Kabinetscrisis in Israël Vóór de regen viel „Onafhankelijkheidsdag" in de Verenigde Staten De moeilijkheden Argentinië in De toestand in Indonesië Overstromingen in India en Pakistan Ben Goerion dient ontslag in f salons s obert" Brand op Belgisch vrachtschip 0 Pedicure Voetverzorging J. KEMPER De invloed van de droogte op de landbouwgewassen HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Frankerlng Dij abonnement: Terneuzen. Redactie-adres: Noordstraat 5557 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2^73 en 2510 NS 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct Losse nrs 9 et MAANDAG 6 JULI 1959 15e Jaargang Nr 4720 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handeis- advertenties)5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 unr. David Ben Goerion heeft zon dagavond zijn ontslag als premier van Israël ingediend. Dit is of ficieel bekend gemaakt. De 72-jarige in Polen geboren regeringsleider gaf daarmee uit- Luchtgevecht bij Matsoe. Nationalistisch-Chinese straal- .gers hebben zondagochtend in n lucntgevecht zuidelijk van de .ationalistische Matsoe-eilanden .er communistisch-Chinese Mig- iraaljagers neergeschoten, zo is te Taipeh bekend gemaakt. Het luchtafweergeschut schoot nog een vijfde toestel neer. De nationalisten leden geen ver liezen. HET SCHOTSE HUWELIJK OP DE HELLING Een Schots vrouwelijk lid van het Britse parlement, mevrouw Jean Mann (labour), heeft bij de staatssecretaris voor Schotse aangelegenheden een plan aan- nangig gemaakt om de regering te verzoeken de wetten op de ïuwelijkssluiting in Schotland te ïerzien, zodat weggelopen min derjarige paartjes hun toevlucht niet meer in Schotland kunnen zoeken. Als bekend hebben ook vele Nederlanders van de weinig omslachtige huwelijksformalitei ten in Schotland gebruik ge maakt. Mevrouw Mann wil het nmogelijk maken dat niet-vol wassenen wier verblijfplaats nor maliter niet in Schotland is, daar kunnen trouwen. Totnogtoe kun nen minderjarigen boven de 16 zonder toestemming van ouders of kantonrechter er in de echt worden verbonden. Engeland zelf eist daarvoor een leeftijd van 21. voering aan zijn bedreiging dat hij zou aftreden als de vier mi nisters van de linkse Aehdoeth Haavoda en de Mapam, die hem niet steunden in de kwestie van de wapenleveranties aan West- Duitsland, niet zouden heengaan. Eerder op de dag had het Israë lische kabinet besloten het ont slag van deze vier ministers te eisen. Parlementaire waarnemers ver wachten dat Ben Goerion zich zal terugtrekken in zijn verblijf in een dorp in de Negeb en dan een ander lid van zijn Mapai-partij zal optreden als waarnemend premier van een voorlopige rege ring tot de nieuwe verkiezingen in november. Sommige waarnemers zijn van mening dat het de Mapai moge lijk zal zijn een nieuwe coalitie te vormen die 'n meerderheid heeft in het parlement. De huidige re gering is een coaliteit die 69 van de 120 zetels in het parlement heeft. De Ac-hdoeth Haavoda en de Mapam brachten dè morele kant van de wapenleverantie in het geding. Zaterdag demonstreer den mensen die in Duitse con centratiekampen hadden gezeten tegen de leverantie. De premier had echter met steun van de rechtse algemene Zionisten een motie van vertrou wen in het parlement over deze kwestie gewonnen met 57 tegen 54 stemmen. „Het debat over het geschil in het kabinet betreffende de wa penleverantie aan West-Duits- land waartoe het kabinet had be sloten, heeft ernstige schade toe gebracht aan de internationale positie van Israël", aldus Ben Goerion in zijn brief aan de pre sident waarbij hij het ontslag van het kabinet aanbiedt. Na te hebben herinnerd aan het ontbreken van discipline bij verscheidene ministers en aan hun weigering om af te treden, zei Ben Goerion„Met het oog op de noodzaak om de collectieve verantwoordelijkheid van het ka binet te handhaven, moet ik u het collectief ontslag van de re gering aanbieden". A.F.P. meldt dat het zeker schijnt te zijn dat Ben Goerion belast zal worden met het vor men van een nieuwe regering. De toestand in Algerië. Een kolonne Mohammedaanse en Franse soldaten is vrijdag on geveer tachtig km ten zuidwes ten van Algiers in een hinderlaag van de opstandelingen gelopen. 