Minister-president Menzies Weeroverzicht Dr. Lübke president van West-Duitsiand De situatie in de landbouw f HOOGWATER WEERBERiCHT N/enJtata Geen wijziging van Amerikaanse politiek t. a. v. Algerië ZON- en MAANSTANDEN Persconferentie van Eisenhower Ben Goerion krijgt het vertrouwen te 2 uur RAAT 91 EERSTE BLAD over Nederlands Nieuw-Guinea en de wapenleveranties aan Indonesië J. KEMPER beschuit ir voor deze aande- ise Staatfondsen prijshoudend en rloop. 1 juli is de dag van op de nieuwste Ne- taatslening. Met be- wacht men op de •kt af welk effect de- zal sorteren. Prolon- ent. BEURSINDICES 26/6 29/6 30/6 420.31 419.77 423.18 208.76 210.10 210.61 150.70 151.36 149.30 164.33 163.19 163.68 124.15 125.28 125.18 288.99 289.17 290.75 ABEURSKOEBSEN '3—574 574%) -634 632-633) (347%348) ar edelen: t' *epot kopjes. >fje meer nodig. in de theepot drij- ieetst is. Daardoor cies afgepaste hoe thee van dezelfde t de bckcr.de fijne ck Thee blijft het theezakjes in een ;ooP: Woonhuis in de van Terneuzen. Te agen: Tholensstr. 108, leuzen, na 18 uur. de winkel, heb- hopen U in de te kunnen be- U van de ver- AtSOCIATIt- \RFUMEUR r 3 geopend. Frankering bij abonnement: rerneuzen. Redactie-adres: Noordstraat 5557 Directeur-Hoofdredacteur X. van de Sande Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2#73 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct Losse nrs 9 ct DONDERDAG 2 JULI 1959 15e Jaargang Nr 4717 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma p. j. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. /oor het maandagnummer: zaterdags 10 nnr. Minister-President R. G. Men zies van Australië is woensdag morgen met een K.L.M.-vliegtuig van Schiphol naar Zurich ver trokken. jór zijn vertrek verklaarde de Australische staatsman: „Ik heb lange en zeer nuttige bespre- ïgen gevoerd met de Neder- ndse minister-president, waar- ij zaken van gemeenschappelijk elang zijn behandeld. Ik heb >rof. De Quay ingelicht, op diens erzoek, over de discussies die ik ijdens mijn reis reeds heb gehad met de autoriteiten in Washing ton, Bonn iAdenauer) en Parijs (De Gaulle). Vanzelfsprekend werd een belangrijk deel van het onderhoud tussen prof. De Quay en mij besteed aan de positie van Westelijk Nieuw-Guinea. Ik heb de minister-president gezegd, dat van begin tot eind Australië volledig het standpunt steunt, waarbij Nederland de souvereiniteit bezit over VVeste- Zware straf voor misplaatste grap Het hof van beroep in Parijs heeft dinsdag een zekere Claude Figus bij verstek veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf en een boete van 50.000 frank wegens grafschennis. De man, die niet verschenen was, had geprobeerd een ei te bakken boven de vlam van het monument van de onbe kende soldaat bij de Are de Triomphe in Parijs. Een lagere rechtbank had hem hiervoor tot drie maanden gevangenisstraf en een boete van 50.000 frank ver oordeeld. De straf is in hoger beroep verzwaard. lijk Nieuw-Guinea en dat noch gebruik van geweld, ndch dreige menten hierin wijzigingen kun nen brengen. Dr. Subandrio heeft tijdens zijn recente bezoek aan Australië met klem betoogd, dat van gebruik van geweld geen sprake zou zijn. Wij hebben de toekomstige ont wikkeling van Nieuw-Guinea in positieve zin besproken, immers, beide landen zijn zowel materieel als zedelijk hierbij ten nauwste betrokken. Wij zijn het er over eens, dat met het uiteindelijk doel voor ogen om de inheemse bevolkingen in de toekomst een status van zelfregering te geven, wij in de komende periode onze politiek ten aanzien van de op voeding en de gezondheid van de bevolkingen, de verbindingen en de exploratie van natuurlijke bronnen van beide landen te er- beteren, zullen moeten active ren". „Geconstateerd werd", aldus minister-president Menzies. ..dat het contact op administratief ge bied tussen de autoriteiten in Nederlands Nieuw-Guinea en Australisch Nieuw-Guinea groei- (Advertentie) Voor: Pedicure P Voetverzorging Terneuzen Noordstr. 