natrassen o korting De hervatting van de Geneefse conferentie Rode Kruis hospitaalschip „J. Henry Dunant" in T erneuzen Talrijke verdrinkingsgevallen Verklaring van Gaitskell Bezoek van Belgische Koning ten einde Zeven kinderen gedood door brandstichting HET V/EEK WEERBERICHT ZON- en MAANSTANDEN HOOGWATER ote partij van erden karpetten Zaterdag 11 juli 1959 peciale aanbieding ER ARNO DE LUXE s. ledikant istje elen slechts stoel everbaar in 1 persoons 54,00 20,50 18,— 41,— 133,50 115,— 93,— \ELEN MINSTENS met jr uitgezonderd T OP 15 JULI 0RCK"SPEELGOED •an 22,voor 15,90 'ER-FAUTEUIL-STOEL jaar van 40.voor 29.95 DER-HOBBELSTOEL an 72.65 voor 59,50 LEN KINDERSTOEL 'an 37,50 voor 31,90 OHË „STIJL"-WIEG .an 69.50 voor 59, 3 MUTSAERTS RT-KINDERWAGENS NU 99,50 EN TUINGARNITL'UR Zwaar els, 1 tafel - stapelbaar an 212,voor 175, nkele voorbeelden Koehaar an 64.voor 47,95 Bouclé an 87,voor 64,95 Perzische dessins an 54.50 voor 43,50 Smyrna ïn 210,— voor 177,50 enz. enz. breed WOLLEN BOUCLÉ TAPIJT eter van 15,voor 9,85 10,90 cm SISAL LOPER •neter van 3.30 voor 2,79 LEN BOUCLÉ LOPER van 7.voor 5,90 LEN VELOURS LOPER an 14,voor 7,50 LE COUPONS - 50 - 30 - 20 KORTING Fvankerlng bij abonnement: Terneuzen Redactie-adres: Noordstraat 5557 uirecteur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2$73 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand f2,-; per week 48 ct Losse nrs 9 et MAANDAG 13 JULI 1959 15e Jaargang Nr 4726 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handel»- advertenties)5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 mir. Maandagmiddag wordt de con ferentie der ministers van Bui tenlandse Zaken van Amerika, de Sou iet-Unie, Frankrijk en Enge land, die op 20 juni werd ver daagd, hervat. Er zijn twee voorstellen over Berlijn aan de orde, 'n Westelijk waarin staat dat de toestand in Wcst-Berlijn, in afwachting van een Duitse hereniging, op enkele punten voor wijziging vatbaar is. Het Westen is bereid de troepen nacht in West-Berlijn tot 11.000 r.an, voorzien van conventionele apens, te beperken. De vrije oegang tot de stad dient evenwel worden gewaarborgd. De Oost- duitse overheid mag controle uit oefenen, maar eventuele geschil len moeten worden geregeld door de „Grote Vier". Beide partijen moeten zich onthouden van on dermijnende activiteit. Het Russische voorstel wil ver mindering van de Westelijke troepenmacht in Berlijn tot een symbolisch peil. De troepen mo gen geen kernwapens of raket ten hebben en er mag geen on dermijnende activiteit zijn. Ter oorbereiding van een hereniging en een vredesverdrag willen de Russen een comité voor geheel- Duitsland instellen, waarin de beide landsdelen gelijkelijk zijn vertegenwoordigd. Als dit comité zich na achttien maanden niet van zijn taak gekweten heeft, al dus het Russische voorstel kun nen de vier ministers van Bui tenlandse Zaken de Berlijnse kwestie weer opnemen, „rekening. Verwacht wordt dat de Weste houdend met de toestand van het lijke landen zullen beginnen met ogenblik". Een commissie van de| het verzoeken om opheldering „Grote Vier" zou toezicht op de Nieuw geld in Frankrijk. Fransen en buitenlanders in Frankrijk zullen van woensdag af scherp op hun Franse bankbil jetten moeten letten daar op die dag de eerste nieuwe biljetten worden uitgegeven waarop één frank honderdmaal meer waard is dan op de oude. De eerste biljetten zijn oude met een opdruk. Op 1 januari 1960 moet de overgang van de oude frank op de nieuwe zijn voltooid. Tientallen doden bij overstromingen in Kasjmier Bij overstromingen in Kasj- 1 mier zijn 82 mensen omgekomen, aldus is zondag uit Nieuw.Delhi