s Pockets Littooij REE AC Treinongeluk in de Verenigde Staten De verkiezingen van een nieuwe Duitse Bondspresident President terug naar Soekarno Indonesië Russische verklaring over Genève /U DER BEVOLKING Amerikaans Moskou huwelijk in De Verenigde Staten en Frankrijk WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN HEI WEER m made z innering J. KEMPER Littooij RF 00 KLEUREN IING BENS TERNEUZEN SWISS - - TERNEUZEN -Bas) won. te Sas van Gent, 2; Johanna Margrietha, iaan C. Nieuwelink en cheele, won. Bilderdijk- ank Camille Angêle, z. is H. Cattoir en Marie L. 1st, won. te Sas v. Gent, 3. 21 juni. Isabella Ce- n Pieter C. van Koute- >ria de Kort, won. Dek- 22 juni. Helena Be,atri- Johannes A. Bracke en lunioleijn. won. Bosjes- 4 juni. Jan Maarten, z. Witte en Elizabeth Goos- te Axel, Nieuwendijk 62. Johannes Maria, z. van Acke en Leonia L. van won. Hondiusstr. 38. «aangiften. 19 juni. Jan je Bruijne, 24 j., jm., en Jozina de Blaeij, 22 j., Hoek Willy Hamelink» en Elisabeth Elodie de 2 j., jd. 20 juni. Arend j-, jm-» won. te Zaam- /ilhelmine Maria Schon- j., jd. 24 juni Paulus J. jm., en Willemina Jaco- 17 j., jd. «voltrekkingen. 24 juni. Is, 26 j., jm., won. te en Levina Cornelia 19 j. jd. Jan v. d. Peijl, en Willemina Cornelia n, 21 j., jd. n. 22 juni. Jacobus Nor- iciscus Serrarens. 59 j., M. G. Willemsen, won. ig; Frans Verlinde, 80 j., B. K. Devos. TERNEUZEN. eek van 18 tot 24 junï „h in onze gemeente ge- Mielen-de Visser, Tholen- Hulst; A. Rottier, Bil- 11, van Zierikzee: J. P- «larijkestr. 16. van Hilver- Paauwe, Tramstr. 35, M. J. Temmerman-Mari- van Axel; A. P. Ver- Narcisstr. 12, van Delft; er, Bellamystr. 37, Zaam- de Putter-de Blaeij, Bel- f, van Axel; Wed. P. R. Bergen, Axelsestr. 30, enisse; D. P. M. Haers, erkstr. 17; van Pliilippi- Brandts, Nieuwe Kerk- Veldhoven; A. Willems, 41, van Apeldoorn; C. S. Julianastr. 25, van Til- A. Haumersen, Gouden- 11, van Groningen. Zitter, Spoorstr. 4S. naar a; D. Leenhouts, Nieuwe- 4, naar Rotterdam; M. L. nerlinek, Stationsweg 53, J. Leunis, Steenkainp- raar Zwijndrecht; G. D. E. Emmalaan 12, naar Eind- van Putten, Schelde- lar Sneek en C. Vermast, Lr. 14, naar Geldrop. Frankertng bij abonnement: Terneuzen. Redactie-adres: Noordstraat 5557 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2*73 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct. Losse nrs 9 ct DINSDAG 30 JUNI 1959 15e Jaargang Nr 4715 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum p«r advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handeU- advertenties)5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrer Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. /oor het maandagnummer: zaterdags 10 nor. Zeker 25 mensen zijn zondag middag omgekomen en 70 ge wond door een ontploffing van butagastanks in een goederen trein nabij Meldrim in de Ameri kaanse staat Georgia. 0e trein reeil juist over een brug die een riviertje bij een drukbezocht re creatieoord overspande, toen de ontploffing zich voordeed. Vele mensen waren op dat ogenblik aan het zwemmen of roeien en verbrandden levend in de hel van brandend gas die uit de wagons stroomde. De ene ontploffing volgde op de andere en na korte tijd hin gen 26 wagons schots en scheefs op en van de brug. Een nabijlig gend huis vatte vlam evenals bossen in de directe nabijheid. Tientallen ziekenauto's en heli kopters van vliegvelden in de buurt schoten te hulp en ver voerden de doden en gewonden naar ziekenhuizen in de stad Sa vannah op 25 km afstand. Een der redders vertelde dat ineens een geweldige vuurstoot over het water