacht in opleiding is. Hij startte in Londen en kwam na 44 minuten en 1 seconde aan bij de Are de Triomphe, Hij deed later een nieuwe po ging vanuit Parijs. Hij slaagde er in het record van Maugham te verbeteren. Zijn tijd was 42 minuten 34 seconden. Verklaring van Grïvas Generaal George Grivas, voor malig leider van de Cyprische verzetsbeweging Eoka, heeft vrijdag gezegd, dat als de Britse geheime dienst tracht een breuk tussen hem en aartsbisschop Ma- karios tot stand te brengen, deze poging zou mislukken evenals een dergelijke poging op Cyprus. Tot verslaggevers te Porto Kheli, een vissersdorp in Grie kenland, waar Grivas rust neemt, zei de generaal, dat „nationale verdeeldheid" voorkomen moet worden. Grivas deelde ten slotte mee, dat hij binnenkort zijn mening over de politieke situatie bekend zal maken. Nederlandse scholier in Duitsland verongelukt De politie van Heidelberg heeft vrijdag meegedeeld dat een 16- jarige Nederlandse scholier, Hans van Berg uit Rotterdam, bij 'n verkeersongeval bij Freu- denberg aan de Main is omge komen. De jongen werd door eec auto gegrepen toen hij hol lend een weg overstak. Hij behoorde tot een groep van twintig jongens en hun leraar die een fietstocht door Duitsland maken. Zij hadden een picknick aan de kant van de weg, toen Hans van Berg de weg overstak en werd aangere den. Het zesde congres van de So cialistische Internationale, dat te Hamburg wordt gehouden, heeft vri,jdag met algemene stemmen een resolutie aanvaard, waarin de solidariteit van alle vrije vol keren met West-Beriijn wordt getuigd. Voorts wordt in de reso lutie met instemming gewag ge maakt van de vorderingen wel- DODELIJKE AANRIJDING BERECHT Drie maanden gevangenis straf plus 5 jaar ontzegging van de rijbevoegdheid heeft de of ficier van justitie bij de recht bank te Amsterdam vrijdagmid dag geëist tegen de 22-jarige manegeverzorger W. P. C. v. d. K. uit Hilversum, die op 21 febr. j.l. op het kruispunt Eikbosser- wegDiependaalselaan te Hil versum met zijn auto geen voor rang verleende aan een van rechts komende auto en deze in de linker-zij ramde. De bestuurder van de aange reden auto, een 54-jarige mon teur uit Hilversum, werd met zeer zware verwondingen naar het ziekenhuis vervoerd en overleed 8 dagen later. Deze monteur had echter een hart kwaal en de medici menen, dat hij het ongeluk waarschijnlijk zou hebben overleefd indien hij een gezond hart, hacl gehad. Zeer verzwarend was voor ver dachte, dat hem bijna een jaar tevoren bij rechterlijk vonnis zijn rijbewijs was ontnomen. Ondanks deze ontzegging van de rijbevoegdheid was hij op de be wuste ochtend gaan rijden. Wel had hij zij het laat de an dere wagen van rechts het kruispunt, zien naderen, doch zijn harde remmen baatte niet, aangezien 3 van de 4 banden glad gesleten waren. De raadsman bepleitte een voorwaardelijke straf voor zijn cliënt, op wie behalve ten aan zien van het autorijden geen enkele aanmerking te maken is. De uitspraak volgt op 24 juli. ke te Genève zijn gemaakt bij het overleg om te komen tot een verbod op het houden van proe ven met kernwapens. In dit ver band wordt aangedrongen op on verwijlde actie om een verslech tering van de internationale toe stand door een uitbreiding van het aantal landen met kernwa pens te voorkomen. Tenslotte wordt solidariteit betuigd met de volkeren, die aan overheersing door buitenlanders of aan een dictatoriaal bewind zijn onder worpen. Het merendeel der socialisti sche partijen is van oordeel, dat de eenwording van Duitsland al leen bereikt kan worden als on derdeel van een regeling van de grotere vraagstukken in Euro pa. Een militaire scheiding der partijen wordt als een bijdrage daartoe beschouwd. Het congres vraagt voorts aan dacht voor het voorstel der Fx-an- se