Hodia zijden Dassen Provinciaal nieuws DE VOORRAAD MINDERT SNEL RADI 2.95 J. k. v. DIXHOORN m Zn ZOMER-ACTIE Verbond voor Veilig Verkeer HEIMWEE NAAR JOANA AGENDA TERNEUZEN BIERVLIET. SLUISKIL. ST. JANSTEEN INRUIL HUURKOOP NU 79,- NU 248,- NU ƒ335- NU ƒ415,- NU 628,- „NICARAGUA WORDT VANUIT NOORDEN EN ZUIDEN MET INVASIE BEDREIGD RECHTSZAKEN Roulettespel met boetes gestraft Arts wegens mishandeling veroordeeld Poolse oud-strijders pleiten voor de erkenning van de Oder-Neisse grens PRIJSBEWAKING VAN CONSUMPTIEMELK Riool-zuiveringinstallatie te Waterlandkerkje in gebruik genomen Arrestaties in Zuid-Rhodesia Extra Vaderdag Reklame Jaarvergadering Wit-Gele 'Kruis. In het parochiehuis werd on der voorzitterschap van de heer F. Hagenaar en in aanwezigheid van pastoor J. van Campen, geestelijk adviseur van de afde ling, de jaarvergadering van het Wit-Gele Kruis gehouden. „Het afgelopen jaar", aldus de voorzitter, „stond onze ver eniging in het teken van ons nieuwe gebouw dat aan de Ko- ninginnelaan wordt gebouwd" Zeer belangrijk noemde de voorzitter het feit dat in dit gebouw niet alleen het Wit-Gele Kruis wordt ondergebracht, maar ook het Bureau voor Volksgezondheid en het Me disch Opvoedkundig Bureau. Hij bracht niet alleen zijn dank aan de wijkverpleegster, zuster Van Ravels, die méér dan 3.000 bezoeken aflegde in voorbije jaar en daarnaast nog tal van andere werkzaamheden verrichtte, maar ook aan alle vrijwilligers die daadwerkelijke steun verleenden. Grote dank bracht de heer Hagenaar aan mej. R. v. d. Vel de, die een zeer groot aantal nieuwe leden heeft geworven. In het jaarverslag van de se cretaris, de heer J. d'Hont, werd melding gemaakt dat het ledental was gestegen van 558 tot 625. De beide consultatiebureaus waarvan het Kleuterbureau in samenwerking met het Groene Kruis wordt gehouden, werden zeer druk bezocht en stonden onder leiding van dokter T. Nie hüser. De „Paas-actie" bracht ruim j 400 op en daardoor was het mogelijk dat vier kinderen kon den worden uitgezonden. De heer W. v. d. Dries, pen ningmeester, had in zijn jaar verslag een batig saldo. Bij monde van de heer A. van Jole werd verslag door de kas- eommissie uitgebracht. Als nieu we kascommissieleden werden benoemd, de heren A. van Jole en G. Wijne, met als reserve de beer R. Beghijn. De heren Jos. F. d'Hont, se cretaris, en A. van Tiel, be stuurslid waren aan de beurt van aftreden en werden bij ac clamatie herkozen. Pastoor Van Campen sprak tenslotte zijn waardering uit voor het uitermate belangrijke werk dat door het Wit-Gele Kruis wordt verricht. Ook was hij zeer tevreden over de grote belangstelling dat dit werk in zijn parochie ondervindt. Pastoor Van Campen zag ten- slcrtite in het nieuwe Wit-Gele Kruisgebouw, waarvoor hij op 2 juli a.s. de eerste steen zal leg gen, een verwezenlijking van één zijner grote idealen en hoopte dat de dag niet ver meer zal zijn dat ook een Katholiek bejaardencentrum zal worden gebouwd. De heer De Rijck bracht spe ciale dank aan zuster Van Ra fels voor het vele werk dat zij verricht yoór de bejaarden en voorts vóór alle werk van het Wit-Gele Kruis dat in stilte wordt verricht en zo weinig naar buiten treedt. 50-Jarig huwelijksfeest. Het echtpaar Cortvriendt-de Decker alhier vierde gisteren zijn 50-jarig huwelijksfeest in hotel „De Vriendschap". Aan belangstelling heeft het het echtpaar niet ontbroken. Zo kwam burgemeester A. Kostense en pastoor Burm, het echtpaar hun gelukwensen aanbieden. 's-Morgens werd in de parochie kerk een H. Mis van Dankbaar heid opgedragen. 's-Avonds bracht de Kon. Har monie met de drumband het krasse echtpaar een serenade on der grote belangstelling van de zijde der bevolking. De voorzitter der muziekver eniging, de heer M. A. H. v. d. Vijver, sprak het. echtpaar op hartelijke wijze toe en bood hun namens de vereniging een ge schenk aan: aan de bruid een doos bonbons en aan de bruide gom een doos sigaren. Het muziekgezelschap en de drumband werd in de feestzaal rijkelijk onthaald. Internationale excursie. Gistermiddag hebben 33 bui tenlandse ingenieurs, afkomstig uit 16 landen, 'n bezoek gebracht aan het Visser en Smit's bedrijf, dat alhier aan de A.C.Z.