Pockets Littooij Amerikaanse publikatie over mei 1940 RU ROL Prins Bernhard reikte zilveren anjers uit HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Huidgenezing President Eisenhower Frans-Italiaans communiqué Het bezoek van De Gaulle aan Italië Het vliegtuigongeluk in Ncord-Italië MAANDAG 29 JUNI 1959 15e Jaargang Nr 4714 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rus vraagt Amerikaans asiel De „Times" over Belgisch Kongo ONDERSCHEIDINGEN VOOR WAARDEVOLLE CULTURELE ARBEID salons sobèrt 6* kopp*rmt W apert* cod*f over economische integratie in de wereld J. KEMPER OM DE VEILIGHEID VAN PRESIDENT EISENHOWER Gouverneur Long uit psychiatrische inrichting ontslagen Frankering by abonnement: Terneuzen. Redactie-adresNoordstraat 5557 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Administratie-adres: Smldswal Telefoon 2*73 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 3073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct Losse nrs 9 ct Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handela- advertenties)5 regels 1,Iedere regel mee* 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. De minister van Buitenlandse Zaken in de Nederlandse rege ling in ballingschap, mr. E. N. van Kleffens, heeft op 25 mei 1940 in een onderhoud met de Amerikaanse ambassadeur te Londen, Joseph Kennedy, uiting gegeven aan zijn bezorgdheid over het feit, dat de Britten „we gens hun trots" weigerden, in te zien, hoe kritiek de toestand was, en bijgevolg er niet over dachten, voorbereidingen voor een even tuele evacuatie van hun rege ling te treffen. Dit blijkt uit stukken uit het jaar 1940, welke het Amerikaan se ministerie van Buitenlandse Zaken zondag heeft gepubliceerd. Minister Van Kleffens had te genover ambassadeur Kennedy verklaard, dat Koningin Wilhel- mina zich er van bewust was, dat zij haar regering niet zou kunnen voortzetten, als zij naar de Ver enigde Staten zou uitwijken. Daarom was er aan Canada ge dacht. De minister had tevergeefs ge tracht de Britse regering duide lijk te maken, dat zij zich voor een kritieke toestand zou zien geplaatst als de strijd in Frank rijk verkeerd afliep. Op een vraag naar de wijze waarop de Britten dachten, een eventuele Duitse invasie te kun nen keren, had hij te horen ge kregen, dat er slechts zeer weinig geharde slodaten beschikbaar wa ren, terwijl er voor de rest op de vrijwillige landweer zou moeten worden gesteund. Te denken dat men hiermee een invasie zou kunnen keren, noem de de minister „volkomen be lachelijk". Hij zei dat er in het geheim twee Nederlandse oor logsschepen te Falmouth gereed werden gehouden. Als gasten van de Britse regering waren de Ne derlanders echter van oordeel, dat zij hun regering niet uit Lon den zouden kunnen verplaatsen, zolang de Britten niet dergelijke maatregelen zouden nemen, het geen zij uit trots weigerden. Minister Van Kleffens had te gen ambassadeur Kennedy ge zegd, dat hij vreesde dat de Brit ten zich pas van het gevaar be wust zouden worden als het te laat was. Uit een rapport van de Ameri kaanse ambassadeur te Brussel blijkt, dat koning Leopold op 9 mei des middags een dag vóór de Duitse inval, geen aanval ver wachtte. De bezorgdheid in Ne derland noemde hij „een nieuw teken van de zenuwoorlog". Op 18 april had de vorst even wel tegenover de ambassadeur verklaard, dat z.i. de inval van de Duitsers slechts een kwestie van tijd was. Hij verzocht toen, de AFNEMEND BUIIG. Gedurende de afgelopen dagen heeft de depressie-activiteit zich geleidelijk verder over het Europese continent uitgebreid. Koelere Oceaan-lucht is doorge drongen tot in geheel Duitsland en in het zuidoosten tot de Alpen en de Pyreneën. Zondag kwamen voornamelijk in de noordoostelijke helft van het land weer buien tot ontwik keling die plaatselijk van onweer vergezeld gingen. Een volgende buienzóne die in de namiddag van zondag over Zuid-Engeland trok is zondag nacht ons land gepasseerd. Daar na neemt de buienactiviteit af onder invloed van de nadering van een rug van hogeluchtdruk boven Ierland. In de temperatuur komt weinig verandering. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van maandag ochtend tot maandagavond. WESTELIJKE WIND. Veranderlijke bewolking en vooral aanvankelijk buien. Mati ge tot vrij krachtige westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. DINSDAG 30 JUNI v.m. n.m. 9.41 10.02 10.16 10.37 10.56 11.17 11.06 11.27 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden op ondfci op onder Juni 29 4.22 21.04 0.52 14.32 30 4.23 21.04 1.16 15.34 Amerikaanse president te vragen om een verklaring op te stellen ter publikatie op het ogenblik dat de inval op handen werd geacht. In deze verklaring zouden de Ver. Staten moeten laten weten, dat zij niet onverschillig zouden kunnen blijven voor een schen ding der Belgische neutraliteit en dat Engeland en Frankrijk geen vrede op het oog hadden, die de vernietiging van Duitsland en de vernedering van het Duitse volk ten doel had. De Amerikaanse ambassadeur had koning Leopold gezegd, dat het effect van een dergelijke uitspraak geheel van het kiezen van het tijdstip van publikatie zou afhangen. De vorst antwoordde hierop dat hij zou laten weten, wanneer hij de tijd hiervoor rijp achtte. De ver klaring is echter nooit uitge geven. Blijkens de Amerikaanse pu blikatie heeft de ambassadeur te Parijs, William Bullitt, zijn rege ring een week na de Duitse aan val on Frankrijk laten weten, dat vrijwel alle Franse tanks be mand waren door communisti sche arbeiders var de Parijse Re- nault-fabrieken en dat deze op een zeer kritiek ogenblik weiger den op te trekken. In een bepaald geval zou van de bemanningen van 63 zware tanks slechts vijf het bevel tot een aanval hebben uitgevoerd. In een aantal geval len hadden tanktroepen belang rijke onderdelen van het mate rieel vernield. Ambassadeur Bul litt voegde hieraan toe vernomen te hebben dat de betrokkenen die avond nog terecht zouden worden gesteld. Als een ander voorbeeld van de activiteit van een communisti sche „vijfde colonne'' deelde Bul litt mede, dat een regiment ja gers van 18.000 man in opstand was gekomen en de belangrijke stad Compiegne had bezet. Zij hielden deze plaats ten noord oosten van Parijs toen nog in hun bezit. Hij had vernomen dat zij die avond met vliegtuigen en tanks zouden worden aangevallen. Het regiment handelde, volgens het rapport van de Amerikaanse am bassadeur, „in samenwerking met de Duitsers op last van de Sow- jet-regering". De houding van de denen tegen over de Duitse troepen die hun land waren binnengevallen, wordt in een rapport van 24 mei 1940 van de Amerikaanse ambas sadeur te Kopenhagen aan zijn regering „correct maar gereser veerd" genoemd. De ambassadeur voegt hieraan toe, dat de Duitse militairen zich goed gedragen en onder een ijzeren discipline blijken te staan. „Het schijnt dat men hun te ver staan had gegeven dat zij in De nemarken als beschermers van de natie zouden worden inge haald en nu zijn zij in verlegen heid gebracht door de koelheid van hun ontvangst", aldus de am bassadeur. Hij haalt een opmer king van een Duitse soldaat aan, dat het verzet van de Noren ge makkelijke te verdragen was dan de verachting van de Denen. (Advertentie). Huidzuiverheid Hüidgezondheid Voelen en oksels fris door Purol-poeder Alexander Kaznatsjejef, voor lichtingsfunctionaris van de Russische ambassade in Ran goon, heeft op de Amerikaanse ambassade in die stad asiel ge vraagd. Hij zei dat hij teleur gesteld was in het communisti sche regime. De Rus is 27 jaar. Kazanatsjejef heeft het vol gende verklaard„Ik verlang naar een leven van vrijheid die voor een burger van de Sowjet- Unie niet mogelijk is. Ik haat het regiem dat op het ogenblik in de Sowjet-Unie aan de macht is. De Sowjet-regering gebruikt terreur, ondermijning en poli tiestaatmethoden om haar doel te bereiken. Ik eeloof dat com munisme een kwaad is, omdat het de mens van zijn trots en zelfrespect berooft en hem tot een slaaf van partij en haar be stuurders maakt. Zolang ik in Birma ben, ben ik door mijn