schoot en een grote groep kinderen gillend voor Het huwelijk van prins Albert Er is in Brussel een bloeiende markt voor plaatsen in particu liere huizen en kantoorgebou wen langs de route die prins Albert en prinsis Paola op hun huwelijksdag zullen volgen. Sommige plaatsen brengen ruim vijftig gulden op. De gasten die de huwelijks plechtigheden zullen tijwonen, beginnen reeds in de Belgische hoofdstad aan te komen. Ex-ko ning Umberto van Italië en fa- miiileden behoren tot de eerst- aangekomenen. Prinses Paola kwam zondag avond per vliegtuig in Brussel aan. Zij werd begroet door prins Albert en koning Leo pold. Een woordvoerder van het pa leis had eerder een verklaring uitgegeven dat de prins als eni ge zijn verloofde zou verwelko men. Geschenken voor prins Albert en prinses Paola Naar wij vernemen hebben Koningin Juliana en Prins Bern- hard ter gelegenheid van het huwelijk van Prins Albert van België en Prinses Paola aan het aanstaande echtpaar een ge schenk gezonden, bestaande uit twee zilveren vogels. Op de receptie, maandag door prins Albert en prinses Paola in het paleis te Brussel gehouden, heeft de voorzitter van de Belgi sche Senaat, de verloofden een schilderij van Albert Saverijs aangeboden. De voorzitter van de Kamer van Volksvertegenwoordigers, Kronacker, schonk een zilveren schaal. Namens het verbond van edelen bood prins Amaury de Merody de verloofden verschei dene zilveren tafelstukken aan. Geschenk voor Prins Albert verkeerd besteld De heer Stanley Lamp, een inwoner van Curacao, die aan de kweekschool voor onderwij zer te Blerik studeert en in pension is bij de familie W., verwachtte van thuis een zen ding overhemden. Dezer dagen arriveerde er op het adres een kist, waarvan de omvang reeds enige verwondering bij de heer Lamp wekte. In de veronder stelling dat men hem extra goed had willen bedenken, opende hij de kist en deed toen een wonderlijke ontdekking. De inhoud was met een fluwelen doek afgedekt en daarop lag een verzegelde brief, waarvan hij het schrift niet kendeToen hij het doek verwijderde, kwam er een kostbaar zilveren theeser vies te voorschijn. Bij nader on derzoek bleek men hier te doen te hebben met een geschenk van de koning van Thailand, voor prins Albert van België. Kennelijk was hier een ver gissing in het spel. De heer Lamp heeft Van Gend en Loos gewaarschuwd, welke instantie zich gehaast heeft de kostbare zending weer onder haar hoede te nemen. Hoe overigens de zending op het adres te Blerik terecht is gekomen, is nog een raadsel. hun levens rende en een ander zei dat er vele verkoolde lijken op de oevers lagen. Iemand van de nieuwsdienst van een radiozender te Macon zei negen totaal verbrande auto's te hebben gezien waarin zich verscheidene lijken bevonden. Alles binnen een straal van 120 meter van de ontplofte tanks, is volkomen verbrand, zoals bomen, het gras en een gebouw bij een zwembad. Een woordvoerder van de spoorwegen deelde mee dat de achterste 26 wagons van de trein in brand zijn geraakt. De loco motief en de wagons voor die met de gastanks zijn niet bescha digd. Twee leden van het trein personeel zijn gewond. De trein was onderweg van Montgomery in Alabama naar Savannah in Georgia. Een bezoeker van het recrea tieoord deelde mee dat een aan tal van de slachtoffers geen kans heeft gehad zich in veiligheid te stellen. Het vuur trof hen zemder dat zij het konden ontvluchten. Toen het gas uit de tanks stroomde, zag het eruit als een grondnevel. Aangezien hij dacht dat het gas wel giftig kon zijn, maakte de bezoeker zich met zijn vrouw .en drie kinderen uit de voeten. Plotseling ontplofte het gas. Het leek wel alsof de gehe le rivier in brand stond, aldus deze bezoeker. Hij en zijn gezin werden niet gewond. Het tellen van het- aantal do den leverde veel moeilijkheden omdat een aantal lijken van zie kenhuizen naar begrafenisonder nemingen werden overgebracht en vandaar waar naar andere be grafenisondernemingen. (Advertentie) Voor: Pedicure Voetverzorging Terneuzen Noordstr. 