550 Moeilijkheden om de Westduitse presidents verkiezing De Berlijnse kwestie kritiek stadium in Bank Indonesia ook door het Hof in het ongelijk gesteld Staat van beleg ingesteld in Ecuador De Algerijnse kwestie Bolz richt schrijven aan Von Brentano De toestand is niet (schrikaanjagend" Weero verzicht Belangrijk!! WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Ziet Adenauer af van kandidatuur voor presidentschap 3 TERNtUZEN Fmnkerlng bij abonnement: Terneuzen. Redactie-adres: Noordstraat 5557 Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 N& S uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct Losse nrs 9 et DE VRIJDAG 5 JUNI 1959 15e Jaargang Nr 4694 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. 3. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pet advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Het Westduitse persbureau D.A.P. heeft donderdagavond ge meld dat Bondskanselier Ade nauer er ernstig over denkt af te zien van de kandidatuur voor het presidentschap. In zijn nogal vage bericht ge bruikt D.P.A, ten aanzien van de bron de formule „men verneemt", maar tegen het einde geeft het te kennen dat het bericht afkom stig is uit de wandelgangen van de Bondsdag en dat het vervol gens door enige afgevaardigden van de regeringscoalitie was be vestigd. D.P.A. voegt er aan toe dat het „niet uitgesloten" is dat de minister van Financiën, Franz Etzel, ingeval van een nieuwe kandidatuur als kandidaat van de christen-democraten wordt aangewezen. Op 1 juli zal een opvolger van president Theodor Heus worden gekozen. Adenauer, die thans 83 laar is, had begin april zijn voor nemen om zich kandidaat te stel len kenbaar gemaakt, maar is sindsdien met de meerderheid van de christen-democratische parlementsfractie in conflict ge komen over de keuze van zijn op volger als Bondskanselier. Hij had Etzel deze functie toegedacht maar de meerderheid der fractie wenste de minister van Econo mische Zaken, Erhard, als opvol ger. De parlementsfractie van de christen democratische partij zal vrijdag bijeenkomen om de nieu we situatie in Adenauers aanwe zigheid onder ogen te zien, aldus D.A.P. Volgens D.P.A. heeft Adenauer in de afgelopen 24 uur bespre kingen met vooraanstaande leden van de christen-democratische partij gevoerd en hij zou hun zijn voornemen om zich niet kandi daat voor het presidentschap te stellen hebben kenbaar gemaakt. Een der christen-democratische parlementaire afgevaardigden zei volgens D.P.A. dat de parle mentsfractie een besluit van Adenauer om af te zien van zijn kanditatuur zeer zou betreuren. Hij zag als mogelijke nieuwe kan didaat o.a. Etzel en Gebhard Mül- ler, president van het Westduitse constitutionele gerechtshof. Algemeen wordt aangenomen dat Adenauer tegen Erhards op volging in de functie van Bonds kanselier is omdat hij niet ge looft dat diens buitenlandse poli tiek geheel dezelfde zou zijn als tot dusver. Aangenomen kan worden dat Adenauer met het oog op de komende moeilijke pe riode in de internationale politiek de continiuiteit van zijn beleid op de beste manier wil verzekeren: door Bondskanselier te blijven. Engelse Kamers van Koophandel over „kleine vrijhandelszone" De vereniging van Engelse Ka mers van Koophandel heeft de Zweedse voorstellen tot instelling van een „kleine vrijhandelszone" toegejuicht en erop aangedron gen, dat hiermede zo spoedig mo gelijk een begin zal worden ge maakt, „met volledige opheffing van tarieven en quota voor in dustriële goederen, doch met vol doende ontsnappingsclausules". Het plan beoogt verlaging van de handelsbarrières met 20 pro cent vóór 1 juli 1960 tussen Oos tenrijk, Engeland, Denemarken, Noorwegen, Portugal, Zweden en Zwitserland. De mogelijkheid bestaat dat de verkiezing van een nieuwe West duitse president op 1 juli a.s. niet, zoals men tot op heden aan nam, in West-Berlijn zai plaats vinden. Wijziging van de aanvankelijke plannen zou nodig zijn