-kade- muur verbredingswerken uit voert. Het gezelschap maakt een drie daagse excursie dat dinsdag be gon met een bezoek aan de ha ven van Antwerpen en gisteroch tend werd voortgezet met een be zoek aan Gent en Sluiskil. Vandaag zal door het gezel schap de Deltawerken bezocht worden, waarna men naar Delft terugkeert, waar aan de Techni sche Hogeschool de reeds afge studeerde ingenieurs een éénja rige cursus volgen op water bouwkundig gebied. (Advertentie.) maar als U niet tè lang meer wacht kunt U nu nog profiteren van de sterk-verlaagde GRUNDIG-radio-prijzen. Reeds zijn verschillende types uitverkocht en niet meer leverbaar, maar wij hebben nog een ruime sortering waaruit U zeker Uw keus kunt maken. Nog enkele prijzen-voorbeelden Vlasfabriek uitgebrand. Gistermiddag om 10 minuten vóór één, terwijl de arbeiders aan het schaften waren, brak brand uit in de vlasfabriek, arthex vlas- roterij en turbinebedrijf van de fa. Dobbelaere aan de Hoogweg te St Jansteen. De brand greep zó snel om zich heen, dat de arbeiders alleen een tractor met aanhangwagen uit het vuur konden redden. Behalve de turbine ging de ge hele fabriek en roterij, benevens een dubbele hangar, die geheel gevuld was met ongeveer 500.000 kg vlas, een vrachtauto, een tractor met een aanhangwagen en diverse kapitale landbouwma chines verloren. Naar de oorzaak van de brand wordt door de 'rijkspolitie een onderzoek ingesteld. TELEVISIE TEL. 2361 -K 1150 TERNEUZEN apparaat van 93, apparaat van 289, apparaat van 389, radio-grammofoonmeubels van 488,— van 738, RADIO-GRAMMOFOON President Somoza van Nicara gua heeft dinsdagavond op een persconferentie in Managua ver klaard, dat Nicaragua vanuit het noorden en zuiden met inva-sie wordt bedreigd. Hij deed een be roep op de organisatie van Ame rikaanse staten om tussen beide te komen. SomoT.ii zei dat een groep van eirea 200 rebellen waarschijnlijk al Nicaragua was binnengedron gen vanuit Honduras en nu ope reert in het gebied van Totecan- cinte. Voorts zou een andere groep van ongeveer 200 man in Costa Riea zijn samengetrokken met de bedoeling Nicaragua binnen te vallen. Volgens Somoza zijn de rebellen uitgerust met wapens, die de Dominicaanse republiek aan ex-dictator Batista van Cuba heeft geleverd en die later buit zijn gemaakt d.oor de troepen van B idel Castro. Somoza was er van overtuigd dat de 3.500 man ster ke nationale garde van Nicara gua het land zal kunnen verdedi gen. Hij voegde hier echter aan toe dat Nicaragua geen tegen stand zal kunnen bieden aan een gecombineerde aanval vanuit Cu ba en Venezuela. Somoza zei voorts dat twee ge vangen genomen rebellenleiders verklaard hebben dat premier Fidel Castro van Cuba geweigerd had te helpen, maar dat ex-presi dent Figures van Costa Rica de rebellen wél steunde. De beide rebellenleiders zouden ook gezegd hebben dat zij niet van plan waren geweest om Ni caragua binnen te vallen, maar de communisten, die mogelijk een invasie voorbereiden, vóór had den willen zijn. De rechtbank te 's-Hertogen- bosch heeft de bouwkundige J. van der L. te Rotterdam wegens het geven van gelegenheid tot roulettespel in Best veroordeeld tot 350 subs. 35 dagen hechte nis. De officier van Justitie had »p 2 juni tegen hem één maand gevangenisstraf geëist. De tech nicus J. van H. uit Best werd veroordeeld tot 100 boete, subs. 10 dagen hechtenis en de werk tuigkundige G. S. uit Antwerpen lol 250 boete subs. 25 dagen hechtenis. Beide straffen zijn conform de eis van de officier van Justitie. Hel spel-materiaal werd ver beurd verklaard. De rechtbank te Amsterdam heeft gisterochtend de 