Pochets Littooij 4 Ernstig ongeluk in Zuid-Duitsland De toestand in Tibet Russisch-Oostduits communiqué Gesprektussen DeGaulle en Eisenhower? De ministersconferentie te Genève Stakingen in Italië Weerover zicht Persstemmen over Genève HOOGWATER Volle bus door trein gegrepen 37 Doden en 33 gewonden salons j'obent" Verklaring van Dalai Lama ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT Frankering dij abonnement: ferneuzen. Redactie-adres: Noordstraat 5557 Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Administratie-adres: Smidswa] Telefoon 2*73 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand f2,—; per week 48 ct Losse nrs 9 ct MAANDAG 22 JUNI 1959 15e Jaargang Nr 4708 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pet advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. /oor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Een verschrikkelijk ongeluk heeft zaterdagnamiddag in de Zuidduitse staat Württemburg aan 37 mensen het leven gekost. Een volle bus van een streek- dienst werd op een bewaakte spoorwegovergang door een trein gegrepen en opengescheurd. Van de overige passagiers werden 33 gewond twee van hen bezwe ken later aan hun verwondin gen en slechts twee, een man en een kind, licht geblesseerd. De chauffeur behoorde tot de omgekomenen. Er waren geen slachtoffers onder de inzittenden van de trein. Westduitse pers over conflict AdenauerErhard. Verscheidene Westduitse bla den dringen er zaterdag op aan, dait er een einde wordt gemaakt aan het conflict tussen Adenauer en Erhard. Zoals bekend heeft dit conflict vrijdag weer acute vormen aangenomen toen Er hard met kracht protesteerde te gen de „bekladding" van zijn per soon door de bondskanselier. De „Kclnisehe Rundschau" schreef in dit verband dat Ade nauers kritiek op minister Er hard in een vraaggesprek met 'n vertegenwoordiger van een bui tenlands blad de New York Times niet ten goede zal ko men aan het prestige van de fe derale regering en de politiek van de bondsrepubliek. De „Frankfurter Allgemeine" meent, dat aan de publieke twist tussen Adenauer en Erhard een einde moet komen, omda, de bui tenlandse en de binnenlandse po litiek van de bondsregering an ders ernstig gevaar zullen lopen. Het geschil tussen beide mannen zal waarschijnlijk wel niet spoe dig bijgelegd worden. Men kan hem niet dwingen zich te verzoe nen, maar het publiek kan wel eisen dat zij de handen weer aan de ploeg slaan, aldus dit blad. Gewelddadigheid in het zuiden van de Ver. Staten. Gewelddadigheid, vreesaanja- ging en weerwraak zijn in het zuidelijk gedeelte van de Ver enigde Staten van Noord-Ameri- ka toegenomen sedert het opper- gepechtshof in 1955 de rassen scheiding op de openbare scho len buiten de wet heeft gesteld, aldus een rapport van de com missie van „Amerikaanse vrien den, de afdeling voor ras- en cul turele betrekkingen van de na tionale raad van kerken van Christus" en de zuidelijke regio nale raad (organisatie voor be tere rasbetrekkingen). Rond 1956 waren er volgens 't rapport een aantal verzetsbewe gingen tegen de rassenintegratie met in totaal een driehonderddui zend leden, die middelen als eco nomische druk, openlijke en meer bedekte propaganda toe pasten. Andere bewegingen pas ten gewelddadiger methoden toe, die niet alleen tegen negers ge richt waren, maar ook tegen be paalde blanken die zich van de plaatselijke gebruiken hadden vervreemd en tegen Joden. Herbert Morrison gaat Lagerhuis verlaten. De 71-jarige Herbert Morrison, zoon van een Londense politie agent, die het van boodschappen jongen tot Britse minister van Buitenlandse Zaken bracht, zal zich niet meer beschikbaar stel len voor het Lagerhuis. Hij heeft het bestuur van de Labourpartij van South Lewisham Zuidoost- Londen) een brief geschreven waarin hij zegt niet van plan te zijn zich kandidaat te stellen bij de eerstkomende algemene ver kiezingen. Morrison is sinds 1923 lid van het Lagerhuis. Hij is plaatsver vangend leider van de Labour partij geweest tot december 1955. Hij trad als zodanig af toen Gaitskell leider