Een Russisch ultimatum Pockets Littooij De Geneefse conferentie Radio Televisie Vcrlicliting rfiadio de Koek DT NIET Adenauer en Erhard Utrechtse garagewacht neergeschoten von'! Hoff De actie van de oppositie in Kerala 'ERNEUZEH rouwen HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Eeckhout ZATERDAG 13 JUNI 1959 15e Jaargang Nr 4701 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneazen Adenauer en Erhard verzoend Geduld verloren 37 gewonden ONTPLOFFING IN BOSTON Politie zoekt „waanzinnige bommenwerper" Verzoening AdenauerErhard bij BOEKHANDEL DE AMERIKAANSE VLIEGTUIGEN IN FRANKRIJK GRIEKS ANTWOORD OP ROEMEENSE NOTA IjlMHlwill RASSENHAAT IN LONDEN Opium op Nederlands schip in beslag genomen STAATSSECRETARIS VAN SOCIALE ZAKEN Gemaskerde aanvaller loste vier schoten Een 49-jarige Utrechtse garage- wacht, de heer Nederhof, is gis ternacht om even voor twaalf uur met een pistool neerge schoten. Hij is met zeven darm perforaties naar het St. Anto- niusziekenhuis overgebracht. De Utrechtse recherche heeft hem nog niet kunnen horen. Het enige wat het slachtoffer, vader van zes kinderene nog zeggen kon, was dat zijn aanvaller gemaskerd was, blond haar had en vier schoten op hem heeft gelost. VERLAGING PRIJZEN VAN ENKELE AARDOLIEPRODUKTEN Met ingang van maandag PRINSES PAOLA IN LUIK DE BRITSE VLIEGENDE SCHOTEL BOVEN DE SOLENT AMERIKA BEZORGT OVER CUBAANSE MAATREGELEN Ï.50 per 500 gram !N per 500 gram ,40 per 500 gram em) Telefoon 2431 (DAG 15 JUNI r 'A DARNELL SGGY KING nt Film tier.) Is vervolgverhaal ïu als een uiter- egtuig antwoordt r vlieger in een zieke bemanning ssagiers. De span- t witte doek aan- onttrekken aan e vliegtocht ver- 14 jaar. 'AG 17 JUNI r il GAYNOR N sta Vision film: dynamische per- in een boeiende beroemd zanger, wee vrouwen en rank. All the way", de 3 won. 18 jaar. ELI>" 14 jaar 14 jaar ,pp in Amerika". lYankartag bij abonnement: Terneuzen. Redactie-adresNoordstraat 5557 Directeur -Hoofdredacteur 1. van de Sande Acknlnistratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct Losse nrs 9 et VRIJE ZE Advertentieprijs Tier mm 15 ct; miniman» per advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels ƒ1,—. Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Als laatste poging om het Westen te intimideren zijn de Russen In Genève met een ultimatum gekomen. Zij schijnen het gedebat- teer beu te zijn, en trachten nu met een straffere vorm hun zin door te drijven. De Russen eisen, dat binnen één jaar het bezet tingsstatuut van Berlijn ongedaan gemaakt wordt. Binnen dat jaar moeten de Westelijke strijdkrachten worden teruggebracht tot een symbolische sterkte. Voorts moeten er onderhandelingen worden geopend tussen Oost- en West-Duitsland over het nauwer aanhalen van wederzijdse contacten op basis van gelijkwaardigheid. Ten derde moeten alle vijandige propaganda, zoals spionnage en andere activiteiten van uit West-Berljjn ophouden, bovendien mag het Westen geen atoom- of raketwapens de Westelijke stadsector binnenvoeren. „Gaat het Westen met dit ultimatieve voorstel niet akkoord, dan zjjn alle gevolgen voor Westelijke rekening", aldus besloot de Rus sische woordvoerder te Genève op dreigende toon. Ondanks deze dreigementen werd Gromyko's ultimatum door de Westelijke mi nisters unaniem en zonder meer van de hand gewezen. Ongetwijfeld moeten we ach ter dit ultimatum de hand van de Russische premier Groesjtsjoi zien. Het georek aan vorderin gen te Genève heelt hem zijn geduld doen verliezen en piiycno- logisch heeft het Westen hier een overwinning behaald, 'l ot nog toe waren het steeds de Russen die he langst het kat-en-muis-spel volhielden, maar deze keer zijn het de Westelijke ministers ge weest, die met een onverstoor baar geduid het diplomatiek spel heouen gespeeld. Nu de Sow- jets zien, aat zij op deze wijze geen politiek succes kunnen be halen, kwamen zij met dit brute ultimatum, dat eigenlijk een be wijs van zwakte mag worden ge noemd. Overigens is het volkomen be grijpelijk, dat in weerwil van het toegevoegde dreigement de Wes telijke ministers deze eisen van de hand wezen. 