UIT DE PROVINCIE Het gist in het land van de koffie Kikvorsmannen op de zeebodem Eric de Noorman De ring van Fergus AGENDA Pinay over de economische situatie in Frankrijk MARKTBERICHTEN TERNEUZEN HONTENISSE RETRANCHEMENT. STOPPELDIJK. IJZENDIJKE- ZAAMSLAG DE RELLETJES IN DURBAN Braziiie's duizend families"geconfronteerd met catastrofale situatie „Nog onvolledig en broos" ZWEEDSE PLANNEN VOOR RUSSISCHE SATELLIETSTAD Drie kandidaten Communistische afgevaardigden lopen weg uit vergadering van I. L. O. 60 loonsverhoging 25- i DICHTERLIJK ARGUMENT Als antwoord op het voorstel van Gedeputeerde Staten van Zeeland om de beplantingen op de eerste binnenzeedijken te doen verbieden en gaandeweg te verwijderen, heeft de vogel- beschermingswacht W. Zeeuws Vlaanderen aan het college en aan de Prov. Staten een gedicht gezonden van raadspensionaris Jacob Cats: Wie prijst er ooit een mens, Die oude bomen velt, En op dezelfde plaats, Geen nieuwe planten stelt. Want hadden eerlang Ons ouders niet geplant, Wat zou toch Zeeland zijn, Als veen en ijdel land. BESSEN OOGST BEGONNEN De oogst van zwarte bessen is begonnen. Op de veiling te Goes hebben verscheidene kwe kers dit produkt aangevoerd. In totaal was er reeds 500 kilo van deze vruchten, waarvoor de laatste jaren de fabrieken in binnen- en buitenland grote be langstelling tonen. Voor de pri meur in Goes werd 2,52 per kilo gram betaald. Verwacht wordt, dat het aanbod de komende da gen vlug zal toenemen. Door het aanhoudende warme en droge weer zijn de zwarte bes sen namelijk vlug gaan rijpen. De oogst is hierdoor zeker veer tien dagen vroeger dan in voor gaande jaren. Over het alge meen wordt er in Zeeland een matige oogst van zwarte bessen verwacht. Rode Kruis-campagne 1959 een groot succes. De jaarlijkse veertiendaagse Rode Kruis-actie is dit jaar in Terneuzen een groot succes ge worden dank zij de spontane en enthousiaste medewerking van velen. Het Rode Kruis Campagne comité is vooral de dames Ver linde-Maandag (Terneuzen) en Lipjesde Wolf (Sluiskil) die met hun colonne-leden in be langrijke mate aan het welsla gen bijdroegen, bijzonder dank baar. Het slot van de campagne, de verkoop van 10.000 loten, werd wel het opmerkelijkste succes. In totaal bracht de actie bij na 1100,méér op dan in '58. Verkoop zomerzegels. De verkoop van de Zomerze gels 1959, verzorgd door de di verse vrouwenorganisaties heeft opgebracht1290,96. Hierin is dus niet begrepen de loketverkoop. Meer dan 1000 voor A. V. O. De netto-opbrengst van de collecte en de voetbalwedstrijd TerneuzenVlissingen, georga niseerd ten bate van de A.V.O., de Nederlandse Vereniging So ciale Zorg voor Minder-Validen, bedraagt 1030,50. Geslaagd. Te Leiden slaagde voor het examen hoofdleidster bij het ^kleuteronderwijs onze stadgenote jne.i. J. M. A. Verschelling. Goed afgelopen. Toen.'gisternamiddag te 6.30 uur de 6-jarige N. de L., die op zijn fiets, bij het oversteken van het kruispunt nabij de brug over de Westsluis geen acht sloeg op het verkeer, werd hij door een auto, rijdende in de richting Sluiskil, bestuurd door de heer W. A. P. van H. uit Sas van Gent, aange reden. Het knaapje kwam er met een geschaafde elleboog van af. Auto en fiets werden licht be schadigd. Bekroonde inzendingen. Op de internationale postzegel tentoonstelling, die van 2231 mei te Hamburg werd gehouden, ■zijn de inzendingen van Leo Ha- -.nelink, Maarten Penne