socialisten om gedurende twee jaar onder toezicht de kernproe ven te staken, met de bepaling dat deze nadien zullen worden hervat als er inmiddels geen ak koord tot beëindiging van de produktie van splijtbaar mate riaal zou zijn bereikt. In een andere resolutie wordt opnieuw verklaard, dat de „vrije vaart van schepen van alle lan den, waaronder Israël, door het Suezkanaal van levensbelang voor de internationale gemeen schap is en doeltreffend door de Ver. Naties moet worden ge waarborgd". Ook betuigt het congres zijn instemming met „de steeds lui der wordende aanspraak van het Spaanse volk op politieke vrij heid en democratie", terwijl an derzijds „de brute maatregelen waarmee de regering van Fran co deze eis van het volk tracht te smoren", wordt vei'oordeeld. In dit verband wordt kritiek ge oefend op het feit, dat „zeven regeringen er naar streven Span je op te nemen in Westelijke en Europese instellingen". Met algemene stemmen is ook een resolutie aangenomen, waar in het opschorten van de grond wet op Malta door de Britten wordt veroordeeld. Jacht op wilde eenden eerder open Als gevolg van de weersom standigheden zijn sommige landbouwgewassen in verschil lende delen van ons land vroe ger oogstrijp dan andere jaren en worden talrijke klachten van schade door wilde eenden door de directie faunabeheer van het ministerie van Land bouw en Visserij ontvangen. In verband hiermee heeft de minister van Landbouw en Vis serij besloten de jacht op wilde eenden eerder te openen en wel van 16 juli 1959 tot en met 23 juli 1959 van 18.00 uur tot een uur na zonsondergang. Na 24 juli 1959 Is de jacht op wilde eenden gedurende de gehele dag geopend, zoals reeds eerder werd bepaald. Geen invoer van bonen De Nederlandse autoriteiten hebben nu reeds bekend gemaakt dat met ingang van 1 augustus de invoer van verse bonen uit an dere dan de E.E.G.-landen niet meer zal zijn toegestaan. Op het ogenblik zijn er op de Nederland se gx-oentenveilingen reeds zeer grote aanvoeren van bonen. Op de veiling in Barendrecht was dinsdag een aanbod van 45 ton. De prijs van de goede kwaliteit liep daar toen van 53 tot 60 cent per kg. De binnenlandse hande laren kunnen grote kwantums bo nen gebruiken en verder zijn ook de fabrieken met de verwerking begonnen. Over het algemeen wordt dit jaar een matige bonen- oogst verwacht. Door de grote droogte zal de kilo-opbrengst van de meeste percelen erg laag zijn. Bloemen en planten uit de Bybel Op de volgend jaar van 25 maart tot 25 september te houden internationale tuinbouw tentoonstelling te Rotterdam zal een hoek van de expositie inge ruimd worden voor een tentoon stelling van bloemen en planten die in de Bijbel genoemd worden. Het terrein dat hiervoor gereser- veerd is is 3000 vierkante meter groot en ligt in het park naast het gebouw van het openlucht theater. Voor deze tentoonstelling is speciale medewerking toegezegd van de betrokken instanties in Israël. Er zullen passiebloemen, ceders, olijfbloemen, mosterdbo men. wonderbomen, linzen en bloemen uit de Hof van Gethse- mane geplant worden. Er komen ook enkele voorbeelden van bij belse kunst. Over deelneming aan schoonheidswedstrijden De Rooms-Katholieke aartsbis schop mgr. Byrne heeft het 20- jarige meisje Sue Ingersoll uit de Amerikaanse staat Nieuw Mexico ervoor gewaarschuwd dat zij voor onbepaalde tijd uit gesloten zal worden van biecht en communie als zij als deelneem ster van de schoonheidswedstx-ijd te Longbeach in Californië, waarop de „schoonheidskoningin van het heelal" wordt gekozen, in het openbaar in badpak ver schijnt. Sue Ingersoll woont in aartsbisschop Byrnes diocees. Het meisje zei van oordeel te zijn toch aan de wedstrijd te moeten deelnemen. „Ik zie er niets onzedelijks in", zei zij. Een andere