'Door middel van een krachtsexplosie dachten de Russen ineens alle winst te kun nen incasseren. Dat zou te dwaas zijn. De eisen houden nota bene geen enkele Russische con cessie in De W estelijken moeten hun strijdkrachten tot symboli sche sterkte terugDrengen. Over de Russische miljoenenlegers wordt niet gesproken. Het Wes ten moet zijn propaganda-activi- teiten vanuit West-Berlijn sta ken, maar over de Russische spio nage en rode hetze vanuit Oost- Berlijn wordt niet gerept. De Amerikaanse minister Her ter sprak in fatsoenlijke bewoor dingen als: „verbazingwekkend, buitengewoon en onaanvaard baar", uat zegt genoeg. Het ge volg van deze plotselinge gang van zaken zal zijn, dat de Geneei- se conierentie in een impasse ge raakt. waarmee aan alle zwak ke hoop en verwachtingen be treffende de mogelijkheid van re sultaat en een eventuele topcon ferentie de grond is ontnomen. Na zijn plotselinge terugkeer uit de Verenigde Staten is prof. Erhard, de Duitse minister van Economische Zaken en vice-kan- selier, candidaat voor het kanse lierschap, dadelijk naar dr. Ade nauer gegaan. Er zijn tussen deze twee mannen harde woor den gevallen. Oorzaak van dit conflict was het besluit van dr. Adenauer om aan te blijven als bondskanselier en zijn weigering zich candidaat te stellen voor het presidentschap van de Duitse bondsrepubliek. Bovendien zou dr. Adenauer enkele onvriende lijke uitlatingen gedaan hebben aan het adres van prof. Erhard, die door de C.D.U. candidaat was gesteld voor het bondskanselier schap. De twee Duitse topfiguren heb ben elkaar de hand gegeven en het meningsverschil is uit de weg geruimd, aldus de Duitse woord voerder. Er blijft echter nog een probleem en wel de eis van prof. Erhard, die voor zijn aanblijven als vice-kanselier en minister van Economische Zaken verlangt dat hij een eenstemmig vertrouwens votum krijgt van zijn partij, de C.D.U., en voorts een openlijke ontkenning door dr. Adenauer van diens uitlating, dat Erhard in de buitenlandse politiek min der standvastig en geen krachtig genoeg voorstander van de Euro pese integratie zou zijn. Een gang naar Canossa voor de 83- jarige kanselier, die ongetwijfeld zwaar zal vallen. Toch zal hij dit moeten doen, wil hij de sympa thie van zijn partij en de steun van zijn vriend en uiterst be kwaam minister, prof. Erhard behouden. Al met al lijkt het er op, dat de politieke storm in West-Duits- land voor een groot gedeelte ge luwd is. (Nadruk verboden.) (Advertentie) OOK VOOR U! ZIJN ER GEZELLIGE (Advertentie). Sociaal-democratische Bonds dagleden hebben donderdagavond in het parlement „Wie liegt er nu?" geroepen toen bondskanse lier Adenauer had gezegd dat hij op 14 mei op een bijeenkomst van het kabinet die ook werd bij gewoond door de minister van Economische Zaken, Erhard, reeds te kennen had gegeven dat hij plannen had bondskanselier te blijven. Erhard die eerder had gezegd dat de bekendmaking van Ade nauers besluit voor hem als een verrassing was gekomen, vertoonde bij deze worden van bondskanselier tekenen van ver wondering. Toen ontstond er verwaring in de Bondsdag. Later heeft een woordvoerder van het ministerie van Econo mische Zaken gezegd dat in de notulen van de door Adenauer bedoelde vergadering geen mel ding wordt gemaakt van een dergelijke opmerking. zToen Erhard later naar Ame rika vertrok, verkeerde hij in de waan dat Adenauer presi dent wilde worden. De woord- De politie van Boston is op! voerder voegde eraan toe niet zoek naar 'n „waanzinnige bom-te geloven dat Adenauers nieu- te zijn besluit Bondskanselier