in ver- oand met de Geneefse conferen tie, waar het Westen op het ogenblik het standpunt verdedigt dat West-Berlijn een afzonderlijk geheel is, los van de bondsrepu bliek, en met een speciale status. Verkiezing van de bondspresident in West-Berlijn zou dit betoog kunnen ondermijnen, zo verluidt in Genève. De voorzitter van de Westduit se bondsdag, Gerstenmaier, moet de datum en de plaats bepalen van de federale conventie waar op de nieuwe president zal wor den gekozen. In oktober j.l. ver klaarde hij, dat dit, evenals in 1954, in West-Berlijn zou geschie den. Donderdag echter werd door een woordvoerder van zijn kabi net verklaard dat een definitief besluit nog moet worden geno men. Bij het aanvankelijke be sluit was er wel degelijk reke ning mee gehouden dat door een wijziging in de toestand dit plan eventueel veranderd zou moeten worden, aldus de woordvoerder. De burgemeester van West- Berlijn, Willy Brandt, verklaar de donderdag dat hij met verba zing kennis had genomen van be richten uit Genève volgens wel ke de Westelijke "ministers hun Westduitse collega Von Brentano te kennen hadden gegeven dat de federale conventie beter niet in West-Berlijn kon vergaderen. Berlijn is de hoofdstad van Duits land en het behoort tot het gebied waar de Westduitse grondwet geldt, zo verklaarde Brandt. Voorts zou volgens hem wijzi ging van de aanvankelijke plan nen het opgeven van een der Westelijke rechten in Berlijn be tekenen. Een wocravoePder van de Britse delegatie in Genève ont kende donderdag dat de Weste lijke mogendheden geprotesteerd hebben tegen de plannen om de verkiezing in West-Berlijn te houden. Het is een zuiver bin nenlandse aangelegenheid, zei (Advertentie.) Costuums - Sportcolberis Pantalons Moderne uitgebreide keuze. hij, waarin de Westelijke mo gendheden zich niet kunnen mengen. De Britse delegatie heeft de Duitsers geen enkel ad vies over de kwestie gegeven. De voorzitter van de Westduit se sociaal-democratische partij, Ollenhauer, verklaarde donder dag in Bonn dat er geen enkel geldig bezwaar kan bestaan te gen verkiezing van de bondspre sident in West-Berlijn. De voorzitter van de liberale fractie in de bondsdag, Schnei der, liet zich in gelijke zin uit. In christen-democratische kringen zou men echter wat „omzichtiger" denken en geneigd zijn te erkennen dat men op dit ogenblik mogelijk beter niet op spectaculaire wijze de nadruk kan leggen op de banden die Berlijn en de bondsrepubliek verbinden. (Advertentie.)' NU uit voor raad leverbaar: „CAFÉ ZONDER BIER" van Bobbejaan Schoepen 4-66 TERHE*>lt,H m. 2573 De Oostduitse partijleider Wal ter Ulbricht en premier Otto Grctewohl zullen maandag aan het hoofd van een delegatie naar Moskou vliegen, zo wordt in ge zaghebbende kringen in Genève vernomen. De leider van de Oost duitse delegatie op de Geneefse conferentie, Bolz, vertrekt na de plenaire vergadering van de mi nisters van heden naar Berlijn om verslag uit te brengen. Het is nog niet bekend of hij mee gaat naar Moskou. Diplomatieke waarnemers zien hierin een bevestiging van de op vatting dat de Geneefse confe rentie bij de behandeling van de Berlijnse kwestie een kritiek sta dium heeft bereikt. De Sowjet- premier Chroesjtsjef is op het ogenblik in Boedapest, doch hij kan gemakkelijk bijtijds in Mos kou terug zijn als hij persoonlijk met Ulbricht en de zijnen wil spreken. In Genève, verluidt voorts dat het Westen een voorstel over weegt om de Westelijke troepen sterkte in Berlijn, op het ogen blik circa 11.000 man, enigszins te verminderen. Woensdag werd vernomen dat de Westelijke mi nisters op een geheime vergade ring tegenover Gromyko hadden verklaard dat er een maximum voor de sterkte der Westelijke be zettingstroepen zou kunnen wor den vastgesteld. Over het nieu we voorstel, waarmee het Wes ten in de buurt zou willen ko men van Gromyko's plan voor „symbolische" troepen in West- Berlijn, zou nog overleg worden gepleegd met de