k voor U Radio-Televisie-Verlichting Radio de Koek I I I EKLAME Genève, Londen en beroering Brussel in Rede van minister Luns op Atlantisch congres te Londen Impasse nog niet doorbroken IjlNMlwill van'tfloff Adenauers kandidatuur voor het presidentschap Weeroverzicht LVANDAMME Maar geen nieuwe koningskwestie! Intensivering van politieke samenwerking noodzakelijk f NOORDSTRAAT 102 - TEL 3128 - TERNEUZEN ZON- en MAANSTANDEN HOOGWATER WEERBERICHT Vrijdag 5 juni 1959 :er, oor ïog fiets die bij iedere 475,— kl„ het nieuwste II., 150 c.c. en voor - (compleet met duo dy-seat) :tr. starter) 1695, c.c. ƒ1855,— sportieve kopklep- 1895,— ■e 250 c.c. konklep- 2435,— TERNEUZEN 1 6. Ui y MOTOREN> Vwk*. 5»«n6«r0»nlMl> E VAN DEZE WEEK 100 gram GEKOOKTE WORST voor 25 cent. gr. Magere Runderlappen 2,75 gr. Doorregen Runderlappen ƒ2,10 gr. Schouder- corteletten ƒ2,— gr. Gesmolten Reuzel 0,75 der een grote sortering ne Vleeswaren en prima nk Kalfsvlees voorradig SLAGERIJ kstraat 16 - Terncuzw Telefoon 2492 ,V-.V-.,VVVVVV-,VW-Ng. ALL-PENNEN V. Fa P. J. v. d. SANDB frankering bij abonnement: Temeuzen. Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Directeur-Hoofdredacteur 1. vein de Sande Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Nd 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct Losse nrs 9 ct DE VRUE ZEEUW ZATERDAG 6 JUNI 1959 15e Jaargang Nr 4695 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Buitenlands overzicht Nog steeds staan we voor de vraag wat Genève tenslotte zal opleveren. Reeds enige weken confereren daar de ministers van Buitenlandse Zaken van de grote vier en wordt er als het ware een koehandel om Berlijn ge dreven, want al stonden er meer punten op het programma, Ber lijn is en blijft de hoofdschotei en wel hoofdzakelijk in verband met het indertijd door Chroesjt- sjef gestelde ultimatum, dat op 27 mei jongstleden afliep. De conferentie was toen echter al aan de gang en de Russen kwa men tot geen enkele actie. Zoals bekend zijn de Westelij ken er op uit om als het even kan een bestendiging van de Berlijnse toestand te verkrijgen en dat weten de Russen. Het ligt in de verwachting, dat zij er zelfs wel in zullen toestem men, maar niet dan nadat zij weken lang het Westen hebben laten wachten en murw maak ten met hun weigeringen om hen daardoor bereid te krijgen tot het doen van concessies, zo als het doen stoppen van de Westelijke propagandazender RIAS in Berlijn e.d. Vooral deze propagandazender ligt de Rus sen blijkbaar zwaar op de maag. Chroesjtsjef heeft er persoonlijk al het een en ander over gezegd en de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Andrei Gromyko, heeft zich eveneens niet onbetuigd gelaten. Bovendien heeft Chroesjtsjef enkele onaardige dingen gezegd tegen Frankrijk over de vriend schappelijke houding van dit land ten opzichte van West- Duitsland. De Russische pre mier waarschuwde de Fransen, dat zij na verloop van tijd door de Duitsers zouden worden overvleugeld. Deze uitlating is begrijpelijk, aangezien zij een onderdeel vormt van de Russi sche politiek, die er op uit is om verdeeldheid te zaaien in het Westen. VOET BIJ STUK Nog altijd is Chroesjtsjef bui tengewoon gesteld op een top conferentie van de leiders van de „Grote Vier" en het ligt dus in de verwachting, dat Gromy ko de opdracht heeft, wel zó lang mogelijk voet bij stuk te houden wat de Russische eisen betreffende Berlijn betreft, doch er tenslotte voor te zorgen, dat dit geen beletsel zal worden om tot een topconferentie te komen. Een deel van de Russische politiek om dit doel te bereiken' is het glimlach-offensief. Al worden er wel eens minder aar dige dingen gedebiteerd, ze wor den gezegd met een vriendelijk gezicht en het is nog altijd „le ton qui fait la musique". Gromyko's gang tezamen met de andere ministers van Buiten landse Zaken naar Washington 1 om Dulles' uitvaart bij