Rege GERRIT DE JONGE Provinciaal nieuws 2hrmJ TELEVISIE door ons geïnstalleerd geeft de meeste voldoening Herter over Genève SPORTNIEUWS Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 11 juli 195$ Oranjestraat 2 Tel. 565 AXEL DE STAKINGEN IN ENGELAND BELGISCHE HUNTER VERONGELUKT Piloot viel te pletter Nederlander in Belgische mijn omgekomen TERNEUZEN BOSCHKAPELLE. HOEDEKENSKERKE. HONTENISSE HULST OOSTBURG DE N.V. WATERLEIDINGMAATSCHAPPIJ „ZEEUWSCH VLAANDEREN" verzoekt haar abonné's in verband met het aanhoudende uitzonderlijk droge en warme weer MATIGING BIJ HET GEBRUIK VAN LEIDINGWATER. Slechts met medewerking van allen blijft een redelijke watervoorziening mogelijk. STOPPELDIJK. VOGELWAARDE. ere huid Zondagsdiensten MOORD OP GEESTELIJKE IN BELGIE DE GAULLÈ UP HET REUNION DE FRANSE KERNPROEVEN ONDERGRONDSE ONTPLOFFINGEN Een miljoen Italiaanse arbeiders zullen vijf dagen het werk neerleggen KERKNIEUWS CONCLUSIE OFFICIER VAN JUSTITIE IN MOORDZAAK PUTTE DE BOOTRAMP IN DENEMARKEN ZWEMMEN PROCES IN ATHENE. KERALA De toestand in Kerala. Zaterdag 11 juli Nte-V ook wam De raad van de Britse vereni ging van dagbladeigenaars, die de eigenaars van Londens na tionale dagbladen vertegen woordigt, heeft vrijdag na een vergadering meegedeeld dat de bestaande regeling voor de ver deling van de drukinkt het mo gelijk maakt dat de bladen „voorlopig" blijven verschijnen. Een woordvoerder gaf geen bij zonderheden. Er is verder nog geen over eenstemming over de geschillen in de drukinkindustrie en de drukkerswereld bereikt. Lord Monckton, voormalig conservatief minister van Ar beid, heeft vrijdag verklaard dat hij niet kan meewerken aan oplossing van het geschil bij de drukkerijen waardoor o m. 1100 provinciale bladen niet kunnen verschijnen. De vakbonden had den hem als een mogelijke „vredestichter" genoemd. Van vakbondszijde werd vrij dagavond meegedeeld, dat be sprekingen tussen werkgevers en werknemers in de drukkerijen vrijwel tot een akkoord hebben geleid wat betreft de bevoegdhe den van een onafhankelijke voor zitter, die onderhandelingen over de bestaande geschillen moet lei den. De werkgevers hadden het standpunt van de vakbonden aan vaard, dat de voorzitter niet tot taak moet hebben, te bzmiddelen of een bindende beslissing te ne men. Hij zou slechts mogen ad- Viseren. In een gemeenschappelijka verklaring werd gezegd, dat de twee partijen er mee hebben in gestemd, de minister van Arbeid te vragen, een onafhankelijke voorzitter aan te wijzen. Bij de onder diens leiding te houden besprekingen zullen ook voorstellen tot verbetering van de doelmatigheid in de drukkerij en aan de orde kunnen worden gesteld. Over een hervatting van het werk is niet gesproken. Een Belgisch jachtvliegtuig van het type Hunter is vrijdag middag te Jumet op de verkeers weg van Brussel naar Charleroi neergestort. De piloot sprong uit het toestel maar hij viel te pletter, doordat de machine al te laag was. De Hunter, die afkomstig was van de basis Koksijde, raakte twee huizen en een passerende motorrijder, die ernstig werd ge wond. De materiële schade is aanzienlijk. In één van de getroffen hui zen die in brand geraakten, kwam een vrouw om het leven. De brandweer van Charleroi was het vuur spoedig meester. Donderdag heeft zich in de Charbonnage de Quatre Jean, te Queue-du-Bois, een instorting voorgedaan waarbij vijf arbei ders door een massa van 40 ton verscheidene uren lang inge sloten geweest. Vier van hen konden met lichte verwondin gen worden bevrijd, maar de vijfde, Wilhelmis Werens, van Nederlandse nationaliteit, bleek te zijn overleden. Zijn lijk werd vrijdagochtend vroeg naar bo ven gehaald. De omgekomen Nederlander is afkomstig uit Echt t Noord- Brabant). BENOEMINGEN BESTUBEN WATERSCHAPPEN EN POLDERS. Bij