Pockets Littooij De Gaulle in Italië Hotelbrand in Zweden eist vele mensenlevens Dr. F. M.Wibaut herdacht GEVAREN DER KERNENERGIE Labour en kernwapens Klaus Fuchs naar Leipzig Weero verzicht Conflict Erhard-Adenauer opgelost WOENSDAG 24 JUNI 1959 15e Jaargang Nr 4710 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. .1. van de Sande, Terneuzen OPLOSSING VAN POLITIEKE CRISIS IN INDONESIË OPSTAND IN DE GEVANGENIS VAN SPRINGFIELD GOMOELKA KONDIGT ENIGE VERSOBERING AAN ARGENTIJNSE REGERING BIEDT ZIJN ONTSLAG AAN Officieel bezoek van vijf dagen LOUIS ARMSTRONG HEEFT LONGONTSTEKING KOMEND OFFICIEEL BEZOEK VAN DE GAULLE AAN ENGELAND DAGORDER VAN STAATSSECRETARIS CALMEYER BINNENKORT EERSTE ENCYCLIEK VAN PAUS JOHANNES Een zeker gevaar voor gebruikers van regenwater als drinkwater in Duitsland en Nederland MISLUKTE INVASIE IN DE DOMINICAANSE REPUBLIEK PERSATTACHE VAN SOWJET-AMBASSADE TE TEHERAN UITGEWEZEN MACMILLAN HOOPT OP EEN TOPCONFERENTIE ZON- en MAANSTANDEN HOOGWATER WEERBERICHT Frankering bi] abonnement: Terneuzen. Redactie-adres: Noordstraat 5557 Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Administratie-adres: Smldswal Telefoon 2*73 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct Losse nrs 9 et Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handela- advertenties)5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Volgens het nationalistische dagblad „Suluh Indonesia" heeft president Soekarno van Indone- in beginsel overeenstemming met zijn regering bereikt over een oplossing van de politieke crisis. Volgens het blad zou Soekarno de „terugkeer tot de grondwet van 1945" afkondigen bij presi dentieel decreet, waardoor hij over bijna dictatoriale bevoegd heden zou beschikken. Soekarno wordt op 28 of 29 juni uit Kam- bodja in Djakarta terugverwacht. In de Indonesische constituante kon onlangs geen tweederde meerderheid worden verkregen voor een voorstel om tot de grondwet van 1945 terug te :ercn. Gevangenen in de gevangenis van Springfield in de Amerikaan se staat Missouri hebben maan dagavond een oproer ontketend. Zij plunderden het ziekenhuis van de strafinrichting waar zij zich meester maakten van vijf of ze® gijzelaars. Een deel van het ziekenhuis is in handen van de oproerlingen. De gijzelaars worden gevangen gehouden in een gebouw met 110 gevangenen. De directeur, dr. Settle, heeft meegedeeld dat de gevangenen hem een boodschap hadden ge zonden volgens welke zij hem later nader bericht zouden zen den. Een deel van de gedetineerden te Springfield is krankzinnig. De secretaris-generaal van de Poolse communistische partij, Go- moelka, heeft in een bijeenkomst van het centrale comité der par tij aangekondigd, dat er een „se- mi-versoberingsplan" aan het Poolse volk zal worden gepresen teerd. Gomoelka zette uiteen, dat de stijging van liet verbruik van vlees en van landbouwprodukten in het algemeen de stijging der lonen niet kan volgen, zodat de staat de prijzen moet verhogen. Gomoelka verklaarde verder ver ontrust te zijn door het feit, dat de invoer van verbruiksgoederen groter is dan de uitvoer. De Pool se uitvoer van landbouwproduk ten zal daarom moeten worden uitgebreid onder een nieuw plan, dat voor de jaren tot 1965 voor ziet in een stijging van de export, die elf procent groter is dan de stijging, die aanvankelijk ten doel was gesteld. Het Argentijnse kabinet heeft zijn ontslag ingediend. President Frondizi heeft maan dagavond meegedeeld de minis ters verzocht te hebben op hun post te blijven