UIT DE PROVINCIE BINNENLANDS NIEUWS Eric de Noorman De ring van Fergus TELEVISIE door ons geïnstalleerd geeft de meeste voldoening i?N<fx! Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 6 juni 1959 TERNEUZEN AXEL AARDENBURG. Dienst artsen en dierenartsen BOSCHKAPELLE. RETRANCHEMENT. SAS VAN GENT. STOPPELDIJK. TWEE HAAGSE DAMES IN BELGIE VERONGELUKT. Agenda gemeenteraad. De raad dezer gemeente komt donderdagavond in openbare ver gadering bijeen ter behandeling van de volgende punten: Voorstel van B. en W. tot het verlenen op hun verzoek van eer vol ontslag aan: a. A. de Vries, als onderwijzer aan de openbare Ulo-school, we gens vertrek uit deze gemeente; b. A. van Zanten, als ge meentegeneesheer (kom), we gens vertrek uit deze gemeente; c. Ds. H. Pestman en Mr. H. Vermeulen, als curatoren van het Petrus Hondius Lyceum, wegens vertrek uit deze gemeente Voorstel van B. en W. tot be noeming van: a. een gemeente-geneesheer voor de kom. Aanbevolen worden in alfabetische volgorde: Th. A. Bos, Markt 25; A. C. S. van Bre da Vriesman, Xierengracht 11-13; J. J. J. v. d. Griek, Scheldekade 27; K. J. Hoving, Axelsestraat 27; P. J. Nijsten, Willem de Zwij- gex-laan 17; b. twee curatoren aan het Pe trus Hondius Lyceum. Aanbevolen worden: Vakature Mr. H. Vermeulen: 1. P. L. D. J. van üeveren, burge- meeser van Axel; 2. Ds. E. Stern te Sas van Gent. Vakature Ds. H. Pestman: 1. Mr. G. Tichelman, Oostelijk Bol werk 8; 2. Mr. H. v. d. Belt, Axel sestraat 231. Voorstel inzake beroep voor waardelijk verleende bouwver gunning. Voorstel tot vaststelling van het uitbreidingsplan Serlippens- polder, tevens partiële herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen „Zuid". Voorstel tot vaststelling van het exploitatieplan Serlippenspol- der en wijziging van het exploi tatieplan Zuidlandpolder. Voorstel tot verkoop van per celen grond in de N oordpolder, Serlippenspolder en Zuidlandpol der. Voorstel tot het nemen van een besluit, waarbij bepaald wordt dat de vaststelling van een uit breidingsplan voor Sluiskil in voorbereiding is. Voorstel lot vaststelling van een vakantieregeling voor de kruideniers te Sluiskil. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 8 mei 1959 tot het aangaan van geldleningen. Voorstel tot aankoop van een pand aan de Baandijk en een aan de Schoollaan. Voorstel inzake de bouw van een bergplaats bij de kleuter school aan de Oranjestraat. Voorstel tot wijziging van de begroting van het Woningbedrijf, de dienst Maatschappelijke Zorg en de Gemeente-begroting dienst 1958. Examen Onderwijzer Bij het op de Kweekschool te Dongen gehouden examen voor onderwijzer slaagde onze stadge noot de heer P. J. J. Everaert. Examen Kleuterleidster. Te Etten slaagde voor het exa men kleuterleidster mej. A. van Campen, alhier. Benoeming. Met ingang van 1 september a s. is de heer A. Luyten, hoofd van de R. K. Jongensschool „St. Willibrordus alhier, benoemd tot directeur van een nieuwe L(eer) en O(pvoedings) M(oei- lijkheden) School te Heerlen. Fototentoonstelling. Ter gelegenheid van het veer tigjarig bestaan van de P.Z.E.M. organiseerde de eigen fotoclub te Middelburg een fototentoonstel ling en de leden van de „Zuid- groep" Zeeuws-Vlaanderen ver zochten deze tentoonstelling ook een paar dagen naar Zeeuws-Vlaanderen over te brengen. Waar kon dit beter ge daan worden dan in het fraaie gebouw aan de Axelsestraat? In de vergaderzaal zijn sedert gisteravond een vijfenzeventigtal foto's tentoongesteld en ieder die daarvoor belangstelling heeft kan deze ook vandaag nog van 3 tol 5 uur en van 6 tot 10 uur bezichtigen. De foto-amateur die daaraan een half uurtje wil be stenen zal daar geen spijt van hebben. Het geheel bestaat uit foto's die werden geleend van andere elektriciteitsbedrijven in Neder land en van leden van de P.Z.E. M.