Kon. Besluit zijn benoemd tot: gezworene van de polder Burg de heer A. P. Kuijpers te Vogel waarde; gezworene van het wa terschap Loven- en Willemsker- ke de heer P. W. de Visser te Hoek; gezworene van de polder Koude de heer P. Dieleman te Hoek; dijkgraaf van de polder Visart de heer F. V. M. M. Cort- vriendt te Hoek; plaatsvervanger van de dijkgraaf van de polder Visart de heer Z. C. Eckhardt te Terneuzen; gezworene van de polder Nwe-Karnemelk de heer G. C. J. de Gronckei te Koewacht; pl.verv. van de dijkgraaf van de polder Van Remoortere de heer M. Riemens te Terneuzen; dijk graaf van de polder Oud-Beoos- len-Blij-Bezuiden de heer B. J. F. Plasschaert te Koewacht; gezwo rene van de polder Oud-Beoos- ten-Blij-Bezuiden de heer H. F. Kips te Koewacht; dijkgraaf van de polder Mossel de heer J- S. Kind te Philippine; plaatsvervan ger van de dijkgraaf van de pol der Mossel de heer P. L. Koole te Hoek; plaatsvervanger van de dijkgraaf van de polder Nieuw- Westenrijk de heer F. V. M. M. Cortvriendt te Hoek; dijkgraaf van het waterschap Rieden c.a. de heer A. H. H. Sujj te Koe wacht; plaatsvervanger van de dijkgraaf van het waterschap Rieden c.a. de heer R. Martinet te St. Jansteen; dijkgraaf van de Nieuwe polder-bij-Sas v. Gent de heer H. H. C. Goethals te Sas v. Gent; plaatsvervanger van de dijkgraaf van de Nieuwe-polder- bij-Sas van Gent de heer G. E. M. Govaert te Westdorpe. SPORTZEILEN IN ZEELAND In verband met het voortschrij den van de Deltawerken en in het bijzonder het drie-eilanden plan, hetgeen een definitieve af sluiting van het Veeregat tot ge volg heeft, zullen op 16, 17 en 18 juli de Zeeland-wedstrijden „oude stijl" van de K. R. en Z. V. „De Maas" voor de laatste maal wor den gehouden. Voor de eerste dag zijn drie banen uitgezet, waaruit een keuze zal worden gedaan, n.l. Stavenisse—Veer; Zijpe—Veere en ZijpeZandkreekVeere. De tweede dag wordt gezeild op de Oosterschelde en de Zandkreek en tot besluit wordt op zaterdag gevaren een van de vijf banen, die leiden van Veere naar Zierik- zee. De wedstrijd is open voor drakenjachten, ronde en plat- bodemjachten en kruiserjachten. STOOMTRAM -MAATSCHAPPIJ BRESKENS—MALDEGEM De stoomtrammaatschappij BreskensMaldegem N.V. te Aardenburg heeft over 1958 na afschrijvingen ad 77.732 (v.j. ƒ66.675) en reservering voor be lasting ad ƒ16.000 (ƒ35.193) een winstsaldo behaald van 661 (ƒ25.019). De winst over 1957 werd naar de nieuwe rekening overgebracht, maar wordt nu met de winst over 1958 tot uit kering gebracht. Voorgesteld wordt een dividend van 11 pro cent over het in november 1958 door afstempeling van 450.000 tot 180.000 teruggebrachte ka pitaal. Over 1957 werd geen divi dend uitgekeerd. Het aantal vervoerde reizigers daalde van 852.764 tot 780.084, hetgeen enerzijds werd veroor zaakt door het vervoersver- bod voor lokaalvervoer op de lijn Dc Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Herter, heeft op een persconferentie te Washington als zijn méhing te kennen gegeven, dat de Sowjet- Unie tracht op de conferentie te Genève een oplossing voor liet vraagstuk-Berlijn te vinden. Her ter voegde hier achter aan toe, dat hij niet graag een wedden schap omtrent een al dan niet bereiken van een akkoord zou aangaan. De minister, die zaterdag naar Zwitserland vertrekt voor de hervatting van de conferentie op 13 dezer, zei dat de Westelijke ministers eerst zullen onderzoe ken, of een recente verklaring van Gromiko betekent, dat Mos kou niet langer een tijdslimiet stelt voor de geallieerde bezet tingsrechten in West-Berlijn. Herter doelde op een uitspraak van de Sowjet-ministcr op 28 juni, die toen verklaarde dat het onjuist was de Sowjet-voorstel- len zo uit te leggen als zouden de rechten van het Westen in Berlijn automatisch