BINNENLANDS NIEUWS I Vdft6ï;Po Koningin der tandpasta's BEURSO VERZICHT Josée Venmans blijft België in RADIO EN TELEVISIE Eric de Noorman De ring van Fergus Westelijke voorstellen onaanvaardbaar BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING 2-T MOTOR OIL Chroesjtsjef Zaterdag 20 juni 1959 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 De Russische premier heeft vrijdag in Moskou ver klaard dat delen van de Westelijke voorstellen over Duitsland „absoluut geen basis het-jen en onaan vaardbaar zijn", zo meldt radio-Moskou. Chroesjtsjef sprak op een bijeenkomst in het Kremlin die werd bijgewoond door de Oostduitse delegatie on der leiding van premier Grotewohl en partijleider Ulbricht. Chroesjtsjef zei dat de Duitse democratische republiek ,.een bastion van vrede voor heel Duitsland" is. Recente gebeurte nissen hadden echter de gesta dige groei van het militarisme in de federale Duitse republiek aangetoond. Hij zei dat de socia listische landen hun systeem be waard hadden ondanks de aan val van buitenlandse en binnen landse vijanden. „Als er een volk in het Westen is dat gelooft in de bevrijding van de socialistische landen dan hoort het in een mu seum thuis". Hij zei dat de be langrijkste voorwaarden voor vrede'het sluiten van een vredes verdrag met Duitsland en het re gelen van de Duitse kwestie zijn. Chroesjtsjef zei dat de Russi sche regering haar voorstellen op de conferentie van Genève had ingediend en dat de Westelijke ministers de vestiging hadden voorgesteld van een Duitse com missie van vertegenwoordigers van de D. D. R. en de Bonds republiek. „Daarbij erkenden zij ook het bestaan van twee Duitse staten, maar de Westelijke mo gendheden stellen een verhou dingsgewijze vertegenwoordiging in deze commissie voor van 25 tegen 10. Daarbij willen zij de D. D. R. in een ongelijke, ondergeschikte positie plaatsen. Een dergelijke benadering heeft natuurlijk ab soluut geen basis en is onaan vaardbaar". Het is een illusie voor het Wes ten te denken dat de rechten op de verbinding met Berlijn ge handhaafd zouden blijven in het geval de Sowjet-Unie een afzon derlijk vredesverdrag met Oost- Duitsland sluit, aldus Chroesjt sjef. De controle zal worden uit geoefend door Oostduitse auto riteiten in naam van een soeve reine staat en niet, zoals het Westen zegt, in naam van Sow- jet-autoriteiten. Zekere vertegenwoordigers van de Westelijke landen willen de Sowjet-Unie onder druk zetten. Zij zeggen dat er geen topconfe rentie kan worden gehouden, als er te Genève geen vorderingen worden gemaakt. „Wij zijn van oordeel dat als de ministers van Buitenlandse Zaken er niet in slagen overeenstemming te be reiken, een topconferentie zelfs DE POSITIE VAN WERKLOZE BINNENSCHIPPERS Schippers moeten zakjes plakken Het bestuur van het Neder lands Verbond van Midden standsverenigingen is veront waardigd over de wijze waarop bepaalde groepen van schip pers, die een beroep doen op de sociaal-economische hulpverle ning voor zelfstandigen, op G.S.W.-objecten tewerk worden gesteld. De voorzitter van het N.V.M. heeft op de gehouden bestuursvergadering verslag uitgebracht van zijn drie daags bezoek aan de noordelij ke provincies, naar aanleiding van de moeilijke sociaal-econo mische positie waarin vele bin nenschippers in deze gebieden verkeren De tewerkgestelde schippers moeten o.a. zakjes plakken, had de voorzitter ge constateerd. Het bestuur besloot na be spreking van het onderwerp, er bij de regering op aan te drin gen deze vorm van werkver schaffing, die men uit de tijd en denigrerend acht, onmiddel lijk stop te zetten. Ook werd bezwaar gemaakt