zolang er nog geen nieuwe regering is gevormd. Aangenomen wordt, dat het nieuwe kabinet uit niet-politieke figuren en deskundigen zal be staan, in het bijzonder wat de economische portefeuilles betreft. Politieke waarnemers te Bue nos Aires zijn van oordeel dat de crisis het gevolg is van druk van officieren van het leger dat on tevreden is over de sociale poli tiek van de regering. President generaal Charles de Gaulle is dinsdag voor een of ficieel bezoek von vijf dagen in Milaan aangekomen. De Franse president, die in een passagiers straalvliegtuig reisde, werd op het vliegveld begroet door zijn Italiaanse ambtgenoot Giovanni Gronchi. Italiaanse jagers bege leidden 't toestel van De Gaulle vanaf het ogenblik dat het zich, over de Alpen Vliegend, boven Italiaans gebied bevond. Bij het landen van De Gaulle's toestel werden 101 saluutschoten gelost. De Gaulle wordt vergezeld door minister van Buitenlandse Zaken Couve de Murville, de minister van Landsverdediging Guillau- mat en acht andere Franse func tionarissen. Mevrouw De Gaulle maakt de reis mee. President De Gaulle zal de feestelijke viering bijwonen van het feit dat Franse troepen van keizer Napoleon III honderd jaar geleden, in samenwerking met Italiaanse eenheden uit Piemont, De beroemde jazz-trompettist Louis Armstrong is dinsdag we gens longontsteking in een zie kenhuis te Spoleto, 90 km ten noorden van Rome, opgenomen. De 58-jarige musicus glim lachte en maakte grapjes toen hij het ziekenhuis inging. Armstrong heeft onlangs long ontsteking gehad en er zijn nog enige sporen hiervan in zijn lon gen. Hij heeft geen koorts. Eerst werd gevreesd dat de jazz-pionier een hartaanval had gehad. Armstrong zal nog ongeveer zes weken het bed moeten hou den. Hij had tr men in de ogen toen hij dit nieuws vernam. Een arts verklaarde dat de hartspier van Armstrong te wei nig bloed krijgt. Hij krijgt zuur stof toegediend. "net Oostenrijkse leger te Magen ta, Solferino en San Martino ne derlagen toebrachten, die leidden tot de bezetting van het toen on der Oostenrijks gezag staande Noord-Italië en de stoot gaven tot het ontstaan van de onafhan kelijke Italiaanse staat. Bij de feestelijkheden, die twee dagen zullen duren, zullen Franse en Italiaanse militaire detache menten worden betrokken. Oostenrijk heeft een Italiaanse uitnodiging, om door het zenden van militaire eenheden even eens van zijn belangstelling blijk te geven, afgeslagen. Dinsdag is te Parijs van wel- ingelichte zijde vernomen dat ko ningin Elizabeth president De Gaulle van Frankrijk heeft uit genodigd in maart 1960 een offi cieel bezoek aan Groot-Brittan- nië te brengen. De staatssecretaris van Defen sie, generaal Calmeyer, heeft tot de landmacht de volgende dag order gericht: „Als staatssecretaris van De fensie heb ik mede in het bijzon der de verantwoordelijkheid aan vaard voor het volgens de richt lijnen van de minister van Defen sie voeren van het beleid betref fende de Koninklijke Landmacht. Voortgekomen uit haar gelede ren, doe ik dit in het volledige vertrouwen te kunnen rekenen op de plichtsbetrachting en toe wijding van allen, die de eer heb ben in de Koninklijke Landmacht te dienen. Ik ben er van overtuigd, dat wij er in zullen slagen de Nederland se landstrijdkrachten hun be langrijke plaats in het schild der Atlantische volkeren bij voort during op doeltreffende wijze te doen vervullen". (Advertentie.) OOK VOOR U! ZIJN ER GEZELLIGE bij BOEKHANDEL De publikatie van de eerste encycliek van Paus Johannes