-fotoclub. Bovendien werd er een onderscheid gemaakt tussen algemene en technische onder werpen. in beide categorieën zijn bui tengewoon fraaie opnamen te bewonderen. Het spreekt vanzelf dat voor de tentoongestelde op namen niet bepaald de goed koopste camera werd gebruikt, maar men krijgt toch een uitste kend beeld van hetgeen op dit gebied ook door amateurs kan worden bereikt. Als men na veel oefening tot een dergelijk niveau is gekomen moet het fotogra feren een boeiende hobby zijn. Uit alle foto's spreekt het be wijs dat de man met de camera oog heeft gehad voor de vaak wonderlijke speling van licht en schaduw en vaak wordt men verrast door het feit, dat ogen schijnlijk onaanzienlijka voor werpen en landschappen een bij zonder boeiend beeld geven als men deze op de juiste wijze weet te bekijken. Collecte voor bejaardenrels. Het Terneuzense reiscomité Ouden van Dagen begint a.s. maandag met de huis-aan-huis- collecte voor de bejaardenreis, die volgende maand weer plaats zal hebben. De reizen van de laatste jaren hebben heel wat financiële of fers gevraagd maar zij waren dan ook buitengewoon mooi en bijzonder goed geslaagd. Vooral de jubileumreis van het vorige jaar muntte daarin uit, maar Kostte extra veel geld. Om een paar redenen wordt de ontspanning deze keer een beetje dichter bij huis gezocht. In de eerste plaats is dat niet zo duur en in de tweede plaats een verre reiS kan voor de bejaarden wel eens erg vermoeiend zijn, ook al zijn de bussen nog zo comforta bel. Zoals reeds werd bekend ge maakt, gaan de Terneuzense be jaarden nu naar Overmeiredonck. Een plaats waar men zich best kan amuseren. Vanaf maandag a.s. zal ook voor deze reis worden gecollec teerd en het reiscomité heeft in de loop van de voorbije kwart eeuw ae ervaring opgedaan, dat Terneuzen zijn oudjes niet ver geet. Al is de reis dan niet zo ver, om meer dan driehonderd men sen een aangename dag te be zorgen is toch nog heel wat no dig en daarom durft het reisco mité er op te rekenen dat wan neer bij de burgerij wordt aange beld om een bijdrage, ieder eens extra-diep in zijn portemonnaie zal tasten. Jaarvergadering R.K. Fabrieksarbeiders De afdeling Terneuzen van de R. K. Fabrieksarbeidersbond „St. Willebrordus" hield haar jaarvergadering in 't parochie huis onder voorzitterschap van de heer M. Karremans. Aanwe zig waren o.a. de districtsbe stuurder, de heer E. van Hilst uit Bergen op Zoom, de tweede landelijke voorzitter, de heer Faasse, en de voorzitter van de K. A. B. te Sluiskil, de heer C. Compiet. In plaats van de heer P. Klap- thor werd de heer A. de Maat tot secretaris gekozen. De heer Van Hilst vroeg in een korte toespraak het ver trouwen der leden in de confes sionele organisaties. De heer Paasse legde vervol gens de nadruk op het feit dat Katholieken in hun eigen orga nisaties moeten verenigd zijn. Tenslotte was het de heer Compiet, die de leden vroeg bij voorkomende moeilijkheden dit direct bij hun bestuur te rappor teren. Vergadering Vrouwenbond van het N.V.V. De afdeling Terneuzen van de Vrouwenbond van het N.V.V. hield donderdag in café „De Vriendschap'' de sluitingsavond van het seizoen. Dit betekende geenszins, zoals de presidente in haar openings woord mededeelde, dat er deze zomer vanwege de N.V.V.