Regeringsnota over sociaal economisch beleid Pockets Littooij Radio-Televisie «Verlichting I Radio de Koek MINISTERS OP RECES IjlHHlwiïl vaiTt HoFf Amerikaans passagiersvliegtuig door bliksem getroffen ZON- en MAANSTANDEN HOOGWATER HET WEER WEERBERICHT Onderbreking in Genève - Europa verdeeld Frasksftae fejj tine Redaet)e-&lres; Noordstrut 5Sr-3f Dftweteur-Hooidredactaur 1. van de Sand» Admimstratie-adres: Smldswal Telefoon 2*73 en 2510 N£ 5 uur uitsluitend 2078 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaalper maand ƒ2,—; per week 48 cL Losse nrs 9 et DE VRIJE ZEEUW ZATERDAG 27 JUNI 1959 15e Jaargang Nr 4713 Varsefcflnt daffé^Jks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Saade, Terseosen Advertentieprijs per m 15 et? mhtimflBl pi advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handelt* advertenties)5 regels 1,—. Iedere regel moe* 20 ct Kleine advertenties bij vooruitbetaling, Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdag? 10 nor. TWINTIG PROCENT HUURVERHOGING MELK WORDT VIER CENT PER LITER DUURDER COMPENSATIE VAN VA PROCENT BIJSLAG OP BASISLOON De regering heeft bij dc Tweede Kamer ccn nota inge diend over het door haar in de naaste toekomst te volgen sociaal-economisch beleid. In deze nota, die de Kamer in de regeringsverklaring van 26 mei was toegezegd, worden de volgende voorstellen gedaan. 1. F,en huurverhoging van 20 procent per I januari 1960 (zonder blokkering) met uitzondering van de buren voor bepaalde groe pen woningen van vóór 1918. 2. Afschaffing van de consumentensubsidie op melk per 1 januari I960, waardoor de prijs van melk en karnemelk met vier cent, per liter zal stijgen. 3. Verlenging met een jaar van de verhoging van de vennoot schapsbelasting, vermogensbelasting, het bijzondere invoerrecht op benzine cn van enkele tarieven van de omzetbelasting, ■1. Het ongedaan maken van de in 1955 ingevoerde verlaging van de grondbelasting. 5. Verlaging van de jaarlijkse bijdragen voor woningwetbouw- woningen' van gemiddeld 350,— tot 250, 6. Verlaging van de premie voor particuliere woningbouw van ge middeld f 5.000 tot voorlopig 3.500. 7. De opbrengst van de personele belasting zal met acht miljoen gulden stijgen als gevolg van de verhoging der huurwaarde. Mei het oog op de onvermijdelijke stijging van de kosten van levensonderhoud als gevolg van deze maatregelen acht de regering een compensatieregeling gewenst, die het volgende inhoudt: 1. Een bijslag van 2.5 proeent op het basisloon met een minimum van 4,per week voor de eerste, 3.75 voor de tweede en derde en 3,50 voor de vierde en vijfde gemeenteklasse. 2. Verhoging van de kinderbijslagen met vier cenl per dag voor het eerste, tweede en derde kind en met vijf cent voor elk vol gend kind. Hiervan gaat twee cent reeds in per 1 oktober 1959. 3. Aanpassing van het A. O. W-pensioen, de weduwen en wezen voorzieningen. de ongevallen- en andere uitkeringen, waaronder die op grond van de met buitengewoon pensioen 1940-45. 4 Verhoging met 100 procent van de invaliditeit uitkeringen en van de toeslag voor gehuwden met 5,— per week. Voorts acht de regering een vermindering van de belastingdruk vcor ongehuwden noodzakelijk en mogelijk. De lonen De regering acht liet gewenst, dat in het georganiseerde be drijfsleven de werkgevers en werknemers onmiddellijk na de behandeling van. de nota in de Tweede Kamer het overleg ope nen voor de mogelijkheden van een verbetering van lonen en an dere arbeidsvoorwaarden. Ten einde te verhinderen, dat het al te lang zal duren, voordat gedif ferentieerde verbeteringen mo gen worden toegepast, acht de regering het redelijk dat in elk geval vóór 1 juli 1960 tot deze verbeteringen zal worden beslo ten. De regering, aldus de nota, streeft een vrijere loonvorming na op grond van de daaraan ver honden economische voordelen. Daarom moet de eis worden ge steld, dat