70 Verkeersbeleid eist vooruitziende blik De Gaulle in Italië „New York Times" over Spanje's economische toestand Littoo'J Radio en Televisie Eric de Noorman De ring van Fergus rijdag en Zaterdag ƒ1.95 f 2,70 45 cent 60 cent NOG 300 NEDERLANDSE WERKNEMERS BIJ „OVERGENOMEN" BEDRIJVEN BRANDEN IN APRIL PERSCOMMENTAAR OP HERTERS VERSLAG OVER GENEVE FUCHS IN OOST-DUITSLAND Louis Armstrong aan de betere hand NEHROE IN KERALA Prijsindexcijfer van het levensonderhoud van hand en hoofdarbeidersgezinnen Pingulns in de ijskast DE VERKIEZINGEN OP MALAKKA Herter minder optimistisch dan MacMillan ARRESTATIES OP CUBA EEN UURS WAARSCHUWINGS STAKING IN BELGIE O UwX lucht- ct 500 gram mooie SCHOUDER- CARBONADE voor f 2.- Malse DOORREGEN RUNDERLAP 500 gram voor MAGERE RUNDERLAP 500 gram voor ƒ2,68 Mooie RIBSTUKJES 500 gram voor Fijne OTE RH AM WORST 150 gram voor Lekker BRADEN GEHAKT 150 gram voor STRAAT - TElï*. 2531 Vrijdag 26 juni 1959 - I 15e jaargang nó. 4712 Het is verbluffend te zien hoe elke stad en elk dorp ip ons land na de oorlog gegroeid is en nog steeds blijft groeien. Minstens even verbluffend is het echter, wanneer wij nagaan hoe weinig men daarbij over het algemeen rekening houdt met de toekomst. Want al die nieuwe woningen zijn noodzakelijk om in een di recte behoefte te voorzien, maar er is meer nodig dan het vervul len van de behoeften van van daag en morgen alleen. Al die huizen n.l. zullen over tien of twintig jaar bijna zonder uitzon dering gezinnen herbergen, waar men over tenminste één auto be schikt en de grote vraag is nu maar, waar men met al die auto's denkt te blijven in de toekomst. Kort na de oorlog telde het autopark in ons land nog geen 40.000 eenheden; thans is dit aantal uitgegroeid tot meer dan 550.000 en niets wijst er opi, dat er een punt van stilstand in deze groei is gekomen. Integendeel, zeer velen denken nog over de aanschaf van een auto, zodra hun financiële draagkracht dit toe laat en ook het bedrijfsleven zal in de toekomst van nog veel gro tere aantallen auto's gebruik ma ken dan thans reeds het geval is. GEWELDIGE GROEI. Het publiek, dat de mogelijk heid ziet een lang gekoesterde wens in vervulling te laten gaan, vraagt zich niet af of er wel plaats is voor nog een auto, doch koopt, zonder zich verder om deze consequentie te bekomme ren. En wij kunnen dat het pu bliek niet kwalijk nemen. De geweldige groei van het autopark in ons land in 1972 verwacht men naar een voorlo pige, maar tevens voorzichtige raming, de één-miljoenste auto, in 1984 de twee-miljoenste en in 1995 de drie-miljoenste maakt het noodzakelijk, reeds nü de no dige maatregelen te treffen. Maar hier mankeert nog veel, zo niet alles, aan. Want de bouw van nieuwe woonwijken is mooi, om dat nog tienduizenden op een wo ning wachten, maar als men nu flats bouwt zonder of met veel te weinig garages, dan zullen de gevolgen daarvan over tien of twintig jaar nieuwe problemen scheppen, die dan niet meer op te lossen zijn. MODERNE STEDENBOUW Hetzelfde kan gezegd worden van de aanleg van woonstraten met een rijbaan van hoogstens zes meter breed. Over een aan tal jaren immers zal hier niet alleen geen plaats meer zijn om de wagens buiten te laten staan, doch evenmin om het rijdende verkeer te kunnen afwikkelen. Reuter verneemt uit diploma tieke bron in Djakarta, dat het aantal Nederlandse werknemers bij de „overgenomen" bedrijven in Indonesië de