gemeld. Volgens de correspondent van het blad „Statesman", die het ge teisterde gebied heeft bezocht, is het de ergste overstromings ramp waardoor Kasjmier ooit is getroffen. De te velde staande gewassen zijn verloren gegaan en het economische leven is geheel ontwricht. Radio-actieve stoffen in voedsel. Volgens het jaarverslag van de Britse organisatie voor kanker bestrijding dat is uitgekomen, krijgt de mens bij bepaalde nor maal samengestelde maaltijden verscheidene honderden malen meer natuurlijke radio-activiteit binnen dan radio-actieve stoffen tengevolge van kernproeven, zo als strontium 90. Onderzoekingen in het konink lijk kankerziekenhuis te Londen hebben aangetoond dat de mens bij het eten dagelijks veel meer radium en thorium inneemt dan men tevoren meende. Canadese massamoordenaar ontsnapt. De 22-jarige Robert Cook, wie vorige maand moord op zeven van zijn familieleden ten laste werd gelegd, is in de nacht van vrijdag op zaterdag ontsnapt uit hot provinciale krankzinnigenge sticht te Ponoka, in de Canadese staat Alberta, waar hij ter obser vatie was opgenomen. Hij wist het gaas voor het raam van zijn kamer op de eer ste verdieping te vernielen en door het gat het gebouw te ver laten. Later werd een in Ponoka gestolen auto 45 km van de stad vernield teruggevonden. Ruim honderd leden van de po ut ie nemen met hulp van twee speurhonden en 'n verkennings vliegtuig aan de nasporingen deel. ■Rode Ster" over Turkije Ho communistische buren van r urkije „zullen gedwongen zijn do noodzakelijke maatregelen te nemen" met het oog op de mili- Jaiie voorbereidingen die op- Turks gebied worden getroffen. Dit schrijft het blad van de Russische strijdkrachten, „Rode ster". „De politiek om Turkije tot een lanceerplaats voor Ame rikaanse raketten en een basis voor kernwapens te maken, zal 1 urkije niet ten goede komen", aldus het blad. naleving van de gemaakte af spraken moeten houden. De Rus Gromyko en de Amerikaan Herter hebben bei den bij aankomst in Genève verklaard, dat er met goede wil tot overeenstemming is te komen. Het Westen wenst, dat de Rus sen hun voorstel op enkele punten verduidelijken. Wat zal er van het statuut voor Berlijn en de an dere geldende verdragen worden na het verstrijken van de acht tien maanden? Zal de Sowjet- Unie na afloop van deze termijn een vredesverdrag met Oost- Duitsland alleen sluiten? Als een bevredigend antwoord op deze vragen wordt verkregen, zullen de beide partijen vermoe delijk wel te verzoenen zijn. De Duitse bondsrepubliek is tegen het paritaire Duitse comi té uit het Russische voorstel. Zij zou hiervoor in de plaats liever een commissie van de „Grote Vier', met medewerking van Oost- en Westduitse vertegen woordigers, zien. Het Westen is van mening, dat men aan drie weken genoeg heeft om het onderwerp nog eens van alle kanten te bezien. De Russen schijnen optimisti scher: zij hopen in tien dagen tot een beperkt akkoord te ko men, dat de bijeenroeping van een topconferentie, waarvan zij veel verwachten, wettigt. COMMENTAREN. Het partijloze Britse blad „The Times" schreef zaterdag dat de hoop op vooruitgang op de con ferentie van de ministers van Buitenlandse Zalicn, die vandaag wordt hervat, ervan afhangt of de Russen het Wésten geen tijds limiet willen stellen waarbinnen het met de aanwezigheid van dei Westelijken in West-Berlijn moetj zijn gedaan. Waarschijnlijk, aldus „The Times" zullen de Russen geen eenzijdige maatregelen in de kwestie-Berlijn nemen zolang de laatste hoop op een overeen-! komst door onderhandelingen nog niet is vervlogen. Komt er geen overeenkomst dan zal in het ergste geval het gevaar ontstaan