superieuren gedwongen mijn collega's en ook mijn Birmese vrienden te bespioneren. De Londense „Times" schrijft in een hoofdartikel, dat de nieuwe Belgische politiek ten aanzien van de Kongo een be langrijke weerslag zal hebben op de koloniale politiek van an dere landen, in het bijzonder Engeland en Portugal. Het blad merkt op dat de Belgen het tempo van de schild pad schijnen te hebben vervan gen voor dat van de haas, na dat zij tot de slotsom waren ge komen dat hun tot dusver ge volgde politiek als gevolg van druk buitenaf onhoudbaar was geworden. Daarbij zouden zij meer aan getrokken worden door de op vattingen van president De Gaulle, zoals in Frans West- Afrika en in equatoriaal Afrika toegepast, dan door de metho den van de Britten in Oost- en Midden Afrika. België staat, aldus de „Times", een politiek voor waarbij de gematigde Afri kaanse policicus er de voorkeur aan geeft om binnen de Belgi sche invloedsfeer te blijven, om dat hij ziet dat zijn landgenoten zonder harde strijd bereiken wat zij willen. Bij deze ontwik keling zouden die fasen worden overgeslagen waarin, zoals in andere koloniale landen, het Europese element zijn politieke voorrechten behoudt. (Advertentie.) OOK VOOR U! ZIJN ER GEZELLIGE bij BOEKHANDEL (Advertentie) mart) 16 brww»rfjsfroat 9 t«muzen de betere toiletartikelen fijnste buitenlandse parfums en cosmetica dépositaire lancome dr payot INVOER VAN DRUIVEN, TOMATEN EN PEEN VERBODEN. Met ingang van 1 juli is de invoer in ons land van druiven tomaten en bospeen, verboden tot nadere aankondiging. Dit invoerverbod heeft echter al leen betrekking op produkten voor zover ze afkomstig zijn uit andere E. E. G.-landen. In een begeleidend schrijven bij de aanbieding van het derde jaarlijkse rapport over de Ame rikaanse handelspolitiek aan het Congres, heeft president Eisen hower meegedeeld, dat de econo mie van de niet-communistische wereld „essentieel sterk" is ge bleven, ondanks een inzinking van de handel in 1958. Volgens de president zijn er in het afgelopen jaar diverse ont wikkelingen geweest die een gro te belofte voor de toekomst in houden. Hij noemde het tot stand komen van de Europese Econo mische Gemeenschap-, de stappen die zijn gedaan om de Europese valuta volledig inwisselbaar te maken en de verlenging met 4 jaar van de Amerikaanse wet geving voor handelsovereenkom sten, die het mogelijk maakt met andere landen overeenkomsten te sluiten tot wederzijdse verla ging der invoerrechten. „In de komende maanden en jaren zullen zich vele ingewikkel de problemen voordoen die ver- Aan het einde van het bezoek blijven op een duurzame stabi- van vijf dagen dat president De lisatie van de betrekkingen tus- Gaulle op uitnodiging van pre-j sen Oost en West. Een dergelij- sident Gronchi aan Italië heeftke stabilisatie zou echter geen gebracht, is zaterdag een ge meenschappelijk communiqué uitgegeven, waarin o.a. wordt waarde hebben als dit ten koste van de beginselen, die de twee landen huldigen, of ten koste verklaard dat bij het overleg de van de veiligheid zou gaan nadruk is gelegd op het belang van een nauw betrokken zijn van Italië bij de bepaling der Westelijke politiek. Dit geldt zowel voor een ge durende het tweede deel van de ministerconferentie te Genève als bij het hieruit voortvloeien de internationale gesprek, onge acht de vorm die dit zal heb ben. De twee partijen zijn van oor deel dat er wat de naaste toe komst betreft vóór de dertiende juli de hervatting van de mi nistersconferentie te Genève een bijeenkomst van de Weste lijken moet worden gehouden, met deelneming van de Itali aanse minister van Buitenland se Zaken. De Westelijke politiek moet, volgens de twee landen, gericht De samenwerking tussen de landen van West-Europa moet naar het oordeel van De Gaulle en Gronchi speciaal op politiek gebied worden uitgebreid. Een belangrijk terrein voor samen werking wordt de hulp aan on voldoende ontwikkelde landen geacht. Deze kwestie wordt thans het grootste internationa le vraagstuk genoemd, aan de oplossing waarvan