een gedifferentieerde loonontwikkeling is afgestemd op de produktiviteitsontwikkeling en niet mag leiden tot prijsstijgin gen. Ook zal alleen tot een verbete ring van lonen en andere ar beidsvoorwaarden .in een bepaal de bedrijfstak mogen worden overgegaan, indien de te treffen compensatiemaatregelen niet tot prijsverhoging aanleiding ge ven. Overigens acht de regering naast de invoering van meer dif ferentiatie het behoud van een zekere coördinatie in de lonen gewenst. Ter voorkoming van onevenwichtige loonverhoudin- gen en ter bevordering van de bezitsvorming denkt de regering bij verdergaande differentiatie per onderneming in het bijzonder aanwinstdelingsregelingen en ge premieerde spaarregelingen. Over de loonvorming voor het ov erheidspersoneel zal de rege- op onder op onder Juni 28 4.22 21.04 0.28 13.28 29 4.22 21.04 0.52 14.32 30 4.23 21.04 1.16 15.34 ZONDAG 28 JUNI v.m. n.m. Breskens 7.34 7.51 Terneuzen 8.09 8.26 Hans weert 8.49 9.06 Walsoorden 8.59 9.16 MAANDAG 29 JUNI v.m. n.m. Breskens 8.33 8.54 Terneuzen 9.08 0.29 Hanfiweert 9.48 10.09 Walsoorden 9.58 10.19 (Advertentie.) OOK VOOR U! ZIJN ER GEZELLIGE bij BOEKHANDEL ring overleg voeren in de cen trale commissie voor georgani seerd overleg In ambtenaren zaken. Deze loonpolitiek zal de algemene ontwikkeling in de loonvorming tot richtsnoer moe ten nemen, evenals in andere sectoren van het maatschappelijk leven, waar de gewone maatsta ven van produktivileit cn renta biliteit niet kunnen worden ge hanteerd. •Woningbouw De regering deelt in de nota mede, dat de maatregelen op het gebied van de woningbouw, de melksubsidie en de belasting maatregelen het tekort op de rijksbegroting I960 met 325.5 miljoen gulden zullen verminde ren. Deze vermindering wordt nood zakelijk geacht, omdat een be roep door de overheid op de ka pitaalmarkt met het oog op de behoeften van het bedrijfsleven en op de woningbouw moet wor den beperkt. Over de ontwikke ling van het algemene loonpeil merkt de nota op, dat paar het zich laat aanzien, de stijging daarvan in totaal enigszins zal uitgaan boven de toeneming van de arbeidsproduktiviteit. Dit kan. gezien de wenselijkheid voor het vraagstuk van de subsidies een oplossing te vinden, aanvaard baar worden geacht. Het begin sel, dat over een langere periode de verbetering in lonen en andere arbeidsvoorwaarden overeen stemming moeten blijven met de produktiviteitsontwikkeling, blijft hierdoor onaangetast. Over de economische ontwik keling in de toekomst wordt voorts gezegd, dat het overschot op de lopende rekening van de betalingsbalans door de ontwik keling in de besteding en de io nen verder zal worden aangetast en voor 1960 reeds zal liggen be neden de meest wenselijk geachte grens. De werkloosheid zal. naar wordt verwacht, dalen tot be neden twee procent van de be roepsbevolking. Voor bepaalde sectoren van het bedrijfsleven bestaat al spanning op de ar beidsmarkt en verdere spanning moet worden verwacht. Alles bijeengenomen dwingt de huidige toestand tot grote waak zaamheid. opdat niet opnieuw 'n verstoring van het evenwicht tussen middelen en bestedingen ontstaat. De consumentensubsidie op melk Teneinde de consumentensub sidie op melk af te schaffen, stelt de regering zich voor het volgen de beleid tc voeren. In verband met de verbetering, die de afzetpositie van boter in het jongste verleden heeft on dergaan. is het verantwoord voor de toekomst rekening te houden met een hogere waarde van liet bij standaardisatie vrijkomende melkvet en, daarmede samenhan gend, met een vermindering dei- subsidie per 100 liter consump- tiemelk. De afschaffing van de consumentensubsidie op melk houdt voorts in, dat het de voor keur verdient in de toekomst uit te gaan van een voor een bepaald melkprijsjaar vaste waardering van het bij standaardisatie vrij komende melkvet. Zolang et- sprake was van een consumen