43-jarige arts W. M. E. C. S. uit de hoofd stad wegens mishandeling meer malen gepleegd veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf met aftrek van twee maanden van het voorarrest. Na zes maan den voorarrest werd de arts op 3 juni j.l. door de rechtbank ter zitting in vrijheid gesteld. In de nacht van 4 op 5 december j l- was S. ten huize van een admini- strateur-eoncierge van een mid delbare school aan het Raam- jioin wegens mishandeling van zijn toen 62-jarige gastheer en diens echtgenote door de politie gearresteerd. Toen de zaak op 6 mei j.l. voor de eerste keer voor de rechtbank diende eiste de officier van Justi tie wegens zware mishandeling negen maanden met aftrek waar van zes maanden voorwaardelijk. Nadat de rechtbank op 3 juni nog enkele getuigen had gehoord verlaagde de officier zijn eis tot zes maanden met aftrek terzake van gewone mishandeling. De Vereniging van Poolse oud strijders in Nederland, die on langs een landelijke vergadering heeft gehouden, heeft in een reso lutie een dringend beroep op de Westelijke mogendheden en met name op de regering van Neder land gedaan om de sinds 1945 de facto bestaande OderNeisse lijn, thans ook de jure te erkennen als de definitieve en rechtvaardige grens tussen Polen en Duitsland. Deze grens biedt Polen een bil lijke compensatie voor zijn ver liezen en zijn bijdrage tot de ge allieerde overwinning, dus ook tot de bevrijding van Nederland, aldus de resolutie. Voorts wordt hierin gesteld dat de ten oosten van de Oder-Neisse lijn gelegen gebieden in feite oude Poolse ge westen zijn, welke in de loop der geschiedenis tengevolge van de Duitse „Drank nach Osten" Polen werden ontnomen. Tenslotte meent de veremging dat de OderNeisse grens, zowel uit economisch, geografisch, histo risch, ethnograiisch en strategisch oogpunt verantwoord is on de voorwaarde schept voor een duur zame vrede en evenwicht in Mid den-Europa. Op de vergadering werd als ge delegeerde voor het wereldcon gres van de Poolse oud-strijders, dat in augustus a.s. in Londen wordt gehouden, ir. J. Minkiewicz uit Vlissingen gekozen. Het Produktschap voor Zuivel heeft gistermorgen besloten een brief aan de minister van Econo mische Zaken te sturen, waarin het de minister vraagt de vor ming van de consumptiemelk prijzen aan het bedrijfsleven over te laten. Het Produktschap dringt er bij de minister op aan te be vorderen dat zo spoedig mogelijk kan worden overgegaan tot een repressief toezicht op de con sumptiemelkprijzen. Het Pro- duktschap meent dat dit prijsbe leid meer in overeenstemming moet worden gebracht met de ge wijzigde conjuncturele omstan digheden. Het acht het niet rede lijk dat de bij de consumptiemelk- voorziening betrokkenen gebon den blijven 'aan een stringent systeem van prijsbewaking, dat dateert uit een inmiddels afge sloten periode, waarin de rege ring een zo ingrijpend prijsbeleid noodzakelijk oordeelde. Het Pro duktschap geeft voorts in de brief enige voorbeelden van de omslachtige gang van zaken bij de werkwijze van preventieve prijsbewaking. Diffefl&k ''Was het voor Water landkerkje een blijde dag. Van af het gemeentehuis wapperde vrolijk de Nederlandse driekleur naast de gemeentevlag. Dit ver telde al, dat er in dit anders zo stille dorpje iets bijzonders aan de hand was. Een lange rij ge parkeerde auto's voor het ge meentehuis accentueerde dit ver moeden en de vrolijke muziek, welke via een luidspreker het kleine dorpje in woei, maakte het ieder die het nog niet wist duidelijk, dat het in Waterland kerkje feest was. Feest omdat, zoals burgemees ter M. J. Verbrugge het uitdruk te, door de ingebruikname van de zuiveringsinstallatie Water landkerkje weer een klein stapje dichter bij het ideaal gekomen is, dat het gemeentebestuur stelde, n.l. dat ook deze kleine dorpsge meenschap bewoonbaar mag blij ven. Van een riolering en een zuiveringsinstallatie, aldus de