Binnenlands nieuws DE RONDE VAN FRANKRIJK RECHTSZAKEN BEURSO VERZICHT BURGERLIJKE STAND Deze Engelse melange valt buitengewoon m de smaak. ASSAM thee bevat extra veel topblaadjes. Die garanderen de verfijnde geur en de krachtige smaak, waar liefhebbers van Engelse thee zo bijzonder op gesteld zijn. Neem morgen ASSAM in huis, - U blijft er bij! 90 ct per 100 gram Martin van den Borgh vijfde in Bordeaux LOOP DER BEVOLKING iet 1. >stduivenwedstrijd oor Belgen erlandse omroepver- organiseren een post- ht te houden op gelegenheid van het Z.M. koning Boude- Mederland. cht is bedoeld om de luisteraars in de ge- te stellen gratis mee an een wedstrijd. uur zullen honderd orden gelost op het 'lageyplein vóór de iio te Brussel, orter van het N.I.R. n een ooggetuigever- die van Brussel -ersum vliegen (zijn verschillende eigena- duiven dragen een cijfer 0, tien met tien met het cijfer is het de bedoeling igische luisteraars de .an cle cijfers raden •ste zes duiven die in aankomen. deze wedstrijd te kun- emen moet men van nationaliteit en in onachtig zijn. prijs, ter beschik- ld door de N.R.U. is ïtieverblijf in Neder- de winnaar met zijn en ongehuwde kin een bedrag van dui- m. ede prijs artikelen inginrichting tot een an duizend gulden, beschikking gesteld ereniging voor Neder- •ikaat. SJed. zendelingen n onbekend gebied 1. Nieuw-Guinea. Nederlandse zendelin t zendingsgenootschap e-dags Adventisten, nl. ant K. Tilstra en de predikant G. Ooster- n dezer dagen 'n onbe- d op Nw-Guinea ver niet onder bestuur is eten te voet een tocht oven-Tor-rivier in het linnenland van Sarmi mberano-rivier. Deze hen door het Gauttier- sgebergte voerde, was fig- :g hebben zij het ge- rt gebracht en zich een druk gevormd van de in vercand met verde ling van het zendings tra en ds. Oosterwal ar contact gelegd met cende stammen waar- r Naidjbeedj de meeste lt. nu toe onbewoond ge bied blijkt een bevol- 000 mensen te bezitten, deel leeft de bevolking altijd op zoek naar rarnaast troffen zij ook i, variërend van 40 tot mensen, kend voor het hele ge le Sakrale mannen'hui- lige fluiten. oegang tot hun dorpen men heeft de bevolking rpe doorns geplant, de leden van de expe- voeten vaak tot bloe- erwonden. vijandige houding der hadden onze landgeno- ast. itse socialisten en kernwapens. loedrijke Britse vak- r Cousins is bereid het ;uk te laten komen met van de Britse socialis- kell, en andere voor- e socialisten met wie t eens is over de poli- ■t gebied van de kern- Idus heeft het blad van tische partij, de „Daily londerdag geschreven. secr.-generaal van de irbeidersbond, is voor in algehele afschaffing apens. Hij wacht de be- n zijn bond af, die vol- ek een congres houdt, ij een definitief besluit ius het blad. de „Daily Herald" heeft iich gekeerd tegen de Ts en het bestuur van een vakverbond. heeft talrijke aanhan- vakbonden en in de tan een scheuring in de eegbrengen, aldus het n Finse gevangenis hijnlijk hebben zestien en in de nacht van op donderdag het le- iren bij een brand in ïgenis van Kjulo in Vijftien verkoolde lij gevonden. Een zestien- *enen schijnt eveneens mgekomen. litie neemt aan dat elijke gestoorde gevan- brand heeft gesticht, men wordt dat de hter tot de