blijven. Vervolgens zei hij Reeds op 14 mei heb ik op een vergadering van het Bonds- kabinet verklaard dat mijn be sluit om mij kandidaat te stel len voor het Bondspresident schap met het oog op de loop der gebeurtenissen reeds voor negentig procent verdwenen was." Even later zei Adenauer: „Ik moet nog een legende de wereld uit helpen. Voor hij naar Ame rika vertrok, heb ik tweemaal volkomen openhartig met de heer Erhard gecproken, zoals bij ons gebruikelijk is onder vrienden in de partij. Dames en heren, ik wil het nog eens her halen, ik heb het voor de eerste maal op 14 mei in het kabinet gezegd in de aanwezigheid van de heer Erhard. De woordvoerder van het mi nisterie van Economische Za ken heeft donderdagavond mee gedeeld dat Erhard vrijdag een verklaring zou afleggen om de gehele zaak op te helderen. De Britse labourleider Hugh Gaitskell heeft zich verzet tegen een motie die 80 labour-afge- vaardigden bij het Lagerhuis hebben ingediend en waarin zij zich uitspreken tegen een even tuele overplaatsing van Ameri kaanse atoombommenwerpers van Frankrijk naar Engeland. In politieke kringen verklaar de men donderdag dat Gaitskell zijn fractie heeft kunnen over tuigen van het standpunt der partijleiding dat Engeland, als lid van de NAVO, niet deze vlieg tuigen kan weigeren als het mi litair noodzakelijk wordt geacht dat zij in Engeland worden gele, gerd. Griekenland heeft de Roemeen se nota inzake een Balkanconfe rentie ter bespreking van een atoomvrije zone van de hand gewezen als „propaganda" en „inmenging'' in het politieke leven van Griekenland. In het Griekse antwoord wordt gezegd dat de Roemeense nota „niet in overeenstemming is met de goede betrekkingen tussen beide landen". Het vestigt de aandacht op een recente nota aan de Sowjet- Unie, waarin de Griekse regering verklaart dat alleen zij beslist over aanleg van raketbases in Griekenland. Overigens meent de Griekse regering dat het mislukken van de door Roemenië voorgestelde conferentie de zaak van de vrede op de Balkan zou benadelen. Vrijdagochtend is te Genève, onder voorzitterschap van de Britse minister van Buitenland se Zaken Selwyn Lloyd, de aan gekondigde voltallige bijeen komst der ministers van Buiten- lande Zaken van de „grote vier" ehouden. Selwyn Lloyd stelde zijn Rus sische ambtgenoot Gromiko op de hoogte van het gedetailleerde Westerse antwoord op het Rus- ische beroep tot vertrek der Westerse troepen uit West-Ber- iijn binnen een jaar. Van conferentiezijde wordt ver- romen dat Lloyd heeft uiteenge zet dat de jongste Sowjet-Rus- ische voorstellen onaanvaard baar zijn en dat het Westen niet sereid Is onder dwang te onder- aandelen. Lloyd gaf een uitvoerig over zicht van de door het Westen gedane pogingen om aan de Sow- jet-Russische verlangens tege moet te komen en hij wees er op dat de jongste Russische wens met betrekking tot West-Berlijn in volkomen tegenstelling staat tot de Westerse houding, waarbij hij in herinnering bracht dat het Westen heeft gepoogd te Genève op welgemeende wijze met de Sowjet-Unie te onderhandelen. Lloyd wees Gromiko erop dat er bij de besprekingen in de be sloten zittingen tussen de vier ministers wezenlijke vorderingen waren gemaakt, totdat de Sow jet-Unie dinsdag j.l. plotseling met haar „beroep" kwam om de Westerse troepen binnen een jaar uit West-Berlijn te laten ver trekken. Hij voegde hieraan toe dat er fA rirerfpntle,) Advertentie BINNENVERINGBED NOORDSTRAAT 102 - TEL. 3128 - TERNEUZEN HAZEt-FABRFEKEN ZEVENBERGEN SCHUIMRUBBERBED verkrugoaar bij: rnenwerper" die verantwoordelijk wordt geacht voor een bomont ploffing in een spoorwegstation in de stad waardoor 37 mensen zijn gewond. Juist toen een trein over een viaduct het bovengrondse station binnenreed, deed zich een ont ploffing voor in een bagagekluis, waardoor het gebouw werd ver