van een botsing die uit de hand kan lopen, aldus het blad. Zelfs in het beste ge val zal door de toegenomen spanning de bewapeningswed loop heviger worden. Het onver mijdelijke gevolg zal dan zijn dat do strijdkrachten van de Duitse bondsrepubliek zeer worden ver sterkt on dat is juist wat pre mier Chroesjtsjef wil voor komen. In diplomatieke kringen te Londen is men van oordeel dat de Britse premier, MacMillan, en zijn kabinet erop vertrouwen dat or dit jaar nog een topcon ferentie van Oost en West zal worden gehouden. Een daartoe strekkend besluit zal waarschijn lijk het belangrijkste resultaat zijn van de ministersconferentie die vandaag te Genève wordt her vat. Volgens de Britten dient een topconferentie van Oost en West te worden voorafgegaan door een Westelijke topconferentie waar op zou moeten worden gespro ken over onder meer de moeilijk heden van Frankrijk in de N.A.V.O. en het voorkomen van kernproeven van landen die thans nog geen kernwapens be zitten. Uit Westelijke hoofdsteden ontvangen berichten blijkt, dat de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Herter, waarschijnlijk het midden houdt tussen het Britse optimisme en het Franse pessimisme over de vooruitzichten op een topconfe rentie van Oost en West. Waarnemers te Bonn zeiden dat de Duitse bondsrepubliek voorstandster is van een topcon ferentie tussen Oost en West omdat naar haar oordeel de Rus sische premier, Chroesjtsjef, de anige is die namens de Sowjet- Unie verreikende besluiten kan nemen. over de Russische houding ten aanzien van de rechten van de Westelijke landen in Berlijn. In Washington is men van oor deel dat het erop aankomt of de Sowjet-Unie bereid is het Russi sche ultimatum over de Weste lijke bezettingsrechten in Berlijn in te trekken. De Russische mi nister van Buitenlandse Zaken, Gromiko, heeft onlangs een aan wijzing in die richting gegeven. De Franse regering gelooft vrijwel niet meer aan de moge lijkheid dat de besprekingen te Genève zullen leiden tot een regeling van het gehele Duitse vraagstuk. Het is de bedoeling van de Russen de positie van Oost-Duitsland te versterken, zo meent men te Parijs. MINISTER LUNS HAD ON DERHOND MET HERTER. De minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. H. A. Luns, heeft zondagmiddag te Genève op uitnodiging van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken de heer Herter, met deze een be spreking gehad over de Oost- West verhouding en het overleg der „Grote Vier" te Genève. Zoals bekend zal vandaag mi nister Luns de gast zijn van zijn Britse collega, de heer Selwyn Lloyd, aan een diner waarbij ook zullen aanzitten de andere drie Westelijke ministers van Buiten landse Zaken, te weten, Herter voor Amerika, Couve de Murville voor Frankrijk en Von Brentano voor de Duitse bondsrepubliek. (Advertentie) salons sobert" kaeptrmt WoporttcoeW imuit 16 brwwtnjsfroat 9 Wmuzra de betere toiletartikelen fijnste buitenlandse parfums en cosmetica dépositaire lar>eome dr pajot Express BerlijnWarschau ontspoord. De sneltrein van Berlijn naar Warschau is zaterdag bij Poznan ontspoord. Twee passagiers zijn om het leven gekomen en een tiental gewond. Van vier van hen is de toestand ernstig. Zo hebben Poolse spoorwegfunctionarissen zondag bekendgemaakt. De slachtoffers zijn allen Polen. Het ongeluk is te wijten aan uiteenzetting van de spoorstaven ten gevolge van de grote hitte. Hierdoor zijn in de afgelopen da gen reeds meer treinen ont spoord, waarbij enige mensen gewond zijn. Ontploffing in Japanse ammoniakfabriek. Bij een ontploffing in een am moniakfabriek te Yamagoetsji, in West-Japan, zijn zaterdagoch tend twaalf