Pockets Littooij MS Komende dagen zullen beslissend zijn over de afloop van de conferentie te Genève Nog steeds gevechten in Nicaragua Het ongeluk met de „Martin Mariner" P 306 nabij Goa 3.95 I Beneluxcommissie over het landbouwbeleid BELANGRIJKE PLATEN ii; msn Terlenka Dassen Socialistische aanval op Adenauer 'olgt het voorbeeld an SORAYA ïrlenka Plissérokken ANKEN SMET donderdag- reklame E. A. IJsebaert HJIDENRRACHT! DEN BOER VRIJDAG 12 JUNI 1959 15e Jaargang Nr 4700 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen EERSTE BLAB COMMENTAAR OP DE RUSSISCHE VOORSTELLEN DE DREIGENDE SPOORWEGSTAKING IN FRANKRIJK Eerste openbare vlucht van Britse vliegende schotel Geen overlevenden meer REDE VAN CHROESJTSJEF Russische nota aan Italië H.M. de KONINGIN TE ROTTERDAM DE ITALIAANSE ZEELIEDENSTAKING Onbuigzaamheid van de directies PARACHUTISTEN BOVEN ARC DE TRIOMPHE Doe dat „touwtje" toch af Neem een das van ONVERMOEIBAAR KREUKHERSTELLEND J. K. VAN DIXHOORN ZOON JAPAN en ZUID-KOREA HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN AANSLAG OP WONING VAN ARGENTIJNSE PRESIDENT ie herhaaldelijk in witte nsembles verschijnt, voorraad: ACHTIGE WITTE uwstraat 9, Terneuzen 3 KALFSSTEEKS f 1.49 klaar in een wip 3 SLAVINKEN ïl.~ 1 bekertje HUZARENSALADE f 0.60 100 gram. PLOCKWORST f 0.49 Vlooswijkstraat 57 latuurvolken en dieren even ons een wijze les: e bron van genezing en 1 ezondheid ligt bij de atuur zelfl dachten over hoofdpijn, loeheid, puistjes, vale sint, verstopping, aam- I eien enz. zijn slechts het evolg van een onnatuur- jke leefwijze. (Verkeerd oedsel, zittend levenJ ERBESAN Kruidenthee j evat 14 verschillende ruiden met elk een eigen eilzame werking en her- elt de natuurlijke func- es van het lichaam. Bij potheker of drogist i 1.80 per groot pak. VAKKUNDIG INLIJSTEN i Uw foto's, schilde- sn. diploma's, kalen- platen enz. rieuwerliepstraat 36 TERNEUZEN Frankering bij abonnement: Terneuzen. Redactie-adres; Noordstraat 5557 Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Nd 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,-; per week 48 ct. Losse nrs 9 et Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: A&es Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Be heer Herter heeft woensdag mei instemming van de ministers van Buitenlandse Zaken van Frankrijk en Engeland om 16.00 uur de heer Gramiko Ijezocht om hem ervan op de hoogte te stel len dat de ministers de ontwikke ling op de conferentie in de af gelopen paar dagen ernstig in zien en om te spreken over de invloed die deze ontwikkelingen hebben op de onderhandelingen in de toekomst. Aldus luidde de korte verklaring die met instem ming van de Amerikaanse, Britse en Franse delegaties werd uit gegeven na het bezoek van mi nister Herter aan minister Gro- ndbo dat een uu!r en drie kwar tier geduurd heeft. Onmiddellijk na «fit bezoek bracht Herter ver slag uit aan zijn Westelijke col lega's. Van Russische zijde werd me degedeeld, dat beide staatslie den „het werk van de conferen tie in Genève" bespraken. Op een vraag aan de Britse woordvoerder of Herter en Gro- miko een mogelijk reces of voort zetting van de besprekingen door plaatsvervangers bespraken, ant woordde hij: „Er is niet gespro ken over een reces of over plaatsvervangers. De komende dagen zullen beslissen over de afloop van de conferentie". Gevraagd of verdere geheime besprekingen tussen de vier mi nisters op het programma staan, antwoordde de Britse woordvoer der: „Neen". In Westelijke kringen werd meegedeeld, dat Herter 't stand punt innam dat het Westen niet bereid is te onderhandelen onder bedreiging. Volgens deze krin gen had Herter sedert woensdag Het staat wel vast dat de ge heime besprekingen onderbro ken zijn geworden door het jong ste initiatief van de