Westduitsers. Gromyko's plan voorziet echter ook in legering van Sowjet-troe- pen in West-Berlijn, doch daar voelt het Westen niets voor. Een Westduitse woordvoerder verklaarde donderdag, toen jour nalisten naar de mogelijkheid van vermindering der Westelijke bezettingstroepen vroegen, dat er volgens zijn regering geen con cessies door het Westen konden worden gedaan waar geen con cessies van de Russen tegenover stonden. Als het bepalen van een maximum voor de Westelijke troepensterkte in Berlijn zou bij dragen aan het vinden van een oplossing en beter begrip met de Russen, zou erover gepraat kun nen worden. Het polsen van de Russan op dit punt geschiedde met volledig medeweten van de West-Duitsers, zo zei hij. De Geneefse ministersconfe rentie is donderdag voortgezet met een besloten vergadering in de villa van de Franse minister Couve de Murville. Na afloop sloeg de Franse woordvoerder, die de pers moest voorlichten, alle records door alleen maar te verklaren dat de heren anderhalf uur bijeen waren geweest, dat er voor donderdagavond een diner bij Couve de Murville op het program stond en dat er vrij dagmiddag een plenaire vergade ring zal word- jehouden. In antwoord op vragen over de korte duur van de beperkte vergadering verklaarde de Fran se woordvoerder alleen„Het was warm". De persconferentie duur de precies drie minuten. Naar verluidt is er donderdag alleen maar gesproken over Ber lijn, zonder dat de standpunten nader tot elkaar kwamen. In klingen die in nauw con tact staan met de Russische dele gatie is vernomen dat minister Gromyko van plan is vrijdag na de plenaire vergadering naar Boedapest of Moskou te vliegen voor overleg met Chroesjtsjef. Later werd in Westelijke krin gen echter verklaard dat Gromy ko heeft gezegd geen plannen te hebben om Genève in het komen de weekeinde te verlaten. Men heeft de indruk dat de Russische minister de besprekin gen slepende houdt in afwach ting van instructies uit Moskou. Uitspraak doende in het door de Bank Indonesia tegen een in kort geding gewezen vonnis in gestelde hoger beroep heeft het gerechtshof te Amsterdam, on der presidium van mr. J. Bron- gers, donderdagochtend niet al leen het vonnis van de presi dent bekrachtigd, doch in ter men die aan duidelijkheid niets te wensen overlieten in de over weging opgenomen, dat de on- derbeheerstelling der Nederland se bedrijven in Indonesië „een even evidente als ernstige schen ding van het volkenrecht bete kent", daarom als onrechtmatige en duidelijk discriminerende maatregel moet worden be schouwd en derhalve door de Bank Indonesia onder geen en kele omstandigheid kan worden gebruikt om rechten te doen gel den op een partij tabak van de Senembah maatschappij, die in Amsterdam was opgeslagen. Naar bekend hield het vorig jaar in kort geding gewezen vonnis in, dat de Senembah Maatschappij over de partij ta bak van 6263 pakken (ter waar de van ongeveer 15 miljoen gul den) mocht beschikken. De bank, die de partij in onderpand had, stelde voor eerst het resul taat van het zgn. bodemgeschil af te wachten. Dit bodemgeschil was een normale en langdurige civiele procedure over de tabak, maar nu de president besliste dat dit niet nodig was en boven dien bepaalde, dat de partij ter stond verkocht mocht worden (hetgeen de Senembah direct ge daan heeft), ging de bank bij het hof in hoger beroep en dien de het verzoek in, dat de op brengst van de verkochte tabak bij de Twentsche Bank zou wor den gedeponeerd opdat dan in het bodemgeschil kon worden uitgemaakt wie het geld tenslot te zou krijgen. Ook dit wees het hof van de hand. In de overwegingen, die het hof in zijn arrest heeft 'ge legd, staat o.a. te lezen c de onderbeheerstelling der ,\eder_ landse bedrijven „een zeer ingrij pende aantasting inhoudt van de rechten van de Nederlandse staat" en dat zij door Indonesië gebruikt wordt als „een middel tot ondersteuning van haar aan spraken op Nieuw-Guinea en dus