68 Tel. 2476 VEEL BEWOLKING. Een hogedrukgebied afkomstig van het zeegebied bij de Azoren verplaatste zich naar de Golf van Biscaje. Aan de nooidflank hier van voert een vrij krachtige zuid westelijke wind vochtige lucht naar West-Europa. Een vooraf gaand regengebied trok in de loop van middag en avond over ons land. De regenhoeveelheden waren echter niet groot. In het westen wordt de vochti ge lucht begrensd door een kou front dat zich boven Schotland bevindt en vandaar naar het zuid oosten beweegt. Het is niet waar schijnlijk dat dit front ons land zal bereiken. In verband hiermee wordt vandaag veel bewolking verwacht maar geen regen van betekenis. De temperatuur zal opnieuw iets hoger worden. Juni was droog en zonnig Het K.N.M.I. te De Bilt deelt mee: De afgelopen maand juni moet tot de droge maanden worden gerekend ofschoon het de laatste vijf dagen vrij veel heeft gere gend. In het noordoosten van het land was juni evenwel natter dan normaal, daar hebben de laatste vijf dagen nog omstreeks 50 mm regen gebracht zodat in Groningen in totaal in de gehele maand 77 mm is gevallen tegen 53 mm normaal. Het droogst was het in Zuid- Holland, Utrecht, Gelderland, Noord Brabant en in het groot ste deel van Limburg. Over het algemeen is evenwel ook daar juni 1949 droger geweest. Het aantal uren zonneschijn was in De Bilt groter dan tot dusver in deze eeuw ooit in juni was geregistreerd, het bedroeg 301 tegen 218 normaal. De zon scheen nog 29 uren meer dan in juni 1940, de maand die tot nu toe de zonnigste juni was geweest. De temperatuur was gemiddeld een weinig boven normaal. In De Bilt kwamen ze ven (normaal vijf) zomerse da gen voor, maar ook kwam het daar in drie nachten dicht bij de grond nog tot lichte vorst. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van donderdag morgen tot donderdagavond. ZACHT. Veel bewolking en voorname lijk in het noorden van het land nu en dan wat regen. Matige tot krachtige zuidwestelijke wind. Zachter dan gisteren. ende is. In voorkomende geval len zullen deze contacten moeten worden verbreed. Immers, op elk gebied kunnen wij van elkander leren.' Minister-president Menzies ver volgde: „Prof. De Quay heeft mij meedegedeeld, dat zijn regering ten aanzien van deze zaken de zelfde politiek zal volgen welke door vroegere regeringen is uit gestippeld. In Den Haag is komen vast te staan, dat er geen wijziging zal komen in de tot nu toe gevolgde richtlijnen, nóch van onze noch van Nederlandse zijde en aan beide kanten verwachten wij een vriendschappelijke en vruchtdra gende samenwerking voor de toe komst zoals die ook in het ver leden is geweest." „Wat dunkt U van de wapen- leverancies aan Indonesië?" ..Australië moedigt deze wa penleveranties niet aan en in die geest heeft de Australische rege ring dit bij herhaling besproken met de Ver. Saten en Groot-Brit- tannië. Wij zijn tegen wapen leveranties, die het oogmerk zou den hebben om tegen Nederlands Nieiuw-Guinea agressief op te tre- den. ik kan mij voorstellen dat Indonesië wapens nodig heeft voor interne veiligheid, hetgeen een probleem op zichzelf is, maar wij verzet tem ons indien de leve ranties zouden dienen voor een meer sinister doel. Trouwens van dr. Subandrio hebben wij de ver zekering gekregen dat Indonesia geen geweld zou gebruiken bij haar claim ten aanzien van Ne derlands Nieuw-Guinea. Minister-president Menzies had geen woord commentaar op de vraag wat hij dacht van Neder landse troepenzendingen naar Nieuw-Guinea. Na het vertrek van Schiphol van de Australische staatsman is aan prof. De Quay gevraagd of de Nederlandse minister-presi dent nog iets toe te voegen had aan de verklaring van zijn Aus- tralis he collega. Letterlijk zei prof. De Quay: „Hij heeft mij ongetwijfeld alles verteld wat hij op zijn hart had. ik