personen om het le ven gekomen en een dertigtal ge wond. De ontploffing deed zich voor toen brandweer en arbeiders doende waren met het blussen van een brand, die door een klei ne ammoniakgasontploffing ont staan was. DE N.V. WATERLEIDINGMAATSCHAPPIJ „ZEEUWSCH VLAANDEREN" verzoekt haar abonné's in verband met het aanhoudende uitzonderlijk droge en warme weer MATIGING BIJ HET GEBRUIK VAN LEIDINGWATER. Slechts met medewerking van allen blijft een redelijke watervoorziening mogelijk. Gistermiddag om ongeveer 12 uur arriveerde in de haven voor de opname van 18 Zeeuws- Vlaamse patiënten het nieuwe Rode Kruis hospitaalschip „J. Henry Dunant". Het waren slechts de voorzit ter van de plaatselijke Rode Kruisafdeling, de heer P. F. Standaert, en enkele toevallige voorbijgangers die de aankomst van dit prachtige vakantieschip voor zieken de haven zagen bin nenkomen. In de namiddag be zocht ook burgemeester mr P. Teilegen het zeer fraaie Rode Kruis-schip en velen liepen er op hun zondagmiddagwandeling even langs. Gisteravond tussen zes en ze ven uur werden de patiënten in gescheept. Vanmorgen om zeven uur vertrok het voor zijn vakan tiereis. Ideaal Daze week is mevr. J. G. Boelkens-Navis de scheepsmoe- der. Dit is de alomtegenwoordi ge figuur die het voortdurend contact onderhoudt tussen de mensen aan boord en de wal. Dat vooï een reis van een week van patiënten dip voortdu rend bedlegerig zijn en het ver zorgend personeel heel wat werk komt kijken, is zonder meer dui delijk. Maar cfe scheepsmoeder, de vijf gediplomeerde verpleeg sters (waaronder één hoofdzus ter), met de 25 Rode Kruishelp- sters, 6 Rode Kruishelpers en 2 kooksters, doen dit werk graag omdat zij weten dat aan zeventig mensen die wie weet al hoeveel jaren het bed moeten houden, een onvergetelijke vakantie wordt bereid. En daarom doen kapitein J. Poot en zijn zeven be manningsleden hun werk opge wekt, evenals de werkstudent, die meegaat en als omroeper fungeert: de patiënten vertelt wat er op de reis allemaal te zien is, het verzoekprogramma ver- I zorgt en vele andere dingen meer. Het prachtige witte schip met in de schoorsteen het wereldbe kende rode kruis, op de voorste ven de naam van de man die 100 jaar geleden een organisatie wist te stichten om aan lijdende mensen hulp te bieden, kwam op 23 mei 1.1. van de scheepswerven van v/h H. H. Bodewes te Mil- lingen aan de Rijn en werd In het Jan van Galenparkbad te Amsterdam is zaterdagmiddag onder omstandigheden, waarover de chef van dit zwembad zich niet wenste uit te laten, de 5-ja- rige Geert van den Ham verdron ken. Het knaapje, dat niet zwem men kon, verdween onder de ogen van het toezichthoudend personeel in het diepe gedelte van het bad. De Amsterdamse recherche deelt in dit verband mede, dat zij terstond met een diepgaand on derzoek is begonnen, aangezien er volgens haar aanwijzingen zijn, dat het jongetje door een circa 14-jarige belhamel met op zet in het diepe water is geduwd. Dat niemand het gevaar tijdig heeft bemerkt, het knaapje is na- gedoken of althans alarm heeft geslagen is des te opmerkelijker, aangezien het water in dit bad zó helder is, dat men duikende zwemmers goed kan volgen. Het lijkje van de kleine Geert werd later door één van de be- Polen vragen in Frankrijk politiek asiel. Vijf Poolse marinemannen, be manningsleden van twee torpe- dobootjagers, hebben zich vrij dagavond bij de politie van de Franse havenstad Brest gemeld en om politiek asiel verzocht. De twee. Poolse oorlogsschepen waren vrijdagmiddag uit Brest vertrokken na een beleefdheids bezoek aan die Franse vlootbasis ie hebben getracht. De politie zei dat vier andere marinemannen, onder wie een officier, zijn ge deserteerd. Hugh Gaitskell, de leider van de Britse Labourpartij, heeft in een rede te Workington in Nrd- W.