-vrou- wenorganisatie geen activiteiten meer zullen zijn. Integendeel, het werk gaat door. Op deze sluitingsavond waren ook aanwezig, de districtssecre-, taresse mevr. A. Schipper— Koopman en de heer C. Hoek, districtsbestuurder van het N.V.V. in Zeeland, beiden uit Goes. Nadat enige zaken van huis houdelijke aard waren afgedaan, behandelde de heer Hoek in ge spreksvorm de voornaamste as pecten van de Algemene Wedu wen- en Wezenvoorziening. Vanzelfsprekend bestond hier voor vanwege de belanghebben den onder de aanwezigen grote interesse. In de pauze vond een verloting plaats, terwijl het tweede ge deelte van de avond geheel ge wijd was aan gepaste ontspan ning. De dames, die hierbij hun vrijwillige medewerking ver leenden, werden getest op wel sprekendheid, combinatievermo gen en parate kennis, een pro gramma, voor elck wat wils, dat blijkens de enthousiaste bij val, zeer in de smaak viel. Na beëindiging hiervan rele veerde de presidente in het kort datgene wat de N.V.V.-Vrouwen- bond haar leden in het afgelopen seizoen geboden heeft. Tot slot werd deze geslaagde avond met het zingen van een strijdlied besloten. Gemeentelijke badinrichting. De gemeentelijke badinrichting werd in de afgelopen maand mei door 2904 personen bezocht. In de maand april bedroeg dit aantal 2632. B. B.-oefening. Aanstaande donderdag zal bij de ruïne van de voormalige vlas fabriek aan de Kanaalkade een oefening worden gehouden van het mobiel geneeskundig team in samenwerking met E.H.B.O- ers en E.H.I.O.-ers De oefening zal in de vooravond plaatsvinden De slachtoffers zul len worden afgevoerd naar een in te richten noodziekenhuis in het Groene Kruis-gebouw aan de Oos terstraat. De oefening, waaraan ongeveer 40 personen zullen deelnemen, be looft aantrekkelijk en interessant te worden. Belangstellenden zul len tot het z.g. rampterrein wor den toegelaten en zullen de oefe ning van nabij kunnen volgen. Overdracht Sint Bavo-kerk. Reeds verscheidene jaren is men bezig aan de restauiatie van de 1000 jaar oude Sint Baafskerk te Aardenburg. Deze werkzaam heden zijn than zo goed als be ëindigd en zaterdag 20 juni zal het gerestaureerde gebouw door de kerkvoogdij aan de kerkeraad worden overgedragen. 'Deze dienst zal worden bijgewoond door de Commissaris der Konin gin en zijn echtgenote en vele kerkelijke autoriteiten. De dienst zal geleid worden door ds. L. W. Blom, Herv. pre dikant te Aardenburg, en na de officiële dienst zulen de toespra ken beperkt blijven tot één van de burgerlijke en één van de kerke lijke overheid. De Sint Baafskerk werd ge sticht in 940 en moet in die tijd reeds een stenen gebouw zijn ge weest. Dit blijkt o.m. uit een stuk in het bisschoppelijk archief te Gent, een oorkonde uit 966, waar uit blijkt dat het hier een kloos terkerk betrof. Aanrijding. Op het kruispunt van de rijks weg OostburgAardenburg met de weg SluisDraaibrug vond donderdagnamiddag weer een aanrijding plaats op ongeveer de zelfde wijze als enige maanden geleden met het tragisch ongeluk dat op die plaats drie doden eiste. Een Nederlandse luxe-wagen verleende ditmaal geen voorrang aan een vrachtauto uit Adegein (België) van de aardappelhan delaar B. De luxe-auto werd aan de voor zijde zwaar beschadigd maar kon toch nog op eigen kracht de rit voortzetten. Belgische smokkelauto in beslag genomen. Het trok de aandacht van de Aarden burgse douaniers, dat een gisteren voor een café in Aar denburg geparkeerd staande Bel gische auto vrij diep door zijn veren zakte. Bij onderzoek bleek de auto circa 200 kg roomboter in de kof fer te hebben, welke bestemd was om frauduleus naar België te worden uitgevoerd. De auto, een vrijwel nieuwe Mercedes-Benz (diesel) werd in beslag genomen, terwijl de be stuurder, 'n Belgische taxichauf feur, in verzekerde bewaring werd gesteld. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waarge nomen door dokter J. J. J. v. d. Griek, Tel. 2020. Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69. Van zaterdagavond 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen voor Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargenomen door: dierenarts D. de Putter (Tel. Axel 488.) Heup gebroken. Toen buren omstreeks het middaguur nog geen teken van leven bespeurden op het erf van de wed. Van D. gingen zij op on derzoek uit. Zij vonden de be jaarde vrouw in bed en uit haar relaas bleek, dat zij de vorige avond na een gemaakte val nog in bed was gesukkeld maar thans niet bij machte was om op te staan. Een gewaarschuwde dok ter constateerde een heupbreuk en liet het slachtoffer naar het ziekenhuis te Hulst overbrengen. Geen wielerkoers. De geplande koers voor nieu welingen zal dit jaar niet door gaan. De organisatoren onder vinden te weinig medewerking om met kans op succes een koers op touw te zetten. Voetbaltriomf in Australië. Onze oud-dorpsgenoot Leo Strooband, die enkele jaren ge leden naar Australië emigreerde, viert momenteel grote successen als speler van het voetbalelftal te Davistown. Blijkens de kran. tenknipsels, die Leo praktisch bij iedere brief insluit, is hij de motor van de aanval en hij wordt geroemd als een „brilliant new Australian forward". Leo, die vroeger in het elftal van Vogelwaarde al blijk gaf van aanleg, heeft in zijn nieuwe vaderland zijn capaciteiten op voetbalgebied dus wel met veel succes ontwikkeld. Wolkbreuk en blikseminslag. Tijdens een onweersbui, die het karakter had van een wolkbreuk, welke zich vrijdagmiddag tussen vier en vier uur boven Retran- chement ontlaste, viel een gewel dige hoeveelheid regen, waar door de te velde staande gewas sen werden neergeslagen. Een landbouwer noteerde zelfs een regenval van 37 mm. In de kom van de gemeente stroomde het water in de Noord straat enkele woningen binnen. Nog in de avonduren stond er een grote hoeveelheid water op enkele laaggelegen landerijen en weiden. De biksem trof de woning van de landbouwer J. Vercouteren, gelegen aan de rand van de ge meente, waarbij de helft van de schoorsteen werd weggeslagen en een grote hoeveelheid roet en stof de vertrekken vulde. Er ont stond gelukkig geen brand. Bezoek zwembad De start van het nieuwe zwem- seizoen is waarlijk begunstigd ge worden door zomerse dagen. Dit is ook wel te merken aan het be zoek dat voor de maand mei niet minder dan 6.682 bedroeg tegen even 3.200 vorig jaar in hetzelfde tijdvak. De drukste dag was zon dag 24 mei toen 977 personen het zwembad op een namiddag be zochten. Waarlijk een rekord zo vroeg in het seizoen. Inenting tegen pokken Woensdag en donderdag 10 en 11 juni a.s. wordt gelegenheid ge geven tot inenting tegen pokken in het wijkgebouw van het Wit- Gele Kruis. Woensdag wordt de inenting verricht door dr A. I. P. van Loy en donderdag door dokter J H. B. Puylaert. PLOTSELING OVERLEDEN De 73-jarige klompenmaker W. Alferink in Dalen is donderdag bewusteloos gevonden bij een hooiberg naast zijn woning in de Bente. De man was bezig ge weest om de hooiberg af te dek ken. Verondersteld wordt, dat hij hiervan is afgevallen. A. over leed ter plaatse zonder tot be wustzijn te zijn gekomen, naar naderhand bleek, aan een gebro ken nek. VERDRONKEN TIJDENS VAKANTIE Aan de Pater Fortisschool te Maastricht, 'n Katholieke levens school voor werkende jongens, is bericht ontvangen dat de direc teur van deze school, aalmoeze nier M. Lucker tijdens een vakan tieverblijf te Biarritz is verdron ken. Rector Lucker, geboren te Kerkrade, was 35 jaar oud en se dert 1949 priester. Bijzonderheden omtrent het on geluk, dat waarschijnlijk aan het strand is gebeurd, ontbreken. Het stoffelijk overschot zal naar Ne derland worden overgebracht. HEVIGE BRAND IN POETSLAPPEN FABRIEK In de poetslappenfabriek van de firma Lagendijk aan de Log- gerstraat te IJmuiden heeft vrij dag een hevige brand gewoed, die grote schaae aanrichtte. Hoe wel de Velsense brandweer het vuur met negen slangen vier uur lang