Binnenlands nieuws DE RONDE VAN FRANKRIJK Eric de Noorman De ring van Fergus 0 littooi) BOKSEN O Pil RECHTSZAKEN aan Vragen de Minister VOETBAL KALF MET VIJF KOPPEN?? 0 GASVERSTIKKING In Tilburg is de 77-jarige me vrouw A. N.van B. door gas. verstikking om het leven ge komen. Bij het koken had zij wel de gaskraan opengedraaid, doch verzuimd het gas aan te steken. Toen men haar vond waren de levensgeesten reeds geweken. BRAND IN ZEVENHUIZEN In Zevenhuizen, gemeente Leek, is in de nacht van donder dag op vrijdag omstreeks 3 uur, een loods met landbouwwerktui gen totaal uitgebrand. In de loods stonden twee tractoren, een hooipers en enkele andere landbouwwerktuigen. De schade wordt geschat op 50.000 gulden. De eigenaar, L. Cordes, is tegen brand verzekerd. EXPLOSIE IN DROGISTERIJ. Een korte, hevige explosie in het magazijn van een drogisterij op de Kleine Berg 72 in Eindho ven heeft zaterdagmorgen om streeks 5.15 uur een felle brand veroorzaakt. In het magazijn van drogisterij Lachniet waren tal van medica menten, maar ook andere produk- ten, zoals lucifers e.d. opgesla gen. De juiste toedracht van de explosie is nog niet bekend, maar men vermoedt, dat één der che micaliën door de warmte (broei ing?) tot ontploffing is gekomen. GERECHTSHOF TE 's-GRAVENHAGE. Vrijdagmorgen heeft het Ge rechtshof te 's-Gravenhage over eenkomstig de vordering van de procureur-generaal het vonnis van de economische politierechter te Middelburg bevestigd, waarbij E. A. Vervaet, bakker te Stekene, werd veroordeeld tot 100 boete en verbeurdverklaring van de auto, waarmede V. 200 kg boter zou hebben gesmokkeld. Het Hof heeft van een hun ten laste gelegde botersmokkel van 800 kg vrijgesproken W. S., vlas ser te Eede, en A. C. G. van N., chauffeur te Bergen op Zoom. Beide zaken waren donderdag 18 juni op het kantongerecht te Terneuzen behandeld, nadat het Hof een onderzoek ter zake van de eerste zaak te St. Jansteen ter plaatse had ingesteld. Botersmokkel Overeenkomstig de vordering van de procureur-generaal heeft het gerechtshof te 's-Gravenhage vrijdagmorgen het vonnis van de politierechter te Middelburg 100 boete en verbeurdverklaring van een auto bevestigd tegen de bak ker E. V. uit Stekene (B.). De bakker zou een partij van 200 kilogram boter hebben ge smokkeld. Het hot, heeft vorige week een schouw gehouden in St. Jansteen om de situatie ter plaatse, waar de bakker was aangehouden te bekijken. In dis cussie was namelijk of de bakker al dan niet op Belgisch gebied was toen hij werd aangehouden. Het hof sprak voorts een in woner van Eede bij Aardenburg en een chauffeur uit Bergen op Zoom vrij van een hun tenlaste- gelegde smokkel van 800 kilo gram boter. De politierechter te Middelburg had het tweetal tot drie maanden waarvan één maand voorwaardelijk veroor deeld. (Advertentie) ;:rT' (Advertentie) Onmiddellijk na de explosie is er brand ontstaan, die zich snel uitbreidde. De Eindhovense brandweer trachtte het vuur met drie stralen hoogdruk en een straal lagedruk aan. In twintig minuten was men het vuur mees ter. Een binnenmuur, die twee wo ningen van elkaar scheidde, stortte na de explosie in, maar wonder boven wonder werd nie mand door het rondspringende puin getroffen. Een jongen, die op de zolderverdieping sliep, wist met