Zoekt ii een olifantje De 10e sportvakbeurs met vele ^nieuwtjes RADIO EN TELEVISIE FELS VOOR /ERLINDE 7,- of 100 Flamingo's HEIMWEE NAAR JOANA 'master TERNEUZEN /rijdag en Zaterdag 2, Vrijdag 3 juli 1959 15e jaargang no. 4718 MA*AK BABY'S UITZETCOMPLEET MET DE HANDIGE Z WITS AL BABYSET In Tilburg verhandelt men dieren, van neushoorns tot kleine vogels. ALGERIE KT— - Juwelier TERNEUZEN en werkelijk aaie kleuren-com- -seat en kofferrek AmIusIrut 16. tol 3 MOTOREN: V#rt v. StowibargcnlM* L L-P E N N E N Fa P. J. v. d. SANIWS ;ens, Slopen, Rheuma- alakens. Bad-, Hand- rheedoeken, Waslapjes, .tdoieken, Washandjes, ?rs, Babytruitjes, Slab- es en een pracht sor- ng leuke Schortjes en onschorten tot maat 52 ■t U toch zijn bij S'ieuwediepstraat 15 ïxtra voordeel Malse DOORREGEN RUNDERLAP 500 gram voor 1,95 MAGERE RUNDERLAP 500 gram voor 2,70 Mooie RIBSTUKJES 500 gram voor 2,60 SCHOUDER- CARBONADE 500 gram voor Voor Uw Boterham: grote sortering lekkere vleeswaren 150 gram BOTERHAMWORST voor 45 cent Lekker GEBRADEN GEHAKT 150 gram voor 60 cent ELSESTRAAT TELEL 2531 Dezer dagen is de tiende I Sportvakbeurs te Amsterdam in I het R.A.I.-gebouw geopend met I een show van diverse sportkle- I ding. Het accent hebben wij, op verzoek van de standhouders, gelegd op de textiel want de augustusbeurs is gesplitst in een juni- en oktoberbeurs. Toch zijn er beslist niet alleen textiel- nieuwtjes, aldus Manager Drost. En inderdaad wij zagen naast fraaie import-spijkerbroe ken, Nederlandse rock and roll kousen, leuke en kleurige drie kwartjasjes en schitterende mailots ook een revolutie op watersport gebied en een schit- 1" terende tentverlichting. De •reeds op de beurs in Wiesbaden getoonde plasticwaterski zal ook weldra in Nederland een gewild artikel worden voor de waterski-beoefenaars. Het is na melijk mogelijk met deze ski, die uit een stevige en onver- I slijtbaar plastic is vervaardigd I en gevuld met banen schuim rubber, achter een boot te gaan van ongeveer 1520 km. snel heid, terwijl men met de huidi ge meteen al moet starten op een snelheid van 40 km. terwijl de levensduur zeker tweemaal zolang is als die der houten skies. Verder bracht men een waterski uit Duitsland, waap- I mede men op het water kon lo- I pen evenals men op sneeuw I loopt. De voortbeweging ge- I schiet dan ook met ski-stokken l|( speciaal voor dit doel gecon- istrueerd) of een dubbele ped- II del. Deze artikelen zullen bin- I nenkort in de sportzaken te ver- I krijgen zijn en betekenen een ■[grote aanwinst voor de water- i snort. De onbreekbare tent- en caravanlamp, die op een auto accu draait, is een aanwinst voor de kampeerder. De trans- jformator die tussen de accu en !de lamp inzit is tevens ingesteld op het laten draaien van een scheerapparaat (130/150 watt). Tevens waren daar droomzit- jes een opklapbaar staalmeubel met plastic krimpkous zodat er nimmer een beschadiging kan op; reden. Een gemakkelijk af te halen bekledinc met schuimrub ber hetwelk ook gewassen kan worden is een waren aanwinst Ivoor de kampeerders en cara lyanbewoners. Voor badminton wordt nu ook de shuttle geïmporteerd met de ailverpapiervulling. Hierdoor wordt verwacht dat hei spelpeil met sprongen in de hoogte zal gaan daor de trefze kerheid en de vaart regelmati ger wordt met deze shuttle. Voor de basketballsport komt ieen practisch onverslijtbare nylon bal. Deze bal houdt zeker Inruim een half jaar gegaran- deerd de spanning, voorwaar een groot voordeel. Op zwemgebied was er na-i tuurlijk de grote sortering bad pakken en bikini's. De tennissers kunnen kennis maken met de z.g.n. Jack Kra mer-bespanning, die bestaat uit een weerbestendige darmsnaar