Russen, al dus de Amerikaanse woordvoer der- Berding op de persconferen tie die hij woensdag in Genève heeft gehouden. Hij voegde hier aan toe dat de conlerentie nu in het „van dag tot dag-stadium" is gekomen. Veel zal afhangen van de plenaire zitting, die vrijdag wordt gehouden, aldus Berding. Van Franse zijde werd opge merkt dat de voorstellen van Gromiko een stap achterwaarts betekenen. Gromiko heeft niet alleen de kwestie-Eerlijn, maarj het hele Duitse vraagstuk weer aangepakt op basis van de voor stellen die hij op 11 mei bij de opening van de conferentie te Genève heeft gedaan, zo zei men. De Russische houding noemde men in Franse kringen daarom zo onverklaarbaar omdat de mi nisters nu al twee weken in be sloten zittingen uitsluitend over de kwestie-Berlijn hebben ge sproken. De ministers waren nu zover gekomen dat zii tenminste zo om en nabij wisten wat wel en wat niet mogelijk is op dit punt, aldus verklaarde men in deze kringen. In Britse kringen te Genève noemde men de toestand ernstig. Men wees er met nadruk op dat het Westen niet bereid zal zijn onder dreiging te onderhandelen, doch wel genegen is de onder handelingen met geduld voort te zetten. Be Franse regering heeft donderdag de leiders van de vakvereniging van spoorweg personeel laten weten dat zij de spoormannen zal gelasten aan het werk te gaan als de voorge nomen staking van acht uur, volgende week dinsdag, wordt doorgezet. De Franse wet staat een der gelijk optreden van de overheid toe en arbeiders die zich niet aan het bevel storen, zijn straf baar. De leiders van de communis tische, christelijke en socialisti sche vakbonden besloten ondanks de waarschuwing van de rege ring hun stakingsorder te hand haven. een vliegtuig gereed staan voor het geval hij naar Washington zou willen terugkeren. Een Westduitse woordvoerder zei tot verslaggevers dat de con ferentie thans in een stadium is dat „een schatting over de afloop een kwestie van dagen is". Herter had Gromiko ronduit medegedeeld dat de bespreJtiTTfeen van de komende dagen' zouden beslissen over de afloop van de conferentie. Een Amerikaanse woordvoer der zei: „Voor morgen staat er een vergadering op het program. Ik weet niet wat er verder zal gebeuren". Hij zei dat er geen sprake was van een herroepen van het Wes telijke standpunt dat het Westen niet zou onderhandelen onder pressie. Op de vraag waarom het Wes ten de vergadering van woens dag met Gromiko wenste, zei de woordvoerder dat men van me ning was dat Gromiko door zijn nieuwe voorstellen een crisis ter conferentie had veroorzaakt. „De minister wenste kennelijk dat aan beide zijden 'duidelijk is waar we heen gaan". De woordvoerder zei dat Gro miko ofschoon hij zeer goed En gels verstaat, er op stond dat woensdag alles wat minister Herter zei, in het Russisch werd vertaald. Op de vraag of aangenomen kan worden dat er maandag ver gaderd zou worden antwoordde de woordvoerder: „Ik zou niets willen aannemen. Laten we zien wat er morgen gebeurt". De woordvoerder ontkende dat Herter om een bijeenkomst met Gromiko verzocht had na een telefoongesprek met president Eisenhower. (.Advertentie) De strijd in Nicaragua duurt nog voort. Woensdagsmiddag is gemeld dat felle gevechten wer den geleverd bij de Rio Sucio. Als gevolg hiervan hebben de ambassadeurs van de Centraal- Amerikaanse lande,, in Managua hun poging om verdere strijd te voorkomen opgegeven. De am bassadeurs hebben zich evenwel bereid verklaard verder te be middelen als de partijen dat wen sen. De radio der opstandelingen meldt dat „talrijke partisanen en boeren" zich aansluiten bij de op stand. Zij worden uitgerust met wapens die de rebellen dinsdag bij een felle strijd tegen rege ringstroepen te Boaco hebcen veroverd. De radio ontkende dat bij die gevechten een