te wo nen, moet ook in dat licht ge zien worden. Het was niet meer dan een vriendelijk politiek ge baar, want als het er op aan komt, was Dulles de meest on verzoenlijke tegenstander van de Sowjet-politiek. Minister Herter, de opvolger van de overleden Amerikaanse staatsman, is nog nieuw in dit milieu en Gromyko heeft met hem minder last dan met diens voorganger. GERUCHTEN OM SELWYN LLOYD Het zijn de Westduitsers, die het minst over de gang van zaken tevreden zijn. Zij hadden gehoopt, dat de politiek van Dulles zou worden gehand haafd, namelijk geen millime ter wijken voor de Russische druk. Maar sinds Dulles uitviel en de Britse minister Selwyn Lloyd als het ware als woord voerder van het Westen optrad, werd een meer gematigde poli tiek gevolgd, precies in de stijl van de Engelsen. Herter, de nieuwe Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, is niet in staat de leiding over te ne men en de Engelsen in de hand te houden. West-Duitsland beschouwt de huidige gang van zaken als een zwak politiek spel en niet in het belang van de Duitse éénwor ding. In Engeland heeft nu het hardnekkig gerucht de ronde gedaan (zelfs zwart op wit be vestigd in „Sunday Express" en Times"), dat Selwyn Lloyd na de topconferentie zou worden weggepromoveerd naar het amot van lord-kanseljer (één der hoogste ere-ambten). MacMillan persoonlijk heeft BELGISCHE PROBLEMEN. In België is veel deining ont staan rondom het huwelijk van prins Albert met prinses Paola, dat oorspronkelijk te Rome door de Paus zou worden voltrokken, zonder dat daar het in België voorgeschreven burgerlijk hu welijk aan zou voorafgaan. Terwijl de polemieken in de Belgische bladen op de gebrui kelijke heftige toon en in kras se bewoordingen werden ge voerd, ontplofte de nieuwe bom van ex-koning Leopolds vertrek uit het paleis te Laeken. Nu wordt in België de soep gewoonlijk niet zo heet gegeten ais zij in de pers wordt opge diend. Elk huwelijk dat in Va ticaanstad wordt voltrokken, is volgens het internationaal recht geldig in België. Daar behoeft geen burgerlijk huwelijk aan vooraf te gaan. Dit laatset is alleen nodig als het kerkelijk huwelijk m Be.gië zelf p.ckus- vindt. Het heftige geschrijf werd echter ingegeven door nationa le gevoelens en om de Katholie ke Belgen nu niet tegen Rome in het harnas te jagen, heeft de w Paus wijselijk aangedrongen op weest en hij drijft Frankrijk toteen burgerlijke èn kerkelijke. zich gehaast dit krantenbe richt telegrafisch tegen te spre ken. Hij zegt, zijn naaste mede werker, die hij zelfs in de Suez- crisis de hand boven het hoofd hield, niet te willen missen. Maar in Londen verwachtte men al langer het heengaan van deze minister en als de .Times" nü geen gelijk heeft, zal de redactie het toch in de nabije toekomst wèl krijgen. De tijdsbepaling „na de topconfe rentie" is uiterst ruimen velen dringen er om Selwyns plaats 1 NA EEN JAAR DE GAULLE. Een jaar lang heeft president De Gaulle in Frankrijk het roer in handen en al heeft hij nog bitter weinig succes met zijn buitenlandse politiek en wel in het bijzonder die met betrek kin tot Algerije, zijn binnen landse politiek is een sterke ge- een welvaartsstaat. Het is nog wel niet zover, maar wanneer er voortgegaan wordt op de hui dige weg, dan ziet het er wel naar uit, dat dit doel zal wor den bereikt en heeft Frankrijk aan De Gaulle toch nog winst beleefd. De franc is gezond gemaakt en dat is iets, waarvoor ue Fransen dankbaar zijn. Voorts hebben de sociale wetten, reeds tot stand gekomen onder de voorgaande socialistische kabi netten, uitbreiding ondergaan, doch De Gaulle heeft de staat in verschillende opzichten teruggetrokken en heeft het particulier initiatief aangemoe digd en met succes. De wijze waarop men in Frankrijk momenteel de bezits vorming stimuleert, kan in ver schillende opzichten ons tot voorbeeld strekken. De eerste fr. 100.000 rente dividend