tegen de wijze waarop de rege ling sociaal-economische hulp verlening voor zelfstandigen op sommige schippers wordt toe gepast, doordat deze schippers, als zij een beroep moeten doen op deze regeling, in groep III worden geplaatst. Dit betekent dat zij hun zelfstandigheid moe ten prijsgeven. Voor de zelf standige, die geregeld of in hoofdzaak tengevolge van sei zoensinvloeden tijdelijk bijstand behoeven (schippers, bloemen- venters, glazenwassers) is ech ter groep II bestemd, aldus het N.V.M. Een afdoende oplossing van de sociaal-economische moei lijkheden. waarmede de schip pers in de noordelijke gebieden te maken hebben, dient naar het oordeel van het N.V.M. ge vonden te worden in een breed opgezet saneringsplan, waarbij aan het seizoenmatig karakter van het bedrijf en de nookzaak van het ter beschikking blijven van de vervoerscapaciteit aan dacht moet worden geschonken. Het N.V.M. zal een verder on- jjjerzoek hiernaar ter hand ne- van groter belang is" mier Chroesjtsjef. aldus pre- Westelijk commentaar Diplomatieke waarnemers te Londen beschouwden Chroesjt- sjefs rede in Moskou ten over staan van de leiders van Oost- Duitsiand als een verklaring over de hoofden van de vier ministers van Buitenlandse Zakt*i te Ge nève heen. Het uitstel van twee dagen van de besloten besprekin gen in Genève beschouwde men als een manoeuvre om Chroesjt sjef de gelegenheid te geven het Sowjetrussische standpunt voor het wereldforum te verkondigen en aldus het vertrouwelijke ka rakter van het te Genève gevolg de conferentie-systeem te door breken. De eerste indruk te Londen was dat Chroesjtsjef met zijn rede een nieuwe campagne in luidde om tot onderhandelingen over de problemen van Berlijn en Duitsland aan de top te komen. De Russische premier wilde klaai'blijkelijk ook alle hoop aan Westerse zijde, dat na eventuele ondertekening van een apart vredesverdrag tussen O.-Duits- land en de Sowjet-Unie een cri sis om de bevoorrading van Ber lijn voorkomen zou kunnen wor den door Oostduitsers als Russi sche agenten te behandelen, de doodsteek toebrengen. Een punt waarover Chroesjt sjef klaarblijkelijk nog steeds zou willen onderhandelen is vol gens waarnemers de kwestie van de datum waarop de bezettings rechten zouden moeten eindigen. VOGELWAARDE. Geboren: 11 juni. Maria Johan na Rosa, d. van Augustinus A. Vink en Florentia M. Lambert. 13 juni. Leonardus Hypolitus, z. van Hypolitus Erpelinck en Emma R. Wuilems. Christina Anna Rosalia, d. van Julius A. J. de Maat en Romania J. de Kever. Gehuwd: 1G juni. Benonie Pen- neman, 43 j. (won. te Hulst) en Agnes Amelia Naessens, 28 j. Overleden: 9 juni. Alphonsus Jansen, 86 j., wedn. van Stephanie M. Michielsen. VOGELWAARDE. Gevestigd: N. A. van den Ber gen, van Rotterdam; Th. J. M. Kerckhaert, van Oudenbosch. Vertrokken: Wed. L. M. van DammeBaart, naar Axel; G. Naessens, naar Axel; A. A. Naes sens, naar Hulst. Tube 95-7Cch (Advertentie.) AFBROKKELEND EN ONZEKER De laatste beursdag van deze week liet een weinig spectaculair koersverloop zien, gepaard gaan de met een zeer bescheiden affai re. Het forse herstel van donder dag heeft zich niet verder voort gezet, cn aangezien ook van Wall- street weinig stimulans uitging, ontstond er voor de internationa le fondsen een koersafbrokkeling die echter nergens grote afmetin gen aannam. Van een belangrijke verkoopdrang van het publiek viel weinig te bespeuren. Men geeft er de voorkeur aan de ver dere ontwikkeling rustig af te wachten, nadat de fluctuaties van deze week wel duidelijk hebben aangetoond hoe onzeker de in- BRAND IN HET WIERDENSE- VELD NOG LANG NIET BEDWONGEN. Steeds