)EK Het gesprek van minister Luns in Bonn Gevangemsoproer bedwongen voordeel P-produkten KOEIJER J. v. d. Sande Helikopter van Marine Luchtvaartdienst verongelukt De Russische ruimteproef 17-jarige Duitse jongen verdacht van moordaanslag op Utrechtse garagewacht Urenlange conferentie van president Soekarno HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN wat de ir U geeft lmaakt... J. KEMPER Nederlandse bond van Huis- en Grondeigenaren over regeringsnota ver voedsel J weten vele leid en jeugd achten. Doel- ijk Planta op id uit zuivere i PM A3 300. (60 65 nsdag egen ensdag IAKT 1,95 ƒ1,50 1ST0.60 TERNEUZEN N DE PACIFIC dkope uitgave. OP DE BOUNTY I I I I i EN RIJPT VNS MARTIN TERNEUZEN »><ë><S><€XS><SXS><ëXxXë><ëX&<S® Pffmwtng hö abonnement; Terneuzen. Redactie-adresNoordstraat 5557 pjjeeteior-Hoofdredacteur I. van de Sande Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2<73 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per niaand ƒ2,—; per week 48 ct Losse nrs 9 et WOENSDAG 8 JULI 1959 15e Jaargang Nr 4722 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. «J. van de Sande, Terneuzen Advertentiepriis per mm 15 ct; mlntewm flK advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén hand*» advertenties)5 regels 1,Iedere regel mat 20 ct Kleine advertenties bij voo ruit betaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 ui*. Prinses Beatrix haalt haar candidaats H.K.H. Prinses Beatrix heeft dinsdaemorgen aan de rijks universiteit te Leiden met goed gevolg haar candidaatsexamen in de rechtsgeleerdheid afge legd. Dit candidaatsexamen dient als basis voor het doctoraal exa men in de vrije studierichting aan de juridische faculteit, waarop de Prinses zich thans gaat voorbereiden. Prinses Irene nam défilé af Ter gelegenheid van het 130- farig bestaan van de garderegi menten Grenadiers en Jagers hebben de bataljons Grenadiers en Jagers, behorende tot de 11e gevechtsgroep. dinsdagmorgen op de Johan de Wittlaan te Arnhem gedéfileerd voor H.K.H. Prinses Irene. DE KABINETSCRISIS IN ISRAEL De „New York Herald Tribune" meent dat het aftreden van Ben Goerions regering eerder een teken van kracht dan van zwak heid is. Voor een land als Israël is een kabinetscrisis iets dat vee] weg heeft van luxe. Als het land in direct gevaar verkeerde zou zoiets nooit gebeurd zijn, aldus het blad. Minister mr. J. M. A. H. Luns heeft bij zijn vertrek uit Bonn, waar hij met minister Von Bren- tano gesproken heeft over de hangende vraagstukken tussen beide landen, verklaard: „De be sprekingen waren zeer bevredi gend. Wij hebben enkele vraag stukken opgelost maar andere punten moeten nog geregeld worden." In antwoord op vragen zei hij: „Ik hoop minister Von Brentano volgende week in Genève op nieuw te ontmoeten om dit ge sprek voort te zetten". De ver dere besprekingen zouden zonder deskundigen gehouden worden. Daarna zouden de Nederlandse en Westduitse delegaties bijeen komen om de onderhandelingen voort te zetten. „Ik hoop dat a!le vraagstuk ken binnen ongeveer twee a drie maanden opgelost zullen zijn", aldus minister Luns. Hij voegde eraan toe: „Maar ik kan hiervan niet zeker zijn. Het is tenslotte een enorme reeks". Dr. Lahr deelde aan een ver- t Adve.Ttentie.) slaggever mede dat het feit dat de ministers van Buitenlandse Zaken elkaar opnieuw zullen ontmoeten niet betekent dat de besprekingen van dinsdag geen resultaat hadden opgeleverd. Hij zei op vragen dat de besprekin gen integendeel geheel bevredi gend wapen verlopen en dat goede vorderingen waren ge maakt. De grote hoeveelheid technische kwesties beletten een spoedige totstandkoming van een overeenkomst. Beide ministers zullen nu over leg met hun regeringen plegen over verdere instructies voor de voortzetting der onderhandelin gen. Drie Rotterdammers bij aanrijding in Duitsland gedood. Tengevolge van een verkeers ongeval in Hamborn-Duisburg zijn