W Belgische pers over het prinselijk huwelijk De Interpol waarschuwt en helpt RADIO EN TELEVISIE Eric de Noorman De ring van Fergus ÉtX Kr HET! Engeland schakelt over op atoomkracht CATERIN School Men zij niet al te goed van vertrouwen Binnenlands nieuws MAAK BABY'S UITZET.COMPLEET MET DE HANDIGE ZWITSAL BABYSET In Dounreay doet een ton uranium het werk van een miljoen ton steenkolen. - r -- lek Pagina DE VKfJE ZEEUW Vrijdatf 5 jufifïWT Verscheidene bladen brengen commentaar op het besluit van de i'.ius om het huwelijk van prins Albert in Brussel te laten vol trekken. Volgens „La Libre Belgique" heeft Paus Johannes in die zaak een begrip voor de eendracht on der de Belgen en een zelfverloo chening betoond, die een groot voorbeeld zijn. Het is duidelijk, dat de gehele zaak van de aan vang af verkeerd aangepakt is, zo voegt het blad er aan toe. Zij die met het Vaticaan onderhan delingen zijn begonnen zonder er op bedacht te zijn dat hun initia tief politieke gevolgen kon mee brengen en zonder de regering er kennis van te geven, hebben blijk gegeven van ongewone on voorzichtigheid en een bevreem dende kortzichtigheid. Wij achten het nochtans jammer, aldus het blad, dat het grote Romeinse hu welijk niet zal plaats vinden. Na net grootmoedige gebaar van Paus Johannes blijft ons niets anders over dan te wensen, dat de hu welijksplechtigheden in België met grote luister worden omringd en dat geheel de bevolking met hart en geest medeleeft met het geluk van het jonge paar. „Le Peuple" meent dat men ein digt waar men had moeten begin nen. De regering had het land veel beroering kunnen besparen. De heer Eyskens dient er zonder enige twijfel aansprakelijk voor gesteld te worden. Zo het pro bleem politiek gezien een geluk kige ontknoping heeft gekregen, zo gaat „Le Peuple" voort, blijft er nochtans het feit van de druk die kardinaal Van Roey heeft uit geoefend door zijn herderlijk schrijven te laten publiceren een week voordat het in de kerken van het aartsbisdom is voorge lezen. Door een duidelijke afba kening van bevoegdheden wordt in uitzicht gesteld, dat men het roer zal omgooien, zoals ook blijkt uit de persconferentie in het paleis te Brussel, aldus het blad. „Het Volk" gelooft dat de ge hele Belgische bevolking, tot wel ke partij of godsdienstige over tuiging men ook moge behoren, het gebaar van de Paus zal toe juichen. Het dient echter gezegd te worden, dat de lange reeks moeilijkheden geheel vermeden had kunnen worden, indien iemand op een bepaald ogenblik van de normale grondwettelijke tradities niet was afgeweken. De regering treft geen enkel verwijt. Zij heeft in dit geval gedaan wat zij kon en moest. En wij moeten Het prinselijk huwelijk in België op 2 juli a.s. Het huwelijk van prins Albert van België met de Italiaanse prinses Faola Buffo di Calabria zal op 2 juli worden gesloten, zo wordt officieel meegedeeld. De burgerlijke plechtigheid wordt gehouden in het koninklijk paleis te Brussel en de gods dienstige in de 12de eeuwse kerk van Sint Goedele. In Vaticaanstad wordt meege deeld, dat de pauselijke zegen kort na de sluiting zal ge schieden. De juiste datum is nog niet bekendgemaakt. De bruidsjapon van prinses Paola De bekende Italiaanse modiste Concettina Buonanno heeft don derdag de huwelijksuitzet met uitzondering van de bruidsjapon en een avondjurk bij prinses Paola bezorgd. Op vragen van de journalisten deelde zij mede dat het besluit om in Brussel het hu welijk te sluiten haar noopte veel haast te maken om op tijd klaar te zijn met de bridsjapon. Con cettina