afgelopen drie maanden met de helft is vermin derd. Er zouden er thans nog on geveer 300 bij voormalige Neder landse bedrijven werken. Vol gens onbevestigde berichten zul len nog vele Nederlanders waar schijnlijk voor 17 augustus de Indonesische onafhankelijkheids dag het land verlaten. Alle Nederlandse werknemers bij Lindeteves, Jacobson en v. d. Berg en de Nationale Handels bank zijn volgens Reuter thans uit Indonesië vertrokken. Bij Borsumij werken nog 26 Neder landers en bij de Factorij nog 38. Dit zijn de twee enige Neder landse ondernemingen met een Nederlandse staf van betekenis. Het aantal Nederlanders in Soerabaja wordt in diplomatieke kringen thans geschat op 24. In totaal zijn er ongeveer nog 2800 Nederlanders in Indonesië, van wie er 1800 werken bij Shell-In donesia. Iedereen juicht het toe, dat de moderne stedenbouwers hun ont werpen rijkelijk verluchten met plantsoenen en parken, maar slechts weinigen voorzien, dat ook parkeerruimte zal moeten worden geschapen en er zijn slechts zeer weinig stadsontwer pers die daar reeds thans in vol doende mate rekening mee hou den. Natuurlijk spelen hier ook de hoge grondprijzen een rol, zo dat men de grond zoveel moge lijk rendabel moet maken, doch dit mag beslist niet leiden tot een bouwwijze, die hoogstens voor enkele jaren in de behoefte kan voorzien. Ook is men nog vrijwel ner gens afgeweken van het oude principe van de city-vorming. Kantoren, warenhuizen, schouw burgen, bioscopen en dergelijke objecten, die op bepaalde uren van de dag veel mensen trekken mensen van wie er nu al een groot deel per auto komt wor den in hoofdzaak in of bij de oude stadscentra gebouwd, met als gevolg dat de zaak daar na luttele jaren hopeloos moet vast lopen. TIJDIG INGRIJPEN! Juist in deze tijd, nu er alom wordt gebouwd, niet alleen in de woningsector, maar ook door di recties van grote bedrijven en instellingen, nu dient men, na tuurlijk zonder de belangen van het ogenblik over het hoofd te zien, zich te realiseren dat de kostbare bouwwerken ook in de toekomst in een behoefte moeten blijven voorzien. Toekomstvoor spellingen zijn altijd zeer gevaar lijk, maar er is werkelijk geen vooruitziende blik voor nodig om te weten, dat men in vele ge meenten van ons land een ver keerde zuinigheid betracht, een zuinigheid die de wijsheid be driegt en straks slechts tot een chaos kan leiden. Over de noodzakelijke voorzie ningen met betrekking tot de aanleg van verbindingswegen met drie of vier rijbanen in bei de richtingen zullen wij het dit maal niet hebben. Ons land slaat t.o.v. de meeste andere landen van Europa waarlijk geen slecht figuur wat het wegennet betreft. Willen wij deze reputatie hand haven, dan zal ook hier snel moe ten worden ingegrepen. Het verkeer in de steden baart echter de grootste zorg. Het wordt tijd, dat men dit nu snel in ziet, anders kon het wel eens te laat zijn. (Nadruk verboden) De Franse president generaal De Gaulle, die dinsdag j.l. voor een officieel bezoek in Milaan is aangekomen, waarbij hij geest driftig door een grote menigte werd verwelkomd, is woensdag, in gezelschap van zijn Italiaanse ambtgenoot Giovanni Gronchi, per trein naar Brescia vertrok ken, van waaruit hij een bezoek zal brengen aan de vroegere slag velden van San Martino en Sol- ferino, waar Franse troepen van Napoleon III en Italiaanse een heden uit Piemont een eeuw ge leden tezamen het Oostenrijkse leger