van de partii werd. Zes negers wegens aanranding aangehouden ..ja In New York zijn zes neger jongens, in de leeftijd van 14 tot 17 jaar, gearresteerd. Zij worden ervan verdacht donder dagavond een blank meisje van veertien jaar te hebben aangerand. Het is in New York zeker al de vijfde keer dit jaar dat blanke vrouwen door negers zijn verkracht. Toen de bus tien meter van de overweg was gingen de spoor bomen pas omlaag. De chauf feur, die niet meer kon stoppen en de spoorbaan niet kon over zien, meende blijkbaar nog tijd te hebben om over te steken. Een vreselijke slag volgde. Het voor ste gedeelte van de openge scheurde bus werd over 400 m meegesleurd en talrijke slachtof fers kwamen over die afstand aan beide zijden van de spoor baan terecht. De inzittenden van de bus wa ren voornamelijk mensen die van hun werk naar huis reden of fa milieleden gingen bezoeken. Er waren ook mensen bij die zo juist van een begrafenis kwa men. De meeste slachtoffers, onder wie vrouwen en kinderen, zijn afkomstig uit het gebied van Heilbron, ongeveer 60 km ten noorden van Stuttgart. De seihwachter is gearresteerd. Stukken van de bus lagen tot honderd meter van de plaats van de ramp verspreid. De treinpassagiers waren de eersten die de j slachtoffers te hulp kWamen. Politie, brand weerlieden, ambulances waren spoedig ter plaatse. De reddings ploegen werden geholpen door negentig Amerikaanse soldaten en drie militaire hefschroefvlieg- tuigen, die de gewonden naar de ziekenhuizen in de omtrek brach ten. In de goederenhal van het station van Lauffen waar de do den waren ondergebracht, speel- Advertentie.; OOK VOOR l ZIJN ER GEZELLIGE bij BOEKHANDEL den zich hartverscheurende tone len af. Verscheidene honderden bewoners van de omstreken kwa men toegelopen en vele herken den in de verminkte lijken fami lieleden. De reddingswerkzaamheden duurden in de nacht bij het licht van schijnwerpers voort. Gewon den moesten met acetyleenbran ders uit de bus worden bevrijd. De dienst op de spoorlijn moest worden stilgelegd. Lauffen, in de nabijheid waar van zich het ongeluk voordeed, is een stadje aan de rivier de Neckar, ongeveer 50 km ten noorden van Stuttgart. De bus was door de drukte van het weekeinde vol en meer dan twintig mensen die niet meer mee konden, ontsnapten daar door aan het ongeluk. (Advertentie) f «kkapMTMt W apart» cocW mark) 16 brwwtrtjsfroa) 9 Urwuno de betere toiletartikelen fijnste buitenlandse parfums en cosmetica dépositaire laneome dr payot Italiaanse spoorwegstaking uitgesteld De betrokken vakverenigingen hebben besloten de spoorweg staking in Italië uit te stellen, in afwachting van het verloop der nieuwe onderhandelingen die dezer dagen beginnen. De Dalai Lama heeft zaterdag op zijn eerste persconferentie na zijn vlucht uit Tibet de Chinese communnisten beschuldigd van pogingen om het Tibetaanse volk te vernietigen. Hij zei dat hij pas tiaar Tibet zal terugkeren als de Tibetaanse regering weer de rechten en bevoegdheden krijgt die zij vóór 1950 bezat. Zoals bekend zijn de Chinese communisten in 1950 Tibet bin nengevallen. In 1951 tekenden ecmmunnistisch China en Tibet een overeenkomst, waardoor bui tenlandse zaken en defensie in handen van de Chinezen kwa men en Tibet autonoom bleef op het gebied van binnenlandse aan gelegenheden. De Dalai Lama verklaarde voorstander te zijn van besprekin gen over de Tibetaanse kwestie tussen premier Nehroe van India en premier Tsjou En-lai van communistisch-China, mits „de huidige gebeurtenissen in Tibet in de juiste verhoudingen wor den bezien". Hij hoopte dat India minstens dezelfde steun aan Ti bet zal geven als het aan Algerië, In Moskou en Oost-Berlijn is zaterdag een communiqué gepu bliceerd. waarin de Sowjet-Unie en Oost-Duitsland verklaren vast- besloten te zijn om „alle nodige maatregelen te nemen voor de spoedigst mogelijke opheffing van de abnormale toestand in West-Berlijn. Het communiqué, dat is uitgegeven aan het eind van een bezoek van veertien da gen van een Oostduitse partij- en regeringsdelegatie aan Moskou, noemt de