^provinciaal -•?£// wie woont waar m Drie tol maniere Ver. „Het Groene Kruis" Van Neile's B Pagina 4 DE V R IJ E ZEEUW, Zaterdag 20 junf 1959 Zaterdag 20 juni 19 Voor de zondag Dienst artsen en dierenartsen TERNEUZEN AXEL RETRANCHEMENT. SLUIS. STOPPELDIJK. ZUIDZANDE Spaanse falangist veroordeeld Dr. P. Schierbeek Herenkapperszaak Nu de bekende Van Neile's .afternoon'9 thee Ga óók over op de snelle, practische methode van thee schenken: één groot formaat „„<4 theebuiltje vol geurige, krachtige „Afternoon" thee van Van Nelle. 4 a 5 koppen uit één builtfe! aak fgggfc Geen afmeterij meer, geen blaadjes in pot of kopje. In 'n wip de heerlijkste thee, thee voor heel - de familie met theebuiltjes 98 a 1 - FRIESCHE VLAG GOUDBAND-ACTIE ,v-"<v Doe mee en win f5000.' 5 familie J. P. Pieters, Generaal Hodgestraat 6 te M «so u h 5^333 Aannemers Woningbouv te Gebr. Vi Firma A. J. D Bouwk kersstraat Werpt al uw bekommernis sen op Hem, want Hij zorgt voor u. Hebt gij een plaats om uw zor gen en bekommeringen neder te leggen?? Zien uw ogen wellicht rond onder de kinderen der men sen, aan wie ge u kondt toever trouwen? Hebt gij ook een mede voelend, trouw mensenhart ge vonden? Acht dit een groot voorrecht op uw levensweg. Maar blijf er niet bij staan. Meen niet, dat gij daaraan genoeg hebt. Immers dan komt er een uur. dat gij troosteloos alleen staat. Wij men sen kunnen elkaar wel helpen en steunen, maar toch alleen slechts werkelijk en blijvend, als we elkaar wijzen op en brengen tot Hem, bij Wie we onze moeite en zorg kunnen afleggen. „Werpt ze op Mij!!" zo nodigt ons de Here. Dat wil dus zeg gen: „Draagt ze zelf niet langer. Gij kunt er niets aan toe- of af doen. Ik help niet enkel uw las ten dragen. Ik zorg ook, dat ge niet meer krijgt dan ge torsen kunt. Ik zorg voor u, dat het u niet te veel wordt. Ik zorg voor u, dat ze u tot een eeuwige zegen worden." We hebben een God, die aldus met ons bemoeienis houdt. Laten wij dan ons hart vol bekommer nissen, die gedurig dreigen ons de rust in Hem te benemen, ons zelf en al het onze, ook heden op Hem werpen! 1 Petr. 5 7. Waartoe u toch beangst, bedroefd In dit kortstondig leven! Uw vader weet, wat gij behoeft En zal 't u zeker geven. (Uit: „Nieuw Bijbels Dagboekje.") SCHEEPVAARTBKWEGING KANAAL TERNEUZEN—GENT gedurende de maand mei. ZEEVAART. Aantal Geschut opvaart 243 Geschut afvaart B.R.T. 295.656 237 302.526 OUD-COMMISSARIS VAN POLITIE VERDRONKEN. De oud-commissaris van poli tie van Leeuwarden, de heer C. Kool, die na de oorlog is gepen sioneerd en die in Loosdrecht woonde, is gisteren tengevolge van verdrinking om het leven ge komen. De heer Kool die een groot lief hebber was van de hengelsport, is tijdens het vissen waarschijn lijk onwel geworden en in het water gevallen, dat ter plaatse zeer ondiep is. Gelost of geladen te: Aantal B.R.T. Terneuzen 32 38.906 Sluiskil 8 17.430 Sas van Gent 3 9.512 BINNENVAART. Opvaart. Stoom- en Aantal Ton motorschepen 1388 477,746 Sleepschepen 147 197.705 Afvaart. Stoom- en Aantal Ton motorschepen 1383 495.607 Sleepschepen 162 202.860 Gelost of geladen te: Aantal Ton Terneuzen 171 65.324 Sluiskil 228 105.529 Sas van Gent 125 28.725 Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargeno men door dokter A. C. S. van Breda Vriesman, Tel. 2003. Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69. Van zaterdagavond 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen voor Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargenomen door dierenarts T. van Roon (Sas van Gent Tel. 588). H! Bij een wervelstorm liepen vele inwoners van de stad Mia mi verwondingen op. Vijftig hui zen werden vernield. Uitstapje Nederl. Christen Vrouwenbond. Woensdag brachten verschil lende leden van de afdeling Ter neuzen van de Nederlandse Christen Vrouwenbond, tezamen met leden van de afdelingen Axel, Sluiskil en Hoek, een bezoek aan de provinciale landdag te Vlis- singen. Zeer velen uit alle delen van Zeeland kwamen daar bijeen. De samenkomsten werden gehouden in twee kerkgebouwen, n.l. een kerkgebouw van de Hervormde gemeente en een kerkgebouw van de Gereformeerde kerk. In de Gereformeerde kerk opende mevr. HomburgHoek- veld, de gewestelijke presidente, de morgenvergadering, waarna dr. C. Gilhuis uit Den Haag sprak over het onderwerp „Zorg voor uw ziel". Deze gloedvolle rede werd met zeer veel aandacht beluisterd. In de Hervormde kerk werd de morgenvergadering geopend door de gewestelijke vice-presidente mevr. LabanWolfensberger, waarna zij een meditatie hield over „Er bij zijn". Hierna volgde declamatie door mevr. Van KamerVan Drie] van verschillende prachtige ge dichten over de jaargetijden en over Kerstmis, Pasen, Hemel vaart en Pinksteren. In de middagvergadering sprak Dr. Gilhuis in de Hervormde kerk over hetzelfde onderwerp als 's morgens, terwijl mevr. Van Kamer—van Driel in de Gerefor meerde kerk declameerde. Alle bezoekers hebben daardoor van de bezielende rede en de fijne declamatie kunnen genieten. Na afloop van de middagver gaderingen werd een massale bijeenkomst op de Nieuwe Markt gehouden met vaandelshow en samenzang. Indrukwekkend was de massazang, begeleid door een sextet van het Leger des Heils. Na afloop dankte de presidente, mevr. Homburg, allen, die aan het welslagen van deze onverge telijke dag hadden meegewerkt. Jaarvergadering R.K. Vrou wengilde. Onder voorzitterschap van me vrouw Diköttervan Esch hield de afdeling Terneuzen van het R.K. Vrouwengilde haar jaarver gadering, waarop vele leden en pastoor Van Campen aanwezig waren. De secretaresse, mevr. Hamann- Andriessen gaf, na een kort ope ningswoord van de presidente, haar jaarverslag. Hieruit bleek, dat de vereniging het afgelopen jaar zeer actief is geweest. De kascommissie, bestaande uit mevr. Verwilghen en mej. Bauwens, brachten verslag uit nadat mevr. De Meijer—van Haelst een overzicht had gegeven van de financiële situatie. De kas sloot met een batig saldo. Als nieuw lid in de kascommissie werd mevr. Van Damme aange wezen in plaats van mevr. Ver wilghen. Presidente en secretaresse wa ren aan de beurt van aftreden, maar beide dames werden bij ac clamatie herkozen. Vervolgens werd pastoor Van Campen in de gelegenheid ge steld een kort woord tot de da mes te richten. Hij sprak er zijn vreugde over uit dat zijn paro chie een dergelijk bloeiende vrou wengilde heeft en hoopte dat ook in de toekomst de activiteit zich steeds verder zal ontplooien. Een uitvoerig punt van bespre king vormde het programma voor het volgend seizoen. Tot slot van deze zeer geani meerde jaarvergadering