68 Tel. 2476 Holland in één dag Twee grote Zweedse passa giersschepen zullen dit jaar op een cruise in de Europese wate ren elk gedurende 1 dag de ha ven van IJmuiden aandoen om de passagiers voornamelijk Amerikaanse toeristen gele genheid te geven een bezoek aan Nederland te brengen. Van het tweetal komt de 23.191 ton grote „Gripsholm" van de Svenska Amerika Liniën te Gotenburg op zondag 2 augustus naar IJmuiden. Het schip wordt daar om 6 uur 's ochtends verwacht en zal afmeren aan de toeristen- steiger bij de kop van de vissers haven. In de loop van de ochtend worden de passagiers ontscheept. Met autobussen wordt een be zoek gebracht aan diverse plaat sen in Nederland. Het schip ver trekt 's avonds om 6 uur om de cruise voort te zetten. Het kleinere passagiersschip „Stockholm" (12.396 ton) van de zelfde Zweedse maatschappij wordt op zaterdag 12 september te IJmuiden verwacht. Dit schip maakt eveneens een cruise met Amerikaanse toeristen. Voorts bestaat de mogelijkheid dat nog een derde schip, de 7.505 ton grote Duitse „Ariadne" IJmuiden zal aandoen om passagiers aan boord te nemen voor een cruise naar de Middellandse Zee. NORDSTAD OVER OPSLAG VAN KERNWAPENS IN EUROPA Generaal Norstad, de opper bevelhebber van de NAVO strijdkrachten in Europa, heeft verklaard er op te vertrouwen, dat de meningsverschillen over het opslaan van kernwapens in Europa uit de weg zullen wor den geruimd. In een vraagge sprek met de democratische af gevaardigde Leonard Wolf, waarvan de inhoud zondag' werd bekendgemaakt, zei de ge neraal dat er met de Franse re gering' nog wordt onderhandeld over de kwestie. Gevraagd om commentaar op persberichten, al zouden onge veer 200 jachtvlietguigen van Franse bases worden terugge trokken, antwoordde Norstad, dat het „tamelijk ongelukkig" was dat aan een eventueel over brengen van enige Amerikaan se vliegtuigen zoveel ruchtbaar heid was gegeven. Hij noemde de berichten echter „grotendeels speculatie." Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een Russisch protest tegen het voornemen de Duitse bondspresi dent in West-Berlijn te kiezen van de hand gewezen als „een nieuwe poging tot inmenging in de binnenlandse aangelegenhe den van de Duitse bondsrepu bliek". Het ministerie deelde mee ver wonderd te zijn over de Russi sche bezwaren tegen het Duitse besluit de presidentsverkiezing in Berlijn te houden. Het is alom bekend dat het besluit niet an ders is dan de voortzetting van een traditie die in 1954 is begon nen. Ook toen werd de verkie- V De Indonesische president, dr. Soekarno is gistermorgen na een vijfdaags bezoek aan Noord-Vietnam van Hanoi naar Djakarta vertrokken, aldus een bericht van radio-Peking. Bij het afscheid zei president Ho Tsji Minh dat beide landen door vriendschap nauw verbon den zijn. In gezaghebbende kringen in Djakarta is, volgens Reuter, de verwachting uitgesproken, dat Soekarno binnen twee weken na zijn terugkeer bij decreet de „geleide democratie" in Indone sië zal invoeren, overeenkom stig zijn plannen. Dat zou betekenen het optre den van een nieuw parlement, waarvan de leden voor een deel zouden zijn gekozen, voor een deel zouden worden