vervallen, wanneer Oost en West er in een of anderhalf jaar niet in zouden slagen tot overeenstemming te komen. Deze lezing was, volgens de Amerikaanse, minister, even wel niet in overeenstemming met hetgeen Gromiko vóór de verdaging van de onderhandelin gen in Genève had verklaard. Herter zei dat er enige kans op een vergelijk was, maar hij kon niet zichzelf niet optimis tisch noemen. Volgens hem vor men de V. S„ Engeland en Frankrijk een hecht front dat doeltreffend stand zal kunnen houden. Hij hoopte dat het laat ste stadium van het overleg te Genève niet langer dan drie weken zou duren. Een suggestie om Chroesjtsjef voor een bezoek aan de V. S. uit te nodigen, opdat deze van zijn verkeerde opvattingen over het leven in de V. S. geneest, noem de de minister zeker de moeite van het overdenken waard. Aangaande de proeven met kernwapens zei Herter, dat de Amerikaanse regering het wel licht dienstig zal achten, dat er met een verbod van dergelijke proeven in de dampkring zal worden begonnen. In de eerste fase zouden ge leerden kunnen onderzoeken op welke wijze men onderaardse kernproeven van aardbevingen kan onderscheiden. De minister herhaalde het standpunt van de V. S„ dat pre sident Eisenhower niet bereid is naar een topconferentie te gaan, als de resultaten van de minis tersconferentie zulks niet recht vaardigen. In antwoord op de vraag, of dit het geval zal zijn, als de Russen niet langer een tijdslimiet voor de rechten van het Westen in West-Berlijn stel len, antwoordde Herter dat er ook andere kwesties moeten worden bestudeerd. Het was Herters eerste pers conferentie als minister van Bui tenlandse Zaken. Het geschil tussen Frankrijk en de V. S. over het stationeren van kernwapens op Frans ge bied, dat geleid heeft tot de terugtrekking van 200 Ameri kaanse jachtbommenwerpers van Franse vliegvelden, noemde de minister een „familietwist", die niet tot een breuk in het Weste lijke front zal leiden. MaldegemBrugge, anderzijds door de vervoersafneming op Nederlands gebied. Dientenge volge daalden de lijnontvangsten van ƒ431.862 tot ƒ403.323, niet tegenstaande een tariefsverho ging op Nederlands gebied. De ontvangsten uit het toerwagen- vervoer daarentegen gaven een stijging te zien in verband met de wereldtentoonstelling te Brus sel. Het exploitatieresultaat (vóór afschrijvingen) bedroeg 114.599 (ƒ110.807). Op de obligatielening vond de normale uitloting plaats en de rentevoet werd met ingang van 1 januari j.l. verhoogd tot 5 procent. ZURE MORELLEN IN ZEELAND. Op de oiling in Kapelle-Bieze- linge is donderdag de eerste vei ling van zure morellen van dit seizoen gehouden. Dat is onge veer veertien dagen eerder dan in andere jaren het geval was. Voor de eerste kwaliteit werd 1,33 per kilo betaald. Het aan bod was 2500 kilo. Het gehele aanbod werd gekocht voor export naar België. De produktie van zure morel len zal dit jaar op Zuid-Beveland heel wat minder zijn dan in an dere jaren. De jonge percelen zijn nog niet in produktie en op de oudere percelen hangen er weinig vruchten aan de bomen. De nachtvorst van half april heeft er nogal wat schade aan gericht. Clubreis naar Monschau. Donderdag hebben de leden van de reisclub „De vrolijke ploeg" een prettige dag beleefd tijdens een reisje naar Mon schau in Duitsland. Onder uitzonderlijke gunstige weersomstandigheden werd des morgens om 5 uur de reis aan gevangen in de richting van de Belgische grens. Via Luik door het dal van de rivier de Vesdre genoten de reisgenoten van de prachtige natuur. Verviers en Eupen werden gepasseerd en na het gebruikelijke oponthoud aan de Duitse grens kwam al spoedig het doel van de tocht in zicht, Monschau, vaak ge noemd de parel van de Eifel. Na een kort oponthoud ging de tocht verder via de Ruhr- berg, naar