bestreed brandden twee snijkamers volledig uit. Een gro te voorraad materiaal, voorna melijk lompen, ging verloren. Het blussingswerk werd ernstig bemoeilijkt door de grote rook ontwikkeling. Omtrent de oor zaak van de brand bestaat nog geen zekerheid. De schade, die aanzienlijk is, wordt door de verzekering gedekt. De werk zaamheden in de fabriek zullen voorlopig worden gestaakt PA MOET BETALEN Een agent te Rotterdam heeft vier jongens in de leeftijd van «9 tot lu jaar aangehouden, die in twee dagen tijds 65 glas-in-lood- ruiten van de K.K. kerk aan de Langenhorst in Rotterdam zuid he boen vernield. De ouders zijn echter de dupe, want zij zullen de schade, die j 488 bedraagt, moe ten vergoeden. MOEDIG OPTREDEN VAN BRANDWEERMAN VOORKWAM EXPLOSIE Dank zij het snelle optreden van de Amsterdamse brandweer en met name de moedige daad van de hoofdorandwacht JSchin- deler is vrijdagmiddag tegen kwart vóór één op de in de Am- stel liggende zandzuiger „Over ijssel"' een welhaast zeker schij nende ramp voorkomen. Met ge vaar voor eigen leven heeft ge noemde hoorobrandwacht een acetyleemfles, waarvan de slang reeds bij de meters brandde, in het water van de Amstel gewor pen, waarmee» het gevaar voor een ernstige ontploffing aan boord van de zuiger en brandge vaar voor de 20 ton olie in de zul- Gouden bruiloft. Op dinsdag 9 juni is er feest aan de Margaretsedijk, want daar hoopt dan het echtpaar P. Due- rinck—de Poorter zijn gouden bruiloft te vieren. Het bruids paar, familie en verdere belang stellenden zullen de dag begin nen met een H. Mis uit dank baarheid in de parochiekerk van de H. Gerulphus te Stoppeldijk. Het feest zal verder in de lamiiie- kring worden gevierd. Hoewel de buurt actief met dit gebeuren meeleeft, zal er geen buurtfeest worden gevierd; alleen de wo ning van het gouden paar zal passend worden versierd en zul len de ingezamelde gelden be steed worden aan een cadeau, dat door het feestcomité onder voor zitterschap van de heer Steijaert zal worden aangeboden. Petrus Johannes Duerinck ls een geboren Stoppeldijkenaar, want hij zag daar het levenslicht op 28 oktober 1883. Zijn vrouw, Leonie de Poorter, werd geboren te Hontenisse op 19 oktober 1884. Op 9 juni 1909 werd het huwe lijk voltrokken en sindsdien zijn de echtelieden aan de Margaret sedijk woonachtig geweest. Hun huwelijk werd gezegend met 13 kinderen, waarvan er thans nog 9 n leven zijn. De familie telt thans 26 kleinkinde ren. Het echtpaar heeft lange tijd een kruidenierswinkel gedreven en dit betekende naast de arbeid van de man een dankbare bijver dienste. Piet trok ook nog met de korf de huizen langs en hij was welbespraakt genoeg om zijn waren met overleg aan te prijzen. Trouwens praten is hij nog niet verleerd,' al is het jammer dat in een gesprek het wederwoord totaal aan hem voorbij gaat van wege zijn doofheid. Met enkele op schrift gestelde vragen kan Piet het gezelschap niettemin wel een uurtje boeiend bezig houden. Ook zijn vrouw spreekt nog een woordje mee en ook lichamelijk zijn beide oudjes nog kras. Piet genoot in vroeger jaren een zekere faam als verschaiker van menig haasje. Met zijn ogen kon hij de beestjes als het ware dwingen om naar zijn pijpen te dansen en in zo'n geval was dan de braadpan voor het haasje nabij. Hij heeft het zelfs eens gepres teerd om met een volbloed-jager een weddenschap aan te gaan wie van hen het eerst een haas zou verschalken, de jager met geweer en hij met de blote hand. Deze weddenschap leek bluf, maar dat hij ze gewonnen heeft is de zuivere waarheid. Nu worden de haasjes natuur lijk met rust gelaten, maar Piet denkt toch nog met veel genoe gen terug aan die romantische tijd van weleer. Het zal daar dinsdag op de gouden bruiloft van de