25 militairen werden gedood, al dus is zaterdagavond in Franse militaire kringen meegedeeld. De opstandelingen trokken zich snel terug om omsingeling door Franse versterkingen te voorko men. (Advertentie) 8iUpc«ra«t kt apart» cocU marb 16 kwwjisfraat 9 Umuzeo Aan boord van het Belgische vrachtschip „Anvers" in de Golf van Mexico is brand uitgebro ken. Een lid van de bemanning deelde mede dat de brand was veroorzaakt door een explosie in de machinekamer. Er waren slechts twee lichtgewonden. De kapitein en een vijftal leden van de bemanning bleven aan boord om het vuur te bestrijden. De overige leden van de uit ca 33 leden leden bestaande beman ning die in de reddingboten wa ren gegaan, werden opgepikt en naar Cameron in Louisiana ge bracht. Twee schepen van de Ameri kaanse kustwacht hebben de Nixon beschuldigd Chroesjtsjef. De Amerikaanse vice-president Richard Nixon, heeft zaterdag in een rede te Los Angeles premier Chroesjtsjef verweten dat hij „de loper wegtrekt onder de voeten van Frol Kozlof", zijn vice-pre mier, die op het ogenblik een be zoek aan de Verenigde Staten brengt. ,Op hetzelfde ogenblik dat hij i Kozlof) over vrede spreekt praat zijn superieur in Moskou over chantage en bedreigingen met geweld", meende Nixon. De „New York Times" schreef zondag in een hoofdartikel dat de Amerikanen zich niet door de vriendelijkheden van Kozlof mo gen laten overrompelen. Wij jui chen met bijna pathetische graag te elke vriendelijkheid toe die Kozlof zegt en wij zijn blij dat een representatieve Russische functionaris naar ons toe is ge komen en onze kinderen op de wang tikt, aldus het blad, maar wij kunnen niet gerust zijn voor wij zekerheid hebben dat deze keer het zingen van de vogels, dat dit voorbijgaan van de win ter, niet slechts een tijdelijk ver schijnsel is om ons te overrompe len, zo voegt de „New York Ti mes'' hieraan toe. PLAN VOOR NIEUWE AMERIKAANSE KUNSTMAAN Amerika zal medio juli trach ten vanaf Cape Canaveral een nieuwe kunstmaan van 40 kilo de ruimte in te schieten, zo is te Washington vernomen. Het zal Ainerika's grootste en meest- ingewikkelde satelliet tot nu toe worden. De kunstmaan is be stemd o.m. voor onderzoek naar de sterkte van de stralingsgordel rondom de aarde. „Anvers" bereikt. Opvarenden van één van de kustwachtschepen gingen aan boord van het bran dende schip om de brand te hel pen bestrijden. Het ruim 5.000 ton metende vrachtschip bevindt zich op onge veer tien km ten zuiden van Ca meron. De „Anvers" had talk, ka toen en ijzererts aan boord. Van de zijde van de kustwacht werd meegedeeld dat het vracht schip ook rijst aan boord had en dat er enig gevaar bestond dat de rijst zou uitzetten en een ont ploffing zou veroorzaken. (Advertentie) Voor: Terneuzen Noordstr. 68 Tel. 2476 de betere toiletartikelen fijnste buitenlandse parfums en cosmetica dépositaire lancome dr payot NED. LEGERONDERDELEN IN LA COURTINE AANGEKOMEN Na tijdens een driedaagse tocht in konvooi meer dan 900 km door Nederland, België en een groot deel van Frankrijk te heb ben afgelegd, zijn zaterdagmid dag drie infanteriebataljons en een gevechtsgroep van het Ne derlandse eerste legerkorps in het Franse kamp La Courtine aangekomen, waar zij de volgen de drie weken zullen deelnemen aan de manoeuvres die hier in de omgeving gehouden zuilen wor den. De verplaatsing van de 460 voertuigen, voornamelijk jeeps en manschappenwagens, is vlot verlopen en de panne onderweg bleef zeer