en vijf maar langer meegaat dan de beste darmsnaar. Nog twee goochelaars naar Chicago vertrokken Enige weken geleden is de wereldkampioen goochelaars Pe ter Pit van Schiphol via Lon den en verder naar New York vertrokken om op te treden in de Ed Sullivan televisieshow te New York. Daarna zou hij naar Chicago gaan, waar hij de gast is op het Amerikaanse congres van goochelaars. Thans zijn Henk Vermeyden sinds negen jaar president van de internationale federatie van goochelaarsverenigingen, met Fred Kats die ook al een we reldtitel op zijn naam heeft staan, van de Amsterdamse luchthaven vertrokken om met het toestel van de Sabena via Brussel naar New York te vlie gen en vandaar naar Chicago, want ook zij zullen als gast van de Amerikanen op de gala avond een demonstratie geven. Trouwens, hun kunde op dit gebied hebben zij reeds in de vertrekhal van Schiphol laten zien, want bij het inchecquen aan de balie verscheurde Fred Kats voor de ogen van de ver schrikte grondstewardess van de Sabena zijn vliegbewijs, maar een seconde later liet hij haar een ander, volkomen gaaf ticket zien. Henk Vermeyden liet zijn handtas grondig door de douane controleren, die bevond dat de tas volkomen leeg was. Vermey den groette de douane-ambte naar en haalde tegelijkertijd een wit konijn uit dezelfde tas. De beide goochelaars zullen op tijd uit de Verenigde Staten terugkeren om het nationale congres van goochelaars, dat op 17, 18 en 19 juli in Enschedé is vastgesteld, bij te wonen. Vliegtuig verongelukt Tien inzittenden van een za- kenvliegtuig wat woensdag avond nabij Marion in de Ameri kaanse staat Ohio is neergestort, zijn omgekomen. Het toestel behoorde tot de .Continental Can Co", onder de slachtoffers bevonden zich acht leden van de directie van de maatschappij. .(Advertentie) ZATERDAG 4 JULI. - HILVERSUM I.: 7.00 Nws.; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9.05 Gym.; 9.15 Gram.; (Om 9.35—9.40 Water standen); 10.00 Tijdelijk uitge schakeld, caus.10.05 Morgen wijding; 10.20 Voor de vrouw; 10.45 Promenade ork. en sol.; 11.20 Buitenl. weekoverzicht; 11.35 Triomuz.; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Orgelspel; 13.00 Nieuws; 13.15 Jazzmuziek; 13.40 Muziek revue; 14.05 Voor de jeugd; 14.40 Dilettantenkoor en prk.; 15.05 Boekbespr.; 15.25 Radio-Kamerork. en sol.; 16.15 Van de wieg tot het graf, caus.; 16.30 Meisjeskoor; 16.50 Vakan- tietips; 17.30 Act.; 18.00 Nws. en comm.18.20 Gram.18.45 Ham mond-trio; 19.00 Artistieke Staal kaart; 19.30 Passepartout, icaus.19.40 Het Paradijsver baal; 19.55 Deze week, caus.; 20 00 Nieuws; 20.05 Gram.; 20.35 Metropole orkest; 21.15 'Boe. comm.; 21.30 Hits aan de spits; 22.00 Sportnieuws; 22.30 Lichte muziek; 23.00 Nieuws; 23.15-24.00 Gram. HILVERSUM II.7.00 Nws. 7-15 Gewijde muziek; 7.30 De Douche; 7.40 Gram.; 7.45 Mor gengebed en lit. kal.; 8.00 Nws.; 6 15 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Dram.; 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken; 11.45 Dram.; 12.00 Middagklolk; 12.03 Metropole orkest en soliste °m 12.30—12.33 Land- en ™mb. meded); 12.50 Act; 13.00 meuws; 1315 zonnewijzer; 13.20 ie, j muziek13.45 Voor de 14-!, 1400 wem; 14.10 Gram.; v.! eKr°n. van Letteren en te,, 15"5 Voor de ama teurs; 15.40 Boekbespr.; 15.50 rinoÜ0 oiheid van het Grego- 16 sn r 16,20 Voor de Jeugcl 17 90 ?ram-; 17.00 Lichte muz.; mn,i ,stnikorkest17.40 Lichte lek: 18.00 Idem; 18.30 Voor de jeugd; 18.45 Gram.; 19.00 Nieuws; 19.10 Act. en rep. Wim bledon; 19.25 Het Lichtbaken, caus.; 19.40 Kamerorkest en solist20.35 Lichte muziek 21.05 Tour de France; 21.15 Ge- var. progr.21.55 De knipper- bol, pol. caus.22.05 Lichte muziek; 