Rooms-Katholieke deelneemster zei dat de aarts bisschop van haar diocees een verklaring had uitgegeven waar in hij zei er niet voor te zijn dat Rooms-Katholieke meisjes zich in badpak tonen, maar hij had haar niet speciaal bericht gezon den. Een derde zei dat zij haar aartsbisschop van tevoren om advies had gevraagd en dat deze haar had aangemoedigd mee te dingen naar de titel. STERKE STIJGING INTERNATIONAAL LUCHTVERKEER. Volgens gegevens, verstrekt van de zijde van Pan American World Airways zal het passagiersver voer in het wereldluchtverkeer over de gehele linie en voor alle maatschappijen voor het jaar 1959 een sterke stijging vertonen in vergelijking met 1958. Het we- reldvervoer van luchtreizigers zal volgens deze gegevens met tien tot. vijftien procent toenemen, in dien de gunstige tendens jran de laatste maanden aanhoudt. Ver der voorspelt Pan American, dat het transatlantisch verkeer voor alle daaraan deelnemende lucht vaartmaatschappijen gemiddeld 19 procent hoger zal liggen dan in 1958. Zich bepalend tot Pan Ameri can zelf deelde de directie voor Nederland van deze maatschappij mede, dat haar transatlantisch vervoer over het eerste halfjaar 1959 met 42 procent is toegeno men in vergelijking met de over eenkomstige periode van het vo rig jaar. Als redenen van deze sterke stijging gaf men aan: de betere economische situatie in de Verenigde Staten en de aantrek kingskracht, welke het straaiver- keersvliegtuig, de Boeing 707 op de passageirs uitoefent. Amerika treedt toe tot nieuwe internationale tarwe-overeenkomst De Amerikaanse Senaat heeft woensdag j.l. met 92 stemmen tegen één zijn goedkeuring ge hecht aan Amerikaanse toetre ding tot de 31 augustus a.s. van kracht wordende nieuwe tarwe- overeenkomst. De overeenkomst, die drie jaar van kracht zal zijn, voorziet In een minimum-verkoopprijs van een dollar vijftig cent per srhepel tarwe. De mazimale verkoopprijs is vastgesteld op een dollar 89 ct. per schepel. ZONDAG 19 JULI HILVERSUM I: 8.00 Nws en postduiveixber.8.18 Gevar. pro gramma; 9.45 Caus.; 10.00 Voor de jeugd; 10.30 Prot. kerkdienst; 11.30 Vragenbeantw.11.45 Ber. uit de kerk; 12.00 Gram.; 12.30 Sportspiegel12.35 Gram.; 13.00 Nws; 13.07 Caus.; 13.17 Meded. of gram.13.20 Gevar. progr. v. d. soldaten; 14.00 Boekbespr.; 14.20 Omroepork.; 15.25 Voor dracht; 15.45 Volksliedjes; 16.05 Dansmuziek; 16.30 Sportrevue; 17.00 Klankbeeld; 17.15 Caus.; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Nws. sportuitsl. en sportjourn.18.30 Lichte muz.19.00 Reisbeschr. met muz.; 19.30 Cabaret; 20.00 Nws; 20.05 Lichte muz.; 20.40 Hoorspel; 21.25 Gram.; 21.45 Journ.; 22.00 Lichte muz.; 22.30 Gram.; 23.00 Nws; 23.15 Gram.; 23.30 Lichte muziek. HILVERSUM II: 8.00 Nws; 8.15 Orgelconc.; 8.30 Morgenwij ding; 9.15 Koorzang; 9.30 Nws; 9.45 Gram.; 9.55 Hoogmis; 11.30 Holland Festival: Strijkkwart. 11.55 Gram.; 12.15 Apologie; 12.35 Instr. octet; 12.55 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.05 Caus.; 13.10 Lichte muz.; 13.35 Gram.; 13.45 Boekbespr.; 14.00 Viool en pia no; 14.20 Kamermuziek; 15.05 Pianovoordr.15.30 Radiofilhar- monisch ork.; 16.00 Gr.; 16.15 Sport; 16.30 Vespers; 17.00 Ge- lef. kerkd.; 18.05 en 18.30 Caus.; 18.40 Bijbeivertelling19.00 Nws uit de kerken; 19.05 Gew. muz.; 19.30 Caus.; 19.45 Nieuws; 20.00 Rep.; 20.10 Promenade orkest; 20.55 Gram.; 21.20 Caus.; 21.30 Canzonetta d'Amore, hoorspel 22.10 Lichte muz.; 22.30 Resi dentie ork.; 22.45 Avondgebed en lit. kal.; 23.00 Nieuws; 23.15 Kamermuziek; 23.50 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.15 Amus. muz.; 12.30 Weerbericht; 12.34 KALME PRIJSHOUDENDE MARKT De laatste beursdag van de week had een zeer kalm verloop en in tegenstelling tot dondex-- dag, toen de markt overwegend vast gestemd was, waren de