op obligaties en aandelen jaarlijks is vrij van belasting en de ar beider wordt op verschillende manieren in staat gesteld te sparen en zich dergelijke waar depapieren eigen te maken. Eigen-woningbezit wordt ge stimuleerd met staatspremies en mogelijkheden renten af te schrijven voor de belastingen enzovoort. Intern is er veel verbeterd in la douce France, maar de bui tenlandse politiek is nog vrij zwak en in dit opzicht heeft De Gaulle niet aan de verwachtin gen beantwoord, want het was juist om de zwakke buitenland se politiek van z'n voorgangers, dat hij in het zadel werd gezet. Maar was niet is, kan nog ko men en tenslotte is een jaar kort. Vol lrisse moed gaat Frankrijk een nieuw jaar in on der president De Gaulle. (Advertentie) BtNNENVERINGBED huwelijksvoltrekking te Brussel en daarna een inzegening in de Sint Pieter te Rome. Nu zijn alle partijen tevreden. Aan het bericht over het ver trek van koning Leopold werd aanvankelijk vastgekoppeld, dat koning Boudewijn moest wor den geïsoleerd en dat de rege ring 's konings afwezigheid had benut om pressie op zijn vader uit te oefenen. Het één zowel als het ander is absurd. Bij Boudewijns terugkeer is duide lijk gebleken, dat de gehele ko ninklijke familie zich in een groeiende populariteit mag ver heugen; er is geen enkele reden om aan te nemen, dat Leopold zich voetstoots uit zijn paleis zou laten zetten en de enige vraag, die overblijft, is: of ko ning Boudewijn te Laeken lang alleen zal blijven... (Nadruk verboden.) (Advertentie). Nina Dmitrieva krijgt asiel De echtgenote van een Russi sche diplomaat in Londen mevr. Nina Dmitrieva heeft toestem ming verkregen om in Engeland te blijven, zo is in Londen be kendgemaakt. Mevr. Dmitrieva is de 35-jari- ge echtgenote van de voormali ge plaatsvervangend marine attaché die kort geleden onder geleide van twee leden van de Russische ambassade naar Mos kou terugvloog. Zij vroeg asiel. De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, heeft vrijdagmiddag in een rede op het Atlantisch con gres in Londen verklaard, dat „Zekere militaire regelingen, zelfs met inbegrip van een zeker ele ment van demilitarisatie, met de Sowjet-Unie zouden kunnen wor den aangegaan, indien overeen stemming zou kunnen worden be reikt over een geleidelijk proces van Duitse hereniging, in vrijheid tot stand te komen, en de oplos sing van andere Europese poli tieke vraagstukken". Minister Luns betoogde dat de Westelijke mogendheden zo als is gebleken uit het door hen ingediende plan zeker bereid zijn concessies van militaire aard te doen indien de Sowjet- Unie bereid is samen te werken om tot een oplossing van het Duitse vraagstuk te komen, dat de wortel is van de spanning (Advertentie.)' De originele muziek uit de film: is bij ons op de GRAMMOFOONPLAAT ver krijgbaar in schitterend kleurenalbum. GRAMMOFOON DE GENEEFSE CONFERENTIE HAZEJ-FABRJEKEN ZEVENBERGEN SCHU1MRUBBERBED verkrijg-baar bij: I"""'" Soekarno gaf een kus: nieuwe persvoorschriften in Indonesië Een zoentje, dat de Indonesi sche president Soekarno de film actrice Joan Crawford op de wang gaf, heeft tot nieuwe voor schriften voor de pers in Indo nesië geleid, zo bericht Reuter, gewoonlijk betrouwbare bronnen aanhalend. De woordvoerder van het leger heeft donderdagavond de in structie gegeven, dat alle inko mende persberichten over de reis van de president voor publi- katie moeten worden voorgelegd bij het kabinet van de president, het ministerie van Voorlichting of de voorlichtingsafdeling van het leger. Volgens de zegslieden van Reuter werd deze stap genomen om een einde te maken aan „on gunstige artikelen betreffende de president tijdens een periode van politieke spanningen in In donesië". President Soekarno kuste Joan Crawford op de wang tijdens een lunch te Hollywood jl. dinsdag. De ministers van Buitenlandse Zaken der „Grote Vier" zijn er ook vri jdag, in