en Frans Romeinsen in de jeugdafdeling met een prijs bekroond. Aange zien zware eisen aan de inzendin gen werden gesteld, is dit voor de jeugdige stadgenoten, die lid zijn van de jeugdpostzegelvereni- ging alhier, een succes te noe men. Vergadering Ccöp. Boeren leenbank „Terneuzen". Dinsdagmiddag hield de Coöp. Boerenleenbank „Terneuzen" baar jaarlijkse algemene verga dering in hotel „Des Pays-Bas". Uit het financieel verslag over 1958 bleek, dat het balanstotaal wederom met ruim 2 miljoen gulden was toegenomen en daar mede gestegen tot 18.752.338,23. De winst over 1958 heeft be dragen 66.638,51. Hiervan werd 50.000 toegevoegd aan de reser ves waardoor deze stegen tot ƒ856.648,24. Het restant der winst werd aangewend voor af schrijving op gebouwen. Wegens aftreding van de heer K_ de Kraker te Axel, die vanaf "1922. lid was geweest van de Raad van Toezicht en vervolgens voorzitter van die Raad en vanaf 1939 lid van het bestuur en daarna voorzitter van het be stuur, werd tot bestuurslid ge kozen de heer W. L. den Hamer te Axel. Het periodiek aftredende lid van de Raad van Toezicht, de beer H. de Jonge te Hoek, werd herkozen. Aan het slot van de vergade ring werd de scheidende voorzit ter De Kraker achtereenvolgens toegesproken door de heren F. de Koeijer, vice-voorzitter, H. de Jonge, voorzitter van de Raad van Toezicht en door de kassier mr. C. C. Wabeke, die allen de vele facetten belichtten, waarop de heer De Kraker de belangen van de bank had gediend. Tot slot dankte de heer De Kraker zichtbaar geroerd door de vele waarderende woorden die bij dit afscheid tot hem waren gericht. Groot turnfeest ten bate van de kankerbestrijding. Het bestuur van de afd. Hon- tenisse van het Koningin Wil- helminafonds is deze zomer wel bijzonder actief en organiseert de ene actie na de andere. Reeds tweemaal werd een bij zonder geslaagde verkoping ge houden en nu heeft men weer wat anders op het programma genomen. Men heeft de Koninkl. Kath. Turnkring „De Verbroedering' uit Ruisbroek (bij Brussel) be reid gevonden in Kloosterzande een groot turnfeest te organise ren waarvan de baten ten goe de komen aan de kankerbestrij ding. Men is in deze streken op dit gebied niet zoveel gewoon en men zal kunnen genieten van spectaculair werk van deze uit stekende groep turners die kort geleden in Oostende in hun af deling kampioen van België zijn geworden. Uiteraard verwacht men een grote belangstelling en daar is alle reden voor. Men verkoopt de entréebewijzen op voorhand en men heeft daar tevens een, loterij aan gekoppeld. Men slaat dus drie vliegen in één klap. 1. Men krijgt toegang tot een sportgebeuren van de eerste rang. 2. Men heeft de kans op een fraaie prijs (in totaal ca. 25 prijzen). 3. Lest best zouden we haast zeggen, men steunt er 't meest sympathieke doel meej-dat men zich bedenken kan, n.l. de be strijding van de door ieder ge vreesde ziekte, volksvijand no. 1, de kanker. Vooraf zal in samenwerking met de Koninklijke Harmonie „St. Cecilia" een groot défilé worden gehouden, waarbij men deze spectaculaire groep van 70 mannen, en vrouwen in hun1 uniformen zal kunnen bewon deren. De dag te voren, gaat het pro gramma door als op elke eerste zaterdag van de maand, doch ook hieraan heeft men een aparte attractie verbonden. Die dag wordt n.l. behalve de verkoping ook een speciaal kin derfeest georganiseerd met pop penkast en spelen en al derge