zal waarschijnlijk ook zelf naar Brussel gaan om deze japon aan de prinses te overhandigen. Frankrijk en de kernproeven De Franse minister verbonden aan het bureau van de premier, Soustelle, heeft in Londen ver klaard dat Frankrijks standpunt ten aanzien van een staking van de kernproeven nog niet is be paald. Hij zei dit naar aanleiding an Britse persberichten dat Frankrijk nog steeds van plan was kernproeven in de Sahara te nemen. Frans kabinet boekt overwinning op nat. vergadering Premier Debré's kabinet heeft woensdagavond een overwinning geboekt in zijn eerste kracht meting met de nieuwe Franse nationale vergadering. Met 442 tegen 90 stemmen aanvaardde de nationale vergadering haar huishoudelijk reglement in over eenstemming met de aanbeve ling van de regering. Een aantal vooraanstaande politici uit wijlen de vierde republiek, als oud premier Pléven e.a., poogde ver geefs de assemblée enkele van zijn oude bevoegdheden die bij de nieuwe grondwet zijn afge schaft, terug te geven. Met de verwerping van het voorstel der tegenkanters om de assemblée het recht te hergeven elke vrij dag een motie vóór of tegen de regering uit te brengen, is voor komen dat de regering voortdu rend door negatieve moties kan worden gewond. Deze taktiek bovenal was verantwoordelijk voor de ondergang van de vierde republiek en De Gaulle was er een fel tegenstander van. hulde brengen aan de liberale mi nisters, aldus „Het Volk", die, alhoewel zij in dit geval nog an dere moeilijkheden nadden dan de onze, ten opzichte van de eer- ste-minister volkomen loyaal zijn opgetreden. „Het Laatste Nieuws" schrijft: „Hoewel een huwelijk in het Va ticaan volkomen wettelijk was is door het gewaardeerd gebaar van de Paus een einde gemaakt aan een onbehagelijke stemming die ook talrijke Katholieken in Bel gië met bezorgdheid vervulde. De vele bezettingen, die onze gewesten door de eeuwen heen hebben ondergaan, hebben tot ge volg gehad dat de Eelgen vlug en soms luidruchtig kritiek uitoefe nen. De bezinning volgt echter snel en het gezond verstand van de natie behaalt tenslotte de overhand. Dit is eens te meer het geval en men moet er zich dan ook in verheugen. De nationale een dracht is versterkt uit de ver warring gekomen. Over de residentiewijziging van koning Leopold en uit de beslis sing het prinselijk huwelijk te Brussel te doen plaatsvinden, schrijft „La Dernière Heure' „Niemand zal betwisten dat er iets veranderd is. Het is duide lijk van het paleis van Brussel vastbesloten is de laatste misver standen uit de wereld te helpen en met de natie een echt mense lijk contact te herstellen. Al de genen die de monarchie beschou wen als een onmisbare instelling voor een goed sociaal en politiek evenwicht in ons land, zullen zich verheugen over die evolutie en de wens uitspreken, dat deze zich uitbreidt in het belang van Bel gië". Volgens „Het belang van Lim burg" had het conflict vermeden kunnen worden als de hofdigni- tarissen niet achter de rug van de regering om met het Vaticaan in contact waren getreden. De be trekkingen tussen de twee takken van de uitvoerende macht kun nen slechts goed zijn als elk zich nauwgezet houdt aan de grond wet, voorts hopen wij, aldus het blad, dat men thans in hofkrin gen zal inzien dat de Katholieken in dit land niet voornemens zijn alles goed te praten wat er in de omgeving van het staatshoofd ge beurd. De internationale politiecomJapan, die voor onze begrippen, missie, beter bekend onder de naam van Interpol, heeft in een rondschrijven gericht aan de ministeries van