een voltallige ver gadering, die twee en een half uur heeft geduurd, niet in ge slaagd de impasse te doorbreken, die is ontstaan bij de bespreking van de toekomst van Berlijn. De gedachtenwisselingen van vrijdag behoorden tot de meest felle, die in de verstreken vier weken van Geneefse beraadsla gingen hebben plaats gevonden. Van conferentiezijde wordt ver nomen dat de Amerikaan Herter en de Rus Gromyko scherp ge stelde beschuldigingen en tegen- beschuldigingen uitten in een nogal gespannen atmosfeer. Van conferentiezijde wordt medegedeeld dat de vier minis ters heden te elf uur in Lloyd's viila opnieuw bijeen zullen ko men. I De leider der Oostduitse af vaardiging, minister van Buiten landse ZakenBolz, is vrijdag avond 'per vliegtuig naar Oost- Bsrlijn vertrokken, waar hij overleg met zijn regering zal plegen. 1 De Amerikaanse minister van Landsverdediging Neil McElroy, die zich, als raadgever van mi nister Herter, te Genève bevond, is vrijdag, als aangekondigd, per vliegtuig naar Washington ver trokken. MsElroy moet het Amerikaan se congres inlichtingen verschaf fen over een zeer veelomvattend plan voor de aanleg van bases voor luchtafweerraketten in de Ver. Staten. Ziin plaatsvervanger, John Irwin, blijft in Genève. Volgens een Amerikaanse woordvoerder sprak Gromyko de beschuldigingen der Westerse ministers, dat de Sowjet-Russi- sche regering van plan is West- Berlijn in te lijven, met kracht tegen. In antwoord op door Herter geuite beschuldigingen omtrent vanuit Oost-Berlijn bedreven en tegen het Westen gerichte pro paganda verklaarde Gromyko: „Wij bezitten over dit onderwerp veel meer gegevens dan het Westen, met dit verschil dat zij slaan op vanuit West-Berlijn ge leide ondergrondse bedrijvig heid". Volgens de woordvoerder had Gromyko ook gezegd: „Gelooft u werkelijk dat wij zullen toe staan dat het bezettingsbewind in West-Berlijn over het oosten van de stad zal worden uitge breid? Indien wij werkelijk overeen stemming willen bereiken moe ten wij niet pogen in achter waartse zin te vorderen". Journalisten hebben vrijdag de Franse ministér van Buitenland se Zaken, Couve de Murville, in Genève het vuur na aan de sche nen gelegd. Toen hij desgevraagd zei dat er een goede kans bestaat dat een topconferentie zal worden gehouden, vroeg men hem of dat ook zou gebeuren als er op de ministersconferentie geen over eenstemming over Berlijn zou worden bereikt. „Oh neen", zei Couve de Mur ville toen, waarop één der jour nalisten de conclusie trok: „Dus dan denkt u dat er een akkooru over Beriijn zal worden bereikt". De Franse minister lachte toen slechts. Zijn Westduitse collega, Von Brentano, heeft in een vraagge sprek met een Italiaans blad ver klaard dat hij „matig optimis tisch" is. Doch als de conferentie1 mislukt, moeten wij toch liet con-1 tact met de Russen handhaven en eventuele andere conferenties voorbereiden die meer kans van slagen zouden hebben, meende hij. Russisch commentaar. Radio-Moskou heeft vrijdag ochtend in een commentaar op de Geneefse besprekingen ge zegd dat men niet moet den ken dat de ministersconferen tie een roemloos einde nabij is. In de Sowjet-Unie gelooft men dat er positieve resultaten zul len komen. Berichten uit Ge nève geven aan dat men thans verscheidene belangrijke vraag stukken op zakelijke wijze on derzoekt. Maar om succes te oogsten zullen de vier ministers meer dan één obstakel moeten opruimen. Het is enkel te dan ken aan de inspanning van de Sowjet-Unie dat alle kansen op overeenstemming nog niet ver keken zijn. Rusland neemt een ARABISCHE RAKET. Het Egyptische blad „Al Akh- bar'' meldt dat de bewapenings industrie van de V.A.R. een raket voor middel-verre afstand heeft geconstrueerd. De raket is geheel met Arabisch materiaal vervaar digd en reeds met succes in de woestijn beproefd. Het wapen is ontworpen door een Egyptische ingenieur. Er is een speciale