lijke dingen meer. Kloosterzande zal dus wel in het teken van de belangstelling, staan, hetgeen het actieve co- mit ook verdient. Geslaagd. Voor het toelatingsexamen aan het lyceum te Oostburg slaagden Rie van Dale, Maria Hennekij, Engelien van Soolingen, Jo Bas ting en Sjaak de Visser. Geslaagd. Aan de Kweekschool te Ouden bosch slaagde voor onderwijze res, onze dorpsgenote, mej. A. Hamelink. Hoofdleidster Kleuteronderwijs Voor het examen hoofdleid ster kleuteronderwijs slaagde onze dorpsgenote mej. A. Lam bert. Ballonwedstrijd De ballonwedstrijd, die we gens omstandigheden op het grote kinderfeest bij gelegen heid van het gouden jubileum van deken Staal geen doorgang kon vinden, is alsnog gehouden. Voor de kinderen was er dit na komertje niet minder plezierig om en na de start werden de ballonnetjes vol verwachting nagekeken. Voor de winnaartjes van deze wedstrijd zijn mooie prijzen beschikbaar gesteld. Mooi resultaat. Onze plaatselijke fanfare trok zondagmorgen naar Waalre om aldaar deel te nemen aan een federatief muziekconcours. In een schitterend beboste om geving had dit concours, waar aan 10 korpsen deelnamen, plaats. Als juryleden traden op J. Ogiers, Meindert Boekei en Oscar van Hemel. IJzendijke behaalde in de afdeling uitmun tendheid met de nummers „A Holliday Suite" van Eric Ball en „Gladiator'' van A. Anoit een eerste prijs met 100 punten, waar door zij als eerste in haar afde ling eindigde. Het was reeds twee uur in de nacht toen het gezelschap in de beste stemming weer thuis kwam. Ballonwedstrijd. Ter gelegenheid van de Ko- ninginnefeesten had het comité een ballonwedstrijd uitgeschre ven voor de schoolkinderen. De uitslag was: le pr. Ria Kopmels, 2e pr. Iréne Haver- beke, 3e pr. Marian van Oers, 4e pr. A. Plasschaert, 5e pr. An- kie Haarsma, 6e pr. Anny Swar- telé, 7e pr. Nella van de Bunder, 8e pr. Dies Geluk, 9e pr. Sonja Verstraete en 10e pr. Antoinette Haverbeke. Meisje liep tegen motor op. Het elfjarig meisje M. de S. stak plotseling de rijweg over en liep tegen een motorrijder op. Door het krachtig remmen sloeg de motorrijder, J. de W. uit Cad- zand, over de kop alsook zijn duo-passagiere mej. v. P. Beiden hepen enige verwondingen op. Het meisje kwam er met de schrik en gescheurde kleren van af. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van de Rijks politie alhier zijn de volgende voorwerpen als gevonden aange geven welke terug te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen. Kincjerpoptemonnaie met inh., Puntstraat 11; muntbiljet van 2,50, Polderstraat 42; zijden sjaal, Puntstraat 5. WOENSDAG 24 JUNI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Vuur boven Azië". DONDERDAG 25 JUNI. TERNEUZEN: Hotel „Rotter dam", 2 uur: Vergadering van aandeelhouders N.V. Trans port Mij. „Terneuzen". In verband met de relletjes die kort geleden in twee buiten wijken van Durban plaats ge vonden hebben, verstrekt de in formatiedienst van de Zuid- afrikaanse ambassade te Den Haag nog de volgende bijzon derheden „Durban is een stad van on geveer 600.000 inwoners - 206.000 Indiërs, 190.000 Bantoes, 180.000 blanken en 25.000 kleurlingen. Het beslaat een oppervlakte van ongeveer 150 km-, waarvan twee Bantoewijken Cato Manor en Chesterville binnen 't noord westen van de stad liggen. De zgn. „opstand" heeft in deze twee kleine gebieden plaats gevonden, waar Bantoes wonen en géén blanken. De