Nieuw!! Radio De Buck De Geneefse conferentie Perscommentaar op Adenauer Prinses Paola in Brussel 1 HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER Boodschap van Prinses Wilhelmina ZON- en MAANSTANDEN Landbouwschap en regeringsverklaring Heden opstelling slotcommuniqué salons j*obkrt" M kapt*» wt bel apart» coctwt TERNEUZEN Frankering Dij abonnement: ferneuzen. Redactie-adresNoordstraat 5557 Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— pei kwartaal; per n.aand f2.—; per week 48 ct. Losse nrs 9 ct MAANDAG 8 JUNI 1959 15e Jaargang Nr 4696 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuren Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. De ministers van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Staten, de Sowjet-Unie, Groot-Brittannië en Frankrijk zijn zaterdag te Ge- nève ruim twee uur in geheime zitting bijeengeweest en zijn. al dus een Britse woordvoerder, voortgegaan met hun bespreking van conferentie-aangelegenheden. Haaien onder Nederlandse kust. Niet alleen Deense, Westduit- se en Nederlandse vissers blij ken op de zandspiering dicht bij onze kust te jagen. Ook haaien hebben nu de ach tervolging ingezet. Enkele grote haaien hebben deze jacht ech ter met de dood moeten beko pen doordat zij verstrikt raak ten in de netten van de kotters. Te IJmuiden voerde de kotter vernomen dat tie vier ministers HD 57 twee haaien van elk 200 zaterdag over het Eerlynse vraag- kg en 4' 2 meter lengte aan. De stuk hebben gesproken, maar dat Volgens de Britse woordvoer der was de sfeer op de bijeen komst, die werd gehouden in de woning van minister Lloyd (Gr.- Brittannië), goed. Hij zei dit in antwoord op een vraag. Verder zei deze woordvoerder dat de ministers Lloyd, Herter (de Ver. Staten), Gromiko (de Sowjet-Unie) en Couve de Mur- ville heden weer in een beperkte zitting bijeen zullen komen. Er zal heden geen voltallige bijeen komst worden gehouden. Enkele westeiyké ambtenaren zeiden zaterdag van oordeel te zijn, dat de Kussen werken aan een compromis voorstel. Veel zal afhangen, zo meenden deze amb tenaren, van de besprekingen die de Russische minister-president Chroesjtsjef met de Oostduitse leider Ulbricht en Grotewohl zal hebben. Later werd van westelijke zijde burgervervoer van en naar West- Berlijn. Westduitse kotter „Seemöwe bracht in Den Helder een haai van 2 meter lengte aan wal. En tenslotte werd het record gesla gen door de Helderse kotter HD 67 die voor een haai van 5 me ter lengte zorgde, de drie groot ste roofdieren brachten elk on geveer 250 gulden op en zijn bestemd voor de export naar België, waar vooral hotels goe de afnemers zijn met het oog op de bereiding van haaievin- nensoep. Catherine Dowset weer zoek. De twintigjarige Catherine Dowset, die er in de Pinksterda gen met Edouard Langley van door was gegaan om in Schot land zonder toestemming van haar ouders te kunnen huwen, maar achterhaald werd en van de rechter het verbod kreeg om Langley nog ooit te ontmoeten, is opnieuw verdwenen. Haar signalement is over geheel Enge land verspreid. zij niet tot overeenstemming zijn gekemen. De onderhandelingen over Ber- lijn zouden worden opgehouden j door de volgende punten: De Westelijke verwerping van het Russische voorste] Russische of neutrale troepen aan het West- berlijne' garnizoen toe te voegen, de Westelijke verwerping van de Russische eisen tot beëindiging van de bezettingsbasis van de vvestenjke strijdkrachten in West-Berlijn en het Westelijke oordeel dat de Russen tot dusver niet voldoende waarborgen heb ben gegeven voor het militaire en ZUIDWESTELIJKE WIND. Een front, vergezeld van een bewolkingszöne en enige regen activiteit, naderde zaterdag van uit het Westen. Het boette ech ter aanzienlijk aan betekenis in, en passeerde ons zondagochtend vrijwel zonder regen. Wél vielen er in de nacht van zaterdag op zondag in de oostelijke provin cies nog hier en daar flinke buien, die samenhingen met een onweershaard boven West-Duits- land. Zondag overdag werd het front gevolgd door een zwakke rug van hogeluchtdruk, die juist vol doende sterk was om de ontwik keling van stapelwolken in ons land te onderdrukken. Het