Binnenlandse Zaken en van Justitie van de bij deze organisatie aangesloten landen de aandacht geves tigd op het feit van het opwek ken van medelijden, een mede lijden waarvan talloos velen de dupe zijn geworden. Het vorige jaar werd, zo be richt Interpol, door oplichters, die voorgeven werkzaam te zijn bij diverse internationale en na tionale weldadigheidsinstellin gen, zo om en nabij de 300 miljoen buitgemaakt. Zulks had steevast plaats onder valse voorwendsels, met valse en/of vervalste papieren, aanbeve lingsbrieven en dergelijke, zoge naamd afgegeven door vooraan staande persoonlijkheden, be kende organisaties van alge meen welzijn, hulpverleningsor ganisaties, ja zelfs overheidsin stanties. 800 MANIEREN l Interpol verklaarde bekend te zijn met achthonderd verschil lende methoden en trucs, die door de oplichters worden aan gewend om aan geld te komen en het is thans bekend, dat er in verschillende Europese lan den gehele organisaties bestaan, die die er hun werk van maken, de mensen door het aanwenden van tal van trucs, bedriegelijke voorwendsels zo als dat officieel heet, zoals b.v. financiële hulp aan de achtergebleven gebieden, steun aan politieke vluchtelin gen, aan slachtoffers van al of niet plaats gehad hebbende rampen, overstromingen en vliegtuigongevallen, veel geld uit de zak te kloppen. In Duitsland b.v. staan deze oplichtersorganisaties bekend onder de benaming van „Samm- ler-organisationen" en haar aantal is in dat land reeds zó talrijk, dat er uit de kringen van het bedrijfsleven en in sa menwerking met de politie een bureau in het leven is geroepen, dat tot taak heeft om alle soor ten van weldadigheid te toetsen aan de waarheid en echtheid. Wanneer blijkt, dat er b.v. bij de één of andere vorm van in zameling „iets niet goed zit", wordt dit doorgegeven aan de officier van Justitie, die op zijn beurt de politie opdracht geeft een onderzoek in te stellen. TOENEMENDE MISDADIG HEID IN JAPAN. Een andere zaak waarmede Interpol zich bezig houdt, is de bestrijding van de misdaad in onvoorstelbare vormen heeft aangenomen. De onderwereld is daar grondig en goed georgani seerd; het aantal aangesloten kleine en grote gangsters be draagt ongeveer 50.000 mannen en vrouwen. Bij de aangesloten leden en groepen heerst een zogenaamde „erecode", hetgeen wil zeggen, dat een ieder zich houdt bij z'n specialiteit. Een inbreker houdt zich dus niet bezig met oplich ting en verduistering en een op lichter niet met een „kraak". De Japanse gangsters wonen meestal min of meer samenge hokt in een bepaalde wijk van Tokio, genaamd Shinjaku. De politie van Tokio heeft thans van de minister van Binnen landse Zaken opdracht gekre gen om met harde hand paal en perk te stellen aan het geor ganiseerde gangsterdom. Het werd ook al te gek. Ge vaarlijke misdadigersbenden, machtig en brutaal, hebben een lange reeks van jaren gepoogd om de geordende en goedwillen de maatschappij onder de duim te krijgen. Grote afpersersben den beheersten tot voor kort het Japanse bedrijfsleven. Roof overvallen, ontvoeringen en moorden waren aan de orde van de dag daar in Tokio en het was algemeen bekend, dat men tegen een bepaald bedrag een moordenaar kon huren, wanneer b.v. een schuldeiser lastig werd, of een directeur van een bedrijf, die niet „meegaand" genoeg was, uit de weg geruimd moest worden. Tot vpor kort werden per dag tientaliën Japanners, voorname lijk de rijke en vooraanstaande inwoners van Tokio, naar het beruchte Shinjaku gelokt, meestal onder valse voorwend sels, daar dan zwaar mishan deld en