benoemd. O.m. zouden 35 vertegenwoordi gers van de gewapende macht in dit parlement zitting hebben. Volgens deze zegslieden zou Soekarno erin toestemmen, dat de grondwetgevende vergade ring te Bandung, welke een maand geleden zijn voorstel om terug te keren tot de revolutio naire grondwet van 1945 ver wierp, blijft bestaan. Maar dit college zou waarschijnlijk later worden samengesmolten met het volkscongres, een lichaam met adviserende bevoegdheden, dat het hoogste grondwettelijke lichaam zal zijn in het op ge leide democratie gebaseerde be stuur. Het huidige kabinet, dat ge leid wordt door ir. Juanda, zal, naar wordt verwacht, aftreden om plaats te maken voor een presidentieel kabinet van 19 le den. Volgens politieke kringen zal het voor de bezetting van de post van minister-president in dit kabinet gaan tussen ir. E(ju- anda, de huidige minister van Buitenlandse Zaken, dr. Suban- drio, en de vice-voorzitter van de nationale raad, Roeslan Ab- dulgani. De heer Rbdulgani de eerste politieke adviseur van de DE STRIJD OP CELEBES Het hoofdkwartier van het In donesische leger heeft maandag medegedeeld, dat regeringstroe pen de plaats Kota Mabagu in Noord-Celebes hebben heroverd. Het zou het laatste dorp in het district Bolang Mangondow zijn, dat nog in handen van de opstan delingen was. In een communiqué wordt ge zegd, dat de opstandelingen de meeste huizen en gebouwen in Kota Mobagu in brand hadden gestoken voordat zij zich terug trokken. president wordt geacht het plan voor geleide democratie te hebben ontworpen. President Soekarno heeft een wereldreis van twee maanden gemaakt. Tijdens zijn afwezig heid is door de afwijzing van zijn voorstellen door de grond wetgevende vergadering een po litieke crisis ontstaan. De eco nomische toestand waarin het land verkeert, werd in deze maanden steeds nijpender. Politieke kringen te Djakarta achten het waarschijnlijk, dat de president concessies zal doen aan de gematigde Islamietische groeperingen, welke tot de te genstemmers behoorden in de grondwetgevende vergadering. Advertentie. OOK VOOR U! ZIJN ER GEZELLIGE bij BOEKHANDEL Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een verklaring uitgegeven waarin uitdrukking wordt gegeven aan de hoop dat het Westen de tijd waarin de Geneefse conferentie is opgeschort, zal gebruiken voor het innemen van een rea listischer standpunt in het Duitse en het Berlijnse vraagstuk. In de verklaring, opgesteld door minister Gromyko, wordt een overzicht gegeven van het Russische standpunt in de ge noemde kwestie. De fleneeefse conferentie heeft zekere resultaten bereikt en het is te hopen dat er definitieve oveie-mstemmh g uit zal voort vloeien, aldus de verklaring. De Sowjet-Unie zal van haar kant alles in het werk stellen om tot een aanvaardbare overeenkomst te komen. Het eerste deel van de confe rentie heeft ertoe geleid dat de standpunten van de partijen dui- JORDANIE De Jordaanse politie heeft maandag 15 leden van de ont bonden communistische partij gearresteerd van wie zes in een vluchtelingenkamp te Beth lehem en vluchtschriften in beslag genomen, zo is in Am man meegedeeld. Ben Bella in hongerstaking Mohammed Ben Bella, een ge wezen leider van de Algerijnse opstandelingen, is maandag in de gevangenis op het eiland Ai, voor de Franse westkust, een hongerstaking begonnen. Dit is door zijn advocaat meegedeeld. Hij staakt uit solidariteit met de 700 Algerijnen in andere Franse gevangenissen, die voor een deel al 12 dagen in hongerstaking zijn. Zij eisen behandeling als politieke gevangenen. Vijftig hongerstakers in de ge vangenis van