Aken, waar gepau zeerd werd. De terugtocht ging via Lim burg naar Maastricht. Hier werd in een der hotels het diner ge bruikt. Hierna ging het regel recht huiswaarts. Namens de leden sprak mevr. L. Doornsde Bock waarderen de woorden aan het adres van het bestuur voor de wijze waar op deze reis was georganiseerd. Benoemd. Tot onderwijzeres aan de R.K. school alhier is benoemd mej. H. Baart uit Walsoorden. Onweer richtte schade aan. Tijdens het hevige onweer, dat zich donderdagmiddag rond Hoe- dekenskerke ontlastte, is tame, lijk veel schade aangericht. De zware regenval en de hagel heb ben de boomgaarden in de om geving danig geteisterd. In het dorp zelf moesten tal van ruiten, dakvensters en televisiemasten het ontgelden. Een wagen van de firma Kroon uit Rhenen, welke firma herver- kavelingswerken uitvoert, is om geworpen door de storm, toen enige mensen in de wagen een schuilplaats hadden gezocht. Hierbij werd een zekere V. uit Wolfaartsdijk ernstig aan het hoofd gewond. Een directiekeet van deze firma werd totaal ver nield. Uitslag aanbesteding. Door het college van B. en W. werd in het gemeentehuis aan besteed het uitvoeren van grond-, riolerings- en bestratingswerken in het eerste gedeelte van het exploitatieplan Kloosterzande. Hiervoor werd als volgt inge schreven: N. V. „Elka" te Schoondijke ƒ24.575; P. Mollet te Hoofdplaat ƒ24.400; N.V. Aannemingsbedrijf Hol te Hulst ƒ23.300; K. Lucas- se te Walsoorden ƒ22.370; I. de Ruijsscher te Biervliet ƒ22.300; J. N. K. T. den Oude te Bier vliet 22.275; Gebr. De Bokx te Terneuzen 21.130 en G. Sponse- lee te Kloosterzande 18.790. Geslaagd. Bij de te Rotterdam gehouden muziekexamens slaagde o.m. voor het staatsexamen muziek diploma B, onze stadgenoot de heer J. Ivens. Eindexamen H. B. S. Voor het einddiploma H. B. S. B. slaagden aan de R. K. H. B. S. voor West Zeeuws-Vlaanderen de leerlingen Paul Ferket en Wil- fried Staelens te Aardenburg; Herman v. d. Vijver en Jan v. d. Vijver te Biervliet; Rob de Crook te Breskens; Alph. de Smet te Sluis; Max Hendrikse, Alph. de Milliano en B. van de Wynckel, allen te IJzendijke. AdvertentieJ Kermis. Zaterdag, zondag en maandag wordt in ons dorp de jaarlijkse kermis gevierd. Verschillende kermis-exploitanten zijn reeds komen opdagen, zodat er wel het nodige vertier zal zijn. Jammer genoeg ontbrak tot nu toe een attractie voor de kinderen, maar hopelijk komt er ook voor hen nog wat. De ouderen kunnen zich ver der verwarmen met dansen en op de kermisschietingen. Ten bate van het jeugdwerk zal tijdens de kermisdagen in het verenigings gebouw een huisvlijttentoonstel- ling worden gehouden. Reis ouden van dagen. De bejaarden uit onze gemeen te maakten per bus een uitstapje naar West Zeeuws-Vlaanderen. Men bracht o.m. een bezoek aan de haven van Breskens, het her tenkamp te Groede, het recrea tie-oord in de Braakman en de basiliek te Aardenburg. In Sluis gebruikte liet gezelschap de kof fietafel. Ook tijdens de reis wer den de ouden van dagen gul ge- tracteerd op snoep en rokertjes. Ais laatste pleisterplaats gold Philippine, waar het woord werd gevoerd door de voorzitter van het comité, de heer A. van Hove en door kapelaan Rombouts. Rond half tien arriveerde het gezelschap weer in ons dorp. Comité voor mgr. Janssen. Na afloop van de laatste raadsvergadering had burge meester Hendrikse nog een on naar aanleiding van de benoe ming van de Boschkapelse mis sionaris pater Frans Janssen tot bisschop. De burgemeester noem- de deze verkiezing een grote eer voor Boschkapelle, het geboorte dorp van mgr. Janssen en voor de gehele gemeente Vogelwaar de. Hij noemde het een plicht om aan de gevoelens van blijd schap uiting te geven door het organiseren van een inzameling, waarbij de burgemeester de leden van de raad en de