uitgeschud en beroofd van alles,.in. de straatgoot ge- smetèn van een eenzame buiten weg. Daar werden de slachtof fers dan gevonden door een late voorbijganger of door een poli tiepatrouille. Volgens een voorlopige en zeer oppervlakkige schatting is de misdadigheid in Japan met gemiddeld vijf en veertig per cent toegenomen. Met behulp van Interpol, heeft de minister thans harde maatregelen afge kondigd ter bestrijding van de criminaliteit in dat land. (Nadruk verboden.) UAFEVECHTPARTIJ TUSSEN FATBOON EN VBOEGEBE KELNEB n een café in de Haarlemmer straat te Amsterdam is dinsdag avond een vechtpartij ontstaan tussen de 43-jarige caféhouder M. P. en zijn gewezen kelner, de 39-jarige A. K. uit Den Haag. De kelner verscheen met gezelschap in het café en wilde een rondje bier weggeven, hetgeen de café houder niet accepteerde. Hij ver zocht de kelner de zaak te ver laten. Er ontstond een vecht partij. De kelner zou daarbij o.m. met een stoel hebben geslagen. De caféhouder lipp een verwon ding, vermoedelijk met een mes je door K. toegebracht, aan zijn rug op waarvoor hij zich in het Binnengasthuis moest laten be handelen. In het café is later een mesje gevonden en in beslag ge nomen. De kelner werd door de politie aangehouden en is na ver hoor woensdag weer in vrijheid gesteld. GELDKISTJE NA EEN JAAB TEBUGGEVONDEN Tijdens het afgelopen week einde heeft de 11-jarige padvin der Nico Oosterbaan uit Wor- merveer, die met zijn groep in de Heerenduinen te IJmuiden kampeerde, een geldkistje ge vonden, dat sinds vorig jaar juli werd vermist. Het bleek te behoren aan een aantal Engelse padvinders uit Greenwich, die vorig jaar juli op dezelfde plaats hadden gekam peerd. De inhoud bestond uit geld, boot- en treinkaartjes als mede paspoorten. De hopman van de Engelsen had indertijd aangifte gedaan van diefstal. De hopman van de groep uit Wormerveer heeft de Engelse consul en de Velsense politie van de vondst op de hoogte gesteld. De politie vermoedt dat het kist je te goed was verstopt of was verloren. HEIDEBRAND IN LOENEN. Nabij de „Trapjesberg" in Loe- nen is woensdagmiddag brand uitgebroken in een perceel heide met eikenhakhout en waaiden nen. Bij deze brand is een opper vlakte van ongeveer 5000 vier kante meter verloren gegaan. De oorzaak is onbekend. Aanvankelijk was een grote brand gemeld, zodat naast de Veluwse bosbrandweer ook de Apeldoornse brandweer met twee tankwagens en de brandweren van Brummen en Eerbeek ter plaatse aanwezig waren. DODELIJK ONGEVAL. Bij het repareren van een bo vengrondse elektrische leiding in de omgeving van het dorp nabij Dokkum is woensdagmorgen om half twaalf de 32-jarige monteur van het provinciaal elektriciteits bedrijf Van der L. uit Dokkum met de elektrische draden in aan raking gekomen. Hfj werd door de stroom gedood. Het slachtof fer was gehuwd en laat een vrouw en een kind achter. BRUTALE DIEFSTAL NA 9 MAANDEN OPGEHELDERD. De politie van Den Helder heeft de hand weten te leggen op de dader de 29-jarige bak kersknecht G. R. van een bru tale meubeldiefstal gepleegd in september 1958, waarbij de dief met een bakfiets voor het pak huis van de meubelhandel Klercq en Zn. in de Oostslootstraat reed en daaruit een dresssoir, twee kasten, twee stoelen, een tafeltje, een ledikant met toebehoren ter waarde van duizend gulden ont vreemdde. De patroon van R. deed een dezer dagen aangifte van een diefstal van geld uit een kistje. De knecht bekende de diefstal gepleegd te hebben. Daar op ging de recherche bij hem thuis eens rondneuzen. Zij trof daar de gestolen