der Habsburgers versloe gen. Woensdagavond laat vertrok De Gaulle uit Milaan naar Rome. Zijn bezoek aan Italië duurt, als gemeld, vijf dagen. De gehele Italiaanse pers be steedt veel aandacht aan het be zoek van Frankrijks president. Commentaar werd echter slechts door communistische bladen ge geven. Volgens het niet-officiële com munistische dagblad „Paese" zal De Gaulle de Italiaanse regering het sluiten van een Middellandse- zee-verdrag voorstellen, dat Frankrijk, Spanje en Italië zou moeten omvatten. „Reuter" meldt uit Wenen In april hebben tengevolge van brand 2 personen het leven ver loren en werden 35 personen door brand gewond, van wie 15 leden van het brandweerperso neel. De directe schade als gevolg van brand wordt geraamd op 3.509.320,— (vorige maand ƒ3.031.540, april '58 5.266.290). Er waren 45 belangrijke bran den, elk met een schade van 20.000 of meer. Hierbij waren 13 boerderijen die geheel of ge deeltelijk werden vernield en waarvan de totale directe schade wordt geraamd op 657.000 (vorige maand 19 boerderijen met een totale directe schade van 937.230, april 1958 21 boer derijen, schade ƒ889.975). Bij de boerderijbranden leed de vee stapel de volgende verliezen; 1 paard, 27 koeien, 59 varkens en 1703 stuks kleinvee. Handel en industrie leden met 25 branden een schade van 1.838.020 (vorige maand 16 branden met een schade van ƒ1.506.000; april 1958 21 bran den, schade ƒ2.392.000). dat het onafhankelijke Oosten rijkse dagblad „Neuer Kurier" woensdag schreef dat Italië en Frankrijk Oostenrijk aan hun hernieuwde vriendschap „opoffe ren". „Is dit omdat Oostenrijk geen lid is van de Europese Economi sche Gemeenschap en het niet in staat is moeilijkheden in de NAVO te veroorzaken?", vraagt de „Neuer Kurier" zich af. In een commentaar op de door de presidenten De Gaulle en Gronchi bijgewoonde feestelijk heden in Italië ter herdenking van het feit, dat Franse en Ita liaanse troepen honderd jaar ge leden het Oostenrijkse leger in Lombardije versloegen, schreef het blad nog: „Indien de Franse en Italiaan se militairen indertijd even wei nig moed aan de dag hadden ge legd als de propagandisten dezer landen het thans .doen, zou de uitslag van de slagen van Ma genta, Solferino en San Martino anders zijn geweest". Het Amerikaanse blad „New York Times" schrijft over het verslag dat de Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken, Herter, over de Geneefse confe rentie heeft uitgebracht dat het eigenlijke geschilpunt tussen Oost en West het doel van de Russen is hun opmars in weste lijke richting te hervatten door eerst West-Berlijn en dan geheel Duitsland in hun macht te krij gen. Daarna zal geheel Europa overgeleverd zijn aan de genade van de Russen. Zolang het Russische ultima tum ten aanzien van West-Ber lijn van kracht is, zo lang is er geen reden een topconferentie bijeen te roepen, aldus de ,,New York Times". De „Herald Tribune" schrijft dat Herter een onopgesmukte en krachtige verklaring heeft ge geven van de redenen waarom de conferentie in het slop is ge raakt. De minister zei dat er tot dusver niets is gebeurd wat een topconferentie rechtvaardigt. De conferentie is, aldus de „Herald Tribune", toch geen tijdverspil ling geweest. Het westelijke plan voor de hereniging van Duits land heeft de instemming van de wereld gekregen. Dr. Klaus Fuchs, de Duitse atoomspion met Britse nationali teit, die de voorsprong