omgeko- ehoort. gevangenen zijn over- naar een ziekenhuis testig kilometer verder, e tweehonderd gedeti- hebben zeker twintig gemaakt van de gele tot ontsnapping die de ;n bood. vroege ochtend werd iweer het vuur mees- werd ook het lijk van ende slachtoffer gevon- De beslissing in de achtste étappe, La RochelleBordeau (201 km) viel reeds vrij snel, na melijk na 99 kilometer. Toen werden Elliott en Lach, die kort na de start het peloton hun hie len hadden laten zien, ingehaald door Manzaneque (Sp.), Busto, Dejouhannet, Adriaenssens, Sta- blinski en Van den Borgh, nadat even tevoren Forestier zich reeds bij Elliott en Lach had gevoegd. De voorsprong op het peloton be droeg op dat moment reeds 1 min. 30 sec. Van een groepje renners, dat de achtervolging inzette, slaagde alleen de Franse regionaal Bou- vet erin, bij te komen. Daarente gen moest Busto zijn makkers laten gaan, zodat de sterkte van de kopgroep niet veranderde. Bij de ravitaillering te Monten- dre (na 135 km) hadden de tien leiders een voorsprong van een minuut op het vergeefs jagende trio Mahe, Gismondi, Everaert en van bijna drie minuten op de hoofdmacht. Toen zette het pe loton een felle jacht in, waaraan echter een einde kwam, toen an- quetil en Darrigade gelijktijdig plat" reden. Hun ploeggenoten drukten het tempo, tengevolge waarvan het verschil met de koplopers, dat was teruggelopen tot twee minuten, weer met 40 seconden steeg. De Centraal-zuidelijke ploeg, ■lie met twee man (Dejouhannet irestler) in de voorste ge lederen was vertegenwoordigd, was op dat moment reeds zeker van de eerste prijs in het dag- ploegenklassement, terwijl zij in de rappe Dejouhannet ook een favoriet voor de étappezege had den. Mede daarom trachtten Bou- vet, Adriaenssens en Van den Borgh de Centraal-zuidelijke coalitie enkele malen met een demarage te verrassen, zij slaag den echter niet in hun opzet. Op de wielerbaan van Bordeau had de door zijn ploeggenoot gelan ceerde Dejouhannet geen moeite de sprint te winnen. Martin van den Borgh kwam niet verder dan de vijfde plaats. De Ier Elliott (Int.), die ook voor zijn geslaagde ontsnapping zeer actief was geweest, werd uitgeroepen tot de strijdlustigste renner. De prijs voor de ongeluk- ste coureur werd gedeeld door de Duitsers Loder en Reitz, die op hun landgenoot Altweck die later opgaf hadden ge wacht en daardoor met een vrij grote achterstand in Bordeau ariveerden. De uitslag: 1. Dejouhannet (C.Z. Fr.) 4.53.16 2. Stablinski (Fr.) z.t. 2. Elliott (Int.) z.t. 4. Forestier (C.Z. Fr.) z.t. 5. v. d. Borgh (Nelux) z.t. 6. Manzaneque (Sp.) z.t. 7. Adriaenssens (B.) z.t. 8. Bouvet (W.Z.W.) z.t. 9. Lach (Par. N.O.) z.t. 10. Sabbadini (W.Z.W. 4.54.43 11. Het gehele peloton 4.54.47 Algemeen klassement: 1. Cazala (Fr.) 43.22.04 2. Gauthier (Cen. Z.) 43.23.31 3. Annaert (Par. N.O.) 43.24.15 4. Vermeulin (P. N.O.) 43.24.16 5. Desmet (B.) 43.25.33 6. Schellemberg (Zw./Dld) 43.26.06 7. Picot (W.Z.W.) 43.26.27 8. Pauwels (B.) z.t. 9. Stablinski (Fr.) 43.26.29 10. Anglade (C.Z. Fr.) 43.28.49 11. Batista (Int.) 43.29.08 12. Adriaenssens (B.) 43.29.49 13. Hoevenaers (B.) 43.29.59 14. Rivière (Fr.) 43.30.05 15 Baffi (It.) 43.30.56 16. Baldini (It.) 43.30.56 17. Graf (Zw./Dld) 