dinsdagochtend de 46-jari- ge hoofdagent van politie, te Rotterdam, H. Schoemaker, zijn 17-jarige dochter Hillegonda, zijn 9-jarige zoon Albertus om het leven gekomen. Zijn 47-ja rige vrouw is gewond. Om vier uur dinsdagmorgen was 't gezin op een scooter met zijspan uit Rotterdam vertrok ken voor een vakantie in Italië. De verwondingen, die mevr. Schoemaker heeft opgelopen zijn niet van ernstige aard. De twee kinderen van het echtpaar zijn overleden tijdens 't trans port naar het ziekenhuis. De heer Schoemaker ls kort na aankomst in het ziekenhuis overleden. Het ongeluk gebeur de doordat de heer Schoemaker in botsing' kwam met een stads bus in Hamborn-Duisburg. Traangasaanval op rebellerende gevangenen Gewapende bewakers hebben dinsdagochtend in de vroegte een traangasaanval gedaan op de vier rebellerende jonge ge vangenen in het tuchthuis van Monroe (Washington), die se dert maandagavond dertig gij zclaars in hun cel vasthielden. Zij hadden gedreigd de gijze laars onder wie vrouwen en kinderen met slagersmessen te zullen verminken als men hen geen auto om naar Canada te vluchten verschafte. Bij het aanbreken van de dag kroop een bewaker op het dak en riep boven het celraam de naam van twee der rebellen. Toen zij naderbij kwamen schoot hij hen een volle lading traangas in het gezicht. Tege lijkertijd forceerden anderen de cl ur en ontzetten de gijzelaars wie de tranen over de wangen biggelden. Allen waren onge deerd. De groep gijzelaars bestond uit een aantal medegevangenen, drie bewakers en vrouwen en kinderen die de gevangenis be zochten op het ogenblik dat de vier jongemannen hun actie be gonnen. In de nacht van maan dag op dinsdag had het viertal een vrouw met een klein kind vrijgelaten, omdat zij ziek was. Doch één der bewakers hadden zij toegevoegd, dat hij maar vast moest gaan bidden, want zi) zouden hem uit het raam gooien als hun eisen niet wer den ingewilligd. De vier stelden driemaal een ultimatum. Twee keer verliep het zonder dat er iets gebeurde, doch voor het laatste verstreek voerden de bewakers hun krijgs list uit. De rebellen zijn nu in cellen opgesloten. FRANKRIJK EN ALGERIE In Franse regeringskringen heeft men maandag geen com mentaar willen geven op een bericht in het Cairose weekblad „Rose el Joessef" volgens het- wélk de Algerijnse opstandelin gen regering op het ogenblik voorstellen van president De Gaulle van Frankrijk tot een sta ken van liet vuren in Algerië bespreekt. Het weekblad aange haald door het Parijse dagblad ..France Soir", schreef dat bin nenkort een beslissing wordt verwacht. In een commentaar schrijft de France-Soir", dat de enige be kende voorstellen die van 23 ok tober van vorig jaar zijn toen De Gaulie sprak over ,,een vrede van de dapperen". Drie personen kwamen om het leven Gistermiddag omstreeks half één is dc Sikorsky S 55 helikop ter van de Marine Luchtvaart dienst boven het Marsdiep ver ongelukt. Het vliegtuig verricht te diensten ten behoeve van het inschietschijf der Koninklijke Marine. Drie personen, behoren de tof het personeel van de Ko ninklijke Marine zijn daarbij om het leven gekomen. Het toestel, dat gebezigd werd voo;- observatiewerkzaamheden bij het inschieten van torpedo's, was op de voorgeschreven wijze boven Hr. Ms. onderzeeboot O- 27 gekomen om de hoofdinschie- ter, de luitenant ter zee der -eer- DE BRITSE KRANTEN De Britse landelijke bladen zul len tot het einde van de week kunnen blijven verschijnen door een regeling voor verdeling van de nog bestaande inktvoorraden. Die voorraden bevinden zich bij landelijke bladen in Manchester, Glasgow en Edinburgh. Het be stuur van de vakbond der 2.500 stakende arbeiders bij de inkt- industrie heeft dinsdag zijn me dewerking toegezegd. De inkt voorraden in Londen zijn vrijwel uitgeput. Overigens waren er dinsdag nog geen aanwijzingen dat een regeling voor de drukkersstaking en de staking bij de inktindustrie