zien! 9e/rcr 1 Het huwelijk van Prinses Paola en Prins Albert van België BELANGRIJKE K°zl°l over de Duitse kwesties Franse minister over Genève Persstemmen over Lübke 10 komt.. Q kijkt PLATEN! Blanke wegens aanranding ter dood veroordeeld HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN rijdt er op weg LOCOMOTIEF warme Trui VERLINDE VEILIGHEIDS-BALLPOINT KLEUP-EN DOCUMENTECHT EERSTE BLAÖ J. KEMPER €m>C6cc/ttez KOM EENS KIJKEN BIJ Axelsestra.t 16, Telef. 2220 TERNEUZEN LOCOMOTIEF- LOCOf.TAR-ry wielen koopt U nu reeds voor 119,25 compleet ZOEKT U een waar de wind niet door heen waait voor de zeil- sport? Koopt dan eien echte ENGELSE TRUI bij het vertrouwdste adres NIEUWEDIEPSTRAAT 15 N.V. Fa. P. J. v. d. SANDE Noordstraat Terneuren Ft ankering bij abonnement: Terneuzen. Redactie-adres: Noordstraat 5557 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur nitslnitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— pei kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct Losse nrs 9 et DE VRUE ZEEUW VRIJDAG 3 JULI 1959 15e Jaargang Nr 4718 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handeto- advertenties)5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad. 20 cent meer. Inzending-advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 niv. In een met nationale en Ita liaanse vlaggen versierd en feestvierend Brussel zijn gisteren prinses Paola Ruffo di Calabria en prins Albert van België, prins van Luik, in de echt verbonden. Twee keer gaf het jonge, stra. nde bruidspaar liet ja-woord: eerst in de in een bloementuin geschapen grote Empirezaal van het koninklijk paleis in Brussel bij het door burgemeester Coore- rnans geleide burgerlijk huwelijk, daarna voor kardinaal Van Roey bij de indrukwekkende kerkelijke inzegening in de eeuwenoude St. Goedeie kerk. Ondanks de sombere hemel, waarlangs donkere regenwolken weinig goeds voorspelden voor deze Belgische nationale feest dag, hadden vele duizenden be langstellenden onder hen waren duizend Nederlanders die met een speciale trein naar de Belgische hoofdstad waren ge komen al vroeg in de ochtend hun plaatsen langs de zeven km route ingenomen onder het waakzaam oog van bijna 1000 politiemannen en 2500 militai ren. Tegen tien uur betrad het paar de empirezaal van het ko ninklijk paleis in Brussel, de zichtbaar geroerde prinses ge kleed in een wit satijnen bruidsjapon met een vijf meter lange sleep. Het bruidstoilet werd voltooid met een lange sluier van kostbaar kant-i In het kapsel droeg zij voorts een kroontje van oranjebloesems. De prins droeg het uniform van kapitein-luitenant ter zee met het grootlint van de Leo poldsorde. Achter het bruids paar volgden koning Boudewijn met aan zijn arm koningin Eli zabeth, ex-koning Leopold met prinses Louisa Ruffo di Cala bria, de moeder van de bruid, ex-koning Umberto met prinses Liliane en de overige leden van de Belgische koninklijke fami lie, de familieleden van prin ses Paola en de overige konink lijke gasten. In de Empirezaal werd het burgerlijk huwelijk voltrokken door de burgemeester van Brus sel, de heer Cooremans. Na het ernstige „oui" van de prins en het met een nauwe lijks verholen glimlacht gepaard gaande ja-woord van de prinses plaatsten zij ieder vier handte keningen één op de Franse hu welijksakte, één op de Neder landse en twee in het register van de burgerlijke stand. De ge tuigen, familieleden en autori teiten zetten in totaal 166 keer hun handtekening. Nadat de burgemeester het bruidspaar het in donkerrood groen Marokijnleer gebonden trouwboekje had overhandigd, paar begroette. De klokken van de St. Goedeie die tijdens de tocht van het paleis naar de kerk werden geluid, konden het enthousiasme nauwelijks over stemmen. De prins groette de juichende menigte saluerend, de prinses dankte glimlachend, afwisselend naar links en rechts terugzwaaiend. Bij het bestijgen van de trap pen van de St. Goedelekerk dreigde de harde wind prinses Paola even parten te spelen. Met een snelle beweging wist zij evenwel haar sluier in orde te brengen en prins Albert, aan wiens arm zij door de deken van Brussel, Mgr. Boone, aan de ingang van het kerkgebouw werd begroet, voorkwam dat zij in de opwaaidende sleep ver ward zou raken. Een diepe stilte viel in het met een duizendtal gasten ge vulde Gothische kerkgebouw, toen de ontroering de prinses tijdens de diep indrukwekkende l Advertentie) Voor: Pedicure Voetverzorging Terneuzen Noordstr. 