43.31.02 18. Van Geneugden (B.) 43.31.10 19. Robinson (Int.) 43.32.01 20. Anquetil (Fr.) 43.32.03 22. Favero (It.) 43.32.23 23. Darrigade (Fr.) 43.32.33 24. Kersten (Nelux) z.t. 25. Bahamontes (Sp.) 43.32.34 28. Gaul (Nelux) 43.32.41 29. P. van Est (Nelux) 43.33.02 31. Vcorting (Nelux) 43.33.38 32. De Groot (Nelux) 43.33.45 35. Brankart (B.) 43.34.15 38. Dejauhannet (C. M.) 43.34.29 39. Ernzer (Nelux) z.t. 44. Bobet (Fr.) 43.35.01 45. De Jongh (Nelux) 43.35.13 57. v. d. Borgh (Nelux) 43.36.04 58. Dainen (Nelux) 43.36.08 67. Schmitz (Nelux) 43.36.37 68. Bolzan (Nelux) 43.36.43 72. Geminiani (Fr.) 43.37.02 78. Kool (Nelux) 43.37.33 94. Robic (P. N.O.X 43.41.26 Ploegenklassement 1. Cen. Zuid Frankrijk 14.40.19 2. Frankrijk 14.42.20 3. West Zuid West 14.42.46 4. Int. ploeg 14.42.50 5. België z.t. 6. Spanje z.t. 7. Parijs Noord Oost z.t. 8. Nelux z.t. 9. Italië 14.44.21 10. Zwitserl./Duitsl. 14 44.21 Algemeen ploegenklassement 1. Frankrijk 130.18.38 2. België 130.21.49 3. Parijs Noord Oost 130.24.26 4. Centr. Z. Frankrijk 130.25.54 130.33.04 130.33.24 130.34.07 130.35.42 130.38.16 130.39.29 5. West-ZuidWest 6. Zwitserl./Duitsl. 7. Italië 8. Int. ploeg 9. Nelux 10. Spanje Puntenklassement 1. Darrigade (Fr.) 2. Dejouhannet (Cen.M.) 216 pnt 3. Favero (It.) 192 pnt 4. Van Geneugden (B.) 167 pnt 244 pnt 5. Rivière (Fr.) 6. Graczyk (Fr.) 7. Baffi (Pt.) 8. Van Aerde (B.) 9. Bruni (It.) 10. Hoevenaers (B.) 18. Voorting (Nelux) 19. Van Est (Nelux) 20. De Groot (Nelux) In het klassement strijdluchtigste 150 pnt 143 pnt 130 pnt 129 pnt 127 pnt 124 pnt 94 pnt 89 pnt 83 pnt voor de Piet van Est nog steeds de lei ding met 73 punten. Zijn voor sprong op de Ier Elliott, die na de achtste étappe de tweede plaats bezet, bedraagt echter nog slechts één punt. GOEDE VANGST VAN HAAGSE POLITIE De Haagse politie heeft de 26- jarige zwervende varensgezel J. J. B. aangehouden die 10 brom fietsen en 3 fietsen heeft gesto len en bovendien nog een aantal inbraken op zijn kerfstok heeft. MINDERJARIGEN BRAKEN IN De Rotterdamse politie is erin geslaagd vier minderjarige kna pen aan te houden, die zich aan enige inbraken schuldig gemaakt zouden hebben. Het waren een 16-jarige ambachtsscholier, zijn broer, een 18-jarige matroos, en wederom twee zestienjarigen, een magazijnbediende en een fa brieksarbeider. De laatste kreeg een proces-verbaal, de anderen zijn door de officier van Justitie geleid. Vorige week werd uit een kan tine aan de Sluisjesdijk 20 en wat snoeperij vermist. De aan dacht viel op de 16-jarige maga- zijnbediende, die er had gewerkt, heeft werd aangehouden en bleek PI.' - -11.L ____1 BORDEAUX Talence rJaugé LeBarp Belin LeMuret Labouheyre Escource Mezos Girons Léon Soustons St.Vincent BAYONNE met de scholier aan dit kraakje debet te zijn. Het onderzoek wees uit, dat de scholier, de matroos en de magazijnbediende in mei jl„ eveneens aan de Sluisjesdijk, een souvenirwinkel met een be zoek hadden vereerd. Het drietal ontvreemdde er voor 12Ó0 aan horloges. Bij een hunner thuis waren de klokjes in een nis ach ter het behang verstopt. Zij had den ze willen verkopen wanneer zij uit de militaire dienst zouden zijn gekomen, zo vertelden ze. De buit werd in beslag genomen. Verder