werd later een vrij zonnige dag waar bij met zuidwestelijke wind lucht binnenstroomde, waarin het kwik langs de kust tot onge veer 17 graden en langs de oost grens tot 23 graden kon oplopen. Een volgende storing bereikte zondagavond Ierland. Zij ver volgt haar weg echter in noord oostelijke richting, gestuurd door een krachtige zuidwestelijke stroming tussen een lagedrukge bied ten zuiden van IJsland en een flink ontwikkeld hogedruk- gebied bij de Azoren. De storing zal vandaag in ons land vermoe- lijk alleen wat meer bewolking in de hogere niveau's veroorza ken, maar geen regen van enige betekenis. Bovendien zal de wind wat tóenemen uit zuidwestelijke richting. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van maandag morgen tot maandagavond. WISSELEND BEWOLKT. Wisselende bewolking en op de meeste plaatsen droog weer. Ma- lige tot vrij krachtige zuidweste lijke wind. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. De Britse woordvoerder te Ge- nève zei na de bijeenkomst van zaterdag nog hetzelfde te willen zeggen wat de Russische woord voerder eerder had gedaan, na melijk dat de ministers in voor waartse richting gaan en niet in achterwaartse. HEDEN OPSTELLING SLOT- OMHUNIQUé? Vernomen wordt, dat de mi nisters van Buitenlandse Zaken der grote vier" heden zullen be ginnen met het opstellen van het communiqué, dat na de beëindi ging der Geneefse besprekingen zal worden uitgegeven. Dit zou geschieden gedurende de besloten bijeenkomst, die dan ten huize van Gromiko zal wor den gehouden. Deze van communistische zijde afkomstige mededeling vindt be vestiging in mededelingen van Westerse zijde, volgens welke de vier ministers hier reeds op hun bijeenkomst van zaterdagmiddag j.l. mee zijn begonnen. (Advertentie) WERELDGEBED. In het door de Verenigde Na ties uitgeroepen vluchtelingen- jaar dat op 1 juni is begonnen ook de Amerikaanse pers re- zullen in de gehele wereld de ageerde verrast op Adenauers markt [6 brovwtWjsfMat 9 femazw de nieuwe modelijn „chatte" DINSDAG 9 JUNI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.08 4.43 5.33 5.33 n.m. 4.19 4.54 5.34 5.44 ZON MAAN op ondtr op onder Juni 8 4.22 20.56 6.23 22.09 9 421 20.57 7.19 22.47 iü 4.21 20.58 8.20 23.21 Ter gelegenheid van de Natio nale Synode van de Hervormde Kerk van Frankrijk, waarop het 400-jarig bestaan van deze kerk werd herdacht heeft H. K. H. Prinses Wilhelmina de volgende boodschap aan de Synode gezon den: „Gelukkig de mens, gelukkig de groep mensen tot wie de Meester kan zeggen; gij hebt Mijn woord bewaard en Mijn naam niet verloochend. Een Christen weet echter steeds dat, indien hij trouw blijft, dit niet geschiedt uit eigen kracht. Het gebeurt door de genade van Hem die zegt: Ik ben met u alle dagen tot aan de voleinding der wereld. De Heer heeft nooit op gehouden met Zijn geest te spre ken tot de Hervormde Kerk van Frankrijk. Ook lieden nog is Hij het alleen die in de harten der mensen werkt, in de kerken als ook daar buiten. Hij is het die het diepe verlangen wekt en onderhoudt, het zuchten zoals Paulus zegt, naar de eenheid in Hem en Zijn geest, waaruit de liefde tot de naaste voortkomt. Wij gevoelen wel dat het woord van Christus gehoord en gehoor zaamd moet worden en dat het moet voeren tot een levend Christendom, dat geheel open staat voor de roepstemmen van onze tijd. Opdat de mensheid op nieuw overtuigd zij van de on vervangbare tegenwoordigheid van Christus, moet de Christen steeds méér het middel zijn van waaruit het levende water vloeit tot hulp van de geestelijke nood van onze wereld. Het is in deze geest dat ik er prijs op stel de Synode te groe ten die in Parijs vergaderd is om- het vierde eeuwfeest te geden ken van het opstellen van {te eerste hervormde geloofsbelijde nis. Bovenal wil ik, met u. God De eerste Deense worstkaas Een Deens staatszuivelstation heeft de eerste Deense vvorstkaas geproduceerd. Deze bijzondere kaassoort zal in de komende we ken worden beproefd op haar concurrentievermogen met de Nederlandse worstkaas, vrij wel de enige die op het ogenblik op de wereldmarkt wordt aange voerd. De nieuwe kaas za] de concurrentie op zowel de