gemeente secretaris als comité van actie zullen optreden. Deze kollekte zal in alle kerkdorpen van Vogel waarde worden gehouden, met uitzondering van Boschkapelle, welk dorp als parochie geld zal bijeen brengen. Het voorstel van de burge meester viel bij de raadsleden in goede aarde en allen stelden zij zich beschikbaar om de enve loppen, die samen met een cir culaire huis aan huis zullen wor den bezorgd, op te halen. Het resultaat van deze actie, zal op de dag dat mgr. Janssen te Boschkapelle een pontificale mis opdraagt, worden bekend ge maakt. De burgemeester zal dan tijdens de huldiging het geschenk namens alle gemeentenaren overhandigen. (Advertentie.). Babyderm-zeep Artsen en Apotheken. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waarge nomen door dokter P. J. Nijsten, Tel. 2324. Apotheek geopend: Klaassen, Noordstraat 54, Wijkverpleging Wit-Gele en Groene Kruis. Zr E. A. H. de Vries, Schelde- kade 62, telef. 3262. Dierenartsen. Van zaterdagavond 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen voor Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargenomen door: dierenarts J. F. de Haas (tel. Zaamslag 366). Pastoor Notebaert te Lede- berg, een voorstad van Gent, is vrijdagochtend in zijn pastorie vermoord. Een jonge man. die ongeveer dertig jaar oud leek te zijn en een zwarte bril droeg, had bij de pastorie aangebeld en was door het meisje in de spreekkamer gelaten, waar hij een onderhoud van ongeveer een half uur met de pastoor had. Op een gegeven ogenblik hoorde het meisje, dat in de keuken bezig was, de pastoor roepen: „Als u mij wilt ver moorden, doe het dan maar..", er klonken vier schoten en toen het meisje in de spreekkamer kwam, vond zij daar de geeste lijke dood op de grond liggen. De politie vond vier hulzen. President De Gaulle is don derdagnacht op het eiland Re union, 700 km ten oosten van Madegascar, aangekomen, waar hij enthousiast door de bevol king werd ontvangen. Echter niet alle inwoners kon den hem begroeten: de met de communisten sympathiserenden hadden óp de wegen naar St. Denis spijkers gestrooid waar door honderden autos niet ver der konden. Volgens het onafhankelijke blad „Le Monde zullen de eerste Franse kernproeven in Regane in het zuiden van de Sahara wor den gehouden. De eerste bom men zouden van het type zijn dat aan het eind van de tweede we reldoorlog boven Hirosjima werd uitgeworpen. De Amerikaanse commissie voor atoom-energie heeft mede gedeeld dat zij voornemens is verscheidene zeer explosieve la dingen tot ontploffing te bren gen in een zoutmijn, teneinde de ontdekkingsmiddelen voor on dergrondse ontploffingen te be proeven. Men wil in de nazomer met deze proeven beginnen. Het zullen geen kernontploffin gen zijn. Vrijdag zijn een miljoen Ita liaanse arbeiders in de metaal- en apparatenindustrie een sta king van vijf dagen begonnen. Deze staking, die is georgani seerd door vakbonden van alle richtingen, beoogt o.a. kracht bij te zetten aan eisen ter ver betering van de lonen en de werktijden. GEREFORMEERDE KERK Beroepen te Aardenburg de eerw. heer J. P. de Vries, candi- daat en hulpprediker te Oost- zaan. De officier van justitie bij de rechtbank te Breda, mr. R. H. F. H. M. Grasso heeft vrijdag morgen verklaard, dat uit het gerechtelijk onderzoek dat is in gesteld in de moordzaak te Putte (N.