weet ook, wat hij tegen U heeft gezegd. Schrijf dus maar op, dat ik het daar vol komen mee eens ben." Dominicaanse beschuldiging De permanente vertegenwoor diger van de Dominicaanse repu bliek bij de Verenigde Naties heeft in een brief aan secretaris generaal Hammarskjoeld de be schuldiging geuit, dat 25 Russi sche deskundigen op het gebied van „guerilla-oorlogvoering" de Cubaanse regering helpen met het opleiden van 3.000 man voor „ondermijnende activiteit" in het gebied van de Caraibische Zee. Voorts kan Cuba voor die activi teit beschikken over 25 Canber- ra-bommenwerpers, die een an der land in dit gebied voor dit doel heeft afgestaan, aldus de brief. Negen doden in Padang Negen mensen, allen vrouwen en kinderen, zijn woensdag ge dood bij de ontploffing van een handgranaat op de drukke markt van Padang op West-Sumatra. Persberichten die dit meldden bevatten geen nadere gegevens over de toedracht van de ontplof fing. Padang is de hoofdplaats van de opstandelingenactiviteit op Sumatra. In deze plaats geldt nog steeds de avondklok. I (Advertentie) Zacht-bros en heerlijk van sna«k VcrVaiic trak^1 h°^micu vooPn 20 cu Verkade reep!) Overstroming in Columbia eist vele doden. Las Juntas, een dorpje met 200 inwoners in het Columbiaan- se departement Toiima, is dins dag door een overstroming van de rivier de Combeima geteis terd. Gehele gezinnen werden in de slaap verrast en door het wa ter meegesleurd. De regering heeft de nationale mobilisatie van het Rode Kruis gelast. Volgens de laatste opgave zijn 250 mensen verdronken. Er zijn 125 lijken gevonden. Het bestuur van de provincie Combeima heeft verklaard dat het onmogelijk zal zijn het juiste aantal slachtoffers vast, té stel len, omdat zij voor een deel door het water over grote afstand worden meegesleurd. De christen-democraat dr Luebke is tot president van West-Duitsland geko zen. Bij de tweede stemming kreeg dr. Luebke 526 stem men, de sociaal-democraat prof. Carlo Schmid 386 en de vrije democraat dr. Max Becker 99. Er waren 22 ont houdingen. Lübke is de opvolger van dr. Theodor Heuss. Er ging een stormachtig applaus op toen dr. Gerstenmaier, de voorzitter van de bondsdag, de uitslag bekend maakte. Kanselier Adenauer lachte vergenoegd. De nieuwe president zal 15 september worden beëdigd. Dr. Lübke verklaarde na zijn verkiezing, dat het voornaamste doel van het volk is „te werken voor een herenigd Duitsland, ge grondvest op rechtvaardigheid en vrijheid, en de wereldvrede te dienen". Prof. Carlo Sehmid, de kandi daat van de socialisten, wenste Lübke met een handdruk geluk. Heinrich Lübke is in oktober 1894 te Enkhausen geboren. Hij is Rooms-Katholiek en gehuwd. Hij studeerde aan de universitei ten van Bonn, Berlijn en Mün- ster. In 1926 werd hij leider van de „Deutsche Bauernschaft" en in 1931 lid van het Pruisische parlement. In 1946 werd hij lid Ongeluk in de lucht Een Noors vliegtuig is dinsdag boven Bad Nauheim, ten noorden van Frankfort, in zo zware lucht- kolkingen terecht gekomen dat alle 27 pasagiers gewond werden en de reis, van Malmö naar Ri mini (Italië) in Frankfort moest worden onderbroken. Vijf passa giers zijn met verwondingen in het ziekenhuis van Frankfort opgenomen. Alle passagiers van het toestel, een gecharterd vliegtuig van de „Fred Olsen Line", waren Zwe den. van het landsparlement van Noord Rijn-Westfaien en van 1947 tot 1952 was hij minister van Landbouw en Bosbouw van deze deelstaat. Sedert oktober 1953 is hij bondskanselier van Landbouw geweest. Hij maakte in 1959-1950 en daarna sedert 1953 deel uit van de bondsdag. Weer arrestaties in Kerala In de Indiase staat Kerala, waar oppositiepartijen een grote campagne voeren tegen de com munistische regering, zijn dins dag meer dan 1.200 mensen ge arresteerd voornamelijk wegens het posten bij scholen regerings bureaus en bushaltes. S.edert de campagne op 12 juni begon zijn reeds