meubelen in da gelijks gebruik aan. De man zal voor de officier van Justitie wor den geleid. Zijn vrouw verklaarde van de diefstal niet geweten te hebben. (Advertentie) (van onze verslaggever) EDINBURG (P P) - Te Dounreay, op slechts enkele mijlen van John O'Groats aan Schotlands noordkunst, bouwden de Engelsen een proefsta tion, het Harwell van de Industriële groep van the United Kingdom Ato mic Energy Authority. In 1958 kwam de geweldige reactor daar klaar, een reactor met een enorme capaciteit, waarop de Engel sen hun grote verwachting hebben gevestigd. De Engelsen hebben hoop dat dit experimentele atoomkrachtstation, het op de lange duur misschien mo gelijk zal maken enorme hoeveelhe den elektriciteit te verkrijgen tegen minder kosten dan in het verleden en heden. Hierdoor zou de Engelse industrie goedkoper kunnen werken en de kostprijzen kunnen drukken, waardoor de Engelse exportartikelen gunstiger op de markt zouden kun nen concurreren. Een van de hoge autoriteiten hier vertelt ons „Dit is een groot expe riment dat zal leiden tot belangrijke ontwikkelingen op het gebied van krachtstations voor de toekomst. De basis is het onderzoek van het hoog ste rendement van uranium zodat wij in staat zullen zijn een ton ura nium het werk te laten doen van 'n miljoen ton kolen". Uranium kan méér. „Wij zijn in Dounreay druk doende met zeer belangrijke en interessante Het gedeelte waar vloeistofele menten voor de zwaarwaterre- actors worden gemaakt. onderzoekingen op dit gebied en wij weten al, dat deze onderzoekingen zullen leiden tot verbetering van de krachtstatloifi die later in Engeland en overzee gebouwd zullen worden. In de toekomst zal de wereld een steeds grotere behoefte krijgen aan energie. De steenkolenvoorraden ne men snel af en zullen bij een toe neming van de behoefte aan eneTgie nog sneller gaan afnemen. Het is nu dus de tijd, waarop wij dienen om te zien naar andere mogelijkheden van energiewinning en in Dounreay aan de Schotse kust zien wij die moge lijkheden in de atoomkracht, maar niet op de manier zoals deze heden nog gewonnen wordt. Uranium kan meer dan het tot op heden presteerde. Het rendement kan veel hoger worden en we zoe ken daar op het ogenblik naar me thoden om dit te verwezenlijken". Ook atoomschepen. Ook Engeland is momenteel bezig om reactors te bouwen die bruikbaar zullen zijn voor onderzeeboten. Er schuilen hier en daar nog wel wat voetangels en klemmen, ook al heeft men in Amerika dii doel reeds be reikt. De Engelsen zoeken een eigen weg om dit te realiseren. Wanneer men zover komt, dat der gelijke reactors in schepen kunnen In het zwaar radio-actieve labo ratorium. De goed beschermde man rechts betreedt de loden cel om er iets uit te halen. worden ingebouwd, breekt er waar schijnlijk voor de scheepvaart een nieuw glorietijdperk aan. De voort stuwingskracht van dergelijke reac tors zal ver liggen boven die van de conventionele motoren en mem zal dan kunnen overgaan tot de bouw van geweldige schepen, die hoge snelheden kunnen halen. Zo werkt men in Engeland momenteel aan 'n tanker van niet minder dan 100.000 ton. Dounreay is momenteel een plaats van de toekomst. Er is heel veel ver anderd in deze kleine plaats en de bevolking kijkt met verbazing naar al dit nieuwe dat er wordt gebouwd en gebeurt. Dounreay is in Engeland een naam waarop de hoop voor de toekomst is gevestigd. I (Nadruk verboden). GERUCHTEN OVER RUSSISCHE „GOUDROEBEL" In Amerikaanse kringen van deskundigen over aangelegen heden met betrekking tot de Sowjet-Unie, wordt sterk