Fresnes zijn inmid dels zo verzwakt, dat zij naar het ziekenhuis moesten worden over gebracht. Zij weigerden echter kunstmatig gevoed te worden. Mary Louise MacMahon (22 jaar) is een erg zelfstandige jongedame. Zij stapte zondag uit de DC-7c van de K.L.M., die haar van New York naar Schiphol had gebracht, daar wachtte haar de heer Raphall Pais, een Amerikaanse zaken man (Nederlander van geboor te) die in Binghamton (staat New York) een fabriek bezit en toevallig in Nederland vertoef de. Hij had n.l. van John Burns, burgemeester van Binghamton een telegram ontvangen van de volgende inhoud: „Let een bee tje op mijn nicht Mary. Ze is op doorreis naar Moskou, waar ze gaat trouwen." Maar de heer Pais hoefde op Schiphol nergens voor te zorgen, Mary MacMahon regel de alles zelf en zorgde ook voor de vijf grote koffers, die ze bij zich had. Een jaar geleden heeft Mary MacMahon op een taleninsti tuut ergens in Amerika kennis gemaakt met Dennis O' Connor (26), student in de rechten aan de universiteit van Yale. Hij studeerde internationaal recht en specialiseerde zich in het Sowjet-recht. Daarom ging hij het laatste jaar van zijn studie naar Moskou om daar de laat ste hand aan zijn taak te leg gen, Mary leerde intussen Rus sisch. En nu was zij in haar eentje op weg naar Moskou (zij had nog nooit zo'n lange reis gemaakt). Zondagavond zou Dennis op het vliegveld van Moskou staan om de DC-6 van de K.L.M. op te wachten. Dinsdag zullen zij voor de R K kerk trouwen in de Russische hoofdstad, waar de Amerikaan se priester Dion de plechtigheid zal verrichten. In geen 15 jaar is een huwe lijksplechtigheid in de R.K. kerk in Moskou gehouden. Waar Mary en Dennis op hun huwelijksreis naar toe zullen gaan? Zij gaan naar de Kaukasus en naar de Zwarte Zee en daar na staan Italië, Griekenland en misschien West-Europa op het programma. En na deze huwelijksreis gaat Dennis O' Connor zich in New York vestigen en er de advoca tuur uitoefenen. delijker zijn geworden en dat de partijen dichter bij elkaar zijn gekomen. Al is er nog geen conflict over West-Berlijn ontstaan, de toe stand daar is nog altijd moeilijk. Het is mogelijk dat door te veel uitstel, een oplossing te laat zal worden gevonden, aldus de Rus sische verklaring. Gromyko zegt in de verklaring dat zijn regering een oplossing wenst die niet voorkomt uit het verlangen het bezettingsregime over West-Berlijn te handhaven. Het is beslist niet waar dat de Sowjet-Unie van plan is West- Berlijn op te slokken en zijn be woners hun vrijheid té ontne men. In de verklaring stelt Gromy ko voor zonder verwijl een vre desverdrag voor Duitsland te ontwerpen en te ondertekenen. Het Russische plan tot het slui ten van een afzonderlijk vredes verdrag met Oost-Duitsland is geen bedreiging, aldus de ver klaring. Aanvaarding van de voorstel len van premier Chroesjtsjef voor een vredesverdrag met een regering voor geheel Duitsland is de enige mogelijkheid om het sluiten van een afzonderlijk ver drag met de twee Duitslanden te voorkomen. Gromyko zegt het eens te zijn met de Britse minister van Bui tenlandse Zaken, Lloyd, toen deze woensdag in'het Lagerhuis zei dat naar zijn oordeel, de Ge neefse conferentie in geen enkel opzicht vastgelopen is. Gromyko beschuldigde West- Duitsland ervan te trachten de conferentie te Genève tegen te werken door een politiek van obstructie die kanselier Adenauer „zo dierbaar" is. Bonn zoekt eigenlijk niet naar een regeling van de bestaande internationale problemen, aldus de minister. zing daar gehouden en sedert dien is de bondsdag van tijd tot tijd bijeengekomen. De