was het woord aan de gast van de avond, de heer Biemans. Deze vertoon de een aantal bijzonder fraaie opnamen van Terneuzen en zijn omgeving. Vervolgens een serie prachtige dia's van het Berner- Oberland. Spr. wist bij de opna men interessante bijzonderheden te vertellen. Tenslotte werden hierna een serie dia's vertoond, die door me, vrouw Dikötter waren gemaakt tijdens haar reis door Spanje. Opbrengst kollekte Roode Kruis. De alhier gehouden kollekte voor het Nederlands Roode Kruis heeft 2.024,35 opgebracht. Hersenschudding. De H.B.S.-leerling Bob Dierkx liep in Oostburg bij het voet ballen een hersenschudding op. Per ambulancewagen van het Rode Kruis werd hij naar de ouderlijke woning overgebracht. Oeverzwaluwen. Reeds jaren achtereen krijgt Retranchement bezoek van oeverzwaluwen. Zij nestelen in de zandafgravingen aan de westzijde van het kanaal. Thans zijn ze ook verschenen in het pas aangelegde zandreservoir, de oude zeedijk aan de noord zijde van de Nieuwstraat. De ijverige diertjes bouwen er hun nestjes in horizontale holen, die zij zelf graven tot een diep te van een meter, dus buiten het bereik van katten enz. Reeds in augustus, dus eerder dan andere zwaluwen, verlaten zij in de regel deze streken. Schoolsportdag. Op het gemeentelijk sportter rein werd de jaarlijkse school sportdag gehouden, waaraan werd deelgenomen door al de lagere scholen uit Sluis, Aarden burg en Eede. In de ochtenduren werd het normale diplomawerk uitgevoerd, aan de hand waar van de kinderen in het bezit kwamen van een A-, B-, C-, D- of E-diploma, dit naar gelang van hun prestaties. Het moeilijke E-diploma werd hierbij zeer wei nig behaald. De behendigheids- proef, die uit 5 onderdelen be stond, leverde nogal moeilijk heden op. Na afloop van het diploma- werk kwam de estafette aan de beurt; elke school bracht hier voor twee zestalen op de been. In de meisjesafdeling won de Chr. school uit Sluis en bij de jongens de openbare school uit Aardenburg. De middag werd besteed aan een groot aantal partijen slagbal. Een aantal bekers, beschikbaar gesteld door de gemeentebestu ren van Sluis en Aardenburg, werd na afloop uitgereikt door burgemeester P. F. van Hoote- gem. De uitslag was: Jongens openbare school Aar denburg; jongens openbare la gere school. Sluis; meisjes R.K. school Eede en meisjes R.K. school Sluis. De schoolsportdag werd bijge woond door de heer S. Klompe, consulent van de lichamelijke op voeding in Zeeland. Oefening B. B.-blokploeg. Op heden, zaterdag 20 juni, houdt de plaatselijke blokploeg van de B. B. een oefening. Om half drie komen de manschappen bijeen aan het gemeentehuis, waar zij van de plaats en de om vang van de calamiteit op de hoogte zullen worden gebracht. Bij deze oefening komen alle on derdelen van de blokploeg, te we ten de E. H. B. O., brandweer en redders in actie. Reis ouden van dagen. De bejaarden uit onze parochie maken op 4 juli a.s hun jaar lijks uitstapje. De reis gaat dit maal naar West Zeeuws-Vlaan- deren, waar onder meer een be zoek zal worden gebracht aan het hertenkamp te Groede, het recreatie-oord in de Braakman, Breskens, Cadzand en Sluis. Op de terugtocht zal te Oostburg een koffie-maaltijd worden ge bruikt. E.B.H.O.