getwij feld aan de juistheid van ge ruchten als zou de Sowjet-Unie binnenkort een „goudroebel" willen instellen teneinde daar mede de Westerse markten te ontwrichten. Reeds enige weken doen der gelijke geruchten hardnekkig de ronde in Europese steden en deze geruchten hebben in krin gen van de handel en de finan ciële wereld de aandacht getrok ken. De Sowjet-Unie zou bin nenkort een roebel instellen waarvan de waarde kunstmatig zou worden gehandhaafd op een vierde dollar en die, althans voor landen van het Sowjetblok, op aanvraag vrij inwisselbaar zou zijn tegen goud. Men meent dat Rusland over een goudvoorraad ter waarde van 9 miljard dollar beschikt. Nog steeds volgens de geruchten zou het de bedoeling van de Sowjet-Unie zijn om een roebelzóne te creëren als tegen hanger van de dollar- en ster- lingzönes. De Amerikaanse deskundigen hebben de geruchten diepgaand onderzocht en verklaren nu naar aanleiding hiervan, dat zij geen enkel teken hebben gevonden, dat erop zou wijzen dat de Sow jet-Unie werkelijk voor de naas te toekomst een dergelijke in grijpende maatregel zou over wegen. Een aantal van deze des kundigen meent dat een derge lijk initiatief voor de Sowjet- Unie buitengewoon ongunstige gevolgen zou hebben. ZATERDAG 6 JUNI. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.15 Gew. muz.; 7.30 Voor de jeugd; 7.40 Gram.; 7.45 Morgengebed en liturg, kal.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de vrouw (9.359.40 Waterst.); 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Garm.; 10.30 Ben je zestig?; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gr.; 12.00 Middagklok; 12.03 Metropole ork. (12.3012.33 Land- en tuin- bouwmeded.); 12.50 Act.; 13.00 Japanse socialisten versterken hun positie in senaat Bij de maandag gehouden ver kiezingen voor een deel van de Japanse senaatszetels, hebben de socialisten 38 van de 127 omstre den zetels in de wacht gesleept. Zij hebben nu 85 senaatszetels eenderde van het totale aan tal hetgeen betekent dat zij elke poging van de liberale re gering om de na-oorlogse grond wet te wijzigen, kunnen verhin deren. De aan het bewind zijnde libe rale partij kreeg 71 van de 127 zetels, waardoor zij nu in de se naat over 132 zetels beschikt. De regering streeft grondwets wijziging na, omdat zij de defen sie van Japan wil versterken en het defensieve verbond met de Ver. Staten wil handhaven. De communisten kregen één zetel en hebben nu drie zetels in de senaat. De overige 17 zetels gingen naar de onafhankelijken. 107. De krijgers zien er uit als krijgers van Griffan, ziet de Noor, en er zijn er meer dan twee, want tussen de struiken schittert hier en daar het brons van wapens... En toch....r. ondanks hun kleding en hun haveloze baarden en ma gere gezichten „Een goede vangst", bromt de voorste, „dat is zowaar de prins van Ierland, als ik me niet ver gis Dan zwijgt hij abrupt en lang zaam verschijnt er een brede lach op zijn ongeschoren gezicht „Broeder" zegt hij zich omwen dende, „komt te voorschijn mak kers, alles wel!" Fergus' handlangers denkt de Noorman met een zucht van ver lichting en ook de kleine prins kijkt wat opgewekter, klaarblijke lijk trok het hem niet ve'el aan, weer onder de hoede van papa's krijgers te komen. „Ge moet de grote Noorse ko ning zijn" zegt de krijger blij, „Uw naam zij geprezen, komt vlug Onder het voortgaan vertellen de mannen, dat ze een afdeling van Griffan's krijgers in een hin derlaag gelokt hebben, vandaar dus de kleding en de bewapening. Ze waren in gevecht met een ben de Deense zeerovers