veel moeite het brandende gedeelte te verlaten. Persoonlijke ongevallen hebben zich niet voor gedaan. Er was een grote brand schade. VERDRONKEN Donderdag is de 11-jarige Pie- ter Kromkamp uit Drachtster- compagnie verdronken, toen hij na schooltijd met enige vriend jes in de Elijen bij Rottevalle ging zwemmen. De jongen was de zwemkunst niet meester en is vermoedelijk in een diep gedeel te terecht gekomen. Zijn lijkje werd enkele uren later gevonden. Te Eernewoude is donderdag de tweejarige Berend Boonstra bij het spelen te water geraakt en verdronken. Het jongetje speelde met een zusje op een woonark en viel over boord. Toen het meisje zonder haar broertje thuis kwam, ging de moeder zoeken. Zij zag haar zoontje in het water drij ven. Het kind was toen reeds overleden. SCHOTEN IN DE NACHT. In de nacht van zaterdag op zondag wierp een man een grote straatsteen door de ruit van een winkel in radio- en televisietoe stellen aan de Hooftskade in Den Haag. Direct waren een paar jeep agenten ter plaatse en zagen een man de Jacob Catsstraat inren- nen. Zij zetten de achtervolging in en toen de man zich ontdekt zag, wierp hij een bandrecorder en een radiotoestel weg. Vervol gens vluchtte hij een hofje in. De agenten losten een aantal waar schuwingsschoten, maar in de wirwar van steegjes konden zij de man niet meer vinden. VERDACHT VAN OPLICHTING VAN 12.000. De Haagse politie heeft de 46- jarige handelaar G. A. B. aan gehouden, verdacht van oplich ting van 12.000. Hij had dit be drag weten los te krijgen van een andere handelaar, die daardoor zijn compagnon kon worden. Op het moment dat hij dit deed, had B. echter niet het recht om zelf standig een compagnon aan te nemen, daar er in zijn zaak reeds andere compagnons waren. Later werd een contract opgemaakt, waarin B. met terugwerkende kracht tot 1956 wel het recht kreeg om zelfstandig een com pagnon te nemen. Vast staat dat het geld zoek is, al beweert B. dat hij het voor zijn zaak gebruikt heeft. BOERDERIJ AFGEBRAND. Een felle uitslaande brand is zaterdagmorgen omstreeks drie uur uitgebroken in de boerderij van de gebroeders Van Slooten aan de Koningsweg te Vierver- laten gemeente Hoogkerk (Gr.). Waarschijnlijk is het vuur ont staan door hooibroei. De boer derij werd echter niet meer be woond sinds januari van dit jaar. Het gebouw en de aanwe zige voorraden hooi en het landbouwmateriaal gingen in de vlammen op. Door het mistige weer en het slechte zicht duur de het geruime tijd voordat de brand ontdekt werd. Toen de Groninger brandweer arriveerde stond de boerderij in lichterlaaie en was niet meer te redden. De naastgelegen scheepswerf van de firma Bark- meijer bleef echter behouden. Een hachelijk moment was toen 3 brandweerlieden tot de deuropening waren doorgedron gen en de achtergevel in zijn geheel instortte. JONGEN VERDRONKEN. De 6-jarige Piet Schaapman te Scheerwolde, gemeente Steenwijkerwold, is vrijdag avond met zijn fietsje het Steenwijkerdiep ingereden en verdronken. insectenverdelger Terncuzen DODELIJK ONGEVAL Donderdagmiddag om kwart voor vijf heeft op het kruispunt van de Hudsonstraat en de Bal- boastraat in Amsterdam een vrachtauto, bestuurd door de 47- jarige P. B. uit Wilnis een mo torrijder met duopassagier aan gereden. Het 5-jarig