22.35 Wij luiden de zondag in, daarna Avondgebed en lit. kal.; 23.00 Nieuws; 23.15 Njeuws in Esperanto; 23.22— 24.00 Nieuws gram. BRUSSEL (VL.): 12.00 Omr. orkest; 12.30 Weerber.; 12.34 Gesproken aperitief12.45 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.11 Muz. kaleidoskoop14.30 Journ.; 15.00 Accordeon-spel15.15 Volkslie deren 15.45 Accordeon-spel 16.00 Amus. muziek; 16.45 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Dag klapper en lit. kal.17.20 Gram. 18.00 Orgelconc.18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 20.00 Omr. ork.; 20.45 Gram.; 21.15 Amus. orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoek- progr.23.00 Nieuws; 23.05— 24.00 Gram. Televisieprogramma's. NED T. V.: 16.00—18.00 Rep. Intern, tenniskamp. Wimble don; 20.00 Journ. en weerber.; 20.20 Anno, beelden uit 19.14; 20.35 Gevar. progr.; 21.30 De Maastreechter Staar; 21.45 Filmprogr; 22.10 Sportprogr; DaarnaEpiloog. VLAAMS BELG. T. V. 14.00— 17.00 EurovisieOvername van de BBC: Rep. tenniskamp. te Wimbledon; 17.0018.00 Voor de jeugd; 18.00—18.30 Eurovi sie: Overname van de BBC: Rep: tenniskamp. te Wimble don; 19.00 Religieus progr.; 19.30 Nieuws; 19.45 De week in beeld; 20.15 Zangrecital; 20.35 Overname van de NTS: caba- retpropr.Daarna het koor Maastreechter Staar20.35 Feuilleton; 22.00 Automobiel- kron.; 22.30 Nieuws. TILBURG (P P) - „Ik zit al vanaf mijn jonge jaren in de dierenhandel", vertelt ons de heer Van Dijk uit Tilburg, wanneer wij met hem door zijn bedrijf wandelen. Onder bedrijf moet men hier iets anders verstaan dan een winkel, magazijn of fabriek. Het bedrijf van de heer Van Dijk beslaat een enorme opper vlakte, want het depot, waar hij zijn dieren in voorraad houdt, is het ook voor het publiek opgestelde Tilburgse Natuur Dieren park aan de Bredaseweg te Tilburg. Tenslotte zijn de dieren die hij verhandelt geen artikel dat men eenvoudig in dozen op planken bewaart. Olifanten, neushoorns, nijlpaarden, leeuwen en tijgers vragen nu eenmaal wat meer ruimte om in goede conditie te blijven. Dat is de oorzaak van de grote oppervlakte van het bedrijf. Het verschil tussen een gewoon dierenpark en dat van de heer Van Dijk is hierin gelegen, dat in een gewoon dierenpark de dieren meestal voorgoed of althans jarenlang verblijven, het geen in Tilburgs Dierenpark niet het geval is, want hier komen ze aan, verblijven er enige tijd en vertrekken dan naar hun definitieve bestemming. Voor het bedrijf brengt dit verschillende moeilijk heden met zich mee, want men moet steeds in staat zijn dieren die binnenkomen een geschikt onderkomen te geven, terwijl andere ruimten bepaalde tijden ongebruikt zijn. Flamingo's te kust en te keur! Hoeveel wilt u ~er hebben 1. Moeilijke markt HET IS in de dierenhandel, al thans wat de grote dieren betreft, wel iets anders dan men zou ver wachten. De heer Van Dijk kan maar niet zo ergens op aanvraag van een dierentuin 7 zeehonden be stellen, die dan omgaand aanko men. Neen ,hij moet afwachten wat er door de verschillende handelaren en vangers in het buitenland wordt aangeboden, zich snel afvragen of hij er een afzetgebied voor weet of denkt te kunnen vinden en dan toehappen. Interessant is voorts, dat hij bij veel zendingen de kans loopt, dat er nog het een en ander bij is, dat hij niet bestelde, maar dat hij er bij moet nemen. Zoiets blijft altijd een verrassing. De zonen van de heer Van Dijk reizen de gehele wereld af en be zoeken dierenhandelaren en vangers om op die manier zelf een keuze te maken en zodoende steeds goede en mooie dieren te kunnen inkopen. Zij verzorgen ter plaatse ook de verzending en laten zo min mogelijk aan anderen over. Hierdoor