woest en een tiental mensen van het perron af op de lager gele gen straat werden geslingerd. Drie der gewonden, o.w. een man van 80 jaar, zijn er ernstig aan toe. Een kapitein van de politie verklaarde later ervan overtuigd te zijn, dat de ontploffing is ver oorzaakt door een gek. Als er ge wonden overlijden, zal dat moord zijn, zei hij. Door het geweld van de ont ploffing werd de straat onder hef viaduct versperd door brokken steen. Tot ver in de omtrek sprongen ruiten. De politie zoekt o.a. naar een vroegere verpleegde uit een in richting voor geesteszieken, die bovenaan de lijst van verdachten staat. In de afgelopen maanden heeft de politie verscheidene malen anonieme telefonische waarschu wing ontvangen dat op het sta tion een bom was geplaatst. Steeds bleek het een „grap" te zijn. Donderdag, toen het bittere ernst was, was er niet gewaar schuwd. Wel kwam kort na de ontplof fing een waarschuwing dat op een ander station een bomaan slag werd gepleegd, doch dit was loos alarm. we verklaring zal leiden tot een nieuw geschil tussen Adenauer en Erhard. Adenauer deelde donderdag avond in de Bondsdag mee dat het overlijden van de Ameri kaanse oud-minister van Bui tenlandse Zaken Dulles en de gang van zaken op de conferen tie te Genève hebben geleid tot Het Londense labourblad „Daily Herald" heeft vrijdag gemeld, dat een groep blanke extremis ten in Londen, die een ,,liga voor de verdediging der blanken" heb ben gevormd, in het district Not- ting Hill een pamflet verspreidt waarin gesuggereerd wordt dat de onlangs vermoorde Westindiër Kelso Cochrane wellicht is ge dood „om ae blanken van Not- ting Hill" in diskrediet te bren gen. Het pamflet verklaart dat „de mensen achter de negerinvasie wanhopig worden door het groei ende verzet van de blanken in Notting Hill. Zij gebruiken nu het doden van een neger om de blanken te besmeuren". Het pam- De oppositiepartijen in de on der communistisch bestuur staande staat Kerala in het zui den van India hebben vrijdag een „geweldloze staking" doen houden die deel uitmaakt van een campagne tegen het com munistisch bestuur. Het kwam vrijdag tot vecht partijen waarbij drie mensen werden gewond. Zeventien per sonen werden in hechtenis ge nomen omdat zij, naar gezegd werd, winkeliers hadden be dreigd die hun zaak niet had den gesloten. Volgens de politie waren in de hoofdstad, Trivan- drum, 80 tot 85 procent van de winkels dicht. De werkzaamheden in de ha ven van Cochin werden belem merd door een staking van 1500 havenarbeiders in dienst van stuwadoors. In alle Rooms-Katholieke kerken werden speciale gebe- Circa honderd Japanse politie mannen en douanebeambten heb- flet stelt dan de vraag of het ver- ben donderdag in Jokohama het moorden van Cochrane soms 8627 ton metende Nederlandse voor dat doel was gearrangeerd.schip „Tjiwangi" doorzocht en De „Daily Herald" eist verbod 287 gram opium in beslag ge- van het pamflet. De labourafge-1 nomen. Twee Chinese beman- vaardigde Charles Royle is van ningsleden van het schip zijn ge- plan een exemplaar ervan naararresteerd. de minister van Binnenlandse De „Tjiwangi" kwam uit Dja- Zaken te zenden. 1 karta, via Hongkong. den gezegd en de bisschop van Calicut heeft de christenen ver zocht vrijdag te vasten. Het communistische bestuur heeft vrijdag oefeningen van militaire aard door particuliere organisaties in het gebied van Travancore-Cochin, een deel van Kerala, verboden. De oppo sitiepartijen hadden meege deeld dat zij van zaterdag af wachten voor alle openbare ge bouwen zouden opstellen. Volgens latere berichten zijn in verschillende delen van Ke rala in totaal 73 mensen in hechtenis genomen. Dezer dagen is, naar wij ver nemen, de benoeming te ver wachten van de heer B. Roolvink tot staatssecretaris van Sociale Zaken. Nader vernemen wij dat de heer Roolvink zal worden belast, in