meer veen en heide gaat verloren in het Wierdensevcld, waar de enorme brand, die woensdagmorgen uitbrak, nog op geen stukken na bedwongen is. Het vuur, dat zich een weg door de ondergrondse veenlaag zoekt, is op sommige plaatsen meer dan een halve meter diep. De Nederlandse Heidemaat schappij is er met bulldozers en een spitploeg in geslaagd de brand te lokaliseren. Het gevaar van uitbreiding in de richting Wierden is voorkomen mede doordat de wind is gedraaid naar het noorden, zodat het vuur weer in de richting Nijverdal kroop, waar de vuurhaard ook lag. Door deze verandering van windrichting kwam vrijdagmor gen vroeg het snelverkeer op de weg Wierden—Zwolle in de groot ste moeilijkheden. Een dicht rook gordijn legde zich over de weg en bood de automobilisten over een afstand van 100 meter nog geen twee meter zicht. Twee auto's uit Enschedé, die in de richting Zwolle reden, kwamen resp. in een slogt en tegen een boom terecht en even verder reed een vrachtauto uit Nijverdal tegen een boom. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Rond het terrein van de brand ligt thans een cordon van waak zame militairen. Twee compag nieën van de landmacht uit Schalkhaar werden donderdag door militairen van de vliegbasis Twente afgelost. Er wordt een radioverbinding onderhouden, zo dat geregeld kan worden gemeld, waar het vuur opnieuw uitbreekt, Van tijd tot tijd maakt men ge bruik van een militair vliegtuig, zodat de bewaking op de grond wordt gesteund doer luchtverken- ning. BRAND AAN BOORD VAN NEDERLANDS KUSTVAARTUIG Vrijdagmorgen omstreeks half zeven is door onbekende oor zaak brand uitgebroken aan boord van het 399 brt. metende kustvaartuig „Andromade" uit Rotterdam, dat aan de Park kade te Rotterdam ligt. De kom buis en de officierenmessroom brandden geheel uit. De brand werd ontdekt door surveilleren de politieagenten, die meteen de slapende bemanning alar meerden. Persoonlijke ongeval len hebben zich dan ook niet voorgedaan. De brandweer was met twee nevel- en twee lage druk-stralen de brand na een kwartier meester. Verzekering dekt de schade. De „Andromade", die eigen dom is van M. Moerman uit Rotterdam, was donderdag in Rotterdam aangekomen en zou naar de Lekhaven gaan om te laden. Gezagvoerder van het schip is kapitein J. Bakker uit Assen. BOSBRANDEN TE SOEST In twee bospercelen te Soest, eigendom van deze gemeente. zijn vrijdagmiddag branden uit gebroken. De eerste brand be gon omstreeks twee uur in een perceel vliegdennen aan de Foe- kenlaan. Een vrij grote opper vlakte bos ging daar verloren. Toen de brandweer er arriveer de brak achthonderd meter ver der een nieuwe bosbrand uit, die door spoedig ingrijpen tot een oppervlakte van vijftig vier kante meter beperkt kon blij ven. Vermoed wordt, dat beide branden door een pyromaan zijn aangestoken. Een verdach te wordt op het politiebureau te Soest vastgehouden. De brandweren van Soest en Soesterberg, die met nevelspui ten werkten, werden bij het blussen geassisteerd door een groep van veertig a vijftig mili tairen, die bij Soestduinen aan het oefenen waren. Na onge veer drie kwartier waren de branden bedwongen. Men be gon daarna aan het nablussen. TIENJARIG MEISJE UIT DORDRECHT VERDRONKEN De rivierpolitie heeft vrijdag morgen in de Nieuwe Maas te Rotterdam het stoffelijk over schot aangetroffen van de 10- jarige Alida Bras, wonende Mariahof te Dordrecht. Het meisje was zondag j.l. aan het zwemmen in de Noord. Zij deed dit met behulp van een auto binnenband. Op zeker ogenblik is zij uit de band gegleden en verdronken. VRACHTWAGEN BOTST OP OLIETANKAUTO. Eén dode. Op de rijksweg no. 15 (Ridder kerkMeteren) is bij Alblasser- dam vrijdagmiddag een Duitse vrachtwagen met oplegger tij dens een inhaalmanoeuvre fron taal gebotst tegen een olietank auto, die uit tegenovergestelde richting kwam. De cabine van de tankwagen werd geheel vernield. De chauf feur, de 46-jarige Dordenaar Jt. van der G. kwam om het leven. De bestuurder van de Duitse wagen, de 30-jarige W. W. uit Krefeld, kwam met de schrik vrij. Zijn voertuig werd aanzien lijk beschadigd. BOSBRAND OP DRAKESTEIN. Vrijdagmiddag omstreeks half drie is op het landgoed „Draken- stein'' in de gemeente Baarn een bosbrandje uitgebroken. Tegen half vier meldde de politie van Baarn, dat het vuur bedwongen was voordat het een zeer grote omvang kon aannemen. Het brandje blijkt niet op het terrein van de Prinses te hebben gewoed, doch op een daaraan grenzend perceel. De omvang is zeer beperkt gebleven. ZESJARIG KIND VERDRONKEN. In de Spuihaven te Dordrecht is donderdagmiddag de zesjarige jongen H. R. A. Kuiters te water geraakt en verdronken. Onmiddellijk nadat de vader van het kind, de heer J. Kuiters, bij de politie aangifte had gedaan van de vermissing van zijn zoon tje, begon deze met behulp van enkele buurtbewoners in de Spui haven te dreggen. Aan de kant van de haven had men het schep netje van het kind gevonden. Te ongeveer zes uur vond de heer F. Faassen, wiens zoontje vorig jaar in dezelfde haven verdronk, het stoffelijk overschot. „DE VOGEL". Het beeld „De Vogel" van John Grosman, dat in de nacht van zondag op maandag is gestolen van het Phel-terrein te Etten, is ernstig beschadigd teruggevon den in Dinteloord. Twee jongelui uit Bergen op Zoom, B. V. en L. P., hadden het onder drankinvloed meegenomen in de laadbak van huo auto. Don derdagmorgen slaagde de groeps commandant van de Ettense rijks politie er in de adressen van de daders op te sporen. Een van hen belde later op de dag een jour nalist op met de mededeling dat het beeld aan de Vlietdijk te Dinteloord te vinden zou zijn. Het beeld werd daar inderdaad aangetroffen. Door het transport had het ernstig geleden. Een van de daders gaf een telefonische tip om uit handen van de Justitie te blijven. OPZIENBARENDE VONDST IN ROME Circus uit de dertiende eeuw na Christus ontdekt Italiaanse oudheidkundigen heb ben te Rome een circus uit de derde eeuw na Christus ontdekt, dat misschien even groots zal blijken te zijn als het Colosseum. De bouw ervan is begonnen in de rumoerige tijd van keizer Helio- gabulus. Het bouwwerk is waar schijnlijk ongeveer 150 meter lang en 40 meter breed. Tot dusver zijn zeven meter zitplaatsen en trappen voor het publiek uitgegraven. De gevon den gewelven en gangen zijn in bijna ongeschonden staat. De vondst werd gedaan onder leiding van prof. Iacopi op het terrein van een oude kazerne die in een militair museum zal wor den veranderd. Prof. Iacopi zei in het terrein ook overblijfselen te hebben ge vonden van het paleis van keizer Constantinus. „Ocean Layer" op weg naar Falmouth Het 5.800 ton metende West- duitse schip „Flavia" is vrijdag te Falmouth aangekomen met 98 opvarenden van het Britse kabel schip „Ocean Layer" aan boord. Het 4.534 ton metende kabelschip werd door de bemanning en de aan boord verblijvende technici verlaten nadat het schip midden op de Atlantische Oceaan in brand was geraakt. De Westduitse sleepboot „Wo- tan" is met de „Ocean Layer" op sleeptouw op weg naar Fal mouth. 