voor het bereiken van een zuiver politiek doel, dat met de maatregel zelf niets te maken heeft." De onderbeheerstelling moet volgens het hof gezien worden als een voorbereiding van een volledige confiscatie der ondernemingen. Dit blijkt uit de wet op de nationalisatie der Ne derlandse bedrijven. Wel zal er volgens deze wet schadevergoe ding worden gegeven, maar die zal door een regeringscommissie worden vastgesteld en volgens het hof biedt deze geheel onuit gewerkte regeling geen voldoen de waarborg, dat de eigenaren inderdaad enige schadeloosstel ling zullen ontvangen, althans een die enigermate redelijk kan worden geacht. Bovendien heeft de Indonesische staat bij herha ling laten blijken, dat van scha devergoeding pas sprake kan zijn als Nederland Nieuw-Gui nea heeft afgestaan. Een reële kans op schadevergoeding acht het hof dan ook niet aanwezig. Bij wanordelijkheden in Guaya quil, de voornaamste haven van Ecuador, zijn in de nacht van woensdag op donderdag twintig personen gedood en een vijftigtal gewond. Dit gebeurde toen ge peupel gebouwen in brand stak en winkels plunderde. Militairen patrouilleerden don derdag in de straten van Guaya quil, waar een algeheel uitgaans verbod is afgekondigd. Voorts is in geheel Ecuador de staat van beleg afgekondigd. Gedurende de wanordelijkhe den is het hoofdkwartier van de geheime politie in het centrum van de ongeveer een kwart mil joen inwoners tellende stad ver brand. Hierbij werden 62 gevan genen. onder wie zeven vrouwen, in vrijheid gesteld. De moeilijkheden begonnen dinsdagavond j.l. bij een betoging van studenten tegen een provin ciale politieleider, wiens aftreden door de betogers werd geëist. Politie schoot op de betogers, van wie er acht werden gedood en dertig gewond. Woensdag braken er opnieuw Dc Franse premier, Debré, heeft in de nationale vergade ring gezegd dat Frankrijk de di plomatieke betrekkingen met nieuwe staten die de „zogenaam de Algerijnse voorlopige rege ring" zouden erkennen, zou ver. breken. Hij zei dat Frankrijk een „zwarte lijst" heeft van indu striële en financiële ondernemin gen binnen en buiten Europa die de opstandelingen helpen. Hij veroordeelde de ondernemingen die „een goed dividend verdie nen aan het bloed van anderen" PREMIER DJUANDA: 99k De Indonesische minister-pre sident, dr. Djuanda, heeft don derdag aan journalisten ver klaard, dat de mogelijkheid van een militaire staatsgreep in In donesië „in een te ver verschiet" ligt. De premier, die de wnd presi dent, dr. Sartono, begroette bij diens terugkeer van een reis naar Sumatra, zei, dat „er niets schrikaanjagends" is in de hui dige toestand. Volgens regeringskringen zal het kabinet heden bijeenkomen ter bespreking van de politieke toestand, zoals die is ontstaan na de verwerping door de grond wetgevende vergadering van het voorstel van president Soekarno om terug te keren tot de grond wet van 1945. Toen hem gevraagd werd om commentaar te leveren op het mogelijke resultaat van deze ka binetszitting, verklaarde Djuan da: „Laat ons afwachten". Het leger bleef zich intussen ook deze derde dag van de con stitutionele crisis matigen. Een Westduitse woordvoerder heeft medegedeeld dat de leider der OosiQuitse afvaardiging naar Genève, minister van Bui tenlandse Zaken Bolz, zijn West duitse ambtgenoot Von Brenta no een brief heeft gezonden, die hij beschreef als een „poging om tot besprekingen te komen". Hij voegde hieraan toe dat Volgens politieke waarnemers is de kans op een greep naar de macht door het leger, waarover aan het begin van de week ster ke geruchten gingen, thans aan het verminderen. Van doorgaans betrouwbare bronnen werd vernomen, dat de! chef-staf van het leger, luit.