-Engeland verklaard dat de partijleiders zich niet van hun nieuwe standpunt ten aanzien van de waterstofbom zullen laten afbrengen door de tegenkanting van Frank Cousins en zijn 1.300.000 leden tellende vakbond van transportarbeiders. Hij zei de eis van deze bond, dat Groot-Brittannië categorisch moest beloven nooit meer kern wapenproeven te zullen nemen, nogal onredelijk. ..Wij hebben reeds beloofd de proefnemingen niet te zullen hervatten", zei hij. „Maar als leider van de Labour partij kan ik een toekomstige Labourregering niet van te vo ren verplichten om nooit meer proeven te nemen, hoe de toe stand in de wereld dan ook mag zijn". zoekers op de bodem van het bad aangetroffen en naar boven ge bracht. Zaterdagmiddag om kwart vóór vier ging de 10-jarige J. A. M. Claasens uit de Bernhard Lo- derstraat in Tilburg met zijn 8- jarig broertje tegen het verbod van de politie in pootje baden in de vijver van het Wanderlbos bij Tilburg. Hij wilde naar een in de vijver gelegen eilandje lopen. De jon gen kwam terecht in een diepte van ongeveer 1.70 m en verdronk. Er was geen hulp in de buurt. Een kwartier later vond men het lijkje. De gemeentepolitie van Bruns- sum vond zaterdagavond enige kleren bij de vijver „Het Koffie- poeltje" op de Brunssumerheide. De politie heeft de gehele nacht gedregd. Zondagmorgen om 7 uur haalde zij het stoffelijk overschot op van de 34_jarige J. G. uit Leewstuk-Brunssum. De man was gehuwd en vader van twee kinderen. Zondagmiddag om tien vóór drie is de 21-jarige dienstplichti ge sergeant J. B. uit IJmuiden in het Zuidlaardermeer verdronken. Het slachtoffer kon vermoede lijk niet zwemmen en is, even eens vermoedelijk, in de vaargeul de Hunze terechtgekomen. Het stoffelijk overschot is nog niet gevonden. Het slachtoffer be hoorde tot de stafcompagnie van een bataljon infanterie, dat gele gerd is in Zuid-Laren. De 36-jarige W. T. uit Limmel- Maastricht, is vrijdag in het ka naal bij, Mierlo (N. Br.) tijdens het zwemmen verdronken. Men was op de vermissing van de man attent geworden toen men langs het kanaal een brom fiets en kleren ontdekte. Zaterdag is het stoffelijk over schot uit het water gedregd. Het slachtoffer is gehuwd en was in Eindhoven werkzaam. Zaterdagmiddag is de 15-jarige Gerhard Höher uit Dusseldorp, die met zijn ouders in Juliana- dorp (gem. Den Helder) logeer de, bij het baden in zee verdron ken. Met zijn 12-jarig broertje en 7-jarig zusje was hij in zee aan het spelen, toen zij door de hoge golven werden omgeslagen en door de trek van de zee afdre ven. De bgdman kon met enige omstanders de twee jongste kin deren met een vlet in veiligheid brengen. De oudste jongen was intussen reeds te ver afgedreven. Na een half uur werd 't lichaam gevonden en naar het gemeente lijk ziekenhuis Parkzicht te Den Helder vervoerd. Alle drie kinderen konden zwemmen. Zaterdagmiddag te 16 uur is de soldaat eerste klas F. B. Wichers, 21 jaar, wonende te Diepenveen, in het Ridderbad te Schalkhaar verdronken. Hoe het drama zich heeft afgespeeld is niet bekend. Het ongeluk gebeurde buiten diensturen. overgedragen aan het Neder landse Rode Kruis. Op 1 juni j.l. maakte het zijn eerste reis en vandaag begint de eerste reis met de Zeeuwse patiënten; 18 uit Zeeuws-Vlaanderen, de overi ge 52 worden vanmorgen om half tien in Vlake en tegen twee uur in Zijpe ingescheept. Vanavond blijft het schip in Alblasserdam, dinsdag gaat de reis tot IJmuiden, woensdag tot Wijhe, donderdagavond wordt Wijk