zoontje, R. R. Eindhoven, van de bestuurder van het motorrijwiel viel op het wegdek en kreeg het linkerach terwiel van de vrachtauto over zich heen. Het jongetje overleed ter plaatse. De vermoedelijke oorzaak van het ongeval is het verkeerd ge parkeerd staan van 'n personen auto, waardoor de vrachtwagen moest uitwijken. AANRANDER GEARRESTEERD De jongeman die de laatste maanden pogingen tot aanran ding van vrouwen gedaan zou hebben aan de rand van Rotter dam-Zuid, is gearresteerd. Het is een 17-jarige fabrieksarbeider. Na de verspreiding van zijn signalement, enkele dagen ge leden, kreeg de politie verschei dene telefoontjes, die allen op dezelfde figuur betrekking had den. Tot zijn herkenning hebben vooral ook de krabwonden in het gezicht van de jongen geleid, die een 21-jarige gehuwde vrouw hem toegebracht had, toen hij haar maandagavond j.l. op de Buitendijk lastigviel. De zedenpolitie probeert nu na te gaan hoeveel aanrandingen of pogingen daartoe hij gepleegd heeft. Van lang niet alle geval len wordt aangifte gedaan, zo is de ervaring. SLECHTE AARDBEIENOOGST IN BARONIE VAN BREDA. De aardbeienoogst in de Ba ronie van Breda is dusdanig geweest, dat men van eén zwa re tegenvaller kan spreken. De campagne is twee a drie weken vroeger dan normaal geëindigd en heeft twee weken korter ge duurd dan normaal is. De droogte heeft de vruchten geen gelegenheid gegeven zich nor* maal te ontwikkelen, waardoor, zij klein bleven en bovendien noodrijp werden, daardoor is het quotum aan exportaardbei en onevenredig laag in vergelij king met andere jaren. De doorsneeprijs per kg. zal onge veer 75 cent halen en dit bete kent ongeveer 20 cent per kg. minder dan vorig jaar. Russisch protest. De Sowjet-Unie heeft zaterdag officieel in Bonn geprotesteerd tegen het houden van verkiezin gen voor het Westduitse presi dentschap in Berlijn op 1 juli. Een regeringswoordvoerder heeft in Bonn gezegd dat hij ver nomen had dat aan vertegen woordigers van andere Weste lijke mogendheden in Moskou soortgelijke protestnota's zijn overhandigd. ■De inhoud van de nota kon de woordvoerder nog niet bekend maken. Dr. Eugen Gestenmaier, voor zitter van de Westduitse bonds dag, heeft verklaard geen reden te zien waarom de verkiezing niet in Berlijn zou worden gehou den. Verder commentaar op de Russische nota wilde hij niet geven. DE DERDE ETAPPE. Zaterdag in de derde étappe van Namen naar Roubaix over 'n af stand van 217 km is dan eindelijk gebeurd wat men reeds eerder ver wachtte. André Darrigade, die met meer geluk dan wijsheid zijn gele trui op de tweede dag mocht be houden, is zaerdag dit zo begeerde kledingstuk kwijt geraakt. z(j het dat een andere Franse nationaal Robert Cazala de leiderstrui ver overde. De Nederlandse renners Daan de Groot en Piet van Est.die vrijdag nog resp. de tweede en zevende plaats in het algemeen klassement bezetten, zijn teruggevallen op de 12e en 15e plaats hetgeen te wij ten is aan het feit dat zij even als de overige. Nelux-leden niet aanwezig waren bij de_ beslissende ontvluchting, die na 58 km ont stond toen enkele renners o.w. Gauthier, Pauwels, Stabelinski, Ca zala en Batista zich los reden van het soezende peloton. Wél heeft Daan de Groot tot 75'km, toen de koplopers reeds een voorsprong van ruim zes minuten hadden