in zicht komt. AMSTERDAMSE „ZWARTE" INKT GEWEIGERD Arbeiders op London-Airport hebben dinsdagmorgen op ver zoek van een der bij de drukinkt staking in Engeland' betrokken vakbonden geweigerd een lading drukinkt uit Amsterdam te los sen. De BEA zond de „zwart" verklaarde inkt, die bestemd was voor Liverpool, door naar Manchester. De vaten berusten daar bij de douane. EEN NIEUW MYSTERIE IN TIROL Lijk van een man gevonden Op ongeveer zes kilometer af stand van de plaats in Tirol waar vorige week twee Britse toeris ten werden beschoten, is dinsdag het lijk van een man gevonden. De politie meent dat het pas gevonden lijk daar al enige tijd heeft gelegen, misschien al en kele weken. Zij betwijfelt of er verband bestaat met de aanslag op de Britten Marmoy en me vrouw Franklin, van wie de eer ste werd gedood. Het zoeken naar de dader van aanslag op de twee toeristen gezet dinsdag n°g voort- ln het bijzonder wordt gezocht ln een gebied aan de Italiaanse grens. Sowjet-deskundigen hebben dinsdag, in een commentaar voor radio-Moskou over de ge slaagde ruimtevaart van twee honden en een konijn, de hoop uitgesproken dat „welilcht in de naaste toekomst" een echte kos mische reis kan worden verwe zenlijkt. Prof. Dimitri Martynof, een astronoom, achtte het zeer be langrijk dat één van de twee honden, de „moedige" nu reeds driemaal de toestand van ge wichtloosheid en perioden van zware druk waaraan ruimterei zigers bloot staan, met goed ge volg heeft doorgemaakt. Dat geeft hoop dat die omstandig heden niet gevaarlijk zijn en dat men ze zonder schade kan doorstaan. Ook het feit dat het systeem voor terugkeer van de nuttige lading van een raket driemaal zonder fouten heeft gewerkt, is bemoedigend De medicus Vital Popof ver klaarde dat de Sowjet-deskun digen reeds ervaring hebben op gedaan met het terugbrengen van dieren van hoogten van 100 tot 210 km. Bij de terugkeer van die hoogten deden zich geen fysiologische wijzigingen voor en in beginsel kan men het vraagstuk van de terugkeer dan ook opgelost achten. Doch er bestaan nog ingewikkelde pro blemen zoals bescherming van het proefdier tegen hoge tem peraturen die ontstaan door wrijving van de raketcabine bij de terugkeer in de dampkring. Ook moeten b.v. middelen wor den gevonden om het proefdier tijdens de val door de ruimte buiten de dampkring in even wicht te houden en te voorko men dat het snel om zijn as gaat draaien, waardoor ingrij pende wijzigingen van de fysio logische functies zouden kun nen optreden. De jongste proef heeft wat dit aangaat nieuwe gegevens opgeleverd. 'uaS Koning van Marokko stelt zich onder behandeling van prof. Niehans De koning van Marokko, Mo hammed V. is naar Zwitserland vertrokken om zich onder behan deling van prof. dr. Paul Niehans te stellen. Prof. Niehans heeft indertijd ook de broer van de koning be handeld. ste klasse P. D. van Bochove, aan boord te nemen. Tijdens het optakelen van deze officier schoot de helikopter plotseling naar boven tot SO m boven de waterspiegel om ver volgens voorover in het Mars diep te storten. De luitenant ter zee Van Bochove, nog hangende aan de lier, kwam daarbij op het water terechl en overleed vrij wel onmiddellijk. Ook de twee inzittenden van de helikopter, de luitenant ter zee der tweede klasse, oudste ca tegorie, A. K. Robbe (vlieger) en dc sergeant-vliegtuigmaker algemeen G. W. Niesveld. kon den zich niet meer in veiligheid stelen. Zij verdwenen met het verongelukte vliegtuig in het Marsdiep en wo J"n sindsdien vermist. Reddingsvaartuigén van de Koninklijke Marine voe ren na het ongeval onmiddellijk uit, hun snelle komst mocht ech ter niet meer baten. Het stoffe lijk overschot van de luitenant ter zee Van Bochove werd spoe dig daarna geborgen en naar Dttn Helder overgebracht. Luitenant, ter zee der eerste klasse P. D. van Bochove was 36 jaar, gehuwd en twee kinde ren. Hij was afkomstig uit Den