die het Westen op het gebied der kern energie op de Sowjet-Unie bezat, door zijn verraad teniet deed, heeft woensdag in een gesprek dat hij in de woning van zijn va der, 30 kilometer ten Noorden van Berlijn, met een correspon dent van Reuter heeft gehad, verklaard dat hij voornemens is het Oostduitse staatsburgerschap aan te nemen en te gaan werken voor de „ophouw der nieuwe maatschappij". Fuchs verklaarde dat hij zeer verheugd was nu in de „Duitse Democratische Republiek" te zijn. Hij had nog geen definitieve toe komstplannen. Fuchs zei ook nog geen wrok jegens Engeland te koesteren. Louis „Satchmo" Armstrong, de bekende jazz-trompettist die dinsdag plotseling ziek werd, is aan de betere hand. Hij is dinsdag naar het zieken huis gebracht waar hij onder zocht werd door een hartspe cialist. Het bleek dat hij long ontsteking had opgelopen. Arm strong heeft een rustige nacht gehad. Zijn kamer in het ziekenhuis ligt vol telegrammen uit alle de len uit de wereld, waarin hem beterschap wordt toegewenst. Men verwacht dat de trompet tist over enkele dagen het zie kenhuis zal kunnen verlaten. Het festival in Spoleto, waar voor de 58-jarige Armstrong spe ciaal was overgekomen, zou gis teravond normaal doorgaan. De band van Armstrong zal een uit voering geven in een kortgeleden blootgelegd Romeins theater. De Indische minister-president, Nehroe, heeft dinsdag te Trivan- drum in de Indische staat Kerala overleg gepleegd met leden van de communistische regering en 'de tegenstanders van de rege ring. Dinsdag, de elfde dag van de geweldloze campagne van tegenstanders van het commu nistische bestuur van de staat, zijn 1100 tegenstanders van de regering in hechtenis genomen. Nehroe was maandag in Kera la aangekomen op uitnodiging van de eerste minister van de staat, Namboedripad. Nehroe zal trachten een vreed zame regeling van het geschil tussen voor- en tegenstanders van de regering te treffen. Tij dens de campagne zijn reeds veer tien mensen gedood. Tot de oppositiepartijen in Ke rala behoort die van Nehroe, de congrespartij. In een commentaar op de eco nomische toestand in Spanje schreef de „New York Times" donderdag: Het landelijk prijsindexcijfer van het levensonderhoud van gezinnen van hand- en hoofd arbeiders, zoals dat maandelijks door het centraal bureau voor de statistiek wordt samenge steld op basis 1951 100, gaf van medio april tot medio mei een lichte stijging te zien. Het indexcijfer inclusief A.O.W. steeg van 120 in april tot 121 in mei. Het indexcijfer exclusief A.O.W. bleef in verband met af ronding der cijfers onveranderd staan op 116. De belangrijkste veranderin gen speelden zich af in de sec tor voeding. Binnen deze sector van de gezinsuitgaven daalde het indexcijfer voor aardappe len en voor fruit. Voor groen ten nam het indexcijfer daar entegen toe, terwijl voorts de prijzen stegen voor margarine, vlees, kaas en eieren. Buiten de voedingssector daal de de prijs voor anthraciet en steeg hij voor schoeisel en schoenreparatie (stijging van de leerprijzen). (Advertentie) yENtffc Axel „DE Terneuzen „Als de berichten juist zijn, heeft generalissimo Franco van Spanje een historische beslissing genomen. Deze is het aanvaar den van de voorwaarden van het internationale monetaire fonds en de organisatie voor Europese economische samenwerking en het eindelijk stellen van orde op de zaken in zijn financiële huis. Gelijk vrijwel alle