ver overd, het nodige gedaan om de voorsprong zó klein mogelijk te maken, daarna viel hij terug in de grote groep hetgeen jammer was, aangezien hij zeker kansen had de leiderspositie in Rouhaïx> over te nemen. Zelfs al was hij op de elfde plaats geëindigd. Want de tien Koplopers, Cazala, Gauthier, Ver- meulin, Annaert, Piept; Schellen berg en Batista hadden na 179 km bij St. Amand les-Eau een voor sprong van 14 minuten. In 't laat ste gedeelte van deze étappe heeft het grote peloton nog iéts van de achterstand ingelopen, maar ein digde toch op ongeveer 11 minu ten. De uitslag luidde: 1. Cazala (Fr.) 6.11.C4 2. Annaert (ParijsN.O.) z.t. 3. Schellenbérg (Zw. Did) z.t. 4. Picot (W.Z.W.) z.t. 5. Stablinsky (Fr.) z.t. 6. A. Desmet (B.) z.t. 7. Batista (Int.) z.t. 8. Vermeulin (ParijsN.O.) z.t. 9. Gauthier (Centr.) z.t. 10. Pauwels (B.) z.t. 11. Van Aerde (B.) 6.21.50 12. Hoevenaers B.) z.t. 13. Plankaert (B.) z.t. 14 Het hele peloton 6.22.08 DE VIERE ETAPPE. Piet van Est heeft zondag de vierde étappe van de Ronde van Frankrijk gekarakteriseerd. Een étappe overigens, die de rang schikkingen niet ingrijpend heeft gewijzigd, want de renners be reikten in vrijwel dezelfde tijd de finish in Rouaan. De sterke Brabander sprong reeds na 28 km, in Carvin uit het peloton weg. De voorsprong werd snel 2 minuten en groeide daar na uit tot bijna 812 minuut, hoe wel hij met de sterke wind op kop, niet de verwachte steun kreeg van één der andere cou- eurs. Een tempo-versnelling in de hoofdmacht, kort vóór de ravi taillering in Amiens (119 km) werd hem tenslotte fataal. Van Est vocht nog wel dapper terug, maar de verschillen werden steeds kleiner en tenslotte stuur de Goldschmidt de liaisonwagen naar voren met het advies aan onze landgenoot om de indruk wekkende solo te staken. Dat ge schiedde in Lachepelle. Van Est had toen 123 km alleen gereden, een prestatie die beloond werd met de premie voor de strijdlus- tigste renner. Na de hergroepering volgden vele demarrages, die vrijwel alle bedwongen werden door de dra ger van de gele trui, Cazala en diens ploeggenoten. De beslissing viel tenslotte 20 km voor Rouaan. De Italiaan Bruni en de Belg Van Aerde na men een voorsprong van een hal ve minuut. Suarez probeerde nog zich bij hen aan te sluiten maar het tempo werd hoog opgejaagd en de Spanjaard kreeg geen kans. Het gevolg van de jachten was, dat de beide vluchtelingen nog in gevaar kwamen. Het ver schil slonk tenslotte tot 6 secon den. Bruni won de eindsprint. De uitslag luidde: 1. Bruni (It.) 2. Van Aerde (B.) 3. Padovan (It.) 4. Falaschi (It.) 5. A. Desmet <B.) 6. Voorting (Nelux) 7. Van Est (Nelux) 8. Dejouhannet (Centr. Z. Fr.) z.t. 9. Darrigade (Fr.) 10. Campillo (Sp.) 11. Picot (W.Z.W.) 12. Favero (It.) 13. Het gehele peloton 6.40.36 z.t. 6.40.42 z.t. z.t. z.t. z.t. z.t. zt. z.t. z.t. z.t. Het algemeen klassement. 