1 De president van hel Turnhout- se gerechtshof heeft donderdag beslist dat Josée Venmans in Bel gië zal blijven. Hiermee heeft hij de zienswijze van de procureur des konings in deze kwestie on derstreept, die meende dat er geen reden tot ingrijpen is. Met deze uitspraak is voor België het lot bezegeld van het vierjarige Nederlandse meisje, dat in het pleeggezin De Beukelaer te Rij- kevorsel is opgenomen met toe stemming van de moeder, maar tegen de zin van de Bredase raad voor kinderbescherming, die het kind naar Nederland wil halen. De uitspraak van de Turnhout- se president steunt op een nota wisseling van 1913 tussen België en Nederland en met name op de bepaling dat teruggeleiding in het belang van het kind moet zijn. Deze voorwaarde is volgens de president niet vervuld. De pro cureur des konings heeft zich destijds van de situatie in het ge zin De Beukelaer op de hoogte gesteld en op grond daarvan, al dus do Bredase raad van kinder bescherming, zijn conclusies ge trokken. De raad is van mening dat de procureur te zeer heeft vastge houden aan een momentindruk en de psychische ontwikkeling van het kind in de komende ja ren niet als belangrijkste over weging bij zijn conclusie heeft la ten gelden. De Bredase raad van kinderbe scherming is niet van zins de zaak Venmans, die daar zoals be kend als een principiële kwestie wordt gezien, te laten rusten. De raad heeft het voornemen over leg te plegen met het ministerie van Justitie om te bewerkstelli gen dat het vonnis, destijds door de Bredase rechtbank terzake geveld, executoir wordt ver klaard. Dit tracht de raad te be reiken op grond van het Belgisch- Nederlandse verdrag van 1925 be treffende de tenuitvoerlegging van een gerechtelijke beslissing. De Bredase rechtbank heeft in dertijd het kind aan de Bredase raad voor kinderbescherming toe vertrouwd en de voogdij van de moeder geschorst. Het Turnhout- se hof heeft deze uitspraak zon der meer naast zich neergelegd. ARIAS ZAL VRIJGELEIDE KRIJGEN Panama heeft de Braziliaan se ambassadeur meegedeeld dat dr. Roberto Arias, die betrok ken was bij de jongste misluk te opstand, een vrijgeleide zal krijgen om naar Brazilië te gaan. Dit zal binnen enige da gen- gebeuren. Dr. Arias, die ambassadeur in Engeland is geweest en echtge noot is van dame Margot Fon- teyn, de Britse danseres, zocht zijn toevlucht in de Braziliaan se ambassadeur in de stad Pa nama na een beweerde samen zwering om de Panamese rege ring omver te werpen. Naar verluidt is dame Mar got van plan binnenkort naar Rio te gaan om zich bij haar echtgenoot te voegen. ternationale beurssituatie is en hoe weinig men op de koersbewe- ging staat kan maken. 81U(B>( JOOZ UI tHUEUI ep IBpBpj stemming was geopend viel in het verdere verloop een toene mende lusteloosheid te constate ren. De affaire nam zienderogen af, temeer daar ook de arbitrage fcich volkomen afzijdig hield. In alle hoeken overheerste dan ook een ongeanimeerde stemming, echter zonder dat de koersen hier onder leden. Hieruit blijkt wel de gezonde technische ondertoon van de markt. Kon. Olie kwam beneden de 158 en paste zich hiermee aan (bij het verloop van Wallstreet. AKU opende zwak, maar wist in het verdere verloop iets aan te trekken. Unilever en Ptulips wis ten het vorige slotpeil niet te ha len. Op de sciieepvaartmarkt was de stemming ietwat verdeeld zon der afwijkingen van betekenis. De Indonesische fondsen had den een onbelangrijke markt en wisten zich slechts met moeite te handhaven. Met belangstelling ziet de beurs uit naar de aange kondigde introductie en emissie van de aandelen Van Heek. Ook de obligatiemarkt was zeer rustig gestemd en merendeels prijshoudend. Prolongatie 3 pet. BEURSINDICES 17-6 18-6 19-6 Int. concerns 403.27 417.62 415.29 Industrie 204.47 205.64 205.40 Scheepvaart 146.56 150.05 148.31 Banken 160.58 