burgemeester in zijn toespraak, merk je eigenlijk als bewoner van een dorp erg weinig. Het geval zit onder de grond, men ziet het niet. En toch is zo'n zuiverings installatie een volkomen onmis bare schakel in het geheel. In zijn begroetingswoord had burgemeester M. J. Verbrugge het lid van Ged. Staten de heer M. J. van Poelje begroet, die tevens vice-voorzitter is van de Prov. Commissie voor de aanvul lende werken, alsmede de secre taris van deze commissie, de heer J. Stuf kens. Mej. J. Laanbroek, pharm. inspectrice van Volksge zondheid uit E>en Haag, woonde de ingebruikname eveneens bij, terwijl de nabuurgemeente IJzen- dijke, welke tevens partner is in de installatie, burgemeester J. J. M. Ficq en de wethouders had af gevaardigd. Burgemeester Verbrugge schet ste de lange weg, die het gemeen tebestuur had moeten bewande len vóórdat de riool-zuiveringsin stallatie tot stand kon komen. Een kleine gemeenschap als Wa terlandkerkje kan een dergelijk werk niet financieren. Met dank baarheid gewaagde het gemeen tebestuur dan ook van de grote hulp, welke de D.A.C.W. heeft geboden. In het schijnbaar wel varende West Zeeuws-Vlaande- ren, aldus de burgemeester, heerst veel werkloosheid. Het is dan ook zeer goed, dat deze men sen niet als vroeger steun krij gen, doch dat voor hen zinvolle arbeid wordt gezocht. Deze ar beid moet er dan tevens op ge richt zijn, dat West Zeeuws- Vlaanderen bewoonbaar blijft voor hen die niet wegtrekken. Met de wens uit te spreken, dat op deze wijze nog vele goede wer ken in West Zeeuws-Vlaanderen tot stand mogen komen, besloot burgemeester Verbrugge zijn toe spraak. Burgemeester J. J. M. Ficq van IJzendijke sprak als eerste zijn welgemeende gelukwensen uit. De burgemeester sprak met een klein beetje afgunst, omdat Wa terlandkerkje heeft, wat IJzen dijke zo erg graag wil krijgen: een nieuwe zuiveringsinstallatie. Spreker stipte, aan, dat men in West Zeeuws-Vlaanderen tot een eendrachtige samenwerking moet komen, om de streek als geheel bewoonbaar te houden. Het lid van Ged. Staten, de heer M. J. van Poelje, ging die per in op het vraagstuk der werkloosheid, dat voor West Zeeuws-Vlaanderen vele zorgen baart. Hoewel het nu mogelijk is om deze werkloosheid te gebrui ken tot de uitvoering van dit soort werken, (lie zeer zinvol zijn, blijft het probleem der werkgele genheid dringend de aandacht vragen. Achter dit probleem staan de mensen, die geen werk kunnen vinden. (Jit deze onaan trekkelijke situatie komt voort, dat de jongeren wegtrekken uit deze streek. Het streven moet dan ook blijvend'gericht zijn cp blijvende werkgelegenheid, een woord dat makkelijker is uitge sproken dan uitgevoerd. De heer Van Poelje sprak ten slotte de wens uit, dat er nog vele werken in D.A.C.W.-verband in deze streek tot stand zouden komen. Hij noemde hierbij o.a. de aanleg van de weg Waterland kerkjeSt. Kruis Aardenburg. Vervolgens begaf het gezel schap; zich naar de zuiveringsin stallatie. over een nieuw stuk straat, die eveneens in gebruik genomen werd, en over een nieuw toevoerriool, waarmede het rioolsysteem werd gecomple teerd. De heer Van Poelje stelde met enige forse slagen aan een grote kraan de installatie in werking en zag men het water in de bak ken stromen. Ir. J. Lekkerkerker van het In genieursbureau Van Hasselt en De Koning gaf een technische uiteenzetting van het zuiverings- rrocéüé. Na iat de gehele installatie be keken was, vertrokken de geno digden naar het Dorpshuis, waar verversingen werden aangebo den en men nog geruime tijd ge- zelig bijeen bleef. £>e politie van Zuid-Rhodesia heeft bij zuiveringsacties in de afgelopen dagen 79 leden van het verboden Afrikaanse nationale congres gearresteerd. De ar restaties geschiedden in het ge bied van Salisbury. (Advertentie) nieuwe dessins leuke verpakking nu sléchts Uw Herenmode-adviseurs Noordstraat 23-25 Terneuzen Door het Verbond voor