-Br), is komen vast te staan dat geen vierde man zoals nog even verondersteld is in het spel is geweest. Dit is gebleken uit de sectie die ge pleegd is op de stoffelijke over schotten van de drie mensen het echtpaar Testers en de ma rechaussee Van der Horn die in het landhuis op de „Kou de Heide" werden gevonden. De conclusie waartoe het hoofd van het parket te Breda is gekomen is de volgendeDe marechaussee Van der Horn heeft in het landhuis van de familie Testers roof willen ple gen en is daarbij op tegenstand gestuit. Bij een vuurgevecht dat daarna is ontstaan kwamen alle drie de betrokkenen om het leven. Ook is vast komen te staan, dat de marechaussee de familie Testers 'beslist niet ken de, noch daar tevoren ooit in huis was geweest. Er zijn deskundigen in Haders- lev aangekomen om de politie van deze Deense plaats te hel pen bij het onderzoek naar de ramp met de toeristenboot die na een ontploffing in brand ge raakte en waarbij 55 personen zijn omgekomen. De 43 reeds geïdentificeerde slachtoffers zijn allen Deense mannen, vrouwen en kinderen, op één na, een Bel gische dame. Wat de nog niet geïdentificeerden betreft doet men thans naspeuringen in het gebied van Haderslev om met mogelijke verwantes in contact te komen. Van het echtpaar Ber- foed uit Antwerpen, waarvan men de auto onbeheerd in Ha derslev heeft aangetroffen, wordt ook gevreesd dat het tot de om gekomenen behoort. SCHOOL-ZWEMDIPLOMA'S TERNEUZEN. Bij de deze week in het Zwem bad aan de westelijke kanaalarm gehouden proeven voor de school- zwemdiploma's, werd het diplo ma I geslaagde zwemproef) be haald door de leerlingen van: School A. R. C. Augustijn, E. Baart, P. de Boer (2), J. E. Boers (3), W. Dieleman, L. A. de Doelder, J. van de Griek, C. P. Hamelink, J. P. Hamelink <2), G. P. Harte, J. Herrebout (2 en 3), P. M. van Houcke, M. N. Jonker (2), E. J. de Koeijer, R. Lodewijk (2), S. E. Meeusen (1 en 2). A. C. Rijn berg, F. L. Rijnberg, P. J. de Smidt, E. J. Stoffijn, C. A. T. Verhelst, J. A. Vermeulen (2), C. F. Verschelling, A. F. Vinke, E. J. Visser (2), L. J. L. Willem- sen, C. H. Wolfert, M. R. van de Zegen de Beer. (Diploma II geoefend zwem mer) en III volledig diploma.) R.K. Jongensschool. P. A. M. Acke, R. Engels, D. Faas, R. M. F. C. Fermont, K. L. A. Goossens, C. W. Huijssen, B. P. M. Pieters, J. A. Verschu ren, R. E. C. de Waal. Openb. Lagere School Hoek. A. M. de Blaeij, P. A. de Blaeij, J. 't Gilde, M. L. S. Jansen, J. L. Kiel, C. S. Remeeus, A. A. Schierbéek, Jac. de Zeeuw. Herv. School. J. R. van der Bent (2), C. van de Berg, A. W. de Bokx, H. Bou- man, J. van Cadsand, A. J. Die leman, A. H. de Jonge, C. L. Ko- lijn, P. J. Kramer, A. J. Lensen, L. M. Lensen, J. Millenaar, E. Oele, E. de Putter (2), K. E. J. Verlinde, M. G. de Vriend (2), C. W. J. IJzebaart, A. W. Zon neheld. Zuidlandschool. M. C. van Aalst, P. Bos, W. v. d. Bospoort (2), A. W. H. Blok, E. M. S. Dieleman, E. S. Dierx, J M. v. Dixhoorn, W. van Driel (2), L. M. C. van Eenen- naam (2), J. M. v. d. Est, C. J. de Fouw (2), P. J. Goedings, A. A. Hamelink (2), C. A. Hof man (2), P. G. Jonker, J. P. Jonkman. E. F. de Koster, C. W. Knoth, P. F. R. de Later, A. Leunis, M. M. Moens, W. J. v. d. Molen, K. M. Nijssen, G. Postma, M. de Roo (2), W. Rouw. M. J. Sol (2), P. Smith, A. J. van Vugt. Chr. School Jozinastraat. G. C. «Bakker. M. A. van Bor- tel, J. A. P. de Feijter (2), K. C. den Hamer, A. van de Velde, Jac. van de Velde (2J. M. E. Kos ter. M. H. A. Overbeke '2), A. Riemens. H. C. Ribbens (2), M. E. Sandee, P. F. Scheele, A. J. Spier, R. G. Visser. Openbare Ulo-school. L. W. Blok, B. Clemminck, M. E. R. Dierick, J. M. L. van Gel- deren, J. Heeres, H. M. E. Heide- kamp (1 en 2). S. de Kok, A. Koster, J. W. Leenhouts, J. Meertens, J. Riemens, F. Schutz. Chr. Ulo-school. C. C. Bakker (1 en 2), M. de Blaeij (2), M. van Bloois (3), K. de Bree (2), A. J. Dieleman, J. W. van Doorn (1 en 2), M. C. van Hecke (1 en 2). P. J. Jan- sen, M. A. Klaassen, P. J. Kraak (2 en 3), J. M. Meeuwse (2), J. Schutte (2), J. R. v. d. Steeg. R.K. Ulo-school. B. H. I. Calseijde (1 en 2), E. J. J. de Block,. I. de Buck, F. Th. Cappaert, H, j. Claessens, C. D. E. Colsen, J- Hofman (3), M. Hof