aantal re bellenleiders zijn gesneuveld, zo. als in Managua is bekendge maakt. Er zullen spoedig opera ties in het gebied van de Sierra Ammerrisque beginnen, zo werd aangekondigd. In Managua is bekendgemaakt, dat de rebellen woensdag een geestelijke naar Santo Domingo hebben gezonden om de mede mededeling over te brengen dat zij bereid zijn de strijd te staken als zij een vrijgeleide krijgen om het land te verlaten. De regering heeft dit geweigerd. Het ging hier om 45 man, die deel uitmaakten van een troep van 65 man. De 20 anderen be sloten de strijd voort te zetten. Een van de redenen, waarom de 45 de strijd staakten, was dat zij in twee dagen niet hadden ge geten. Het hoofdkwartier van de na tionale garde van Nicaragua heeft bekendgemaakt dat ca. 40 opstandelingen zich onvoorwaar delijk met hun bewapening en munitie hebben overgegeven. Een aantal opstandelingen poogt de grens te bereiken. In het ge bied van Olama vecht een kleine afgesneden groep nog door. De Britse „vliegende schotel" heeft donderdag bij Cowes op het eiland W'ight voor 200 journalis ten en fotografen zijn eerste openbare vlucht gemaakt, die een kwartier geduurd heeft. Het vier ton wegende toestel bewoog zich circa dertig centimeter van de grond, op een zogenaamd luchtkussen, door de eigen mo tor gecreëerd. Het toestel had tevoren al gedurende vijf uur proefgevlogen. Het negen meter lange gevaar te bewoog zich op deze eerste vlucht boven een cirkelvormig vlak van beton. Des middags zou men trachten met de machine over de Solent het water tus sen Wight en de Britse kust te vliegen. In de middag werd de eerste vlucht over water gemaakt. Honderden vakantiegangers za gen hoe gezagvoerder Lambe het voertuig enkele minuten stilhield boven zee. Daarna scheerde hij met een snelheid van 25 tot 30 km per uur over het water. De vliegende schotel is door Sauders Roe met ca. anderhalf miljoen gulden regeringssteun vervaar digd. De maatschappij is voornemens grotere modellen te bouwen.. Over twee a drie jaar zal waar schijnlijk een model van tussen de 40 en 50 ton gereed komen. Een woordvoerder van Saun ders Roe zei op een persconfe rentie: hoe groter het voertuig is hoe economischer. Later zal men gaan werken aan modellen van 400 en 1000 ton. Ook het vervaardigen van een 10.000 tonner zou tot de mogelijk heden behoren. Voor een voer tuig van 100.000 ton van ander halve km lengte zou een motor nodig zijn die twee miljoen pk ontwikkelt. Het 1 uchtkussen zou dan ruim twintig meter hoog moeten zijn. De bedrijfskosten van een reuzenschotel voor pas sagiersvervoer zouden gelijk of goedkoper zijn dan een van vlieg tuigen. (Advertentie.) OOK VOOR U! ZIJN ER GEZELLIGE bij BOEKHANDEL Premier Chroesjtsjef van de Sowjet-Unie heeft donderdag op een bijeenkomst te Riga de hoofdstad van Letland die werd bijgewoond door ongeveer 100.000 mensen, verklaaru dat hij het betreurt dat het Westen de jongste Russische voorstel len onaanvaardbaar acht en de bezetting van West-Berlijn wil handhaven. „Blijkbaar willen de Ver. Staten en de andere Westelijke mogendheden hun politiek, die gebaseerd is op machtsposities, voortzetten. Deze politiek is uitgedacht door Dulles, die echter tegen het einde van zijn leven begon in te zien dat deze politiek onlo gisch is", aldus Chroesjtsjef. De Russische premier, die naar Riga was gereisd in gezel schap van een Oostduitse af vaardiging, stelde in zijn rede voor Scandinavië en het Oost zeegebied tot een kern- en ra- ketwapenvrije zóne te maken. De speciale Benelux-commissie, samengesteld uit leden van de Sociaal-Economische Raad in Nederland, de Raad van de Na tionale Economie in Luxemburg, de Nationale Arbeidsraad en de Centrale Raad voor het Bedrijfs leven in België, is te Brussel in plenaire vergadering bijeenge