binnen- als de buitenlandse markt moe ten kunnen weerstaan. Het experiment is een onder deel van een aantal proefnemin gen om een groter afzetgebied te scheppen voor de Deense kaas soorten, door het uitbrengen van een grotere slectie. Denemarken produceert op het ogenblik 70 miljoen kg kaas, doch het is voornemens deze hoe veelheid aanzienlijk te vergroten. Het melkverbruik is de laatste jaren iets teruggelopen en de vooruitzichten voor boter op de binnenlandse markt en in het buitenland zijn niet veelbelovend. vragen dat Hij in Zijn genade ons wil verenigen, ons wil bewa ren en ons trouw doen zijn aan het zuivere Evangelie van Jezus Christus". OEen Israëlische militaire woord voerder heeft meegedeeld dat Is raëlische jagers zondagochtend een kort luchtgevecht hebben ge- levrd met Egyptische Mig-17- straaljagers, die boven de,Negeb- woestijn vlogen. De Egyptische jagers werden, na een uitwisseling van schoten verdreven. Er is niets gemeld over slachtoffers. handen ineen worden geslagen om het probleem van de vluchte lingen een belangrijk stuk nader tot een oplossing te brengen. Tijdens het weekeinde van 27 en 28 juni zullen de gelovigen van alle kerken zich tot God richten in een gebed voor het welslagen van deze poging, aldus deelt de „Stichting Oecumenische hulp aan Kerken en Vluchtelin gen" te Utrecht mede. Protestanten, Ortohodoxen, Jo den en Rooms-Katholieken. en naar gehoopt wordt ook Boeddis- ten en Mohammedanen, zullen hieraan deelnemen. De presidenten van de Wereld raad van kerken, Paus Johannes de XXIII en opperrabbijnen van vele landen hebben reeds toege zegd bekendheid aan deze Ge bedsdag te willen geven. „Economist" over Neder-, landse regeringsverklaring. De „Economist" schrijft over het optreden van het nieuwe Nederlandse kabinet dat de re geringsverklaring van prof. De Quay een volkomen nieuwe be nadering van de economische en sociale vraagstukken in Ne derland inhield. Het blad schrijft verder dat de verklaring het niet opnemen van de socialisten in de rege ring weerspiegelde. „De voor naamste reden waarom de oude coalitie niet kon worden her steld was de socialistische ge neigdheid om net een beetje te ver te gaan bij hun verbetering van een stelsel dat doelmatiger bleek te zijn bij de gelijke ver deling van de welvaart dan bij de verhoging daarvan", aldus het blad. Cubaanse bannelingen bestormen ambassade. Een dertigtal Cubaanse ban nelingen heeft vrijdagavond de Cubaanse ambassade in de hoofdstad Ciudad Trujillo van de Dominicaanse republiek be stormd, nadat één van hen do delijk was gewond tijdens een demonstratie voor het gebouw. Zij vernielden het meubilair in de ambassade en staken het in brand. De aanleiding 'tot deze demonstratie tegen het bewind van Fidel Castro was een ruzie in een bankgebouw tussen drie bannelingen en twee Cubaanse diplomaten, die van hun vuur wapens gebruik maakten, daar bij kwam een zevenjarige jon gen om het leven en raakte een balling zwaar gewond. besluit. De Washington Post noemde het de „opvliegende daad van een koppige oude man" en acht te het besluit vooral gericht te gen Erhard, „wiens onafhanke lijke geest en afwijzing van diktatuur Adenauer niet geheel aanstaat. Adenauer is nooit erg representatief geweest voor zijn volk, hij was een vastbesloten, vaak dogmatisch en autoritair pleiter voor een bepaald stand punt". De New York Times achtte het nog geenszins zeker dat Adenauers besluit een voortzet ting van de huidige Duitse po litiek waarborgt omdat er dui delijk het bestaan van nogal ongelukkige geschillen in Euro pa en Duitsland zelf uit blijkt. Het blad (meent voorts, dat Adenauer te elfder ure de be perkingen van zijn president schap onder een sterke bonds kanselier als Erhard zou zijn. (Advertentie.) De al eerder aangekondigde, vér boven -zijn soortgenoten uitste kende ERRES OOSVIBO Be Dombo zuigkracht verbaast U! Wij demonstreren bij U thuis. Steeds het nieuwste op alle ge bied TERNEUZEN Nccrdstraat 8486 Tel. 2573 heeft ingezien. „Erhard is voor al econoom en dus tot menings verschil met Adenauer op twee punten geneigdweinig geest- dirftig voor de E.E.G. en min der vertrouwend dat de E.E.G. een