Sowjet- Unie heeft tot dusver nooit enig bezwaar gemaakt tegen deze gang van zaken, aldus het minis terie. De verkiezing van de bonds president door een conventie van 1038 leden, de helft afgevaardig den van de bondsdag en de an dere helft vertegenwoordigers van de parlementen der deelsta ten. De christen-democraten, wier kandidaat dr. Lübke de meeste kans maakt gekozen te worden, hebben 517 leden in de conventie. De kandidaten hebben een abso lute meerderheid 520 stem men nodig om bij de eerste stemming gekozen te worden. Zonder de 24 stemmen van de Duitse partij, of hulp van andere sympathiserenden, zal Lübke de derde stemming moeten afwach ten. Dan is eenvoudige meerder heid genoeg. De Duitse partij, de coalitie partner van de christen-democra ten, heeft meegedeeld dat zij geen der kandidaten zal steunen. De voornaamste rivaal van Lübke is prof. Carlo Schmid, de socialistische kandidaat. (Advertentie) „l nssv:*"v.» Kunstmatig voedsel In Zweden zijn patiënten met bepaalde spijsverteringsmoeilijk heden na maagoperatie met suc ces behandeld met een nieuw kunstmatig voedsel. Volgens een beschrijving in het Zweeds me disch blad is dit voedsel smaak loos en bevat het een grote con centratie van calorieën. Het is poedervormig en wordt toege diend in water of melk of ver mengd met ander voedsel. George Allen, het hoofd van de Amerikaanse voorlichtingsdienst, heeft ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan van het genoot schap Frankrijk-Amerika in de Sorbonne verklaard, dat presi dent De Gaulle „de onvoorwaar delijke steun van de Amerikaan se regering geniet" bij zijn po gingen om een einde te maken aan de opstand in Algerië en de banden van dit gebied met Frankrijk te waarborgen. De te rugkeer van De Gaulle aan de macht hadden de Amerikanen met „oprechte vreugde" begroet. Nu waren zij ingenomen met het herstel van de politieke stabili- Darul Islam deed aanval op Lembang Een bende van ongeveer 100 man,, behorende tot de fanatiek Islamietische „Darul Islam" be weging heeft zondag een aanval gedaan op Lembang, een vakan tie-oord in de bergen, ongeveer 15 kilometer ten noorden van Bandung. De aanvallers maakten gebruik van mortieren, zware machinegeweren en andere auto matische wapens. Vijf burgers werden gedood. De verliezen aan de zijde van het-leger en bij de aanvallers zijn nog niet bekend. De berichten maken geen melding van de duur van de gevechten. Zij vermelden wel dat de troepen te Lembang versterkingen kregen van in de buurt gelegen leger-afdelingen. teit en het economisch evenwicht in Frankrijk. Allen zei voorts, dat de Ver, Staten vastbesloten zijn, Frank rijk en zijn partners in de Euro pese gemeenschappelijke markt te steunen. De meningsverschil len tussen Frankrijk en de Ver, Staten in de Navo zouden, naar zijn overtuiging, zeker uit de weg worden geruimd. AUBADE VOOR JARIGE PRINS Het cadetten tamboerscorps „Prins Bernhard" van de Ko ninklijke Militaire Academie te Breda heeft Prins Bernhard gis teren de traditionele verjaar- dags-aubade gebracht. Klokslag 11.00 uur betrad de Prins, die ge kleed was in een bruin costuum met een witte anjer in het linker knoopsgat het bordes, waarboven zijn standaard wapperde. Hij was in gezelschap van de gouverneur van de K.M.A., de kolonel der cavalerie W. Kloppenburg, de eerste officier der K.M.A., de ma joor der cavalerie J. Ph. van Iepenbrugge, en de adjudant van de gouverneur, de kapitein der infanterie C. van der Kun. Het cadettentamboerscorps mar cheerde onder het spelen van „In naam van Oranje doe open de poort" de paleistuinbinnen. De