grote trekken, met de taak die de vorige staatssecretaris van Sociale Zaken heeft vervuld. Daarnevens zal de heer Roolvink De heer Nederhof was achter in de garage aan het werk, toen de schoten vielen. Hij kon nog naar de benzinepomp voor aan de weg strompelen, waar hij werd ontdekt door een trevallig pas serende kennis. Deze waar schuwde ogenblikkelijk de politie en de G. G. D. De toestand van de heer Nederhof is ernstig, hij is gisternacht direkt na zijn aan komst in het ziekenhuis geope reerd. De aanvaller is de garage aan de achterzijde binnengedrongen. De politiespeurhond Nelly heeft zijn spoor kunnen volgen tot aan Als gevolg van prijsdalingen op de wereldmarkt, zullen met in gang van maandag 15 juni a.s. de verkoopprijzen voor enkele aardolieprodukten in Neder land worden verlaagd. De prijs van petroleum voor huishoudelijk gebruik wordt driekwart cent per liter lager. Tractorpetroleum wordt 0,40 per 100 liter goedkoper. Ver der worden de prijzen voor gasolie, autogasolie en huis brandolie 1 met 0,80 per 100 liter verlaagd, terwijl de ver laging voor dunne stookolie en huisbrandolie 2 ƒ0,75 per 100 liter bedraagt. Wij vernemen voorts nog, dat in die gedeelten van het land, waar reeds enigermate op de prijsverandering van gasolie werd vooruitgelopen, de alge mene verlaging van 0,80 niet volledig zal worden toege past. CONSTRUCTIESCHILDER VERONGELUKT Op het terrein van de Shell aan de Vondelingenweg te Per nis is donderdagmorgen de 44- de Weg der Verenigde Naties. Over de identiteit van de dader verkeert de recherche nog in het onzekere. Gistermorgen heeft men in de garage twee pistoolhulzen ge vonden. Hieruit bleek, dat de heer Nederhof met een 7-65 ka liber automatisch pistool is neer geschoten. Uit de garage wordt niets ver mist. Prinses Paola en haar verloof de, prins Albert, zijn donderdag in Luik uitbundig ontvangen. Het leek wel of heel Luik op de been was toen het jacht met de prins en prinses meerde aan de Maasoever in de stad. Men schatte de wild entthousiaste menigte op circa een half mil joen. Mensen uit alle lagen van net volk boden de prinses bloe men aan. De prinses maakte een verontwaardigd gebaar in de richting van de politie toen deze kinderen met bloemen in de ar men tegenhield. De Britse vliegende schotel heeft donderdagmiddag een proefvlucht boven de Solent, een zeearm tussen het eiland Wight en Engeland gemaakt. De vlucht duurde 20 minuten. Het toestel dat zich op dertig centimeier boven de zeespiegel op een luchtkussens voortbe woog, werd begeleid door talrijke vaartuigen. De snelheid van de vliegende schotel was niet gro ter dan die van een wandelaar. z.i. mogelijkheden bestonden voor het bereiken van overeenstem ming tussen Oost en West, mits van beide zijden goede wil en goed vertrouwen bij het overleg werd betoond. Na Lloyd werd het woord ge voerd door de ministers van Buitenlandse Zaken van de Ver enigde Staten en de Sowjet-Unie, Herter en Gromiko. Na Gromiko sprak de leider der Westduitse afvaardiging, pro fessor Wilhelm Grewe. Van conferentiezijde wordt ver nomen dat Gromiko verklaarde niet te begrijpen „waarover men zich opgewonden heeft". „Het Westen heeft mijn vooi> stellen als en „ultimatum", een „diktaat" en „onderhandelen on der dwang beschreven, doch ik moet dit tegenspreken. In de door de Westerse minis ters gedane voorstellen is ook sprake van tijdslimieten en deze kunnen dus ook als „ultimata" worden bestempeld", aldus Gro miko. Hij vervolgde: ,,Het Westen wil voor West-Berlijn de bezetting» staat handhaven, doch het kan niet verwachten dat de Sowjet- Unie daarmede zal instemmen." Volgens bepaalde conferentie kringen wekte Gromiko de in druk niet gekant te zijn tegen het voorzetten der onderhande lingen. Van conferentiezijde wordt nog vernomen dat de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Herter, die