- j Verenigde Naties, Hammar- generaal Abdulharis Nasution,! skjoeld. heeft te kennen gegeven de regering de verzekering heeft dat hij er de voorkeur aan zou gegeven, dat het leger „geen verdere stappen zou nemen" na de uitvaardiging van het verbod op politieke activiteiten. Nasution zou hebben gezegd, dat hij de terugkomst zal af wachten van president Soekarno, De „Inge Toft" in beslag genomen De. autoriteiten van de V.A.R. hebben woensdag het Deense vrachtschip „Inge Toft", dat sinds 21 mei in Port Said wordt vastgehouden, in beslag geno- men omdat de kapitein van het g0jz hierin bespreking had voor schip weigerde de uit Israël af- gesteld van het Sowjetrussische komstige lading te lossen, zo ontwerp voor een vredesverdrag, heeft het Egyptische blad ,,A1 1 cja{ Gromyko zijn Westerse Ahram" donderdag meegedeeld, ambtgenoten heeft voorgelegd Zoals bekend werd zaterdag in en ,jat <300r laatstgenoemden als Cairo opdracht gegeven tot het onaanvaardbaar werd verwor- lossen en in beslag nemen van pen de lading, bestaande uit potas, 1 ;s de eerste maal dat van cement, schroot en marmer. I Oostduitse zijde, sinds het begin De kapitein heeft verklaard van j,et Geneefse overleg, ge- dat de reders hem bevolen had- poogd is contact te leggen met den de lading niet te lossen. |je Westduitse vertegenwoordi- „A1 Ahram" zegt, dat de kwes- gjng. tie tot een ernstig internatio- yan Oostduitse zijde is om. naai probleem is uitgegroeid, jtrent de brief verklaard dat deze De secretaris-generaal^ 3en „welgemeende poging is om 'iets concreets uit de Geneefse besprekingen te doen voortvloei en". Nader wordt gemeld, dat de Westduitse woordvoerder, die aanvankelijk had verklaard dat nog niet besloten was of de brief zou worden beantwoord, heeft medegedeeld dat dit niet zal ge schieden. Hij voegde hieraan toe dat de brief ook niet zal worden bestudeerd. Ulbricht naar Moskou die aan het eind van deze maand in Djakarta wordt verwacht. De woordvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken, Ganis Harsono, heeft intussen het bericht tegengesproken, dat Soekarno generaal Nasution had getelegrafeerd „geen drastische maatregelen te nemen". Het was ook gisteren rustig in Djakarta. geven dat de kwestie van heti vervoer van Israëlische ladin gen door het Suezkanaal bij het i Internationaal Gerechtshof inHet Oostduitse persbureau Den Haag aanhangig zou wor- A.D.N. heeft donderdag officiëel den gemaakt. bekendgemaakt dat de Oostduit- Hij zei verscheidene keren te se leiders Ulbricht en Grotewohl hebben gewezen op de wense- aan het hoofd van een delegatie i lijkheid om sommige vraagstuk- van 18 man maandag naar Mos ken betreffende wapenstil standsovereenkomsten en an dere juridische aspecten door genoemd hof te laten bestude ren. „Maar beide partijen had den de nadruk gelegd op de po litieke aspecten v...i 1 lttv.s- tie", zo zei hij op een perscon-, ferentie. 1 kou zullen gaan. Zij hebben een Sowjet-uitnodiging om een dele gatie te zenden aanvaard, een uitnodiging die Chroesjtsjef in naart jl. tijdens een bezoek aan Oost-Duitsland heeft gedaan. Er was toen nog geen datum voor het tegenbezoek vastgesteld, al dus A.D.N. en zei; Wij zullen vergeldings maatregelen nemen die degenen die het begrip van solidariteit niet verstaan, duur zullen kosten. Hij trok twee lessen uit de ge beurtenissen van de dertiende mei vorig jaar in Algiers: een weigering om een oplossing te aanvaarden die een politiek van prijsgeven in Algerië beoogt en het begin van een nieuw tijdperk in dat land met volledige poli tieke, economische en sociale rechten voor de bevolking en van Islamietisch-Europese broe derschap. Aan de nationale vergadering zijn twee voorstellen voorge legd. Deze betreffen de begro ting voor Algerië ten bedrage van ca. 1.450 miljoen gulden en de eenmaking van de munt van Frankrijk en Algerië. wanordelijkheden uit bij de be grafenis van zes der slachtoffers. De ongeregeldheden duurden de gehele nacht voort, waarbij de ordeverstoorders meer dan veer tig winkels en twee centrale marktgebouwen plunderden. Er werden nu militairen inge schakeld bij het herstel van de orde en de staat van beleg werd afgekondigd. Het