hadden de scholier en de magazijnbediende in de Panner- denstraat uit een bedrijf nog een hoogtezon en een wekker gesto len, welke goederen ook werden achterhaald. Tenslotte hadden de heren elders nog gereedschap ge stolen en hierbij had de fabrieks arbeider een handje geholpen. Aanval op onbekende duikboot bij Brazilië De vorige maand zijn ook aan de Canadese oostkust onbekende1 duikboten waargenomen. De Braziliaanse autoriteiten ACHT JAAR GEEIST VOOR POGING TOT DOODSLAG Voor de Amsterdamse recht bank heeft gistermiddag de 40- jarige G. v. d. H. terecht gestaan die ervan wordt verdacht ogi 2 december van het vorig jaar een overval te hebben gepleegd op de 74-jarige magazijnbeheerder J. H. Smit aan de Wiilgenweg in Am sterdam-Noord. De officier van justitie eiste wegens poging tot doodslag een gevangenisstraf van acht jaar met aftrek van voorarrest en ter beschikkingstelling van de rege ring. Smit wist de aanvaller het stuk ijzer naar zijn zeggen een En gelse sleutel uit de hand te rukken. Toen trachtte de man Smit met een sjaal te wurgen. Op dat moment kwamen er twee mannen aan de voordeur om een kast af te leveren. De aanvaller werd verrast en verdween langs de twee bezoekers door de deur opening in het duister van de decembernamiddag. De officier wees op het lange strafblad van verdachte, die in de rapporten lui, onbe trouwbaar en oneerlijk wordt ge noemd. „Het is een toeval dat de bejaarde magazijnmeester nog leeft. Het schijnt tegenwoordig de gewoonste zaak van de we reld te zijn om iemand neer te slaan om aan geld te komen. Ver dachte is een gevaar voor de jarig meisje van beslist onbe sproken gedrag met geweld op een motorfiets gezet en ont voerd. Zij kwam van een beslo ten feestavond in „Odeon" en was alleen op weg naar huis. Bij uitzondering had ze van haar ouders toestemming om na elf uur thuis te komen. De verdachten hebben haar met geweld meegenomen naar een terrein in de omgeving van Overschie, waar zij tezamen haar dwongen tot diverse han delingen. De rechtbank heeft M. ver oordeeld tot zes jaar gevange nisstraf met aftrek en terbe schikkingstelling van de rege ring, E. W. tot vi'f jaar met af hebben bekendgemaakt, dat i maatschappij", zo zei hij. woensdag twee duikbootjagers een niet geïdentificeerde duik boot hebben aangevallen, die Braziliaanse vlootoefeningen tus sen Porto Seguranca en Cara- vellas gadesloeg. Aile Braziliaanse oorlogssche pen hebben opdracht gekregen de duikboot direct aan te vallen als zij haar ontmoeten en de boot zich niet wil identificeren. Ook de luchtmacht is ingeschakeld. Het is niet de eerste maal dat bij de Braziliaanse kust onbeken de duikboten worden waargeno men. Vorig jaar mei zijn bij de Ar gentijnse kust duikboten waar genomen en werd een ervan vol gens officiële Argentijnse be richten door Argentijnse marine schepen met dieptebommen aan gevallen. De uitspraak is bepaald op 10 juli. ZEDENZAAK De rechtbank te Rotterdam heeft gistermorgen uitspraak gedaan in een zedenzaak die op 23 juni j.l. met gesloten deuren gediend heeft tegen de 23-jari ge M. M., zonder beroep, en de 24-jarige magazijnbediende C G. W. uit Rotterdam. Het zeer ernstige karakter van deze zaak en de hoge straf fen die de