moderne dic tators, koestert generaal Franco bijna minachting voor economi sche aangelegenheden. Dank zij de Spaanse oorlogsmoeheid, het traditionele aanvaarden van ar moede en, sinds 1953 van steun van de Verenigde Staten, die zelfs in niet-militaire hulp het bedrag van een miljard dol lar overschreed, werd het regiem op gang gehouden. De economie moge dan al geen wetenschap zijn, maar zij komt toch enigszins overeen met de „wetten der natuur". Tot op zekere hoogte kan men haar tar ten, doch de afrekening komt, vroeg of laat. Indien dit niet de dag van afrekening is, is het er toch zeer dicht bij. Twintig jaar lang was er slechte leiding, cor ruptie en gebrek aan vooruit gang. De voornaamste fysieke structuur van het land wegen, Voor twee Kinband-pinguins, die de walvisvaarder „Willem Barendsz" van zijn laatste reis naar het Zuidpoolgebied voor Ar- tis meebracht, heeft de techni sche dienst van Artis een ruime „ijskast" gemaakt, met dubbel wandige houten schotten, waar in staven ijs kunnen worden ge plaatst. Bij het oplopen van de temperatuur in de maand mei was duidelijk te zien dat de dier tjes last van de warmte kregen. Ze zochten zoveel mogelijk een koel plaatsje en stonden daar maar zo'n beetje met de snavels opengesperd naar adem te hap pen. Hier moest iets aan gedaan worden wilde men de dieren in leven houden. Op warme dagen zorgt dit ijs nu voor een voor de pinguins dragelijke temperatuur van 13 tot 15 graden. Bij wat fris ser weer zijn ze steeds buiten te vinden. Maar wordt het ze daar echter te warm dan gaan de pin guins uit eigen beweging in hun ijskast. spoorwegen, uitrusting der fa brieken e.d. ging achteruit. De inflatie is thans ernstig. De dollar- en goudreserves zijn prak tisch verdwenen. De begrotingen en betalingsbalansen tonen voort durend een tekort. De handels schulden aan het buitenland zijn voor zulk een arm land hoog en het aantal faillissementen neemt onrustbarend toe. Niettemin schijnen de deskun digen het er over eens te zijn, dat met een goed stabilisatieplan, een verzachting van de beperkin gen op in- en uitvoer, een vol doend drastische devaluatie, een vrije wisselkoers, kredietbeper king, enz., Spanje kan herstellen en wellicht in een verrassend tempo. Een programma van deze aard zal echter, om te beginnen, veel werkloosheid meebrengen. Er heerst thans enige sociale onrust, doch deze zou zeer wel groter kunnen worden, als het stabili satieplan wordt aangenomen. Dit betekent dan de grootste poli tieke druk, die tot dusver op het regiem van Franco werd uitge oefend. Het aanvaarden van het ultimatum van het internationale monetaire fonds zou echter bete kenen geen buitenlandse kredie ten, officiële of particuliere, en geen lidmaatschap van de O.E.E.S. In het kort gezegd: „Spanje verkeert op het ogenblik in een der kritiekste perioden van zijn geschiedenis." De verenigde (regerings) par tij, onder leiding van Toenkoe Abdoel Rahman, heeft bij de ver kiezingen, die in de laatste tijd in tien Malakkaanse staten zijn ge houden, acht maal de overwin ning behaald. Doch bij de verkiezingen in de staat Keianten leed de Verenig de partij een verpletterende ne derlaag; 28 van de dertig zetels werden namelijk veroverd door de Pan-Malakkaanse Mohamme daanse partij. Laatstgenoemde partij heeft ook de verkiezingen, die in het afgelopen weekeinde in de staat Trengganoe werden gehouden, gewonnen. De Malakkaanse premier