1. Cazala (Fr.) 24.50.20 2. Gauthier (Centr. Z. Fr.) 24.50.47 3. Vermeulin (Parijs N.O.) 24.52.02 4. Annaert (ParijsN.O.) 24.52.05 5. Picot (W.Z.W.) 24.52.16 6. Schellenberg (Zw.) 24.52.16 7. Desmet (B.) 24.52.21 8. Pauwels <B.) 24.52.35 9. Stablinski (Fr.) 24.52.48 10. Batista (Int.) 24.53.47 11. Darrigade (Fr.) 2j.00.50 12. De Groot (Nelux) 25.01.21 13. Bahamontes (Sp.) 25.01.37 14. Fabri (It.) 25.01.51 15. Piet van Est (Nelux) 25.01.56 16. Graf (Zw.) z.t. 17. Bergaud (Centr. Z. Fr.z.t. 18. De Bruyne <B.) z.t. 19. Dejouhannet (Centr. Z. Fr.) 25.02.04 20. Favero (It.) 25.02.06 24, Kersten (Nelux) 25.02.23 25. Kool (Nelux) 25.02123 31. Gaul (Nelux) 25.03.06 32. Rivière (Fr.) z.t. 33. Baldini (It.) z.t. 34. Anquetil (Fr.) z.t. 35. Ernzer (Nelux) z.t. 36. Bobet (Fr.) z.t. 45. Bolzan (Nelux) 25.03.25 66. De Jongh (Nelux) 25.03.39 83 v, d. Borgh (Nelux) 25.04.51 85. Voorting (Nelux) 25.04.21 90. Schmidt (Nelux) 25.04.42 Dag-ploegenkl assement. 1. Italië 20.01.00 2. België 20.01.30 3. een aequo: alle overige teams 20.02.06 Het algemeen ploegenklassc- ment. 1. Frankrijk 74.4358 2. België 74.46.52 3. Parüs-N.O. 74.47.13 4. Centraal Z Fr. 74.54.47 5. Zwit.-Dld 74.57.18 6. West-Zuid-West Fr. 74.57.58 7. Intern, ploeg 74.59.59 8. Nelux 75.05.04 9. Italië 75.06.07 10. Spanje 75.06.53 De suikerprijs. Piet van Est kreeg de premie voor de meest-strudlustige renner. De algemene rangschikking voor de premie voor de strijdlustigste renner werd: 1. Piet van Est (Nelux) 73 pnt. 2. Pauwels (B.) 51 pnt. 3. Bergaud (Centr. Z. Fr.) 47 pnt. 4. Vermeulin (Parijs N.O.) 47 pnt. 5. Annaert (Parijs N.O.) 41 pnt. De troostprijs. De 40.000 francs voor de meest onfortuinlijke renner in deze étap pe werden toegewezen aan Jean Anastasi, die na een valpartij werd uitgeschakeld. Het puntenklassement. 1. Darrigade (Fr.) 139 pnt. 2. Favero (It.) 117 pnt. 3. Cazala (Fr.) 108 pnt. 4. Bruni (It.) 108 pnt. 5. Dejouhannet CCentr. Z. Fr.) 105 pnt. 6. Van Aerde (B.) 102 pnt. 7. De Groot (Nelux) 83 pnt. CUBA VERBREEKT BETREKKINGEN MET REPUBLIEK DE DOMINICAANSE Naar te Havanna wordt ver nomen heeft de Cubaanse rege ring de diplomatieke betrekkin gen met de Dominicaanse re publiek verbroken. In een nota aan de Domini caanse republiek schrijft de re gering van Fidel Castro o.a., dat Cuba niet bewogen kan blij ven bij ,,de afslachting van krijgsgevangenen en het bom barderen van open steden, zo als op het ogenblik in de Domi nicaanse republiek gebeurt. Voorts verwijtd e Cubaanse re gering het bewind van de dic tator Trujillo, dat het weigert de vliegtuigen terug te geven, waarmee op 1 januari j.l. oud president Batista en zijn mede werkers van Cuba naar Ciudad Trujillo zijn uitgeweken. Verder wordt geprotesteerd tegen de weigering om Batista en de an dere „orlogsmisdadigers" uit te leveren. (Advertentie) RUSLAND EN BULGARIJE SPEELDEN GELI JK. In en wedstrijd voor de voor ronden van het Olympisch voet- baltornooi 1960 hebben de voet balploegen van Rusland en Bul garije zaterdag te Moskou met 11 gelijkgespeeld. Johansson wint wereldkampioenschap zwaargewicht J o *CD 4LO R S3 1 y co Heemraadssingel 303 - R'dam 3 r ROTTERDAM, 29 juni 1959. - Geruchten doen de ronde dat de kans bestaat, dat binnenkort een kalf met vijf koppen geboren zal worden. Zeker is het ia- echter, dat vanaf heden SUS-loten met vijf coupons in vijf verschillende kleuren bij de bekende SUS- f2; winkeliers, kenbaar aan SUS-raambiljetten, A een gulden per stuk verkrijgbaar zijn. Met een SUS-lot trekt men vijfmaal mee. Baten van de loterij zijn tg-' bestemd voor zestien noodlijdende katholieke organi- t saties, ter leniging van geestelijke en stoffelijke nood. [k Aan prijzen, waaronder vijf