rechtbank heeft op gelegd, waren voor de president mr. Ch. J. Enschede, aanleiding de pers gistermorgen enige ge gevens hierover te verstrekken. De verdachten hadden in de nacht van 21 op 22 maart j.l. in de omgeving van de West Kruiskade te Rotterdam een 17- MAN STAK MET KNIPMES BUURMAN DOOD. In de nacht van oud- op nieuwjaar werd in de Woon schepenhaven van Groningen de 33-jarige losarbeider R. C. MILITAIR ZWAAR GEWOND Woensdagavond laat is de 20- jarige dienstplichtige soldaat C. M. J. Jansen uit Hoge en Lage Mierde bij Eindhoven zwaar ge wond aangetroffen naast zijn bromfiets, waarmee hij onderweg was geweest van huis naar de le gerplaats Oirschot. Er is geen spoor van een aanrijding gevon den. De jongeman, die gisteren met zijn eenheid naar La Courine in Frankrijk zou vertrekken, moest woensdagavond terugkeren van buitengewoon verlof, dat hij ge kregen had om een bruiloft bij te wonen. Hij is opgenomen in het zieken huis te Eindhoven. JEUGDIGE DIEFJES Woensdagavond werd de Haag se politie gewaarschuwd, dat twee jongens in de leeftijd van 16 jaar zich toegang hadden ver schaft tot cen kiosk aan de Nieu we Parklaan. De politie die on middellijk ter plaatse was, trof daar twee scholieren aan. Zij vertelden naar binnen te zijn ge gaan omdat zij „hoge nood" had den. Bij fouillering vond de poli tie niet minder dan 30 sleutels van alle maten on afmetingen op de jongelui. Gevraagd hoe zij daar aan kwamen, antwoordden zij deze in een tuin te hebben ge vonden. De politie denkt het hare van deze verklaringen. AANRIJDING OP ONBEWAAKTE OVERWEG Op de onbewaakte overweg in de gemeente Haren (Gr.) is gistermorgen om half acht een beladen zandauto tegen een extra reizigerstrein gebotst. De bestuurder van de vrachtauto werd licht gewond. Aanvankelijk waren beide sporen versperd, zodat de reizi gers tussen Groningen en As sen met bussen vervoerd moes ten worden. Om 9.00 uur was de versperring' weer opgegeven. WILD-WEST IN DE HAARLEMMERMEER In de Haarlemmermeerpolder /.ebben zich in de nacht van woensdag op donderdag ware wildwest-taferelen afgespeeld ZIJ WILDEN EEN LOLLETJE UITHALEN Dezer dagen kwam een Haags caféhouder terug van een reis naar Italië. Nauwelijks was hij het station uit, of hij ging iets drinken in een café, waar hij de 63-jarige L. J. M. en de instu- mentmaker T. W. ontmoette. Na gedrieën enkele borrels te heb ben geconsumeerd, gingen zij in een ander café hun dorst verder lessen. Thuis gekomen miste de caféhouder zijn twee koffers en deed aangifte bij de politie. Deze vond ten huize van M. een kijker, die aan de caféhouder toebe hoorde en in een van de koffers had gezeten. W. belde kort daar na de caféhouder op met de me dedeling „dat zij een lolletje had den willen uithalen" en daarom de koffers hadden meegenomen. Hij beloofde ze direct te zullen terugbrengen, hetgeen hij inder daad deed. De politie heeft on danks „het lolletje" toch ook maar W. meegenomen. VAN HOOISCHELF GEVALLEN Gistermorgen is te Asten de 55-jarige landbouwer W. Wijnen in zijn schuur van de hooischelf gevallen en tengevolge daarvan overleden. W. was gehuwd en vader van negen kinderen. Een der zoons vond, toen hij omstreeks negen uur toevallig in cle schuur kwam, zijn vader liggend in een plas bloed. Het slachtoffer was toen reeds overleden, zodat men geen bü- zonderheden weet over de toe dracht van het ongeval. Wie zijn kind lief heeft-.