relletjes, veroorzaakt door het vernieti gen van clandestien gemaakte drank, werd door 2000 Bantoe vrouwen aangevoerd, die deze onwettige drank met een. hoge alkoholische inhoud vervaardi gen. Ongeveer 700 Bantoeman nen voegden zich later bij deze groep. In Cato Manor en Ches terville werden in totaal 25 ge bouwen door de Bantoes ver brand. Deze bevatten Indische- en Bantoewinkels, Bantoescho- len, Bantoeklinieken en Ban- toekerken, gemeente- en post kantoren. De eerste geweerschoten wer den door de betogers afgevuurd, waarop de politie terugvuurde. Drie Bantoes werden gedood en enige gewond. Een politieagent werd met een kogel gewond. De binnenstad en de blanke en andere woonwijken van de stad Durban werdén niet aan getast door de onlusten en wer den ook niet „geplunderd" en door brandstichting geteisterd. De Franse minister van Finan ciën, Antoine Pineau, heeft giste ren in de Nationale Vergadering gezegd dat het economische her stel In Frankrijk „opmerkelijk" is geweest doch „nog onvolledig en broos" is. Indien de krachts inspanning zou worden vermin derd, zou dit tot onherstelbare schade' leiden. De minister deelde mede dat hij voorstander was van een po litiek. van. industriële expansie. De regering zal voortgaan met hasx streven, naar vrijmaking van. de buitenlandse handel. Momenteel wordt de mogelijk heid bestudeerd om de invoer contingenten: voor "oederen uit landen van de organisatie voor Europese economische samen werking (OJÏ.E.S.) en uit het dollaigebied verder te verrui men. De politiek van de Franse re gering zal gericht blijven op de eenwording van. Europa binnen Zweedse architecten en ande re technici hebben plannen ont worpen voor de bouw van een. satellietstad voor Moskou die 25.000 mensen zou kunnen ber gen. Deze plannen zullen spoe dig aan de Sowjet-autoriteiten worden voorgelegd. De inleiden de besprekingen over de op dracht werden vorig jp.ar door de Sowjetrussische minister van openbare werken met vertegen woordigers van Zweedse orga- nistaties gevoerd en de Russi sche minister bezocht later twee in Zweden bestaande satelliet steden bij Stockholm en Gö.te- borg. het raam van de Europese ge meenschappelijke markt. In de eerste vijf maanden van dit jaar zijn de reserves met 200 miljard frank toegenomen. De betalingsbalans verbeterde iedere maand en in mei was de uitvoer 9 procent groter dan de invoer, wat sedert '45 niet meer was- voorgekomen. Frankrijk heeft zijn: schuld van 1®; miljoen dollar uit de Europese' betaïïmgs unie E.B.U. terugbetaald en beschikt niette min over een deviezenreserve? van meer dan 1 miljard dollar. Frankrijk heeft echter een. bui tenlandse. schuld' van 3 miljard dollar era in elk. der tomende twee jaar zal 500 miljoen dollar moeten, warden afgelost Frank rijk beschikt nis over reserves die voldoende zijp? voor de in voer gedurende drie maanden terwijl de Westduitse reserves voor de invoer van een heel jaar toereikend' rijp, Frankrijk zal bij zijn» econo mische expansie die een ant woord vormt op de voortduren de uitdaging vaan de communis tische w«neld geen gebruik maken van buitenlandse finan ciële huig) an niet zijn toevlucht nemen tafc inflatie, aldus Pinay. (Van onze correspondent) Mevrouw Claire Boothe Luce, de vrouw van de schatrijke uit gever van „Time" en „Life", wist wel wat zij deed, toen zij onlangs haar benoeming tot Noordameri kaans ambassadrice in Brazilië weigerde te