beperkt. Ook op de laatste 150 km, die door sterk stijgend en dalend gebied leid de met talloze moeilijke slinger bochten, waar van de chauffeurs vel van hun vaardigheid werd ge vergd, kon het door de legerstaf opgestelde tijdsschema geheel worden nageleefd. President Eisenhower heeft ter gelegenheid van de Ameri kaanse onafhankelijkheidsdag 'n boodschap gericht tot de Ameri kanen die in het buitenland leven en werken, en hen opgeroepen niet te proberen hun denkbeelden aan andere volken op te leggen. De Verenigde Staten stellen het ideaal van de vrijheid boven alles, aldus de president. Het is onze traditie niet onze idealen op te leggen aan andere volken, die zich overgeven aan sociale experimenten die zij voor zichzelf geschikt achten. Laat aan die volken slechts weten dat wij hen succes toewensen bij hun pogingen om in vrede het welzijn van de enkeling te verbeteren, aldus zijn boodschap. Eisenhower legde er voorts de nadruk op dat de Verenigde Sta ten voor alles streven naar het verzekeren van de wereldvrede. De president van de Sowjet- Unie, Worosjilof, heeft ter ge legenheid van de Amerikaanse onafhankelijkheidsdag zijn geluk wensen aan president Eisenho wer gezonden. Er is deze week kritiek op En geland geleverd. Een Argentijns parlementslid verklaardde o.a. dat Engeland en Brazilië probe ren president Frondizi ten vai te brengen en Amerikaanse inves teringen tegenwerken. De Argentijnse minister van Binnenlandse Zaken, Alfredo Vi- FRANKRIJK EN DE KERNBOM De Franse minister voor de strijdkrachten, Guillaumat, heeft in een radiorede verklaard dat Frankrijk spoedig in staat zal zijn kernproeven te houden en kern bommen te bezitten, waardoor het het vierde lid van de „atoom club" zou worden. De minister voegde hieraan toe, dat ontwikkeling van kern wapens niet mogelijk is voordat een uitgebreide industriële en wetenschappelijke onderbouw was opgetrokken. Daaraan was in Frankrijk sedert 1949 gewerkt, zei hij. Gevangenissen waaruit men niet kan ontsnappen. Frol Kozlof, de Sowjet-vice- premier, heeft aan boord van het jacht van Dan Londen, een be kende zakenman uit San Francis co, een tochtje gemaakt op de baai voor de stad. Onderweg wees Londen hem op de gevange nis van Alcatraz en zei: „Dat is een gevangenis waaruit niemand kan ontsnappen". Waarop Kozlof antwoordde: „Die hebben we in de Sowjet-.Unie ook"» tolo, heeft zaterdag in de Kamer van Afgevaardigden in Buenos Aires bekend gemaakt dat een aantal legerofficieren geen ge hoor heeft gegeven aan oproe pen van de regering en dat zij zich in feite in een staat van re bellie bevinden. Het zijn de generaals Rrana, Latay, Bonnecarrerre, Montero, Cabanillas, de kolonel Suarez, de majoor De la Vega en de kapi tein Mingoti. De minister zei voorts dat er in de Argentijnse hoofdstad een „geruchtencentrale" bestaat die valse berichten verspreidt met het doel onrust te zaaien en het gezag van de regering te onder mijnen. Bij de ingang van het Brits- Argentijnse culturele instituut te La Plata is zaterdag een bom ontploft, die enige schade aan richtte. Overzicht van de werkloosheid. Volgens het door het ministerie van Sociale Zaken en Volksge zondheid opgestelde overzicht van de werkloosheid in ons land be droeg de geregistreerde arbeids reserve van mannelijke werkne mers per eind juni van dit jaar: 52.950 (van wie 11.114 werkzaam op aanvullende werken). Per eind juni 1958 waren het er 73.579 (van wie 14.675 op aanvullende werken), per eind mei 1959 53.796 (van wie 12.109 op aanvullende werken) en per eind mei 1958 81.171 (van wie 16.534 op aanvul lende werken). Voor werkloze vrouwen liggen de cijfers als volgt: juni 1959: 4.002- juni 1958 4.820; eind mei 1959: 3.967; eind mei 1958: 4.864. Verdeeld naar de provincies was de geregistreerde arbeidsre serve van mannen per eind jan.: Groningen 6.966; Friesland 