toestand in West-Ber lijn „onverdraaglijk". De regering van de Sowjet- Unie en van Oost-Duitsland „leg gen de nadruk op het grote be lang dat zij hechten aan een top conferentie voor vreedzame rege ling van de dringende internatio nale vraagstukken, w.o. het vre desverdrag met Duitsland en de kwestie-West-Berlijn". Het communiqué herhaalt de in Genève gedane Russische en Oostduitse voorstellen en ver klaart dat de beide delegaties be treuren dat de Westelijke mo gendheden tot op heden niet be reid zijn er een feitelijke bespre king aan te wijden. De kwestie van de vaststelling van een over- Selwyn Lloyd in Londen. De Britse minister van Buiten landse Zaken, Selwyn Lloyd, die zaterdagavond van de conferentie te Genève in Londen terugkeer de, heeft bij aankomst onder meer verklaard dat de besprekin gen niet waren afgebroken en dat hij nog steeds gelooft dat er voor het Berlijnse vraagstuk een oplossing kan worden gevonden in de volgende fase van de con ferentie. Premier Macmillan heeft op een politieke bijeenkomst in zijn kiesdistrict Bromley nabij Lon den hulde gebracht aan de „be kwame en doeltreffende" wijze waarop Lloyd de Britse delegatie heeft geleid. „Wanhoop niet", aldus de pre mier. „want wij zullen de grote problemen in de gehele wereld met vreedzame middelen kunnen oplossen. Maar wij moeten krach tig en geduldig zijn". gangsstatus voor West-Berlijn, terwijl 'n vredesverdrag in voor bereiding is, is geen beginsel kwestie, aldus het communiqué,1 want als de Westelijke mogendhe den een eerlijk verlangen naar overeenstemming tonen, zal het niet moeilijk zijn overeenstem ming tonen, zal het niet moeilijk zijn overeenstemming over tijd vakken te bereiken die geen en kele belemmering in de weg naar een overeenkomst behoeven te zijn, in het bijzonder niet omdat de Westelijke mogendheden in hun voorstellen bepaalde perio des hebben genoemd voor het uit- j voeren van maatregelen met be-j trekking tot Duitsland". Marokko en Tunesië heeft gege ven. De Dalai Lama zei voorts dat hij in India gaan en staan kon waar hij wou en dat hij misschien later naar het buitenland zou gaan. Hij was niet van plan om voor onbepaalde tijd in India te blijven. Tenslotte deelde hij mee, dat er sinds 1956 meer dan 65.000 Ti- betanen door de Chiezen zijn ge dood, dat er meer dan 1.000 kloosters in Tibet zijn verwoest en dat een groot aantal Tibeta- nen naar China is gedeporteerd. De Dalai Lama deed een beroep cp Peking om in te stemmen met een onderzoek van zijn beschuldi gingen aan het adres van de Chi nese regering door een interna tionale commissie. Hij voegde hieraan toe, dat hij en zijn rege ring zich zullen neerleggen bij de uitspraak van deze commissie. 5 miljoen Chinese kolonisten zijn al naar Tibet gebracht en 4 miljoen zullen er nog naar toe gaan, aldus de Dalai Lama. Hij verklaarde dat de Chinezen op grote schaal propaganda voe ren voor de volkscommunes. De mensen in Lhasa zijn in 3 groepen verdeeld, zo vervolgde hij. De eerste omvat de mensen die al naar China zijn gedepor- teerd of nog daarheen gebracht zullen worden. De tweede bestaat uit mensen die gevangen zijn ge nomen en in de verschillende mi litaire hoofdkwartieren van de Chinezen worden vastgehouden en de derde omvat mensen die slechts het allerslechtste voedsel krijgen en zelfs dit nog niet als zij hun dagelijkse vracht aarde niet hebben versjouwd. De Dalai Lama verklaarde dat hij, toen hij nog in Tibet was, landhervormingen had willen in voeren maar dat de Chinezen hem dit belet hadden. De Chine zen hebben zich zelfs niet ontzien om Boeddha een „reactionair ele ment" te noemen, aldus de Dalai Lama. De Dalai Lama eiste instelling van een onafhankelijk „Groot Ti bet", bestaande uit het huidige Tibet en de aangrenzende Chine se provincies Amdo en Kham, die vroeger bij Tibet hebben behoord. Generaal de Gaulle, die vol gende week voor een officieel bezoek naar Rome vertrekt, zou gaarne president Eisenhower ontmoeten, zo is door een lid van zijn staf te Parijs ver klaard. De ontmoeting zou het gemakkelijkst te regelen