aanvaarden. Als reden noemde zij het feit, dat een senator zich onvriendelijk over haar en haar capaciteiten had uitgelaten. Maar veel zwaarder nioet voor haar de overtuiging hebben gewogen, dat er voor een vertegenwoordiger van de Ver enigde Staten in Brazilië geen lauweren zijn te oogsten. Want niet slechts wordt in Brazilië, zoals ook in enkele an dere Zuidamerikaanse landen, de stemming tegenover de Verenig de Staten steeds onvriendelijker, daarnaast verkeert het land in een haast catastrofale economi sche situatie. Dat laatste moet wel leiden tot verzoeken om nog meer financiële hulp van Wash ington verzoeken, waarop de ambassadeur gedwongen zal zijn met „neen" te antwoorden. Als gevolg van de krasse in flatie stijgen in Brazilië de prij zen van levensmiddelen en alle verbruiksartikelen met spron gen. Daar het voornaamste ex portartikel, koffie, op de we reldmarkt te duur is, koopt de regering de onverkochte koffie op, om de verlangde prijs te handhaven. Zo heeft de rege ring reeds miljoenen en mil joenen zakken in de pakhuizen opgeslagen en het mankeert er nog maar aan, dat men de voorraden, evenals voor de oor log, voor eeuwig op de bodem van de oceaan opbergt. Het naar de financiële instel lingen banken, spaarbanken, verzekeringsmaatschappijen, pen sioenfondsen) vloeiende inflatie- geld moet via de „Banco do Bra- sil" aan de regeling ter beschik king worden gesteld. Het wordt vrijwel uitsluitend gebruikt voor 4e verwerkelijking van het plan van president Juseelino Kubit- sehek om de nieuwe hoofdstad Brasilia (di«p in het binnenland gelegen en uiterst luxueus van acht om weer in het openbaar op te treden. En misschien is het evenmin verrassend, dat deze man, Luiz Carlos Prestes, een voormalige officier, de huidige regering met de president aan de spits, niet aanvalt, maar juist bovenmatig looft; alles wat zij doet, is welgedaan. Aan de andere kant maken de fascisten, de integralisten of groenhemden, zoals zij zich sinds het verbod van hun partij onder president Vargas noemen, een even energieke als demagogische propaganda, waarbij hun door niemand een strobreed in de weg wordt gelegd. Achter dit alles staan drie mannen, wier houding geenszins duidelijk is. De eerste is de vice- president Joao Goulard, een linkse socialist, wiens mensen het ministerie van Arbeid en de syn dicaten beheersen. Goulard werd indertijd met openlijke steun van de Braziliaanse communisten ge kozen en is in arbeiderskringen onder de bijnaam „Jango" zeer populair. De tweede is de minister van Oorlog maarschalk Henrique Lott, met wiens hulp en een kleine staatsgreep president Ku- bitschek zijn ambt kon aanvaar den, maar die op het punt van de petroleumpolitiek van Brazilië een tegenstander van de presi dent is. Beide mannen zijn van plan zich bij de eerstvolgende presidentsverkiezing kandidaat te stellen. Een derde kandidaat, die zich al heeft aangemeld, is de vroe gere gouverneur van Sao Paulo, de zeer bekwame Janio Quadros, die door velen als de komende man wordt beschouwd. Maar ten slotte zal de beslissing over de toekomst van het land wel lig gen bij de generaals, die zonder uitzondering tot de duizend fa milies behoren, die Brazilië in feite steeds hebben beheerst. (Nadruk verboden). Voor de eerste maal hebben Nederlandse visserij biologen gisteren bij hun onderzoekingen op de Noordzee dicht bij de Ne derlandse kust ter hoogte van IJmuiden