fabriek ge bouwd waar de raket in het ge heim wordt vervaardigd, aldus „Al Akhbar". soepele en opbouwende houding aan op deze internationale be sprekingen en alles hangt nu van de goede wil van het Wes ten af, aldus de commentator, die tenslotte de aandacht ves tigde op de „ongure rol van West-Duitsland dat geen groot- Duitse oplossing wil". in Europa. „Er is geen aanwezig voor de beschuldiging dat de Westelijke houding star is en dat het Westen niet wenst samen te werken bij de pogin gen de spanningen in Europa ie verminderen". Minister Luns zei voorts over de conferentie in Genève, dat hoewel op resultaten moet wor den gehoopt, het een feit is, dat de Sowjet-Unie de starre en on buigzame houding van oktober 1955 heeft versterkt en dat ook op militair terrein de Russische houding verre van geruststel lend, is, gezien opmerkingen van Russische leiders met dreige menten over vernietiging van het Westen. Voorts zijn de door de Russi sche regering bepleite voorstel len niet alleen gericht op de verzwakking van het Westen in politiek opzicht, maar ook op het afbreuk doen aan de Wes telijke defensie. „Daartoe wor den allerlei zogenaamde demi- litarisatieplannen door de Rus sen en hun satellieten gelan ceerd die alle gemeen hebben dat West-Duitsland op de een of andere wijze op zijn minst in militair opzicht van ons bondgenootschap wordt afge scheiden". De Nederlandse minister be toogde verder, dat het bestaan van een duidelijk aangegeven demarcatielijn in Europa, de tegenpartij er van heeft weer- grond houden om te trachten de grens over te steken en verdere chan tage en intimidatie toe te pas sen". Deze toestand is een veel betere garantie tegen het uit breken van een oorlog als ge volg van een misrekening, dan een militair vacuum temidden van onopgeloste politieke vraag stukken' Minister Luns voegde hier aan toe dat de hoop moet wor den gekoesterd, dat de Sowjet- Unie eens tot inzicht zal komen, dat op lange termijn naai- oe- langen beter zijn gediend door het wegnemen van de bestaan de politieke spanning in Mid den-Europa dan door het laten voortbestaan daarvan. Minister Luns "besloot zijn toespraak met de vaste overtui ging uit te spreken, dat het bondgenootschap alle moeilijk heden zal overwinnen, indien het er in slaagt de zwakheden weg te nemen, die inhaerent zijn aan alle vormen van samenwer king tussen vrije en gelijkwaar dige partners. Een welingelichte christen democratische zegsman zei dat de meerderheid van de parle- mentsfractie niet gelooft dat Adenauers besluit juist is. Voor de meesten was het nieuws als een volkomen verrassing geko men. In het algemeen trouwens sloeg het nieuws te Bonn als een politieke bom in. Herman Höcherl, voorzitter van de Beierse afdeling van de chris ten-democratische parlements- fractie, sprak van een ramp. Fritz Erler, vice-voorzitter van de sociaal-democratische parle- mentsfractie, zei dat de berich ten aantonen hoe groot de ver warring in de christen-democra tische partij is over de kwestie van de opvolging van Adenauer. Ook op het Amerikaanse mi nisterie van Buitenlandse Za ken is men verrast. Erhard en Adenauer verschil len in hun opvattingen over de politiek ten aanzien van „klein Europa". De eerste sprak het vorig jaar in artikelen en open- (Advertentie J Nederland, België en West- Duitsland vormden vrijdag teza men het warmste plekje van Europa met maxima van 28 tot 30 graden. Het was er aanzienlijk warmer zelfs dan aan de Rivièra, waar het kwik niet hoger kwam dan 21 tot 24 graden. Ook in En geland en Zuidwest-Frankrijk werd het niet warmer dan 20 tot 25 graden. Daar was al koelere Oceaan-lucht binnengestroomd aan de achterzijde van een klei- ZON MAAN op onder op onder Juni 7 4.22 20.55 5.33 21.25 8 4.22 20.56 6.23 22.09 9 4.21 20.57 7.19 22.47 ZONDAG 7 JUNI v.m. n.m. Breskens 2.24 2.44 Terneuzen 2.59 3.19 Hansweert 3.39 3.59 Walsoorden 3.49 4.09 