wor den de risico's, die nu eenmaal aan de handel in levende dieren ver bonden zijn, tot een minimum be perkt. Kleine dieren worden in de regel per vliegtuig overgebracht, grote dieren door middel van de scheepvaart. Wat is de prijs „Apen zijn op het ogenblik een gewild artikel", vertelt vader Van Dijk", die importeren we bij dui zenden. „Maar ook in flamingo's schijnt deze geroutineerde dieren- kenner wel iets te zien, want in de flamingovijver vinden we tientallen van die schitterend witte vogels met hun sierlijke lange halzen. Daar heeft hij er een paar honderd van gehad en het grootste deel werd inmiddels verkocht. Ook zien we nog geen kleine kudde kamelen compleet met jongen; een jong oli fantje; prachtige Bengaalse tijgers en vele andere dieren ,die alle op afnemers wachten. Natuurlijk zijn we wel be nieuwd ,wat dieren eigenlijk kos ten, want daar hebben we geen flauw idee van Dierentuinendie kame len zoeken, kunnen hier terecht. Een kleine kudde schaart zich rond de baas. „Het is moeilijk op zo'n vraag een antwoord te geven", is de me ning van onze gastheer. „Dat is van verschillende factoren afhankelijk, leeftijd, kwaliteit enzovoort, maar om een voorbeeld te noemen, een neushoorn (Rhino) kost zo ongeveer 18000 gulden, een volwassen Ben gaalse tijger omstreeks de acht duizend en bij de apen kan het va riëren van 50 tot honderden gul dens". 200.000 vogels Hetzelfde konden wij constate- ren toen wij een bezoek brachten aan een ander deel van deze gi gantische dierenhandel, namelijk de vogelafdeling, gedreven door een zoon van de heer Van Dijk. Nog nooit van ons leven zagen wij zo veel vogels bijeen als in deze die- rengroothandel. „In het seizoen hebben we er hier zo'n tweehonderdduizend", vertelt de eigenaar. Verdieping na verdieping en zaal na zaal van dit grote gebouw, dat nog precies zo'n pand aan de overzijde van de straat, staat vol met volières, waarin vo gels van diverse pluimage verkeren. Wij zien er heel kleine tropische vogels, maar ook enorme kooien met grote papagaaien, rechtstreeks uit Brazilië geïmporteerd. Zoveel papegaaien zagen we niet in enke le dierenparken tezarfien. Een merkwaardige belevenis is het, als we op de zalen komen en er vliegen daar binnenshuis tien tallen vogels vrij rond. Zij scheren over ons hoofd en wanneer wij ver wonderd er naar kijken, zegt de heer Van Dijk jr. „Dat zijn exemplaren die uit de volières ont snapten toen wij er vogels voor verzending uithaalden. Maar ze kunnen hier niet weg en worden eenmaal per week weer gevangen en in de verblijven teruggeplaatst". Een vogelsluis Wanneer wij eens rondkijken zien we, dat alles er inderdaad op gebouwd is om te voorkomen dat de vogels kunnen wegvliegen. De zalen kunnen we slechts betreden via een soort sluisdeuren, terwijl de ramen geheel geblindeerd zijn met gaas. De vogels kunnen werke lijk nergens heen. Ook hier blijkt een groot ka pitaal aan dieren te staan, want wanneer de heer Van Dijk ons de prijzen van enkele van die vogels noemt, waaronder paartjes van zo'n vijftienhonderd gulden, dan is het wel duidelijk, dat er zelfs nu hij nog slechts een „restant" van plus minus dertigduizend vogels heeft, er een grote waarde door wordt vertegenwoordigd. Voor een zeer groot deel wor den al deze vogels geëxporteerd, precies zoals dat met de grote die ren bij zijn vader het geval is. De firma Van Dijk handelt over de ge hele wereld en is bij alle dieren parken, waar ook op de aardbol, een goede bekende. De expeditie In het magazijn staan voor de verzending hoge stapels verzend- kooien gereed. Hele kleintjes en hele grote. Het zijn keurige kistjes met een schuine voorkant, voorzien