Frankrijk en Italië gezamenlijk willen bijdra gen. Met het oog hierop zullen zij met hun bondgenoten over leg plegen. Wat de verhouding tussen de twee landen betreft, wordt in het communiqué tenslotte ge constateerd dat er geen enkele moeilijkheid bestaat en dat de samenwerking op alle gebieden uitstekend is. band houden met de totstandko ming van de Euromarkt en met mogelijke ontwikkelingen in de richting van regionale economi sche integratie in andere delen van de wereld", aldus Eisenho wer. Deze beweging ten gunste van regionale integratie is een van de belangrijkste invloeden bij de internationale economische ontwikkeling geworden. „De Verenigde Staten steunen de Europese gemeenschappelijke markt en het ontwerp voor ver dergaande Europese economische integratie dat hieraan ten grond slag ligt, uit politieke, economi sche en veiligheidsoverwegin gen". „De Euromarkt houdt de belof te in dat vele nationale rivalitei ten zullen kunnen worden over wonnen, die Europa in het ver leden zo duur zijn komen te staan", aldus de president. Over de betrekkingen tussen de landen van de Euromarkt en de overige elf landen die bij de organisatie voor Europese Eco nomische Samenwerking (O. E. E. S.) zijn aangesloten, merkte de president opi, dat er nog vele onopgeloste problemen van al gemene en technische aard zijn, die moeten worden overwonnen voordat een algemene vrijhan delszone tot stand zal kunnen komen. Hij voegde hieraan toe dat het belangrijk is dat bij even tuele nieuwe regelingen tussen beide groeperingen van Europese landen rekening zal worden ge houden met de behoeften zowel van het inter-Europese als van het wereld-handelsverkeer. Prins Bernhard heeft gisteren als regent van het zijn naam dra gende fonds op de jaarlijkse bij eenkomst aan de vooravond van zijn verjaardag in het gebouw van de Nederlandsehe Handel maatschappij te Amsterdam aan drie personen, die zich voor het Nederlandse culturele leven bij zonder verdienstelijk hebben ge. maakt door onverplicht verrichte arbeid, de onderscheiding van de zilveren anjer uitgereikt. Het waren mej. Ida Maria van Dug- teren (Rotterdam), prof. mr. dr. G. van den Bergh (Amsterdam) en mr. Adoiph Staring (Vorden). Dit was de negende keer dat zil veren anjers werden uitgereikt. In zijn toespraak zeide de Prins o.a.„Het ziet er naar uit, dat in de toekomst ook in ons land een verkorting van de ar beidstijd realiteit zal kunnen worden. In de eerste decennia van deze eeuw beleefden wij de strijd om de 8-urendag. In 1918 werd de 48-urige werkweek aanvaard. Na 1945 werd de winst van een betaalde vakan tie geboekt. „Op zichzelf is het verlangen naar verkorting van de arbeids tijd begrijpelijk", zo vervolgde de Prins. ,Het is een zegen, als door de vrucht van het mense lijk intellect, die in de voort schrijdende techniek ligt beslo ten, de arbeid niet alleen min der zwaar, maar ook in kwan titeit minder nodig is. Hierdoor worden steeds groter groepen in staat gesteld zich in vrije tijd als vrije mensen te ont plooien. Vervolgens sprak de Prins pver de groep, die in tegenstel ling tot verkorting van de ar beidstijd een overmaat van ar beid krijgt toegewezen of vrij willig op zich heeft genomen. Het is niet zo, dat arbeid een vloek en vrije tijd een zegen is. We moeten het zo zien, dat ar beid een vloek, maar ook een zegen kan zijn, en dat geldt ook voor de vrije tijd. „Gelukkig is hij, wien het ge geven is levensvullende arbeid toegewezen te krijgen, ook al zal die taak misschien zwaar drukken. Maar deze werkers vragen geen ontneming of ver- kortink van die taak. Zij vragen alleen om meer kracht. Deze figuren nu zijn het, die in we zen de norm voor elke arbeid vormen. De wijze waarop zij hun arbeid vervullen, dient voor ons de norm te zijn, waar naar wij ons bij het volvoeren van onze taak richten. Elke ar beid, hoe eenvoudig ook, kan iets van dat levensvullende in zich hebben," aldus Prins Bern hard. Vervolgens trad mej. Van Dugteren naar voren, mede-op richtster van de Nederlandse volksuniversiteiten en van