68 Tel. 2476 plechtigheid te machtig werd. Terwijl zij de liturgische trouw- formule uitsprak ,.Ik Paola Ruf fo di Calabria, geef u, Albert van België, prins van Luik, die ik hier bij hand houd.stok te hier haar stem. Zij verborg even haar gezicht in een zak doekje en vervolgde na enkele seconden: mijn huwelijks trouw en ik neem u, voor God en Zijn heilige kerk, tot mijn wettige echtgenoot." Bij het wisselen der ringen was de prinses echter haar ont roering weer meester. Met dui delijke stem herhaalde zij de zin bij het overhandigen van de door de kardinaal gezegende trouwring aan de bruidegom „Ontvang deze ring, gezegend in naam van de Vader en de Zoon en de Heilige Geest." Tot bij half één duurde de plechtige huwelijksinzegening, waarin een telegram van de Paus werd voorgelezen. Bij het verlaten van de kerk werd het bruidspaar wederom uitbundig door een op het kerk plein samengestroomde menig te toegejuicht. Langs de door de erewachten afgezette route be gaf de stoet zich naar het paleis te Laeken, waar een familie- lunch zal volgen, alvorens het bruidspaar op huwelijksreis zal gaan. Prinses Pao-la en prins Albert zijn donderdagmiddag c.a. 6.15 uur met een legervliegtuig naar Majorca vertrokken. Een deel van het vliegveld was afgezet met prikkeldraad en de foto grafen moesten ruim 150 meter van het vliegtuig verwijderd blijven. Een lid van de Russische am bassade in Brussel heeft op het kasteel te Laeken een grote si garettendoos, versierd met groe ne edelstenen uit de Oeral, aan geboden als huwelijksgeschenk van maarschalk Worosjilof. (Advertentie) 7~ 1 C 1 r\ 1 Passion Flower Fraternity Brothers Early to bed The Poni-Tails Manhattan Spiritual Reg Owen Orchestra v°STR.B4-86 TEL. 2575 De Franse minister van Bui tenlandse Zaken Couve de Mur- ville heeft in een commissie van de Franse nationale vergadering gezegd dat het moeilijk is niet pessimistisch te zijn in het hui dige stadium der onderhande lingen tussen Oost en West en dat de Westelijke landen „lan ge maanden van internationale crisis" moeten verwachten. Hij gelooft niet dat de hervat ting van de Geneefse conferen tie op 13 juli een oplossing van de gehele Duitse kwestie zal opleveren. Het is moeilijk aan te nemen, zei hij, dat er een Pella zal Westelijke ministers ontmoeten. oplossing voor Berlijn zal wor den gevonden. „Alles waar wij op kunnen hopen is een moddus vivendi die in elk geval de moeilijkhe den zal uitstellen. De zes weken confereren in Genève hebben volgens de mi nister de Westelijke ministers in staat gesteld een betere in druk van de Russische beweeg redenen te krijgen. De Sowjet- .- Unie, zo meent hij, wil de Oost-I he.t laPd deelt en dat Z1J^et duitse republiek consolideren, prinselijk paar geen gelukkig Zij wordt daarbij gehinderd huwelijk toewenst, door de aanwezigheid van de Tweede Kamer zendt gelukwensen naar België De voorzitter van de Tweede Kamer, dr. L. G. Kortenhorst, heeft het volgende telegram ge zonden aan de voorzitter van de Kamer van Volksvertegen woordigers te Brussel „Als voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal sluit ik mij van ganser harte aan bij de vreugde van de ko ninklijke familie en van het Belgische volk bij gelegenheid van het huwelijk van prins Albert en prinses Paola. Moge Gods zegen het jonge paar op zijn levensweg vergezellen." Belgische Kamer keurt toelage voor prins Albert goed De Belgische Kamer van Volksvertegenwoordigers heeft woensdag een wetsontwerp goedgekeurd waarbij prins Al- bert een jaarlijkse toelage van 3,5 miljoen frank (ruim 250.000 gulden) wordt verleend. De stemhouding was 114 tegen 81 (de