-oefening. De afdeling Zuidzande van de Kon. Ned. Vereniging voor Eer ste Hulp Bij Ongelukken was dezer dagen de gastvrouwe voor de maandelijkse onderlinge oefe ning in het verlenen van eerste hulp door de West Zeeuws- Vlaamse afdelingen. De voorzitter van de afdeling Zuidzande, de heer J. van de Luijster, kon in zijn openings woord een groot aantal vertegen woordigers van Aardenburg, Sluis, Oostburg en IJzendijke welkom heten. Na het behandelen van de ver schillende denkbeeldige slachtof fers van een auto-ongeval, ver drinking en een ongeval in de dagelijkse huishouding, zeide dokter J. W. Beek verheugd te zijn te kunnen constateren dat door deze manier van oefenen een steeds hogere graad van ge oefendheid wordt verkregen. Spreker spoorde de deelnemers aan op de ingeslagen weg voort te gaan. Door de heer J. de Bruijne uit Sluis werd hierna nog een demonstratie gegeven in het snel en vakkundig aftasten van een patiënt, welke met grote aan dacht door de aanwezigen werd gevolgd. Aan het eind van deze uitste kend geslaagde avond werd nog een kort woord gesproken door burgemeester H. P. Everwijn, die de E.H.B.O.-ers verzocht om een gedeelte van hun vrije tijd voor deze goede zaak te blijven geven. Schoolreisjes. Voor de leerlingen van de openbare lagere school alhier houdt de volgende week weer één van de top-dagen van het school jaar 1958/59 in. A.s. woensdag zal namelijk de schoolreis voor de laagste klassen worden gehou den, welke leerlingen zich als gewoonlijk gaan verlustigen in een kersen-boomgaard ergens in Zuid-Beveland, terwijl verder ook nog een bezoek zal worden ge bracht aan een speeltuin. De oudere leerlingen gaan vrij dag op stap en voor deze is het einddoel een bezoek aan de Ois- terwijkse vennen. Angel Senarriaga, een lid van de falangistische partij in Span je, is donderdag tot een iaar gevangenisstraf veroordeeld we gens belediging van partijsecre taris Jose Solis, minister zonder portefeuille. De eis was vier jaar. Hy wordt er van beschuldigd in april 1957 een anonieme brief met beledigende inhoud te hebben verspreid. Senarriaga gaat vermoedelijk niet de ge vangenis in, op grond van een onlangs door de regering afge kondigde amnestie ter gelegen heid van de Pauskroning. Op woensdag 24 juni a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd-, Groot- en Overgrootouders J. L. DE BLAEIJ en L. DE BLAEIJ— BUIJZE de dag te herdenken dat ze vóór 50 jaar in de echt zijn verbonden. Dat ze nog lang gespaard mogen blijven is de wens van Hun Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achterklein- deren. Zaamslag, juni 1959. Korte Delft 4. Gelegenheid tot feliciteren vanaf 7.30 uur in het „Wa pen van Zeeland" bij de heer R. v. d. Veke te Zaam slag. KNO arts te Hoek is AFWEZIG van 20 juni tot 27 juni. Voor de vele blijken van belangstelling ontvangen bij ons huwelijk, zeggen wij, mede namens weder zijdse Ouders, hartelijk dank. E. NEELS—DE RIJKE. J. NEELS. Terneuzen. juni 1959. Vlooswijkstraat 20. DANKBETUIGING. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, vóór en tijdens ons huwelijk onder vonden, betuigen wij, na mens wederzijdse Ouders, hartelijk dank. C. KOSTER M. KOSTER—ZEGERS Terneuzen, juni 1959. Baandijk 25. TERNEUZEN. Telefonische aansluitingen No. 3360 Zr. N. Dieleman, Axelsestraat 35. No. 3262 Zr. E. A. H. de Vries, Scheldekade 62. V.V. „DRIEWEGEN" Zuidersportpark Hedenmiddag om 4 uur: DRIEWEGEN I—HOEK I Evangelisatie Samenkomst DINSDAG 23 JUNI a.s. in lokaal „BETHEL". Spreker: Ds. J. S E R V A A S, van Gent. Aanvang: half acht. TE KOOP of TE HUUR AANGEBODEN: een beklante met woning en ruime berg plaats. Te bevr.: C. HAMELINK, St. Hubrechtstraat 3, Hoek (Zeeland). per doosj* van 20 uuk» Mevrouw L Pieters (met vriendin), Rembrandt van Rhijnstraat 145 ♦e G(9 letters) „gemakkelijker kcm 1 niet I" 4 de heer L Prinsen, Hotel „Beulakerweide" te G(9 letters) „Voor thuis èn in de zoal bestaat er maar één soort koffiemelk! Goudbond T Wóór ook komt tn Nederland, overal vindt U gezinnen die ge nieten van Friesche Vlag GOUD BAND, de voordelige koffiemelk in de grote gezinsfles. In deze ad vertentie ziet U 6 van die enthousi aste „GOUDBAND-gezinnen". Kunt U ontdekken in welke plaatsen ze wonen Dan maakt U een goede kans op de hoofdprijs of één van de anaere geldprijzen. HOOFDPRIJS F 5000,- totaal 3 ZO prijzen Behalve de hoofdprijs van f. 5000, zijn er nog 319 andere geldprijzen, n.l. 1 van f. 1000,1 van f. 500, 1 van f. 250,1 van f. 100,en 315 troostprijzen van f. 10, U ziet het: dit zijn prijzen waarmee Uw moeite dubbel en dwars be loond wordt. Doe mee, het is ge makkelijker dan U denkt. (10 letters) „Daar krijg je pas lekkere koffie mee f 10.000 Dit zijn de voorwaarden: 1. Vul de briefkaart m zoals op de voorbeelden in deze ad vertentie is aangegeven en zet achter de cijfers de juiste plaatsnamen. De puntjes geven de ontbrekende letters aan. 2. Bedenk een rijmpje van 2 regels over Friesche Vlag- GOUDBANDen schrijf dit eveneens op de briefkaart zoals aangegeven. 3. Snijd uit het Goudband-etiket van de gezinsfles (inhoud 540 gram) de donkerblauwe ruit met vlag en plak die op de adreszijde van de briefkaart. 4. Snijd ook de letter „E" uiteenRIVELLA-etiket en plak die onder de Goudband-ruit. 5. Vergeet niet naam,adres en woonplaats duidelijk te vermelden. 6. Stuur de gefrankeerde briefkaart aanGOUDBAND- ACTIE no. 4 - Postbus 355 Leeuwarden. Inzenden voor 24 juni a.s. U kunt zo vaak meedoen als U wilt, mits U aan elke oplossing de donkerblauwe ruit van een Goudband-etiket en de „E" uit een RIVELLA -etiket toevoegt. De uitslag zal in dit blad worden bekendgemaakt. De inzendingen worden beoordeeld door een onpartijdige, deskundige jury, die de beste inzendingen zal belonen. Over de prijsvraag en de uitslag kan geen correspondentie worden gevoerd. Eigen personeel en personeel van het recla mebureau is van deelname uitgesloten. GIlUDBAND de fles waar méér in zit! Vul zó do brlitKBw. U 2.6.- mijn rijmpje loidtt naam: Straat: vwonplaaK: au Mudband aóie ns 4 poObud 355 Leeuwarden 6TICHTING RAAD X D» inschrijving voor gesteld tot 15 juli a.s.. Technische Schooi, Ax 01150-2155), tijdens de Deze 3-jarige cursus, Vangen, leidt op tot h< Vakdiploma Aanneme onder toezicht van I {Stichting. D Voor het eers vergunning a Profiteer nu mieregeling. Bij een volger aanmerkelijk Verdere Inlic vrijblijvend. AANNEMINGSBEDR1 TRAMSTRAAT 4.0 - Met ingang van heden DE VISSER te Zaams Aam voor met8< Eveneens met ingang voor het maken tekeningen voor Beleefd aanbevelend, A. J. DE VISSER, I.. DE VISSER, Dipl. Zaamslag, Terneu Nie KR

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 4