komen. Na onderzoek van de ontwik keling van het landbouwbeleid der Beneluxlanden heeft zij vast gesteld dat sedert december 1954 (op welke datum de commissie aan het comité van ministers de conclusies had kenbaar gemaakt van een studie inzake het pro bleem van de harmonisatie van het landbouwbeleid binnen de Benelux) op dit gebied geen merkbare vooruitgang is ge boekt, niettegenstaande de werk zaamheden van de commissie tot harmonisatie van de landbouw politiek, ingesteld door het comi té van ministers op 3 mei 1955. De commissie geeft zich reken schap van de vele moeilijkheden, die de harmonisatie van het land bouwbeleid in het kader van Be nelux in de weg staan, te meer daar de algemene politiek in de betrokken landen te eenzijdig De Sowjet-Unie heeft woensdag de Italiaanse stelling verworpen dat de aanleg van Amerikaanse laneeerbanen voor raketten in Italië een binnenlandse aange legenheid is, aldus heeft radio- Moskou woensdag gemeld. In een nota aan de Italiaanse regering zegt de Russische rege ring: „Het is duidelijk dat de aanleg van bases voor raketten met een reikwijdte van 1000 km de nationale veiligheid van an dere Europese landen in gevaar brengt en daarom in geen enkel opzicht kan worden beschouwd als een binnenlandse aangelegen heid van Italië." De Russische nota is het ant woord op de Italiaanse nota van 10 mei waarin een eerder Rus sisch protest tegen de bouw van de laneeerbanen van de hand werd gewezen. De Italiaanse regering ver groot door haar beleid het gevaar van een kernoorlog, aldus de nieuwe Russische nota. De Italiaanse regering wordt uitgenodigd toe te treden tot de voorgestelde atoomwapenvrije zone in de Balkan. In Italiaanse kringen te Mos kou heeft men de toon van de nota scherp genoemd. nationaal was gericht en in on voldoende mate was gecoördi neerd. De aansluiting van de landen van de economische Benelux- Unie bij de Europese Econ. Ge meenschap (E. E. G.) heeft voor deze landen een nieuwe situatie doen ontstaan, in verband waar mede het landbouwvraagstuk in een nieuw licht is komen te staan. De noodzaak om te komen tot een harmonisatie van de landbouwpolitiek van de Bene- lux-landen, vastgelegd in art. 65 van het Unieverdrag, wordt hier door versterkt, terwijl er tevens nieuwe mogelijkheden tot verwe zenlijking van dit harmonisatie door geschapen worden. De speciale Benelux-commis sie stelt vast, dat de structuur van de agrarische sector in Ne derland en in de Belgisch-Luxem burgse Economische Unie B. L. E. U.) een grote mate van over eenstemming vertoont, zij het dat de Nederlandse landbouw in ster kere mate op de export is ge richt. Zij is van oordeel, dat de partnerlanden de doelstellingen van de Benelux-Unie moeten blij ven nastreven en tevens een ge meenschappelijk standpunt moe ten innemen ten aanzien van de uitwerking van de toekomstige landbouwpolitiek in de E.E.G., hetgeen een nieuwe wijze van be nadering van het Benelux-vraag- stuk mogelijk maakt. Bij stralend zomerweer heeft Koningin Juliana, vergezeld van haar hofdame jonkvrouwe C. E. B. Röell en haar particuliere secretaris mr. J. van der Hoeven, een bezoek gebracht aan een tweetal instellingen te Rotter dam, n.l. aan het Landelijk Voor lichtingscentrum voor Ouders en Opvoeders aan de 's Gravendijk- wal en later in de middag aan het Sophiakinderziekenhuis en de zuigelingenkliniek aan de Gor- delweg. Naar aanleiding van het on geluk met de „Martin Mariner" van de koninklijke marine deelt de minister van Defensie mede, dat naar gebleken is de P 306 onderweg van Ceylon naar Karachi een motorstoring kreeg. De commandant, luite nant ter zee vlieger der tweede klasse O. C. P. A. M. Landsdaal, heeft getracht op één motor een noodlanding te maken op het vliegveld te Goa, welke he laas is mislukt. Bij dit ongeval zijn, voor zover thans bekend, zeven doden en een gewonde te betreuren. De toestand van de enig overlevende, sergeant-vlie ger S. Bruin, is ernstig. Een commissie van onderzoek vertrok gisteren van Schiphol. Een K.L.M.