socialisten). De socialisten spraken zich tegen het ontwerp uit omdat zij van mening zijn dat de maatre gel voorbarig is en niet op een grondwettekst steunt. Dat bete kent niet, zo heeft echter de so cialistische woordvoerder ver klaard, dat de socialistische partij niet in de vreugde van Engeland heeft toegestemdin dat de Franse en Nederlandse tekst van de huwelijksakte be vat en voorzien is van het wa penschild van bruid en bruide gom, sprak hij de formule uit „In naam der wet verklaar ik u verenigd door de banden van het huwelijk." Daarmede was de burgerlijke plechtigheid ge ëindigd. Het bruidspaar verliet de zaal, waar ongeveer 100 ge nodigden zich van hun zetel verhieven. Ruim een half uur later be gon het eerste gedeelte van de ware triomftocht, die prins Al- bert en prinses Paola door Brussel maakten. Het uitblijven van de al lang verwachte regenbui maakte het mogelijk, in een open auto van het paleis naar de St. Goedele kerk te rijden door de kerkelij ke inzegening van hun huwe lijk- Begeleid door ruiters van het koninklijke escorte reed de stoet stapvoets langs de dui zendkoppige menigte, die met gejuich en applaus het jonge Gaitskell naar Moskou. De leider van de Britse La- bourpartij, Hugh Gaitskell, is van plan eind augustus naar Moskou te gaan voor bespre kingen met Chroesjtsjef en an dere Russische leiders, zo wordt van gezaghebbende zijde verno men. Hij gaat in gezelschap van Aneurin Bevan en Denis Healy, een deskundige op het gebied van buitenlandse zaken. De La- bour-politici nemen hun echt genoten mede. De plannen voor het bezoek zullen mogelijk worden gewij zigd als er in augustus een top conferentie wordt gehouden. liaanse minister van Buiten landse Zaken, Pella, en de Wes telijke ambtgenoten in Genève voor de hervatting van 't over leg tussen Oost en West. Dit is in gezaghebbende kringen in Londen medegedeeld. Naar ver luidt zal deze ontmoeting op 12 juli in Genève geschieden. De Italiaanse ambassadeur in Londen, Zoppi, heeft tijdens een bezoek aan de Britse minister van Staat van Buitenlandse Za ken, Ormsby-Gore, uitgebreid over de conferentie van Genè ve gesproken. Het voorstel tot een bijeen komst tussen minister Pella en de Westelijke ministers zou een initiatief zijn geweest van de Franse minister van Buiten landse Zaken, Couve de Mur- ville, tijdens het bezoek van president De Gaulle aan Italië. Daders van aanslag op Soustelle begenadigd President De Gaulle heeft twee Algerijnen, die wegens de moordaanslag op minister Sou- stelle op september van het vori ge jaar ter dood waren veroor deeld, begenadigd. De minister had zelf op clementie aangedron gen. De Gaulle op reis President De Gaulle is don derdag naar Djiboeti in Frans Somaliland vertrokken. Hij gaat een vliegreis van negen dagen maken langs de gebieden van de Franse gemeenschap aan de Indische Oceaan. Hij zal vier dagen op Madagascar doorbren gen. Zijn vrouw maakt de reis mee. Westelijke bondgenoten in Ber lijn en door de verleiding die dit aan de Oostduitse bevolking biedt. Chroesjtsjef wenst een topconferentie om prestige re denen en om zijn positie in de Sowjet-Unie te versterken. Couve de Murville verklaarde dat er in Genève onder de Wes telijke afgevaardigden een vol komen eensgezindheid heerste. Er was alleen enig verschil in enthousiasme voor een topcon ferentie. Encycliek van Paus Johannes Paus Johannes de XXIII heeft gisteren de eerste encycliek van zijn pontificaat, getiteld „Ad Pe tri Cathedram" laten verschijnen. In dit elfduizend worden lange document zegt de Paus dat de bron van alle kwaad dat de vol keren overkomt de onbekendheid met, de verachting van en het zich weloverwogen afwenden van de waarheid is. Een 24-jarige blanke, de mari- Johson bepaalde de executie eveneens op 14 augustus. Op verzoek van de verdediging zal Sharpe 30 dagen in het zie kenhuis worden opgenomen om onderzocht te worden. Daarna zal hij nog hoger beroep kunnen aantekenen. Zowel Davis als Sharpe hoor den hun vonnis uiterlijk onbe wogen aan. nier Fred Davis, is donderdag