bijna 20.000 mensen aange houden. Het prinselijk huwelijk in Brussel Het huwelijk van prins Albert van België en prinses Paola Ruf- fo di Calabria is een familie aangelegenheid. Aldus verklaart men in Parijs het feit dat presi dent De Gaulle en de Franse re gering niet officiéél voor de plechtigheid zijn uitgenodigd. President De Gaulle zal dan ook bij de huwelijksplechtigheid niet persoonlijk vertegenwoordigd worden en heeft ook geen ge schenk aan het bruidspaar ge zonden. De huwelijksreis van prins Albert en prinses Paola Prins Albert en prinses Paola zullen de eerste dagen van hun wittebroodsweken op Majorca doorbrengen, zo heeft het blad „La Ultima Hora" dat in Palma verschijnt, dinsdag gemeld. Het paar wordt volgens het blad donderdagavond per vliegtuig in Palma verwacht. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft dinsdag in Washington ver klaard dat er geen enkele wij ziging is gekomen in de Ameri kaanse politiek ten aanzien van Algerië. Hij legde de verklaring af nadat journalisten hem vra gen hadden gesteld in verband met een uitlating van George Allen, directeur van de Ameri kaanse inlichtingendienst, waaruit volgens bepaalde Fran se correspondenten in Washing ton bleek dat de Amerikaanse regering de Franse politiek in Algerië volledig steunt. De officiële woordvoerder zei echter dat Allen geen nieu we Amerikaanse politiek had ge schetst en dat men niet een paar uit hun verband gerukte zinnen mocht interpreteren tot een nieuw Amerikaans uit gangspunt. Allen had o.a. ge- VRIJDAG 3 JULI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 0.03 0.38 1.18 1.28 n.m. 12.33 1.08 1.48 1.58 op onder op onder Juli. 2 4.24 21.03 2.14 17.34 3 4.25 21.03 2.49 18.30 4 4.25 21.02 3.30 19.21 5 4.26 21.02 4.18 20.08 6 4.27 21.01 5.12 20.48 Bij het aanvaarden van zijn nieuwe functie van voorzitter van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond heeft mr. B. W. Biesheuvel, uitvoerig aandacht gegeven aan de huidige situatie in de landbouw, waarbij hij stel de dat vooral in de landbouw nog veel wanbegrip bestaat ten aan zien van de publiekrechte be drijfsorganisatie. Over het vrije loonbeleid zeide hij, dat zijn organisatie achter de nieuwe ontwikkeling staat. Hij constateerde echter dat velen in de landbouw huiverig staan te genover vrijere loonvorming, om dat men vreest weer achterop te zullen raken als loonsverhoging slechts mogelijk is op grond van stijging van de arbeidsprodukti- viteit, terwijl de rentabiliteit in de landbouw nog veel te wensen overlaat. Ten aanzien van de vrijere loonpolitiek zoals die in de re geringsnota is aangekondigd, zeide de heer Biesheuvel, dat het welslagen van deze maatre gel nu afhangt van het bedrijfs leven en van de arbeidersorga nisaties. De regering heeft be paald dat aan loonsverhoging geen prijsstijging verbonden j mag worden. Gebeurt dit wel/ aldus de heer Biesheuvel, dan' zou de merkwaardige situatie' ontstaan dat de vrijheid in de] loonvorming zou leiden tot drastisch ingrijpen van de overheid bij de prijsvorming. Een ander gevaar is, dat de arbeidersorganisaties te ver zouden gaan in hun looneisen hetgeen eveneens zou leiden tot mislukken van de vrijere loon politiek. Hij vroeg zijn gehoor te beseffen, dat in het verleden de loonronden niet alle econo misch verantwoord waren. Dat de loonontwikkeling voortaan gekoppeld wordt aan de produk- tiviteitsstijging achtte de heer Biesheuvel een gezond ver schijnsel. De heer Biesheuvel toonde zijn spijt over de mededeling in de regeringsnota, dat enkele belangrijke vraagstukken, zoals maatregelen ten behoeve van de ontwikkelingsgebieden en het landbouwbeleid buiten beschou wing zijn gebleven. De nieuwe voorzitter meende uit deze zwijgzaamheid te moeten be grijpen, dat hierover in het ka binet geen overeenstemming bestaat. Hij zei vervolgens dat de landbouwpolitiek geen geïso leerde behandeling