tensubsidie, konden de wisse lingen in de waarde van het bij standaardisatie vrijkomende melkvet worden opgevangen door schommelingen in de hoogte van de consumentensubsidie. Diet het afschaffen van deze sub sidie vervalt deze mogelijkheid. Aangezien het niet gewenst moet worden geacht, dat korte-ter- mijn-schommelingen in de boter, prijs aanleiding geven tot daar mede overeenkomende korte- termijn-schommelingen in de consumentenprijs van melk, is een voor een geheel melkprijs jaar geldende vaste waardering van het bij standaardisatie vrij komende melkvet gewenst. In het kader van een algehele afschaffing van de consumenten- subsidie, op melk acht de rege ring het noodzakelijk per 1 janu ari 1960 een algemene verhoging van de consumentenprijzen van gestandaardiseerde melk en kar nemelk met 4 cent per liter door te voeren. De regering heeft voorts het voornemen, na afschaffing der consumptiesubsidie op melk, in overleg met het georganiseerde bedrijfsleven na te gaan of en in hoeverre de bestaande regelingen op het gebied van de prijsvor ming van en de voorziening met consumptiemelk vereenvoudigd kunnen worden. Belastingmaatregelen Te verwachten is, dat het be drijfsleven in de voor ons liggen de periode in toenemende mate een beroep zal doen op de kapi taalmarkt. In verband hiermede zal het voor het rijk gezien ook de behoeften van de lagere publiekrechtelijke lichamen* voor het begrotingsjaar I960 niet mogelijk zijn eenzelfde be roep te doen op de kapitaalmarkt ais in 1959. Het spreekt voorts vanzelf, dat inflatoire financie ring van het begrotingstekort buiten de kapitaalmarkt om in de huidige fase van een aanwakke rende conjunctuur onverant woord zou zijn. Een en ander dwingt ertoe het begrotingstekort binnen zo nauw mogelijke gren zen te houden. Mede in verband met de nood zaak een verlaging van de in komstenbelasting en loonbelas ting van ongehuw den tot sta ml (Advertentie} B1NNENVERINGBED SCHUIMRUBBERBED evkrijgbaar bij: te brengen een verlaging welke niet langer uitstel ge doogt is de regering, hoewel ïij nog niet beschikt over een volledig begrotingsbeeld voor 1980, van mening, dat niet valt te ontkomen aan een verlenging van de in het kader van de be stedingsbeperking tot stand ge komen tijdelijke belastingver, hogingen, De verlaging van de grondbe lasting in 1955 is, voor zover zij betrekking had op gebouwde eigendommen, ingegeven dooi de overweging dat langs die weg een rendementsverbetering van het huizenbezit. tot stand kon worden gebracht ter aanvulling van de beperkte rendementsver betering door middel van een verhoging met 5 procent van het huurpeil. Nu het huurpeil nadien in 1957 reeds met 25 procent is verhoogd ziet de regering geen goede grond om, wanneer per 1 januari 1960 opnieuw een huurverhoging tot stand wordt gebracht, de in 1955 to< stand gebrachte verlaging van de grondbelasting voor ge bouwde eigendommen te besten digen. Wat de personele belasting aangaat, zal de regering evenals bij de huurverhoging van 1957 voorstellen de huurwaarden waar beneden in de verschillende ge- meenteklassen thans geen per sonele belasting wordt geheven, alsmede de daarmede samenhan gende aftrekbedragen, in de zelfde mate te verhogen als de huren. Op deze wijze blijft de personele belasting overigens met een matige verhoging van de verschuldigde bedragen mee groeien met haar belangrijkste grondslag, de huurwaarde. Voor een maatregel, die er toe zou leiden, dat deze belasting op de huidige nominale bedragen zou worden bevroren, ziet de re gering geen aanleiding. Wel dient tot matiging van de hogere druk dezer belasting een beperk te aanpassing aan de huurver hoging te worden tot stand ge bracht. Voor de rijksbegroting brengen de voorgenomen maatregelen een vermindering van uitgaven mee van 129,5 miljoen en een ver meerdering van belastinginkom sten met 196 miljoen. Na