van gaas. Die schuine kant is nood zakelijk om bij het opstapelen de dieren voldoende lucht te geven; trouwens ook de temperatuur moet tijdens de verzending grondig in de gaten worden gehouden. De verzendkooien hebben soms verschillende soorten gaas. Dun gaas met redelijk grote mazen kan gebruikt worden voor gewone vo gels. Een soort horregaas, heel fijn van maas, wordt gebruikt voor de kooien, waarin vogels verzonden moeten worden ,die geen afkoeling kunnen verdragen. Het fijne gaas houdt de warmte binnen. Gaas van harde en stevige ijzerdikte wordt gebruikt voor verzending van de papegaaiachtigen, die met hun krachtige snavels nogal eens het gaas kapot maken. Zo moet de handelaar met alles rekening houden, ook en wel spe ciaal tijdens de verzending, want dan moet alles prima in orde zijn, wil hij de dieren goed overkrijgen. Water wordt meegegeven in bakjes, maar tijdens de verzending zou dit er uit kunnen gaan door schudden e.d. Hierop vond men iets heel een voudigs. In het bakje gaat een stukje spons, dat in het water ligt. Zo is er toch steeds vocht. Duizenden en duizenden vogels worden vanuit Tilburg over de ge hele aarde verzonden en in een groot deel van alle dierenparken in de wereld huizen dieren, geleverd door de firma in Tilburg. Ons land is ook wat de dierenhandel betreft in het buitenland geen onbekende. (Nadruk verboden) STOFFELIJK OVERSCHOT VAN ONDERDUIKER GEVONDEN. Bij het afbreken van de Nederl. Herv. pastorie te Zweeloo (Dr.) jg woensdag het stoffelijk overschot van een jongeman gevonden. t Saat hier om een Joodse onderduiker uit de oorlogsjaren. Destijds woonde in deze pastorie een perdikant die veel werk in het verzet ver- richtte en steeds tal van onderduikers in zijn wo ning had. Thans verricht deze predikant, die reeds in 1943 uit Zweeloo ver trok, zijn werkzaamheden op Curasao. In januari 1943 is één der onderduikers overleden (vermoedelijk aan een ziek te), waarna het besluit werd genomen het stoffe- lijk overschot te begraven in de schuur van de pasto rie, onder het gedeelte waar brandstoffen werden geborgen. Tijdens de oorlogsjaren is hiervan officieel geen aangifte gedaan. Dat ge beurde pas in het jaar 1950, toen officieel op het ge- meentehuis de overlijdens- acte werd gepasseerd, waarin werd vermeld, dat in de maand januari van het jaar 1943 was overle den de 23-jarige Abraham Emanuel Arbeid uit Am sterdam. In dat jaar heeft men nog wel getracht gewaar te worden, waar het stoffelijk overschot was geborgen, doch er kwam toen bericht, dat men zich dit niet pre cies kon herinneren. Door het afbreken van de pasto-/ rie kreeg men gelegenheid een onderzoek naar het stoffelijk overschot in te stellen. In de groeve wa ren enige vermoedelijk per soonlijke zaken gedepo neerd, onder meer een acte- tas. Nu vraagt men zich na tuurlijk af, waarom er niet eerder aangifte werd ge daan. Dit had direct na de oorlog in 1945 kunnen wor den gedaan, doch hiermede is gewacht tot vijf jaren na de bevrijding. Het onder zoek in dezen wordt ver richt door de rijkspolitie. Woensdag is sectie op de stoffelijke resten verricht door de politiedeskundige dokter Zeldenrust. 