-deskundige zal zich vandaag naar Goa bege ven, teneinde aldaar een voor lopig onderzoek in te stellen. De minister van Defensie heeft naar aanleiding van dit onge luk (het tweede binnen een jaar) besloten, de Ferry-vluch- ten naar Nieuw-Guinea te sta ken. De minister van Buiten- De onbuigzaamheid van de di recties van de Italiaanse scheep vaartmaatschappijen heeft ertoe geleid dat de vakbondsleiders woensdagavond ook de beman ningen van de schepen die de diensten tussen het vasteland en Sicilië en Sardinië onderhouden hebben gelast zich bij de zeelie denstaking aan te sluiten. De diensten zullen nu worden onder houden met korvetten van de Italiaanse marine. De minister van de handels vloot, Jervolino, heeft er woens dag bij de zeelieden op aange drongen de staking op, te schor ten zodat de onderhandelingen met de reders kunnen worden hervat. Twintig schepen die dinsdag of woensdag uit Napels, Genua, Triëst, Palermo, Messina en Civi tavecchia zouden vertrekken, hebben dit moeten uitstellen om dat de bemanning in staking was. Hetzelfde is het geval met de bemanningen van Italiaanse sche pen in buitenlandse havens. Advertentie ONLY LOVE ME Steve Lawrence YCU CAN'T BE TRUE DEAR Eydie Gorme Steve Lawrence landse Zaken gaf opdracht aan Hr. m.s. vertegenwoordigers te Bombay en Colombo alle moge lijke maatregelen te treffen voor een goede verzorging van de gewonde. Luitenant ter zee-vlieger Landsdaal, sergeant vlieger-te legrafist Gabeler en sergeant- vliegtuigmaker Kosten zijn gis ternacht in het ziekenhuis te Goa overleden. De gouverneur van Neder lands Nieuw Guinea heeft in middels aan de familieleden van de slachtoffers, alsmede aan de marine luchtvaartdienst zijn deelneming betuigd met het smartelijk gebeuren. Nader kan worden bericht, dat de laaste overlevende van de Martin mariner-ramp, de sergeant-vlieger S. Bruin aan zijn verwondingen is overleden. Parijse kranten hebben woens dag melding gemaakt van ge ruchten volgens welke Britse parachutisten plannen hebben ontworpen om boven de Are de Triomphe in Parijs uit een vlieg tuig te springen om zo de wea- stnjd te winnen die een Brits blad heeft uitgeschreven ter ge legenheid van de 50e verjaardag van Bleriots vlucht over Het Ka naal. Het Britse blad heeft een flinke prijs uitgeloofd voor degene die er in slaagt in de korste tijd van de Londense Marble Arch naai de Parijse Are de Triomophe of omgekeerd te komen. Bij de Parijse prefectuur zijn nog geen verzoeken om toestem ming voor parachutesprongen boven de lichtstad ontvangen. Functionarissen hebben reeds te verstaan gegeven dat hiervoor nooit toestemming zal worden gegeven. Doch al moet men aan nemen dat Britse militairen het niet zullen wagen zich het offi ciële ongenoegen der Parijse autoriteiten op de hals te halen, stelt zich nu toch de vraag of wellicht een burger zijn hachje en een Hintte boete zal riskeren om de prijs op deze manier te winnen. (Advertentie! vanaf Noordstraat 23-25, Terneuzen De Japanse minister van Bui tenlandse Zaken heeft zijn vol doening uitgesproken over het principiële akkoord dat in Ge nève gesloten is door afgevaar digden van het Japanse en het Noord-Koreaanse Rode Kruis met het oog op de repatriëring van Noord-Koreaanse vrijwilli gers die op het ogenblik in Ja pan verblijven. Anderzijds heeft de ambassa deur van Zuid-Korea te Tokio, Yioe Tai Ha, zich in een verkla ring aan de pers verzet tegen de Japanse houding. „Deze hou ding, zei hij, kan slechts schade lijke gevolgen hebben voor de betrekkingen tussen onze landen en leiden tot een