5.172; Drente 5.847; Overijssel 4.659; Geiderland 3.918; Utrecht 1.726; Noord-PIolland 6.156; Zuid-Hol land 7.858; Zeeland 2.558; Noord- Brabant 5.980 en Limburg 2.110. Het aantal openstaande aanvra gen van werkgevers bij de ar beidsbureaus bedroeg eind juni 1959 voor mannelijke werkne mers 39.661, (eind mei 31.864); voor vrouwelijke werknemers 33.404 (eind mei 30.548). Schade moeilijk te ramen Het ministerie van Landbouw en Visserij heeft een overzicht opgesteld van de invloed van de droogte op de landbouwgewassen in de periode van 2025 juni 1959. Daaraan wordt allereerst vastgesteld, dat er in het gehele land in de periode van 1 mei tot 20 juni 1959 nog geen twee-vijfde van de normale hoeveelheid regen viel. Dit varieerde tussen 18 (Gemert) en 66 (Ouden, bosch). Behalve grote verschillen in 't tekort aan neerslag is er ook een belangrijk onderscheid in droog tegevoeligheid van de gronden. Vooral de ontginnigsgronden en de kleigronden met een slechte structuur hebben gauw last van de droogte, hetgeen met name het geval is geweest op de zand gronden van Midden- en Oost- Brabant, de Veluwe en Drenthe, alsmede op de rivierklei. Voorts bestaat er veel verschil in waterbehoefte tussen de ge wassen. Dit alles veroorzaakt grotere verschillen in de stand van het gewas dan andere jaren. Op betrekkelijk korte afstand van elkaar zijn hierdoor volledig mis lukte percelen te zien en per celen die er nog redelijk of soms zelfs goed bij staan. Niet ver geten mag worden, dat de zon veel meer heeft geschenen dan anders) wat de gewassen, die in deze periode behoefte hebben aan zon en over voldoende water be schikken, ten goede kwam. De groei werd, behalve door de droogte, ook door nacht vorst en slechte structuur van de grond verschillend belem merd. De schade is dan ook moeilijk te ramen en is voor tal van gewassen nog helemaal niet vast te stellen. In de jaren 1918'- en 1929 was het weers- verloop tot eind juni enigszins vergelijkbaar met dit jaar en toen bleken de opbrengsten uiteindelijk nog niet slecht te zijn. Uit de gegevens, die door de rijkslandbouwconsulenten wer den verstrekt, blijkt, dat bij de granen haver en mengteelt (ha ver met zomergerst) het hard te verduren hadden, maar ook rog ge, zomergerst en zomertarwe de nadelige invloed van de droogte ondergingen. Ze bleven kort van stro en zul len een lage korrelopbrengst hebben, mede doordat op ver schillende percelen noodrijpheid optrad. De haveropbrengst zal voor het land als geheel vermoedelijk on geveer 25% lager uitvallen dan normaal. Van de mengteelt zal de opbrengst waarschijnlijk ruim 20 lager blijken te zijn en van rogge, zomergerst en zomertar we 15 a 20 In het bijzonder droge gebieden is de schade uiteraard veel groter. Verschil lende bedrijven zullen daar van bepaalde gewassen zeer geringe opbrengst krijgen. Van de peulvruchten zullen de schokkers tegenvallen, de op brengst zal waarschijnlijk meer dan 20 onder de normale ko men te liggen. De stambonen hebben ook erg veel last van de droogte gehad, maar een normale hoeveelheid neerslag kan hierbij nog veel goedmaken. De schade aan de peulvruchten is in het zuidwesten het grootst. Ook het blauwmaan- zaad en het vezelvlas uit deze streken hebben meer geleden dan elders. De maanzaadopbrengst zal mogelijk een kwart lager uit vallen dan gewoonlijk. Het vlas is kort maar gezond. De aardappelen, bieten en uien bleven weliswaar in ontwikkeling achter, maar omdat het tijdstip van oogsten nog vrij ver verwij derd is zal mogelijk een flink ge deelte van de schade ingehaald kunnen worden. De pootaardap- pelopbrengst zal waarschijnlijk door de vroegere oogst ver houdingsgewijs lager uitvallen dan die van de andere aardappe len. Het gevaar is groot dat in de aardappelen bij veel neer slag z.g. doorwas optreedt, waardoor glazige aardappels en veel kriel