ter dood veroordeeld wegens aanranding van een 47-jarige negerin. Als hij inderdaad op de elek trische stoel komt, is het voor het eerst in de Ver. Staten dat een blanke voor een dergelijk misdrijf ter dood wordt gebracht. Rechter Henry Johnson heeft de terechtstelling op 14 augustus bepaald. Een der medeplichtigen werd indertijd tot levenslang veroor deeld, terwijl drie andere een jaar gevangenisstraf kregen. De rechter wees de verslagge vers er op dat hun berichten vol gens welke nog nooit een blanke ZELFKASTIJDING. De Indische asceet Swami Thiroevana-Karoesoe wil een afstand van 90 km rollend af leggen, opdat Ceylon de vrede herkrijgt. In twaalf dagen heeft hij onder grote belangstelling al 56 km afgelegd. Hij leeft uit in Zuid-Carolina ter dood is ge-d' K'n aigeiegu. mij ieeit uit bracht wegens een halsmisdaad sluitend °P hst regenwater dat tegen een neger, onjuist zijn. In 1764 is een blanke in Zuid-Caro lina opgehangen wegens het dooden van een negerslaaf, zei hij. Na de zaak van Davis, die nog hoger beroep kan aantekenen, begon de behandeling van de zaak van de 19-jarige neger Is raël Sharpe, die de vorige week door een jury schuldig is bevon den aan aanranding van een blanke vrouw. Aangezien de jury in dit geval ook geen clementie had aanbevolen, werd ook Shar pe ter dood veroordeeld. Rechter hij op kan vangen. Het conflict in de Italiaanse scheepvaart. De vakbondsleiders van de Newyorkse havenarbeideds heb ben besloten de Italiaanse sche pen in de haven van New York te boycotten zolang de staking van Italiaanse zeelieden voort duurt. De arbeiders in andere Amerikaanse havens is verzocht eenzelfde maatregel te nemen. De staking der Italiaanse zee lieden duurt al drie weken. Frol Kozlof, een eerste vice- premier der Sowjet-Unie, heeft donderdag te Washington een toespraak gehouden welke door de televisie werd uitgezonden en waarin hij aangaande de crisis om Berlijn zei dat het niet waar is dat de Sowjet-Unie voorstellen hieromtrent had gedaan om de toestand in Europa te vererge ren. „Is het voorstel om vrede met de twee soevereine Duitse staten te sluiten, een oproep tot oorlog?" Aan de andere kant willen de Westelijke mogendheden haar De staking in de Britse drukinktindustrie Leiders van het Britse congres van vakverenigingen (T.U.C.) hebben donderdagavond een onderhoud gehad met de minis ter van Arbeid Ian MacLeod. Het T.U.C. heeft een nieuw voorstel gedaan tot oplossing van het drukkerijconflict. Het zou inhouden dat er een onpar tijdige scheidsrechter wordt aangewezen om te trachten een onderhandelingsbasis te vin den. Werkgevers en werknemers in de Britse drukinktindustrie heb ben zich bereid verklaard tot een gedachtenwisseling om te komen tot een oplossing van het geschil, waardoor de verschijning van de grote Britse bladen on mogelijk dreigt te worden. 14-jarige bezetting van West- Berlijn voortzetten. Dit en niet het Sowjet-standpunt vormt een bedreiging, aldus Kozlof. De Sowjet-Unie had geen ultimatum aangaande Berlijn gesteld. Inte gendeel zij had voorgesteld dat een commissie van vertegen woordigers van Oost- en West- Duitsland zou trachten een tij delijke regeling voor West.Ber lijn uit te werken en dat de on derhandelingen tussen de grote mogendheden zouden worden hervat indien de pogingen der commissie zouden mislukken. „Kan een voorstel tot onderhan delingen als een ultimatum wor den beschouwd?" De Sowjet- Unie wil een einde maken aan het bestaan van een „broeinest van intrige en provocatie" in Berlijn, dat een gevaar voor de vrede is. De vice-premier sprak zich uit voor herstel van de goede be trekkingen tussen de Ver. Sta ten en de Sowjet-Unie op de ze kere grondslag van wederzijds vertrouwen en erkenning van het bestaan van verschillende sociale stelsels. Het lot van de Benelux-ministerconferentie 27 en 28 juli. De onlangs uitgestelde confe rentie van Benelux-ministers ter bespreking van agrarische kwes ties als de invoer in België van Nederlandse gecondenseerde melk en de voortgang van de harmonisatie der