schijnt op handen te zijn. Naar AFP uit Vaticaanstad meldt, zal het stuk op 29 juni het feest van Petrus en Paulus zijn ge dateerd. De eerste woorden van het in het Latijn gestelde stuk zullen het feest van Petrus be treffen. De inhoud zal voorname lijk handelen over de waarheid, de eenheid en de vrede. Het Stalheim-toeristenhotel in het michvestelijk bergland van Noorwegen, zuidelijk van Gud- vangen, is dinsdag in de vroege ochtenduren geheel afgebrand. Het hotel herbergde 147 gasten, voornamelijk Amerikaanse toe risten. Esn hotelfunctionaris verklaar de dat men thans het gastenboek nagaat om te zien of er nog meer personen vermist worden. De brand werd dinsdagnacht om 3 uur ontdekt en verspreidde zich snel door het houten ge bouw. De brandweer stond voor een hopeloze taak, temeer daar het water in dit hooggelegen ge bied schaars is. Het Stalheimhotel is behalve bij Angelsaksische ook bij Ne derlandse toeristen erg bekend. Het ligt in een pracht bergge- In de aula van de gemeente universiteit te Amsterdam heeft het gemeentebestuur van de hoofdstad dinsdagmiddag een zijner bekendste oud-wethouders herdacht: dr. F. M. Wibaut, die op 23 juni 1859, dus precies hon derd jaar geleden, in Vlissingen werd geboren. Onder aanwezigen bevonden zich kinderen en klein kinderen van deze idealistische socialist, die in 1914 zij het na lang aarzelen een wethouders zetel in het „kapitalistische ge meentebestuur" accepteerde, zeer grote activiteit ontplooide en eerst in 1931 op 72-jarige leeftijd zijn functie neerlegde. Als voorzitter van het ere- comité, maar tevens als presi dent-curator van de universiteit, die de heer Wibaut destijds een doctoraat honoris causa aanbood, opende de burgemeester van Am sterdam, mr. G. van Hall, de bij eenkomst, waarna twee oud-wet houders, die dr. Wibaut goed ge kend hebben, het woord voerden: de heer E. Polak en mr. G. C. J. D. Kropman. De rapporteur van de commis sie voor wetenschappelijk tech nisch onderzoek van het Euro pese parlement, de Franse sena tor H. Longchambon, heeft tij dens de dinsdagmorgen gehou den bijeenkomst van het parle ment voorgesteld de zeer schade lijke afvalstoffen die vrijkomen bij de opwekking van kernener gie in grote cilinders te verzame len en deze dan de wereldruimte in te schieten, waar zij als satel liet rondom de zon zouden blij ven draaien. De leiders van de Britse vak beweging T.U.C. hebben hun steun gegeven aan de nieuwe ontwerpen van Labours poli tiek ten opzichte van de kern wapens. Dit is meegedeeld na dat de commissies voor inter nationale zaken van Labour en T.U.C. een bespreking van en kele uren hadden gevoerd. Het nieuwe ontwerp wordt vandaag bij het uitvoerend orgaan van de T.U.C. ter tafel gebracht. Het ontwerp omvat de vol gende vijf punten De Labourpartij zal, wanneer zij weer aan de macht komt, geen kernwapenproeven meer laten doen. Labour verwerpt de gedach ten van eenzijdige afschaffing van kernwapens door Groot- Brittannië maar stelt voor dat Groot-Brittannië het initiatief neemt tot het oprichten van een groep van landen zonder kernwapens met mogendheden die nog geen waterstofbom heb ben maar deze eventueel zou den kunnen maken. Als alle be langhebbende landen het Brit se plan zouden aanvaarden, zou Engeland op zijn beurt van zijn eigen kernwapens afzien. Vol gens dit plan zouden alleen de Ver. Staten en de Sowjet-Unie atoomwapens behouden. Labour zal, indien weer aan de macht gekomen, alle ver plichtingen jegens de NAVO nakomen en het installeren