MAANDAG 8 JUNI v.m. n.m. Breskens 2.59 3.17 Terneuzen 3.34 3.52 Hansweert 4.14 4.32 Walsoorden 4.24 4.42 ne depressie, die de afgelopen 24 uur van Noordwest-Frankrijk naar het noorden trok en vrijdag avond bij Zuidoost-Schotland lag. De voorste begrenzing van de koudere lucht bereikte ons vrij dagmiddag, vergezeld van enkele onweersbuien. Geen van de waar nemingsstations maakte echter melding van grote regenval. Vandaag bevindt ons gehele land zich in de koelere lucht. De aanwezigheid van een storing in de hogere luchtlagen kan daarbij opnieuw tot enkele onweders aanleiding geven. Op de Oceaan ten westen van Schotland heerst er een grote depressie-activiteit, die ons gelei delijk aan in een wat krachtiger stroming uit zuidwest tot zuid zal brengen. Frontenstelsels van de depres sie zullen tijdens het weekeinde het weer in ons land waarschijn lijk niet onberoerd laten. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van zaterdag morgen tot zaterdagavond. MINDER VAST WEER. Wat minder warm weer met zonnige perioden maar plaatselijk ook enkele regen- of onweers buien. Matige, later vrij krachti ge wind tussen zuidwest en zuid en een kans op windstoten in buien. bare toespraken zijn voorkeur uit voor Qe door de Britten ge pousseerde vrijhandelszone, ter wijl Adenauer geheel achter de gemeenschappelijke markt der zes staat. Etzels opvattingen ko men overeen met die van de bondskanselier. Een functionaris van Ade nauers christen-democratische Unie heeft aan verslaggevers meegedeeld dat het jongste be sluit van de kanselier niets uitstaande heeft met de opvol gingskwestie. Het was voortge vloeid uit het bezoek dat de kanselier vorige maand aan Amerika heeft gebracht ter ge legenheid van de begrafenis van Dulles. Bij de ontmoeting met president Eisenhower heeft hij de overtuiging gekregen, dat slechts Eisenhower en hijzelf de wereldvrede kunnen bewa ren", aldus de parijfunctionaris. De 83-jarige kanselier heeft een verzoek om nog eens over de zaak te denken, verworpen. Als reden van zijn besluit noemde hij de moeilijke inter nationale toestand. Deze maak te een wijziging in de leiding van de Duitse politiek onmoge lijk. Perscommentaar op Audenauer. De berichten over Adenauers plan tot aanblijven als bonds kanselier hebben in de Britse bladen van vrijdag grote kop pen op de voorpagina gekregen. De „Daily Express" schrijft onder de kop „Bondskanselier rebelleert tegen zijn partij" dat Adenauer de ernstigste crisis in het na oorlogse West-Duitsland versneld heeft door zijn partij te tarten en voor het behoud van de macht te vechten die hij tien jaar gehad heeft. De „Daily Herald" meent dat achter Adenauers besluit een geschil met zijn eigen christen democraten ligt, die verontrust raakten over zijn groeiende kop pigheid en zijn weigering tot overweging van ontspanning in Europa welke tot overeenstem ming met de Russen en Duits- lanüs hereniging kon ieo.e De „Daily Mail" schrijft dat men in diplomatieke kringen gelooft dat Adenauer een rol op een eventuele topconferentie wil spelen. Commentaar van Erhard De Westduitse vice-kanselier en minister van Economische Zaken, Erhard, die op het ogen blik in Washington vertoeft, ver klaarde vrijdag dat Adenauers besluit als een „verrassing" voor hem was gekomen. „Het was ge heel zijn eigen beslissing. Ik heb nooit aanspraak gemaakt op de lunctie van kanselier zolang dr. Adenauer nog kanselier was", zo verklaarde Erhard, die een der voornaamste kandidaten voor opvolging van Adenauer was. De „Washington Post" waar schuwt dat Erhard er niet de man naar is om zich bij een te leurstelling neer te leggen. Hij bevindt zich in een goede onder handelingspositie en hij zal eisen dat Adenauer hem als toekom stige bondskanselier aanwijst. Anders zal hij „de oude voor het kanselierschap uitdagen", zo meent de „Post".

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1