eerste stap is in de richting van Europa's „politieke een heid". De Engelse bladen van zater dag tonen enige bezorgdheid over Adenauers stap. De News Chronicle stelt dat Adenauer, na Dulles' dood en met een on berekenbare Eisenhower, zich zelf voor de enige sterke man in het Westen houdt. De Daily Telegraph echter vindt dat de stap ondanks alle rijzende twijfel in eerste instan tie de Westelijke zaak eerder versterkt dan verzwakt. De Manchester Guardian acht het feit dat niemand onmisbaar is een kenteken van democra tie, „Adenauer zou West-Duits- lands binnenlandse politiek be ter gediend hebben met te laten zien dat men het zelfs ook zon der hem kan stellen". De Times oordeelt dat het ge beurde voor Adenauers partij noch zijn collega's vleiend is. De Westduitse pers bleek za terdag eensgezind het verrassen de besluit van Adenauer om kan selier te blijven, af te wijzen. Do onafhankelijke „Der Mit- tag" schrijft: Er is nog slechts één alternatieföf Adenuaer is de alleenheerser in de C.D.U. en de democratie is een farce öf de partij neemt een motie van wan trouwen aan zodat hij noch pre sident noch kanselier zal zijn". De onafhankelijke „Die Wélt" schrijft dat het besluit van Ade nauer een „zware dag" is in de geschiedenis van het herstel van de Duitse democratie. „Toen Adenauer eind apri] besloot zich kandidaat te stellen voor het pre sidentschap vertrouwde hij erop dat hij zelfs als president de wer kelijke regeringsleider kon blij ven. De daarop volgende acht weken hebben aangetoond hoe zeer hij zich vergiste. Zijn inner lijke strijdvaardigheid gaf hem de indruk dat zijn laak als pre sident te vlak voor hem zou zijn. De 83-jarige voelde zich daarvoor te jong. Daarom besloot hij zijn vergissing van april ongedaan te maken. Dit zou begrip kunnen ontmoeten zelfs van zijn critici tenzij de prijs die daarvoor moet worden betaald zeer hoog is. De prijs is hoger dan de kanselier op dit ogenblik beseft". Finse uitnodiging voor Chroesjtsjef. Premier Chroesjtsjef zal eind augustus een bezoek aan Fin land brengen. Het officiële Rus sische persbureau „Tass" maak te vrijdag bekend dat hij een Finse uitnodiging heeft aan vaard. Het bezoek aan Finland zal aansluiten op de bezoeken die hij van 10 tot 25 augustus bren gen zal aan Denemarken, Zwe den en Noorwegen. De Dalai Lama over de toestand in Tibet. De Dalai Lama heeft in een vraaggesprek met „The States man" (Nieuw Delhi) gezegd dat de bevolking van Tibet „dag en nacht bloot staat aan ondraag lijke kwellingen". Hij hoopte dat landen als India degenen zullen steunen die de waarheid aan hun zijde hebben en niet degenen die aleen maar over macht beschik ken". „Een land als India moet er naar nastreven dat gerechtig heid heerst zelfs al is men zwak want gerechtigheid is niet af hankelijk van de omvang van een land maar van zijn eerbied voor de waarheid. Het dagelijks bestuur van het een positiever standpunt zou heb- aantal agragrische produklen ben ingenomen inzake de struc- door de overheid een garantiebe- tuurverbetering van het platte- leid wordt gevoerd op basis van land. Nu dit niet is geschied, kostprijsberekeningen waarin de meent het Landbouwschap met produktiviteitsstijging automa- grote klem onder de aandacht tisch is verdisconteerd", van de regering te moeten bren- j Het Landbouwschap acht het gen, dat de verbetering van de namelijk van groot belang, dat structuur van de landbouw een'een verdere verbetering in de levensbelang is voor de agrari- j verhouding tussen de lonen en sche beroepsbevolking en essen- j overige arbeidsvoorwaarden in de tiële voorwaarde i,s voor een ge- agrarische sector en die in de zonde ontwikkeling van het so- overige sectoren van het be- eiaal-eeonomische leven op het drijfsleven ook in de toekomst platteland en derhalve in het be- j blijvend wordt nagestreefd en tang is van het gehele Nederland- mogelijk gemaakt. Het brengt Lanndbomvschap heeft zich ge wend tot de minister-president en tot de minister van Landbouw met een blief, waarin gezegd wordt, dat de passage over het landbouwbeleid in de door de re gering in de Tweede Kamer af gelegde verklaring ernstige onge rustheid heeft