bij Duurstede bereikt en vrijdagavond Moerdijk. Het schip keert zaterdag tot Vlake terug. Daar worden alle mensen ont scheept en daarna weer naar huis gebracht. De inrichting en het comfort van het schip zijn zodanig dat zij deze reis nooit zullen vergeten. Droom van een arts Op initiatief van de Hengelose dokter Delhez werd tien jaar geleden de eerste reis met pa tiënten gemaakt in Overijssel Dit idee vond al heel spoedig al gehele instemming zodat kort daarna reizen voor geheel Ne derland werden georganiseerd voor zieken die bedlegerig zijn. Er werd tot vorig jaar een schip gehuurd en zo goed mogelijk in gericht. In totaal kan het schip voor dergelijke vakantietrips 70 pa- tinëten vervoeren. Maar er is bij de bouw en de inrichting (alle maal mogelijk gemaakt door het Rampenfonds, Nederlandse groot-industriëlen en alle afdelin gen van het Nederlandse Rode Kruis) ter dege rekening gehou den met de mogelijkheid tot het bieden van hulp bij grote ram pen. Naast het kleine en gezelli ge kantoor der „scheepsmoeder" en arts (in dit geval de bedrijfs arts van „De Schelde" te Vlis- singen, dokter J. Stumphius) be-1 geduld te dragen vat dit 65 m lange schip, dat 8 m breed is, een diepgang heeft van 1,83 meter en een strijkhoogte van 6,5 meter, een isoleerruimte voor het geval een patiënt apart moet worden verpleegd. Er is een kleine maar zeer doelmatig inge richte polikliniek (met operatie tafel) en voor de patiënten 3 za len van 16 personen en één van 22 personen. Deze zijn ook op het bovendek ondergebracht waar ook een eet- en ontvangruimte tfan het personeel is. Onder in het schip zijn de verblijven van het personeel, alles zeer modern en gezellig ingericht. Twee „Stork" dieselmotoren van 264 pk zorgen voor de voort beweging en voor de verlichting. De bedden der patiënten zijn natuurlijk zó geplaatst dat hun op reis niets ontgaat maar te vens zijn zij zó ingericht dat al les voor de patiënten gemakke lijk bereikbaar is. Lr is een prachtige geluidsinstallatie om hen van tijd tot tijd van muziek te kunnen doen genieten, maai er is ook een mobilofoon om in tijd van nood voortdurend con tact met de wal t.e kunnen opne men. In de fraaie zalen hangen de foto's in Delfts blauw van de stichter van het internationale Rode Kruis en van dokter Del hez uit Hengelo en er hangen prachtige foto's van Koningin Juliana en Prins Bernhard en van het koninklijk gezin. Neder land "kan er (rots op zijn dat het nog zo weet te offeren dat iets dergelijks tot stand kon worden gebraent. Wanneer deze krant bij u ver schijnt zijn „onze" Zeeuws- Vlaamse zieken al aan het varen. Laten wij hopen dat zij een mooie vakantie hebben, die hen mede de kracht zal geven om de uren van eenzaamheid, die zeker nog zullen komen, met moed en Nadat Koning Boudewijn, Ko ningin Juliana en Prins Bernhard zaterdagmorgen op het Huis ten Bosch afscheid hadden genomen van de burgemeester van Den Haag en de leden die niet deelne men aan de tocht naar Limburg, vertrokken zij naar de vliegbasis Ypenburg. In verband met het voornemen van de koning om na het bezoek aan Limburg naar Brussel terug te keren, nam Koning Boudewijn hier afscheid van de autoriteiten mentshuis te Maastricht vertrok ken naar het vliegveld Zuid- Limburg, vanwaar de koning de thuisreis per eigen vliegtuig naar Brussel aanvaardde. Het DC-6-toestel van de Belgi sche luchtmacht is te 16.25 geland bij Brussel. Koning Boudewijn stapte het eerst uit en groette met een glimlach alle aanwezigen. Hij in specteerde de troepen die de eer bewezen alvorens met luitenant- generaal Dinjaert, vleugel-ad ju- onder wie de voorzitters van de dant, in een wagen