zes weken te hebben gedebatteerd, zijn de ministers van Bui tenlandse Zaken, die in Genève vergaderden over de Duitse kwestie en Berlijn, voor drie weken naar huis gegaan. Men kan niet zeg gen dat er helemaal niets was bereikt. Van de zijde van de Sowjet- Unie is toegegeven, dat de Weste''jke troepen recht hadden, op grond van de overeenkomst van 1944, in Berlijn te zijn. Maar Mos kou meent, dat daarin verandering moet worden gebracht langs vredelievende weg. Die wijziging zou dan moeten inhouden, dat West-Berlijn een neutrale vrijstaat wordt, waarvan de zelfstandigheid internationaal wordt gewaarborgd. Na een aantal jaren zou die stad echter eco nomisch zo afhankelijk zijn geworden van de Oostduitse omgeving dat ze wel geleidelijk, zo niet officieel, zou worden opgezogen door de Oostduitse republiek. Het Westen wil dus het betwiste stadsdeel onder zijn bescherming houden. Maar van zijn kant was het be reid tot concessies. Omdat West-Berlijn nu eenmaal in het midden van Oost-Duits- land ligt, zou dit controle mogen uitoefenen op het verkeer door zijn grondgebied, mits dit verkeer zou blijven, zoals het nu is. Dan zouden de Westelijke troepen beperkt zijn, en niet worden voorzien van kernwapens of raketten. Voorts zou de anti-communistische propaganda verminderen, en zouden de belangen der Oostduitse regering en der Russen worden ontzien. Men kan dus zeggen, dat er een aantal punten voor een compromis voorhanden waren. DUITS VERZET. Maar de Russen konden niet instemmen met zulk een regeling die toch allerlei concessies in hield. Hun standpunt is, dat Oost- Duitsland wordt bedreigd door de tegenwoordige situatie, wat ook wel waar is. Er wordt druk ge smokkeld in Berlijn, met zijn twee sectoren, waarvan de gren zen niet kunnen worden gecon troleerd. De anti-communistische propaganda van West-Berlijn uit en de spionagediensten over en weer maken het de Oostduitse communisten moeilijk, hun re gime te consolideren. Ook is West-Berlijn een asiel voor ieder die vluchten wil. Vandaar dat Moskou er op staat, dat West- Berlijn wordt geneutraliseerd. Alleen als het Westen in begin sel zou instemmen met zulk een verandering, desnoods na een aantal jaren, zou dc Sowjet-Unie een voorlopige regeling kunnen aanvaarden. Dan zou ook Oost- Berlijn nog niet aan de Oostduit se republiek worden overgedra gen. Maar het Westen kon niet instemmen met een akkoord, dat weer zou moeten plaats maken voor een verdrag, zoals de com munisten dat wensten. Zij zei den: „Wij willen onze nieuwe regeling handhaven tot aan de eenheid der Duitsers." Dat be tekent natuurlijk: tot Sint Jutte- mis. Daarop ontstond zulk een impasse, was men zo in het slop beland, dat men maar besloot voor drie weken uiteen te gaan. FRANSE EISEN. De Fransen waren in Genève minder soepel dan de Engelsen en Amerikanen. Zij steunden het standpunt van Adenauer, dat het beter is, helemaal niets nieuws te bepalen en de zaak te laten zoals zij is. West-Berlijn Advertentie f NOORDSTRAAT 102 - TEL. 312S - T&RNEUÜÉN TOESTEL MET 68 INZITTENDEN NEERGESTORT Een Lockheed „Super- Constellation" van de Ame rikaanse Mij „Transworld Airlines" met 59 passagiers cn negen bemanningsleden aan boord is vrijdag boven Noord-Itaiië door de blik sem getroffen en neerge stort. Alle 68 inzittenden kwamen om het leven. De wrakstukken van het toe stel dat reeds in de lucht in stuk ken uiteenviel en in brand ge raakte. kwamen over een groot- gebied ver preid neer op onge veer veertig kilometer ten noor den van Milaan. Het toestel verongelukte en kele minuten nadat het was op gestegen van het vliegveld van Milaan. Het was onderweg van Athene naar Chicago. De meeste passagiers waren Amerikaan of Italiaan. De vertegenwoordiger van de T. A. W. te Milaan, Chambers, heeft gezegd dat het hem tch- nisch gezien onmogelijk lijkt dat het vliegtuig door blikseminslag is vernield. Alle