familie Duerinck aan gezelligheid zeker niet ontbreken. Jaarvergadering Boeren leenbank. Onder grote belangstelling hield de Boerenleenbank haar jaarvergadering in de bovenzaal van café Compiet Aan het ver slag ontlenen we dat het leden tal steeg tot 262. In 1958 zijn drie leden wegens overlijden af gevoerd. Ook het aantal spaar ders steeg met 64 tot 8%. De spaargelden zijn toegenomen met ruim 266.000 tot 3.414.189,92. Er werd een winst gemaakt van 21.985,04. De re serves stegen daardoor tot bijna 180.000. Het balanstotaal be droeg ƒ4.051.585,92, terwijl de omzet de 17 miljoen gulden over schreed. Tot bestuursleden werden ge kozen de heren P. Schillemans en A. Boeding. Herkozen voor de raad van toezicht werd de heer H. de Maat en als nieuw lid ge kozen de heer A. Vereecken. De voorzitter bracht hulde aan de heer P. VereeckenBo- gaert, die gedurende 33 jaar lid van het bestuur is geweest, doch nu vanwege zijn hoge leeftijd zich niet meer herkiesbaar stel de. Hem zal een blijvend aan denken worden geschonken. BELG. DOUANE NEEMT AUTO MET 600 KG BOTER IN BESLAG Een dezer dagen heeft de Bel gische douane, uit Eeklo, in de gemeente Kaprijke (B.) een per sonenauto, voorzien van vermoe delijk valse Belgische nummer platen, aangehaald met circa 600 kg uit Nederland gesmokkel de boter. Van de twee inzittenden kon er één ontkomen; de andere, een 27-jarige chauffeur uit Oost- Eeklo, kon worden aangehouden. Hij werd geverbaliseerd en in arrest gesteld. 108, Een eindweegs be. geleiden een aantal mannen van Fergus Eric en zün zeer klein troepje, als deze op weg gaan naar de schuilplaats van de pi- ratenhoofdman om de kleine prins in veilig heid te brengen. De aanvoerder van de mannen wijst hun hoe ze gaan moeten en keert dan terug om de vijand in het oog te houden, terwijl Eric en Bolan en de andere Noren hun weg voortzetten. Fergus en zijn man nen hebben zich verschanst op een eiland, goed verborgen in 't moeras en de aankomst van Eric de Noor man wekt dus geen geringe op schudding. JVIaar de vreugde is onbeschrijflijk als bekend wordt, dat Erics kleine metgezel de prins van Ierland is. „Dat is een goede daad", zegt Fergus, die omringd door een stoere lijfwacht voor de ingang van een eenvoudige paalhut zit. „Man ger waren geweken. Ook de zuur- stoffles werd in het water ge gooid. De schade op het dek van de zuiger bleef beperkt tot bla kering van het hout. Hoe de brand aan de slang van de fles ontstaan is, is nog niet uitge maakt. DUINBRAND IN HAAMSTEDE Tijdens een hevig onweer is vrijdagmiddag omstreeks vijf uur de bliksem ingeslagen in een met droge helm begroeide duin pan, gelegen in de duinen van het rijksdomein in de buurt van de vuurtoren te Haamstede. In een oogwenk stond de begroeiing in lichter laaie. Daar in de naas te omgeving de dennenbossen beginnen liet een en ander zich ernstig aanzien. Door een plot selinge stortbui en het blussings werk der brandweerlieden en vrijwilligers kon erger worden voorkomen. Een strook van on geveer 300 m2 ging verloren. BRAND IN ROTTERDAM Op een terrein aan de Stadion- weg te Rotterdam, waar vele in dustrieën gevestigd zijn, heeft vrijdagavond een brand gewoed, waardoor in twee uur tijds drie bedrijven geheel of gedeeltelijk werden verwoest. De brand ging niet alleen gepaard met een gro te rookontwikkeling, die kilome ters ver in de omtrek was te zien, maar ook met ontploffin gen van zuurstof- en butaan gascilinders. Hoewel tijdens het uitbreken van de brand in twee der bedrijven een dertig man personeel werkzaam was, heeft Iedereen zich tijdig in veiligheid kunnen stellen. Wel werden twee brandweerlieden gewond: een kreeg door een steekvlam brand wonden aan gelaat en handen, de ander werd gewond door aan raking met chroomzuur. PROVINCIALE PREMIE RUNDVEEKEURINGEN IN ZEELAND. AXEL. Ie kalfskoeien: le pr. Coba, eig. A. L. Scheele. 