vraagt. Hij achtte vooral die factoren van belang. Het beleid dient recht vaardig te zijn tegenover de agrarische bevolking, het moet rekening houden met de belan gen van de consument en het wordt beïnvloed door de budge- taire positie. Ten aanzien van de kosten van het levensonder houd worden belangrijke be leidsbeslissingen aan gekon- digd. Voorts wekt de nota de in druk dat ten aanzien van de inkomsten en uitgaven van het komende jaar de regering zich reeds enigermate een beeld heeft gevormd. Het zou daarom volgens de heer Biesheuvel niet ongepast geweest zijn, als men ook iets vernomen had omtrent het structuur- en prijsbeleid in de landbouw, die beide vanwege hun financiële consequenties in vloed uitoefenen op de kosten van levensonderhoud en de budgetaire situatie. Ten aanzien van het land bouwbeleid kan de C. B. T. B. jegens het nieuwe kabinet slechts een afwachtende hou ding aannemen, aldus de voor zitter, die tot zijn vreugde con stateerde, dat van de welvaarts- roes, waarin, naar hij zeide, een groot deel van ons volk geleefd heeft, en die ook ministers in zijn greep had, thans in de no ta niets meer merkbaar was. Over het landbouwbeleid zei de de heer Biesheuvel dat het Landbouwschap en de minister zich thans afzonderlijk en bin nenkamers beraden over de uitgangspunten voor kostprijs berekening en garantieprijsbe- leid. Hij sprak de wens uit, dat hierin afspraken zullen worden gemaakt die enige jaren kunnen blijven gelden. Aan het einde van zijn rede besprak de heer Biesheuvel nog het meerjarenplan en deelde mee, dat het bestuur van de C. B. T. B. hierover een nota aan de minister van Landbouw heeft gezonden, waarin het standpunt van de C. B. T. B. is uiteengezet. De landbouworga nisaties en het Landbouwschap hebben zich thans dus uitge sproken. Het meerjarenplan heeft echter niet alleen betrek king op de landbouw. Het gaat om de verbetering van de maat schappelijke structuur en de verhoging van de bewoonbaar heid van het gehele platteland. Het is daarom ten zeerste ge wenst dat ook middenstand en industrie gaan beseffen dat de ontsluiting van het platteland voor hen belangrijk is. President Eisenhower heeft woensdag op zijn persconferentie verklaard dat hij bij zijn bespre kingen met de Russische vice- premier Kozlof zal pogen denk beelden te ontwikkelen die ho- penlijk van nut zullen zijn bij de onderhandelingen over Berlijn en Duitsland. „De Ver. Staten kunnen echter niet afstappen van hun basisbeginselen". Eisen hower herhaalde dat het geen zin heeft een topconferentie te houden tenzij tevoren bij diplo matieke besprekingen blijkt dat een dergelijke conferentie een belofte in zich houdt. Op de vraag of hij suggesties voor Kozlof heeft ter verbetering van de betrekkingen tussen de Sowjet-Unie en de Ver. Staten zei hij te veronderstellen dat in een dergelijke situatie elke partij meent dat de andere daarvoor meer verantwoordelijk is. „De Ver. Staten houden vast aan twee of drie basisbeginselen maar verder zullen zij trachten buigzaam te zijn". Gevraagd naar commentaar op de verklaringen van Gromyko dat de ministers van Buitenland se Zaken in Genève elkaar wa ren genaderd en dat de Sowjet- Droogte en overstromingen in China Na overstromingen die vorige week de Zuidchinese kustprovin cie Kwantoeng hebben geteisterd, is het aantal doden en vermisten opgegeven als 200. Er werden 200.000 huizen verwoest. Het ge vaar voor verdere overstromin gen is geweken, aldus is woens dag te Kanton bekendgemaakt. Het water zakt. Nog slechts en kele dorpen staan onder wafcr. In de provincie Sjensi in het binnenland heerst thans een gro te droogte, aldus heeft het Pe- kingse volksdagblad gemeld. Boeren graven putten en dragen water naar hun land. Sjensi is een belangrijk vee- teeltgebied, waar ook tarwe, gerst en katoen wordt verbouwd. Sedert het begin juni is er geen regen meer gevallen. De bestuusautoriteiten