310 VERDUISTERD De asbakkenreiniger W. J. K. te Den Haag had voor zijn baas 310 aan kwitan ties geïncasseerd. Toen hij het geld wilde afdragen, zei zijn patroon, dat dit de vol gende dag wel kon geschie den. Thuis gekomen, kreeg K. een hevige ruzie met zijn echtgenote waarop hij boos de deur uitliep. Op het Groenewegje ontmoette hij een vrouw met wie hij van die 310 de bloemetjes bui ten ging zetten. Het hele bedrag werd daarbij stuk geslagen. K. heeft nu nog meer ruzie met zijn echtge- nate en bovendien met zijn baas, die aangifte van ver duistering heeft gedaan. BRAND TE EINDHOVEN Door nog onbekende oorzaak is woensdagochtend vroeg aan de Broekseweg te Eindhoven een grote opslagplaats voor leer en afvalstoffen van de firma Tim mermans volledig afgebrand. De Eindhovense brandweer, met groot materiaal uitgerukt, kon de huizen aan de Broekse weg voor brand sparen. Het huis dat aan de opslagplaats grenst liep schade aan de achterkant op. Tijdens de brand, die hoog uitsloeg en met zeer rookontwik keling gepaard ging, explodeerde aen cilinder met gas, zonder ech ter ongelukken te veroorzaken. De roman van een internationaal variété-nummer door 29) (Nadruk verboden.) Het gele licht wordt echter gedoofd en alleen het rode blijft nog branden, maar de eenzaamheid van dit purper- verlichte venster versterkt nog het gevoel van vrede en huise lijkheid. Stil en peinzend zit Joan op zijn bank: Is hij hier heen gekomen om een nieuwe partner te zoeken? Hij denkt daar niet eens meer aan met een ingehouden lach ziet hij al leen nog maar de zigeunerach tige idylle, waar brave burgers kippevel van zouden krijgen. Joan denkt aan Joana en zijn gedachten zijn zwaar van weemoed Joana, mijn Zintimeisje, jij bent ver en ik ben alleen. Joana, sinds ik jou verlaten heb, sinds ik jou liet gaan, om dat ik je niet begreep, Joana, sinds die dag heb ik nooit an ders meer dan domheden ge daan. Ik heb het circus en de brede weg in de steek gelaten en ik heb het geld nagelopen. Liljol? Ach, Joana, ze was een goede kameraad, maar ze was nooit wat jij geweest bent, mijn bloed zong alleen bij jou. Ik heb geld verdiend, Joana, heel veel geld. Maar geld is iets dat helemaal nergens toe dient, dat WILLIAM QUINDT helemaal geen diepere waarde heeft! Joana.... ik wou dat je bij me was, dat we daar sa men achter dat rode raampje zaten in die groene zigeunerwa gen. Daarbinnen is het warm en bekrompen en vertrouwelijk en daarbuiten speelt de wind, stroomt zoemend het water; daarbuiten ligt de wereld en wij trekken daar doorheen. Joana, waarom ben ik het geld achter na gerend en liet ik jou en de woonwagen in de steek? Waarom streeft de mens zijn geluk voorbij te zien en zich telkens opnieuw te vergissen Joana, ik geloof, dat er voor iedereen maar één enkel mens in de hele wereld is, die voor hem bestemd is, waar hij geluk kig mee zou kunnen worden. dat zou jij geweest zijn voor mij. Als jij terug in mijn leven zou komen, liet ik direct de „danse brutale" in de steek, die onnozele, belachelijke dans. Plotseling schrikt hij op uit zijn dromeniets vochtig-kouds stoot tegen zijn hand een hond snuffelt aan zijn vingers, een hond, die onhoorbaar door de nacht naderbij geslopen is.. Een hondDie smalle bek, die korte halsharen, de scherp- ingeklemde staart dat is geen Drie auto's, waarvan 2 vracht auto's, werden volkomen ver nield. TWEE DODEN DOOR „SNIJDEN" Op de rijksweg OirschotTil burg onder de gemeente Moer gestel is gistermorgen een auto ongeluk gebeurd, dat aan twee hond, dat is een wolfEen ketting rammelt zachtJoan kijkt op. Een zwartgelakte re genmantel, een blote hand, waaromheen de ketting ge draaid zit, een smal gezicht, een roodgeschminkte mond een mondJoan ziet plotseling de lach, waar hij naar snakt. Maar eer hij op kan staan, vóór hij een woord uit kan brengen, zegt hef meisje met ruwe, hese stem: „Come on, Lu- pa!" geeft een ruk aan de ket ting en meisje en wolf verdwij nen zonder gerucht als een schaduw in het duister. Doch vOór Joan staat meteen een gro te, breedgeschouderde zwarte man. Een breed vlezig gezicht, een smalle mond, twee verwa terde ogen, die hem boos en gif tig trachten te doorboren: „Hé, wat mot jij