-. In de rechtzaal van Tavares ïn Florida hebben woensdag acht jongens van tien tot vijftien jaar een flink pak slaag van hun ouders gekregen. Met behulp van een leren riem die de politie ter beschikking had gesteld wer den zeven jongens door hun va der en de achtste door zijn moe der getuchtigd. De jongens hadden zich schul dig gemaakt aan misdrijven. De rechter liet de ouders de keuze tussen een eigenhandig toe te dienen pak slaag of gevangenis straf van drie maanden voor hun lieverdjes. Zij kozen allen de goedkope, zij het ook pijnlijke regeling. van der S. met een knipmes tijdens de achtervolging van een OQ/-| AA/j rlnrvr rrii V-\ i II i 1-vy-i n »-i /4n I gedood door zijn buurman, de 47-jarige invalide werkman. W. S. De rechtbank te Groningen behandelde gisteren deze zaak. De officier van justitie achtte de verdachte schuldig aan mis handeling de dood ten gevolge hebbende en eiste vier jaren gevangenisstraf. Tijdens de behandeling van de zaak kwam vast te staan, dat het slachtoffer en de vrouw met wie hij samenleefde op oudejaarsavond een bezoek had den gebracht aan verdachte. Deze liep zijn bezoekers achter na toen ze hun eigen schip weer trek en terbeschikkingstelling opzochten. Buren wisten de man te bewegen naar zijn schip terug te gaan, maar even later drong hij met een geopend knipmes in zijn hand, in de kleine kajuit van het schip van Van der S. binnen. Hij stak deze ermee in de hals en raak te daarbij de slagader. De rechtbank zal over veer tien dagen uitspraak doen. De officier was van mening, van de regering. De eisen waren respectievelijk acht en zes jaar met aftrek. Oplichter van predikanten en pastoors veroordeeld De rechtbank te Amsterdam heeft de 49-jarige schipper H. V. veroordeeld tot een jaar en ne gen maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, als mede terbeschikkingstelling van de regering wegens meermalen gepleegde oplichting en diefstal. De schipper, die reeds 21 ke ren is veroordeeld wegens de zelfde delicten, had herhaalde lijk van pastoors en predikan ten geld weten los te krijgen met het door hem verzonnen verhaal, dat de motor van zijn vaartuig „Altijd wat" verbrand was, dat zijn vrouw ziek in bed lag en dat hij in geldnood ver keerde. Vooral met zijn theolo gische belangstelling wist de pratende schipper het vertrou- wij van de geestelijken te win nen. Niet alleen bij pastorieën in Goes, Middelburg en Roo sendaal maar ook in het Duitse Rijndal heeft hij de strafbare feiten gepleegd. Uit Bonn was een rapport binnengeko men, dat niet minder dan 32 gevallen van oplichting ver meldde. De president van de Amsterdamse rechtbank had V. „een goed vakman" genoemd. De officier heeft tegen de man twee jaar gevangenisstraf met aftrek geëist vrachtauto uit Amsterdam door vijf politie-auto's. Omstreeks drie uur werd de as- :istentie van de Amsterdamse politie ingeroepen voor een hui- ■jke ruzie in een woning aan de iUgelaweg in Oost, waar de 23- jarige kruier C. zijn stiefvader ou hebben gedreigd met een ::ware bandenlichter dood te zul- 'en