Dato Abdoel Razak verklaarde naar aanleiding van de nederlaag der verenigde partij in Keianten: „Dat is een bittere pil voor ons." ZATERDAG 27 JUNI De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Herter, schijnt, zo hebben diplomaten te Washington gezegd, minder opti mistisch over de uitslag van de Geneefse conferentie te zijn dan de Britse minister-president, MacMillan. MacMillan zei tot het Lager huis dat het fout zou zijn de mate van succes van de conferen tie te onderschatten, terwijl Her- ter enkele uren later voor de tele visie zei dat er geen vorderingen van belang zijn gemaakt in de richting van een oplossing van het Berlijnse en het Duitse vraagstuk, aldus de diplomaten te Washington. Waarnemers te Washington achten het niet onmogelijk dat de Russen een opzienbarende con cessie zullen doen om de Ameri kanen ertoe te brengen aan een topconferentie deel te nemen. Deze concessie zou bekend wor den gemaakt bij de hervatting van de ministersconferentie op 13 juli. Deze mogelijkheid schijnt Herter in zijn verslag te hebben aangeduid met „mogelijke ter reinen van overeenstemming over bepaalde schikkingen voor Berlijn." De afgelopen twee dagen zijn in Havanna talrijke arrestaties verricht en clandestiene wapen- voorraden in beslag genomen. Volgens de politie hielden de ge arresteerden zich bezig met con tra-revolutionaire activiteit. Zij waren aanhangers van ex-presi- I France dent Batista. HILVERSUM I.: 7.00 Nws.; 7.15 Gewijde muziek; 7.30 Voor de jeugd; 7.40 Gram.; 7.45 Morgengebed en lit. kal.; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de vrouw9.55 Voor de kleuters 10.10 Report. T.T.-races; 10.25 Gram.; 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken; 11.45 Rep. T.T.-races; 12.00 Middagklok; 12.03 Gram.; 12.50 Rep. T. T.< races; 13.00 Nieuws; 13.15 Zon newijzer; 13.20 Amus. muziek; 13.45 Voor de jeugd; 14.00 Rep. T.T.-races; 14.10 Amateurs- progr.14.30 Kron. voor lette ren en kunsten; 14.55 Ama teursprogr.15.15 Gregoriaanse zang; 15.45 Boekbespr.(Tus sen 15.55 en 17.30 Rep. Tour de France.); 15.55 Voor de jeugd; 16.05 Gram.16.10 Rep. T. T. - races; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Rep. T. T.-races17.05 Lichte muziek; 17.25 Idem; 17.45 Rep. T.T.-races; 18.00 Journalistiek weekoverz.18.10 De Spring plank; 18.30 Voor de jeugd; 18.45 Vragenbeantw.19.00 Nws.; 19.10 Act. en tenniskamp-Wim- bledon19.25 Lichtbaken, caus. 19.40 Rep. Tour de France; 19.55 Kamerork.20.50 Rep. Tour de 21.00 Licht progr. j21.30 Gram.; 21.55 Pol. caus. De bij het socialistische vakver bond aangesloten Belgische amb tenaren hebben woensdag van elf tot twaalf uur het werk neerge legd. Het betreft hier een waar schuwingsstaking, om de aan dacht te vestigen op looneisen. Ook de socialistische spoorweg beambten hebben aan de staking deelgenomen. Dit heeft echter op het treinverkeer vrijwel geen in vloed gehad. Nog geen tien trei nen hebben onderweg een uur stilgestaan. 