gebruik van kikvors mannen gemaakt. Gistermorgen om half tien is uit IJmuiden vertrokken de visserijonderzoekingstreiler Wil lem Beukelszoon met onder meer aan boord de bioloog drs. M. Roessingh en vier kikvors mannen van de Amsterdamse onderwaterjagersciub. De Wil lem Beukelszoon heeft koers ge zet naar een positie ongeveer 10 mijl ten westen van IJmui den waar een groot aantal Ur- ker, Duitse en Deense kotters op zandspieiing vist. Ook de onderzoekingstreiler zal op deze zandspiering gaan vissen en daarbij zullen de duikers waar- De afgevaardigden van alle communistische landen met uit- nmati i zondering van Zuid-Slavië zijn »eg. twee jaar afloopt, „in bedrijf te stellen.". Welke enorme sommen deze onderneming verslindt, kan men wellicht opmaken- uit de omstan digheid,. dat het gebied, waarin Brasilia ligt, ook op het ogenblik nog bijna slechts eer vliegtuig te bereiken is, ook voor materiaal- transporten:! Natuurlek; heeft dit alles on aangename politieke gevolgen. De niet te- remmers stijging der prijzen van. onmisbare goederen heeft reeds- een. dergelijke onrust veroorzaakt, dat de president zich gedwongen zag, de door hem vastgestelde maiimumSonen met niet minder dan 60 procent te verhogen: an aam de ambte naren en de door hen steeds be voordeelde militairen hoge voor schotten te verstrekken. Het kan beslist geen wonder heten, dat dé- leider der Brazi liaanse communisten, die zich jarenlang op- de achtergrond had gehouden, nu de tijd gekomen gelopen uit protest tegen het bij: stemming genomen besluit om. de Hongaren niet toe te laten. De Roemeën Mezincesco for muleerde het protest namens, de delegaties van Roemenië, Al banië, Wit-Rusland, de Sowjet- Unie, Tsjecho-Slowakije, Bulga rije en Polen. Hij noemde, het besluit, een. flagrante schending van de sta tuten van de organisatie. Dit is de derde keer na de Hongaarse opstand van '56- dat de Hongaren zijp geweerd„maar de eerste maal. dat de commu nisten en bloc de vergadering verlieten. Van stemming, onthielden zich o.m. Zwitserland, Engeland, de Scandinavische, landen en. Ca nada. Q Vierduizend, man niet-verple- gend personeel van zevan zie kenhuizen te New York die 46 dagen hadden gestaakt,, hebben besloten dinsdag weer aan het werk te gaan. Tijdens de staking waren de werkzaamheden over genomen door ander ziekenhuis personeel en vrijwilligers. (AdveatenJSè.) 123. Terwijl Eric, laag bukkend, het paard tegemoet stormt, legt hij snel een pijl op de boog en schiet op de Ierse ruiters, die het paard proberen in te halen. Ook Fergus' mannen aan de bosrand zen den de Ieren een regen van pijlen tegemoet en onder deze dekking slaagt Eric er in het paard, dat geschrok ken is eh aarzelend stilstaat, te benade ren. Zodra het paard de man te dichtbij ziet komen, heft het briesend zijn kop en wil langs hem heen de weide instormen, maar met een vlugge sprong en een haal van zijn zwaard hakt de Noorman de riem van de stijgbeugel door. Griffan bij de gordel grijpend rent'hij voor zijn leven terug naai de bosrand. Weer dekken de mannen aan de bosrand hem met Pijlen, maar de Ieren zijn ditmaal niet van plan er zich aan te storen. Vóór hun o:en zien zij hun vorst door een enkele doldrieste Noor wegslepen en tierend stormen zü achter hern aan... Met opeengeklemde tanden rent Eric voort. Zijn ogen gevestigd vangt begrijpt Eric dat hij verloren ip de bosrand, die niet ver meerheeft en