vóór Gromiko sprak, verklaarde dat laatstgenoemde hem in het particuliere gesprek, dat hij donderdag jl. met hem had, had verzekerd dat de jong ste Sowjet-Rusissche voorstellen niet als een ultimatum moesten worden beschouwd. Herter had bij die gelegenheid verklaard dat het nuttig zou zijn, indien Gromiko deze verklaring op de voltallige vergadering van vrijdag zou herhalen. Gromiko .egde daarop vrijdag zijn hier voor vermelde verklaring af. De zeventiende voltallige ver gadering van de Geneefse confe rentie heeft drie uur geduurd. Van Amerikaanse zijde wordt vernomen dat de vier ministers van Buitenlandse Zaken maandag a.s., aanvangende te 15.30 uur, een besloten bijeenkomst zullen houden. Volgens een Russische woord voerder heeft Gromiko op de vol tallige vergadering van vrijdag betoogd, dat er over een topcon ferentie niet gemarchandeerd moet worden en dat elk land dat een topconferentie kunstmatig probeert te belemmeren een zware verantwoordelijkheid op zich laadt. Gevraagd of Gromiko op de vergadering' van vrijdag zjjn „ulti matum" heeft ingetrokken, ver klaarde een Britse woordvoerder dat dit zijns inziens inderdaad het geval is. De Amerikaanse regering heefl donderdag een nota aan de Cu baanse regering gezonden waar in zij zegt „ernstig bezorgd" te zijn over de mogelijkheid dat de landhervorming op Cuba kan lei den tot onteigening van Ameri kaans bezit zonder voldoende schadeloosstelling. De Ameri kaanse nota verzoekt de Cubaan se regering om in de geest van traditionele vriendschap tussen Cuba en de Verenigde Staten be sprekingen over de kwestie te beginnen. zich de eerste tijd in het bijzonder jarige constructieschilder Jose bezig houden met de vraagstuk ken verbonden aan de invoering van de vrijere loonpolitiek. De heer Roolvink, die woon achtig is te Hilversum, is thans secretaris van het Christelijk Na tionaal Vakverbond en o.m. lid van de Sociaal-Economisch Raad. Freire Novo uit de Eerste Gij singestraat te Rotterdam tij dens he verrichten van werk zaamheden van een acht meter hoge stelling gevallen. Hij werd naar het Zuiderzie kenhuis overgebracht, waar bleek dat hij was overleden. AANHOUDEND DROOG Een krachtig en uitgestrekt ge bied van hoge luchtdruk waar van het zwaartepunt met 1035 mb vlak ten westen van de Britse eilanden ligt, bepaalt het weer in geheel West- en Noord- Europa. In ons land vond de aanvoer nog steeds uit 't noorden plaats. Daardoor liep het kwik in het algemeen niet hoger op dan tot 16 graden aan de kust en 20 graden in het binnenland. Aan de oostflank van het hogedruk- gebied is een hoeveelheid kou de lucht in de hogere luchtla gen naar het zuiden getrokken, met het gevolg dat het gisteren in Noord-Joegoslavië, Oosten rijk Zuidoost-Duitsland en West-Tjechoslowakije 'n sombe re en koude dag werd waarbij het langdurig heeft geregend. Het hogedrukgebied onder gaat thans in de omgeving van IJsland en Schotland nog eni ge versterking. Daar tegelijker tijd boven Scandinavië enige verzwakking plaats heeft, blijft de wind nogal noordelijk. Een sterke stijging van de tempera tuur is daarom niet te verwach ten. Het ziet er wel naar uit dat het droge weer voortduurt. medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig tot zaterdagavond. Droog en zonnig Droog en overwegend zonnig met een zwakke tot matige wind tussen noord en noordoost. De zelfde middagtemperaturen als gisteren of iets hogere. ZONDAG 14 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 7.09 7.44 8.24 8.34 n.m. 7.31 8.06 8.46 8.56 MAANDAG 15 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 8.16 8.51 9.31 9.41 n.m. 8.39 9.14 9.54 10.04 ZON MAAN op ond&r op onder Jim 14 4.20 21.00 1256 0.44 15 4.19 21.01 14.11 1.11 16 4.19 21.02 15.28 1.38 17 4.19 21.02 16.46 2.09

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1