Helder; luitenant ter zee der tweede klasse, o. c. A. K. Robbe, was 30 jaar, gehuwd en afkom stig uit Voorschoten; sergeant- vliegtuigmaker algemeen, G. W. Niesveld, was 32 jaar, gehuwd en twee kinderen. Hij was afkom stig uit Katwijk. Zoals bekend is in de nacht van 11 op 12 juni j.l. de Utrechtse garagewacht J. Nederhof neer geschoten. Hij liep daarbij zeven darmperforaties op en moest in zo ernstige toestand naar het ziekenhuis worden vervoerd, dat hij niet in staat was, een verkla ring af te leggen over de toe dracht van de zaak. Na een intensief onderzoek is de Utrechtse recherche op het spoor gekomen van de vermoede lijke dader. Zij heeft verschillen de aanwijzingen, die een zware verdenking op de 17-jarige W. J. F. uit Keulen iaden. Op de avond van de 11e juni hield een surveillancewagen van de politie een jonge Duitser aan, die al enkele dagen in de om geving van Utrecht rondzwierf met een bromfiets. Hij vertelde, dat hij veertien dagen met va kantie in Holland was en dat hij 's nachts bij boeren sliep. Zijn paspoort was in orde, maar de agenten spelden zijn naam. die in Gotische letters was geschre ven verkeerd. Bij nadere infor matie bleek de jongen in Keulen dan ook niet bekend te zijn. Dezelfde nacht werd de heer Nederhof neergeschoten, achter in de garage waar hij dienst had. De toestand in Irak Het Libanese socialistische blad „Sahafa" heeft dinsdag ge meld, dat uit Bagdad ontvan gen berichten de indruk wek ken dat er in Irak bij de viering van de eerste verjaardag van de revolutie op 14 juli a.s. on geregeldheden zullen ontstaan. De Iraakse communistische partij zou een einde aan het bewind van generaal Kassem willen maken. Zij heeft haar aanhangers opgeroepen bij de betogingen te eisen dat het „na tionale front" officieel wordt erkend, dat de vrijgelaten na tionalisten weer worden aange houden en dat de „volksverzets organisatie" wordt bewapend. Voor zover bekend beschikken de communisten nog steeds over grote wapenvoorraden. De Iraakse regering heeft, om moeilijkheden te voorkomen ge- eist dat alle organisaties die be togingen of bijeenkomsten wil len organiseren, vooraf toestem ming vragen. De autoriteiten behouden zich het recht voor de vergunning te weigeren als de manifestaties gevaarlijk voor de veiligheid worden geacht. President Soekarno heeft gis teren op het Merdekapaleis in Djakarta urenlang geconfereerd met de chef van de Indonesi sche legerstaf, generaal Nasu- tion en de aftredende minister president dr. Djuanda. Na de conferentie is geen of ficieel communiqué uitgegeven, doch gewoonlijk ingelichte bron nen verklaarden, dat president Soekarno, die vergezeld was van zijn constitutionele adviseurs, voornamelijk de kabinetsforma tie heeft besproken. Eerder op de dag heeft gene raal Nasution besprekingen ge voerd met de territoriale com mandanten van leger, marine en luchtmacht, over plannen tot effectuering van de grondwet telijke veranderingen in de re publiek. Het Franse persbureau A.F.P. bericht, dat totdusver geen af wijzende reactie is vernomen op het wederom instellen van de revolutionaire grondwet van 1945, welke de president de ge legenheid zal geven bij decreet te regeren. De pers in de Indo nesische hoofdstad heeft de be richtgeving in deze aangelegen heid slechts van weinig com mentaar voorzien, in afwach ting van de stappen die presi dent Soekarno in de komende dagen zal nemen. Verklaringen van diens zijde inzake de vorming van een Uitvoer bonen naar BelgiëLuxemburg Volgens officiële berichten uit België en Luxemburg zullen deze landen met directe ingang weer invoervergunningen verlenen voor de invoer van bonen o.a. uit Nederland, Sedert een week was de uitvoer van Nederlandse bo nen naar deze landen niet moge lijk want op 25 juni kwam het bericht dat de Belgisch-Luxem. burgse grens voor bonen geslo ten werd, met ingang van 27 juni. nieuw kabinet worden nog deze week verwacht. •<4 