Veilig Verkeer wordt een drieweekse landelijke actie gevoerd om te trachten het aantal verkeers overtredingen en daardoor het aantal ongevallen zoveel moge lijk te beperken, want door het stijgend snelverkeer en de on- attendheid van de voetgangers neemt het aantal verkeersonge vallen nog steeds toe. Het Verbond heeft haar actie gesplitst in een prijsvraag voor- voetgangers, één voor motor, scooter of bromfietsberijders en één voor automobilisten. De prijsvraag voor de voetgan gers is gisteren begonnen en was Terneuzen bij loting als gemeen te aangewezen waar een aantal voetgangers zou worden getest, en bij juiste beantwoording van de tot hem of haar gestelde ver- keersvraag, waarvan een vijftal gulden regels hieronder zijn ver meld, werd dit beloond met een boekenbon van 2,50, terwijl een drietal vrije vragen bij juiste be antwoording werden gehonoreerd met 5. Zij, die de drie vrije vragen goed hebben beantwoord kunnen meedoen aart de grote landelijke Veilig-Verkeers-radio-competitie, welke op 20 september te Arn hem wordt gehouden en daar mede een kans maken op het winnen van één van de drie 10- of 5-daagse gratis vakantiereis. De afdeling Terneuzen van het Verbond voor Veilig Verkeer had hieraan toegevoegd 10 prijzen van 2,50, die bij juiste beant woording van de gestelde vraag direkt werd uitgereikt. De vijf „gulden regels" voor voetgangers waren: (Uitknippen en bewaren 1. Loop op de voetpaden en niet onnodig op de rijweg. 2. Steek bij een stilstaand voertuig zó over, dat het voertuig zich rechts van U bevindt. 3. Loop buiten de bebouw- de kom aan de linker kant van de rijweg als er geen voet- of fiets I paden zijn. j j 4. Steek over als het ver- keerslicht naar de straat die U wilt oversteken rood is en het verkeer voor dit licht wacht. 5. Maak bij het overste- ken zoveel mogelijk ge- bruik van oversteek- plaatsen. De roman van een internationaal variété-nummer door WILLIAM QUINDT 17) (Nadruk verboden.) Meteen heeft hij de beide kijvende balletmeesters verge ten, want links van hem staan twee grote getraliede kooi-wa- gens, en van daaruit voelt hij de ogen van twaalf uitgezocht- mooie Bengaalse tijgers op zich gericht. Rechts paraderen reus achtige Berber-leeuwen met hun geweldig ruige manen. Daarachter hoort hij het snui ven van de ijsberen, het gejank van de zeeleeuwen, gebries van paarden, het nerveuze geblaf van de zebra's en het liïide trompetteren van een olifant. In een roes gaat hij voort, dolgelukkig snuift hij de scher pe lucht in. Hoe lang is hij nu al niet in een circus geweest? Jarenlang jaren, waarin hij niets was dan een dansmachi ne, een geldverdiener, een at tractienummerjaren, waar in hij de reuzengages van alle grote variété's ter wereld naar binnen moest harken. En nu staat hij opeens weer in het circus, in de stallen, tus sen de dieren, zwemmend in de zee der duizend geuren, nu zou hij kunnen huilen van emotie. Circusonvergelijkelijke, ge liefde atmospheerCircus Tentenstad in lichtglans, o sprookje van 't geluk, schitte ring van kleuren, fonk'lende pailetten, woonwagens, artisten, klaat'rende muziek, paarden, die in 't zaagsel vurig galoppe ren Langzaam schrijdt hij stap voor stap voorwaarts, vol aan dacht gaat hij van dier tot dier, het doet hem goed te zien hoe de tijgers op zijn snor-geluid reageren en zich door hem la ten strelen en aanhalen. Hij stelt een staljongen gerust, die verschrikt naderbij rent en hem tot voorzichtigheid wil manen. Vervolgens gaat hij naar de leeuwen, spreekt met hen en trekt een oude Berberkoning een paar haren uit zijn manen, die hij wegbergt in zijn porte feuille. Ziezo, hém kan niets meer gebeurenwie leeuwenha ren in zijn portefeuille draagt is tegen iedere financiële te genslag gevrijwaardDan slen tert hij verder, aait een paar grommende bruine beren, kijkt eens naar de heen en weer lo pende ijsberen, betast de bul ten van de kamelen prima