zijn, als zij in Europa zou plaatsvin den, aldus de functionaris. On der de huidige omstandigheden zou een reis van De Gaulle naar de Verenigde Staten op aan zienlijke moeilijkheden stuiten, RUSSISCHE AMBASSADEUR VERLAAT NEDERLAND. De ambassadeur van de Sow jet-Unie in ons land, de heer S. P. Kirsanov, zal begin juli naar Moskou terugkeren, zo is zater dag in Den Haag meegedeeld. De naam van zijn opvolger is nog niet bekend. De heer Kirsanov is deken van het corps diplomatique in Den Haag. Voor de opvolging in deze functie komt in aanmerking de Britse ambassadeur, sir Paul Mason, die na de heer Kirsanov de oudste in anciënniteit is. Hij overhandigde zijn geloofsbrieven in september 1954, een jaar na de heer Kirsanov. ofschoon de mogelijkheid niet uitgesloten is. In officiële kring te Parijs verluidt, dat de Franse regering een bespreking van de staats hoofden van Amerika, Enge land en Frankrijk in de naaste toekomst en in elk geval voor een eventuele topconferentie met de Russen, zeer zou toejui chen. In Franse regeringskringen wordt er de nadruk op gelegd, dat het Franse verzoek om wij zigingen in de betrekkingen tussen Frankrijk en de NAVO een versterking van het bond genootschap ten doel heeft door het op een realistischer grond slag te plaatsen. Overeenstemming tussen Oost-Duitsland en Rusland. Premier Chroestjsjef van de Sowjet-Unie heeft zaterdag bij het vertrek van de Oostduitse delegatie uit Moskou verklaard, dat de Sowjet-Unie en Oost- Duitsland volledige overeen stemming hebben bereikt over het vraagstuk van de betrekkin gen tussen beide landen en over de internationale problemen. Onder voorzitterschap van Gro- miko is zaterdag-morgen te Genè ve en korte vergadering gehou den van de ministers van Buiten landse Zaken. Men keurde een slotcommuniqué goed van slechts enkele regels. Hierin wordt ge zegd dat de ministers op de con ferentie, die op 11 mei te Genève begon, uitvoerig van gedachten hebben gewisseld en dat zij van mening zijn, dat de besprekingen en onderhandelingen voortgezet moeten worden. „De ministers zijn akkoord gegaan met verda ging van de conferentie en met hervatting van het werk van de conferentie op 13 juli 1959", aldus het slotcommuniqué. De Westelijke voorstellen zoals die in de afgelopen week aan de Russische afvaardiging zijn voor gelegd en vrijdag gepubliceerd, omvatten beperking van het tota le aantal der Westelijke militai ren in Berlijn tot het huidige aan tal (van ongeveer elfduizend) en uitsluitende bewapening van deze troepen met conventionele wa pens zoals totnogtoe. De Weste lijken zijn bereid van tijd tot tijd de mogelijkheid van verdere be perking van deze troepen, wan neer de ontwikkeling van de toe stand dat toelaat, te beschouwen. Er moet vrije en onbeperkte toe gang tot West-Berlijn over land, over water en door de lucht blij ven voor alle personen, goederen en verbindingen met inbegrip van die van- de in West-Berlijn ge legerde Westelijke troepen. De toe te passen procedures moeten die zijn welke per april j.l. gol- Politie van India bezet Indiseh-Tibetaanse grensstreek. De politie van India heeft Ba- ra Hoti, een circa 3 vierkante km groot gebied op de grens tussen India en Tibet, bezet. Dit gebied vormt al jaren een twistpunt tussen communistisch-China en India. Elk jaar, wanneer de sneeuw gesmolten is, houden Indiërs en Chinezen een wedloop om het eerste in het omstreden gebied te zijn. Het vorig jaar waren de Chinezen er het eerste. Bara Hoti is voor het grootste deel weide grond en ligt in het grensgebied van Garhwal, even ten westen van Nepal. den. Deze zullen echter, zonder afbreuk aan de bestaande funda mentele verantwoordelijkheden, waar dit niet reeds het geval is, door Duits personeel kunnen worden toegepast. De vrijheid van verkeer tussen Oost- en West-Berlijn moet gehandhaafd blijven. Alle kwesties over de toe gang tot de stad moeten door de vier regeringen worden geregeld. Deze regeringen moeten verder een vierzijdige commissie instel len die in Berlijn vergadert om eventueel rijzende moeilijkheden