125. Dicht naast el kaar staan de mannen zwijgend en somber bij de bosrand. Zij, die over wapens beschik ken, in de voorste ge lederen... Wachtend op de aanval, die het einde zal brengen... „Ik begrijp niet dat we niets merken van het Ierse voetvolk, dat ons achterna kwam, toen we uit de burcht vluchtten," fluistert Svein, hoewel er geen aanwijsbare reden is, waarom hij zou moe ten fluisteren. „Die boeven broeden zeker 't een of ander gemeens uit „Wat valt er nu nog uit te broe den", zegt Eric schouderopha lend„Ze krijgen ons toch wel, daar zijn verder geen listige plan nen voor nodigIk vind wel, dat de ruiteraanval lang op zich laat wachten „Er is zogezegd niets meer te zien" mompelt Svein, „wel een boel te horen. Misschien staan ze op een kluitje te jammeren, dat vrind Griffan van zijn paard ge vallen is Ineens stoot Eric zijn vriend aan en wijst naar de kleine stofwolk die over de heuvel verschijnt. „Ruiters" stelt Svein vast, zijn helm stevig op het hoofd drukkend. Hij strijkt met de duim langs het lemmet van zijn zwaard. „Daar gaan we dan, hèhè „Het is maar een klein groepje dat daar nadert", stelt Eric vast. „De voorste is zonder twijfel een Ier, maar de anderen" „Huh", gromt Svein, terwijl hij zijn ogen dichtknijpt om beter te kunnen zien. Het volgend ogenblik gooit hij ineens zijn zwaard in de lucht en springt een meter van de grond. „Daar heb je nou 't wonder, Noorman. Zei ik 't niet? Dank zij mijn helm, wat ik je brom, haha... of misschien wel vanwege dat bronzen paardje, dat jij om je nek hebtof vanwege de Fergus' ring, weet ik 'tMaar een won der' is het zogezegdDat is Bolan, die daar aankomt... Bolan, die we uitstuurden om Fergus' vloot te halen 22.05 Gram.; 23.35 Wij luiden de zondag in. Aansluitend: Avondgebed en lit. kal.; 23.00 Nieuws; 23.15 Nieuws in Espe ranto; 23.2524.00 Nouveauté's. HILVERSUM II.7.00 Nws 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.ÓÓ Nieuws; 8.18 Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9.05 Gym. voor de vrouw; 9.15 Gram.; 10.00 Tijde lijk uitgeschakeld, caus.; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de vrouw; 10.45 Gram.; 10.50 Ca baret; 11.20 Buitenl. weekover zicht; 11.35 Pianorecital; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Land- en tuinbouw meded.12.33 Ham mondorgelspel 13.00 Nieuws 13.15 Lichte muziek; 13.40 Muz. revue; 14.20 Streekuitz.14.45 Lichte muziek; 15.10 Boekbespr.; 15.30 Kunstmaandorkest koor en sol.; 16.45 Wethouder Wi- baut, de Machtige, caus.; 16.30 Nieuwe gram.; 16.55 Vacantie- tips; 17.30 Weekjourn.18.00 Nws. en comm.; 18.20 Gram.; 19.00 Artistieke Staalkaart; 19.30 Wie A zegt, moet B. zeggen, caus.; 19.40 Het Bijbels Para- dijsverhaal door de eeuwen, caus.19.55 Deze week, caus. 20.00 Nieuws; 20.05 Gram.; 20.35 Promenade orkest en solist; 2115 Soc. comm.; 21.30 Gevar progr.; 22.00 Sportnieuws; 22.30 Instr. sextet; 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Gram. BRUSSEL (VL.): 12.00 Ork. conc.12.30 Weerber.12.34 Ge sproken aperitief; 12.45 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.11 Radio-Alma nak 14.30 Radiojourn.15.00 Gram.; 15.15, 15.45 en 16.30 Idem; 16.45 Engelse les; 17.00 Nieuws; 17.10 Dagklapper en lit. kal.; 17.20 Gram.; 18.00 Or- gelconc.18.30 Voor de solda ten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram 19.50 Idem; 20.00 Omr. orkest; 21.15 Amus. orkest; 22.00 Nws.; 22.15 Verz. progr,; 23.00 Nws.; 23.0524.00 Gram. Televisieprogramma's NED. T. V.Journ. en weer- overzicht; 20.20 Gesprek aan de schrijftafel; 20.30 Gevar. progr.; 21.15 Oude films; 21.35 Gevar. progr. uit Parijs. VLAAMS BELG. T. V.: 16.00 Overname Duitse T. V.Zwem- wedstr. Duitsland—Nederland 17.0018.30 Voor de jeugd; 19.30 Nieuws19.45 De week in beeld 20.15 Disneyland; 21.00 Feuill.; 21.25 Jazzmuziek; 22.00 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 5