en de communistische partij hebben noodmaatregelen gelast. Unie een topconferentie wenst, zei de president geen argumen ten te kunnen zien voor de con clusies van Gromyko zolang er niets blijkt van daadwerkelijke vorderingen of van een bereid heid om een agenda voor een topconferentie aan te bieden. Wolkenkrabber op afbetaling Een nieuwe wolkenkrabber van 36 verdiepingen in New York zal begin volgende week aan Europese beleggers worden aan geboden drie maanden voordat Amerikaanse gegadigden gele genheid krijgen het gebouw te kopen zo is te Londen bekendge maakt. Het gebouw is het „Union Dime Building" aan de 40ste straat tegenover het Bryant- park in het midden van Man hattan. Het kan gekocht worden tegen betaling ineens van 1.750.000 dollar en 20 jaarlijkse termijnen van 300.000 dollar. zegd dat de Verenigde Staten oprecht hopen dat voor het Al gerijnse vraagstuk een „recht vaardige en liberale oplossing zal worden gevonden die de banden van Algerië met Frank rijk handhaaft." De woordvoer der van het State Department verwees evenwel naar een offi ciële Amerikaanse verklaring van vorig jaar april, waarin werd gezegd dat „het Algerijnse conflict voor de Verenigde Sta ten een bron van grote onge rustheid is" en dat Amerika; „groot belang hecht aan de noodzaak van een vreedzame, democratische en rechtvaardige oplossing." Dalai Lama naar Vietnam? De Dalai Lama zal mogelijk India verlaten en politiek asiel in Zuid-Vietnam vragen, zo is in diplomatieke kringen in Nieuw-Delhi meegedeeld. Waarnemers zeiden, dat de Dalai Lama zich geplaatst ziet voor het moeilijke vraagstuk van een ander land te vinden dat bereid is hem te huisvesten en de zaak van Tibet aanhan gig' te maken bij de V. N. nu In dia bepaalde dat hij in India niet als hoofd van een Tibe taanse regering-in-ballingschap kan optreden. Waarnemers zijn van me ning dat, indien de Dalai La ma van plan is de kwestie-Tibet voor te leggen aan de V.N.. hij het best asiel in Zuid-Vietnam kan vragen. Russische vice-premier ondervroeg Amerikaanse arbeider. De Russische vice-premier Kozlof die op het ogenblik de V. S. bezoekt vroeg een arbeider in een speelgoedfabriek hoeveel hij verdiende. De arbeider antwoordde„150 dollars per week." „En hoeveel huur moet je daarvan betalen?", zo vroeg Kozlof. „Niets. Ik heb een eigen huis," aldus de arbeider. Premier Ben Goerion van Is raël heeft zijn aftreden uitge steld nadat hij woensdag met 57 tegen 45 stemmen, bij zes ont houdingen, het vertrouwen van het parlement had gekregen voor zijn wapentransactie met West-Duitsland, waarmee meer dan tien miljoen gulden is ge moeid. Uit de omgeving van de pre mier wordt vernomen, dat hij zijn beslissing enkele dagen heeft uitgesteld. Hij heeft dit ge daan, zo neemt men aan, om er de nadruk op te leggen dat hij niet toegeeft aan de eis van de linkse ministers tot aftreden. De premier verklaarde in het parlement, dat Israël uit veilig heidsoverwegingen tot de wa pentransactie met West-Duits land moet overgaan. Het land werd bedreigd door „discipelen van Hitler in het Midden-Oos ten." is een verkoop door Israël aan West-Duitsland. Parlementaire waarnemers zijn van oordeel, dat de breuk in de regeringscoalitie niet meer te helen is. De twee linkse partijen van de coalitie die tegen de pre mier hebben gestemd, zijn de Ahdoeth Haavoda en de Mapam. Waarnemers achten het niet uitgesloten dat Ben Goerion de twee dagen uitstel zal gebruiken om de kansen van een nieuwe regeringscombinatie te peilen. Arrestatiebevel tegen Dave Beek Tegen Dave Beck, de gewezen leider van de Amerikaanse vak bond van vrachtautochauffeurs, is een arrestatiebevel uitgevaar digd. Hij is niet voor de rechter verschenen om te antwoorden op de beschuldiging, dat hij i 200.000 dollar aan steekpennin- De genoemde wapentransactie' gen heeft aanvaard.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1