woonhuizen of woonschepen, t of een vrije besteding ter waarde van vijfentwintig- Is duizend gulden per stuk, is een totaal bedrag ter be- js schikking van een kwartmiljoen gulden. Let echter op t cr bij het kopen van loten, want SUS-loten dienen vijf j| coupons te bevatten. Bekendmaking door middel van vijf radiouitzendingen en de laatste uitzending ook z televisie. Wees er als de kippen bij De Zweed Ingemar Johansson heeft een verrassende overwin ning behaald op de Amerikaan Floyd Patterson en daarmee de wereldtitel in het zwaargewicht op zijn naam gebracht. De referee maakte in de derde ronde een einde aan het gevecht, toen Patterson enige malen neer geslagen was geweest en niet meer in staat was zich te verde digen. Het is voor de eerste keer dat de kroon bij de zwaargewichten door een Zweed wordt gedragen, en het is de derde maal dat deze ear aan een Europeaan te beurt valt. De rechtse van Johansson, de „fabelachtige rechtse" waar over tijdens de training zoveel 2?«nroken is maar die de Zweed .oen verborgen hield, is verant woordelijk voor zijn succes. Johansson probeerde die recht se een enkele maal tijdens de eer ste ronde, maar zonder er kracht achter te zetten. Deze eerste ronde bracht weinig krachtsver schil, maar de ringsxperts schre ven haar op rekening van Johans son, die met zijn linkse de meeste treffers had geplaatst. De tweede ronde was volgens sommigen ge lijk, doch verliep volgens ande ren iets in het voordeel van Pat terson. Maar geen van beide man nen was met een werkelijk harde stoot doorgekomen. Het einde kwam, voor iedereen onverwacht, in de derde ronde toen Johansson, na eerst enkele linkse halfarmstoten te hebben geplaatst, plotseling een formi dabele rechtse op het gezicht van Patterson plaatste terwijl deze zich heen en weer bewoog om te trachten de linksen te ontgaan. De stoot had zoveel kracht dat Het lid van de Eerste Kamer ir M. A. Geuze heeft de minister van Landbouw en Visserij schrif telijk de volgende vragen gesteld: 1. Is het waar, dat de minister ambtenaren van zijn departement, met name de groep rijksland- bouwconsulenten, heeft verboden mededelingen aan de pers te ver strekken over de gevolgen van de huidige droogte in de land bouw? 2. Indien de voorgaande vraag bevestigend wordt beantwoord, is de minister dan bereid mede te delen om welke redenen dit verbod is uitgevaardigd? 3. Is de minister, indien zodanig verbod inderdaad bestaat, bereid dit verbod op te heffen? 127. „Criffan verdwe nen", zegt de Noor man, terwijl zich rim pels op zijn voorhoofd aftekenen. „Dat kan haast niet. Zijn krij gers hebben hem mee genomen. Hij moet er gens hier in de buurt zijn. Zend ogenblikke lijk krijgers uit om de omgeving zorgvuldig af te speuren. Zolang deze bandiet op vrije voeten is zal er on rust blijven." Het bevel van Eric wordt onmiddellijk uitgevoerd. Dan wendt Eric zich met een glimlach tot Fergus. „Wel, gij hebt de strijd gewon nen", zegt hij. „Ik moge u als eer ste daarmee gelukwensen". Ernstig schudt Fergus het hoofd. „Het gaat niet om mij, het gaat om prins Bryan en om Ierland. Mijn doel is gelukkig bereikt en dat dank ik gedeeltelijk aan u, heer koning van het Noorden. Thans moet ik mij terugtrekken voor anderen, die beter geschikt zijn om de jonge vorst te steunen