gevormd zouden worden. De bieten staan in het alge meen niet slecht, maar ze heb ben veel last van luizen, waar door een sterk optreden van ver- gelingsziekte gevreesd wordt. Met voldoende neerslag zullen de bieten zich nog goed kunnen ont wikkelen. De stand van de zaai- uien laat nogal wat te wensen over. Dit gewas heeft behoeft aan veel regen. Na de winning van kla ver- en luzernehooi staat de groei vaak enkele dagen stil. Als de stoppel niet verschroeid is gaan deze gewassen bij vol doende regen wel weer groeien. Erger is het met het gras. dat zich in het voorjaar wel vlot ont wikkeld heeft, maar waarvan de groei een poos stil stond, zodat er een grastekort in verschillen de streken is ontstaan. Het gras op de hogere zandgronden had het eerste last, maar ook in de lager gelegen percelen eindigde de groei. De totale melkgifte was tot 20 juni j.l. in alle provin cies nog hoger dan in 1958 en het vee is rustig gebleven. Het laatste is waarschijnlijk mede een gevolg van de betere drinkwatervoorziening vergele ken bij vroeger. De voorlopige slotsom is dat de wintergewassen, met uitzonder- ring van de rogge, geen droogte- schade ondervonden. Bij de zo mergewassen, die vroeg en op gronden met goede structuur werden gezaaid, valt de schade in het algemeen wel mee. Op de laatgezaaide kleipercelen en op de lichter zandgronden is de schade hier en daar belangrijk. De gewassen, die na 1 september geoogst zullen worden, kunnen zich als er niet weer een droogteperiode komt geheel of grotendeels herstellen. KOZLOF NIET WELKOM IN DETROIT De burgemeester van Detroit, Miriani, heeft aan het ministerie van Buitenlandse Zaken in Wa shington meegedeeld, dat de Sowjet-vice-premier Kozlof, die vandaag een bezoek aan Detroit zal brengen, niet door het ge meentebestuur als officieel be zoeker zal worden erkend. De burgemeester meent dat Kozlofs bezoek niet „van-openbaar be lang" is. De Sowjet-vice-premier Miko- Beroemd schilderij in Vaticaan blijkt vervalsing. Eén van de beroemste schilde rijen van het Vaticaan, „Het mystieke huwelijk van de Heilige Catherina", blijkt niet van Mu- rillo te zijn, maar een vervalsing. Toen het doek onlangs werd schoongemaakt, ontdekte men onder genoemde voorstelling een landschap, dat omstreeks 1600 moet zijn geschilderd. Voorts werd geconstateerd dat minstens honderd jaar later het doek moet zijn overgeschilderd. Aangezien Murillo in 1682 overleed na ver scheidene jaren niet gewerkt te hebben, kan deze meester de hui dige voorstelling niet hebben ge schilderd. Volgens deskundigen moet de gene die dit wel gedaan heeft, de techniek van Murillo uitstekend hebben beheerst. Hij ontleende zijn figuren aan een schilderij in de Capucijnerkerk te Cadiz, dat waarschijnlijk het echte doek van Murillo „Het mystieke huwelijk van de Heilige Catharina" is. Het schilderij in het Vaticaan had koningin Christina van Span je in het midden van de vorige eeuw aan Paus Pius IX geschon ken. Het kreeg een ereplaats in President Soekarno heeft zon dag voor een juichende duizend koppige menigte bij het vrijheids paleis in Djakarta bekend ge maakt dat hij de grondwetgeven de vergadering heeft ontbonden en gelast heeft terug te keren tot de revolutionaire grondwet van 1945 (waarbij hij in feite dictato riale macht krijgt). Uit kabinetskringen is verno men dat Djoeanda's kabinet van daag zijn ontslag zal aanbieden. De New York Times heeft vrijdag in een hoofdartikel let terlijk geschreven: „Bekendge maakt is dat president Soekarno, terugkerend van zijn lange reis, binnenkort de Indonesische grondwet van 1945 zal afkondi gen. Dit geeft hem in feite dic tatoriale bevoegdheid. De opper bevelhebber van het leger deed deze mededeling. Derhalve zal het dictatorschap blijkbaar niet zonder militaire steun zijn. Maar het geschiedt in de naam van „geleide democratie". De