van bases van de NAVO of van NAVO-bondgenoten op Brits gebied toestaan. De Labourleiders menen dat zij de handen vrij moeten heb ben om, als Labour weer aan de macht komt, een internatio nale politiek ter vermindering van het gevaar van een atoom oorlog te kunnen voeren. De kwestie van de eventuele organisatie van een internatio nale inspectie van de in Groot- Brittannië opgeslagen kernwa pens kan in het thans voorge dragen plan worden opgeno men. 0 De oud-gouverneur Harriman van New York is op zijn reis door de Sowjet-Unie dinsdag door premier Chroesjtsjef en mi nister Gromiko te Moskou ont vangen. De heer Longchambon wees er op dat men de biologische ge varen van radioactieve straling nog slechts ten dele kent. Voor de opwekking van kernenergie, zo betoogde hij, is veel water no dig en vooral in gebieden waar grote rivieren zijn die besmet zouden kunnen worden, zijn de gevaren niet denkbeeldig. Ook de bijprodukten die ontstaan en waarmee men niets kan aanvan gen, zijn zeer moeilijk kwijt te raken. Bij de installatie van kernreactoren zullen de betref fende landen dus wel degelijk rekening moeten houden met ge noemde factoren. De heer Longchambon ver klaarde verder van oordeel te zijn dat de onderzoekingen op het gebied van de kernversmel ting (kernfusie), waarbij in te genstelling tot de kernsplijting (kernfissie) geen schadelijke af valstoffen ontstaan, een zeer be langrijke plaats moeten innemen in het program van onderzoek van Euratom. Hiertoe is een ef fectieve concentratie van alle middelen nodig. De kernversmel ting vormt een nieuw gebied waarop revolutionaire ontdekkin gen kunnen worden gedaan en waar de Europese wetenschap haar sporen kan verdienen. Het feit dat het zeer moeilijk blijkt de bij kernsplijting vrijkomende energie te beheersen en de handi cap van de uiterst schadelijke bij produkten moeten er toe leiden, aldus spreker, dat de onderzoe kingen naar de kernversmelting krachtig worden voortgezet. Ook het medisch en biologisch onder zoek over de gevaren die kern- produkten opleveren, zal gesti muleerd moeten worden, zo zei hij. De Duitse socialist Ludwig Ratzel verklaarde dat de Ne derlandse afgevaardigde Post- humes in de commissie reeds gewezen heeft op het hoge percentage radio-activiteit dat de laatste tijd in lucht en re genwater valt waar te nemen. Spreker deelde mee dat de Duitse minister voor atoom vraagstukken op een desbe treffende vraag had geant woord dat de radio-activiteit in regenwater in Duitsland zestig keer en in het water van de Rijn 1,7 keer zo groot is als op grond van de normen die door Euratom zijn vastgesteld en toelaatbaar wordt geacht voor de menselijke gezondheid. Spreker gaf uitdrukking aan zijn ongerustheid over deze stand van zaken. In de bondsrepubliek en ook in Nederland, zo zei hij, zijn er hon derdduizenden mensen die regen water als drinkwater gebruiken. Deze mensen lopen dus, indien de normen van Euratom juist zijn, een zeker gevaar. Ratzel achtte het juist dat de Deense regering onder deze om standigheden het gebruik van regenwater heeft verboden en hij vroeg zich af of het niet goed zou zijn als Euratom in dit op zicht zekere richtlijnen voor de bevolking verschafte. De eerste releveerde, dat Wi baut in een devoot katholiek ge zin in Vlissingen is opgevoed, een katholieke school bezocht en aanvankelijk priester wilde wor den. Zijn vader zag echter een schone toekomst voor zijn zoon als zakenman en stuurde hem naar de openbare handelsschool in Amsterdam, waar Wibaut