Verklaring van kolonel Jani Kolonel Jani, die in opdracht van de Indonesische regering wa pens heeft gekocht in het buiten land, heeft maandag op een pers conferentie in Djakarta ver klaard, dat het verzet van de re bellen in Indonesië waarschijn lijk over één a twee jaar vol komen gebroken zal zijn. Hij zei voorts dat hij contrac ten voor de levering van wapens had afgesloten met verschillende landen, Italië, de V. S. en Dene marken zullen volgens hem lichte wapens aan Indonesië leveren, Frankrijk, Engeland en Zuid- Slavië tanks en pantserwagens. Voorts zal Zweden kanonnen en W.-Duitsiand militaire voer tuigen leveren. DE OVERSTROMINGEN IN PAKISTAN In West-Pakistan hebben zich dinsdag nieuwe overstromingen voorgedaan. De rivier de Ravi is buiten haar oevers getreden en heeft een deel van Sjahdara, een voorstad van Lahore, over stroomd. Volgens de jongste gegevens zijn circa 80-mensen bij de over stromingen in de omgeving van Karatsji en in delen van Kasj mier. Duizenden zijn dakloos. Invoer kersen en druiven Met ingang van 16 juli zal de invoer van verse kersen in ons land uit alle landen weer wor den toegestaan. Verder is voor de invoer van verse druiven in ons land uit de E. E. G.-landen een beperkt contingent vastgesteld. De importhandel zal daarom slechts invoervergunningen kun nen krijgen voor een beperkt ge wicht. De vergunningen zuilen niet langer geldig zijn dan tot 30 september a.s. De politie vond de indruk van een fietsband en van een voet. De fiets werd later teruggevon den in de tuin van een verpleeg ster. Enkele mensen in de om geving verklaarden, op de avond van de aanslag een jongen met een fiets gezien te hebben. Spoor van dader De recherche doorzocht ver volgens de hooibergen, waarin de jonge Duitser geslapen had. Zij vond een grijze regenbroek, die sporen van aluminiumverf ver toonde, terwijl in de hoek van de garage waarin de jongen zich voor de schietpartij verborgen had gehouden, ook een busje alu miniumverf had gestaan. Er kwam ook een nylonkous te voorschijn, die waarschijnlijk door de jongen als masker is ge bruikt, Tenslotte vond de re cherche de stukken van een lid- maatschapsbewijs van een Keul se gymnastiekvereniging, op naam van J. F. Verdwenen Bij navraag in Keulen bleek, dat J. F. op 2 juni was verdwe nen met 100 mark van zijn baas. De recherche wordt in haar vermoeden, dat hij de da der van de aanslag is, gesterkt door het feit, dat de Duitser sinds 12 juni spoorloos uit de omgeving van Utrecht is ver dwenen. Signalement J. F. werd op S mei 1942 in Keulen Mülheim geboren. Zijn signalement is: lang 1.70 meter, brede schouders, opvallend slan ke heupen, donkerblond achter over gekamd haar, donderbruine ogen. zware wenkbrauwen, grote handen en een gebruind gezicht Hij is gekleed in een rood-wit- blauwe pullover, hij rijdt op een bromfiets merk „Zündapp" met achter op het spatbord het verzekeringskenteken 379 MTM. Het slachtoffer van de aanslag de heer Nederhof, is inmiddels geopereerd. Vorige week mocht hij het ziekenhuis verlaten. Advertentie J Voor: Q Pedicure 0 Voetverzorging Terneuzen Noordstr. 68 Tel. 2476 ADENAUER Een Labourafgev&ardigdo heeft dinsdag in het Lagerhuis de vraag gesteld hoe het staat met de uitnodiging aan bonds kanselier Adenauer voor .een be zoek aan Engeland, dié vorig jaar december is gedaan. Premier MacMillan antwoord de, dat hij graag met Adenauer zou spreken „op elk geschikt tijdstip, hoewel het wegens de aanstaande hervatting van de conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken (in Genève) moeilijk valt te zeggen wat een geschikt ogenblik zou zijn." Het bestuur van de Nederland se bond van Huis- en Grond eigenaren deelt in een adres aan de Tweede Kamer mede van oor deel te zijn, dat het de princi piële lijn, zoals die is neerge legd in de regeringsnota, gaarne onderschrijft. Het acht verscherping van de onderhoudsnormen, mits con