vliegtuigen en in het bijzonder deze „Constella tions" voor vluchten over de At lantische Oceaan zijn uitgerust met een zeer doelmatige bescher ming tegen elektrische ontladin gen. Eén van de eersten die in dc sl romende regen op de plaats van de ramp aankwam, was kardi naal Montini. aartsbisschop van Milaan. Hij gaf voorwaardelijke absolutie aan de slachtoffers en bleef een tijd in gebed verzon den Tot de slachtoffers behoort prof. Maria Sacchetti Fermi, een zuster van één van de uitvinders van de atoombom, Enrico Fermi. De Italiaanse was op weg naar Chicago om de weduwe van haar broer te bezoeken. NOG EEN TOESTEL VAN DE T. VV. A. IN ITALIË IN MOEILIJKHEDEN Ook een vrachtvliegtuig van de T. W. A.. een Lockheed „Constel lation". heeft vrijdagavond, loen het op een startbaan van het vliegveld van Rome in beweging kwam om op te stijgen, brand ge kregen in één van de vier moto ren. Een dikke rook ontwikkelde zich en hing over de startbaan. Brandweerauto's reden snel naar het vliegtuig en wisten de brand binnen enkele minuten te blus sen. De schade is niet groot. blijft: dan bezet en de Russen moeten zorgen, dat het verkeer daarmee wordt verzekerd. Zou den zij overgaan tot een blok kade van West-Berlijn. dan moest het Westen dit risico maar nemen, met het daaraan verbon den oorlogsgevaar. In Bonn en Parijs is men over tuigd, dat Moskou dan terug krabbelt. In Londen en Washing ton heeft men dat toch wel wat te gevaarlijk gevonden. Maar de Fransen zullen ook wel bij draaien, als aan wensen wordt voldaan, die met Berlijn niets te maken hebben. Zij willen name lijk meepraten met de atoom- mogendheden en van de V. S. de middelen ontvangen, om eigen atoombommen te vervaardigen. Dan wensen zij meer zeggen schap in de NAVO. En tenslotte hulp bij hun oorlog in Algerije. Zij zullen niet alles krijgen, maar iets ervan wel, en dan soe peler kunnen worden. WAT NU? Men verwacht nu, dat de Brit ten en Amerikanen de Fransen en Westduitsers zullen willen overhalen om in te stemmen met: beperking der Westelijke troepen en der anti-communisti sche propaganda in West-Berlijn; erkenning dat de Oostduitse com munisten de verbindingswegen met Berlijn (door hun land) mo gen controleren, mits zij het nor male verkeer eerbiedigen; en eventueel zich maar neerleggen bij het feit, dat de Russen de Oostberiijnse sector overdragen aan de Oostduitse republiek, i Dit betekent, dat het Westberlijnse stadsbestuur dan voor allerlei technische regelingen omtrent familiebezoek, werken in een an dere sector dan waarin men woont enz. met de Oostduitsers moet praten en niet meer met de Russen, wat overigens toch al nauwelijks meer gebeurde.) De Russen moeten dan nogmaals de vrijheid van West-Berlijn garan deren. Van hun kant zullen de Russen wel aandringen op een topcon ferentie over allerlei kern-pro blemen. De V. S. en Engeland zouden daarmee willen instem men, als de Russen hun voor stellen inzake Berlijn aannemen. Maar vooral Adenauer moet dan worden bewerkt. Want met name de feitelijke erkenning van rech ten der Oostduitsers is voor Bonn moeilijk te slikken. In de komende weken moet het Wes ten nu proberen tot een eenheids standpunt te komen. STRIJD OM ERHARÜ. Men weet dat Adenauer, die eerst president zou worden, heeft besloten toch kanselier (premier) te blijven. Voor die post als re geringsleider was de minister voor economie, Erhard, aange wezen. door de Christen-demo cratische partij van Adenauer. Doch de oude staatsman ver trouwde deze positie niet aan Er- hard toe, nu er in de buitenland se politiek Zulke belangrijke be slissingen moeten vallen. Volgens Adenauer is Erhard geen voor stander genoeg van het kleine Europa der Zes, en zelfs tegen stander van supra-nationale or ganen. Adenauer heeft evenwel zijn politiek gebouwd op een Frans- Duits verbond en supra nationale Europese eenheid. Merkwaardig