zich geleidelijk tot de nog jonge ar beidersbeweging aangetrokken begon te voelen. Hij werd een groot bewonderaar van Multa- tuli, maar nooit zijn blinde vol geling, aldus de heer Polak. Na zijn schooltijd werd hij in derdaad een succesvol koopman, die vele buitenlandse reizen maakte. In 1897 sloot hij zich samen met zijn vrouw bij de toen 3 jaar oude S.D.A.P. aan. Op 45-jarige leeftijd verhuisde hij in 1904 van Middelburg naar Amsterdam en betrok een groot huis op de hoek van de Ruys- straat en de Weesperzij. Drie jaar later werd hij tot lid van de gemeenteraad gekozen en onder zijn leiding groeide de socialisti sche raadfractie snel uit: in 1913 kreeg de S.D.A.P. in het „rode" Amsterdam 42 procent van alle stemmen. Dr. Wibaut overleed enkele ja ren voor de tweede wereldoorlog uitbrak. „Amsterdam heeft nu een van zijn grootste; nieuwste en breedste boulevards, vlak ach ter zijn vroegere huis, naar hem genoemd", zo besloot de oud wethouder. „Wanneer ik de naam Wibaut- straat met witte letters op het blauwe straatnaambordje zie staan, dan heb ik de neiging mijn hoed af te nemen." Oud-wethouder Kropman noem de zijn vroegere collega een grand seigneur, die met realis tisch idealisme enorm veel voor de hoofdstad heeft gedaan. Hij herinnerde er aan, dat de toen malige anti-revolutionaire burge meester Van Vlugt groot respect voor zijn socialistische wethou der koesterde. Wibaut zelf werd door zijn partijgenoten verafgood. bied tussen de Hardanger en de Sognefjord aan de bergspoor- weg van Oslo naar Bergen. Vele gasten sprongen uit de hoger gelegen verdiepingen. 35 mensen moesten naar een zie kenhuis in het nabijgelegen Voss overgebracht worden, maar geen van hen bleek ernstig gewond. De meeste gasten verloren bijna alles wat zij bij zich hadden. Alle auto's in het gebied wer den ingeschakeld bij het vervoer van geredden en redders langs de smalle bergweg. Blijkens latere berichten uit Voss zouden er 25 tot 30 mensen om het leven gekomen zijn. Te half elf was nog geen van de ernstig verkoolde lijken geïden tificeerd. Onder de geredden bevindt zich ook een echtpaar, dat volgens Reuter de Nederlandse nationali teit heeft Müller heet en in En geland woont. Van de 35 gewon den zijn inmiddels 15 uit het zie kenhuis ontslagen. De overigen hebben brandwonden, gebroken ledematen of een zenuwschok. Naar verluidt bevindt zich on der de slachtoffers een Neder landse reisleider. Volgens de politie is de brand wellicht ontstaan doordat iemand in bed heeft gerookt. De puinho pen waren in de avond nog zó gloeiend, dat met het onderzoek naar de stoffelijke resten van an dere slachtoffers niet kon wor den begonnen. De lijken die men al heeft geborgen waren van gas ten, die getracht hadden door van het' dak van het drie verdiepin gen tellende gebouw te springen zich in veiligheid te stellen. De nachtportier ontdekte te on geveer kwart voor twee, dat er rook en vlammen kwamen uit het raam van een kamer op de twee de étage. De brandweer van het verscheidene kilometers verder gelegen Vossestrand werd onmid dellijk gealarmeerd, maar het vuur greep in het oude gebouw, dat grotendeels uit 1884 dateert, zó snel om zich heen, dat er aan blussen niet te denken viel. Door het geraas van de vlammen en het geschreeuw van het perso neel werden de toeristen gewekt. Sommige van hen sprongen in nachtkleding uit het raam van hun kamer, terwijl anderen er in slaagden via de brandladders het hotel te verlaten. De identificering van de ver misten, onder wie zich