creet omschreven en met voor zichtigheid toegepast, in het be lang van volkshuisvesting en huiseigenaren. De voorgestelde maatregel tot verhoging van de grondbelasting is niet bevorderlijk voor een huurbeleid, dat streeft naar eco nomisch verantwoorde maar te gelijkertijd zo laag mogelijke duren, aldus het adres. Het bestuur acht de uitslui ting van de woningen van vóór 1918 ongemotiveerd en wille keurig en het meent dat deze maatregel in de praktijk tol vele moeilijkheden aanleiding zal geven. Het meent daarom met kiem te moeten aandringen op een algemene huurverhoging. Het stemt in met het voor nemen van de regering om een aanvang te maken met een ge leidelijke inkrimping van de over heidsbemoeiingen op het gebied van de verdeling van de woon ruimte. De huren. In tegenstelling lot de ziens wijze van de S. E. R., waaraan de legering zich conformeert, is het bestuur de overtuiging toe gedaan, dat er in het algemeen nog een grote afstand bestaat tussen het huidige huurniveau van de onderwerpelijke groepen van woningen en het toekomstige markthuurprijsniveau. Omtrent de bestemming van de huurverhoging kan het be stuur zich conformeren aan het gestelde in de regeringsnota. Zowel de grondbelasting als de personele beiasting beïnvloeden de huurprijzen. Naar de mening van het bestuur zijn beide belas tingen uit de tijd. Zij dienen liever vroeg dan laat te worden opgeheven. De grondbelasting, die onevenredig zwaar drukt op de oudere woningen, dateert uit een tijd dat er van een inkom stenbelasting zoals die nu be staat, nog geen sprake was, iaat staan van de huidige progressie. Verlaging, c.q. afschaffing van deze belasting, zou de exploita tielasten van het gebouwd onroe rend goed verlagen en dienten gevolge tot lagere huurprijzen leiden op de vrije markt. De personele belasting heeft haar feitelijke grondslag, het welvaartscriterium, eveneens verloren. Over de subsidieverlaging stelt het bestuur dat de gewen ste uitbreiding van de particu liere bouw daardoor zal worden bemoeilijkt. Het dringt aan op handhaving van de huidige sub sidieregeling. Zo dit niet moge lijk zou blijken, dringt het be- stuur aan op een rentetoeslag gedurende een periode van 10 jaar, voorzover de feitelijk te be talen rente de vier procent over- schrijdt. Ter bevordering van de particuliere bouw van arbeiders woningen en woningen voor kleine middenstanders geeft het bestuur in overweging over te gaan tot verhoging van de subsi diëring. STRALEND ZOMERWEER. Het afgelopen etmaal vertoef den wij dicht bij het centrum van een gebied van hoge luchtdruk dat op een noordoostelijke koers van het Engelse Kanaal via ons land naar het zuidelijk deel van de Oostzee is getrokken. De bewolking loste geheel op en bij intensieve zonnestraling kon in de binnengestroomde koe lere lucht het kwik toch nog flink oplopen. Langs de kust tot ongeveer 22 graden, in het zui den en oosten hier en daar tot 26 graden. Het stralende zomerweer hand haafde zich ook in Engeland, Duitsland, Frankrijk en Spanje, in welk laatste land middagtem- peraturen van 40 graden en ho ger werden gemeten. In Cordoba in Andalusië werd het zelfs 44 graden. De Oceaandepressies vertonen weinig activiteit terwijl hun een tra ver van ons land verwijderd blijven. De komende 24 uur duurt het zomerweer dan ook voort waar bij de temperaturen weer tot wat hogere waarden zullen oplopen en maxima van 30 graden moge lijk zijn. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van woensdag ochtend tot woensdagavond, VAKANTIE-WEER Droog en zonnig weer met een zwakke tot matige oostelijke wind en iets hogere maximum temperaturen dan gisteren. DONDERDAG Bieskens Terneuzen Hansweert Wlalsoorden 9 JULI, v.m. 3.49 4.24 5.04 5.14 njn. 4.02 4.37 5.17 5.27 op Juli. 8 4.29 9 4.30 10 4s31 ondfrr op ooder 21.00 7.16 2LS6 20.59 8.23 22/24 20.59 9.33 22,51

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1