en voor te bereiden op zijn taak". „Leve prins Bryan", roept een stem en de mannen om Fergus heen stemmen daar luide mee in. Maar boven het gejuich klinkt ineens een angstige schreeuw en de aandacht der manrien wordt ge trokken door de grote drukte op het toernooiveld. Greinzend duikt het volgend ogenblik het gezicht van één van Eric's maiihen uit de struiken op. „Ze hebben hem diè koning", zegt bij. „De boeren uft de omtrek hebben hem ontdekt en slepen hem hierheen. Kijk". Op een schavot is een haveloze kerel gesprongen en hijst een hevig spartelende gestalte niemand anders dan Criffan omhoog. Een ogenblik staat de Noorman naar het weinig goeds voorspellen de toneel, dan wisselt hij een snel le blik met Fergus. „Die snaken willen het recht in eigen hand nemen, maar dat zal niet gaan 1" En met grote sprongen stormt hij naar voren deze Patterson's weerstandsver mogen totaal ondermijnde. Hij kwam na „zeven" overeind, maar de scheidsrechter had op dat moment al een einde kunnen maken aan het gevecht want de kampioen was niet meer in staat partij te geven. Een linkse en een rechtse hoek zonden hem ander maal voor negen tellen naar het kanvas. Hij stond met moeite op, trachtte op zijii beurt de Zweed te treffen maar werd nog vier maal gevloerd door zijn opper machtige tegenstander, soms door stoten waar niet eens veel kracht achter zat, want Johans son plaatste zijn slagen niet erg zuiver in zijn haast om er een eind aan te maken, alvorens de scheidsrechter tussenbeide kwam. De derde ronde had toen 2 min. en 8 sec. geduurd, en in totaal was Patterson 46 seconden neer geweest. Hij bloedde uit de neus terwijl Johansson vrijwel geen sporen droeg van de strijd, behal ve wat rode plekken op de borst en bij de neus. Onmiddellijk nadat Johansson tot wereldkampioen was uitge roepen werd de ring bestormd door honderden bezoekers, meest Zweden die met vlaggetjes zwaai den. Aangezien de reglementen van de New Yorksc- uokscommissie geen „technische K.O." erkennen zal het resultaat van de wedstrijd worden vermeld als een K.O.- overwinning van Johansson in de derde ronde. De nederlaag van Patterson was de grootste sensatie in de boksgeschiedenis der zwaarge wichten sinds 23 jaar geleden na Max Schmeling door een K. O. won van Joe Louis. Het publiek naar schatting waren er 30-000 toeschouwers vloog overeind er. gilde hysterisc toen Patterson voor de eerste maal werd neergeslagen door de „fabelachtige rechts:"' die tref met de kracht van een stoom hamer. Men bleef schreeuwen terwijl de Zweed zijn tegenstan- ler reduceerde tot een staat van volkomen hulpeloosheid. Het drama was te veel voor Patterson's echtgenote, die hui lend van haar plaats aan de ring naar de kleedkamers werd geleid. Ook de zuster van Johansson brak in tranen uit. Maar zijn ver loofde Birgit Laudgren keek stra lend van vreugde toe toen de scheidsrechter de hand van de nieuwe wereldkampioen omhoog hief. NA ONGEVAL OVERLEDEN Vrijdagmorgen is in het zieken huis te Tegelen overleden de 6- jarige jongen Willie Schattorje, die donderdagmorgen omstreeks negen uur bij het oversteken van de Rijksweg ter hoogte van de school door een passerende auto, bestuurd door mevrouw B. S. uit Roermond werd aangereden.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 3