man (3), C. L. A. M. de Koning, J. H. v. d. Linden, A. M. V. Meert, J. A. M. de Pauw, F. Rammeloo (1 en 2), M. Remery, J. H. M. Vermoet. Landbouw huishoudschool. C. Broekhaven. Petrus Hondius Lyceum. C. C. Bareman (1 en 2), J. A. de Blaeij (3), J. W. Prinse, H. Staal (3), Th. H. Stenvert (3), L. J. Stolk (2), A. J. Willeboord- se (2). R.K. Meisjesschool. J. I. J. M. Smits. Technische School Terneuzen. Diploma 1 ontvingen: J. R. H. Bambost, C. de Beer, G. J. Bil.derbeek, A. Buijze, W. J. Caersens, L. j. Dekker, Th. H. Diericks, J. J. W. van Doorn, K. Florusse. P. T. de Graaf, M. R. de Graaff, J. C. van Haele. E. Hemelsoet, L. Herman, F. K. J. Hofman, B. d'Hont, C. C. Hoor- man, J. P. J. van Hoorn, H. Jan sen, B. M. de Kaijser, L. Kempe, J. J. de Klerk, G. Meertens, A. C. Pladdet, Th. B. P. de Pooter, R. J. M. de Pree, R. D. P. Ram meloo, R. J. Scheele, A. Versae- vel, M. A. Verstraeten, J. R- Visser, J. C. van Voren, A. T. de Vos, R. W. v. d. Walle, W. P. M. Waterschoot,' R. P. van 't Westeinde, F. de Witte. Diploma 1 en 2: P. J. Faas, G. A. Pieters, P- L. Zandstra. Diploma 2: J. van Bendegem, A. van de Berge, C. van de Broeke, W. Donze, D. A. Haak, P. Hamelink, M. A. Hemelsoet, A. J. F. Maas. G. J. Meertens, K. P. A. Müller. R. F. J. van Puyvelde, A. P. J. M. Rotthier, R. P. Verstringe, P. A. van 't Westeinde, J. A. Wisse. Diploma 3: J. B. de Caluwé, W. P. de Jonge. C. L. Michielsen, W„ Naeije. Advertentie Een Griekse politieman heeft, voor een krijgsraad in Athene verklaard dat Manolis Glezos. 'n verzetsheld uit de laatste oorlog, hulp heeft verleend aan een spion van achter het ijzeren gordijn. De 36-jarige Glezos en elf an deren worden er van beschuldigd vorig jaar aan acht mensen hulp te hebben verleend die zouden hebben gespioneerd voor com munistische landen en voor de verboden communistische partij in Griekenland. De president van de krijgsraad heeft verklaard een boodschap uit Warschau te hebben ontvan gen, die een onaanvaardbare in- mening betekent in de zaken van de Griekse justitie. Communis tische landen hebben geprotes teerd tegen het feit dat Glezos niet door een civiele rechtbank wordt berecht. De Russische persident, Wo- rosjilof, heeft koning Paul ver zocht tussenbeide te komen ten behoeve van Glezos. De koning heeft geantwoord dat de grond wet de koning niet toestaat zich met de rechtspraak te bemoeien. Premier Karamanlis heeft de communistische stappen provo catief en ontoelaatbaar genoemd. De leider van de congrespar tij in Kerala, Sjankar, heeft aan de president van India, dr. Prasad, een afschrift gezonden van een memorandum over de toestand in Kerala. Dit memo randum is een document van 15.000 woorden waarmee meri „de misbruiken en wandaden" van het communistisch bewind in Kerala in het daglicht wil stellen. Sjankar zal vandaag een of ficieel bezoek aan de president brengen. Zeven vrijwilligers van oppo sitiepartijen in AnkamaÜ, elk met een toorts die de „geest" voorstelt van de zeven perso nen die op 13 juni door schoten van de politie werden gedood, zijn een mars van 230 km haar de hoofdstad Trivandrum be gonnen. Na iedere tien km zal de toorts in handen van een ander overgaan. De vrijwilligers worden op 15 juli in Trivan drum verwacht waar fakkeldra gers uit andere plaatsen waar eveneens doden vielen, zich bij hen zullen voegen. Zij zullen dan gezamenlijk in optocht naar de residentie van de gou verneur van Kerala trekken. De Congrespartij in de staat Ke rala heeft president Prasad van India verzocht, nieuwe verkiezin gen te gelasten in Kerala, waar de communisten aan het bewind zijn. Kort daarop deed premier Nam- boedripad een beroep op de pre sident om zich niet in het geschil tussen communisten en niet- communisten te mengen. Zoals bekend voeren de laatst