hier?" Joan voelt: d&t is de athleet. En hij beseft, dat het verstan dig is om vriendelijk en beleefd tegenover deze man te blijven, omdat de weg tot het meisje hoogstwaarschijnlijk via hem gaat. Maar hij is er niet toe in staat, afkeer en tegenzin kolken hoog in hem op; hij rijst lang zaam overeind, blikt in de kleurloze reptielenogen en zegt: „Dat gaat je geen steek aan! Maak dat je wegkomt!" Daarbij staat hij gereed om di rect toe te slaan als de kerel ook maar de minste poging zou wagen om hem aan te raken. Woede vlamt op in de woeste kop, maar dan slaat hij de ogen neer onder Jotans koude heer mensen het leven heeft gekost. In de richting Tilburg reed achter een vrachtauto een bestel wagen, bestuurd door de 23-jari ge ongehuwde Bosmans uit Til burg. Deze wilde op een gegeven ogenblik de vrachtauto passeren, terwijl hem uit de richting Til burg een personenauto, bestuurd door de 27-jarige gehuwde ver- sersblik, de kerel mompelt een paar onverstaanbare woorden, die klinken als een soort van verontschuldiging, hü draait zich om en gaat onhoorbaar op zijn linnen pantoffels het meis je achterna. Joan kijkt hem na en lacht verachtelijkDaarginds bij de wagens ontstaat een heidens kabaal, het meisje laat natuur lijk haar wolvin bij de andere beesten. De dieren gaan tekeer, huilen, janken en kermen, een paar woorden dringen in het donker tot hem door, dan val len ijzeren deuren in het slot, het lawaai verstomt, even is het volkomen stil, dan slaat een wagendeur dicht, achter een raampje gloeit licht op, twee schaduwen tekenen zich voor bijschuivend afde man en het meisje zijn de wagen ingegaan. Joan fronst het voorhoofd, hij blijft echter staan en houdt de wagen in de gaten. Reeds na enkele ogenblikken gaat het licht weer uit. „Ik denk wel, dat het een hard nootje zal worden. En tóch krijg ik ze er uit!" Hij wendt zich om teneinde te gaan, maar wordt weerhouden door het klagend gehuil vaji de wolven, dat opnieuw weer klinkt. Hij kent dat geluid, hij heeft het in Canada meermalen gehoord, maar nimmer nog pakte het zo aangrijpend zijn nersens en zijn zenuwen aan als deze nacht. (Wordt vervolgd.) tegenwoordiger Van Balkhoven uit Rotterdam, tegemoet kwam. Een botsing bleek onvermijdelijk, toen de bestuurder van de be stelauto toch doorzette en voor de vrachtao het rechter wegge deelte trachtte te bereiken. De bestelauto en de personenauto raakten elkaar op volle snelheid en rolden na de botsing over de weg, nadat de bestelauto ook nog een tik van de vrachtauto had gekregen. De ravage was ontzet tend. Beide bestuurders waren op slag dood. I LANDBOUWPRIJS INDEXCIJFERS MEI 1959 Volgens mededeling van het cenraal bureau voor de statistiek bedroeg het algemeen landbouw prijsindexcijfer (basis 1949/'50— 1952/'53 100) evenals in april 98, tegen 96 in mei 1958. Het groepsindexcijfer voor ak- kerbouwprodukten liep terug van 11S tot 114 als gevolg van de lagere prijzen voor enige produk- ten in deze groep; hiermede lag het 10 punten beneden dat van mei 1958 (124). Het groepindexcijfer voor de veehouderijprodukten steeg als gevolg van de hogere prijzen voor rundvlees, eieren en melk van 92 ot 94. Het ligt hiermede zes punten hoger dan in mei 1958 Franse troepen gesteund door vliegtuigen hebben in een ge vecht van twee dagen in de ber gen ten zuiden van Oran 37 op standelingen gedood, zo is woensdag uit militaire bron in Oran vernomen. In Oran zijn woensdag voorts de vroegere leider van het dis trict West-Algerië van het op- standelingenleger, Bagdadi, en zijn voornaamste medewerker, Moelai Mohamed, door een Frans vuurpeloton terechtgesteld.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 5