landbouwpoli tiek, is nader vastgesteld op 27 en 28 juli a.s. en zal worden ge houden op „De Hoge Veluwe". De Parijse pers is het er in haar commentaar op Lübkes verkiezing tot president van de Duitse bondsrepubliek over het algemeen over eens dat Ade nauer er wel tevreden over zal zijn. De Londense „Times" is van mening dat West-Duitslands po litieke systeem aan een belang rijke proef zal worden onder worpen bij een opvolging van Adenauers bondskanselier- schap. „Het mag aanvankelijk lijken dat Lübke in Adenauers schaduw leeft, maar hij is bij kans twintig jaar jonger en zal een belangrijke rol spelen bij de keuze van Adenauers opvol ger een gebeurtenis waarbij heel Europa gespannen zal toe kijken". Het Russische persbureau „Tass" noemde de verkiezing in VERKLARING VAN SOEKARNO President Soekarno heeft don derdag, tijdens een plechtigheid op zijn paleis, zijn presidentiële taak weer opgenomen. In aan wezigheid van hoge functionaris sen, onder wie premier Djuanda en de chef van de legerstaf, luit.- generaal Nasution, verklaarde Soekarno, dat de verantwoorde lijkheid voor het lot van Indone sië thans voornamelijk bij hem berust, aldus het persbureau „Antara". Volgens dit nieuwsbureau zei de president: „Ik realiseer mij dat de ver antwoordelijkheid voor de staats veiligheid voor het grootste ge deelte in mijn handen ligt". Hij zeide, er hard voor te zullen wer ken om te bereiken „wat de meeste Indonesiërs" van hem verwachten. De Indonesische president vroeg de bevolking, voor hem te bidden, nu hij haar hulp en Gods bijstand meer dan ooit nodig heeft. Soekarno verklaarde ook, dat hij berichten „in de imperialisti sche pers" dat het Indonesische volk verscheurd zou zijn en dat de republiek in een volledige chaos was gestort nadat de volksvertegenwoordiging had ge weigerd goedkeuring te hechten I aan het herstel van de grondwet van 1945, tijdens zijn wereldreis krachtig heeft tegengesproken. Ontploffing in Mexico Twaalf mensen zijn woensdag avond nabij Ciudad Peme (Me xico) omgekomen bij de ontplof fing van een buisleiding van de Mexicaanse petroleummaat- schappij. Voorts zijn er onge veer 25 gewonden. De vlammen waren tot op ze ventig kilometer afstand van Ciudad Peme, een vestiging van de petroleummaatschappij „Peme", te zien. Het ongeluk gebeurde toen werklieden een reparatie aan de leiding verrichtten. Berlijn een provocatie, bedoeld om in deze tijd van internatio nale besprekingen de toestand in Berliin en Europa te vererge ren. De Amerikaanse „New York Tribune" noemt de verkiezing van Lübke „een nieuwe over winning van dr. Adenauer". De verkiezing betekent het offi ciële einde van een soms pijn lijk woelig hoofdstuk in de po litieke geschiedenis van de Duit se bondsrepubliek. De christen democraten hebben weer ge toond dat zij één zijn als het op een politieke krachtmeting aankomt. Adenauers positie is door de verkiezing van Lübke zowel in zijn partij als interna tionaal versterkt. Het Hamburgse blad „Die Welt" (partijloos) schreef don derdag dat Lübkes persoon en verleden er borg voor staan dat hij de man van het compromis zal zijn die Duitsland nodig heeft. Het regeringsgezinde blad „Ge neral Anzeiger" is van oordeel dat de warme woorden waarin Lübke het werk van prof. Heuss heeft geprezen en zijn toezeg ging het voort te zetten in de geest van Heuss, het voor de oppositie gemakkelijker zulleri maken haar steun aan het nieu we staatshoofd te geven. „Der Mittag" (partijloos) zei ervan overtuigd te zijn dat Lüb ke erin zal slagen geleidelijk een grote mate van populari teit te verwerven en dat hij een rechtschapen en goede vader des vaderlands zal zijn voor de brede massa van het volk. Het Oostduitse communisti sche blad „Neues Deutschland" noemt Lübke „louter een partij president, de vertegenwoordiger van de meest reactionaire krin gen van het Westduitse kapi taal". Verder is Lübke, aldus het blad, een krachtig voor stander van atoombewapenink. vrede hangt in grote mate af van de betrekkingen tussen beide landen. Hijzelf en zijn collega's hadden