de bosrand nooit zal be- s en dan kreunt hij zacht... een reiken, ril heeft hem in de arm geraakt... Griffan weet zich te bevrijden V en terwijl een duizeling hem be nemingen verrichten over de netten en de vissen op de zee bodem. De zee is op deze plaats ongeveer 22 meter diep. Hier mee heeft het Rijksinstituut voor Visserijonderzoek gisteren een begin gemaakt met de di recte onderwaterobservatie. „Enkele vragen," aldus vertel de drs. Roessingh, „dienen van daag op deze wijze te worden opgelost. Wij vragen ons al ve le jaren af hoe de vissen op het vistuig zullen reageren en of de mazen tijdens de visserij wijd open staan of dicht klappen." Bovendien zullen de kikvors mannen nagaan of en hoe de ondermaatse vissen uit het net. ontsnappen en wat een vis doet, die door de biologen werd ge merkt. Men vraagt zich af of de vis goed kan wegzwemmen of dat hij door- de geringe in greep enigszins verdoofd is ge raakt. Om elk gevaar uit te sluiten zullen de kikvorsmannen met twee man tegelijk naar de zeebodem afdalen en het treil- net volgen. De proeven zullen tijdens stil water, dus bij overgang van eb naar vloed en omgekeerd, worden genomen. Een moeilijk heid bij deze onderzoekingen voor de kust is de troebelheid van het water. Nu het gisteren echter bijzonder goed weer was hoopte men ook onder water voldoende zicht te hebben. Wanneer de onderzoekingen gisteren slaagden overweegt het Rijksinstituut om op deze voet van onderwatercontróle voort te gaan. Wellicht zullen enkele personen tot kikvorsmap wor den opgeleid en zal men'in. een later stadium gaan werken, met onderwatercamera's. "VEEMARKT ROTTERDAM. 23 juut Op de veemarkt te Rotterdam waren in totaal aangevoerd 3408 dieren zijnde: 220 vette koeien en ossen, 591 stuks gebruiksvee, 610 vette kalveren, 146 graskal veren, 623 nuchtere kalveren, 50 varkens, 132 biggen, 71 paarden, 5 veulens, 187 schapen of lam meren, 747 weidelammeren, 26 bokken of geiten. De notering was als volgt: Vette koeien van 2,703,30; Vette kalveren 2,30-/3; Slacht- paarden 1,902,30, alles per kilo. Graskalveren van ƒ275—ƒ425; Nuchtere kalveren 50—/ 80; Biggen 5070; Schapen 50 ƒ90; Weidelammeren ƒ45 ƒ70; Melk- en kalf koeien ƒ875 1200; Vare koeien ƒ700ƒ900; Vaarzen ƒ600—ƒ900; Pinken 400—600, alles per stuk. Overzicht. Vette koeien: aan voer als vorige week, handel zeer lui, vooral niet hoger in prijs. Vette kalveren: aanvoer als vo rige week, handel redelijk, prij zen onveranderd. Graskalveren: aanvoer als voiige week, handel kalm, iets dalende prijzen. Nuch tere kalveren: aanvoer iets meer, handel tamelijk, prijshoudend. Biggen: aanvoer tamelijk, handel goed, prijshoudend. Slachtpaar- den: aanvoer even ruimer, han del redelijk, wat vaster in prijs. Schapen: aanvoer korter, handel stroef, prijzen lager. Weidelam meren: aanvoer ruimer, handel stug, prijzen lager. Melk- en kalf koeien: aanvoer klein, han del stil, niet geheel prijshoudend. Vare koeien: aanvoer kort, han del slepend, met teruglopende prijzen. Vaarzen en pinken: aan voer matig, handel traag, niet ge heel prijshoudend. Dieven hebben zich meester gemaakt van een leren cassette met juwelen ter waarde van 250.000 Zwitserse franken die deel uitmaakten van een kollektie van wijlen Koning Ibn Saoed van Arabië. De cassette werd in een onbewaakt moment uit de auto van een Geneefse juwelier gegrist.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2