te onderzoeken en hun oplossing te vergemakkelijken. Deze com missie kan regelingen treffen, zo nodig, om Duitse deskundigen te raadplegen. Er moeten maatregelen geno men worden, in overeenstemming met de fundamentele rechten en vrijheden, om in beide delen van Berlijn verstoring van de open bare orde of ernstige aantasting van rechten en belangen of in menging in de eigen aangelegen heden van anderen te voorkomen. Deze regelingen zouden vol gens het Westelijke voorstel tot aan de hereniging van Duitsland van kracht moeten blijven, afge zien van eventuele overeengeko men wijzigingen. De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, Heinrich von Brentano, verklaarde zater dagochtend in Genève dat er niet veel reden voor optimisme bestaat, doch dat in de afgelopen zes weken de standpunten wel wat nader 'lot elkaar waren ge komen. Als echter Chroesjtsjef werkelijk zijn laatste woord heeft gezegd, zal een hervatting van de conferentie volgens Von Brenta no weinig zin hebben. Het Britse blad „The Times" is van oordeel, dat de sfeer op de Geneefse conferentie beter is geweest dan bij de meeste ontmoetingen tussen Oost en West. Het Westen moet blijven voorgaan in soepel en geduld. Als de conferentie enkel moet worden beschouwd als een in leiding tot een onvermijdelijke topconferentie, behoeft de hui dige impasse niet al te tragisch worden genomen, aldus het blad, evenwel rekening houdt met de mogelijkheid dat Chroes- jtstefs geestdrift voor een top- gesprek-onder-alle-omstandighe- den worden overschat. „Hij kan tot de slotsom zijn gekomen dat Adenauers terugkeer tot de ac tieve politiek overeenstemming met of over Duitsland vrijwel onmogelijk maakt. Het Westen kan gedurende het regus niet beter doen dan er blijk van ge ven dat het bereid is het moge lijke te blijven doen," aldus „De Times". Het conservatieve Britse blad „Daily Telegraph" schrijft„Het is welhaast onvermijdelijk dat Eisenhower en zijn drie Weste lijke collega's elkaar ontmoe ten, maar dat moet bij voorkeur in Washington zijn. Een bezoek van Eisenhower aan Europa kan beter worden bewaard tot de werkelijke crisis, die Chroes jtsjef ongetwijfeld voor het ein de van het jaar zal verwekken. Alle vakbonden van de arbei ders in de Italiaanse staalindus trie in totaal een miljoen hebben besloten dat op 26 en 27 juni zal worden gestaakt ter on dersteuning van eisen tot loons verhoging en een werkweek van 42 in plaats van 48 uur. Van he den af zal voor onbepaalde tijd geen overwerk meer worden ver licht. Op 3 juli zal men weer bij eenkomen om over verdere actie te beslissen. Door de staking zal naar ver wachting ook het werk in vele takken van de industrie komen stil te liggen, onder meer op scheepswerven en in autofabrie- ken, twee voorname exportin dustrieën. intussen breidt de arbeidson rust, reeds tot uiting gekomen in de stakingen van zeevarende en bankemployés die nog aan de gang zijn, zich uit tot andere sec toren van de economie. Employés die werken bij de staatsdienst voor de sociale verzekering zul len vandaag en morgen staken en arbeiders in de marmer- en steen industrie die in sommige gebie den belangrijk is, leggen van woensdag a.s. voor onbepaalde tijd het werk neer. Voorts is er Grote bosbrand bij Eisden. Zaterdagmorgen, omstreeks half negen, ontstond er nabij de spoorlijn EisdenAs een bos brand. Aangewakkerd door een hevige wind vond het vuur een gretig voedsel in de droge heide en den- nebossen. Het vuur nam een reus achtige uitbreiding aan en ver plaatste zich buitengewoon snel in zuidwestelijke richting. Brand weerkorpsen van Eisden, Maas eik en enk stonden voor een onmogelijke taak. Zij slaagden er zelfs niet in het vuur aan de steenweg Mechelen-aan-de-Maas tegen te houden, zodat ook de dennebossen en heidevlakten ten zuiden van de steenweg onder de gemeenten Mechelen-aan-de-Maas tot Genk toe een prooi der vlam men werden. Te As moesten de brandweerkorpsen nabijgelegen huizen beschermen. Het verkeer over de weg Mechelen-aan-de- MaasAs moest zaterdagnamid dag onderbroken worden. Ook de