de radio-volksuniversiteit. Zich tot mej. Van Dugteren richtend, zeide Prins Bernhard „Naast uw arbeid van stimu leren en instrueren trad u on bevangen de dikwijls gevreesde massificatie-instrumenten (film en radio) tegemoet. Door een goed gebruik boog u ze om van een gevaar tot een goed instru ment. De uitdaging van het jongste masa-medium, de televi sie, treedt gij al even onbe vreesd tegemoet en wie weet wat u en de uwen hier nog voor zegenrijk initiatief zullen ont plooien". Daarna trad prof. Van den Bergh (hoogleraar Nederlands staatsrecht aan de Amsterdam se universiteit) naar voren. In zijn persoonlijk woord tot prof. Van den Bergh memo reerde de Prins o.a. het plan van de hoogleraar voor de „Euro-klok" en zijn publika- ties over de zons- en maansver duisteringen. „Dit alles over ziende, mag ik constateren, al dus de Prins, dat u ondanks uw levensvullende arbeid op het terrein der rechtswetenschap, kan heeft gezien uw culturele belangstelling veel ruimer te richten, en wel op een frisse en originele manier. U is het le vend bewijs voor de stelling, dat een waarlijk cultureel le vend mens meer is dan een goede taakvervuller". Als laatste trad mr. Staring naar voren. „Niet zo vaak komt het voor, dat een jurist uitgroeit tot een kunsthistoricus van formaat en bovendien tot een monumen tenman van grote reputatie", zo sprak de Prins tot mr. Sta ring. „Uw grootvader, de dich ter Staring, was eveneens ju rist en ontplooide zich als land- ontginner. Hij kocht het oude goed ,;De Wildenborch" en zag kans dit landgoed door ontwa tering en uitstekend beheer tot een waardevol bezit te ontwik kelen. Het schijnt een eigen schap van het geslacht Staring te zijn een zelfgekozen taak met vasthoudendheid te vol brengen en daarmede tevens het algemeen belang te dienen. Dat hebt gij gedaan, aldus de Prins, door een verwaarloosd terrein van de kunstgeschiede nis dat der 18e eeuw te exploreren maar ook door het verwaarloosde landgoed „De Wildenborch" in oude luister te herstellen". (Advertentie.) Voor: Pedicure Voetverzorging Terneuzen Noordstr. 68 Tel. 2476 Op het militaire vliegveld Saint Hubert bij Montreal is het vrij dagochtend tot een incident ge komen tussen leden van de Ame rikaanse dienst en Canadese po litiemannen die belast waren met de bescherming van presi dent Eisenhower. Zoals gemeld bracht de president een kort be zoek aan Canada om tezamen met koningin Elizabeth de St. Laurenszeeweg te openen. De leden van de Amerikaanse veiligheidsdienst lieten de Cana dezen zonder plichtplegingen we ten, dat zij de organisatie van de bewaking ter hand zouden nemen. Hun werd echter beleefd te verstaan gegeven, dat zij zich met hun eigen zaken moesten be moeien. Het kwam tot een lichte schermutseling, waarbij een Ca nadese politieman een duw kreeg en op de grond viel. Aan de zelf beheersing van de Canadezen was het te danken dat een alge meen gevecht kon worden voor komen. Het hoofd van de Amerikaan se veiligheidsdienst moest later zijn Canadese collega zijn veront schuldigingen aanbieden. Het Franse blad „Combat" wijdt een beschouwing aan het bezoek van president De Gaulle aan Ita lië. Het schrijft o.m. dat De Gaulle noch zijn gastheren de herdenking in Magenta en Solfe- rino kozen voor het herleven van een herinnering. „Het was een historische inleiding van een reis die geen pelgrimstocht was. Het ging hier om een soort po litieke ontmoeting van de eerste orde waarbij denkbeelden werden uitgewisseld als voorbereiding voor concrete plannen. Rome en Parijs, steunpunten van een driehoek die ook Bonn omvat, zijn bezig de fundamenten te leggen van het Europese bouwwerk. W'est-Duitsland dat niet bij de besprekingen aanwe zig was, is opgenomen in deze plannen. Er zou geen as Rome Parijs zijn als er geen as Parijs Bonn was. Er is eenvoudig een geometrische constructie die be antwoordt aan de Europes eisen die beantwoordt aan de Europese eisen die samen de som vormen van geo-politieke vraagstukken. De Sowjet-Unie heeft haar schreden gezet in de richting van