gewekt in de krin gen van het georganiseerde agra rische bedrijfsleven. Deze ongerustheid vindt haar oorzaak in de weinig positieve be woordingen, waarin aandacht is gewijd aan het agrarische struc tuurbeleid, voorts in het onver meld laten van de bijzondere po sitie van de agrarische bedrijfs tak in het verband van het loon- beieid, en tjn slotte in de onze kerheid die de regeringsverkla ring laat bestaan met betrekking tot de te voeren landbouwprijspo- litiek en het garantiebeleid. Het dagelijks bestuur van het Landbouwschap acht het noodza kelijk de regering onder het oog te brengen, welke, grote belangen op het stuk van de drie hierboven genoemde punten voqr de land bouw op het spel staan. Het, ver trouwt, dat de regering aan deze belangen grote aandacht wil schenken bij de nadere uitwer king van haar beleid ten aanzien van de landbouw. re volk. De structuurverbeteren- de werken vormen bovendien een ondersteuning va-i het industria lisatiebeleid van de regering en zijn trouwens voor een belangrijk deel te beschouwen als openbare nuts voorzieningen, op één lijn te stellen met de grote investerin gen in de stedelijke agglomera ties ter verhoging van de „leefl baarheid". De betekenis van deze werken reikt derhalve veel ver der dan dé verhoging van de eco nomische produktiviteit van de landbouw; het gaat om de maat schappelijke structuur van het platteland als geheel. Op grond hiervan geeft het Landbouwschap de regering zeer dringend in overweging ten be hoeve van de reconstructie van In de regeringsverklaring het platteland een investerings- wordt medegedeeld, dat maatre gelen onder ogen worden gezien ter verbetering van de produktie- voorwaarden van agrarische be drijven. Deze mededeling de enige betreffende de structuur van de landbouw iaat geheel open of, en zo ja, in welke mate, de regering voornemens is het wegnemen van de belemmerin gen voor een gewenste economi sche en maatschappelijke ontwik keling van het platteland te be vorderen, aldus de brief. Het Landbouwschap acht dit zeer on bevredigend. Het had verwacht, dat nu het meerjarenplan voor ruilverkaveling en andere cul tuurtechnische werken, opgesteld door de centrale cultuurtechni sche commissie, ter tafel ligt de regering in haar verklaring programma van ongeveer 125 miljoen per jaar overeenkomen- dan ook in herinnering dat het Landbouwschap in een schrijven aan de kabinetsinformateur prof. dr. L. J. M. Beel. d.d. 19 maart j.l. heeft gevraagd bij het te voe ren loonbeleid met dit belang van de land- en tuinbouw rekening te houden. Tenslotte vraagt het Land bouwschap aandacht voor de passage in de regeringsverkla ring betreffende het in de toe komst te voeren garantiebeleid. Met de regering is het Land bouwschap van oordeel dat een verlaging van de aan het garan tiebeleid verbonden kosten ge wenst is, echter slechts voorzover dit niet ten koste gaat van het toegezegde redelijke bestaan voor de landbouw. Het heeft het Landbouwschap dan ook veront rust, dat de regering reeds thans mededeelt dat een verlaging van de met een oppervlakte van circa 1 (je kosten geboden is, terwijl de 50.000 ha per jaar tot uitvoe- (door haar aangekondigde ernsti- ring te brengen. Voorts vraagt het Landbouw schap aandacht voor de bijzonde re problemen, die bij de door de regering aangekondigde invoe ring van de gedifferentieerde loonvorming voor de landbouw rijzen. Het wil hierbij wijzen op hetgeen in het advies van de So ciaal-Economische Raad inzake het in 1959 en I960 te voeren so ciaal-economisch beleid hierover wordt gesteld. Deze passage luidt: „In een stelsel van gedif ferentieerde loonvorming moet, voor wat de agrarische bedrijfs tak betreft, er rekening mede worden gehouden dat voor een ge bezinning op het garantiebe leid nog moet plaats vinden. De ook door de regering onderschre ven doelstelling van het garan tiebeleid. het bevorderen van een redelijk bestaan in de agrarische sector, behoort het vaste uit gangspunt te zijn bij het zoeken naar de moeilijkheden tot een I verlaging van de kosten. Het dagelijks bestuur van het Landbouwschap vertrouwt, dat de regering met deze opmerkin gen en wensen rekening