te stappen, Eerste en Tweede Kamer, de mi- die even na 16.30 van het vlieg- nister-president, de minister van veld vertrok. Buitenlandse Zaken en de vice- president van de Raad van State. Vervolgens stapte het hoge ge zelschap in de regeringsdakota. Om 10.25 uur precies vertrok het toestel, bestuurd door Prins Bernhard, in de richting van het vliegveld Beek (Limburg). Zuid-Limburg heeft Koning Boudewijn en ons eigen vorstelijk echtpaar op een zonnige, stra lende, alreeds warme zomermor gen een enthousiaste ontvangst ongeveer J bereid. Tienduizenden Maastrichtena ren en andere Zuidlimburgers en talrijke massa's Belgen, die in dikke rijen de drukbevlagde en versierde straten van de Maas trichtse binnenstad omzoomden, Bij het zwemmen in de Rijn te Millingen aan de Rijn juist op Duits gebied, is zaterdagmiddag verdronken de 25-jarige onge huwde G. Gerritsen uit Millin gen. Het slachtoffer, dat de zwemkunst niet goed machtig was, kwam in een vrij diep ge deelte terecht en kon niet meer worden gered. Ondanks vele uren dreggen door de Duitse en Nederlandse rivierpolitie is men er nog niet in geslaagd het stof felijk overschot op te halen. KOEL WEER. De afkoeling die zich geduren de het weekeinde heeft voltrok ken werd veroorzaakt door een depressie die van het zeegebied bij IJsland via Schotland naar het noordelijk deel van de Noord zee koerste. Het koufront van deze depressie passeerde zondag middag met enkele plaatselijke lichte buien ons land, waarna met krachtige zuidwestelijke winden koele Oceaanlucht bin nenstroomde. Tengevolge van luchtdrukstij- gingen in de omgeving van Ier toonden met toejuichingen hun [ancj zaj de wjnd ;n ons jancj spontane hartelijkheid toen de naar het ^Vesten ruimen en zal koninklijke stoet, op weg naai'j n0g koelere lucht die uit de om- tó VnjtW langs reed. geving van IJsland afkomstig is Op het zonovergoten vrij hof, ons ,and binnenk0men. Deze dat door duizenden belangstellen- y ]ucbt js tevens onstabiel zodat er den omzoomd was, volgde de buien in voorkomen. Het ziet er naar uit dat het koele weer ver scheidene dagen zal aanhouden. apotheose van dit koninklijk be zoek aan Limburg, de manifesta tie van samenwerking van Ne derland en België. Met een half uur overschrij ding van het tijdschema, namelijk om half vier, is de Belgische Ko ning Boudewijn met Koningin ochïend'tot'maandagavond" Juliana en Prms Bernhard zater dagnamiddag van het gouverne- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van maandag- In Elmira in de Amerikaanse staat New York zijn zaterdag avond zeven kinderen van een gezin om 't leven gekomen door een brand in de ouderlijke wo ning. Hun 15-jarige zusje, Jane Sliusko, heeft later tegenover do politie verklaard dat zij de brand had gesticht. De slachtoffertjes zijn in hun slaapkamers op de eerste verdie ping van het huis verrast en om- KOEL. Bewolkt met opklaringen, maar ook plaatselijk enkele buien. Ma tige tot krachtige wind tussen zuidwest en noordwest. Koel weer. onder op onder gekomen. Het meisje gaf geen reden voor haar verschrikkelijke! 14 op Juli. 13 4.34 daad. De brand van zaterdag was de derde die zij stichtte. Op vrijdag had zij al tweemaal geprobeerd het huis in brand te steken, doch toen kon de brand snel worden geblust. Door deze opvolging van branden had de politie arg waan gekregen en een diepgaand onderzoek ingesteld. 15 16 4.35 4.36 4.38 20.56 20.55 20.54 20.53 13.13 14.28 15.44 16.58 DINSDAG 14 JULI Bresken-s Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m 7.40 8.15 8.55 9.05 0,01 0.12 0.44 1.22 n.m. 8.03 8.38 9.18 9.28

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1