162.21 160.90 Ind. fondsen 121.08 124.15 123.12 Algemeen 278.92 286.76 285.22 NABEURSKOERSEN. Kon. Olie: 155.50-157.00 (157.60) Unilever: 550-552 (553%) Philips: 621-626 A.K.U.: 345-346 (626%) (347%) VOOR TWEETAKT MOTOREN vermengt zich vanzelf met de benzine in de tank. Esso 2-T Motor Oil bevat een speciale doop die bij tweetakt motoren veelvul dig voorkomende lagercor- rosie doeltreffend bestrijdt. Esso 2-T Motor Oil is de ideale motorolie voor alle typen tweetakt moforerv ook voor bromfietsen. Verkrijgbaar in bussen van V4 en 1 liter. Bij een hernieuwd treffen tus sen aanhangers van verschillen de sectes in Frans Kongo zijn in totaal honderd mensen gewond. De politie kondigde een avond klok af. ZONDAG 21 JUNI HILVERSUM I: 8.00 Nieuws: 8.15 Gew. muz.; 8.30 Morgenw.; 9.15 Orgelconc.; 9.30 Nws; 9.45 Gram.; 9.55 Plechtige Hoogmis; 11.30 Gram.; 11.55 Viool en pia no; 12.15 Apologie; 12.35 Instr. octet; 12.55 Gram.; 13.00 Nws; 13.05 Ca us.; 13.10 De Wadders, hoorspel; 13.30 Gram.; 13.45 Boekbespr.; 14.00 Holland Festi val 1959Tristan und Isolde, opera; 15.50 Gram.; 16.00 Idem; 16.10 Sport; 16.30 Vespers; 17.00 Jeugddienst; 18.00, en 18.30 Cau serie; 18.40 Bijbelvertellingen; 19.00 Kerkelijk nws; 19.05 Ver- zoekprogr.; 19.30 Caus.; 19.45 Nws; 20.00 Gram.; 20.20 Caba ret; 20.50 Gram.; 21.20 Caus.; 21.30 De werkers van het elfde uur, hoorspel; 22.20 Lichte muz.; 22.40 Gram.; 22.45 Avondgebed en lit. kal.; 23.00 Nieuws; 23.15 Limburgs symphonie ork.; 23.50 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nws en postduivenber.; 8.18 Gevar. pro gramma; 9.45 Caus.; 10.00 Voor de jeugd; 10.30 Remonstrantse kerkd.; 11.30 Vragenbeantwoor- ding; 12.00 Gram.; 12.30 Sport- spiegel; 12.35 Gram.; 13.00 Nws; 13.07 Caus.; 13.17 Med. of gram.; 13.20 Gevar. progr. v. d. solda ten; 14.00 Holland Festival 1959; Kamerorkest; 15.10 Tertulia bij Anita en Juanita, gespr.; 15.30 Instr. kwint.; 16.00 Dansmuziek; 16.30 Sportrevue; 17.00 Gesprek ken met luisteraars; 17.15 Caus.; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Nws., sportuitsl. en sportjourn.; 18.30 Amus. muz.; 19.00 Reisbeschr.; 19.30 Studentencabaret; 20.00 Nws; 20.05 Promenade ork. en koor; 20.45 Inspecteur Vlijm scherp ondervraagt, hoorspel; 21.25 Herinneringen aan Louis Davids; 22.15 Act.; 22.30 Gram.; 23.00 Nws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.15 Amus. orkest; 12.30 Weerbericht 12.34 Amus. ork. (verv.)13.00 Nws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 en 15.15 Gram.; 16.20 Lichte mu ziek; 17.00 Gram.; 17.30 Sport uitslagen; 17.37 en 17.52 Gram.; 18.00 Kamermuz.; 18.30 Godsd. halfuur; 19.00 Nws; 19.30 Gr.; 19.45 Die Jahreszeiten, orato rium; 22.00 Nws; 22.15 Gr.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. 120. Hoewel Eric en zijn troep je maar klein in aantal zijn, slaagt hij wonder boven wonder in zijn opzet: vrije doorgang bevechten, zodat de twee veroordeelden snel kunnen ontkomen. Of zij menen een groter aantal krijgers tegenover zich te hebben, of dat het komt omdat hun koning niet op het strijdtoneel aanwezig is, in ieder geval wijken de Ieren uiteen, ais zij aan de ene zijde aan gevallen worden door Svein's ben de en aan de andere zijde door Eric de Noorman en zijn volgers. In minder dan geen tijd hebben de opstandelingen de beschutting van het bosje, dat het toernooi- veld aan de zuidzijde begrenst, be reikt. Eric heeft de mannen zoveel mogelijk met pijl en boog uitge rust en de boogschutters slagen erin, de woedende Ierenbende op een afstand te houden De gewonde Fergus en zijn oude vader worden gedragen en zo snel mogelijk stormen zij de