een zeegebied waar zij lang geen toegang had. En dat in on denkbare fasen en met spectacu laire successen. Moskou weet perioden van stilstand in acht te nemen. Men heeft Rusland se dert 1944 nog nooit een stap terug zien doen. Het communistische expansionisme is een ijzeren wet. Het onmetelijke China zal zich in de komende maanden in Zuid- Azië van geconsolideerde posities moeten verzekeren. Derhalve is een strategie gebo den van controle op de toegangs- en verbindingswegen. Op econo misch gebied moet men beschik ken over onuitputtelijke bronnen van de primair noodzakelijke 'grondstoffen van een moderne wereld. Het is goed dat de latijnse klaar heid langzamerhand herleeft om op de oude wegen naar het Mid dellandse Zeegebied enkele wijk plaatsen te vestigen waarvan het Westen gebruik kan maken", al dus. het blad. De Gaulle bij de Paus. President en mevrouw De Gaulle zijn zaterdagochtend door Paus Johannes in plechtige audiëntie ontvangen. Op het Sint Pietersplein ston den detachementen van de Zwit serse garde, gendarmes en leden van de palatijnse erewacht aan getreden toen de auto's van cie president en zijn gevolg aan kwamen. Op het ogenblik dat de super- constellation van de T. W. A. vrij dagavond om 17.40 uur van het vliegveld Malpenza van Milaan zou vertrekken, zat er zeer veel onweer in de lucht. De 59 passa giers waren rustig ingestapt, uit geleide gedaan door de grondste wardess van de T. W. A. Naast de jetstream stond een constel lation van de K. L. M., welke on der commando van gezagvoerder L. J. van Nifterik ruim een uur later zou vertrekken voor de dienst op Amsterdam. Capitain Van Nifterik zag de Amerikaanse machine met eerst volgende bestemming Parijs op normale wijze opstijgen en een rechterboeht maken. Na tien mi nuten meldde de gezagvoerder van het T. W. A.-toestel zich vol gens de voorgeschreven bepalin gen. Tien minuten later had hij zich opnieuw bij de controletoren van Milaan moeten melden, doch voerder Van Nifterik is om 19.00 uur volgens schema van Milaan vertrokken en had een rustige vlucht naar Amsterdam. De oorzaak van het ongeluk met het Amerikaanse passagiers vliegtuig in Noord-Italië is nog een mysterie. Men acht het uit gesloten, dat het toestel door is ge- toen bleef er bericht uit. De autoriteiten van het vliegveld be- blikseminslag uit elkaar gonnen zich ongerust te maken sprongen, en probeerden zelf het T.W.A.- Het hoofd van de technische toestel op te roepen maar er dienst van de Transworld Air- kwam geen antwoord. Toen kwa- lines, is zaterdag naar Italië ver men telefoongesprekken van de trokken om aan het onderzoek boeren uit de omgeving van Mi- deel te nemen. Ook hij is van me- laan binnen, dat zij een vliegtuig 1 ning, dat blikseminslag niet de hadden zien verongelukken. oorzaak is geweest. De constellation onder gezag- Het gerechtshof van de Ame rikaanse staat Louisiana heeft bepaald dat gouverneur Earl Long moet worden ontslagen uit de psychiatrische inrichting waarin hij op verzoek van zijn vrouw was opgenomen. De gou verneur, die nu zijn functie weer kan opnemen, is een echt scheidingsprocedure tegen zijn vrouw begonnen. De gouverneur was 27 dagen geleden in een psychiatrische in richting opgenomen nadat hij in een bijeenkomst van de wetge vende vergadering van de staat opzien had gebaard met een rede waarin hij de oppositie de huid vol schold. De ziekenhuisraad van de staat Louisiana is vrijdag op be vel van Long in spoedzitting bij een geweest en heeft alle zieken huisfunctionarissen die zich te gen zijn vrijlating verzetten, ont slagen. INVOERSTOP BONEN BELGIE—LUXEMBURG. Met ingang van zaterdag 27 juni mogen geen bonen uit ons land meer worden uitgevoerd naar België en Luxemburg. De autoriteiten van deze landen hebben hiertoe besloten op grond van de prijsontwikkeling op de binnenlandse markten. Het invoerverbod geldt niet voor tuinbonen. Vanuit ons land werden de laatste tijd regelma tig bonen uit de kassen naar België en Luxemburg verzon den.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1