in het vet en doorvoed als al leen circus-dieren zijngeniet lang van de verzorgde schoon heid van de Lippizaner heng sten, de Trakhener moren, en de beide Arabische koppels, spreekt met de sluw en goed moedig glurende olifanten, legt sneden brood op de glibbe- rig-roze gletschers van hun reu- zentongen en staat dan plotse ling op de binnenplaats van het circus. Daar staan oude menagerie- wagens, er liggen requisieten en wat oude rommel opgestapeld, een dressuurkooi is er opge bouwd en van dichtbij blinkt plotseling een zinken emmer, waarin met blote benen een ne gerinnetje staat, dat bezig is haar voeten te wassen. Ze jubelt gewoon van vreugde wanneer ze Joan ziet opdagen, die met een paar stappen bij haar is en haar de hand schudt, waarop ze hem zo hartstochte lijk omhelst, dat ze bijna met emmer en al omkiept. Chiquita ziet er alleen uit als een negerkind, in werkelijkheid is ze een Braziliaanse uit veel voudig gemengd bloed; een kind is ze allang niet meer, ze heeft de twintig overschreden en het is jaren geleden dat ze met Sarrasani uit Zuid-Amerika meekwam als exotisch danse resje. Ze veranderde echter van métier en reist nu alweer lang met „Soga and Hirakuwa, Japans balans-act". Ja, mis ter Soga is nog altijd even ge- heimzinnig-knap in massage en het geven van medische advie zen, mister Hurakawa's vader is dood en ligt in Keulen begra ven ja en missis Soga drinkt nog altijd port, voordat ze naar bed gaat. En waar we elkaar ook weer voor het laatst gezien hebben? „Dat was toch in Parijs, senhor Joan?" Parijs.Joan sluit voor en kele seconden de ogen. Wat een dwaas is hij om hier aan de Donau, hier in Wenen naar een partner te zoeken. Parijs al leen Parijs komt daar toch voor in aanmerking Maar tegelijkertijd waar schuwt hem in zijn binnenste een sterke, overtuigende stem „Je vindt óók hier iets, Joan, let op, je vindt hier iets. Hij streelt Chiquita eens over het starre negerkroeshaar en zegt: „Ik hoop je gauw weer te zien!" En ze lacht hem van uit haar emmer toe en zegt stra lend: „Vanavond in het artis- tencafé maar.ik ben ver loofd. senhor Joan." Joan knikt, gaat verder en heeft een ogen blik later alweer vergeten wat Odette Sobre, die zich Chiquita noemt, omdat ze zo klein is als een kind van tien jaar, hem al lemaal verteld heeft.... (Wordt vervolgd.) Om half vijf hedenmiddag werd door twee reporters van Veilig Verkeer en een drietal be stuursleden van de afd. Terneu zen post gevat aan de Axelse- brug en werden 63 voetgangers „aangeklampt" om de gestelde verkeersvragen te beantwoorden. Het resultaat hiervan was, dat drie voetgangers twee van de 3 vragen goed beantwoordden en aan een tiental een bedrag van 2,50 kon worden uitgereikt. Twee boekenbonnen van 2,50, ontvingen de heer J- Kemper, Noordstraat 68, mevr. M. Hame- link-Lauret, Dekkerstraat 19 en mevr. M. Blok, Hendrikstraat 3. Laatstgenoemde ontving boven dien nog 2,50 voor <je juiste be antwoording van een door een be stuurslid van de afd. Terneuzen van V.V.V. gestelde vraag. Verder kon nog 2.50 worden uitgereikt aan: de heer J. W, van Gendt, Margrietstraat 22, mevr. Luijks, Spoorstraat 9, Sluiskil, mevr. Meertens-Pauwels, Popu lierenstraat 10, mevr. A. van den Berge, Tulpstraat 5, de heer J. de Bakker, Scheldekade 2, mevr. Acke, Hondiusstraat 38, mevr. Vermeulen. Korte Kerkstraat 5, mevr. E. Paulussen, Van Steen bergenlaan 57 en mej. B. Jonker, motorschip „Anjo", Sneek. Luistert hedenavond om half negen naar het Verkeersspel: „Gelijk oversteken", over Hilver sum I. DONDERDAG 18 JUNI. TERNEUZEN: Café Du Com merce, 2 uur: Openbare ver koping van een huis met ver dere opstallen, erf en tuin te Othene D 117. VRIJDAG 19 JUNI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: Rally Round The Flag Boys. Zuidersportpark, 18.50 uur: Co. MeijribAdvendo; 20 uur: ScheepswerfSpadelia.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2