open vlak te over, naar het volgende boom groepje. Vandaar is het open ter rein tot aan de brede heirbaan, maar eenmaal daarover heen zul len zij veilig zijn, want daar be gint het moerasgebied, waar de mannen van Grjffan zigh liever niet wagen, wm Ze zijn juist het tweede boom- groepje voorbij, als Eric ineens een beweging ziet links van hem... en dan ziet hij tot zijn ontsteltenis in een grote stofwolk de voltallige ruiterij langs de heirbaan naderbij stormenHun terugweg naar h$t mqgraa js afgesloten Televisieprogramma's. NED. TV: 20.00 Mensen en meningen in het voorbijgaan; 22.00 Sport in beeld. BELG. TV (VI.)! 11.00 Hoog mis; 11.4012.15 Eurovisie: We reldkamp. handbal te Wenen; 15.00—16.00 Eurovisie; Rhöne- feest te La Tour de Peilz, Zwit serland; 19.00 Voor de kleuters; 19.20 Tekenfilm; 19.30 Nws; 20.00 Feuilleton; 20.25 Variété-progr.; 21.25 Filmklucht; 21.40 Gevar. progr.; 22.05 Voor de vrouw; 22.35 Beroemde bokswedstrij den; 22.45 Nieuws. MAANDAG 22 JUNL HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Sportuit slagen; 8.25 Gewijde muz.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Gram.; 9.35 Waterst.; 9.40 Voor de vrouw; 10.15 Theologische etherleerg.; 11.00 Gram.; 11.20 Voordr.; 11.40 Gram.; 12.00 Pianorecital: 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land en tuinbouwmeded.; 12.33 Lichte muz.; 12.53 Gram. en act.; 13.00 Nieuws; 13.15 Amus. muz.; 13.45 Gram.; 14.05 Schoolradio; 14.35 Gram.; 14.55 Kamermuz.; 15.15 Gram.; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Kamermuz.; 17.00 Voor de kleu ters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursber.; 17.45 Re- geringsuilz.; 18.00 Orgelsp.; 18.30 Vocaal ens.; 19.00 Nieuws; 19.10 Orgelconc.; 19.30 Radiokr.; 19.55 en 20.00 Gram.; 20.30 Jeugdcon.; 21.10 Muz. discussie; 22.00 Parl- comm.; 22.15 Lichte muz.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nws; 23.15 Gram. HILVERSUM II; 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws: 8.15 Pianospel; 8.30 Gram.; 9.00 Gym.; 9.10 De groenteman; 9.15 Gr.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.; 11.00 Kamerork.; 11.45 Voordr.; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Voor het platteland; 12.34 Lichte muz.; 13.00 Nws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Lichte muz.; 13.55 Beursber.; 14.00 Lichte muziek; 14.15 Voor de vrouw; 14.45 Viool en piano; 15.15 Voordr.j 15.30 Strijkkwartet; 15.55 Gram.; 16.50 Kinderkoor; 17.10 Gram.; 17.50 Mil. comm.; 18.00 Nieuws; 18.15 Regeringsuitz.18.25 Amateurs-' progr.; 18.50 Caus.; 19.00 Muz: caus.; 19.25 Instr. kwint.; 19.45 Voor de jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Lichte muziek; 20.30 Criminele caus.; 20.45 Orgelspel; 21.00 Ca baret; 21.15 Act.; 21.30 Omroep orkest; 22.15 Caus.; 22.30 Gevar., muz.; 23.00 Nws; 23.15 Beursber.' van New York; 23.17 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; i 12.30 Weerber.; 12.34 Voor de landbouwers 12.42 Gram. (om! 12.55 Koersen); 13.00 Nws; 13.11' en 14.00 Gram.; 15.00 Fagot en piano; 15.25 Gram.; 16.00 Koer sen; 16.02 Voor de zieken; 17.00 Nws; 17.10 Gram.; 17.45 Kinder-j liederen; 18.00 Franse les; 18.15' Kinderlied; 18.20 Gram.: 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws;1 19.30 Gram.: 19.45 Kamermuz.: 20.30 Kunstkaleidoscoop; 20.35 Kamermuz. iverv.); 21.30 Amus.! ork.; 22.00 Nws; 22.15 Kamermu ziek; 22.55 Nws; 23.00 Voor de' zeelieden. Televisieprogramma's. NED. TV: 17.00 Voor de kl» deren. BELG. TV (VI.): 19.30 Nws: 20.15 Zoeklicht op...; 20.25 Speel film; 21.55 Beeldfigspel; 22^5 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 3