genoemden sinds vier weken een actie tegen het communistische bewind. Vrijdag werden meer dan duizend mensen aangehouden, die als onderdeel van deze campagne bij scholen en autobussen posten. COÖP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN. Veiling van vrijdag 10 juli. GROENTEN. Per 100 stuks: Sla ƒ12,50—ƒ26. Per stuk: Bloemkool A II 4561 ct, B II 26—42 ct, C II 10—15 ct, afw. 10—36 ct; Groene komkom mer A 48—52 ct, B 42—46 ct, C 35 ct; Witte komkommer B 37 45 ct, C 32—36 ct. Per bos: Selderij 15—16 ct; Peen 12 15 ct; Kroten 3538 ct; Uien 7—12 ct. Per kg: Stamsnljbonen 60—67 ct; Princessebonen I 84—106 ct, II 60 91 ct, afw. 48-50 ct; Saxa 80 85 ct: Rode kool 15 ct; Savoye kool 1618 ct; Waspeen 21 ct; Rabarber 19 ct: Tomaten A 85- 105 ct, B 78—109 ct, C 59—83 ct, CC 38—70 ct. AARDAPPELEN. Per kg: Eerstelingen bonken 29 ct. T 11—17 ct, II 914—11 et, III .3—9Vs ct; Doré I 17 ct. FRUIT. Per doosje: Frambozen II 2035 ct. Per kg: Rode bessen II .f 1,15 1,32, III 7590 ctKruisbessen II 74 ct. Pruimen: Orange 6490 ct; Early Laxton grof 1,29. N. V. V. in Loonsverhogi Majoo Hoewel velen Nederland nog zó Nu heeft de rege in de toekomst te zien. Door de vaki geopperd, maar de: verbondsbestuur vai Het N.V.V. heeft regering uitgestippe moet leiden, omdat 1 de welvaartsverbetei stelde maatregelen prioriteit wordt geg opheffing van de werknemers, acht rechtvaardige daad van de bona fide „De regeringsma: nemers praktisch ell heeft het verbondsbf ring blijk geeft de kosten aan te pakke verbondsbestuur set Meer kritiek hoging. Al met al deugt N.V.V. van de regei niet veel. Oud-sta mr. dr. A. A. van ook een kritische zakje gedaan. In klaarde hij o.m.: vrijere loonvormini muisje en nog wel lijk muisje gebaarc regeringsnota voor steem geeft slecht van vrijheid. Vooi doorvoering zal een heidsingrijpen verf het brengt bij mis wel zeker opnieuv dingsbeperking er heid". Intussen zijn er loonsverhogingen Tussen werkgevers mersorganisaties fisch bedrijf is een reikt over een kor week in de komen geleidelijk inkrimp tot 45 uur) en een ging van 7 eens per college van rijksl zijn goedkeuring d~ wil men de m: augustus al doen In de vakraad taaiindustrie is ming bereikt over hoging van vijf pr dens goedkeuring ren per augustus n Tevredenheid Dil zijn, ook voc weging, wat blijde En wat overigens c nota aangaat, hie ook wel tevredenh* gen over geuit. Vols bond van Ned. We tuigt de nota var heidszin en in het het Centr. Soc. Wer bond staat te lezen men beslissingen e zelfstandigheid en heid". Het C.N.V. vierd rig bestaan en de heer M. Ruppert, bileumrede, waar zei: „De taak. die lijk Nationaal Va Nederland thans w: aandacht te geven beid. die de werkn bedrijven verrichte afzonderlijke onde „De sfeer van de ke onderneming plaats waar de vrouw de dagelijk richten, is in deze zaak." „Wij zijn geen ren, wij aanvaarde sel der geleidelijk: staan ook, dat veel dig is. maar de 1 schappij is voor or Op grond echter tuiging, dat de art waardig mens is waardig bedrijfsgi het C.N.V. naar wing van de maa In de openbare gadering van het schap ambachten le arbeid ter spr; In een eerder ui morandum werd merkt, dat het mers gedurende en wekelijkse rust in de vakantie v betaalde beroepsa: den (gemeenlijk „zwarte arbeid") f sel is, dat zowel bi minder gunstige wordt aangetroffe der kappers en men het gewraakt aan, hoewel ook t dere beroepen. Het memorandu dat verbodsbepal: toe weinig doeltn bleken. Bovendie werkgeverskringer een komende art ting tot uitbreii „zwarte arbeid" Het memorandi het opnemen var inzake „zwarte collectieve arbei waarbij het aan op straffe van o: slag, wordt verb* beroepsarbeid vo verrichten en w tijen zfch verplicl werking aan de t deze arbeid.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2