behalve een Nederlander, Amerikanen en Britten zouden bevinden, wordt bemoeilijkt door het feit, dat er vele papieren verloren zijn ge gaan. De radio van de Dominicaanse republiek heeft dinsdagmiddag bekendgemaakt dat de regering- Trujillo een invasie in de repu bliek de kop heeft ingedrukt. Alle invallers zouden om het leven zijn gekomen. Regeringstroepen hebben de invallers „volkomen vernietigd", zo hebben militaire autoriteiten dinsdagavond in Ciudad Trujillo meegedeeld. In Port au Prince o" Haïti is vernomen dat de in vallers uit de richting van Cuba zijn gekomen. Een groep van 600 man zou zaterdagavond een bruggehoofd hebben gevormd op de noordkust van de Dominicaan se republiek en 48 uur lang tegen de troepen van Trujillo hebben gevochten. Zij zouden de opstan dige troepen in het gebied van Constanza hebben willen steunen. De persattaché van de Sowjet- ambassade te Teheran is uit het land gewezen wegens „schade lijke activiteit" en inmenging in de binnenlandse aangelegen heden" van Perzië. Hij is maan dag naar de Sowjet-Unie ver trokken, zo is in Teheran be kendgemaakt. De sjah deelde dinsdag aan verslaggevers mee dat de minis ter van Buitenlandse Zaken op dracht heeft gekregen,na te gaan of het mogelijk is bij de V. N. een klacht in te dienen over aan vallen van de Russische pers en radio op Perzië. Premier MacMillan van Enge land heeft dinsdag in het La gerhuis verklaard te hopen dat de ministersconferentie te Ge- nève zal leiden tot een topcon ferentie. MacMillan achtte het onjuist het succes dat reeds in Genève is behaald, te onderschatten. „De ministers hebben weliswaar nog geen overeenstemming be reikt, maar de wederzijdse standpunten zijn ongetwijfeld duidelijker geworden en men is in bepaalde opzichten zelfs dichter tot elkaar gekomen", al dus de Britse premier, MacMillan verklaarde voorts dat voor het gebruik van elk kernwapen door Britse strijd krachten in geval van oorlog, een „positief besluit" van de Britse regering noodzakelijk is. Het Westduitse persbureau D.P.A. meldt dat het conflict tus sen bondskanselier Adenauer en prof. Erhard is geregeld. Dit is het resultaat van een briefwisseling tussen beide De atoomgeleerde dr. Klaus Fuchs, die in 1950 door de Brit ten gevangen werd genomen wegens spionage voor Rusland, is dinsdag met een Pools vlieg tuig naar Oost-Berlijn vertrok ken. Hij zou van plan zijn om naar zijn vader in Leipzig te gaan. Fuchs werd door recher cheurs naar het vliegveld in Londen gebracht. Verslaggevers werden niet tot Fuchs toegela ten. Zoals bekend heeft de 48-ja- rige atoomgeleerde 9 jaar in de gevangenis doorgebracht. Hij werd destijds veroordeeld tot 14 jaar maar kreeg kwijtschelding wegens goed gedrag. Men vroeg een woordvoerder van het Britse ministerie van Binnenlandse Zaken later waar om het ministerie zo terughou dend was geweest bij het geven van inlichtingen over Fuchs. De woordvoerder antwoordde dat Fuchs hierom had gevraagd en dat de gevangenisautoriteiten een dergelijk verzoek altijd in willigen. Fuchs werd in '50 veroordeeld. Hij werkte in de Ver. Staten aan de eerste Amerikaanse kernbom en verstrekte toen ge heime gegevens aan de Russen. Sommige atoomgeleerden me nen dat de Sowjet-Unie door deze gegevens in staat is ge weest haar eerste atoombom 5 jaar eerder te maken dan de Russen zelf voor mogelijk had den gehouden. Fuchs spioneerde niet voor geld, maar uit ideële motieven. Hij was n.l. een overtuigd com munist. Zijn spionage-activiteit had tengevolge dat de