slaan. Toen de politie-auto arriveerde ctapte de kruier juist in een voor het huis staande vrachtwagen en reed opzettelijk op de politie-auto in, die aan de voorzijde zwaar werd beschadigd. Met gedoofde lichten reed de vrachtwagen door. Een agent loste zonder succes nog vier schoten op de wegrijdende wagen. Terstond kwamen andere auto's van de gemeente- en rijkspolitie in actie om de vluchteling, die de kant van Diemen op ging, achter na te zetten. Aanvankelijk gelukte het de I politiewagens niet de chauffeur °a'-i Ie doen stoppen, want hij reed een belediging, die Van der S. ondanks de verscheidene hem ge- eens naar het hoofd van ver-, geven stoptekens door. Via Die- dachte s vrouw had geslingerd men ging het over de Schiphol de drijfveer tot het misdrijf ,veg naar <je rijksweg Den Haag was geweest. Verdachte stond en vandaar over de kruisweg in VRIENDELIJK MAAR STIL. zeer gunstig bekend. Produktschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten Tijdens de openbare vergade ring van het Produktschap voor Granen, Zaden en Peulvruch ten is besloten voor 1959 een bedrag van 334.449,aan de Nederlandse bakkerijstichting 'uit te keren. Gevraagd naar de stand van zaken bij een op te richten be drijfschap voor de bakkerij werd van achter de bestuurs tafel geantwoord, dat de bespre kingen over een dergelijk schap nog niet zijn afgesloten. Het bestuur besloot aan het ce richting Aalsmeer, Kudel- staart, Leimuiden. Daarna zette cle vluchteling weer koers in de richting Haarlemmermeer. I Inmiddels waren de twee ach terbanden en de linkervoorband an de vrachtwagen door de po litiemannen stukgeschoten, maar hij bleef doorrijden. Tenslotte ge- i aakte de wagen in de berm van de Aalsmeerderdijk en toen was het spel uit. De bemanning van een rijkspo- litie-auto, die op dat moment vlakbij hem was, hield de kruier aan. De man is opgesloten in het jf ilitiebureau Linnaeusstraat te Amsterdam, waar nu deze huize- lijke twist, die in een wilde ach tervolging eindigde, verder wordt uitgezocht. Bij de achtervolging is nog een tweede politieauto in het onge rede geraakt, zodat tenslotte drie speurwerk van het instituut voor graan, meel en brood t.n.o.,| auto's met de kraanwagen moes dat in 1959 561.500,zal kos-| ten worden weggesleept en naar ten, een subsidie van 35.000,het hoofdbureau worden ge- te geven. I bracht. Het verrassend betere verloop van New York bleef in Amster dam niet zonder uitwerking. Vooral het feit dat het Dow Jo nes gemiddelde voor industriëlen het recordcijfer van 650 heeft be reikt maakte hier nogal indruk, hetgeen tot uiting kwam in een speciaal voor de internationale fondsen vriendelijker aspect van de markt en iets hogere koersen. Dit ging echter volstrekt niet ge paard met een uitbreiding van de handel. Integendeel, evenals vo rige dagen van deze week bleef het zeer stil in de hoeken en was de animo gering. Vooral de af wezigheid van de arbitrage werd zwaar gevoeld en voor zover het buitenland als koper optrad, kwam de belangstelling in hoofd zaak van Duitse zijde Onder de internationals was het vooral A.K.U. die de aan dacht trok door een vaste stem ming en enige levendigheid in de hoek. Woensdag 344, trok het rayonaandeel donderdagmiddag aan tot 350. Blijkbaar hebben de berichten over goede resultaten van de Vereinigte Glanzstoff en de American Enka de verwach tingen versterkt inzake beter in komsten voor de AKU uit deze belangrijke deelnemingen. Ook Philips liet zich niet on betuigd en was eveneens vijf pun ten hoger bij kalme affaire. Unilever was aan de vaste kant en Kon. Olie bewoog zich tegen de 160. In K.L.M.