wetge vende macht had geweigerd deze stap te doen. Het huidige parle mentaire kabinet zal opgevolgd worden door een „presidentieel" kabinet. Zo zullen de gekozen vertegenwoordigers van het volk, die totnogtoe eigenlijk al weinig hun stem hebben kunnen laten horen, helemaal niet meer in de melk te brokkelen hebben. Soekarno's bewind heeft dit rijke Aziatische land economi sche chaos en bankroet gebracht. Nu gaat het kennelijk ook poli tiek failliet. Wat dusver is gebeurd is zeker geen aanbeveling voor een Soe- karno-dictatuur. De enige groep die met welgevallen deze ontwik keling gadeslaat is de communis tische partij. En de enige plaats die er voordeel van zal trekken is het Kremlin". Wrekende vogel. In het gebied van Castiglion Delia Pescaia nabij Grosetto (Italië) is een vreemde wreker verschenen, die de katten de oor log heeft verklaard. Een vogel ter grootte van een mus en licht grijs, die alleen zaterdag al vier slachtoffers maakte, heeft een goede techniek om zijn soortgeno ten te wreken. Hij duikt neer op katten, rijt hun de ogen uit niet zijn bek en stijgt weer snel en stijl op voordat de ongelukkigen de tijd hebben te reageren. De bevolking van Castiglion Delia Pescaia heeft een vnjwilli- gersgroep gevormd die de vogel tracht te vangen. jan werd tijdens zijn bezoek aan Detroit in januari j.l. met eieren I het Vaticaan, waar het door dui- bekogeld. I zenden werd bewonderd. Overstromingen die reeds 17 dagen duren in het noorden van de Indiase provincie Assam, heb ben tot nog toe het leven gekost aan twintig personen. Ook is veel vee verdronken. In het noorden van de Pend- sjaab in Pakistan hebben over stromingen de dood van twaalf mensen tengevolge gehad. De hoofdstad Karatsji is door de overstroming van de rest van het land afgesneden. Overstromingen in het gebied van Karatsji hebben verschei dene mensenlevens geëist en honderden mensen dakloos ge maakt nadat in 36 uur twaalf cm regen was gevallen. Vele mensen liepen verwondingen op. De rivier de Ljari is buiten haar oevers getreden waardoor huizen werden verwoest. Het vliegveld staat onder water, het openbaar vervoer is vrijwel tot stilstand gekomen en ver scheidene voorsteden zijn van de buitenwereld afgesneden. In oktober algemene verkiezingen in Engeland? Volgens de politieke redacteur van de „Sunday Express'' heeft de Britse premier, Harold Mac- Millan, nu definitief bepaald dat op 15 oktober algemene verkie zingen zullen worden gehouden, tenzij er zich onvoorziene ontwik kelingen voordoen. De Britse con servatieven geloven dat het aan zien van hun partij nu een hoog tepunt heeft bereikt en dat 70 procent van de kiezers zich vóór hun partij zal uitspreken. Het K. N. M. I. deelt mee: De wind draaide zondag naar het zuidoosten, waardoor warme con tinentale lucht werd aange voerd. Op enkele plaatsen in het zuiden van het land werden mid- dagtemperaturen van 32 graden bereikt. Op de Oceaan bevindt zich een hogedrukgebied, dat zich uit breidt over de Britse eilanden. Dit veroorzaakt een westelijke tot noordwestelijke luchtstroming waarmee koele Oceaanlucht in de richting van de Noordzee wordt getransporteerd. Deze lucht zal in de loop van de nacht van zondag op maandag ook ons land binnenstromen, het geen plaatselijk vergezeld zal gaan van onweersbuien. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van maandag ochtend tot maandagavond. KOUDER. Meer bewolking en plaatselijk een onweersbui. Lagere tempe raturen, vooral in de kuststre ken. Matige, tijdelijk krachtige westelijke wind. DINSDAG 7 JULI v.m. n.m. Breskens 2.38 2.53 Terneuzen 3.13 3.28 Hansweert 3.53 4.08 Walsoorden 4.03 4.18 op ondtr op onder Juli. 6 4.27 21.01 5.12 20.48 7 4.28 21.01 6.12 21.24 8 4.29 21.00 7.16 21.56 9 4.30 20.59 8.23 22.24 10 4.31 20.59 9.33 22.51

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1