Ver. Staten een verbod uitvaardigde om kerngeheimen met de Birtten te delen. Dit verbod werd pas in de herfst in 1958 opgeheven. Door de onthullingen van Fuchs na zijn arrestatie werd de weg gebaand voor de ter doodveroordeling van de Ame rikaanse atoomspionnen Ethel en Julius Rosenberg. In november van het vorig jaar heeft Fuchs in de gevan genis verklaard dat hij nog steeds een overtuigd marxist is, maar dat hij nu niet meer alles kon aanvaarden wat de com munisten zeggen en doen. Hij zei toen ook dat hij niet in Engeland zou blijven omdat hij daar geen baan meer zou kunnen krijgen die de moeite waard is. Fuchs werd in de omgeving van Frankfurt geboren en al op jeugdige leeftijd lid van de Duit se communistische partij. Voor hij in 1932 naar Frankrijk de vlucht nam, streed hij in de il legaliteit tegen het nazi-bewind. In 1933 ging hij naar Engeland, waar hij in 1940 als onderdaan van een vijandige mogendheid werd geïnterneerd. Men stuur de hem naar Canada, waar hij in 1942 op vrije voeten werd ge steld en gerekruteerd werd om mee te helpen aan de uitvoering van het Britse kernprogram. Hetzelfde jaar nog werd hij ge naturaliseerd. Men zond hem staatslieden na twee dagen on derhandelingen. De formele overeenstemming volgde na besprekingen in de C.D.U.-fractie. Bijzonderheden inzake de samenwerking tussen de bondskanselier en minister Erhard worden nog verder be sproken, aldus D.P.A. Prof. Erhard zei in een brief aan dr. Adenauer: „Ik ben be reid mijn persoonlijke gevoelig heden te onderdrukken maar dan moet ik de waarborg heb ben dat ik mijn werk ongestoord zal kunnen voortzetten." Een woordvoerder van de Bondsdagfractie van de C.D.U. las op een persconferentie de brieven voor die Adenauer en Erhard elkaar geschreven had den. De voorzitter van de fractie, Krone, zou in de vergadering naar Los Alamos in Nieuw- Mexico om mee te helpen aan de samenstelling van de eerste Amerikaanse atoombom. In 1946 keerde Fuchs naar Engeland terug. Hij kreeg daar de functie van assistent weten schappelijk directeur van het: van de fractie hebben verklaard Britse onderzoekcentrum op het dat deze briefwisseling slechts gebied van de kernenergie in het begin was van een grondige Harwell, welke functie hij be-1 discussie over het conflict tussen kleedde tot zijn arrestatie in beide staatslieden dat in de partij 1950. 1 diepe beroering had gewekt. Het weer in onze omgeving wordt grotendeels bepaald door de uitloper van een hogedrukge- bied boven Scandinavië. De lucht is echter vrij vochtig en er kwa men ook dinsdag weer enkele, overigens zeer locale onweers- ZON MAAN op ondei op onder Juni 25 4.20 21.04 23.40 10.07 26 4.21 21.04 11.16 27 4.21 21.04 0.05 12.23 DONDERDAG 25 JUNI v.m. n.m. Breskens 4.59 5.20 Terneuzen 5.34 5.55 Hansweert 6.14 6.35 Walsoorden 6.24 6.45 buien voor. In Zuid en Zuidwest Duitsland was de buienactiviteit groter dan bij ons. Daarbij viel in de nabijheid van Keulen niet minder dan 55 mm neerslag. In de luchtdrukverdeling komen nog steeds geen belangrijke wij zigingen. Het is dus te verwach ten dat er heden opnieuw zon nige perioden zullen voorkomen bij ongeveer dezelfde tempera turen als dinsdag. Er blijft echter een kleine kans op een bui be staan. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot woensdag avond. Aanhoudend warm Zonnige perioden en slechts 'n kleine kans op een regenbui of onweer. Weinig verandering in temperatuur. Meest zwakke ver anderlijke wind.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1