zal wil len houden bij de nadere vorm geving van het beleid ten aan zien van de land- en tuinbouw, aldus de brief. Honderden enthousiaste Bel gen zijn zondag door de afzetting van de politie gebroken toen prins Albert en zijn verloofde, prinses Paola, zondag door de straten van Brussel reden. Prins Albert en zijn verloofde reden zondagmiddag van het koninklijke paleis te Laeken dwars door Brussel naar het stadhuis waar te hunner ere een officiële receptie gegeven werd en volksdansen werden gedemon streerd. Direct nadat de open wagen 't paleis had verlaten, begon het gejuich van de menigte Drom men mensen drongen op om een glimp van de prinses en de prins te kunnen zien. De auto stopte voor het ge denkteken van wijlen koningin Astrid, de moeder van prins Al- bert, die zoals bekend na een auto-ongeluk in de armen van prins Leopold overleed. Prins Al- bert was toen pas 1 jaar. De prins, die zaterdag zijn 25e verjaardag heeft gevierd, en prinses Paola legden een krans aan de voet van het monument. Zij bleven enige ogenblikken in stille overdenking voor het mo- nument staan. Daarna keerden 1 zij terug naar de auto en onmid- I dellijk barstte het gejuich van het volk weer los. Bij het graf van de onbekende soldaat werd nogmaals stilge houden. Hier legden de prins en zijn verloofde eveneens een krans. Na deze plechtigheid doorbrak de menigte de afzet ting. Prins Albert en prinses Paola konden maar nauwelijks hun wagen bereiken. Vandaar ging de tocht verder door het oudste deel van Brussel, de wijk „De Marollen". Men had hiep vlaggen zowel van België als van Italië vastgebonden aan de lijnen die gebruikt wor den voor het drogen van vis. Bij één van de oudste kerken van Brussel, de Kapellekerk, stopte men opnieuw. Twee meis jes één in Italiaanse kleder dracht en de ander in Belgische boden de prinses hier bloemen aan. De tocht ging verder. Het ge juich van de menigte werd over- Het huwelijk van prins Albert. Op het aartsbisschoppelijk pa leis te Mechelen is verklaard, dat de primaat van België donder dag 2 juli te 11 uur in de Sint Goedele het huwelijk van prins Albert en prinses Paola zal inze genen. stemd door het gebeier van de klokken van meer dan 12 ker ken. Verschillende malen moest de auto stoppen door het opdrin gen van de menigte Vrouwen en kinderen renden naar de wagen om bloemen aan te bieden. Ver scheidene kinderen kusten de hand van de prinses. Toen de wagen eindelijk het stadhuis naderde, waren prins en prinses bedolven onder de bloemen. Op het stadhuis stelde burge meester Lucien Cooremans de prins en prinses voor aan de Bel gische ministers. Na afloop woonden de verloofden de volks- dansuitvoering bij. Conferentie ter bestrijding van communisme in Midden-Amerika. Op de eerste conferentie van de ministers van Binnenlandse Zaken van Midden-Amerika en Panama ter bestrijding van het communisme is aanbevolen dat de deelnemende landen voorrang zullen geven aan controle op communistische activiteit en elkander alle nodige inlichtingen over genoemde activiteit zuilen verstrekken. Voorts wordt aan bevolen op dit gebied nauwe sa menwerking tussen de verschil lende instanties tot stand te brengen. De conferentie schaarde zich achter een voorstel van Guate mala waarin de regeringen ver zocht wordt „sociale rechtvaar digheid té betrachten als beste middel ter bestrijding van' het communisme". Op voorstel van Costa Rica werd besloten dat de regeringen van alle landen van het Ameri kaanse continent op de hoogte zullen worden gesteld van de aanbevelingen waaraan de confe rentie haar goedkeuring heeft gehecht. DE WINTERTOESLAG VOOR OUDEN VAN DAGEN Het hoofdbestuur van de Ne derlandse Bond voor Ouden van Dagen heeft in eenadres aan de raad van ministers verzocht bij de gemeentebesturen er op aan te dringen, dat de steunuitkeringen worden herzien en speciaal de wintertoeslag wordt verhoogd. Dit, omdat in de afgelopen jaren de kolen duurder zijn geworden. Het bestuur meent, dat de ge meentebesturen hiertoe in staat zijn. omdat de instellingen van so ciale zorg minder en geringer uitkeringen behoeven te doen.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1