2e kalfskoeien: le pr. Marijke, eig. L. van de Wege. 3e kalfskoeien: le pr. Ietske, eig: A. L. Scheele; 2e pr. Popke, eig. J. K de Putter 4e kalfskoeien: le pr. Ria, eig. C. Boer. Oudere koeien: la pr.: Moortje, eig. C. Boer; lb pr.. Moortje's Wiep 2, eig. C. Boer Vaarzen: le pr. Dora, eig. L. van de Wege; 2e pr. Marijke, eig. J. K. de Putter. ZAAMSLAG. le kalfskoeien: 2a pr. Min* 9, eig. C. de Feijter; 2a pr. Vera 9, eig. J. de Regt. 2e kalfskoeien: la pr. Vtske, eig. P. A. P. Dieleman; lb pr. Mina, eig. C. de Feijter. 3e kalfskoeien: la pr. Mina 8, eig. C. de Feijter; lb pr. Soertje 82, eig. P. A. P. Dieleman; 2e pr. Emma, eig. J. de Kraker. 4e kalfskoeien: la pr. Mina 6, eig. C. de Feijter; lb pr. Mina 5, eig. C. de Feijter. Oudere koeien: la pr. Joke, eig. J. de Kraker; lb pr. Bertha, eig. J. de Regt; lc pr. Ldna, eig. C. de Feijter. Kampioene werd Mina 6, eig. C. de Feijter; reserve-kampioene Joke, eig. J. de Kraker. De aanvoer was dit jaar niet groot, maar de kwaliteit van de ter premiekeuring aangevoerde koeien was goed te noemen. De veehouders worden aangespoord het volgend jaar meer dieren aan deze keuringen te laten deel nemen. nen, een hoera voor de prins van Ierland, ons toekomstig heer." De kleine prins slaat alles met schitterende ogen gade en het. is duidelijk, dat hy dit wel het prachtigste vindt, dat hij ooit heeft meegemaakt. „Bespieders meldden mij, dat Griffan's krijgers de troep van Thore de Deen, die aan de kust ge legerd was, in de pan hebben ge hakt. Dat ruimt op, nietwaar?" zegt Fergus tot Eric. „Hoewel het ons weinig helpen zal" laat hij er bitter op volgen, „want met de mannen, die ik hier op de been kan brengen, kunnen wij nooit de vjjand aangrijpen. Daarvoor heb ik mijn vloot nodig en die is onbe reikbaar „Hoe is het met de Deense sche pen" vraagt Eric vlug, „wat hebben Griffan's krijgers daarmee ge daan?" „Het blijkt, dat de schepen van de Deense piraten ongemoeid ge laten zijn. De bijgelovige Ieren wagen zich niet op de Westelijke zee en houden het blijkbaar niet voor mogelijk, dat iemand anders iets met de boten zou willen doen, want ze hebben er zelfs geen wachtpost bij achter gelaten." „Dan stuur ik Bolan en mijn mannen erop uit" zegt de Noor man, „om contact te zoeken met je vloot. 'En dan is het maar te hopen, dat je mannen op tijd ko men, want zodrï we de prins heb ben uitgewisseld voor Svein, zal Griffan met zijn voltallige strijd macht jacht op deze troep maken en tegen zo'n overmacht is het kwalijk vechten Twee Haagse dames, de 63-ja- rige mevr. Bakker-Tibbel en tie 48-jarige mevr. Hirsch-van Voorst, zijn omgekomen bij een verkeersongeluk, dat gistermid dag gebeurde op 't kruispunt der wegen Hasselt—Maastricht en TongerenMaaseyk te Veldwe- zelt in België, nabij Maastricht. De dames waren per auto van Den Haag via Antwerpen naar Hasselt gereden en wilden via Maastricht naar hun vakantie verblijf in Valkenburg. Op het genoemde kruispunt werd hun auto, die bestuurd werd door mevr. Bakker, aange reden door een sportwagen, be stuurd door de 47-jarige indu strieel P. J. Bertrand uit Heusy, die uit de richting Tongeren kwam. De Nederlandse auto reed tegen een huis op en werd aan de rechterzijde totaal vernield. De beide dames werden uit de wa gen geslingerd en tegen de gevel gesmakt. Zij waren op slag dood. De bestuurder van de sport auto werd eveneens uit zijn wa gen geslingerd en kwam tegen een raam van het huis terecht. iHij werd zeer ernstig aan het 'hoofd gewond en moest naar het 'ziekenhuis te Bilzen worden over gebracht. Voor zijn leven wordt gevreesd.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2