en ook die zijn nu onze gevangenen, vertelt de man trots en een kleine troep Denen hadden we al eerder te pak ken genomenzie! Het vermoeden, dat Eric over valt bij deze laatste woorden wordt bewaarheid, als hij op de kleine open plek Bolan en zijn Noren te midden van de gevangenen ont waart. De oude krijger begroet zijn ko ning met een kreet van blijdschap. „We konden ons niet bekend ma ken, want op Chilian's burcht had men ons alles afgenomen," fluis tert Bolan. De toestand is nu gauw opge helderd en lachend schudden Fer gus' mannen hun vroegere „ge vangenen" de hand. „En nu moeten we ons haasten" zegt de Noorman, „om Svein uit de handen van Griffan te krijgen". Nieuws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Lichte muz.; 13.45 Voor de jeugd; 14.10 Gram.; 14.20 Voor dë"Jeugd; 14.25 Gram., 14.30 Kron. van let teren en kunsten; 15.05 Gram.; 15.10 Voor de jeugd; 15.15 Ama- teursprogr.; 15.40 Boekbespr.; 15.50 Voor de jeugd; 16.00 De schoonheid van het Gregoriaans; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Lichte muziek; 17.20 Amus. muz.; 17.40 Lichte muz.; 18.00 Journalistiek weekoverz.; 18.10 Strijkork.; 18.30 Voor de jeugd; 18.45 Caus.; 19.00 Nws; 19.io Act.; 19.25 Caus.; 19.40 Gram.; 20.35 Gevar. progr.; 21.55 Caus.; 22.05 Amus. muz.; Wij lui den de zondag in. Aansluitend: Avondgebed en liturg, kal.; 23.00 Nws; 23.15 Nieuws in Esperanto; 23.22 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9.05 Gym. voor de vrouw; 9.15 Gram.; 10.00 Caus.; 10.05 Morgenw.; 10.20 Voor de vrouw; 10.45 Promenade- orkest; 11.25 Buitenl. weekoverz.; 11.40 Glasharmonica en koper kwintet; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Hammondorgelspel en zang; 13.00 Nws; 13.15 Jazzmuz.; 13.35 Mu- ziekkiosk; 14.00 Voor de jeugd; 14.10 Idem; 14.40 Merck toch hoe sterek, nationaal spel; 14.45 Ac cordeonorkest; 15.10 Boekbespr.; 15.30 Merck toch hoe sterek, na tionaal spel (verv.)15.35 Radio Philharm. ork.: 16.25 Caus.; 16.40 I leisjeskoor; 17.00 Vakantietips; 17.30 Act.; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Gram.; 18.45 Hammondtrio; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 en 19.40 Caus.; 20.00 Nws; 20.05 Gram.; 20.35 Metropole orkest; 21.15 Soc. comm.; 21.30 Gram.; 22.00 Sportnws; 22.30 Zigeuner- ork.; 23.00 Nws; 23.15 Gram. Televisieprogramma's. NED. TV: 20.00 Journ. en weer- overz.; 20.2020.45 Gevar. progr.; 21.10 Sportprogr.; 21.30 „Visie op Europa", progr. v. d. 12 Eurovi- sielanden. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 Gesproken aperitief; 12.45 Gram.; 13.00 Nws; 13.11 Radio-almanak; 14.30 Ra diojournaal; 15.00 Accodeonreci- tal; 15.15 Gr.; 15.45 Accordeon- "ecital (verv.); 16.00 Gram.; 16.45 Engelse les; 17.00 Nws; 17.10 Dag klapper en lit. kal.; 17.20 Gram.; 18.00 Orgelconc.; 18.30 Voor da soldaten; 19.00 Nws; 19.30 Gram.; 20.00 Gevar. muz.; 21.00 Gram.; 21.15 Amus. ork.; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekprogr.; 23.00 Nws; 23.05 Gram. BELG. TV (VI.): 16.15—17.15 Eurovisie: Rep. ronde v. Italië; 17.1518.00 Voor de jeugd; 19.00 Religieus progr.; 19.30 Nws; 19.45 Le week in beeld; 20.15 Disney land; 21.00 Feuilleton; 21.30-22.00 liook-up-progr. v. d. 12 Eurovi- sielanden; 22.30 Nieuws. Vrijdag 5 juni miM. X'fi? f X 1 Telefoon 575 ZATERDAG 6 ZONDAG 7 Jl CATERINA V met het orkest -£********** X. U hoort o.a. ..El MADAME I" WIEDER NEU Toe ZONDAG 7 en STANLEY BE FE' Een keiharde pc tische ontknopin delven tegen j( met stenguns? VERWACHT: B

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 6