volledige breuk in de economische betrekkingen en zelfs tot een openlijke staat van vijandschap De Japanse minister van Bui tenlandse Zaken heeft de Japan se schepen die tussen Japan en Zuid-Korea varen, gewaarschuwd voor inbeslagneming door Zuid- Koreaanse patrouillevaartuigen. Te Seoel is officieel meegedeeld, dat Zuid-Korea besloten heelt de handelsbetrekkingen met Japan te verbreken. De Westduitse socialistenlei der Ollenhauer heeft donderdag in de Bondsdag gezegd dat de ge beurtenissen van de laatste paar weken het vertrouwen in de de mocratische grondslag van de bondsrepubliek Duitsland vol komen hebben ondermijnd. Ol lenhauer deed in het begrotings debat een felle aanval op Ade nauer en zei dat de bondskanse lier duidelijk had laten merken dat hij naar het voorbeeld van president De Gaulle als president een kanselier wilde die naar zijn pijpen zou dansen. Ollenhauer noemde Adenauers besluit om kanselier te blijven vals spel en vroeg de christen-democraten op de man af of zij hierin met „der TEM""101 m. 2573 ZONNIG Een gebied van hoge druk ver plaatste zich gedurende de af gelopen dagen van de Azoren naar Zuid-Engeland, terwijl zich een uitloper hiervan uitstrekte over de Noordzee naar Scandi navië. Als gevolg van deze ont wikkeling draaide de wind bij ons naar het noorden terwijl in de hogere niveaus wat minder koude lucht werd aangevoerd. De buienactiviteit kwam hier door tot een einde. Het weer komt nu onder in vloed van het genoemde hoge- drukgebied en zal dus een zon nig karakter hebben, afgezien van wat hogere bewolking die zich mogelijk later op de dag van het westen uit zal uitbrei den. De middagtemperaturen zullen tot iets hogere waarden oplopen. medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig tot vrijdagavond. Zonnig Drcog weer met zonnige perio- j den. Zwakke tot matige wind uit I noordelijke richtingen. Dezelfde temperaturen als gisteren of iets hogere. ZATERDAG 13 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 6.16 6.51 7.31 7.41 n.m. 6.34 7.09 7.49 7.59 ZON MAAN op onde» op onder Jun i 12 4.20 20.59 10.32 13 4.20 21.00 11.43 0J8 14 4.20 21.00 1256 0.44 15 4.19 21.01 14.11 1.11 Alte" heulden of even verrast waren als de socialisten. Ade nauer heeft het barre beginsel van „l'état c'est moi" ingevoerd en een diepe minachting voor de mens laten blijken, aldus de so cialistische leider, die eraan toe voegde dat Adenauer zichzelf in binnen- en buitenland grote schade berokkend heeft. „Het Duitse volk wil niet terug naar de duisternis van het één-mans bewind". Adenauer was in de zaal aan wezig en begroette minister Er- hard onder applaus hartelijk bij diens binnenkomst. Hij ant woordde Ollenhauer dat hij zijn hele leven bewezen heeft de be ginselen van de democratie hoog te houden. „Het was evengoed democratie om een besluit te ne men tegen de mening van som migen van mijn partij in. Mijn be sluit was niet gemakkelijk, maar de hele wereldsituatie vroeg er om", aldus Adenauer. Hij wilde in Duitsland niet hetzelfde zien gebeuren als in Engeland na Churchills verkiezingsnederlaag in 1945. Toen moest Attlee de Potsdammer onderhandelingen overnemen waar hij niet vol doende op voorbereid was. De bondskanselier betoogde dat zijn beslissing door niemand van bui tenaf was beïnvloed. Hij las een brief van 8 april van wijlen Dul les voor, waarin deze schreef vol vertrouwen te zijn in Adenauers voortzetting van de politiek der vrije wereld. Onbekenden hebben woensdag avond in Buenos Aires vanuit een snel rijdende auto een kleine bom geworpen naar de ambts woning van president Arturo Frondizi van Argentinië. Door de ontploffing werd enige schade aangericht. Er vielen geen slachtoffers. De bom ontploft tegen een buitenmuur.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1