-waarden zat geen beweging. Daarmee was het voornaamste van de beurs ge zegd, want de scheepvaart liet vrijwel niets van zich merken en cultuurfondsen konden zich maar amper handhaven. Voor zover adviesprijzen van de lokale waar den gegeven werden, lagen deze merendeels op het vorige niveau. Claims Nationale Levensverzeke- ringbank werden geadviseerd op 250 a 260 gulden. In claims Viha- mij. en de Meteoor zat geen ver andering. Laatstgenoemden wer den gisteren voor het laatst ver handeld want gisteren is de in schrijving op de uitgifte conver teerbare oblgaties van de N.V. Betonfabriek de Meteoor. Aan delen Leidsche Wol werden vier punten lager geadviseerd, nu het jubileumdividend blijkbaar niet acn dc verwachtingen beant woordt. Aandelen Walvisvaart reageerden niet op de diverse be richten over de Nederlandse uit treding uit de conventie. Nederlandse staatsfondsen wa ren prijshoudend zonder affaire en bleven onbeïnvioed door de situatie op de geldmarkt waar de dag van woensdag (storting van ƒ400 miljoen op de recente nieuwe staatslening) zonder moeilijkheden is verlopen. Tot ket einde toe behield de aande lenmarkt haar ongeanimeerde aspect en bleven de koersveran deringen uitermate beperkt. Prolongatie 3 pet. NABEUESKOERSEN Kon. Olie: 159.70—160.20 (159.50) Unilever: Philips AKU: Intern, conc. Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen 578—587 (576% 637—646 (636% 350—353 (350 BEURSINDICES. 30/6 1/7 2/7 423.18 420.85 423.54 210.61 210.86 149.30 149.74 149.(3 163.68 165.31 165.15 125.18 124.25 124.77 290.75 289.76 291.14 VOGELWAARDE. Gevestigd: C. H. Zwarekant en echtg., van Graauw; Th. J. M. Kerckhaert, van Oudenbosch; N. A. van den Bergen, van Rotter dam; M. M. Claessens, van Hon- tenisse. Vertrokken: A. P. J. Dobbe laar, naar Kruiningen; G. van Jole, naar Hulst; L. van Damme- Baart, naar Axel; G. Naessens, naar Hulst; G. J. A. de Maat, naar Hulst; H. G. van den Bulck, naar Ovezande. VOGELWAARDE Geboren: 2 juni: Marleen, d. v. Joseph Franciscus van der Vee ken en Louisa Maria Dophe- mont; 11 juni: Maria Johanna Rosa, d. v. Augustinus Alphon- sus Vink en Florentina Maria Lambert; 13 juni: Leonardus Hypolitus, z. v. Hypolitus Erpe- linck en Emma Rosalia Wullems; Christina Anna Rosalia, d. v. Ju lius Aloysius Josephus de Maat en Romania Johanna de Kever; 27 juni: Ingrid Maria Leonarda, d. v. Willibrordus Camillus Lam bert en Mathilde Maria de Boeij; 29 juniAugustinus Sduardus Rosalia Paulina, z. v. Gerardus Janssen en Emma Theresia van Acker; Elisabeth Eduardus Ma ria, d. v. Theodoor Emerie de Kort en Johanna de Jonge. Overleden: 9 juni Alphonsus Jansen, 86 jaar, wedn. van Ste phanie Maria Miehielsen. Gehuwd: 16 juni: Benonie Pen- neman, 43 j., wonende te Hulst en Agnes Amelia Naessens, 28 j.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 3