hulp van het leger werd ingeroe pen. op 24 juni een staking van de employés die werkzaam zijn bij de tabaks-, zout- en andere staats monopolies. Van woensdag af zullen ook verpleegsters en ander zieken huispersoneel voor onbepaalde tijd niet op hun werk verschij nen. Mijnwerkers en arbeiders uit meel- en spaghettifabrieken overwegen eveneens een staking voor hoger loon. De kinderverlamming in Amerika Het aantal gevallen van kin derverlamming dat sinds het begin van dit jaar in de V. S. is aangemeld, is aanzienlijk groter dan in de overige periode van 1958. Het aantal is thans 452 tegen 231 het vorige jaar. ,.De kwestie van een staking der eerste proeven is volgens dit blad het enige punt waarop tussen Oost en West vorderin gen mogelijk zijn gebleken en dat een korte topconferentie wettigt. Het onafhankelijke rechtse blad „Daily Epress zegt: de zes weken van vruchteloos praten in geven hebben een ding be wezen namelijk dat alleen wan neer de staatshoofden het over nemen, er vorderingen zullen worden gemaakt. De New York Herald Tribune vraagt zich in een hoofdartikel af, wat Chroesjtsjef nog van een topconferentie verwacht, nu er in Genève niets is bereikt. „Of de Sowjet-Unie moet er enig blijk van geven dat zij bereid is in goede trouw over Berlijn te onderhandelen of het gehele comple van onderhandelingen moet worden verlaten," meent het blad. De „New York Times" schrijft dat het besluit van de ministers tot een reces een wijs besluit is onder de gegeven omstandighe den. Dat de Sowjets ermee heb ben ingestemd, kan volgens dit blad betekenen dat zij terug deinzen voor een botsing die de ernstige gevolgen voor hen en voor de reet van de wereld zou kunnen hebben. Wel is het blad van mening dat als Chroesjtsjef in zijn overwinnaarshouding volhardt, het Westen zich ern stig moet afvragen of het zich kan veroorloven de onderhan delingen voort te zetten. 3 NA GENèVE Het races van de Geneefse minsters-conferentie zal, naar men in Washington verwacht, leiden tot een intensief geali- eerd overleg over de Westelijke tactiek bij verdere onderhande lingen en ook tot een onderzoek naar de Russische bedoelingen. Het bezoek aan Amerika van de Russische eerste vice-premier Kozlof krijgt daardoor meer be tekenis. Hij wordt op 29 juni in New York verwacht voor de opening van een Russische ten toonstelling. Hij gaat daarna naar Washington voor bespre kingen met president Eisenho wer, vice-president Nion en an deren. Van groot belang is ook het bezoek dat Nion in juli aan Moskou brengt voor de opening van een Amerikaanse tentoon stelling. Zijn besprekingen met Sowjet-leiders kunnen van veel betekenis zijn bij toekomstige onderhandelingen. ZWOEL MET EEN KANS OP ONWEER. Een krachtig hogedrukgebied verplaatste zich tijdens het week einde van de Noordzee naar Scandinavië, terwijl een vlak lagedrukgebied met een onweers- haard over Frankrijk naar het noorden trok. De vochtige lucht die zich in de storing bevindt, be reikte zondagavond het zuiden DINSDAG 23 JUNI v.m. n.m. Breskens 3.21 3.42 Terneuzen 3.56 4.17 Hansweert 4.36 4.57 Walsoorden 4.46 5.07 ZON MAAN op ondr-i op onder Juni 22 4.19 21.04 22.05 6.29 23 4.20 21.04 22.42 7.42 24 4.20 21.04 23.13 8.55 4' van ons land. Op nadering ervan, woei een noordoostelijke wind, welke lucht aanvoerde die boven land sterk was verwarmd, zodat in het zuiden maximumtempera turen van 29 graden werden ge meten. Alleen op de Wadden was het met ruim 20 graden aanmer kelijk koeler. Het laat zich aanzien dat de uit Frankrijk afkomstige storing vandaag in ons land aanleiding zal geven tot de ontwikkeling van enkele lokale onweders, waarop in het zuiden en westen de kans het grootst is. Hef weer krijgt hierbij, daar het warm blijft, een zwoel en drukkend ka rakter. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van maandag morgen tot maandagavond. KANS OP ONWEER. Warm en drukkend weer met een veranderlijke bewolking en hier en daar een onweersbui, in hoofdzaak in het zuiden en wes ten van het land.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1