is, dat het Ruhrgebied achter Er hard staat, maar dat Adenauer zulk een reputatie heeft bij de kiezers en in zijn eigen partij, dat hij symbool is van de nieuwe Duitse macht. In Bonn is noch tans het prestige van de „Alte"j wel geschokt. En het is de vraag,' of hij tot 1962, zoals hij aankon»1 digde, kanselier kan blijven. Te velen in West-Duitsland zien meer heil in een nauwer samen» gaan met de Anglo-Amerikanen dan met de Fransen. VERDEELDHEID. Binnen het „grote"' Europa heerst niet alleen verschil van mening over de houding jegens I de Russen in Berlijn. Men weet dat de schepping van het kleine Europa der Zes heeft geleid tot1 ongerustheid in andere landen,' die vrezen te worden uitgesloten van de klein-Europese markt. Zij zinnen op maatregelen van ver weer. En zeven van hen Enge land, de drie Skandinavische sta ten, Zwitserland, Oostenrijk en Portugal) hebben overwogen, een concurrerende groep te vor men, een „klein-Europese vrij handelszone". Die zeven staten zouden dan elkaar bevoordelen, zoals de zes het elkaar moeten doen. Veel zal er van dit plan niet. terecht komen. Gelukkig maar, want de verdeling in blokken in' West-Europa zou er nog erger, door worden. Gehoopt wordt daarom en de Duitse indus triëlen werken in deze in gelijke richting als Benelux, dat in het, noorden weer wordt gesteundI door Denemarken dat toch1 nog 'n nauwe samenwerking tot stand zal komen tussen de zes. en de zeven. Niet in de laatste plaats om politieke redenen zou zulk een associatie welkom zijn. In plaats van met elkaar te strijden om eikaars afzetgebieden ware het beter, als zij samen probeerden, hun markten in an dere werelddelen uit te breiden. Het Ruhrgebied werkt daar hard aan, de Britten ook, en de toe komst van Europa ligt econo misch nog altijd in Azië, Afrika en Latijns-Amerika. De moeilijk heden zijn daar groot, maar met gezamenlijke inspanning zouden zij overwonnen kunnen worden. En dat moet, omdat het Sowjet- blok overal reeds op het vinke- touw zit Dr. A. C. (Nadruk verboden.) De hoeveelheden regen die vrij dag na een langdurige periode van droogte zijn gevallen, liepen van plaats tot plaats sterk uit een. Op sommige stations viel maar weinig, b.v. op het vliegveld Deelen 1 mm, op andere was de regenval aanzienlijk b.v. 't vlieg veld Woensdrecht 23 mm. Meer dan 10 mm viel ook op de sta tions: IJmuiden 13 mm, de vlieg velden Volkel, Eindhoven, Val kenburg en Iepenburg 12 mm. Hoek van Holland en het vlieg veld Gilze-Rijen 11 mm. De regen en onweerszone hing samen met een front dat van België uit naar het noorden in getrokken en vrijdagochtend vrij sterk in betekenis is toegenomen. In het noordoosten van het land aangekomen, echter, was dé ac tiviteit weer verminderd. Inmiddels is ten zuiden van Ierland een nieuwe Oceaanstro ming verschenen die met vrij grote snelheid over de Atlanti sche Oceaan oostwaarts is ge trokken. Tegelijkertijd is het hogedrukgebied dat in de omge ving van Noorwegen heeft ge legen, aanzienlijk minder krach tig geworden, zodat het waar schijnlijk is dat de baan van Oceaanstoringen de komende dagen zich tot boven West Euro pa kan gaan uitstrekken. Verwacht wordt dan ook dat de regenzone van de depressie bij Ierland heden later van het wes ten uit Nederland kan binnen dringen. De intensiteit van de re gen, die bij ons plaatselijk zal vallen is echter nog onzeker. Met deze ontwikeling is tevens een einde gekomen aan de perioden met temperaturen van 25 graden en hoger. (Vrijdag kwamen deze namelijk nog in het noordoosten van het land voor). medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot zaterdag avond. Veranderlijke bewolking Veranderlijke bewolking mét later van het westen uit plaatse lijk enige regen. Zwakke tot matige wind uit zuidelijke rich tingen. Dezelfde middagtampera- turen of iets lagere.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1