tambour-maitre, de cadet-ser geant A. J. Dresens meldde zich bij de Prins, die daarna de trap pen van het bordes afdaalde voor de inspectie. Het corps bracht vervolgens het „Wilhelmus", „Semper Fidelis", „De Cadetten- mars", „Japute-Mars" en „Bian- co-Mars" ten gehore. Bij het af melden stelde de sergeant Dre sens de traditionele vraag of Prins Bernhard het cadetten tamboerscorps nog waardig acht zijn naam te dragen. De Prins beantwoordde deze vraag met een volmondig ja, waarop het corps met slaande trom afmar cheerde. Even vóór de aubade werd het publiek aan de over kant van de straatweg opge schrikt door een enorme tak, die zich op twintig meter hoogte van een van de bomen van het pa leisgazon losmaakte en met veel geraas naar beneden viel. Tuin lieden hadden de ravage binnen een half uur opgeruimd. De viering van de 48ste ver jaardag van Prins Bernhard werd in besloten kring voortge zet met een tuinfeest. Nieuwe Sow jet-ambassadeur in Nederland De voormalige Russische am bassadeur in India en Nepal, Panteleimon Ponomarenko, is benoemd tot Sowjet-ambassa- deur in Nederland. Zijn voorganger, Stepan Kir- sanof, is op een andere post be noemd, zo meldt Tass. Naar ANP van de zijde van ministerie van Buitenlandse Za ken verneemt heeft de Neder, landse regering agrement ver leend aan de benoeming van de heer Ponomarenko. —y— Relletjes in Durban Voor een bierhuis in Durban, dat voor het eerst na de onlusten van tien dagen geleden weer open was, is maandag door Ban toes een betoging gehouden. De politie voerde charges uit en ver richtte 40 arrestaties - 38 vrou wen en twee mannen. Zij worden beschuldigd van ordeverstoring. Zevenvoudige moord te Stettler in Canada De politie te Stettler in Cana dese provincie Alberta heeft meegedeeld dat de 22-jarige Ro bert Cook in staat van beschul diging is gesteld wegens moord op zijn vader, nadat de lijken van de vader, diens vrouw en vijf kinderen onder een stapel ban den in de garage van de familie Cook waren gevonden. Robert was de zoon uit een eerder huwelijk van zijn vader. Aangenomen wordt dat de zeven leden van de familie Cook tussen donderdag en zondag zijn ver moord. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van dinsdag ochtend tot dinsdagavond. ENKELE BUIEN. Wisselend bewolkt met enkele buien. Matige, af en toe vrij krachtige noordwestelijke wind. Dezelfde temperaturen als giste ren of iets lagere. WOENSDAG 1 JULI v.m. n.m. Breskens 10.45 11.08 Terneuzen 11.20 11.43 Hansweert 12.23 Walsoorden 0.10 12.33 op ondbr op onder Juli. 1 4.23 21.03 1.43 16.35 2 4.24 21.03 2.14 17.34 3 4.25 21.03 2.49 18.30 4 4.25 21.02 3.30 19,21 5 4.26 21.02 4.18 20.08 WISSELEND BEWOLKT. i Op de Noordzee bevindt zich een depressie die zich uitstiekt tot op grote hoogte in de atmos- n feer. In de ontstabiele lucht waarmee dit luchtdruksysteem is v gevuld, ontwikkelden zich op vele t- plaatsen buien, die soms van on weer vergezeld gingen. Op de Oceaan strekt zich een rug van hoge luchtdruk uit van IJsland naar de Azoren, die zich langzaam naar het oosten be weegt en daarbij in betekenis toe neemt. Nog verder weg op de Oceaan n ligt een depressie, die in de ho- i- gere lagen van de atmosfeer »- warmere lucht in de richting van de Britse eilanden transporteert 'k waardoor de buienactiviteit af- ie neemt. m In ons land blijft vandaag het >9 bovengenoemde lagedrukgebied nog bepalend voor het ween, zo dat plaatselijk weer buien zullen vallen. De wind ruimt naai; het noordwesten, in verband waar mee de temperaturen wat lager zullen worden.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1