onder de Amerikanen uit alle kringen een oprecht verlan gen naar vrede gevonden dat ten- volle door het Russische volk wordt gedeeld. Er is geen groter laster dan de bewering dat de Sowjet-regering en het Sowjet- volk agressieve niegingen hebben. Zij herinneren zich maar al te zeer de verschrikkingen van de oorlog, die de Amerikanen niet in hun huis hebben beleefd, al dus Kozlof die ook uitvoerig sprak over de Sowjet-plannen en prestaties ter verhoging van de levensstandaard. De Sowjet- Unie wil in vijftien jaar de hoog ste levensstandaard ter wereld hebben. Kozlof beantwoordde nog eni ge vragen, onder meer werd hem gevraagd of de Sowjet-Unie ge weld zou gebruiken indien het Westen er niet mee instemt West-Berlijn tot een vrije stad te maken. Hij antwoordde dat de Sowjet-regering, indien er over Berlijn geen overeenstemming wordt bereikt, gedwongen zal zijn een vredesverdrag met de Duitse democratische republiek (Oost-Duitsland) te sluiten, „met alle gevolgen die dat mee brengt". „Indien er om deze kwestie een oorlog wordt ontke tend en men zijn toevlucht tot geweld neemt, zal geweld met geweld worden beantwoord", al dus Kozlof. Voor de beantwoording der vragen begon zei de voorzitter van de nationale persclub, Wil liam Lawrence, dat de vragen bij de normale gang' van zaken in de club nooit vooraf worden ingediend. In dit geval echter had de Sowjet-regering, nadat de voorbereidingen voor de lunch reeds waren begonnen, de voorwaarde gesteld dat de vra gen eerst door de Russische am bassadeur, Mensjikof, of Kozlof zouden worden bekeken. Professor Beel vice-president Raad van State Bij Koninklijk Besluit van I juli 1959, nummer 7, is aan dr, A. A. L. Rutgers, wonende te Wassenaar op zijn verzoek met ingang van 1 augustus 1959 eer» vol ontslag verleend als vice-pre sident van de Raad van State, met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten in die functie aan den lande bewezen. Bij Koninklijk Besluit van 1 juli 1959, nummer 33 is met in gang van 1 augustus 1959 be noemd tot vice-president van de Raad van State professor dr. L. J. M. Beel, minister van Staat, lid van de Raad van State, wo nende te Wassenaar. Postsluitingen Hr Ms De Zeeuw en Hr Ms Balder De luchtpostsluitingen voor de opvarenden van Hr. Ms. fre gat „De Zeeuw" zijn vastge steld op 1, 8, 15 en 22 juli (131)0 uur). Voor opvarenden van Hr. Ms. patrouillevaartuig „Balder" op 2, 6 en 9 juli (13.00 uur). De brieven dienen geadres seerd te zijnp/a Amsterdam C.S.-Marine. Afgifte carnets E.C.S. De regeling voor de afgifte van carnets E.C.S., zoals deze reeds enige tijd geldt voor monsterzendingen naar diverse landen, is per 1 juli 1959 ook van toepassing op monsterzen dingen in het verkeer met Bel gië en Luxemburg. TIJDELIJK OPKLARINGEN. Een langgerekt hogedrukge- bied strekt zich uit van Frank rijk naar het zeegebied ten zui den van de Azoren. Langs de noordflank hiervan bewegen zich Oceaandepressies via Schot land naar Scandinavië: Een hiervan trok donderdagmorgen over de Noordzee en deed bij ons de wind tot hard aanwak keren. Hiermee werd zachte en zeer vochtige lucht aangevoerd. De noordelijke begrenzing van deze lucht bereikte het midden van het land, wat gepaard ging met vrij veel regen, en bewoog daarna terug in de richting van de Noordzee, zodat het ge hele land weer in de zachte lucht kwam. Het koufront van een volgende depressie nadert Ierland en kan vrijdagavond weer dicht tot ons land door dringen, zodat in de noordelijke provincies de kans op regen later toeneemt. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van vrijdag morgen tot vrijdagavond. ZACHT WEER. Toenemende bewolking en la ter van het noordwesten uit regen. Matige tot krachtige en aan de kust mogelijk harde zuid westelijke wind. Vrij warm. ZATERDAG 4 JULI v.m. n.m. Breskens 0.48 1.11 Terneuzen 1.23 1.46 Hansweert 2.03 2.26 Walsoorden 2.13 2.36 op onder op onder Juli. 3 4.25 21.03 2.49 18.30 4 4.25 21.02 3.30 19.21 5 4.26 21.02 4.18 20.68

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1