gehele openbare leven kwam tot stilstand. Ban ken en regeringskantoren wer den gesloten en de vliegtuigen van internationale luchtvaart maatschappijen lieten de landin gen te Guayaquil vervallen. Donderdag ontvingen de reeds in de stad aanwezige militairen versterkingen. Gemeld wordt dat de politie donderdag, in opdracht van de militaire autoriteiten, haar bu reaus niet heeft verlaten, dit om de woede van de bevolking niet op te wekken. De in de oppositie zijnde Ecua. doriaanse politieke partijen heb ben verklaard dat de regering de blaam treft voor het gebeurde. Afgevaardigden hebben in het congres de eis gesteld dat be paalde ministers zullen aftreden. Er wordt ook melding gemaakt van betogingen in de hoofdstad Quito en in de provincieplaats Cuenca. In beide plaatsen waren militairen echter in staat de or de te handhaven. IAdvertentie W*Wr*.M-86 7EL. 2573 Memorandum van Westduitse intellectuelen Dezer dagen zal in Genève aan de ministers van Buiten landse Zaken een memorandum worden overhandigd, getekend door meer dan 2700 Westduitse intellectuelen. Zij vragen maat regelen ter vermindering van de spanning. Tot de ondertekenaars beho ren Ds. Niemöller, hoofd van de Evangelische Kerk in Hes sen, en Prof. Alexander graaf von Stauffenberg, wiens broer Klaus in 1944 een bom in Hit- Iers hoofdkwartier plaatste. In het memorandum wordt gezegd dat het woord van kan- selier Adenauer niet meer het woord van het Duitse volk is. De meerderheid van dit volk was van mening dat kernbewa pening de Duitse of de Euro pese veiligheid niet ten goede komt, maar de internationale spanning alleen maar vergroot. Het Duitse volk wenste mili taire ontspanning en een vreed zame hereniging. De politiek van koude oorlog was mislukt. De Geneefse conferentie kon slechts slagen als de staatslie den afzagen van het stellen van onaanvaardbare voorwaarden. VANGUARD MAAKTE RECORDVLUCHT De „Vanguard", het Britse viermotorige schroefturbine- vliegtuig, heeft op een proef vlucht van Londen naar Rome, een afstand van 1450 km, het traject afgelegd in de tijd van 2 uur 20 minuten. Nog nimmer! zicn heeft een schroefturbinetoestel een dergelijke afstand in zo'n korte tijd afgelegd. Een zegsman van de Vickers Armstrongfabriek deelde don derdag mede, dat de „Vanguard" geschikt is voor massavervoer en dermate economisch vliegt, dat zijns inziens de tarieven op dergelijke trajecten met vijftig procent kunnen worden ver laagd. De „British European Air ways" zal de „Vanguard" het vol gend jaar in dienst nemen. De B.E.A. heeft twintig van deze toestellen besteld, evenals Trans Canada Airlines. In eerste en tweede klasse configuratie kun nen 114 passagiers worden mee genomen. Met uitsluitend toeris- tenaccomodatie kunnen er zelfs 139 luchtreizigers in een „Van. guard1' worden vervoerd. AANHOUDEND WARM. Het warme zomerse weer weet te handhaven omdat er nog geen Oceaandepressies zijn die voldoende ver tot in West- Europa doordringen. Toch daalt de luchtdruk geleidelijk onder invloed van onweerstoringen in Frankrijk waarvan er één over het Kanaal naar Engeland toeneemt. De wind blijft zwak, in hoofdzaak oostelijk. Alleen in de middag zal er in de kust provincies zeewind binnenval len. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van vrijdag- trekt. De temperaturen die don- morgen tot vrÜdagavond- derdag op vele plaatsen tot 27 graden opliepen, zullen nog iets verder stijgen. Daar staat tegen over dat ook in Nederland de kans op enkel locale onweders ZATERDAG 6 JUNI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m. 1.47 2.10 2.22 2.45 3.02 3.25 3.12 3.35 OPNIEUW WARM. Droog, warm en tamelijk zon nig weer behoudens kans op een locale onweersbui. Zwakke wind in hoofdzaak oostelijk, maar in de kustprovincies later zeewind. ZON MAAN op onder op onder Juni. 5 4.24 20.53 4.12 19.42 6 4.23 20.54 4.50 20.36 7 4.22 20.55 5.33 21.25

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1