koersen gisteren aan weinig veranderingen onderhevig. Men nam een afwachtende houding aan wegens de heersende onze kerheid omtrent de staking in de Amerikaanse staalindustrie, 'die donderdag reeds tot lagere koersen in Wall Street, vooral voor staalaandelen, heeft geleid. Toch overheerst het vertrouwen dat deze staking weldra geregeld zal kunnen woxden. Zou zij lan ger duren, dan zal ongetwijfeld een belangrijk deel van de Ame rikaanse industrie er onder te lijden kunnen hebben, hetgeen zijn weerslag op de aandelen markt niet zai missen. Internationale fondsen open den in aarzelende stemming en alle beneden het vorige slotni- veau. Later evenwel trokken de meeste koersen wat aan zodat per saldo de vorige koei's weer vrij aardig benaderd werd. Kon. Olie paste zich aan bij de dol lar hogere notering van New York en kwam boven de 155 gld uit. De overige fondsen daaren tegen waren aan de zwakke kant: AKU op 370 na 366. Uni lever op 575 na 570 en Philips op 639 na 637%. De affaire was overal van weinig betekenis, vooral doordat het Damrak de nodige impulsen miste. Ook in de overige afdelingen ging het zeer rustig toe. Het feit dat de vrachtenmarkt nog geen enkele verbetering laat zien oefende druk uit op de scheep vaartfondsen, waardoor b.v. KNSM en Scheepvaart Unie zich slechts met moeite konden hand haven. Iets beter was de stem ming voor enkele cultures maar ook daarin ging weinig om. Senembah had van enig aanbod te lijden. Ook gisteren was er weer belangstelling voor de koers van de aandelen Mijbeb. Het zag er naar uit dat er niet veel verandering in de prijs zou komen nl. ca 430 pet, hetgeen on geveer ook,de marktprijs geacht wordt. Er' is donderdag in dit pas geïntroduceerde aandeel een hoge omzet geregistreerd. Onder de Amerikaanse fondsen was weer enige belangstelling voor Anaconda i.v.m. gestegen koper, prijs. Op de staatsfondsenmarkt waren vrijwel alle soorten on veranderd en stil. Prolongatie 3 pet. BEURSINDICES 15/7 16/7 17/7 Int. concerns 423.00.423.54 423.54 Industrie 214.10 214.35 215.77 Scheepvaart 152.80 153.02 151.93 Banken 176.90 177.37 182.12 Ind. fondsen 126.30 126.00 126.61 Algemeen 292.99 293.32 294.03 NABEURSKOERSEN Kon. Olie: 156.00—156.40 155.50) Unilever: 577—580 ged. laten (574%) Philips 643—644 (639%) AKU; 370370% (369%) Amus. muz.; 13.00 Nieuws; 13.11 Voor de soldaten; 14.00 Opera- conc.; 16.00 Orkestconc.17.00 Grant.; 18.00 Pianorecital; 18.30 Godsd. halfuur; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.20.00 Volksconc. 21.00 Orkestconc.; 22.00 Nieuws; 22.15 Gevar. muz.; 23.00 Nws; 23.05 en 23.50 Gram. Televisieprogramma's NED. TV: 20.00 En passant; 20.50 Herinnering aan Homme les; 22.00 Sportact.; 22.2022.45 Eurovisie: Ned. Kamerork. te Aix-en-Provence. BELG. TV (VI.): 11.00 Paro- chiemis15.0018.00 Eurovisie Rep. zeslandenwedstrijd lichte athletiek te Duisburg19.00 Voor de kleuters; 19.20 Voor de jeugd; 19.30 Nws; 20.00 Feuill.; 20.25 Filmklucht; 20.35 Feuill.; 21.15 Eurovisie: Muziekfestival v. Aix-en-Provence, in de pau ze (pl.m. 21.45 Filmrep.; na af loop (pl.m. 22.40) Nieuws. MAANDAG 20 JULI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gr.; 8.00 Nws; 8.15 Pianospel; 8.30 Gram.; 9.00 Gym.; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram.; 9.35 Waterst.9.40 Mor genwijding; 10.00 Gram.; 11.00 Voordr.12.00 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinbouwmed.12.33 Caus.; 12.43 Orgelspel; 13.00 Nieuws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Promenade orkest; 13.55 Beursber.14.00 Gram.; 14.15 Voor de vrouw; 14.45 Pianospel en zang; 15.15 Caus.; 15.30 Gr.; 17.C0 Idem; 18.00 Nws; 18.15 Re- geringsuitz.18.25 Amateurs- progr.; 18.50 Gram.; 19.00 Muz. caus.; 19.25 Pianokwintet; 19.45 Voor de jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Lichte muz.; 21.15 Journ.; 21.30 Kamerkoor; 22.10 Caus.; 22.30 Orgel en mondaccordeonspel 23.00 Nws; 23.15 Beursber. van New York; 23.17 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gew. muz.7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Gr.; 9.00 Voor de zieken9.30 Gr. 9.40 Voor de vrouw; 10.15 Theo logische etherleergang; 11.00 Gram.; 11.20 Feuill.; 11.40 Gr.; 11.55 Metropole orkest en klein koor; 12.25 Voor boer en tuin der; 12.30 Land- en., tuinbouw- meded.; 12.33 Lichte muz.; 12.53 Gram. of act.; 13.00 Nws; 13.15 Instr. trio; 13.40 Gram.; 14.05 Schoolradio; 14.30 Gelijk over steken; 15.30 Gram.; 16.00 Bij beloverdenking; 16.30 Radio- philharm. sext.; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Gram.; 17.40 Beursber.; 17.45 Regeringsuitz. 18.00 Orgelspel; 18.30 Koorzang; 19.00 Nws; 19.10 Musette-ens. 19.30. Radiokrant; 19.55 en 20.00 Idem; 20.30 Jeugdconc.21.10 Progr. over emigratie naar Ca nada; 21.40 Meisjeskoor met instr. kwint.; 22.00 Parlemen tair comm.; 22.15 Muziekcorps van het Leger des Heils; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 Voor de landbouwers; 12.42 Gr.; 12.55 Koersen; 13.00 Nieuws; 13.15 en 14.00 Gram.14.30 Orkestconc. 16.00 Koersen; 16.02, 17.00 en 17.45 Gram.; 18.00 Boekbespr.; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nws; 19.30 Gram.; 20.00 Kamerork.; 21.05 Kanier- muz.; 21.30 Lichte muz.; 22.00 Nieuws; 22.15 Kamermuz.; 22.55 Nieuws. Televisieprogramma's NED. TV; 17.00 Voor de kin deren. BELG. TV (V!.): 19.30 Nws; 20.15 Tussen water en wind; 20.45 Amus. progr.; 21.30 Docu mentair progr.: 21.55 Gevar. progr.; pl.m. 22.30 Nieuws. Ons huwelijk werd geze gend met ons eerste kindje CHANTAL. Bit 't H. Doopsel ontving zij de namen chantal brigitte delphina maria P. VAN DER SNEPPEN J. VAN DER SNEPPEN— BOGAERT Philippine, 15 juli 1959. Poststraat 2. Voor de zeer vele blijken van medeleven en deelne ming, ondervonden tijdens dr ziekte en na het over lijden van onze innig ge liefde Moeder, Behuwd-, Gi-oot- en Overgrootmoedex-, Mevrouw nathalia florentia want, Weduwe van Camilins van Moeffaert, betuigen wij onze hartelijke dank. Fam. van moeffaert Terneuzen, juli 1959. Axelsestraat 126. ROMANS N.V. Fa P. J. v. d. SANDE AANGIFTE VAN NIEUWE LEERLINGEN. Het onderwijs omvat: Algemeen Vormend Muziekonderwijs voor kinderen min. leeftijd 7 jaar. Instrumentaal onderwijs voor alle instrumenten. Clublessen voor gitaar, mandoline, accordeon, blokfluit e.a. Kooxzang. Solozang. Solfège. Muziekgeschiedenis. Ritmische gymnastiek en ballet. Het schooljaar begint op 1 oktober a.s. Aangifte en inlichtingen bij de directeur, JULIANASTRAAT 21, TELEFOON 2801. >X"X~X-X«X~X"X**X**X"X**X"X~X"X«»X"X-,X**«X-X»:' t GEVRAAGD voor onze Luxe-, Huishoud- en Speelgoedafdeling NOORDSTRAAT 44 (t/o Gem.huis) TERNEÜZEN X„X":-X"X":~X»X»X«X"X"X"X«X":«X"X"X"X«X"X«X Opleiding Instituut tot Schoonheidsspecialiste A en B Aanvang der lessen half september. Leerlingen kunnen zich melden Walstraat 88-90, Vlissingen Telefoon 2744 Korte Kerkstraat 8 TERNEÜZEN Uw adres voor alle reparaties aan Uurwerken, Gouden- en Zilverwerken. TE KOOP BURG. GEILLSTRAAT 7 - TERNEÜZEN Not> rdstraat 32 - Telefoon 2215 TERNEÜZEN van MAANDAG 20 t/m ZATERDAG 25 JULI a.s. WEGENS VERBOUWING TOT EN MET DINSDAG 21 JULI. V LOOS WIJKSTRAAT TERNEÜZEN en VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR staan bij ons steeds de nieuwste auto's tot Uw beschikking. Voor gezelschappen van 8 5 9 personen de ideale reiswagen Ook voor AUTORIJLESSEN Uw adres: Gediplomeerd A.N.W.B.-instructeur BURG. GEILLSTRAAT 5 - TERNEÜZEN Telefoon 2571 - b.g.g. 2055 r: 6 i oere en aparte BS hij RADIO TELEFOON 2573 TERNEÜZEN

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 5